Beiaarden en evacué's maakten prachttrrp naar Walcheren -Beijersdük Rusland's politiek van Stalin door Malenkow voortgezet zit-slaapkamer met pension ture van de heer C. W. Kristelijn benoemd tot lid van de raad de heer A. Bal Azn. i v a I I Gift voor Culturele Commissie Donderdag hebben een 60-tal ouden van dagen en etfacué's van Burgh hun jaarlijks reisjegemaakt, ditmaal naar Walcheren.'De tocht werd gemaakt met twee R.T.M.- bussen via Zijpe. De koffie werd te Kruiningen gebruikt. In Middel burg werd miniatuur-Walcheren bezocht, waarbij de bejaarden ge frappeerd waren door de prachtige nabootsing van het eiland in het klein. Via Veere werd de tocht naar Domburg voortgezet, waar de lunch werd gebruikt. Over Zoutelande voerde de reis verder naar Vlissin- gen, waar het gezelschap op de boulevard vertoefde. Nadien kon men zich nog een uur te Middel burg verpozen. Op de terugreis werd de warme maaltijd gebruikt te Steenbergen. Aan het veer Zijpe- Anna Jacobapolder dankte de heer de Fouw, namens het gezelschap, voor de goede zorgen aan de be jaarden besteed. Stedeling zijnde had hij niet durven denken dat op het platteland zo iets voor de be jaarden op touw kon worden gezet. Het gezelschap werd rond 9 uur door een grote menigte weer te Burgh opgewacht. De Harmonie Stad en Provincie Waardevol geschenk voor Zierikzees' Museum Op de agenda van de Woensdag a.s. te houden raadsvergadering komt een voorstel voor ter aanvaar ding van een schenking. Het betreft hier een aanbod van de heer A. O. van Kerkwijk aan het gemeente museum van een étui, inhoudende een gouden, zilveren en bronzen medaille, in 1900 geschonken door ngezetenen van Schouwen-Duive- land aan wijlen J. J. van Kerkwijk, van 1863-1900 lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, met de daarbij behorende album, be vattende de namen der schenkers. Raadsvergadering op Woensdag 11 Augustus Woensdagavond zal de raad der gemeente Zierikzee in openbare vergadering bijeen komen, onder voorzitterschap van. burgemeester J. Schuurbeque Boeije. Op de agenda die vijftien pun ten telt kpmen. .o-a. voor een voorstel om in principe te besluiten tot de bouw van een openbaar slachthuis, een voorstel tot intrek king van het raadsbesluit inzake aanbieding van een afscheidsge schenk bij pensionnering, voorstel tot het sluiten van een ongevallen verzekering voor de burgemeester, de wethouders en de secretaris, voorstel tot aanvaarding van een schenking, voorstel tot benoeming van een regentes voor het Burger weeshuis en een voorstel tot vast stelling van een herziening van het uitbreidingsplan. Op het deze week te Rotter dam gehouden examen voor Tex- tielbrevet groepen 4, 6 en 7, slaagde de heer J. A. B. den Boer te Zie rikzee. Wegens overlijden van mevr. M. H. Bakker-van Rootselaar is ter voorziening in de vacature van re gentes voor het Burgerweeshuis, door het college van B. en W. een dubbeltal opgemaakt, bestaande uit de dames mevr. W. H. J. van den Ouden-Quant en mevr. J. Z. van der Kwast-van Overbeeke. BROUWERSHAVEN De Graslandmiddag Zoals reeds gemeld, zal Woens dag a.s. alhier een Graslandmiddag worden gehouden. Vermeld zij hier nog, dat deze Graslandmiddag ge organiseerd wordt door de Be- drijfsstudiegroep Schouwen-Duive- land, in samenwerking met de Commissie Voeder- en Weidebouw en de Rijksvoorlichtingsdienst. Bij de demonstratie op een per ceel aan de Schendersweg zal o.m. worden gewerkt met frees, schij- venegge en zaaimachine. Deze week slaagde voor wa terbouwkundig opzichter aan het Zeeuwsch Technisch Instituut te Goes de heer J. H. Leendertse alhier. OUWEBKERK Dc Gemeenteraads" verkiezingen In verband met de a.s. verkiezing voor leden van de gemeenteraad, wordt medegedeeld, dat een ieder inlichtingen uit het kiezersregister kan verkrijgen, waaruit kan wor den opgemaakt of hij/zij of een an der daarin al dan niet is opge nomen. Op 17 Augustus zal plaats hebben de candidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad alhier. Op 19 Augustus zal door het gemeentebestuur het straten- en rioleringsplan worden aanbesteed. Loop der bevolking over Juli. Vertrokken naar Benthuizen; C. Verhoek en gezin. „Witte van Haemstede" kon (we gens droeve familie-omstandig he den), het gezelschap ditmaal niet muzikaal verwelkomen. Doorgere den werd naar Westenschouwen. In hotel v. d. Zande werd een ver versing aangeboden. Een comitélid bracht hier dank uit aan de inwo ners van Burgh voor de geldelijke bijdragen, waardoor de reis moge lijk werd gemaakt. Verder werd dank gebracht aan de chauffeurs voor het prettige vervoer. NIEUWERKERK Dijkgraaf Polder „Nieuw-Bettewaerde" Tot dijkgraaf van de polder Groot Bettewaerde is benoemd de heer J. Deïst te Nieuwerkerk en tot plaatsvervanger van de dijkgraaf van die polder de heer C. J. van Westen te Zierikzee. OOSTERLAND Nieuw torenuurwerk met verlichting (Eigen bericht) Aan de directie van de torenuur- werkfabriek „De Klok" te Aarle- Rixtel is opdracht gegeven voor het aanbrengen van een nieuw torenuurwerk met slagwerk, voor heel uur voluit en half uur één slag, met automatische opwinding. De vier aanwezige wijzerplaten zullen worden verlicht en de grote klok zal worden voorzien van een electrische luidmotor. A.s. Maan dag zal het nieuwe torenuurwerk worden aangebracht. Benoemd tot onderwijzer in tijdelijke dienst aan de Christelijke school alhier, de heer C. van Pelt te Ridderkerk. Naar van gemeentewege be richt wordt, is bij besluit van de voorzitter van het centraal stem bureau d.d. 29 Juli jl., in de vaca- Een dezer dagen kreeg de Cul turele commissie Beijersdijk een gift van de actie „Wieringen helpt dorp X". Het bedrag is door de commissie in dank ontvangen. WAALWIJK. Het bijna 2-jarig zoontje van de heer Schuurman te Waalwijk, dat met zijn broertjes van respectievelijk 12 en 8 jaar in het wandelpark was, is, terwijl zijn beide oudere broertjes de duiven en eenden aan het voederen waren, in de vijver terechtgekomen en verdronken. Nadat het kind door een 60-jarige man op het droge ge bracht was, is nog ruim een half uur kunstmatige ademhaling toe gepast, doch dit mocht niet meer baten. ROTTERDAM. De 10-jarïge jon gen George Meeldijk van de Span- gensekade, is tegenover de ouder lijke woning bij het zwemmen in de Delfshavense Schie verdronken. Hij kon niet zwemmen. Na ruim een uur dreggen werd het ventje opgehaald. Het stoffelijk overschot werd naar het ziekenhuis Cool- singel overgebracht. Een zesmotorige Amerikaanse atoombommenwerper van het type B-47 is Vrijdagochtend kort na de start van de luchtbasis Fairford in het Engelse graafschap Glouces tershire neergestort, waarbij de 4 inzittenden om het leven kwamen Vijf met geweren bewapende personen hebben in de nacht van Donderdag op Vrijdag de Sjeik van Redejef (Tunesië), Brahim, ont voerd en vermoord. T eCasablanca (Marokko) is Donderdagavond een Marokkaanse winkelier door een revolveraanslag in zijn winkel ern stig gewond. De dader wist te ont komen. Later, in de nacht, werd een bomaanslag gepleegd op de winkel van een andere koopman. De schade is niet omvangrijk. Rusland's bedoelingen kunnen door vreedzame „daden" worden kenbaar gemaakt „Ik stel voor een dronk uit te brengen op de leider van onze buitenlandse politiek, Wyacheslaw Mikhailowich Mo- lotov. Vergete niet dat met een goed buitenlands beleid vaak meer kan worden bereikt dan met twee of drie legers. Op onze Wyacheslaw!" Toen Jozef. Stalin tijdens een banquet in Moskou, zestien dagen na het einde van de tweede we reldoorlog in Europa, deze dronk voorstelde, betekende dit meer dan alleen maar een huldebetuiging aan zijn eerste minister; hij duidde daarmede het agressieve karakter aan dat de Russische buitenlandse politiek onder zijn leiding zou ken merken. Hoe staat het nu met de Sowjet- buitenlandse politiek? Is. zij onder Georgi Malenkow iets minder agressief van aard dan onder Sta lin? Of zijn de jongste Moskouse betuigingen van haar vreedzame bedoelingen niets anders dan een nieuwe poging om de alles over heersende communistische strate gie tot wereldbeheersing te beman telen? Het antwoord hierop kan gevon den worden in de verklaringen die onlangs twee hoge niet-communis- tische autoriteiten hebben gegeven. De een vertegenwoordigt een land dat vele generaties onvermoeid zijn neutraliteit heeft weten te handha ven. De ander vertegenwoordigt een regering die zich reeds sedert lange jaren heeft verzet tegen de Sowjet-expansie. De eerstgenoemde persoon is Willy Bretscher, voor zitter van de commissie voor bui tenlandse zaken van de Zwitserse Nationale Raad en hoofdredacteur van de „Neue Züricher Zeitung". De tweede is Walter Bedell Smith, de Amerikaanse ondermi nister van Buitenlandse Zaken en gewezen ambassadeur in Moskou. Struisvogelpolitiek uit den boze De heer Bretscher schrijft in zijn dagblad dat struisvogelpolitiek reeds tal van mensen in Zwitser land er toe gebracht heeft te den ken dat de Zwitserse defensie-in spanning nu veilig kan worden verminderd zonder aan de veilig heid te kort te doen. „In de democratische landen van het Westen denken en redeneren thans velen op dergelijke wijze; het is hen opgevallen dat Molotov van tijd tot tijd glimlachen zij horen dat Malenkow onlangs ge sproken heeft over de mogelijkheid van coëxistentie van de „beide we relden". Daaruit trekken zij dan de conclusie dat de democratische lan den de koude oorlog niet meer zo ernstig behoeven op te nemen. „Aan alle fronten over de gehele wereld blijft de koude oorlog woe den en de communistische strategie van de ideologische wereldverove ring, die is opgesteld voor lange jaren in de toekomst, is dezelfde gebleven. De tactische uitvoering er van is evenwel sedert de dood van Stalin soepeler en subtieler ge- wordenen heeft daardoor met be trekking tot de psychologische uit werking op de tegenstanders groter succes geoogst. De huidige phase van de koude oorlog vormt een bijzonder gevaar voor de Westerse democratieën, omdat aan haar de uitzonderlijke eis gesteld wordt voortdurend waakzaam te blijven, iets dat strij dig is met de gevoelens en neiging van haar volken, omdat de mense lijke ziel van nature niet voort durend op haar qui vive kan blij ven. Dientengevolge heeft elke ont spanning, hoe oppervlakkig en voorbijgaand van aard deze ook moge zijn, in het Westen aanlei ding gegeven tot die weifeling in de openbare mening die al te ge makkelijk leiden kan tot een nood lottige verzwakking van het mo reel en van de materiële paraat heid van de verdediging tegen een in wezen ongewijzigd gevaar"-. Daden Woorden genoeg gesproken De heer Bedell Smith heeft in een vraaggesprek een analyse ge geven van de huidige Sowjet-poli- tiek. „Het is een vaststaand feit", zo zeide hij, dat de Sowjet-Unie ter wille van haar eigen doelstel lingen gaarne zou zien dat de alar merende gevoelens, die na de com munistische overrompeling van Tsjecho-Slowakije de vrije landen er toe hebben gebracht zich te ver enigen voor hun gemeenschappe lijke verdediging, tot bedaren ge bracht konden worden, „De com munisten zouden de wereld thans graag in slaap willen wiegen door haar valselijk een gevoel van vei ligheid te gevenals zij daar tenminste toe in staat zijn. Zij kun nen achter de schermen hun onder mijnende taktiek, infiltratie en pro paganda voortzetten". Gezien in het licht van de woor den van deze eminente staatslieden kunnen wij ons nog altijd de beste voorstelling van de bedoelingen van de Sowjets vormen uit hun daden en niet uit hun woorden. Moskou kan blijk geven van haar bereid heid tot beëindiging van haar ex pansie-politiek door de enorme staande legers en andere strijd krachten in te krimpen, door ac- coord te gaan met het houden van vrije verkiezingen in Duitsland, door een eind te maken aan de be zetting van Oostenrijk en door te garanderen dat haar Aziatische vazallanden zich zullen houden aan de bepalingen van de Koreaanse en Indochinese bestandsovereen komsten. Bekendmaking De burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat op Woensdag 11 Augustus 1954, aanvangende des namiddags te 7.30 uur, ten stad- huize van Zierikzee een openbare vergadering van de raad dier ge- meentq zal worden gehouden. Zierikzee, 5 Augustus 1954. De burgemeester voornoemd, SCHUURBEQUE BOEIJE RECHTZAKEN r Paragnost veroordeeld Ambtenaar O.M. bepleit wetswijziging In een zaak tegen de 44-jarige Amsterdamse paragnost A. A. H., die Vrijdagmiddag voor het kon- tongerecht te Amsterdam behan deld is, hebben zowel de ambte naar van het Openbaar 'Ministerie als de raadsman zich uitgesproken voor een wetswijziging, opdat aan de bonafide paranormaal begaafde mensen de mogelijkheid worde ge geven hun gaven in dienst van de lijdende mensheid te stellen. Het O.M. eiste tegen de terecht staande paragnost wegens het on bevoegd uitoefenen der genees kunde een geldboete van f 200, hoewel deze verdachte reeds twee maal eerder voor hetzelfde feit tot soortgelijke boeten was veroor deeld. Hij motiveerde zijn eis met de overweging, dat de heer H. nu eenmaal de huidige wetsbepalingen telkens overtreedt, zodat hij ge straft moet worden. Aangezien deze zaak op de ambtenaar echter „geen onsympathieke indruk" had gemaakt en de ambtenaar er bo vendien zeker niet van overtuigd hebben, achtte hij het niet in over- was met een kwakzalver te doen te eenstemming met zijn eer en ge weten een hechtenisstraf te eisen. De raadsman stelde zich geheel achter de opmerkingen van de zijde van het O.M. en drong alleen op een clemente boete aan. Maar de kantonrechter was het met deze mening niet eens. „De wetgeving sanctionneert nu een maal het optreden van deze lieden niet", zeide hij. „De verdachte is al tweemaal eerder vervolgd en blijft niettemin dagelijks vele malen de wet overtreden. In een geordende democratische staat kan een derge lijke handelwijze door de justitie niet geduld worden". Hij legde de paragnost daarom een geldboete van f 500,op met de mededeling, dat hij daarvan bij de rechtbank in hoger beroep kon gaan. Na afloop tekende de heer H. inderdaad meteen appèl aan. Hij is tevens bestuurslid van de Neder landse werkgroep voor para-nor male begaafdheid en deelde mede, dat deze bond zich toen doel stelt, door het verenigen der bonafide paranormaal begaafden, iedere kwakzalverij te weren. Zijn schoonmoeder opgelicht Acht maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis heeft de of ficier van justitie bij de Amster damse Rechtbank geëist tegen de 30-jarige accountant A. de J. uit Amsterdam, aan wie ten laste was gelegd oplichting van zijn schoon moeder voor een bedrag van f 3000 Verdachte gaf ter zitting toe, dat hij inderdaad geld had gevraagd in Juli aan zijn schoonmoeder mevr. M. A. van der N.-W. Dit geld had hij nodig, naar hij zei, voor „ver schillende dingen, o.a. voor beta ling van een belastingschuld". De als getuige gehoorde schoon moeder verklaarde, dat zij aan ver dachte schriftelijke machtiging had verleend, om geld van haar spaar bankboekje te halen, eerst voor een bedrag van f 2000 „om achterstal lige belastingschuld te betalen", la ter een bedrag van f 1000, „nodig voor wisselgeld in de accountants zaak". Toen de schoonmoeder had vernomen dat het geld voor andere doeleinden was gebruikt, had zij eind 1953 een klacht ingediend. De raadsman achtte niet bewezen dat de schoonmoeder misleid was eri meende dat hier dus geen sprake is van oplichting in de zin der wet. Tot het aantonen van de belasting schulden van zijn clënt op het be wuste tijdstip had de verdediger de curator in 't faillissement van de J. als getuige decharge opgeroe pen. De verdediger wees er op, dat verdachte na de klacht direct vrij willig naar Nederland was gekomen uit Frankrijk, waar hij met behulp van het Nederlandse consulaat werk had gevonden. Mr. Groos zei de overtuiging te zijn toegedaan, dat de schoonmoe der een bekende bij de politie heeft, die voor haar de klacht heeft wil len anderzoeken. Hij vroeg vrij spraak alsmede bevel tot onmid dellijke opheffing der voorlopige hechtenis. Tot dit laatste besloot de rechtbank na raadkamer, zodat ver dachte direct in vrijheid werd ge steld. De rechtbank zal op 20 Augustus a.s. vonnis wijzen. Twee jonge Westduitse Alpi nisten zijn bij de beklimming van de Dent Blanche, een 4,364 meter hoge berg in het Zwitserse kanton Wallis,' in een ravijn gestort. Zij waren op slag dood. Vjjf personen zijn omgekomen en vijftien gewond, onder wie zes zwaar, bij een botsing tussen een volle autobus en een vrachtauto, die Donderdagochtend dertig kilo meter ten Zuiden van Djelfa in Zuid-Algerië plaats vond. PREDIKBEURTEN Zondag 8 Augustus Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk; 10 uur Ds v. Roon (H.D.), 7 uur dhr H. Bak ker; Verenigingsgebouw: 10 uur Ds W. F. C. Metz te Middelburg. Kerk- werve: 10 uur Ds v. d. Grift. Se- rooskerke: 2.30 uur Ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur Ds Swaak, 7 uur idem (jeugddienst). Haamstede: 10 uur Ds v. Vliet (H.D.), 7 uur idem. Renesse: 10 uur Ds M. L. W. Schoch te Rotterdam (jeugddienst), 7 uur Ds v. Liere. Noordwelle: 10 uur Ds v. Liere. Eikerzee: 10 uur dhr H. Bakker. Brouwershaven: 10 uur Dr Sperna Weiland. Zonncmaire: 10 u. Ds Morreau te Kats. Noordgouwe: 10 uur Ds Barendrecht. Dreischor: 10 uur Ds Huizing. Beycrsdijkje: 10 uur Rev. R. Bredenberg (U.S.A.) en cand. D. J. Blikkendaal, Utrecht. Ouwerkerk: 9.30 uur dhr G. H. Plantinga. Nieuwerkerk: 6 uur Ds Huizing. Oosterland: 10 en 6 uur Ds Radstake. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur Ds v. Roon. Bruinisse: 10 en 5 uur Ds G. Ph. Scheers te Rotterdam. St. Philips- land: tweemaal Ds de Lint (H.A.). Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur Ds A. Dragt te Nieuwer-Amstel. Haam stede: 10 en 4 uur Ds F. J. B. Schiebaan. Renesse: 7 uur Ds J. M. Mulder te Amsterdam. Scharen- dykc: 10 en 2.30 uur Ds Kuitert. Brouwershaven: 11.15 en 3.15 uur Ds J. M. Mulder te Amsterdam. Zonnemaire: 10 uur leesdienst, 2.30 uur Ds A. Dragt te Nieuwer- Amstel. Nieuwerkerk: 10 en 6 uur leesdienst. Oosterland: 10 en 2.30 uur Ds Bremmer. Bruinisse: 10 uur leesdienst, 5 uur Ds Bremmer. Anna Jacobapolder: twéémaal Ds M. den Boer te Voorschoten. Geref Kerken (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur Ds J. Groen te Groningen. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur Ds. v. d. Klis, 6 uur Ds W. de Graaf te 's Graven moer. Haamstede: 10 uur Ds P. M. Jonker te Apeldoorn, 3 uur Ds W. de Graaf. Noordgouwe: 10 uur Ds W. de Graaf, 6 uur Ds v. d. Klis. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10, 3 en 6 uur Ds Bel te Krabbendijke. Ooster land: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur Ds Mallan. St. Philipsland: driemaal leesdienst Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: driemaal leesdienst. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 uur vroegmis, 10 u. hoogmis, 19 uur lof. Burgh: 8.30 en 9.30 uur H. Mis in garage hotel „Het wapen van Burgh". Leger des Heils Zierikzee: 10 uur samenkomst, 12 uur jeugddienst, 7.30 uur samen komst. Landbouw en Veeteelt Nieuw voer voor biggen Een synthetisch voeder voor big gen, dat dooi- een chemische indu strie in Noord-Wales is samenge steld, zal értoe bijdragen Groot- Brittannië's bacon-voorraden aan zienlijk te vergroten. Het, is een synthetisch zure-melk product en de uitvinding ervan wordt de grootste vooruitgang genoemd die ooit op het gebied van de varkens teelt is gemaakt. Voedering met dit product betekent dat de ver liezen aan biggen door verstikking, verwondingen of de weigering van de zeug om haar jongen te voeden, kunnen worden vermeden. Dit maakt het mogelijk voor zeugen om drie worpen per jaar te hebben inplaats van twee. VISSERIJBERICHTEN Komvisserij op ansjovis Dit jaar is voor de eerste maal op de Oostersehelde onder de ge meente Bergen op Zoom, de kom visserij voor ansjovis toegepast. Tengevolge van de slechte weers omstandigheden heeft men toe stemming gekregen om inplaats van tot 15 Juli tot 1 Augustus te vissen. De resultaten voor de kom visserij zijn zeer bevredigend ge weest, doch voor de weervisserij was de vangst allerdroevigst. In de kommen werd de laatste maand bovendien nog al veel makreel ge vangen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar gesteld: cand. M. Brinksma, Maarssen. Beroepen te Eemnes-Buiten en te Kamperveen: cand. G. Biesbroek, Slikkerveer. Aangenomen naar Goudswaard: cand. P. Posthouwer, Putten; naar 't Zandt: cand. H. G. Hubbeling, Assen; naar Delft (Waalse Gem.): J. Risseeuw, Middelburg. Geref. Kerken Beroepen te Hemelum: cand. W. Blanken, Zwolle. Aangenomen naar Wemeldinge (tevens als schipperspred.)cand. C. de Ruiter, Leidschendam. Bedankt voor Nieuwe Pekela: G. Sinia, Jutrijp-Hommerts. Burgerlijke Stand Zierikzee Geboren. 2 Aug.: Johanna Cor nelia, d. van Adriaan Heisterborg Ratelband en Johanna Linders; 3 Aug.: Jannie Adrlana, d. van Hie- ronimus Koevoets en Johanna Jan na Verwijs. Oe Zondagartsendienst van Zierikzee Zondag 8 Augustus: Dr van Hoorn. SPORT Middelburgse Sportverenigingen naar Folkestone Bezoekers wacht bloemenversiering Ter verwelkoming van sportver enigingen uit Middelburg, die deze zomer een bezoek zullen brengen aan Folkestone in Engeland, is uit 55.000 planten een Nederlandse windmolen, met draaiende wieken, opgebouwd, die het mddelpunt van een bloemenversierng op de bou levard van Folkestone zal vormen. Rondom de windmolen worden door planten de woorden „Folke stone welcomes you", de wapens van Middelburg, Walcheren, Folke stone en Kent en voorstellingen van een voetballer, een athleet, een ten nisser en een cricketer gevormd. ADVERTENTIES Heden overleed, zacht en kalm, onze innig geliefde zuster, behuwdzuster en tante JANNA BODBIJL geb. Fondse in de ouderdom van ruim 77 jaar. (Burgh) Westenschouwen: J. FONDSE en kinderen Haamstede, Torenlaan: B. FONDSE Wed. J. VERBOOM- FONTEINE 4 Augustus 1954 Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, mij betoond na het overlijden van mijn echtgenote, MAATJE HART, geb. Bakker betuig ik mijn oprechte dank S. HART Renesse, 6 Augustus 1954 Voor de vele bewijzen van deelneming, betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde man, vader, be huwd-, groot- en overgroot- vader HENDRIK WALKIER betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid aan Dr Stenger en Zr Visser voor de liefdevolle verpleging aan hem bewezen. Namens de familie, C. WALKIER-REMMERS Burgh, Augustus 1954 DANKBETUIGING Voor de goede zorgen tijdens haar ziekte en de vele blijken van medeleven na het over lijden van onze lieve vrouw, moeder, dochter, zuster, be huwdzuster en tante FRANCIJNA J. P. OVERBEEKE-VAN DER EST betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, C. A. OVERBEEKE Burghsluis, 4 Augustus 1954 Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen na het overlijden van onze geliefde vader, behuwd- en grootvader JOZIAS BEIJE betuigen wij onze oprechte dank. J. W. CAPELLE F. CAPELLE-BEIJE en kinderen Zierikzee, Appelmarkt B 7 7 Augustus 1954 Graslandmiddag te BROUWERSHAVEN op Woensdag 11 Augustus in Hotel „Jacob Cats" Aanvang 13.30 Excursie perceel Schendersweg Aanvang 16 uur E* WITKAM LOGOPAED/STE Wijkgebouw - Jannewekken ZIERIKZEE Op de MAANDAGEN 9, 16 en 23 Augustus AFWEZIG Leeraar H.B.S. zoekt ingang September Brieven no. 112 a. h. Bureau van dit blad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3