Cursusjaar Landbouwhuishoudschool werd besloten met feestelijke bijeenkomst Wat is Moccona? Ouden van dagen maakten uitstapje naar Soest Het vlot nog niet erg met de wederopbouw van boerderijen in Schouwen leerlingen van de school daarna ten tonele brachten. Een operette in het klein, zo mag men dit zangspel wel noemen, dat bijzonder keurig werd uitgevoerd. Zowel de koren als de solistische stemmetjes klonken prachtig zuiver en het was ook een verrukkelijk kijkspel, want prach- In letterlijke en figuurlijke zin voltooid. De heer Vader meende, waren de costuums. Dhr. Jac. M. was het voor de landbouwhuishuid- dat de leerlingen nog vaak zullen Luykennaar begeleidde voortreffe- Ouders en leerlingen genoegelijk bijeen in Concertzaal Ingezonden mededeling lijk op de piano en zo werd het een feest van klank en kleur; beslist iets bijzonders voor Zierikzee en waard om herhaald te worden. Na afloop dankte de heer Vader school „Prinses Juliana" te Zlerik- terugdenken aan de prettige sfeer, zee Donderdag een zonnige dag. die op de school heerst. In dit ver- Zonnig omdat na vele weken ein- band herinnerde hij ook aan een deljjk het milde hemellicht neer- uitspraak van de secretaris-gene- daalde over de wereld, maar ook raai van het ministerie van Onder- - zonnig, omdat een groot aantal wijs, Kunsten en Wetenschappen, allen, die hun medewerking aan de- meisjes hun leren en werken op dr. A. de Waal, die bij haar jongste z®. bijeenkomst verleenden, waarna deze dag zagen bekroond met het bezoek aan Zierikzee opgetogen k'j bij herhaling de scheidende leer- diploma. Zjj staan nu aan de deur bleek over het onderwijs aan de hogen alle goeds voor de toekomst van het leven, waar de school hen Landbouwhuishoudschool en wat toewenste. De Huishoudschool heeft bracht en zullen gewapend met de daar in het algemeen wordt ge- geslaagde dag achter de rug. verworven kennis op de oudste en presteerd. misschien wel de beste huishoud school in Zeeland, verder moeten Uitreiking der diploma's Ingezonden mededeling saan. het volle leven legemoet. De presidente van de Commissie fl,s d, 4„ gepasseerd bent Vol van die blijde verwachtings- van Toezicht, mevr. Schuurbeque nnna«,-fln dubbel ëebodeil volle sfeer is de dag van de diplo- Boeye-Tollenaar reikte daarna de J* Oppassen ttUDDU 66000611. ma-uitreiking. Er is een tijd ge- diploma s uit aan de leerlingen, die Dan bunt eigenlijk niet weest, dat dit grote gebeuren plaats een hartelijke gelukwens en een buiten Kruschen Salts, vond in de school zelf; toen werd handdruk in ontvangst mochten ne- nheumatische pijnen vinden in veel het het Verenigingsgebouw, maar De Inspectrice by het Ny ver- gevauen hun oorzaak in onzuiver het is nu Concertzaal geworden, heidsonderwys mej. E. E. M. Ber- bloed. De aansporende werking van want men zou niet weten waar de gervoet voegde haar felicitaties toe Kruschens zes minerale zouten ge- grote schare kinderen anders on- aan de reeds uitgesprokene en on- ven de bloedzuiverende organen der te brengen. De school immers derstreepte harerzijds de belang- nieuwe kracht en energie. Als U die bloeit en na de moeilijke tijd ge- rijkheid van de voortgezette oplei- weer goed op gang brengt met de volgd na de ramp, is het onderwijs dingen. Niet wetende wat de toe- kleine dagelijkse dosis Kruschen, weer in normale banen gekomen. kon\st br®?g®n. zal wees zy de worden onzuiverheden in het bloed Groter dan ooit is de belangstel- noodzakelijkheid zoveel mogelijk te Qp natuUrlijke wijze verwijderd en ling voor deze school, die onder de leren en kennis te nemen van de daarmee ook de oorzaak van Uw voortreffelijke leiding van mej. C. mogelijkheden tot voortgezette op- siopencje pijn. N. van Liere weer op een vrucht- leiding. baar studiejaar kan terugzien. Van secretaris van de Z.L.M., de deze dingen getuigde ook de voor- heer J. F. G. Schlingemann lichtte zitter van de Commissie voor het *oe hoe de zich van werk- I.andbouwhuishoudonderwijs in zaamheden heeft ontlast door de Zeeland, de heer J. Vader, burge- instelling van een commissie voor meester van Krabbendijke. het landbouwhuishoudschoolonder- Na gemeenschappelijk zingen van wys. Van deze commissie werd de het Zeeuwse Volkslied, richtte de beer J Vader voorzitter. Spr. ver heer Vader een welkomstwoord tot boe be* hoofdbestuur van de Ingezonden mededeling Stad en Provincie HAAMSTEDE De ouden van dagen op reis _T Begunstigd door prachtig weel de directrice, het personeel, de le- Z.L.M. met het eiland en de school maakten de ouden van dagen Don- den van de Commissie van Toe- heeft meegeleefd tijdens en na de derdag hun jaariyks uitstapje in 3 zicht, ouders een leerlingen. Spr. 'el oP school autobussen van de R.T.M. Ditmaal herinnerde aan het feit, dat de kon wotden gepresteeid, was tenge- ging de reis naal. het ontspannings- school het moeilijk heeft gehad na ^0l6e van eigen geestkracht. An- centrum. De Efteling" bij Kaats- de ramp. Thans echter kan weer ders was het resultaat niet moge- heuvel Reeds om haU acht .s mor_ v orden gestreefd naar het doel, het hjk geweest, aldus spt„ die daarna ,,enH werd gestart. De reis ging over inhalen van de achterstand tussen ij?' bijzonder de directrice mej. d0 ProvInciale- en Rijksweg, waar- platteland en stad. Spr. deelde me- c- N. van Liere, dankte voor de bjj de oudjes in de gelegenheid wa de; dat spoedig een aanvang zal voortreffelijke wijze, waarop zij ren een en ander te zien van de kunnen worden gemaakt met de st oncterwij,s leeft geleid in de venVoestingen door het water op uitbreiding van de school. Zich moeilijke tijd na de ramp. het elland aangericht. Vaak kwa- richtend tot ouders en leerlingen, Dank der leerlingen men hiervan onder de indruk, wees spr. op de nuttigheid van het Ook de boot met koplading te Zijpe volgen der voortgezette opleidin- Een der leerlingen overhandigde was Voor velen een nieuwe verras gen, nu de primaire opleiding is mej. van Liere daarop namens de sjng. yja steenbergen werd naar gediplomeerden een stel drinkgla- Roosendaal gereden, waar men voor zen. Mej. van Liere dankte allen je eerste maal uitstapte om koffie voor het medeleven, inzonderheid te drinken. Vervolgens werd de van de inspectrice, mej. Bergervoet rejs voortgezet naar het eigenlijke en het hoofdbestuur van de Z.L.M. doel „De Efteling". Hier ging men In haar lof en dankwoorden betrok het park in| waarbij veel genoten zij ook het onderwijzend personeel werd van het natuurschoon en de en leerlingen van de school, alsme- sprookjes uit hun kinderjaren. Om de de Commissie van Toezicht. Er 3 uur werd de terugreis aanvaard is veel leed geleden, aldus mej. van over Breda en Steenbergen. Voofc- Liere, maar juist in die moeilijke afgegaan door de harmonie „Witfe omstandigheden is de saamhorig- van Haemstede" en opgewacht door heid groter geworden. Er is daar- een talrijke menigte arriveerde het door op de school een hechte band gezelschap in de gemeente. Vanaf ontstaan. De school startte na de qC muziektent dankte de voorzitter ramp in September 1953. Talrijke van bet comité de burgerij voor de leerlingen stroomden toe en een medewerking om deze mooie reis deel kwam en pension in de school, mogelijk te maken. Namens de eva- Het was een heel probleem de in- cué's ,die ook de reis hadden mee- ternaatj.es onder te brengen, maar gemaakt, dankte de heer de Graaf, dank zij aller medewerking kwam waarna wethouder M. den Boer, die dit toch ook voor elkaar. Mej. van deze dag ook van de partij was, Liere wenste daarop alle leerlin- namens het gemeentebestuur dank- gen een zonnige toekomst. woorden sprak voor deze fijne dag Geslaagd zangspel Y?°* de °uden van dafn' hy de chauffeurs van de R.T.M. be- Goudmuütje verdwaalt in het bos trok, die er ook veel toe hadden wordt ontdekt door de boselfen, die bijgedragen dat deze reis zo uitste- samen met de kabouters op stap kend geslaagd mag heten, gaan om te zoeken naar het paleis, vanwaar Goudmuiltje is gekomen. De bosheksen komen tussenbeide en bedreigen de prinses en de prins, die inmiddels is tevoorschijn geko men. De engelen echter redden de Moccona is een nieuw product van Douwe Egberts: 100kwaliteitskoffie in direct oplosbare vorm. Lekker...en gemakkelijk! Want Moccona stelt U in staat om in enkele tellen een kop lekkere koffie te maken, juist op die momenten, als gewoon koffie zetten U te lang duurt. U bent b.v. alleen thuis en hebt trek in een kop koffie. Moccona is een uitkomst. On verwachte gasten... de koffie direct klaar! Douwe Egberts Moccona is verpakt in een luchtdicht glazen potje met een handig schroefdeksel. Smaak en geur blijven daardoor volledig bewaard. Neemt direct zo'n potje in huisPrijs f 3.- per potje, voldoende voor ca. 35 koppen lekkere koffie. Onze postorderklanten kopen niet op afbetaling, neen, al les wordt direct contant af gerekend. Er is dan ook geen sprake van extra kosten, integen deel, door de economische werkwijze van onze postorder afdeling is het mogelijk te verkopen voor prijzen, die beduidend lager zijn dan de normale winkelprijzen. Want kocht U ooit dames zakdoeken (geen goedkope eenvoudige, neen, dames zakdoeken,geweven in mooie kleurstellingen, waar ieder een knap mee voor de dag kan komen), onder de 35 tot 40 cent per stuk? Dit is een bijzondere aanbie ding, alléén voor onze post orderklanten, zij kopen ze nu PER VIER STUKS voor WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117680 R'DAM IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND OOSTERLAND Gedenkteken op graven rampslachtoffers Onder voorzitterschap van de ven der rampslachtoffers een pas send gedenkteken te plaatsen. Of schoon de collecten niet van de lucht zijn, hoopt het comité, dat de gehele burgerij, nu er zo vele reden tot dankbaarheid zijn, de collec tanten die één dezer dagen een be roep op haar zal doen, niet zal te leurstellen. Dc Zondagartsendienst van Zierikzee Zondag 11 Juli: Dokter Vogelaar. H.M. de Koningin op paleis „Het Loo" H.M. de Koningin zal tot het be zoek van de president van de Fran se republiek op paleis „Het Loo" verblijven om aldaar enige rustige dagen door te brengen. Deze korte vacantie zal Zaterdag en Zondag a.s. worden onderbroken, op welke dagen H.M. met Prinses Irene in Londen zal vertoeven. Prinses Irene zal daar, zoals bekend, de Neder lands Hervormde Kerk openen. Nieuwe weg Haarlem- Schiphol geopend Haarlem is Vrijdagmiddag een voortreffelijke verbinding rijker geworden door de ingebruikneming van de Schipholweg ten Oosten van de stad. Het verkeer uit en naar de Haarlemmermeer (speciaal rich ting Schiphol) ging door de Am sterdamse buurt. Thans is een rechtstreekse verbinding van de brug over de Ringvaart met de Buitenrustbrug tot stand gekomen. Haarlem heeft een gedeelte van 1730 meter aangelegd, dat aansluit op de Provinciale weg naar Schip hol, Amsterdam, Hilversum of Utrecht. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Renaase I-Burgh I Heden (Zalerdag)avond komen de eerste twaalftallen van Renesse en Burgh tegen elkaar uit op het terrein aan de Luieweg te Renesse. Deze wedstrijd is belangrijk met het oog op het bezetten van de bo venste plaats. Beide ploegen staan een punt achter op Zeemeeuwen, welke wel het meest gebaat zou zijn bij een gelijk spel. Ongetwij feld zullen beide ploegen wel alles in het werk stellen om de beide puntjes in de wacht te slepen. Bij gunstig weer mag een spannende wedstrijd worden verwacht die veel publiek zal trekken. VOETBAL Bekerwedstrijden Renessc-Burgh Zondag a.s. worden te Renesse 2 voetbalwedstrijden gespeeld en wel tussen de elftallen van oud spelers en de tweede elftallen van Renesse en Burgh. Deze wedstrij den zijn de eerste van een achttal ontmoetingen, welke tussen ploe gen van beide verenigingen zullen plaats vinden. De vereniging, die het hoogste aantal punten uit deze wedstrijden behaalt wint een fraaie wisselbeker. Volgende week komen de junioren- en de eerste elftallen tegen elkaar uit. Zierikzee II-M.O.C. II Zondag spelen de Zierikzeereser- ves hun laatste wedstrijd van deze competitie en wel thuis tegen MOC II uit Bergen op Zoom. In verband met de bezetting van de onderste plaats is deze wedstrijd van groot belang en het zal dan ook wel niet aan spanning ontbreken. Scheids rechter is de heer A. Jobse. Prins Bernhard neemt deel aan concours hlppique te Londen Aan het internationaal concours hippique, dat in het White City sta dion te Londen van 19 tot en met 24 Juli a.s. zal worden gehouden, zal aan de dressuurwedstrijden worden deelgenomen door Prins Bernhard met „Arquebuse" en ko lonel A. Pantchoulidzew met „Las- OOSTERLAND Soester Middenstand maakte vorstelijk gebaar Woensdag 7 Juli hebben de Oos- terlandse ouden van dagen hun jaarlijks uitstapje gemaakt, onder auspiciën van de Oranjevereniging. Plet bestuur dezer vereniging had besloten naar Soest te gaan. Door de burgemeester werd contact op genomen met de heer van Hal, chef van Sociale Zaken, welke direct bereid gevonden werd één en ander te organiseren. Het gemeentebe stuur ontving de oudjes bij het Soester natuurbad te Soestduinen. In een keurige toespraak wees de burgemeester van Soest er op dat door deze dag de banden tussen beide gemeenten weer verstevigd werden in verband met de adoptie. Burgemeester Laurense dankte vooral voor het initiatief der Soes ter Middenstandsvereniging, om de ouden van dagen voor haar reke ning te nemen, en hen eens echt te laten genieten. Dit gebeurde ook werkelijk. Na Soestdijk met z'n vliegbasis werd een rondrit gehou den door Soest en omgeving ,nl. langs Huis ter Heide, den Dolder, I.age Vuursche, Hilversum, langs de studio's, Blaricum, Baarn en pa leis Soestdijk, Werden de deelne mers bij aankomst verwelkomd en verrast met koffie en lunchpakket, aan het eind van de rondrit ont ving men in „De Gouden Ploeg" een warme maaltijd. De voorzitter der Oranje-vereniging, de heer J. M. de Waal dankte met een kort woord de burgemeester van Soest, de heer van Hal en de voorzitter der Mid denstandsvereniging, dhr. Schad- delee, zomede de heer van Mutse laar, voor al de goede zorgen. Ook bij aankomst alhier dankte de heer de Waal de burgerij voor haar bij dragen, die deze mooie tocht heb ben mogelijk gemaakt. Hoogst vol daan en dankbaar voor het geno- tene keerden allen huiswaarts. Het was een buitengewoon prachtige tocht voor onze oudjes, terwijl ook de weersgesteldheid, die zich aan vankelijk slecht liet aanzien, veel meegevallen is. bedreigde koningskinderen en het heer C. M. Zeijler heeft zich in on- wordt alles weer goed. Dit is de ze gemeente een comité gevormd inhoud van het zangspel, dat de dat zich ten doel stelt op de gra- STICHTING „NIEUW SCHOUWEN-DUIVELAND" Jeugdprobleem en Deltaplan aan de orde Wandelfeest, heksenketel, „wal des aanstoots", snoesjes en „gurdientjes' In de onder voorzitterschap van de heer P. Heering gehouden bij eenkomst van de Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland", Donderdag avond in het „Huis van Nassau" gehouden, werd, na opening, mee gedeeld dat eigenaren van onher stelbare panden een verzoek kun nen richten tot het Bureau Weder opbouw Schouwen-Duiveland, ten einde de helft van de huurwaarde uitgekeerd te krijgen. Klachten werden geuit over dc weinige vooruitgang in Schouwen wat de opbouw van boerderijen be treft. Deze stagnatie is niet ont staan door de herverkaveling, maar het hokt bij Waterstaat, dat nog geen beslissing heeft genomen over de aanleg van een dyk dwars door Schouwen, van Scharendljke naar de Schelphoek, waardoor thans de herbouw op losse schroeven komt te staan. Veel discussie was gewijd aan het jeugdprobleem in het algemeen en speciaal aan gelegenheden waar de jeugd samenkomt en de leiding die de jeugd samen moet binden. In verband daarmee werd een schrij ven voorgelezen v. d. burgemeester van Alblasserdam, die antwoordde op een verzoek van de Stichting wat betreft jeugdpolitie, die daar ter plaatse is opgericht, in overleg met hoofden van scholen, ten einde dc jeugd meer verantwoordelijk heid bij te brengen voor glles wat leeft en groeit. Aan de gemeenten hier op het eiland zal een brief uit gaan met verzoek hieraan de no dige aandacht te schenken. Gewe zen werd op het practisch nut dat het instellen van een dergelijke dienst zal kunnen sorteren. Het Deltaplan Deltaplan en Drie-Eilandenplan vormden het volgende punt van be spreking. Naar verluidt zouden in Goes reeds pogingen worden ge daan daar het middelpunt voor de uitvoering van deze plannen te ver krijgen, hoewel de Deltaplannen meer Noordelijk liggen. Deze plan nen zijn in een verder stadium dan men wel denkt. Een dam van Dui- veland naar Flakkee is voor ons eiland van urgent belang, maar die zal eerst kunnen worden gelegd wanneer Flakkee een vaste oever verbinding heeft. In verband hier mede werd besloten ir Dibbitz eens uit te nodigen voor de Stichting de vérstrekkende plannen eens uiteen te komen zetten. Voor de boomplantactie werd van de C.B.T.B. een bedrag van f 596,50 aan de penningmeester overhandigd, terwijl f 140,werd toegezonden van dc St.George Epis copal Church te Ardiaore (Penn sylvania - U.S.A.), plus f 50,van een particulier. "Wel niemand zal kunnen ontken nen dat de Avondvierdaagse een prettig wandelfeest is geworden. Wat waren ze enthousiast! De gro ten zowel als de kleintjes, die on der de zorgzame leiding van de oudere dames, maar wat hun best deden om zonder blaren aan te ko men. Twee avonden was de lucht blauw en de natuur stralend en dat op zulk een tijd. Niemand had het durven verwachten, want toen des Maandags was gestart zag het er allesbehalve rooskleurig uit. Er wa ren reeds sombere lieden, die een herhaling van enkele jaren gele den voorspelden, toen het hemel water met bakken uit de hemel viel op de arme wandelaars, die er toch zo onschuldig bijliepen. Maar het liep dit keer allemaal goed af. Het was zelfs mooi op Schouwen- Duiveland en al wandelend kan men dat 't beste zien, vindt Eiland man, die met verbazing keek naar alle mensen, die stonden te kijken, naar andere wandelende mensen. Of het lopen ook schaars is gewor den in onze gemechaniseerde maat schappij. Op de laatste avond leek do Korte Blokweg wel een heksen ketel. Van verre hoorde men reeds het dreunend geweld van de trom men en heel de stad was uitgelopen om de entree van de troep te zien, met voorop „Kunst en Eer", dat er weer geen muzikale doekjes om wond. De militairen gingen plot seling stram doen en de kleuters waren bijna te opgewonden om nog verder tc lopen. De meisjes waren gul met hun lach en als maar bloe men werden uitgereikt aan gretig grijpende handen. Rijen dik ston den de mensen. Nederland had zijn Tour de France, maar Schouwen- Duiveland zijn Avondvierdaagse. Het was allemaal even prachtig, vooral toen in „Concordia" de me dailles werden uitgereikt en ieder zich met moeite een plaatsje had veroverd. Grif gingen de medailles en nummertjes van de hand en ieder zei: „Tot volgend jaar, want we doen vast weer mee". Geen wonder ook, dan wordt de tiende vierdaagse gelopen en dan zal het er pas van langs gaan. Men wil dan vijfhonderd wandelaarsters en wandelaars optiommelen voor het grote loopfestijn. Een man snapt niets van de voort durende afsluiting van de Hoofd poortstraat. Natuurlijk moet hier wel een bescherming zijn tegen mogelijke hoge vloeden, maar de opgeworpen barrière zou veel kor ter kunnen zijn en bijna linea recta van huis tot huis, dwars over het straateind kunnen worden aange legd. Dat zou een enorme verbete ring en verruiming voor het ver keer betekenen, dat nog altijd zich met moeite door een nauwe ope ning naar de Nieuwe Haven moet wringen. De houten dubbele stel ling gevuld met zand zou naar dat kan Eilandman niet bewijzen niet erg waterkerend meer zijn, omdat het zand er bij wat wind uitstuift als was het poeier. Dit zand komt allemaal terecht op de vensterbanken van de omringende huizen daar in de buurt en dat zou allemaal anders kunnen en moeten. Eilandman wil het graag doorge ven, wetend dat de instanties er best wat aan zullen willen doen. Wie immers zou geen tevreden bur gers willen zien? De heksen in het zangspel, dat de leerlingen van de Huishoudschool ten gehore brachten, speelden zo echt, dat de mensen de koude ril lingen over de rug liepen. En dd elfjes waren snoesjes, met prach tige stemmetjes. Het was weer eens wat anders en het experiment slaagde uitstekend. Soms waren de koortjes prachtig van klank en me lodieus. In die richting zouden an dere scholen en verenigingen het best ook eens kunnen zoeken. Al is het weer dan niet altijd even best geweest, de zomer is toch de mooiste tijd, vooral voor de school kinderen en de ouden van dagen, die weer volop aan hun trek komen! Het Jaarlijkse tripje" is in veler leven een evenement en als Eiland man ooit oud van dagen mag wor den. dan gaat hij vast ook mee. „Meneer, U hebt ons huis in de modder gezien, maar nu moet U eens komen kijken'" „De gurdien- tjes ange wir op", zei een man af komstig van „ergens" in Schouwen. Nu dat zal Eilandman vast doen. want volgens vrouwelijke toelich ting is het ophangen van de „gur- dicnljes" iets dat wijst op een bijna complete ordening. Eilandman zou van zichzelf geen gordijnen ophan gen, want op straat loopt men ten slotte ook niet gesluierd, maai' op die punten zijn dames nu eenmaal onoverwinnelijk en men kan net zo goed pleiten voor het opheffen van legers. Zo is dat wel op deze „wer- relt. die zo dwerrelt", waarvan Schouwen-Duiveland maar een on noemelijk klein stukje is maar (blijkbaai') toch waard om gered te worden, want de papavers staan er tc bloeien en het graan staat groen en golvend op de velden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2