Zwitsaletten Leerlingen van de Huishoudschool ri ta f0"" Brui°'sse beleefden heerlijke week in Limburg Het loopt mis met de citruscultuur in Suriname 1jo<nlv\rill ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - DONDERDAG 29 JULI 1954 No. 17580 DANK ZIJ HET RAMPENFONDS LAND- EN TUINBOUW Slechte zomertarwe-stand uv.ui iiiig^n De zomertarwe, en het tarwe-are- zich enkele weken geleden in de Griendtveense bevolking werd in vacantiefeest betrokken polder Bruinisse prachtig liet aan- zien, is de laatste weken sterk ach- teruit gegaan, zodat de stand thans De leerlingen van de Landbouw- sportveld stond voor de meisjester nog maar Zeer matig is. Men spreekt huishoudschool „Prinses Juliana" beschikking. De goede zwemmers te Zierikzee hebben dé week van mochten die dag naar het particu- hun leven beleefd. Ze waren met liere zwembad van de familie v. het onderwijzend personeel ..te d. Griendt. De anderen bezochten kamp" ln Griendtsveen, een vrien- het bad te Deurne, waar het in de van voetziekte waaraan de slechte structuur of het zoutgehalte van het bodemvocht zeker niet vreemd zal zijn. Een feit is het dat vele aren vroegtijdig afsterven, zonder (lelijk Limburgs dorpje dat dicht „pierebak" een Schouws gewemel dat de korrel zich voldoende heelt Lol imhoinvjlnnll'p time Alinnn? vuaQ no rnmtlif» tr n tegen de Peel, het geheimzinnige was. 's Avonds was de familie v. d. grotendeels onontgonnen gebied Griendt aan wie de Huishoud- in Brabant ligt aangedrukt. De schoolleerlingen zo heel veel te heerlijke week kende zoveel hoog- danken hebben, genodigd voor een tcpunten, dat de jeugd er van on- gezellige avond in de cantine. Des gevormd. De steunprijs voor graan In de Verenigde Staten De Amerikaanse tarweboeren te aanvaarden op hun uitzaai voor de volgende oogst. Dit besluit be tekent, dat de Amerikaanse rege ring hoge steunprijzen, liggende zijn gedaald tot 50 procent van de pariteit. De boeren zouden dan echter zo veel tarwe kunnen ver bouwen als zij zouden wensen. der de indruk was. Het weer was Woensdags werden enkele bedrij- '"reeerinÈstoezicht goed, het kamp goed en aan toch- Ven bezichtigd, nl. de zuivelfabriek - - ten geen gebrek. „Leve het Ram- te Deurne en een viertal textielfa- penfonds" moeten de meisjes wel brieken te Deurne en Helmond. hebben gedacht, want dit maakte Donderdag trok een stoet met .ram™, ..««..n, dit vacantiefestün mogeluk. vrolijke meisjes op bandenwagens tussen 75 en 9„ p£cent van de pa. n t 0D zaterdagmorgen was ^et. daarvoor tractoren door de rj,e;t v00r tarwe zal blijven be- wS ln mineur want dï regen zie Peel™ f was volop gelegenheid talen Wanneer het toezichl zou wat in mineur, wani at re® tot het plukken van bramen en te ,iin of«aWezen ,ou de steunDriis je die deed het 'm. Het begon slecht n jn de bossen "1" afgewezen, zou de steunprijs maar in Breda kwam de stemming er al in en de B.B.A.-bussen reden j)e klap op de vuurpül vormde vandaar hun lieve Schouwse last 's avonds een opvoering van naar Griendtsveen, dat in luttele „Goudmuiltje", de sprookjesope- dagen een begrip van ontelbare ge- rette, die het b\j het afscheid van neugten werd. Te Griendtsveen be- tie geëxamineerde leerlingen in de vindt zich een enorm (en netjes in- Concertzaal zo uitnemend deed. De gericht) kamp, dat t.z.t. zal worden grote ontspanningszaal van de gebruikt door het bij ontginningen Pcelontginingsmaatschappu was betrokken personeel. Nu staat het door de heer v. d. Griendt voor daar zo maar en wordt het gebruikt deze gelegenheid geheel in orde gc- door de Stichting Vacantieverblij- maakt en ruim 700 mensen vulden ven Lagere Scholen, waarvan de de zaal, toen de meisjes voor het directrice de meisjes bij hun aan- voetlicht traden. Tevoren organi- komst reeds stond op te wachten, seerde de heer Luykenaar een Na de maaltijd begon men de om- volkszangprogramma, dat er inging geving te exploiteren en 's avonds als koek. kon men terecht in «e se^Uige De stQnd Vallcen_ cantine, waar het een gesnap wa. feurg op het programnMi met be_ van jewelste. zoek aan het Dierenpark, waar de KïS - he, kamp be jeugt zmb :Swêrd er voorzichtig «n andere wereld voor de Schou- wen-Duivelandse meisjes open- niet je dat - wat gewandeld. Maar Maandag be gon het pas. Met drie bussen ging gaa":: de jeugd naar Overloon, waar het L, een der meest dramatische pe- succt vafdezTweek 11 Na'Vt vëro?beSrefvan Se 'lunch- hadden bjjgedrhgen. PL dey.Ue.Uge Vrijdagavond vond in de cantine het officiële afscheid plaats. De Geld in fornuis Een Amsterdamse visbakker heeft de gewoonte twee siga renkistjes met kasgeld in de oven van zijn fornuis op te bergen omdat hij soms de zijn winkel binnentredende klanten niet hoort en het geld geruis loos zou kunnen verdwijnen. Het bijzonder kille weer bracht hem er toe zijn fornuis aan te steken. Te laat herinnerde hij zich echter de beide sigaren kistjes. Zij waren dan ook, met de inhoud verast. Slechts en kele dubbeltjes bleken vuur- bestendig. De resten van het bankpapier, omstreeks zes honderd. gulden, zijn aan de experts van de Nederlandse Bank gegeven. Als het moge lijk is uit de resten nog de waarde en de nummering te uvp udionx%suooax pakketten werd naar Venlo ge- medewerking van de jeugd, de gro- Het overstromingswater uit 1 •ccjm Killet «an nlaats te opofferingen, die de leerkrach- Oostenrijk en Duitsland passeert koerst, inde buurt van welke plaats ten £ch getroostten en de activiteit nu Zuid-Slavië. Het peil van de daardoor aanvankelijk vrij sterk in de meerderheid. De Burgh-aanval- lers Schrier en v. d. Zande waren echter volkomen ongevaarlijk en slechts mevr. Roos-v. d. Weel loste een paar schoten. De DSS-aanval- len daarentegen, alhoewel minder talrijk, leverden verschillende doel- rijpe kansen op, uit één waarvan van Popering de overwinning aan DSS kon bezorgen. De Burgh-ploeg maakte geen grote indruk; de DSS- ers bevestigden de goede vorm, die zij de laatste tijd hebben getoond. i De leiding was bij scheidsrechter I Cashoek in zeer goede handen. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - Noordgouwe en omstreken Wedvlucht Chateauroux. G. Flik- weert, Zonnemaire 1; L. v. d. Wie len, Brouwershaven 2 en 3; A. J. Flikweert, Zonnemaire 4; C. J. O verweel, Brouwershaven 5. Wedvlucht Vilvoorde met jonge duiven. L. v. d. Wielen, Brouwers haven 1 en 2; G. Flikweert, Zonne maire 3, 4, 5, 8 en 11; C. J. Over- weel, Brouwershaven 6, 7 en 12; J. M. Kloet, Brouwershaven 9, 13, 14, 18 en 19; W. v. Sluijs, Haam stede 10, 15 en 16; Gebr. Prummel, Renesse 17; P. Flohil, Brouwers haven 20. „De Bruse Trekker" Uitslag wedvlucht uit Chateau roux op 16 Juli. Deelname met 17 duiven: 1 en 5 A. de Koning; 2, 3 en 4 A. J. IJzelenberg. Snelheid eerste duif 1115,47 m. per minuut. Wedvlucht met jonge duiven uit Vilvoorde op 17 Juli. In concours Zoals enkele maanden geleden Dan zal tevens aan de burgemees- 124 duiven. Uitslag: C Bal 1, 2, 4, 10, reeds werd bericht, hebben enige ter worden overhandigd het inge- 12, 15 en 16; A. de Ronde 3, 8 en 20; vrouwen van zeevarenden van de lijste ontwerp-in-kleuren van het A. J. IJzelenberg 5, 6, 7, 13, 22, 28, Kon. Rotterdamsche Lloyd het ini- later aan te bieden wandtapijt, dat, 30 en 37; A. de Koning 9 en 18; C. tiatief genomen tot een handwerk- naar een ontwerp van de Kon. Ver- J- Maas 11, 21 en 32; T. M. Dale- actie van zeemansvrouwen ten be- enigde Tapijtfabrieken, door de da- bout 17. 24, 25, 27 en 33; P. Zandijk hoeve van Ouwerkerk, het door de mes van het comité gezamenlijk 19 en 29; H. W. Bossers 23 en 36; watersnood van 1 Februari 1953 zo wordt gemaakt en dat bestemd is C. Capelle 26; J. Folmer 31; W. A. zwaar getroffen dorp. Uitgaande voor het nieuwe gemeentehuis van Jumelet 35. Snelheid eerste duif van de gedachte, dat bij de offici- Ouwerkerk. Ook de opvarenden- 1302,10 m. per minuut. Laatste ele hulpverlening juist al die gezel- zelf van de Lloyd-vloot zullen Vrij- prijsw. duif 735,36 m. per minuut. lige dingen, die van een huis een dagmiddag bij de overdracht in Oude duiven Vilvoorde 17 Juli: thuis maken, in het gedrang dreigen Ouwerkerk vertegenwoordigd zijn. 1 en 3 A. de Koning; 2 C. Capelle; te komen, werd, onder het motto: „Van hetgeen de zee ons dagelijks gééft, willen wij iets afstaan aan SPORT hen, van wie diezelfde zee alles nam", tot alle zeemansvrouwen van KORFBAL S.D.K.B. de Lloyd een oproep gericht, geza- DSS I-Burgh I 2-1 menlijk ervoor te zorgen, dat ieder gezin van Ouwerkerk met een pak- Maandagochtend vroeg vormden zich al rijen bij de aanmeldingsbu- reaux voor de Vierdaagse die Dinsdag te Nijmegen is gestart. Nijmegen was gereed de stoere enthousiastelingen, die zich nog door geen hondenweer laten afschrikken te ontvangen, en op grootse wijze te onthalen. Het is te hopen, dat het weer zich in de komende vier dagen nu eens goed houdt, want wandelen in de regen is geen pretje Zeemansvrouwen handwerkten voor Ouwerkerk Een pakketje voor alle gezinnen en wandtapijt voor gemeentehuis Vrijdag vindt de overdracht plaats 4 T. M. Dalebout; 5 Gerrie Bal. Snelheid eerste duif 1224,42 m. per minuut. Ingezonden mededeling waar jong vermaakte. Thuis in de Peel Een tocht door de woeste Pee! besloot de dag, maar het Dinsdag- .-a.u„;n ;c teil ZilUIl KtJlIUU&LlCU Oil UC CH.LlViL.ClL luiu-viouc, iic vcm een kanjer van ee sp van de kampbeheerder. De direc- Donau op Zuid-Slavisch gebied waar jon0 en oud zich J- trice> mej van Liere, richtte een tien centimeter boven het hoogste dankwoord tot de heer Legemaate, peil dat ooit gemeten is. De spoor- die met grote voortvarendheid het wegverbindingen met het district kamp voorbereidde en leidde. Baranja in Noord-Zuid-Slavië zijn 's Zaterdagsmorgens werd door Zondag verbroken. In dit district de leiding nog een bezoek gebracht staan ongeveer 10.000 hectaren on- programma was niet minder rijk. aan de familie v. d. Griendt om der water. Wie Griendtsveen zegt, moet fei- haar te danken voor de bijzonder De commissie van Justitie van lelijk tegelijk zeggen de heer J. van hartelijke medewerking. De heer de Italiaanse Assemblee heeft zich de Griendt, een zeer vooraanstaand v. d. Griendt schonk als blijk van met 27 tegen 18 stemmen uitge- landeigenaar in deze gemeente, die medeleven met het getroffen eiland sproken voor de E.V.G. De vier op verzoek van de leider, de heer een bedrag voor de boomplantactie meerderheidspartijen stemden voor, J. L. Legemaate, de jeugd carte en beloofde in September een be- de socialisten en communisten te- Manche gaf, om alle terreinen te ZOek aan het eiland te brengen. De gen, terwijl de monarchisten en betreden en te roeien in de vaart, terugreis verliep in goede orde en neo-fascisten zich onthielden. De die zich dicht bij het kamp bevindt, enthousiast kwamen de meisjes commissies voor de Nationale De- Dat was aan geen dovemansoren 's avonds om half zeven weer thuis, fensie en van Financiën hadden gezegd en zo kwam de jeugd aan m0e maar hoogst voldaan. reeds een gunstig advies uitgebracht de roeispanen. Ook werd er „ge- sport", want het Griendtsveense Bestrijd UW PIJNEN met: HAAMSTEDE De hulpverlening LANDBOUWVERENIGING „C et C" aan Oostenrijk Helemaal ideaal zal kavelindeling op Schouwen-Duiveiand niet worden Roode Kruis verzendt vele goederen Het Nederlandsche Roode Kruis verzond Woensdag per vrachtauto 15.000 blikjes Corned Beef, 550 paar nieuwe herenschoenen, 1992 stel he renondergoed en 4500 geëmailleerde pannen naar het Oostenrijkse Roo de Kruis te Linz, ten behoeve van de slachtoffers van de overstromin gen. Deze goederen, die een waarde vertegenwoordigen van ruim f 48 duizend vormen waarschijnlijk de laatste zending naar Oostenrijk. De hulpverlening is op Oostenrijk ge concentreerd, omdat de Roocle- Kruisverenigingen in de overige landen, die van de overstromingen te lijden hebben gehad, verklaard hebben, de hulpverlening zonder buitenlandse steun ter hand te kun nen nemen. Behalve bovengenoemde goede ren heeft het Nederlandsche Roode Kruis 1500 paar rubberlaarzen, 18.000 dekens, lakens en slopen naar het rampgebied gestuurd. De waar de van alle gezonden en nog te zen den goederen beloopt thans f 210.500 Een klimmende burgemeester Tijdens hun zomerverblijf in Zer- matt hebben de burgemeester van Utrecht Jhr. rar. C. J. A. de Ranitz en zijn echtgenote reeds verschil lende bergtoppen in de omgeving o.m. de 4170 m. hoge Breithorn be stegen. Maandag jl. voegde de burge meester van Utrecht, die zoals men weet tevens voorzitter is van de Koninklijke Nederlandse Alpenver eniging, wederom een 4000-er aan zijn respectabele lange lijst van be klimmingen toe: hij besteeg nl. in gezelschap van zijn echtgenote en twee berggidsen de 4482 m. hoge Matterhorn. Deze zeer moeilijk te bereiken bergtop werd in 1865 voor de eerste maal door een gezelschap Engelsen en enkele berggidsen be stegen. Nadien is deze top vele malen be klommen, doch zij blijft altijd nog gereserveerd voor de allerbeste klimmers. Herverkaveling zaak van eigenaar en pachter „De Dienst Herverkaveling heeft een vast doel voor ogen, dat in sa menwerking met de Agrarische Commissie wordt nagestreefd, die hierdoor een grote verantwoorde lijkheid draagt. Er wordt niet vol gens dogmatische lijnen gewerkt, doch vaak moet men zich aanpas sen aan zich voordoende omstan digheden", aldus drukte ir. L. Eel- ketna zich uit op een vorige week door de Landbouwvereniging „C. et C." in „Tavenu" gehouden voor lichtingsavond, onder voorzitter schap van de heer P. L. Vis. Ir Eelkema deed hierna medede ling over de toekomstige gemalen, hetgeen wij reeds eerder in onze kolommen bespraken. Middels en kele kaarten gaf spr daarna een in zicht in de toekomstige wegen en waterlopen op het eiland, die door de herverkaveling aanzienlijke wij zigingen ondergaan. De nieuwe we gen en waterlopen bepalen de ligging van de nieuwe kavels, die op Schouwen-Duiveiand niet zo ideaal kan worden gemaakt als in de N.O.-Polder. Rekening moet immers worden gehouden met de bestaande toestand. Met voldoening constateerde spr. dat de landbou wers over het algemeen medewer king hebben verleend door aan vaarding der plannen ,als door de Dienst Herverkaveling voorgesteld. De schatting der gronden is in volle gang, zodat een overzicht kan wor den verkregen van hetgeen ieder inbrengt. Spr. waarschuwde niet al te zeer de menselijke gevoelens te laten spreken, daar dit gemakkelijk aanleiding kan geven tot conflicten. De herverkaveling zag spr. als een zaak van iedereen, d.w.z. van eige naar en pachter. De onkruidbestrij- ding dient beter te worden aange pakt. In het algemeen ligt de toe stand zo, dat het eiland feitelijk een onverdeelde boedel is, waarin ieder die wat inbracht, later rech ten kan laten gelden. Bedrag en oppervlakte De landmeter bij het Kadaster, ir. van Lent, besprak hierna de rechten van eigendom, hypotheek, pachten enz. Wat de pachten be treft wordt slechts rekening gehou den met schriftelijk vastgelegde pachten. Slechts met het werkelijk ingebrachte bedrag wordt rekening gehouden en dus niet met de inge brachte oppervlakte grond. Zo kan het voorkomen, dat men later een kleiner oppervlakte terugkrijgt dan men eerst inbracht. Gestreefd wordt echter naar een zelfde grootte van ieders ingebrachte oppervlakte. In dit verband wees spr. op het ver schil tussen her- en ruilverkave ling. Middels een kaart van de om geving van Haamstede, Burgh, Re- nesse en Noordwelle, toonde spr. aan, dat bij het vaststellen van we gen en waterlopen met tal van om standigheden rekening moet wor den gehouden. Spr. deed een beroep op de aan wezigen de reeds geplaatste piket ten te laten staan. Voor de gronden tussen Hoge- en Lagezoom is reeds een wenszitting gehouden. De kos ten voor de herverkaveling kunnen in 30 jaar betaald worden, terwijl ook de mogelijkheid bestaat deze in één keer te betalen. Na de pauze volgde een uitgebreide discussie, waarna de voorzitter beide sprekers dankte en de vergadering sloot. VISSERIJBERICHTEN Het gaat mis met de oesterbroedval Het jongste bulletin voor oester kwekers betreffende de oester broedval is zeer ontmoedigend. Er worden nog slechts 100 larven per 100 liter Scheldewater geteld, het water is nog steeds te laag van temperatuur, er zijn weinig rijpe larven en het aantal larven neemt voortdurend af. Broedval is op kor te termijn zeker niet te verwachten. ^1V De sterke win<Ldeed veel afbreuk ketje met één of meer zélf gemaakte aan bM spel. Voor de rust had DSS handwerkproducten kon worden veldoverwicht tengevolge van verrast. "et windvoordeel, maar Burgh slaagde er in de balans in even- Dit spontane initiatief heeft in- wicht te houden, waardoor met de tussen zoveel weerklank gevonden, stand 1-1 kon worden gedraaid. In dat' uit vrijwel het gehele land de tweede helft kreeg Burgh de van Groningen tot Heerlen, en van sterke wind in de rug en kwam Sassenheim tot Enschedé, overal föaar dienstdoende of gepensiori- neerde zeevarenden van de Lloyd wonen pakjes met sierkussens, theemutsen, dressoirlopers, theekle- den, ontbijtlakens, dekservetten, al lerhande kleden en kleedjes, enz. enz. werden ontvangen. Ook de Lloyd-vrouwen in Indonesië lieten zich niet onbetuigd en zonden met de „Willem Ruys" een kist met oat onze citrus-cultuur momen- Ondanks de speciale rechten die handwerk- en houtsnijwerk-pro- teel een moeilijke tijd door maakt, op het fruit uit sommige landen ducten. meldden wij onlangs reeds, zo geheven worden, wordt Nederland Van dit alles zijn nu zoveel mo- schrijft „De Tijd" te Paramaribo, momenteel overstroomd met fruit, gelijk gelijkwaardige pakketten ge- Niet alleen dat de productie da- En als gesproken wordt over Ne- maakt, tot een zelfde aantal als er lende is, maar ook brengt het fruit derland, kan daaraan meteen wor- gezinnen in Ouwerkerk zijn. De of- tegenwoordig zo weinig op in Ne- den toegevoegd: het achterland in ficiële overdracht dezer handwerk- derland, dat het werkelijk niet de Europa, waarheen het Surinaamse pakketten door het comité aan de moeite is om het te verschepen. fruit vaak zijn weg vindt, gezinnen van Ouwerkerk zal thans, De laatste zendingen citroen heb- Deze toestand heeft een onzer ten overstaan van o.m. de burge- ben bijvoorbeeld slechts 5 gulden plantages ertoe genoopt, 600 kratten meester van Ouwerkerk, de heer (Nederlandse courant) opgebracht, citroen in de Commewijnerivier te J. Romeyn, met enige plechtigheid terwijl het verpakkingsmateriaal en smijten. De gehele middag hebben plaats vinden op Vrijdag 30 Juli a.s, de vracht alleen reeds op 7.50 (Ne- arbeiders nodig gehad om dit reuze 's namiddags 2 uur, in Ouwerkerk. derlandse courant) komen te staan, karwei klaar te spelen. Citroenen gaan de rivier in BINNENVERiNG. BED onbeperkte garanlie geruisloos Ingezonden mededeling De beste bedden ooit gemaakt! SCHUIMRUBBER BED HAZET BEOOEN. EN MATRASSEN-FABRIEKEN TE ZEVENBERGEN TELEFOON No FEUILLETON. 6 LIEFDE IS VAN PORCELEIN „Dat is Jansje", zei hij, haar hand stevig drukkend. „En dat binnen een paar weken tijds". „Ik ik stotterde ze „ik wil een pakje sigaretten hebben". „Dat kan", antwoordde hij op zachte toon en wees met een wijde boog naar zijn sortering. „Gewone? Of een lichte damessigaret?" Ze wees op een merk, dat op de toonbank stond. „Dateh ro ken mijn vriendin en ik altijd". Hij nam een pakje van de stapel en overhandigde het haar. „Ik zal maar niet vragen: wilt u roken?" Want dat zul je hier wel niet doen". „Nee", bevestigde ze, overigens nog steeds niet geheel op haar ge mak, „we roken alleen thuis". Ze zocht naar geld in haar tasje en overhandigde hem een gulden. Hij gaf haar wisselgeld terug en keek haar lachend aan. „Drink je even een kopje thee binnen?" vroeg hij. „Of heb je haast?" Ze deed het pakje sigaretten in haar tas en borg gelijk het wissel geld op. „Nee haast heb ik niet. Ik ben klaar met m'n werk. Een kopje thee zal best smaken". „Kom dan maar even verder". Hij ging haar voor naar de tussen- kamer, die gezellig was ingericht en verlicht werd door een tweetal schemerlampen. „Het is hier een beetje rommelig" zei hij verontschuldigend, „want ik doe hier alles: administratie, nieu we zendingen uitpakken, en, als het zo te pas komt, reizigers ontvan gen". Ze ging in een crapaud zitten en keek rond .terwijl hij tegenover haar plaats nam. Hij pakte een doos van de tafel en opende die: „roken?" Ze lachte. „Nu graag". Ze nam een sigaret en zoog die aan zijn aansteker in brand. Kees stond op. „Ik zal even thee halen", zei hij. „Een ogenblik". Hij verdween door een andere deur en kwam een minuut later te rug met twee kopjes thee, en een trommeltje, hetgeen hij samen heel handig droeg. Het trommeltje open de hij en hield het haar voor. „Dank je". „Hoe kom je in deze buurt ver zeild?" vroeg hij, terwijl hij weer tegenover haar ging zitten. „Werk je hier in de buurt?" Voor Jannie antwoord kon ge ven, ging de winkelbel en stond hij op. „Excuseer me even, mijn be diende is net eten". Meteen was hij weer in de winkel. Jannie had onderwijl gelegen heid om te bedenken, wat ze zou antwoorden en al gauw besloot ze maar eerlijk op te biechten. Doch toen hij terugkwam, was hij zijn vraag blijkbaar vergeten. Hij nam weer plaats en dronk van zijn thee. „Over een kwartiertje is mijn be diende er weer en dan heb ik wat meer gelegenheid om te babbelen. Leuk zeg, dat je me komt opzoeken. Je werkt dus in de stad?" Ze knikte. „Werken en wonen. Ik ben in betrekking op het kantoor van een reisbureau aan het Dam rak. O, al meer dan een jaar". Hij dronk zijn thee leeg en zette het kopje neer. „Ook toevallig, dat we elkaar onlangs op het Stations plein ontmoetten, hè? Hoe vind je m'n zaak?" „Geweldig", prees ze met eerlijke bewondering. „Heb je die al lang?" Hij knikte met enige voldoening. „Ik eh heb indertijd een erfenis gehad. Enfin, die hele his torie zul je natuurlijk wel weten. Er is thuis nogal het een en ander over te doen geweest. Gelukkig was ik juist meerderjarig en ik besloot naar Amsterdam te gaan en daar te proberen een bestaan te schep pen. Weet je, Jansje, ik heb van jongsaf altijd een gloeiende hekel aan dat boerenwerk gehad. Mijn broers waren zo heel anders Die kenden geen groter genot dan des morgens bij dag en dauw opstaan, en naar het land gaan. Die deden niets liever dan in die grauwe, grij ze grond wroeten. Ik had er 'n even hartgrondige hekel aan als zij ple zier. En reeds als jongen van zes tien jaar droomde ik van een win kel „Sunst, waarom juist een win kel?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 5