Loffelijk initiatief Weer week leidende functionaris van West-Duitse Inlichtingendienst uit de Zendingsarts vertelt van zijn ervaringen te Toradjalana LIEFDE PORCELEIN Voorbeeld van Dr John nagevolgd De West-Berlijnse bladen meld' den, dat Karl Albrecht Tiemann, een leidende functionaris van het West-Berlvn3e bureau voor be scherming van de Grondwet, sedert Zondag in Oost-Berlijn verblijft. De West-Berlijnse politie heeft dit bericht nog niet willen bevestigen. Volgens het onafhankelijke blad „B.Z." heeft Tiemann het voorbeeld gevolgd van dr. Otto John, de ver leden maand naar het Oosten uit geweken leider van de Westduitse dienst voor bescherming van de Grondwet. Kort voor Johns ver dwijning zou Tiemann John nog Tien millioen ton Amerikaanse kolen voor hulpverlening Het programma voor de Ameri kaanse hulpverlening aan het bui tenland voor het belastingjaar 1955 zal o.m. de levering van 10 mil lioen ton kolen aan Europese en andere landen inhouden, zo werd bekend gemaakt door de directeur van de Amerikaanse hulpprogram ma's, H. Stassen. Er zijn nog geen definitieve re gelingen voor de distributie van de kolen getroffen, doch het staat reeds vast, dat hetzelfde systeem zal worden toegepast, dat wordt gebruikt voor de distributie van landbouwoverschotten in het bui tenland. De leverantie aan de Europese landen zullen grotendeels uit cokes kolen bestaan. Er zullen echter ook vetkolen en anthraciet worden ge leverd. De kolen zullen verkrijg baar worden gesteld tegen concur rerende marktprijzen. In het komende jaar zal een gro ter gedeelte van de hulpverlening in de vorm van agrarische produc ten worden verstrekt. - Een commissie van het vijfde congres voor ruimtevaart te Inns- brück zal een raket ontwerpen, die als .kunstmatige maan" op de aar de moet cirkelen. Deze satelliet zou moeten fungeren als automatische waarnemingspost voor atmosferi sche toestanden en als overdracht station voor de televisie. China heeft ook het tweede Amerikaanse protest tegen het neerschieten van een Brits passa giersvliegtuig van de hand gewe zen, zo deelt het rjepartemeix.c van BuitenlanuoCZaken te Washington _^ede. De Chinezeij staan op het standpunt dat het incident Ame rika niet aangaat. Schilderij ententoonstellingen zij n voorbehouden aan de cultuurcentra. De grote steden trekken de meeste mensen en daarom gaat het nu een maal de initiatiefnemers voor der gelijke kunstmanifestaties. Resul taat is uiteraard dat de provincie maar weinig te zien krijgt. Cul tuurspreiding is een begrip waar aan wel wordt gedokterd en er zijn al veel verbeteringen, maar van een evenwicht is zeker geen sprake en kan ook misschien wel nimmer sprake zijn. Des te meer valt het te prijzen; als in de provincie zelf initiatieven worden genomen, om iets te organiseren op picturaal ge bied, wat in de grote stad voort durend voor ieder bereikbaar is, maar waarvan het platteland nim mer kan genieten. De kunstschat ten zijn tenslotte van het gehele volk en daarom is het zo bijzonder te waarderen als er een mogelijk heid wordt geschapen, dat men iets van al het schoons, dat in de vader landse musea aanwezig is, in eigen plattelandsomgeving te zien krijgt. Deze kans krijgt Schouwen-Duive- land, want tot half September is in het raadhuis te Brouwershaven een tentoonstelling ingericht, onder de titel „Land en Water". Hier zijn meesterwerken bijeengebracht, die welwillend zijn afgestaan door het Stedelijk Museum te Amstredam. De tentoonstelling kwam tot stand dank zij het initiatief van burge meester van Leeuwen. Niet alleen Brouwershaven, maar het gehele eiland mag hem daarvoor dankbaar zijn. Juist midden in het seizoen kan men de gelegenheid benutten enkele tientallen meesterwerken „vlak bij de deur" te gaan bezich-' tigen. Wij geloven dat men nauwe lijks een vacantiedag, hier op het eiland doorgebracht, beter kan be steden dan met een bezoek aan deze tentoonstelling. Het staat al bij voorbaat vast, dat hier rijke schoonheid is te vinden, die welda dig zal aandoen, in de altijd nog zo trieste Schouwse atmosfeer. Inmiddels stemt dit initatief tot nadenken. Het is dus mogelijk iets dergelijks voor het eiland aan te trekken, opdat eilandbewoner en hier vertoevende vreemdeling zich een ogenblik kunnen terugtrekken in een oase van schoonheid. Wel licht kan deze expositie een begin vormen van een reeks manifestaties die met een variable opzet, toch al le hetzelfde doel hebben, n.l, de eilandgemeenschap in contact te brengen met kunst van hoog gehal te. Dan wint het Brouwershavense initiatief nog aan waarde. hebben ontmoet. Op deze bijeen komst zou ook een agent uit Oost- Duitsland aanwezig zijn geweest. „B.Z." verklaarde voorts, dat de 52-jarige Tiemann indertijd in Noorwegen, Parijs en aan het Rus sische front heeft gewerkt bij de contra-spionnagedienst van de Duitse luchtmacht. Dit is de tweede keer in twee da gen, dat berichten melding maken van het uitwijken van een West duitse agent. Donderdag meldde het Oostduitse persbureau A.D.N., dat de Westduitse „spionnage-agent" Gerhard Parther in Oostduitland politiek asyl heeft gevraagd, omdat „zijn geweten zich verzette tegen zijn voormalige activiteit". Prather zou hebben gewerkt voor de inlich- tingendienst-Gehlen, die onder auspiciën van de Amerkaanse auto riteiten in Westduitsland staat. Een woordvoerder van het West- Berlijnse bureau voor de bescher ming van de Grondwet heeft ont kend, dat Tiemann voor het bureau werkte. Wel had Tiemann onlangs inlichtingen aangeboden, doch daarvan was geen gebruik gemaakt omdat hij voor andere Westelijke inlichtingendiensten werkte. Tie mann was niet op de hoogte van de interne aangelegenheden van ge noemd bureau. De Ned.-lndonesische Uniebesprekingen Er is sprake van enige voortgang Naar in kringen van de Neder landse delegatie wordt vernomen, schijnt er op de twee werkverga deringen van de Unieconferentie, die Woensdag gehouden zijn, enige voortgang te zijn gemaakt. Men wees er echter op, dat de bespre kingen worden gevoerd op „wor king level", zodat eventuele gun stige resultaten van dit overleg eerst dienen te worden geformali seerd, waarna nog de wederzijdse regeringen moeten worden geraad pleegd. In kringen van de Indonesische delegatie is het optimisme, dat de Haagse besprekingen spoedig met succes zullen worden bekroond, se dert Woensdag het informele con tact tussen de beide delegaties is hervat, aanzienlijk toegenomen. Conferentie Wereldraad voor Blinden te Parijs Donderdag is te Parijs de eerste algemene vergadering van de we reldraad voor blinden van de Unes co geopend. Op de conferentie, die vijf dagen zal duren en die wordt bijgewoond door ongeveer zeventig afgevaardigden uit vijf wereldde len, zal gesproken worden over manieren om blindheid te voorko men en blinden weer in de maat schappij te doen opnemen. De voorzitter, de Canadese ko lonel Baker, heeft het gezicht in de eerste wereldoorlog verloren. Vele afgevaardigden zijn eveneens blind. Ingewikkeld spoorwegongeluk liep goed a{ Op een onbewaakte overweg tus sen Nunspeet en Oldebroek is een ongeluk gebeurd, dat' wonder boven wonder nog vrij goed is afgelopen. Een militaire trekker met een tank er op reed de onbewaakte overweg op juist op het ogenblik, dat de ex- pressetrein uit de richting Zwolle naderde. Ook van de andere kant naderde in de verte een trein. De chauffeur van de trekker had de tegenwoordigheid van geest, de tank met een geforceerde manoeu vre nog net van de overweg weg te krijgen. Maar de tank raakte een van de palen, waaraan de waar schuwingsborden bij de stroomdra den zijn bevestigd. De paal knap te af, beschadigde de bovenleiding en kwam op de electrische locomo tief terecht. Deze werd beschadigd en de bestuurder van de trein kreeg verwondingen. LUCHTVAART De Deutsche Lufthansa heropgericht In Keulen is de Luftag-Gesell- schaft omgezet in de Deutsche Luft hansa A.G. en het maatschappelijk kapitaal verhoogd van 25 tot 50 millioen D.M. De Lufthansa ver wacht begin 1955 het West-Duitse luchtverkeer te kunnen hervatten en hoopt te zijner tijd te beschik ken over een vloot van 20 tot 24 toestellen. De Luftag heeft reeds in Amerika vier tweemotorige toe stellen Convair 340 besteld voor het verkeer in Europa en 4 viermoto rige Super Constellations voor het verkeer op Noord-Amerika. Men hoopt 1 April 1955 de dienst in Europa te kunnen beginnen en een maand later op het traject Ham burg-New York. Het Belgische ministerie van buitenlandse zaken deelt mede, dat de Italiaanse regering zich accoord heeft verklaard met de datum van 19 Augustus, door de Franse pre mier Mendes-France voorgesteld voor de E.V.G.-conferentie. Ingezonden mededeling Na nog maai 'n scheut of 'n steek... Maar straks weet U ilcb seen raad meer van da slopende Rheumatische pijnen. Begin daarom vandaag de beproef de Kruschen kuux". De zes minerale zouten van Kruschen geven Uw bloedzuiverende organen nieuwe kracht en energie. Onzuiverheden in Uw bloed worden verdreven en daarmede de oorzaak van die on dragelijke rheumatiek. KERKNIEUWS HEEFT DE ZENDING NOG ZIN Ontstellende toestanden op Celebes Op de jaarlijkse zendingsdag van De chaos is zo groot, dat de be de Geref. Bond in de Ned Herv. stuursambtenaren op Celebes er Kerk, die Donderdag zevenduizend f den het vege lijf, zodat dr. Goslmga bezoekers naar het Rijsenburgse tenslotte voor een half millioen bos trok, werd de vraag: „Heeft mensen te zorgen had. Door de stra- zending nog zin?" beantwoord door ten van Rante Pau trokken optoch- een zevental sprekers. De Geref. Len,.me.^ sPan<*oenken, waarop de beeltenissen van Lenin en Stalin. Zendingsbond werkt onder de To- j)e Darul islam trachtte de chris- radja's, een volk op Celebes. tenen met geweld tot de Islam te De sprekers legden er de nadruk dwingen en vele christenen wer- opperhoutvester, die tevens opper- op dat zending juist nu zin heeft den ter dood gebracht, onder wie jagermeester is van H.M. de Ko- een vooraanstaand inlands dessa- ningin, zal worden opgevolgd door want el 1S veel gebeurd in het To- hoofd. Dr. Goslinga beschreef, hoe ir. E. Reinders, doch voorlopig nog radjaland, zo vertelde dr. J. J. J. hij werkte onder duizenden vluch- de functie van adviseur blijven ver- Goslinga, oud-zendingsarts te Rante telingen, die van alles beroofd wa- Korte berichten uit het Binnenland APELDOORN. De opperhoutves ter van Het Loo, de heer W. Brants- ma, zal zijn functie per 1 Septem ber neerleggen, na een dienstperio- de van meer dan veertig jaar. De Wetenschap en Techniek Steil opstijgende vliegtuigen getest De Amerikaanse marine heeft bekend gemaakt, dat een nieuw Amerikaans jachtvliegtuig bij de zer dagen gehouden proefvluchten in verticale stand is opgestegen tot een hoogte van 50 meter en daarna weer op zijn staart is geland. Het vliegtuig is een Convair Xfyl met Deltavleugels. Een andere jager, een Lockhead Sfyl, steeg horizontaal op en „hing" vervolgens in bijna verticale stand enkele seconden in de lucht. Dit laatste gebeurde enkele malen. De twee nieuwe vliegtuigen zijn wat ontwerp betreft hetzelfde. Zij kunnen theoretisch verticaal alsook op de gebruikelijke wijze opstijgen en landen. Ingezonden mededeling vullen. MADE. Donderdagmiddag is de 19-jarige J. de Been uit Stuivezand bij het zwemmen in de Biesbosch verdronken. Eerst na geruime tijd slaagde men er in het stoffelijk overschot te bergen. Pau op Celebes. Bromfietser doodgereden FINANCIEEL NIEUWS ren en die „er ellendiger aan toe waren dan ik het ooit ergens zag". Dysenterie, malaria en melaatsheid teisterden hen. Operaties moesten aan de „lopende band" worden ver richt en nog kon dr. Goslinga maar een klein deel van de ellende ver- zachten. Een deel van 't ziekenhuis ivircmppri n/r ri Viijdagmorgen Yr0®g» tegen vier werd jn beslag genomen, maar met AMSTERDAM. Donderdagoch- uur, is m de Oude Hoogstraat te vereende kracKhfen werd een ander tend is de 82-jange heer H. C. Vla- Amsterdam een 55-jange bromfiet- voorIopig onderkomen overeind ge- ming op de Amsteh-eenseweg te ser, genaamd L. J. Stasse, dodelijk 2et. De zendelingen vreesden, dat er Amsterdam, vermoedelijk tenge- aangereden door een „vermoedelijk door de feUe vervolging van de volge van onvoorzichtig oversteken onder invloed van sterke drank ver- jon christen-gemeente niets zou van de rijweg, door een motorrij- kerende bestuurder van een ver- overbliiven Maar God beschaam- wiel aangereden. Met ernstige ver- moedelijk gestolen bestelauto, die de onJ vrée's" zo zei dr Goslinga wondingen is de man naar het Wil- met grote snelheid door de straat want drje 'maanden 'tijds wer- helminagasthuis vervoerd, waar hij slingerde, voordat zij tegen een pui den tienduizend heidenen gedoopt m de loop van de middag is over- op de linkerwegheltt tot stilstand ^fhet voor Sin Lensgevaar- leden. kwam. Het slachtoffer was tijdens was» de catastrofe door een ruit van per ceel 5, vervolgens via de deur van perceel 7 naar buiten gedrukt en Runnir n -innum nam. v00r nr' 21 weer °p straat terecht Kunsten en Wetenschappen KOQLE ZDDN S BANK n V gekomen. Hij werd onherkenbaar nuULL 0 unl,I> verminkt. De bestuurder is voort- In het zo juist verschenen jaar- vluchtig. Bij navraag verklaarde verslag over 1953 van R. Koole de eigenaar van de bestelauto dat Zoon's Bank N.V., wijst de directie d?za zou zijn gestolen in de Bilder- op de buitengewone omstandighe- dijkstraat. den, welke in dit verslagjaar het gehele leven op het eiland hebben beheerst. Het dichten van de door de stormramp geslagen gaten in de zeeweringen en het droogmaken van het op de zee heroverde land, zijn gebeurtenissen die nog vers in het geheugen liggen. Dat inmiddels het herstel met voortvarendheid geschiedt, blijkt uit het feit, dat niet alleen volstaan wordt met het herstellen van de oude toestand, maar dat alle mid delen zullen toegepast ,worden om tot een doelmatiger opbouw van ons eiland te komen. Wel wordt in het verslag ge waarschuwd tegen een te ver door-^ gevoerde rationalisatie, waarbij het gevaar bestaat, dat de menselijke factor in het herstel in het gedrang zou kunnen komen. Het vertrou wen wordt uitgesproken, dat, in dien de grootse plannen, in het bij zonder de herverkaveling en het deltaplan, eenmaal uitgevoerd zul len zijn, op Schouwen en Duive- land de welvaart weer. tot grote bloei zal kunnen komen. In het financiële verkeer gaven de grote werkactiviteit ten behoeve van het herstel en de eerste uitke ringen voor geleden schade, een 75ste „Oceaanreis" De heer Roman Smucer, een Amerikaans textielfabrikant, heeft dezer dagen zijn 75e oce aanreis gemaakt en wel per „Vliegende Hollander", waar mee hij ook al zijn vrachtzen dingen verscheept. Aan boord van de K.L.M. Super Constellation waren vele passagiers die voor het eerst de reis maakten en de heer Smucer zal hun veel hebben kunnen vertellen. Hij zal deze „nieuwelingen" ongetwijfeld verteld, hebben, dat hij een kleine 800 uur bo ven de Oceaan heeft gehan gen" en op die 75 vluchten ruim 300.000 km. heeft afge- Geneesmiddel tegen typhus De staatscommissaris voor ge zondheid van Michigan, Albert Heustis, heeft Donderdag meege deeld aan de bestuursraad van deze staat, dat de staatslaboratoria een geneesmiddel tegen typhus hebben gevonden. Het middel, dat de laboratoria in ruim vijf jaar hebben ontwikkeld, heet Synnematin en heeft volle dige genezing bewerkstelligd in zes tien gevallen. Het is in Mexico ge durende de laatste twee maanden op mensen beproefd, aldus de com missaris. Dr. Heustis verklaarde, dat het middel het eerste speciale middel tegen typhus is en meer effect heeft dan de tot nu toe gebruikte genees middelen. „Miniatuur Walcheren" begroette honderdduizendste LAND- EN TUINBOUW Ploeg wedstrij den in de Noordoostpolder Voor de tweede maal is in de Noordoostpolder de nationale se lectiewedstrijd voor het wereld kampioenschap ploegen gehouden. Deze wedstrijd was georganiseerd onder auspiciën van de vier grote xxixgcxi vwx gcxcucu ov.xxc.cxc, ecu .Miniatuur Walcheren in Mid- lan^iij^e landbouworganisaties en compensatie voor de ontwrichting delburg, heeft zich in zeer korte tijd de bejde landarbeidersbonden. De van het normale bedrijfsleven. Te- internationale vermaardheid ver- jonge landbouwers bleken al aar- vens vertoonde de effectenhandel worven. Zes weken is „Miniatuur djg té hebben gemaakt zo- door de alom heersende hoogcon- Walcheren thans geopend en uit daj. de prestaties hoger lagen dan junctuur en het wegvallen van be- a^e landen van Europa maar ook de verieden jaar gehouden eer- perkende factoren, zoals de divi- van daarbuiten stromen de be- ste nationale wedstrijd, dendstop en speculatiewinstbelas- zoekers toe. De uitslag was als volgt: 1. W. de ting, een sterke opleving. Hierdoor Boven alle verwachtingen kon Lint, Zevenbergschenhoek, 404 p.; waren in het afgelopen jaar, on- Donderdag reeds de 100.000ste be- 2. W. Schipper, Garsthuizen (Gro- danlrs de abnormale toestanden zoeker worden verwelkomd. Het ningen) 393 p.; 3. A. van Dijke, waarin gewerkt moest worden, de was de heer G. de Krom uit de Bel- 's Heer-Arendskerke, 383 p.4. J. resultaten wederom gunstiger dan gische gemeente Anderlecht, die Sytsma Engelen, Oldenhove, 383 p. in voorafgaande jaren. zijn vacantie met zijn vrouw in De eerste twee genoemden zullen De aan de bank toevertrouwde Zeeland doorbrengt. Namens het deelnemen aan de op 7 en 8 Oct. gelden stegen tot f 2.328.456,15 (vo- bestuur werd hem een album met a.s. te Villarney in Ierland te hou- rig jaar f 1.530.682,45), terwijl kas- foto's van het kleine eiland aange- den wedstrijd om het wereldkam- geldleningen en voorschotten aan boden. pioenschap. overheids- en semi-overheidsin- stellingen f 450.564,72 (vorig jaar T VTnN f 260.774,25) bedroegen. FEUILLMUH. Het zijn niet alleen de adver- vertenties die belangrijk zijn voor onze postorderklanten, neen, iedere week opnieuw ontvangen zij per post nog diverse aanbiedingen, stuk voor stuk beduidend goed koper dan zij gewend zijn te betalen. Zo ook deze ballpoint-set; twee ballpoints, niet het re clame model, maar de betere gevlamde uitvoering met ko peren clip en ring, in een speciaal voor deze ballpoints ontworpen etui. Ballpoints waar wij voor in staan, in een etui die het tot 'n ideaal geschenk maken voor alle mogelijke festiviteiten. De laagste prijs, die wij voor deze combinatie zagen, was 2.50, maar U kunt hem kopen via onze postorderafdeling voor nog geen gulden. Bestelt en wordt daardoor lid van onze postorderclub. Deze ballpoint-etui, die gele verd wordt in zwart, grijs en rood met twee bijpassende ballpoints, koopt U WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL K 1800- 117680 R'DAM IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND De credietbehoefte in de parti culiere sector bleef echter door de stagnatie in het gewone bedrijfs leven enigszins bij voorgaande ja ren ten achter. De in deze sector uitgezette gelden beliepen een bedrag van f 933.221,12 (vorig jaar f 1.017.103,33). Dit had een zeer IS VAN 12 dagje naar het strand. Maar daar bij blijft het dan ook". Jannie keek op haar horloge. „Neem me niet kwalijk, Kees, maar het is al laat. Straks haal ik de laatste tram niet meer". „Sorry, Jansje, we zaten ook zo gezellig te babbelen. Dan vergeet Het meisje bloosde. Langzaam je de tijd helemaal. Ik zal even af- ruime liquiditeitspositie van de schudde zij haar hoofd. „Nee, dat rekenen", bank tot gevolg, waardoor de ren- was niets. bjzonders- Een flirtation, Een paar minuten later liep het tabiliteit slechts in bescheiden mate een bakvisliefdeals je het zo wilt tweetal op straat. „Welke tram kon worden opgevoerd. noemen. Meer niet. Trouwens, hij moet je hebben?" Aan de op 21 Augustus a.s. te studeerde nog". „o, we zijn vlak bij de Munt. Ik houden algemene vergadering zal „Nee, ik dacht soms. Ik combi- neem lijn 24, dat blijft toch het- worden voorgesteld van de winst neerde een beetje, zie je, want hij zelfde. Zeg, kom ons eens opzoeken, ad f 25.785,17 (vorig jaar f 25.602,85) is ook in Amsterdam. Kort geleden Kun je niet eens op een Zondag een bedrag van f 18.500,toe te heeft hij zich daar gevestigd als ad- middag komen theedrinken?" voegen aan de reserve voor belas- vocaat. Hij zit op één van de grach- Hij dacht na. „Goed", zei hij ten- - - ten, maar waar precies weet ik slotte. „Hoe laat schikt het?" Half niet. Ik las z'n advertentie". drie? Of ben je dan nog aan het Ik heb hem nooit meer ontmoet" ontbijt?" antwoordde Jannie rustig. „Ik ben Ze lachte. „Nee, hoor. Werk of toen al gauw naar Amsterdam ge- geen werk, we zijn altijd matineus. wijzen en tantièmisten f 800,(vo- gaan. Op een aanbeveling van de Aan laat opstaan hebben we een rig jaar nihil) ter beschikking zal Boerenleenbank in ons dorp kwam hekel. Tenzij Ria late dienst heeft worden gesteld, waarna f 485,07 ik hier op een bank. Maar daar gehad, dan maft ze een uurtje lan- naar nieuwe rekening zal \yorden leek het me al gauw niet erg. Daar ger. Goed, we rekenen er dan op: overgebracht. ben je een nummer, meer niet. Pro- half drie. Aan de beurt van aftreden als motiekansen gelijk nihil, althans „Tot ziens, Jansje". commissaris is de heer C. J. van voor meisjes. Ik solliciteerde enkele „Dag Kees. Dank je wel voor de Westen te Zierikzee, die terstond malen en kwam toen op een expe- prettige avond", herkiesbaar is. ditiekantoor aan de Lauriersgracht „De dank is geheel aan mijn Maar dat was ook niets. Tot ik vo- kant", antwoordde hij galant. „Fijn rig jaar op dat reisbureau kwam. dat je een oude vrijgezel een leuke Vijf Marokkanen zijn Donder- En daar heb ik het reuze naar mijn avond hebt bezorgd". dag te Fez gedood en twee gewond zin". „Zeg eensoude vrijgezel bij botsingen tussen voor- en te- „Ja, dat zal wel interessant werk Maar hij drukte lachend haar genstanders van de verbannen sul- zijn. Reizen zit de mensen in het hand en liep daarna het Singel op. tan, Sidi Mohammed Ben Joessef, .bloed tegenwoordig". Jannie keek hem na of hij zich mis- aldus werd uit Fez vernomen. De „Ga jij nooit uit?" Ik bedoel met schien nog zou omdraaien, maar Franse autoriteiten konden het vacantie?" lijn 24 kwam er al aan en ze stapte aantal slachtoffers niet nagaan Hij, schudde zijn hoofd. „Nee, in. Hoewel ze geen bevredigend ge- doordat de betogers de lijken had- daar heb ik geen interesse voor. voel had, was ze toch blij, dat ze den meegenomen. Als het heel mooi weer is eens een deze avond had beleefd. tingen en andere reserves. Van het geen hierna overblijft wordt voor gesteld een verhoogd dividend van 6 (vorig jaar 5 uit te keren, terwijl voor houders van winstbe- HOOFDSTUK 4. Bij de meisjes is het gezellig. Bedrijvig liep Jannie heen en weer in de ruime zitkamer, die ze met haar vriendin deelde. Eens kij kenja, die kussens moesten eigenlijk allemaal maar op de divan Mannen hielden niet erg van een kussen op de stoel. Nu ja, stoel de vier crapeaudjes waren maar wat behaaglijk. Eigenlijk stond ze in dubio, waar ze zouden gaan zit ten: bij de haard of bij het raam. Daar had je natuurlijk een mooi uitzicht over de Amstelveenseweg, vooral op Zondagmiddag met al die auto's en straks, als het stadion weer uitgingMaar het was vrij koud en bij de haard, die zo heerlijk brandde, zou het ook wel lekker zijn. „Zeg Ria, waar zullen we hem planten? Bij het raam of bij de haard?" De aangesprokene, die als ge woonlijk languit op de divan lag te lezen en te kauwen, richtte zich even op van haar lectuur en keek de kamer rond. „Bij het raam natuurlijk; dan kun je hem goed bekijken". „Hé nee, zeg, dat is toch onbe leefd. Nee, we zetten de crapeauds rond de haard en het kleine tafeltje in het midden. Dat is eigenlijk veel gezelliger. En dan de grote sche merlamp aan". „Mijnentwege", antwoordde Ria min of meer onverschillig. „Kind, ga nu toch eens rustig zitten. Het lijkt wel, of de Prins op visite komt". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2