<5. r GABRIËLSE 2 Co Nieuwe Financieringsregelingen voor de middenstand N.V. De Concertzaal - Zierikzee 2 CLUBS - 4 STOELEN, 2 CLUBS - 4 STOELEN, 2 CLUBS - 4 STOELEN, DEURLOO'S W0ÜING-IKRICHTIH6 s a o ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - ZATERDAG 17 ]ULl 1954 - No. 17574 Regeling cadeaustelsel is aanhangig bij de regering Stad en Provincie Bevorderingen Landbouw- huishoudschool Aan de lijst van bevorderden van de le naar de 2e klasse (primaire opleiding) dient nog te worden toe gevoegd: Annie de Hooge te Zie- rikzee. en 4 meisjes in de leeftijd van 9 en 10 jaar, door bemiddeling van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis de ze reis kunnen meemaken en aldaar ongeveer een maand verblijven. Rit ouden van dagen liet ligt in de bedoeling voor de ouden van dagen in deze gemeente ^en autobusrit te organiseren. Het comité is inmiddels begonnen met een lijstcollecte om gelden voor dit doel in te zamelen. NOORDWELLE Ons Genoegen" op reis De reisclub „Ons Genoegen" voor bewoning gereed gekomen en De aan deze gemeente ge schonken Finse woning is thans De minister en de staatssecreta- van het cadeaustelsel is bij de Sta rts van Economische Zaken en de ten-Generaal aanhangig gemaakt, staatssecretaris van Financiën, heb- terwijl de indiening van wetsont- ben aan de Tweede Kamer hun werpen tot wijziging van de Win- Memorie van Antwoord betreffende kelsluitingswet 1951 en de regeling de Middenstandsnota doen toe- van het uitverkopen en opruimen komen. De voorlichting van de binnenkort tegemoet kan worden middenstand moet, aldus de nota, gezien. op haar eigen doelmatigheid wor- De inmiddels verschenen rappor- 0 den bezien. Door uitbreiding van de ten van de S.E.R. inzake de ouder- maakte Woensdag haar jaarlijkse j-al nog deze week door de bevvo- bestaande voorlichtingsinstituten domsvoorzicning en de kinderbij- uitstapje, ditmaal in. een keurige ner worden betrokken. en door creëring van een midden- slagverzekering voor zelfstandigen ruime bus van de R.T.M. De tocht standsvoorllchtlngsdlenst bevindt vormen nog een onderwerp van via Breda, Tilburg, waar een studie. bezoek werd gebracht aan het die- In de middenstandssector wordt renpark, 's-Hertogenbosch, Oister- wat de P.B.O. betreft goede voort- wijkse vennen, weer huiswaarts. gang gemaakt. Het Bedrijfschap Was het weer 's morgens al som- c™cer' geven in de mu- voor het Slagersbedrijf is bereids her, verder op de dag werd het re- ainter. ingesteld, terwijl de afkondiging genwater gul toebedeeld ook aan ken. Zoals men weet is het schip er een uit een serie die door Ame rika aan Nederland worden over gedragen en die allen plaatsnamen dragen die' met een B beginnen. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Bruinisse is met ingang van 1 September benoemd de heer P M. van Hall, thans onderwijzer aan de Chr. school te Heerlen. deze voorlichting zich in volle op bouw. Het ligt in de bedoeling de am bachtstelling uit te breiden tot een eenmalige telling van de gehele middenstand. Plannen worden be- van"andére"bedrijfschappen bin- de op een „dagje uit" beluste groep raamd om tussen de onderdelen nenkort tegem0et kan worden ge- reizigers. Wanneer de weersomstandig heden zulks toelaten, zal de mu ziekvereniging ,Nu met Hope" uit Bruinisse heden Zaterdagavond 17 van de middenstandsstatistiek, af komstig uit diverse bronnen, de no dige coördinatie tot stand te bren gen. Overwogen wordt een commis sie van deskundigen .waarin ook vertegenwoordigers uit het be drijfsleven zitting hebben, in het leven te roepen, die de problemen betreffende het randbedrijf zal be studeren. Ingezonden mededeling Maak Uw bload zuiver met Kruschen Salts. En voorkom zo Rheumatische Pijnen. De bloedzuiverende organen tot jeugdige, krachtige werking bren- gen, het bloed vrij maken van pijn- De commissie ,die ^e^vi^agstuk verwekkende onzuiverheden, die zich anders vastzetten in spieren Dit mocht evenwel de stemming niet drukken, want tot liet laatste toe bleef deze uitste kend. Waarom ook niet. We zijn immers in de „zachte winter" deze zomer niet verwend en volgend jaar gaan we weer! Maar als het dan mogelijk was, toch met liefst wat meer zonneschijn. Onderwijs en examens DREISCHOR Negen kinderen naar Italië Ingezonden mededeling De Ideale Gezinszalf Marine-uitnodiging aan college van B. en W. van de plaats van het midden- Burgemeester en wethouders van Bruinisse ontvingen een uitno- —v.. Op Maandag 19 Juli a.s. zullen diging van de minister van Oorlog standsonderwijs en de organisatie cn gewrichten; dat is het wonder een'aantal kinderen uit de water- en Marine, om op Woensdag 28 Juli van en het toezicht op opleiding en dat zich voltrekt bij een regelmatig snoodgebieden voor een vacantie een bezoek te brengen aan de nieu- examens moet bestuderen, heeft be- gebruik van Kruschen; daarmee vertrekken naar de vacantiekolonie we mijnenveger Hr. Ms. „Bruinisse" reids haar werkzaamheden aange- bevrijdt ge Uzelf van de jammer „Tendopoli" of tentenstad van het te Den Helder. Op deze dag zal dan vangen. en de chagrijnige pijnen die U het Italiaanse Rode Kruis. Dit is een door het gemeentebestuur tevens Behoudens de reeds aangekon- ieven rnaken tot een last. groot kamp, gelegen op de berg het embleem worden aangeboden digde uitbreiding van de bestaande i^00p vandaag Kruschen bij Uw Cimino, op 700 meter hoogte, op de (wapen van Bruinisse) dat de band credietvormen zijn twee nieuwe fi- apotheker of drogist en begin mor- weg van Rome naar Viterbo. Ook tussen de gemeente en deze nieuwe nancieringsregelingen een voor genochtend die heilzame kuur. uit deze gemeente zullen 5 jongens aanwinst van de vloot zal vertol- de bouw of de eerste aankoop van niéuwe bedrijfspanden, en één voor de financiering van de inrichting, inclusief een gedeelte van de voor raad van nieuwe ondernemingen ontworpen, die binnenkort van kracht zullen worden. Ditzelfde geldt ten aanzien van maatregelen tot stimulering van de totstandko ming van waarborgfondsen. Middenstandsconsulenien De voorlichting van de midden stand zal door uitbreiding van de bestaande voorlichtingsinstituten en door aanstelling van midden standsconsulenten op grotere schaal plaats vinden dan tot nu toe het geval was. Een ontwerp van wet totregeling ONDERWIJS Chr. U.L.O. School Zierikzee De volgende leerlingen slaagden voor het diploma MULO A; K. Da lebout, Noordgouwe; W. Jumelet en J. de Waal, Bruinisse; S. C. Leen- houts, J. H. de Jonge, M. de Jonge en N. v. d. Woestijne, Zierikzee. Voor het diploma MULO B slaag den: C. L. A. Ornée, Eikerzee en T. P. van Sluis, Brouwershaven. Afgewezen: een. Bevorderd van klas I naar klas II: P. A. Bolkenbaas, C. W. Boot, J. van Boven, J. A. Braai, P. W. van Burg, A. C. Capelle, C. P. Da lebout, A. J. Dcurloo, C. van Don gen, H. J. van Eldik, N. K. van Fe- lius, J. Hagestein, P. Hanse, L. v. d. Have, J. M. Hoogerheide, E. L. V. d. Houten, M. C. W. Jonker, G. E. de Munnik, D. van 't Leven, W. Schikker, M. Schipper, J. Schouls, H. M. Siaager, N. v. d. Sluis, B. J. Timmerman, H. J. bij de Vaate, J. v d. Werf, A. Wurth, A. J. v. d. Zande, C. de Boer. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Bevorderd van klas II naar klas III: W. v. d. Berg, J .v. d. Doel, H. van 't Hof, H. Kik, N. van Kooten, W. Okkerse, E. Overbeeke, C. Pad mos, J. v. d. Schelde, E. Spaans, M. Stouten, G. bij de Vaate, C. van de Vaate, J. v. d. Vegt, H. v. d. Wek ken. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Bevorderd van klas III naar klas IV: B. v. d. Berge, J. v. d. Berge, J. Bolkenbaas, C. Buyse, H. Boot, K. Dalebout, W. v. d. Doel, C. Flik- weert, L. Flikweert, S. Fonteine, N. Goudriaan, L. Huibers, A. Jume let, J. Klink, C. de Oude, J. v. d. Ouden, J. Padmos, B. Quant, H. Schikker, G. Slager, K. van Ves- sem, L. de Vries, W. de Waal, J. Wagemaker, N. v. d. Wekken, M. v. d. Wekken, J. de Vlieger. Niet bevorderd: 6 leerlingen. Technische School Zierikzee Voor het schoolexamen „Leer ling-monteur", uitgaande van de V.A.M. (Stichting Vakopleiding Automobiel- en Motorrijwielbe- drijfslaagden: Volledig: W. Bal, Bruinisse; M. Haeck. Zierikzee; J. C. v .d. Hoek, Brouwershaven; J. Hage, Ouwer- kerk; J. A. M. Kwaak, Zierikzee; J. Legemaate, Zierikzee; G. de Oude, Brouwershaven; P. W. Stoel, Burgh; P. Quist, Zierikzee; J. Smits, Dreischor; L. v. d. Wekken, Zie rikzee; J. L. Bil, Nieuwerkerk. Gedeeltelijk: A. Jonker, Noord- welle (alleen practijk); P. Menheere Burgh (alleen theorie). Afgewezen: geen. Atoomalarmschel in Amerikaanse huizen De Verenigde Stalen zijn van plan in elke woning een alarmschei voor atoomaanvallen aan te bren gen, aldus heeft het hoofd van de Amerikaanse Bescherming Bevol king, Peterson, Donderdag te Was hington medegedeeld. Binnen twee jaar zou het mogelijk zijn steden, die het doelwit van een eventuele atoomaanval zouden kunnen zijn, twee tot zes uur voor de aanval te waarschuwen. Een van de voorgestelde alarm- schellen is een apparaat in de slaapkamer, dat gaat werken, als de frequentie van de electrische stroom wordt verminderd. Wil België zijn slaande leger verminderen 1 Volgens het „Laatste Nieuws" en „Le Peuple" verwacht men in be voegde kringen te Brussel, dat Bel gië in October aan de Atlantische ministerraad zal voorstellen zijn aantal divisies in actieve dienst te verminderen van drie tot twee. Het ministerie van Landsverde diging wilde dit bericht bevestigen noch tegenspreken. De Belgische regering zou het voorstel tot vermindering willen doen, omda tzij van mening is dat België te lang zware militaire ver plichtingen op zich heeft genomen, in de hoop dat tegen 1955 het Euro pese leger werkelijkheid zou zijn geworden. INCIDENT TE SCHEVENINCEN Zweeds Jacht werd aan de ketting gelegd Het Zweedse jacht „Vanadis". dat Maandag voor de Nederlandse kust in moeilijkheden geraakte en door de vissersboot ZS 1 de haven van Scheveningen werd binnengesleept, is Dinsdagavond aan de ketting ge legd. De reder van de ZS 1, woon achtig te Stellendam, eist van de opvarenden een bedrag van 4500 gulden voor sleeploon en wegens verlies aan visvangst. Toen de deurwaarder zich Dinsdagavond naar het schip begaf was daar al leen de Deense opvarende Edmund" Hansen. De eigenaar van het jacht, de Zweed Grolander, was niet aan wezig. Enige uren voordat de deur waarder het schip betrad was do reder van de ZS 1 nog aan boord van het jacht geweest, maar toen is naar werd medegedeeld over een vordering niet gesproken. De eige naar van de „Vanadis" kan het be drag van 4500 gulden niet betalen, omdat hij voor vacantiedoeleinden maar weinig geld uit zijn land mee mocht nemen, zodat hij nu niet over voldoende contanten beschikt. De inbeslagneming van het schip heeft jn Scheveningen grote veront waardiging gewekt. In visserskrin gen noemt men deze daad een bla mage voor Nederland. HET VERVOLG OP „DE KLEINE WERELD VAN DON CAMILLO" MET GIN O CE RVI REGIE: JULIEN DUVIVIER „NEDERLAND"-FJLM Zaterdag 17 Juli, aanvang 8 uur Zondag 18 Juli, aanvang 8 uur Maandag 19 Juli, aanvang 8 uur Dinsdag 20 Juli, aanvang 8 uur Donderdag 22 Juli, aanvang 8 uur Toegang Alle leeftijden. SPORT DUIVENSPORT „De Bruse Trekker" Uitslag wedvlucht uit Pont St. Maxence op 10 Juli: 1 C. S. Capelle, 2 A. de Koning, 3 C. S. Capelle. Snelheid eerste duif 1192,38 m. per minuut. Laatste prijsw. duif: 1169,17 m. per minuut. Het Britse schip .Hibernia" heeft in de Ierse Zee een omgesla gen jacht waargenomen. Er waren geen tekenen van leven en rnen heeft ook geen drenkelingen ge vonden. RIJWIELEN direct vanaf fabriek 30 VOORDELIGER als mede WASMACHINES cn STOFZUIGERS Desgewenst op Crediet. Vraagt inlichtingen aan; J. v. GENT Westwal 91 - Goes. Tevens solide agenten gevr eiken, gothisch met groen velours, nu f 260,- eiken met gobelin f 250,- old finish, nu f 225,- OOSTERLAND - TEL. 20 b b r-i Uw problemen voor uw woning-inrichting zijn opgelost na een bezoek aan onze zaak. U vindt bij ons een zeer grote sortering huiskamers, bankstellen, slaapkamers, met bijpassende vloerbedekking en gordijnen. Steeds voorradig pas-toe formule en multi- lux meubelen. Ploegstoffen, Kroon- en effen karpetten. In bedden vindt U bij ons verschillende merk-matrassen. Langeviele 23—25, Middelburg, Telefoon 2893. Gratis advies van onze binnenhuisarchitect Franco levering door heel Nederland. A.s. week geven wij op alle Glas, Porcclein en Aardewerk 10% KORTING I RAVKFR Zuidstraat 18 I. Onl\l\Lll HAAMSTEDE Telef. 93 WERR EN BEDRUPS eyKLEDING Bestel ze 'n keer Meer omzet door reclame

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 5