Deelnemers aan F.A.C.A.Y.-Festival bezochten Zierikzee per boot Opeens dacht ik: Ik neem de proef op de som. Mendes-France geeft verklaring over accoord in Indo-China ftrSriguugeTe?kl"neeTaêrt„ep aan vrouwelijke werkkrachten Te kort JEUGD REIKT ELKAAR DE VRIENDSCHAPSHAND Ingezonden mededeling Het beste wat bereikbaar is Een sprankelend programma in de Concertzaal Ijn zoontje van zeven jaar viel in Castella Parels strooit men zo in 1 "een modderige sloot. Gelukkig het water en direct ontstaat ver- De Franse premier, Mendes- Met een „It's really wonderful here", probeerde Deborah Ann Drown ult Providence in Amerika haar verrukking over de tocht naar Zierikzee en het oude stadje dat er Iji de milde avondgloed op zijn voordeligst uitzag duidelijk te maken aan Unni Bjerkholt, een aardige Noorse jongen uit Oslo. En als de zaken zo liggen is het al duidelijk dat het een exotische ver toning was Woensdagavond, toen 116 jongeren van de F.A.C.A.Y (Friendship Among Children and Youth around the world, ine) hier aankwamen om met Zierikzee ken nis te maken en met vriendjes en vriendinnetjes uit het rampgebied, dat Immers juist in het buitenland zozeer in het centrum van de be langstelling heeft gestaan. De F.A.C.A.Y. is een in 1946 op gerichte organisatie van Ameri kaanse origine, die ten doei heeft de jeugd van de wereld nader tot elkaar te brengen, waardoor de vrede zich naar verwachting van allen die bij dit werk betrokken zijn dieper zal wortelen. Het wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, is hier duidelijk als uitgangspunt gekozen en het samenbrengen van kinderen uit allerlei landen moet het wederzijds begrip wel doen groeien. Het organiseren van Vriendschapsfestivals is een der belangrijkste punten van het pro gramma der F.A.C.A.Y. Het eerste festival werd in 1952 te Salzburg gehouden en dank zij de volle me dewerking van verschillende kan ten, inzonderheid van regeringszij de, kon dit jaar het festival in Ne derland worden gehouden. Ont vangsten en trips, waarop contact wordt gezocht met jeugd uit het ontvangende land, staan op het programma. Motto van het festival was ditmaal: „Holland waterland" en geen wonder dan ook dat de schare van jeugdigen met drie bo ten hier arriveerde, binnen het raam van hun bezoeken aan diver se delen des lands. In de Concertzaal Allengs vulde de Concertzaal zich met een blijde kinderschaar, die zich overigens in volmaakte orde schikte op de aangewezen plaatsen. Fen roezig en blij geluid steeg op uit de zaal, waar niet minder dan vijftien nationaliteiten waren ver tegenwoordigd. De Babylonische spraakverwarring was echter meer schijn dan werkelijkheid, want het is verbazend hoe snel jongeren el kaar vinden. Gebaren helpen daar bij en soms zelfs tedere gevoelens, die door de leiding uiteraard wat orden afgeremd. Maar geen nood, want na het festival wordt de brief wisseling heus wel voortgezet. „Kunst en Eer", officieel aange kondigd als „municipal orchestra" blies enkele daverende nummers over deze exotische kinderhoofden heen en toen zat de stemming er al dadelijk goed in. Burgemeester mr. J. Schuurbeque Boeije, lid van het ere-comité dat onder bescher ming staat van H.M. de Koningin der F.A.C.A.Y. sprak in het En gels een hartelijk welkom tot de jeugd. De burgemeester was reeds tegenwoordig bij een ontvangst van de jeugd in Den Haag en daar kwam hij in contact met de idealen die deze jongeren koesteren voor de wereld. „Niet de wapenen, maar een beter onderling begrip en ge zond verstand, zullen de oplossing bieden voor een wereld vol con flicten en moeilijkheden", aldus de burgemeester, die daarna herin nerde aan de omvangrijke hulp, die Schouwen-Duiveland kreeg aange boden na de Februariramp. Hier uit blijkt de kracht van samen werking, waarvoor wij zeer dank baar kunnen zijn. Spr. hoopte ten slotte dat deze samenwerking die per zal mogen wortelen tot heil van de wereld. Zang en volksdansen Spontaan en uit het hart kwamen de bijdragen aan de geslaagde avond. Een alleraardigst dans- groepje van Deense meisjes in kle derdracht beoefende de volksdans en dit werd nog overtroffen dooi de Noorse dansgroep, waarvan een enkel paar het gebodene op een bewonderenswaardig peil bracht. De jongeman ridderlijk en hoofs, het meisje gracieus en lieftallig en beiden soepel en behendig; zo wer den deze karakteristieke Noorse volksdansen gebracht. Een meisjes groepje uit Wales, ook alweer in grappige klederdracht met hoge zwarte hoeden, zongen opvallend zuiver enkele volksliedjes uit hun land. Steef Goettsch uit Zierikzee vertelde in het Engels wat van zijn rampervaringen (een karwei, want zijn Engels hinkt nog wel eens) en een I.V.H.-er vertelde over het werk, dat deze werkploeg hier ver richt. Een professor aan de univer siteit te Leeds (Engeland), als ver tegenwoordiger van de oude gene ratie .sprak een gloedvol woord tot de jeugd der wereld. Het rijke me nu van de avond werd afgewisseld met enkele films, w.o. een waters noodfilm, de film „1100 jaar Zie rikzee", een documentaire over de bloementeelt te Aalsmeer en een prachtige film over het eerste F.A. C.A.Y.-festival te Salzburg. Inmiddels begon echter de slaap een woordje mee te spreken en „Kunst en Eer" blie? luidruchtig welterusten, waarna de jeugd de schepen weer opzocht, die gister morgen vroeg vertrokken naar 's-Hertogenbosch, waar o.m. de St. Jan's Kathedraal werd bezocht. liep het goed af, maar ik dachtdie rukkelijk schuim. Geen papje voor- Fi'an<ie, heeft na de ^tvergadering cI I ah .1 Liover Indo-China in een korte rede, kleren krijg ik met twee soppen ge- af te maken! Alle vuil trekt enorm die doQr radio en televisie is uit- ven nog lang niet schoon. Maar snel uit het goed: in paniek vluch- gezonden, verklaard: opeens dacht ik i nu neem ik eens ten de vuilste vlekken. Eén maal met Castella spoelen is ge- »De rede en de vrede hebben ge- Parels de proef noeg. Door de n onnen. Na dagen en nachten van op de som. Ik veel kortere be- zware onderhandelingen, nu eens heb de kleren handeling gaat in angstige spanning, dan weer met uit het eerste het goed veel hoop gevoerd, is een overeenkomst sop gehaald en langer mee; bier voor het staken van de strijd ge- het resultaat was geweldig. Ik kon is nu eindelijk eens 'n 100% veilig tekend» mij echt de moeite besparen om nog wasmiddel. En U staat versteld een sop te geven. Ik wil U zeker van de blankheid, de helderheid Sommige bepalingen van de over een woord van dank schrijven. en de zachtheid van alle goed dat eenkomsten zijn wreed. Doch wij Zo schrilft ons één van de vele U behandelt met Castella Patels. het aan onze soldaten die Z.O schrijtt ons een van ae veie I IT daarginds in dikwijls tragische tienduizenden huisvrouwen die op- Vol9 de best® raad dic U oolt omstandigheden het hoofd hoog getogen zijn over de snelle en nm c°^ .yan hebben gehouden, verplicht, voor- fantastische resultaten, die zij be- CAo 1 ELLA PARELS (47 ct per vvaarden te aanvaarden, die Frank- 11«./-« ni- L-n nak) in huis! Wilr in ctnnt ynllpn sfpllpn in vrede deze voorwaarden de beste zijn, waarop wij in de huidige omstan digheden mochten hopen, aldus de premier. reiken met Castella Parels, het was- P3^) bu's middel van de nieuwe tijd. Afdelingsvergadering Kon. Ned. Middenstandsbond Dinsdagavond werd door de af deling Bruinisse van de Kon. Ned. M iddenstandsbond een vergadering belegd, waarbij ook niet-leden wa West-Duitsland en de Westelijke defensie rijk in staat zullen stellen in vrede zijn rol in het Verre Oosten te blij ven spelen. In mijn hart en mijn geweten draag ik de zekerheid, dat Eind Augustus conferentie over Z.O.-Azië De Ver. Staten, Groot-Brittannië West-Duitsland en de NAVO- landen zijn het er over eens gewor den, dat West-Duitsland, als de ren "uitgenodigd. De voorzitter, de E.V.G. is bekrachtigd, maandelijks heer A. de Koning, zette het doel 950 millioen mark zal bijdragen tot en andere niet-communistische lan- dezer vergadering uiteen, namelijk de Westelijke defensie. De desbe- den hebben besloten aan het einde om te proberen te komen tot een treffende overeenkomst was Woens- volaende maand een inter- vluggere en meer bevredigende af- dag te Parijs gesloten. In April vad. de v01Senae ™ana fen 1OTe^ wikkeling van de zg. Bedrijfsscha- 1953 was reeds een overeenkomst nationale conferfentie bijeen te de. In tegenstelling met de afwik- getekend, waarin de theoretische roepen ter opstelling van een ver- keling van de Huisraadschade ver- bijdrage tot de Westelijke defensie dedigingsverdrag voor Zuid-Oost- loopt de afwikkeling van de Be- op 950 millioen mark was vastge- Dondprda2 door hoo*- drijfsschade uiterst traag, terwijl steid. Deze overeenkomst was ech- Azie, aldus ,s Donderdag door noo, ook de aangenomen normen voor ter op 30 Juni van dit jaar verlo», geplaatste diplomatieke autoritei- vergoeding niet altijd bevredigend pen. iten in Washington verklaard. zijn. De Kon. Ned. Middenstands- bond zal nu trachten in een en an der verbetering te brengen en voor Zeeland is als rechtskundig advi seur aangewezen mr. Kluiver. Aan 1 1 11 1 voorkomende vragen betreffende de schade werden nader toegelicht door de heer Huibers uit Bruinisse als lid van de Watersnoodcommis sie Zeeland van de K.N.M.B. Er ontstond een geanimeerde be spreking en de aanwezige midden- Winketsluitingsverordening Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat ge durende drie maanden op de secre tarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen ver krijgbaar zijn gesteld: I. Winkelsluitingsverordening I der gemeente Zierikzee, vast gesteld door de raad dezer ge meente bij zijn besluit dd. 15 Juli 1954, no. 10, houdende aan wijzing van: a. een halvedagsluiting; b. koopavond; c. vacantieregeling. II. Winkelsluitingsverordening II der gemeente Zierikzee, vast gesteld door de raad dezer ge meente bij zijn besluit dd. 15 Juli 1954, no. 10, houdende aan wijzing van: 21 uitzonderingsdagen. Bovengenoemde verordeningen treden in werking 24 Juli 1954. Zierikzee, 23 Juli 1954. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHUURBEQUE BOEIJE, burgemeester. H. E. S. SINCK, lo. secretaris. Nieuw probleem op Nederlandse Arbeidsmarkt Het is een bekend verschynsel, kracht meer wordt gewaardeerd dat de arbeidsmarkt in Nederland dan de man, omdat zij een grotere op dit ogenblik worstelt met een handigheid daarvoor bezit en de groot tekort aan krachten voor tal karaktereigenschappen van de standers bleken zeer tevreden over van beroepen. Dit heeft zijn goede vrouw er geschikter voor zijn be- het feit dat de K.N.M.B. deze zaak zi)de, Er bI(jkt immers uIt> dat de vonden dan de man ter hand neemt en naar aanleiding producten van de Nederlandse in- Een sprekend voorbeeld voor de van de ingekomen enqueteformu- dustrie een vlotte afzet vinden, uitbreiding van het werkterrein Aan de andere zijde van de me- van de vrouw wordt ook gevonden daille vinden we vergrote loon- bij de defensie-organen, waarin spanningen en moeilijkheden bij voorheen aan de vrouw geen plaats een regelmatige productie. werd toegewezen. Thans bezitten Bjj een voortdurende grote acti- zowel de land-, zee- als luchtmacht viteitju het bedrijfsleven .mogen vrouwenafdelingen, die daar nuttig we een langdurig en blijvend tekort werk verrichten, aan vrouwelijke werkkrachten ver- Een bijzonder grote vraag naar wachten. vrouwen en meisjes bestaat ook bij de confectie-industrie, die na de Sf-S"'"ee?Lm in «M"*— grotere lieren, waardoor de Bond een glo baal overzicht krijgt van de totale schade en bij de regering de nodige stappen zal ondernemen. Drie nieu we leden traden staande de verga dering tot de afdeling toe. Stad en Provincie HAAMSTEDE Harmonie „Witte van Haemstede" Bij gunstig weer zal de Harmonie „Witte van Haemstede" Zaterdag avond een concert geven in de tent Gerekend wordt, dat het publiek evenals de vorige keer, ook nu weer zijn medewerking zal verlenen om het concert te doen slagen, door het in acht nemen van de nodige stilte tijdens de uitvoering van de ver schillende nummers. Een beroep wordt gedaan op de aanwezigen ook de kinderen er op te wijzen, dat ook zij zich stil dienen te houden. BROUWERSHAVEN Uitreiking getuigschriften Woensdagmiddag vond in het stadhuis de uitreiking plaats van een getuigschrift en een gedenkte- gel aan een 12-tal leerlingen der Openbare Lagere school. Deze uit reiking, welke werd verricht door burgemeester J. L. van Leeuwen, werd eveneens bijgewoond door het hoofd der O.L. school de heer H. J Vooren en het lid der Oudercom missie de heer P. de Moor. Burge meester van Leeuwen sprak een af scheidswoord tot de leerlingen, die nu de school gaan verlaten, waarin hij o.m. wees op de grote stap, die nu in het leven moet worden ge nomen. Thans breekt de tijd aan dat de richting wordt uitgestippeld in welke het verdere leven zich zal ontplooien. Spreker uitte zijn bes te wensen voor allen en hoopte dat hun verdere leven over geëffende wegen zal mogen gaan. Uit deze gemeente zijn vorige week een 17-tal dienstplichtigen van de lichtingen 1954 en 1955 te Breda gekeurd. Van deze jongelui werden er 10 goedgekeurd, 5 moe ten er nog voor de herkeuring ver schijnen en 2 werden definitief af gekeurd. Brand in textielwinkel Woensdagmiddag plm. half zes loeide de sirene ten teken van brand. Er bleek een hevige brand te zijn uitgebroken op de boven verdieping van de textielwinkel van de heer A. de Oude op het Haven plein. De brandweer, die binnen luttele minuten ter plaatse was, bestreed de vuurhaard met vier slangen. Door de goede hulp van vele burgers kon een groot gedeel te van de textielvoorraad worden gered, hoewel een ander gedeelte verbrandde of waterschade kreeg. Door het hakken van een gat in het dak konden de brandweerlieden zich toegang verschaffen tot de vuurhaard, welke na een kwartier uitgedoofd was. De bovenverdie ping evenwel is geheel uitgebrand. De oorzaak van deze brand moet vermoedelijk gezocht worden in het vlam vatten van een buta-gasstei, waarop een pan stond. Een woord van hulde aan de brandweerlieden, die met bovenmenselijke kracht hun halsbrekende toeren door de smalle goot van het brandende pand verrichtten, is hier zeker op zijn plaats. Damesgezelschap uit Willemstad op bezoek Woensdag arriveerde in de ha ven de tonnenlegger van de heer Visser met een 25-tal dames uit Willemstad. Deze dames, behoren de tot de afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in die ge meente brachten een bezoek aan haar zustervereniging Brouwersha ven. Het bestuur van de afdeling Brouwershaven verwelkomde de gasten, waarna een bezoek werd gebracht aan de Ned. Herv. kerk. Vervolgens werd met een 7-tal auto's gereden via Kerkwerve-Zie- rikzee naar de Schelphoek. De gas ten konden er niet over uit dat het eiland zo deerlijk verminkt is door de ramp. Met een klimpartij op de grote caisson in de Gemene Geul werd het bezoek aan de Ringdijk besloten, waarna werd gereden naar de vuurtoren. Via Renesse en de nieuwe rampweg werd naar de wo ning van de voorzitster afd. Brou wershaven in den Osse gereden, waar een kopje thee werd gedron ken. Met de tonnenlegger vertrok ken de dames weer voldaan over dit bezoek huiswaarts. BRUINISSE Waterschap Bruinisse In de jongste vergadering van In gelanden van het colamiteuze wa terschap „Bruinisse" werd de re kening 1953-'54 goedgekeurd. Tot lid van de Dijkraad in de va cature C. A. Hanse werd gekozen burgemeesfer H. K. Michaëlis. Dezer dagen worden in Zwit serland drie belangrijke medische congressen gehouden een con- gres van psychotherapeuten te Zü- industrie een veel belangrijker Xcht hèeS7enomen S'A «tt 'het rich, een gewijd aan trombose en plaats in dan voorheen. Het kan- geyal wag jfe Nederlandse con- embolie, aan elk van welke con- toorpersoneel bestaat voor een fectie-industrie neemt een voor- gressen ongeveer duizend medici groot deel uit vrouwen. Ook in an- aanstaande plaats in op de wereld deelnemen. Maandag begint te Ge- dere productiesectoren is de be- markt en haar papieren zouden noe neve een congres over verloskunde hoefte aan vrouwelijk personeel in waarde stHgen wanneer de en vrouwenziekten met meer dan veel groter dan voorheen. Er zijn kwaüteit van de producten verder tweduizend deelnemers. beroepen, waar de vrouw als werk- gf1itZTotgloe^ ZoZS 11 kwantitatieve als de kwalitatieve - 11.1 i verh°ging de*" Productie wordt hier Plannen voor kleuterschool in bosrand pnmogeiijk gemaakt door het ge- TT Ti i re aan vrouwelijke arbeids- tussen Haamstede en Burgh Medio Augustus keert de Burgemeester terug Confectiefabrieken in onze mode centra zijn reeds voornemens een deel van hun bedrijf naar de pro- Onder voorzitterschap van de lo- kasgeldlening bij de N.V. Bank v£ncie over te brengen omdat daar co-burgemeester, wethouder M. den voor Ned. Gemeenten aan te gaan meer aanbod van vrouwelijke Boer, kwam de gemeenteraad Dins- groot f 50.000. krachten bestaat. Dit brengt extra dagavond voltallig in openbare ver- Hierna wordt besloten garantie kos£en me£ zicb en bemoeilijkt een gadering bijeen. Na de opening te verlenen voor een door de heer conceritratie van de confectie-in- deelt de voorzitter mede dat de W. J. Goudzwaard en door de Fa. dus£ne met alle economische nade- burgemeester half Augustus weer P. T. Kooman H. Oostdijk bij de £en daaraan verbonden. In beroepen terug hoopt te zijn van zijn Ame- N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse als deze 'n de confectie kan men rikaanse reis. Gemeenten aan te gane geldlening vrouwelijke krachten moeilijk Naar aanleiding van een rond- ten behoeve van de bouw van win- dooJ. mannen vervangen. Proeven schrijven van Ged. Staten besluit keipanden in deze gemeente. die richting zijn op een teleur- de Raad aan Ged. Staten voor te In verband met de plaats gehad stelling uitgelopen, stellen de jaarwedden van elk der hebbende onteigening van gronden ?n.aanbod van vrouwelijke wethouders over 1954 vast te stel- in verband met de wederopbouw ar£)eidskrachten? Het is misschien len op f 1000, waarvan een deel der gemeente worden de navolgen- een onverwachte mededeling, maar vaste wedde en een deel toelage de besluiten genomen: in toekomst zal het aantal vrou- wegens meerdere werkzaamheden a verkoop van een perceel erond W9n °P de arbeidsmarkt relatief als gevolg van de ramp. a' aln de Ankerwee aan de heer nog tver,mi?deren- Dmoet in de aan ae /inxerweg aan ae neer eerste plaats worden toegeschreven Frmce; aan de opbouw van de bevolking b. verkoop van een perceel bouw- in de komende jaren, grond aan de Ankerweg aan de Deskundigen hebben uitgerekend heer Joh. Verton; dat er in 1980 reeds een tekort van c. toewijzing van een perceel bouw- 120.000 vrouwen zal bestaan. Het grond aan de Zuidstraat aan de bestaande vrouwenoverschot dat in heer A. Zijta. L939 rond 18.000 bedroeg en in 1946 d. toewijzing van een perceel bouw- TnW?27ot"o.OOO "iSS er tegenover elke 1000 mannen slechts 997 vrouwen staan. Zou cr geen emigratie plaatsvinden, dan De voorzitter geeft hierna inzage zal men in 1980 in ons land op de school met één lokaal. Een verzoek van de Plannen tot de bouw van 12 milloen inwoners worstelen met van het bestuur der Chr. Nat. school een kleuterschool in. de bosrand een vrouwentekort van 1 pet. tot het voteren van gelden voor tussen Haamstede en Burgh. Na- Bij emigratie verlaat er echter het maken van een geluiddempen- dere voorstellen te dezer zake zul- een hoger percentage mannen dan de wand tussen twee leslokalen len de raad binnenkort worden ge- vrouwen het land, maar toch ver wordt ingewilligd. Afgewezen wordt daan- Ook deelt de voorzitter me- wacht men ook bij een normale een verzoek om subsidie aan de de dat dezer dagen de aanbeste- emigratie nog een tekort van onge- werkgroep Zierikzee van de Zeeuw- din® zal één geheel vormen met veer 70.000 vrouwen, voordat wij se Volksuniversiteit en een verzoek wegen op het terrein van de Oos- vijf en twintig jaar verder zijn. om subsidie ten behoeve van de tenrijkse woningen. Deze aanbeste- Het vrouwenoverschot, dat thans Centrale van Katholieke Militaire din§ zal een geheel vormen met nog in geringe mate bestaat, werd Tehuizen. aanleg wegen op terreinen in de hoofdzakelijk veroorzaakt door de Een verzoek van de Dienst voor gemeenten Burgh en Renesse. In- hogere sterftekans voor mannen de Geestelijke Volksgezondheid in zake een noodzakelijke vernieu- dan voor vrouwen. Daar komt ver- Zeeland tot verkrijging van een wing van het wegdek in de Toren- andering in door de grote druk, die jaarlijkse bijdrage van 3 cent per dreef zal machtiging van Ged. Sta- men met behulp van de medische inwoner wordt ingewilligd. Aan de ten worden aangevraagd. Tenslotte wetenschap op het sterftecijfer uit- Stichting 1940-1945 wordt op voor- gee£t de voorzitter inlichtingen in- Oefent en waar de mannen het stel van B. en W. een jaarlijkse zake voorgenomen verkaveling van meeste van geprofiteerd hebben, subsidie toegezegd van f 25. gronden aan de Oostkant van de Het aantal geboren jongens na elke kom der gemeente en het aanbren- oorlog is bovendien steeds groter Kasgeldlcning van halve ton Sen van beplantingen ter plaatse, dan het aantal meisjes dat het le- Na enkele punten behandeld te venslicht ziet. Ook dit verschijnsel Op voorstel van B. en W. wordt hebben bij de rondvraag sluit de heeft het bestaande vrouwenover- besloten ingaande 15 Augustus een voorzitter de vergadering. schot gecorrigeerd. Vastgesteld wordt een interimre geling ziektekosten voor het ge- meentepersoneel Op voorstel van B. en W. wordt in de Algemene Politieverordening een strafbepaling opgenomen be treffende loslopend pluimgedierte op het terrein waarop de Oosten rijkse zomerwoningen zijn gebouwd. Besloten wordt aan het ministe rie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen te verzoeken op de ur- gentielijst geplaatst te worden voor uitbreiding van de Prinses Beatrix- grond met opstallen aan de Zuid straat aan de heren M. J. en P. A. van der Werf. RECHTZAKEN Gemeente-ontvanger wegens ver duistering berecht De officier bij de Haarlemse ar rondissementsrechtbank heeft een jaar en drie maanden met aftrek van voorarrest geëist tegen de 45- jarige P. G. T., die zich had te verantwoorden wegens een ver duistering van meer dan f 10.000, in zijn functie van gemeente-ont vanger van Heemstede gepleegd. Uit het korte verhoor van de enige twee getuigen, de gemeente secretaris en de controleur der ge- meentefinanciën, kwam vast te staan dat verdachte zich in zijn jonge jaren door ijver en be kwaamheid had onderscheiden en daardoor in 1946 tot ontvanger be noemd was geworden. Eerst toen was gebleken dat tegenover zijn positieve kwaliteiten negatieve stonden. De controleur verklaarde dat er door gebruikmaking van fic tieve boekingen en vervalste man daten ongeveer tien tot twaalf dui zend gulden verduisterd moest zijn. De verdachte zelf gaf, in antwoord op de vraag hoe hij tot zijn mis stap was gekomen, ten antwoord dat hij op zeker ogenblik geld no dig had en dit toen uit de ge meentekas had geleend. Van terug betaling was niets gekomen, inte gendeel, hij verviel van kwaad tot erger. Het geld had hij voor het gezin en zichzelf gebruikt. SPORT MOTORSPORT Sterrit naar Zierikzee Voor de Sterrit naar het ramp gebied van Schouwen-Duiveland, georganiseerd door de M.C. „Spar ta" te Zierikzee, welke Zondag 25 Juli a.s. wordt gehouden, blijkt de belangstelling groot te zijn. Zelfs uit het buitenland hebben deelne mers ingeschreven. Voor de deelnemers uit Schou wen-Duiveland is een aparte rege ling getroffen. Bromfietsers daar vandaan moeten 30 km. en auto's, motoren en scooters 50 km. Deel nemers van buiten het eiland moe ten resp. 50 en 100 km. hebben ge reden. Allen moeten echter om 13 uur binnen zijn. Op het eiland zijn controleposten gevestigd te Brou wershaven, Renesse, Haamstede (vliegveld) en Zierikzee. Vele fraaie bekers voor diverse categorieën deelnemers zijn be schikbaar gesteld, maar daarnaast is er een gratis tombola met schit terende prijzen en zijn er nog tal rijke surprises. Iedere 10e binnen komende ontvangt reeds een prijs. De eindcontröle te Zierikzee is ge opend van 11-13 uur in de Graan- beurs van het „Huis van Nassau". Des middags wordt een rondrit ge houden over het eiland voor alle deelnemers. Om 6 uur is de prijs uitreiking en des avonds is er een gezellig samenzijn, waaraan mede werken het gezelschap „Klaver Vijf" met Vlaamse Leut en het dansorkest de „Melodians". Tijdens door de NAVO geor ganiseerde luchtmanoeuvres van Vrijdag tot Zondagavond, zal een groot aantal bommenwerpers en hulpvliegtuigen van vliegvelden in Europa af, schij «aanvallen doen op Britse steden en strategische cen tra. Van Engelse vliegvelden zullen jachtvliegtuigen van het type Hawker Hunter opstijgen, die ach teruitstaande vleugels hebben en sneller dan het geluid gaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3