ZWJTSAL Leerlingen O.L.-school te Zierikzee hadden heerlijke week te Blaricum N.V.V. treedt uit Raad van Vak- centralen en Bedrijfsunies Ik deed de was voor een ander, Algemene Vergadering van het Nutsdepartement LIEFDE PORCELEIN Jeugd van Schouwen-Duiveland zwermt uit Een gevuld programma met talrijke hoogtepunten Veel kinderen verlieten en verla ten Schouwen-Duiveland voor en kele weken. Het vormt de bon ton van de na-rampse vacanties, dat men er groepsgewijze op uittrekt en dat allemaal zo maar gratis, want verenigingen, instanties en niet xe vergeten het Rampenfonds zijn op deze punten niet karig. Van al deze reizen en kampen een verslag te geven zou niet wel mogelijk zijn. Hoogst interessant echter is wat de leerlingen van de O.L. school zo al beleefden tijdens hun heerlijke en onvergetelijke kamptoeek in het „Meenthuis" te Blaricum. Zo'n va- cantie was ideaal voor de jeugd en de opgetogen - verhalen over die heerlijke week zijn nog niet ver stomd. Het trof bijzonder dat het onder wijzerscorps en de staf van bege leidsters ter plaatse nog werd aan gevuld met enkele jeugdleiders, w.o. de heer Joost Molenkamp, wa re vakmensen ,die weten wat de jeugd toekomt en er gemakkelijk mee kunnen omspringen in zo'n vrije week. De rit naar het Gooi alleen al was een feest, want hoe uitbundig groen is Nederland in deze tijd en hoe gemakkelijk reden de nieuwe R.T.M.-bussen. De jeug dige schaar (158 man sterk) werd hartelijk ontvangen door de kamp leiding en de heer Molenkamp ver telde al dadelijk wat over het pro- gramma voor de rest van de dag. De start was voortreffelijk, want Korte berichten uit het Binnenland EMMEN. In het Dierenpark Em- men zijn vier jonge leeuwtjes ge boren. De moeder, de leeuwin Edna, die in het voorjaar uit België werd geïmporteerd, maakt het, evenals haar kroost uitstekend. De directie is van plan een oproep te doen voor een hond die de voedingsplichten van de moeder zou kunnen over nemen, als zij daar onverhoopt niet aan zou willen voldoen. AMSTERDAM. Met circa 730 passagiers aan boord, onder wie 450 Nederlandse emigranten, is het regerings-emigrantenschip „Zuider kruis" van Amsterdam naar Zuid- Afrika vertrokken. Behalve een vrij groot aantal passagiers, die zelf uit Zuid-Afrika afkomstig zijn en thans uit Europa naar hun land terugke ren, maken Duitsers, Engelsen, Bel gen en Spanjaarden (sommigen eveneens als emigranten) de reis mee. De Holland-Afrika Lijn heeft voor de passagiers de boekingen verricht. WIERINGERWERF. Een 2-jarig zoontje van de loonsproeier Wolfs te Middenmeer is door vergiftiging om het leven gekomen. Het kind at op straat een boterham, die het vermoedelijk even "had neergelegd op de sproeimachine, welke zijn va der had gebruikt voor het dood spuiten van aardappelloof. Hoewel medische hulp spoedig ter plaatse was en de kleine onmiddellijk naar het ziekenhuis te Alkmaar werd vervoerd, is hij op weg daarheen reeds overleden. AMSTERDAM. De directie van de Wieringermeer (Noordoostpol- derwerken) heeft dezer dagen der tig groenteteeltbedrijven toegewe zen. Onder degenen, aan wie een bedrijf is aangeboden, zijn vijftien Friese gardeniers ,die hun gronden in Friesland zullen opgeven ten be hoeve van de sanering van andere bedrijven. De toegewezen bedrij ven zijn vier tot twaalf hectaren groot. BAARN. In de Baarnse Hortus Botanicus heeft men door tiet sto ken van twee verwarmingsketels bereikt dat een nachtcactus deze herfst toch is gaan bloeien. Gister avond prijkten 17 bloemkelken in volle pracht tegen de metershoge muur van de oranjerie. NIJMEGEN. In de vorige nacht zijn in het Kronenburgerpark te Nijmegen zware beschadigingen aan de verlichting aangericht. Vol gens opgave van officiële zijde is voor f 2000 vernield. Er zijn lam pen en zelfs banken in het water geworpen. De politie stelt een on derzoek in. AMSTERDAM. Zaterdagavond is de 11-jarige W. J. S. uit Amster dam op noodlottige wijze om het le ven gekomen. De jongen speelde in zijn eentje op de zolder van de ouderlijke woning. Waarschijnlijk heeft hij getracht een van een balk omlaag hangend touw, waarvan het uiteinde in een lus gestrikt was, los te maken. Vermoedelijk heeft hij daarbij een trapje gebruikt, dat is omgevallen, zodat de jongen mot het hoofd door de lus schoot. Toen een zusje een kwartier later op zol der kwam, vond zij het stoffelijk overschot van de jongen, die door verhanging om het leven was ge komen. eerst werd de omgeving verkend, een tocht „met zonlicht", want voor deze keer hielp de natuur ook eens een handje. Na het middagmaal moesten de strozakken gevuld wor den, een feest apart dat laaiend en thousiasme opriep. Om negen uur 's avonds kropen de meisjes en de jongens op hun strozakken in de twintig grote tenten, die voor nacht- logies moesten dienen. „Of het nu zo maar dadelijk stil was", vraagt U. Nee, daar kunnen de leiders over mee praten, die tot diep in de nacht met waterlaarzen (de eerste regen was inmiddels beginnen te vallen) over de wei marcheerden, dan hier manend en dan daar optredend. Jeugd in een tent .boordevol ener gie en mateloos verrukt over al het nieuwe, slaapt natuurlijk niet in een kwartier. Hoe schoon echter was 's morgens het ontwaken in deze prachtige omgeving, omzoomd met veelsoortig loofhout; acacia, eik, beuk, linde, iep, maar ook vlier en lijsterbes. Het zoete aroma van de zomer vervulde de lucht en maakte de magen hongerig. Vlug was het toilet gemaakt aan de lan ge wasbakken, waar het een ge ploeter was van jewelste. Na een stevig ontbijt, vlaghijsen en een vrolijk kamplied werd aangetreden voor Valkeveen ,waar zich de mooi ste speeltuin van de hele wereld moet bevinden, als men tenminste de opgetogen verhalen mag gelo ven. Van alles is daar: motorboot- scooters, een doolhof en een aantal lachspiegels, die zelfs de ouderen niet weinig hebben vermaakt. En het plensde de hele middag, maar er was niemand die er om maalde, omdat het zo leutig was en er zo veel viel te beleven. Met de „tong op de schoenen" kwam de jeugd weer in het kamp terug, waar een stevig middagmaal werd gebruikt en er nog een fikse voetbalwed strijd werd gespeeld. Een „mieterse" speurtocht De Woensdag was bestemd voor een „mieterse" speurtocht in de om geving. Van paddestoel tot padde stoel moesten de meisjes en 'jon gens zich de weg zoeken en op een bepaald punt verstrekte de heer Molenkamp een opdracht, die met verbluffende (mimische) vaart werd uitgevoerd. De Donderdag daarop zagen de jongelui Amsterdam. Een tocht werd gemaakt door de ha vens en Artis bleek de jeugd zo te boeien, dat er heel wat voor nodig was, om tijdig op te breken. Vooral de mensapen, die het op het punt van menselijke nabootsing zo ver hebben gebracht, waren onvergete lijk. Maar ook het voederen der roofdieren en het aquarium waren hoogtepunten. En wat te denken van het jongetje, dat gauw het nijl paard, dat met opengesperde bek in het bassin lag te liggen, een klapje op de tong moest geven? 's Avonds werd in het kamp een voetbalwedstrijd tegen de Haagse jeugd met liefst 7-0 gewonnen. Het is niet door de radio gekomen, maar het was een felle wedstrijd, want een beetje gebeten waren de Zierikzeese jongens wel op de „Haagse hammen", die dan ook dik werden ingemaakt. Een handenar- beidspecialist hield Vrijdags de jeugd bezig op een boeiende wijze. Met papier en aardappelen werden mooie poppetjes gemaakt. Ook werd een bezoek aan het zwem bad gebracht. De klap op de vuur pijl vormde het grote kampvuur in het openluchttheater, waar elke tent zijn beste beentje voorzette en een bijdrage leverde aan het slot feest. Zo kwam het onvergetelijke einde van een onvergetelijke week. De terugreis naar Zierikzee verliep zonder incidenten, want wat was de jeugd moe. Er werd lekker in de bussen geslapen, maar het mocht watde stijve spieren zijn ver geten en dankbaar is de herinne ring aan de kampweek, die dank zij de medewerking van personeel, leidsters en niet te vergeten de drie „originele" kampleiders zo uitne mend slaagde. Jeugdig Zierikzee verloor een stukje van het hart te Blaricum! Felle reactie op Bisschoppelijk Mandement Grondslag voor samenwerking weggevallen ging van het water en de luchtmas- sa's en het leven in de Noordelijke IJszee. De onderzoekers hebben op het ogenblik te kampen met smeltwa ter, veel wind, regen en mist. Ingezonden mededeling in elk huisgezin: Zaterdagmorgen is in een hoofd- Het N.V.V. zegt echter vanzelf- besturenvergadering van 't N.V.V., sprekend zijn constructieve bij- welke in Utrecht is gehouden, een drage te zullen blijven leveren in verklaring aangenomen naar aan- de vormgeving van de sociale en leiding van het mandement der sociaal-economische politiek in Ne- Nederlandse bisschoppen. derland, in de Stichting van de Ar- De verklaring besluit met vast te beid, de Sociaal-Economische Raad uitsluitend bü Apothekers en Drogisten stellen, dat tengevolge van het feit, en op ander terrein in het belang /i genéést 11 dat de K.A.B. (Katholieke Arbei ders Beweging) haar warme in stemming met het mandement be tuigd heeft en het C.N.V. (Christe- iy k Nationaal Vakverbond) bij monde van zyn voorzitter 't N.V.V. op niet te aanvaarden wijze heeft gediskwalificeerd, de grondslag van van de werknemers. Kinderen naar Italië vertrokken KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk 44 kindeven van Schouwen-Dui- de gereglementeerde samenwerking Veland zullen, op uitnodiging van is vervallen. Derhalve zien het het Italiaanse Rode Kruis en onder N.V.V. en de aangesloten organi- leiding van het Nederlandse Jeugd- saties zich genoodzaakt de samen- R0(je Kruis, een maand doorbren- Beroepbaar gesteld: cand. M. A. van Rhijn, Hengelo, W. v. Beem, Amsterdam, H. D. Franck, Bilt- hoven. Beroepen te Kampen (toez.): A. H. Nijkamp, Ballum-Hollum (Ame land); te Ridderkerk: W. L. Tuk ker, Delft; te Lopik (toez.): cand. werking in de Raad van Vakcen- gen in het jeugdkamp „Canepina", JssS3' iraien en de Uedryfsunics ie ke- 70 km van Rome. In dit kamp ko- <N'H' Kelk van Zuld eindiBen- me" <?ok kjn<i«en uit die gebieden dJ,r Ned en;igranlen). j. z in Griekenland en Turkije die door K,.„nsw°lde aardbevingen geteisterd zijn. De Nederlandse kinderen zijn Zaterdag naar Italië vertrokken. Het Nationale Rampenfonds heeft nie: cand. R. der Nederlanden, Hil voov de reis een subsidie verstrekt, legóm. Vorig jaar vertoefden 150 kinde- Aangenomen naar Amsterdam- ren uit het rampgebied, eveneens West: a. Ferwerda, Gaastmeer en op uitnodiging van het Italiaanse j wiersema, Nooi-dwijk-Binnen. Rode Kruis, een maand in het kamp te Pian Castagnaio. Kamer gereserveerd Een gast verliet 's morgens z'n kamer in hötel „Het Recht huis" in Mijdrecht. Even later reeds waren er nieuwe gasten. Het ioas een duiuenpaartje, dat de kamer binnenvloog en mid den op het bed een nest ging bouwen. Hoe dringend het echtpaar om woonruimte ver legen was bleek wel, toen des middags om twee uur in het kant-en-klare nest al het eer ste eitje lag. De eigenaar van het hótel, de heer van Beek, kan het niet over zijn hart verkrijgen de toekomstige ouders van de ka mer te verwijderen ,al hebben zij de kamer ook betrokken zonder toestemming, zonder zich te hebben ingeschreven in het hótelreginster, en. zonder te kunnen betalen. Hun kamer is „gereserveerd" (N.H. Kerk van Afrika, voor de geestelijke verzor- J- Knotterus, Kropswolde, Geref. Kerk Beroepen te Drachtstercompag- LAND- EN TUINBOUW Schriftelijke vragen over landbouwintegratie Ingezonden mededeling ^astella Parelsonovertreffelijk. ^Het kan niet helderder en vlug ger. In onze vrouwen-vereniging helpen wij elkaar als een der dames ziek is Nu kreeg ik een erg vuile was voor mijn rekening van een boerenvrouw, die op het land werkt. En ik was stomver baasd. hoe hel- der het eerst ontoonbare goed uit het sop te voorschijn kwam. Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen die op getogen zijn over de snelle en fantastische resultaten, dié zij be reiken met Castella Parels, het was middel van de nieuwe tijd. U vliegt nu door. de was heen! Castella Parels strooit men zo in het water en - direct ontstaat ver rukkelijk schuim. Geen papje voor af te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed in paniek vluch ten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is ge noeg. Door, de veel kortere be handeling gaat het goed veel langer mee; hier is nu eindelijk eens 'n 100°/0 veilig wasmiddel. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad die U ooit werd gegevenhaal nog vandaag CASTELLA PARELS (47 ct per pak) in huis Bedankt voor 's Gravenhage- West: G. Lugtigheid, Zwolle. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Bei-oepen te Albany (Z.W. Austi-a- lië): G. Roukema, Ede. Gei-ef. Gemeenten Bedankt voor Zeist: M. Blok, Rot- Het Tweede Kamerlid de heer terdam-C.; voor Amsterdam, St. van Meel heeft aan de minister van Annaland, Borssele, Boskoop, Enk- Landbouw, Visserij en Voedselvoor- huizen, Dordrecht, Capelle aan de ziening de volgende schriftelijke iJssel, Gouda, Hendrik Ido Am- vragen gesteld: bi-acht, Herkingen, Giessendam. 1. Is het juist, dat op de onlangs Gorinchem, Kalamazoo (U.S.A.). gehouden conferentie van ministers Leei-dam, Marknesse, Meliskerke, van Landbouw te Parijs de Neder- Middelhai-nis, Oostkapelle, Ridder- landse denkbeelden inzake de land- kerk, Schei-penisse, Scheveningen, bouwinlegratie in Europa definitief Slikkerveer, Tholen, Veen, Vlissin- zijn verworpen? gen, Waai-denburg, Wageningen, 2. Is de minister bereid in een no- Werkendam en Wolphaartsdijk: ta een uiteenzetting te geven van cand. H. Rijksen, Middelburg, het verloop van de hierboven be- ZIERIKZEE. Donderdag 22 Juli doelde conferentie, de op die con- half acht Ds. G. v. d. Breevaart uit ferentie genomen besluiten en over Hendrik Ido Ambacht, het beleid, dat de minister inzake OOSTERLAND. Heden (Dinsdag) de landbouwintegratie voornemens avond hal[ acht Ds F j Dieleman Zaterdagavond tegen middernacht 1S te £en- uit Yerseke. Onbekende sloeg café houder in de nek vervoegde zich bij de eigenaar van het café-restaurant „Groenewoud" le Nijmegen, de heer T. A. Rissen- beek, een man die vroeg of hij enige flessen bier kon mee nemen. De heer Rissenbeek was wel be- OOSTERLAND Uitdeling van biggen ZIERIKZEE Wetenschap en Techniek De geheimen van de Noordpool Twee 'gi-oepen Sowjet-Russische Vrijdagmiddag had op de boerde- eid" het bier "te'leveren,"doch toen geleerden op drijvende ijseilanden rij van de landbouwer Kwaak, na- het puntje bij paaltje kwam wei- in de Noordelijke IJszee hebben mens de Stichting van de Land- gerde de man te betalen. Er ont- verklaard, nieuwe grote ontdekkin- bouw, een uitdeling van biggen stond een wooi'denwisseling waar- Id t gebied van de Noordpool te plaats. Dooi* de heei* F. C. Hanse uit bij de man de heer Rissenbeek een hebben gedaan. De geleerden heb- Zierikzee werden 138 krulstaarten stomp tegen de borst gaf. ^en o.m .tot taak, na te gaan hoe uitgereikt aan landarbeiders en Deze laatste liep daarop naar de cle scheepvaart in het hoge Noor- kleine boeren. Het is een geschenk telefoon, met het kennelijke doel den kan worden uitgebreid. Onder- van de Drentse boeren, dat in dank- de politie op te bellen. Toen hij bij 70cllt wordt vei'der de aard en de baarheid werd aanvaard door de de telefoon was gaf de onbekende vei'spreiding van het ijs, de bewe- betrokkenen. hem een klap in de nek. Op dat ment trachtten twee bezoekers van T het café tussenbede te komen, doch ngezon en mededeling de man nam de vlucht. Toen de twee gasten zich omdraaiden zagen zij de heer R. bij de telefoon op de grond liggen. Bij onderzoek bleek dat hij was ovexieden. De Nijmeegse politie zoekt thans naar de man die de klap gaf. Plannen en suggesties voor winterseizoen Onder voorzitterschap van de heer D. C. A. Lugt vond in „Mon- dragon" Vrijdagavond een algeme ne vergadering plaats van het De partement Zierikzee van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. Na een welkomstwoord van de voorzitter deelde hij mede, dat de bestuursleden de heren M. Doele- man H.Jz. en R. Gerritsen afwe zig wai'en. De heer Doeleman ver toeft buitenslands en de heer Ger- xitsen is ongesteld. De voorzitter deelde verder mede, dat de direc teur van een Middelburgse boek handel de Nutsbibliotheek een vor stelijk geschenk heeft aangeboden in de vorm van een 80-tal fraaie boeken. Hij spreekt hierover, na mens het bestuur, zijn erkentelijk- heid uit en hoopt dat dit voorbeeld tot navolging zal strekken. De bi bliotheek leed door de ramp zware verliezen, maar compenserend werkten de giften zowel van parti culieren als van firma's. Het is zelfs zo dat van een vernieuwing der bi bliotheek kan worden gesproken. Zowel kwalitatief als kwantitatief is het verlies meer dan aangevuld. De bibliotheekcommissie is doende met de samenstelling van een nieuwe catalogus. Wegens vertrek van de heer J. S. Hoogstra was verkiezing van een nieuw lid van het departements- bestuur noodzakelijk. De vooi'zitter sprak nog met waardering over het werk van de heer Hoogstra voor het Nut. Hij schetste hem als een zeer betrouwbai-e en fatsoenlijke figuur, die veel voor het Nut heeft bete kend. Een voordracht was opge maakt, bestaande uit de heren D. van den Akker en P. W. J. Voge laar. De hoer v. d. Akker werd bij acclamatie gekozen. Eveneens bij acclamatie werden herkozen de af- tx-edende bestuursleden van de ver schillende commissies, t.w. de heer K. v. d. Stolpe (Tuingrondverhu ring) en de heren M. J. W. Boo- gerd, H. v. d. Stolpe en M. J. Kos ten (Bibliotheek). In de vacature ontstaan door vertrek van de heer tl. Koper werd voorzien door be noeming van de heer A. Sies, even eens bij acclamatie. Op voorstel van de heer M. J. Enzlin werd schrifte lijk gestemd voor de verkiezing van mr C. J. B. du Croo als commissa ris van de Nutsspaai-bank. Als te- gencandidaat werd genoemd de heer H. Uijl. Mr du Croo werd met meerdex'heid van stemmen gekozen. Wat betreft het vox*ige Nutssei- zoen deelde de voorzitter mede, dat 't zeer moeilijk bleek vijf avonden voor Zierikzee te arrangei-en. Het wei-den er vier, waaronder een to neelavond verzorgd door het Bre dase dilettantentoneel „Jacob van Lennep", dat ook in het nieuwe seizoen naar Zierikzee zal komen. Bovendien zal de algemeen secre taris van het Nut, dr. F. H. Schro der, een avond verzorgen. Verder is aangezocht mej. Dekker, secre- taresse van wijlen dr. A. Plesman, in leven president-directeur van de K.L.M. Ook zal gepoogd worden de nieuwe directeur van Artis, dr. Ja- cobi voor een spreekbeurt te arran geren. Uit de vergadering kwamen daax*na nog enkele suggeties. O.m. werden genoemd prof. Röhling, ds. Sillevis Smitt (vlootpredikant), de heer J. Viergever, een Vlaamse kracht, Charlotte Kohier, een Del taplan-deskundige en een cultux-ele film. Deze suggesties zullen nader worden bezien. In ieder geval komt er ook nog een volkszangavond'16. l.v. de heer Jac. M. Luykenaar. 1 Daar de rondvraag niets oplever de, sloot daarop de voorzitter deze voortreffelijk verlopen Nutsverga- dering. De Bi-its-Amei-ikaanse studie groep, belast met het opstellen van plannen voor een collectief verde digingsverdrag voor Zuidoost-Azië, heeft te Washington haar werk vol tooid .aldus wordt in officiële krin gen te Londen vernomen. Aan de twee regeringen zal verslag worden uitgebracht. De studiegroep werd ingesteld na het bezoek van Sir Winston Churchill aan president Eisenhower aan het eind van de vorige maand. FEUILLETON. 1 IS VAN HOOFDSTUK I. Een oude kennis. Terwijl Kees Ivooger bij de tram halte op lijn twee stond te wach ten, hoorde hij opeens een stem, die vol vei-bazing zei: „Nee maar, als dat Kees niet is De jongeman draaide zich ver- rast om en keek in een paar lachen de meisjesogen. Hij knipperde even, maar zijn geheugen was wel zo goed, dat hij twee seconden later zijn hand uitstak en die van het meisje drukte. „Jansje Geersema, nietwaar? Hoe kom jij hier in Amsterdam ver zeild?" Het meisje lachte nog eens. „O, dat is een hele geschiedenis. Niet zo maar in een paar woorden te vertellen. Jij woont al jaren in Mo- kum, niet? Ikik mag toch wel „jij" zeggen". „Natuurlijk. Oude kennissen Zijn gezicht werd even ernstiger. „Werk je in de stad? Of ben je een dagje uit?" „O nee, ik ben al haast twee jaar hier. Op kantoor". Hij stak nog eens zijn hand uit. „Leuk je ontmoet te hebben. Ex cuseer me, daar is m'n tram. Ik zie je nog wel eens!" Automatisch had het meisje haar hand in de zijne gelegd en met nieuwe vei-bazing zag ze, hoe hij kwiek op de motorwagen van lijn twee stapte en naar voren liep. Hij wuifde nog even en zij knikte. Toen zette de tram zich in beweging en x-eed weg. Het meisje bleef, temid den van andere wachtende passa giers op het Stationsplein staan. Ze zuchtte en beet zich op de lip pen. Daarna draaide zij zich om en liep op lijn één toe. Tot het Leidse- bosje zat ze vlak achter lijn twee, waarin ze Kees Kooger wist. Toen di-aaide haar tx-am de Overtoom op. Bij het eindpunt stapte zij uit. stak het brede Stadionplein dwars over en liep naar de Amstelveense- weg, waar haar kamers waren. Wex-ktuigelijk stak ze de sleutel in het slot en opende de deur. Op de deurmat lagen een paar drukwerk jes, die ze mee naar boven nam. Opnieuw ontsloot ze een deur en trad een gezellige zitkamer binnen. Op een divan lag een meisje te le zen. Ze keek even op naar de bin- nengekomene en stak een hand op tot groet. „Hallo, ben je niet vx-oeg? Ik heb al thee gezet". „Fijn". Ze ontdeed zich van hoed en mantel en gooide die achteloos over een stoel. Daarna liep ze op het dressoir toe ,waar een theepot onder een muts stond en schonk zich in. „Ria, je raadt nooit, wie ik op het Stationsplein ontmoet heb". Het meisje op de divan keek op uit haar boek en verschoof het kauwgum naar een andere mond hoek. „Misschien Sinterklaas al?" De ander kwam met een kopje thee in de handen naar de divan en ging op de uitex*ste rand-zitten. „Flauw, het is nog niet eens No vember. Nee, een heel oude kennis uit mijn geboortedorp". Ria kwam langzaam ovex-eind en keek haar vriendin onderzoekend aan. „Een oude vlam dus". De ander roerde nadenkend in haar thee en nipte er even van. Toen lachte ze kort. „Zo zou je het kunnen noemen, ja. Ik heb hein in jaren niet meer gezien". „En nu natuurlijk een afspraakje gemaakt voor vanavond. Waarheen gaan jullie? Is-ie knap? Heeft-ie centen?" Ze schudde ontkennend het hoofd „Geen afspraak. Nee, hij lachte even en drukte m'n hand. Noemde me nog bij de naam. zoals ze mij vroeger in Oldebroelc noemden: Jansje. Toen kwam z'n train en ex- cuseex-de hij zich. En voor ik er goed en wel erg in had, was hij al ingestapt en de tram reed weg". „Gunst, wat een bok, zeg! Heb ben jullie vroeger soms ruzie ge had?" - Een korte knik was het antwoord. „Ja, en eigenlijk ook weer niet. Weet je, ik heb hem vroeger niet ei-g mooi behandeld. Stom, want hij was altijd heel aardig. Wel een beetje verlegen, vooral legen mij. Hij adoreerde me, dat wist ik. Maar •ja... ik had hogex-e plannen. Heb ben we dat niet allemaal op z'n tijd?" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2