ZWIT GEMEENTERAAD NOORDGOUWE doel hMfl Zelfs de soldatenwas van mijn zoon Stad en Provincie Brouwershaven vierde opgewekt 's Prinsen verjaardag genéést OXO SOEPEN TAtesiefctoefauaxihd.! I ZONDER GELUK Verbouw der school dient spoedig ter hand te worden genomen Maximumsnelheidsbepaling van gemeentewege niet meer mogelijk de ouden van dagen een gratis bus tocht aan te bieden. A.s. Woens dagavond zal de muziekvei-eniging „Apollo" een rondgang door de ge meente maken, terwijl een aantal collectanten een huis-aan-huis col lecte zullen houden voor het voor noemde doel. Het is te hopen, dat het plaatselijk comité ook dit jaar weer in staat zal zijn de ouden van Woensdagavond kwam de raad debeurs werd besloten de daarvoor dagen van Brouwershaven een ge in voltallige zitting bijeen, onder benodigde grond te verkopen aan zellige dag aan te bieden, voorzitterschap van burgemeester het Rijk. Z. Cornelis. Bij de DREISCHOR Ingekomen waren: rondvraae Reisclub naar Renkum Een schrijven van Ged. Staten ronavraag van Zeeland, houdende goedkeuring informeerde wethouder Janse naar Vorige week werd door het reis- van het raadsbesluit tot aanvaar- het schilderen van de muziektent, gezelschap ,Ons Genoegen" een uit- ding van het legaat van wijlen de b. en W. zullen trachten deze zaak stapje gemaakt naar de adoptiege- heer I. D. Gaakeer, t.b.v. de Stich- tot een goede oplossing te brengen, nxeente Renkum en omgeving. Het ting genaamd „De Koeyerij" inzake Voorts vroeg de heer Janse naar gezelschap werd door het gemeen- legatering van een perceel weiland de oefeningen van de Brandweer, tebestuur aldaar ontvangen in het onder de desbetreffende voorwaar- De voorzitter antwoordde binnen- hotel „Westerbouwing". den. kort met de Brandweer te zullen burgemeester sprak het gezel- Missive van de minster van Bin- vergaderen. schap toe waarna koffie en gebak nenlandse Zaken betreffende aan- De heer Koopman stelde vragen werden aangeboden. Als herinne- vulling van de rechtspositieregelin- omtrent de woning bewoond door ring werd aan de burgemeester een gen voor het personeel der lagere dhr. C. J. van Sas. De voorzitter tegel aangeboden ter gedachtenis publiekrechtelijke lichamen i.v.m. zei onderzoek toe. aan de watersnood. Hierna volgde vacantieuitkering. Op voorstel van Dhr. Koopman stelde vervolgens een rondrit door Renkum, Ooster- B. en W. werd besloten accoord te de vraag of het mogelijk was een beek en omgeving. Bij deze rond gaan met de inhoud van dit schrij-- snelheidsbepaling vast te stellen rit kwam duidelijk de tegenstelling ven. voor de motorrijtuigen bv. in de naar voren tussen deze bosrijke Ontslagaanvrage m.i.v. 1 Septem- kom, ook al met het oog op de omgeving en het landschap van ber 1954 van het hoofd der O.L. schoolkinderen. De voorzitter ant- Schouwen-Duiveland. school, de heer J. G. Smits alhier, woordde, dat de maximum-snel- yjiveren iuhileum T T Veriaal i.v.m. diens benoeming tot hoofd heidsbepaling van gemeentewege van de openbare school voox^ Voort- niet meer mogelijk is, doch een Op Dinsdag 29 Juni jl. was het gezet Lager Onderwijs te Vlissingen ieder is aansprakelijk voor het in- 25 jaar geleden dat de heer J. J. Op voorstel van B. en W. werd be- gevaar-brengen van de verkeers- Verjaal zijn ambt als gemeente- sloten het gevraagde ontslag eer- veiligheid en de daaruit voortvloei- ontvanger in deze gemeente aan- vol te verlenen onder dankbetui- ende gevolgen. „Men rijde dus in de vaardde. Namens het gemeentebe- ging. kom bij voorkeur langzaam". stuur werd hem door burgemees- Verzoek van de werkgroep Zie- De heer Ganzeman informeerde ter A. H. Vermeulen de gelukwen- rikzee van de Z.V.U. om een bij- naar de verbouw van de O.L. school sen van de gemeente aangeboden drage bv. van 2 cent per inwoner waarop de voorzitter mededeelde en hem een enveloppe met inhoud per jaar te schenken als tegemoet- het plan nog niet te hebben ont- overhandigd. koming in de kosten van vervoer vangen van de architect, doch dat van de jeugd ter bijwoning van on- hem is toegezegd, dat het plan bin der auspiciën van de Z.V.U. te ge- nen afzienbare tijd klaar zal zijn. ven toneelvoorstellingen, tegen een Na een algemene discussie over dit entreeprijs van f 0,50. Het is de be- onderwerp, werd spoedbetrachting doeling dat deze voorstellingen door wenselijk geacht, leerlingen van alle richtingen bij- De heer Flikweert kreeg vervol- gewoond kunnen worden. gens afdoende antwoord van de Na beraadslaging werd besloten voorzitter op zijn vraag naar de een bijdrage van 2 cent per inw. en vervulling van de vacature van per jaar beschikbaar te stellen, on- hoofd der O.L. school alhier, der deze restrictie, dat de bij dra- De heer Flikweert bracht ook ter Ingezonden mededeling Ik had nooit kunnen denken, dat 'Castella Parels mij zoveel gemak en vreugd zou schenken. Ik heb al heel wat wassen gedaan, maar nooit heb ik zo versteld gestaan. Zelfs de soldatenwas van mijn zoon was in een wip weer zo helder als glas. Na lx spoelen hangt alles weer fleu rig en zacht aan de lijn. Een meesterlijk fabrikaat Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen die op getogen zijn over de snelle en fantastische resultaten, die zij be reiken met Castella Parels, het was middel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat ver rukkelijk schxxim. Geen papje voor af te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goedin paniek vluch ten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behan deling gaat het goed veel langer mee; bier is nu eindelijk eens 'n 100 °/o veilig wasmiddel. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad die U ooit werd gegeven haal nog vandaag CASTELLA PARELS (47 ct per pak).in huis! U vliegt nu door de was heen! Ingezonden mededeling OP REIS 'n flacon CARBOVIT (Mijnhardt)tegen spijsverterings stoornissen. Prijs per flacon i 1.05 NIEUWERKERK Plattelandsvrouwen op reis De afdeling van de Bond van gen van alle gemeenten op het sprake het verblijf van woonwa- Plattelandsvrouwen maakte een uit- eiland Schouwen-Duiveland geza- gens in de gemeente, waarop de stapje naar Den Haag. Begunstigd menlijk ten goede komen aan de voorzitter de gewenste toelicfxting door fx-aai weer en gezeten in een vervoerkosten van de leerlingen gaf en toezegde een onderzoek te tweetal autobussen vertrok het op- van het gehele eiland. zullen doen naar een goede oplos- gewekte gezelschap via Steenber- Een schrijven van de Dienst voor sing. De heer Vis informeerde naar gen naar Rotterdam en vervolgens Geestelijke Volksgezondheid in de het toekennen van bouwvolume. Na naar Den Haag. Bezocht werden o. provincie Zeeland, welke dienst is beraadslaging over deze aangele- m. Panorama Mesdagh met zijn vex- bedoeld als overkoepelende organi- genheid werd besloten de architect gezichten, wat aller bewondering satie tot een samenbundeling van Wesselo reeds opdracht te geven wekte; ook het Vredspaleis met diverse verenigingen, organisaties, tot het maken van bestek en teke- zijn kunstschatten werd bewonderd, stichtingen en officiële instanties, nmg naar het ontwerp van de 2 De dag werd verder doorgebracht Het Rijk verleent aan deze dienst woningwetwoningen in de Kloos- met het bekijken van al het moois een belangrijke subsidie. Op voor- terweg alhier. De heer Vis besprak dat verder in Den Haag te zien stel van B. en W. werd zonder hoof- het schoonhouden van de zijkant is. Hoogst voldaan en opgetogen delijke stemming besloten de ge- met sloot langs de Haneweg als- over de aangename reis, keerden de vraagde subsidie toe te kennen. mede het overhangend houtgewas dames 's avonds weer huiswaarts. .Zonder hoofdelijke stemming overdieweg.Devoorzitterzei.dat werd besloten -de verordening op een onderzoek zal plaats hebben Burgerlijke Stand over Juxn. Ge- de Winkelsluiting opnieuw vast te ter oplossing van deze affaire. Voor box-en: 9. Lientje A., d. van A. P. stellen, zulks op voorstel v. B. en W. het snoeien van het houtgewas zal Boogerd en M. C. Dox-st (v. Ouwer- N.a.v. de in de vorige raadsver- een aanschrijving plaats hebben, k^rk); 18. Anthonie W., z. van H. gadering aangehouden beslissing op Hierna sluiting, het schrijven van de Chr. Stichting voor School- en Beroepskeuze in Zeeland, werd na beraadslaging be sloten de subsidie, na gebleken be hoefte, te verlenen tot een bedrag van f 2,50 per geval en tot een maximum van f 25 per jaar in to taal. Aan de orde kwam vervolgens de M. J. Wandel en I. A. Tanis; 23. Leendert J., z. van M. J. van Gas tel en A. A. Steendijk; 28. Hendrik C., z. van W. J. Proost en K. Wee- zepoel. KERKWERVE Vereniging van Oud-leer lingen „Blijvend Contact" De vereniging van Oud-leerlingen gemeenterekening over 1952 Loop der bevolking over Juni. Ingekomen: Olivier Bij de Vaate van Harderwijk; Adriana Pher- - nambucq, wed. van Willemse van der Landbouwschool en Landbouw- Zierikzee; Leendert Landman van wintercursussen „Blijvend Contact' Nijkerk. Vertrokken: Abraham de begint na gedwongen rust weer op De commissie van onderzoek, be- wijze naar Oosterhout. te leven. De ramp van 1 Februari staande uit de heren Koopman en 1953 heeft de verenigingswerkzaam- Flikweert bracht bij monde van het BROUWERSHAVEN heden geruime tijd stil doen staan oudste lid dier commissie de heer n„rUr, en als gevolg van de ramp zijn ver- Koopman, rapport uit. De rekening 1 ocnt ^«aen van aagen schillende leden omgekomen, werd vervolgens voorlopig vastge- Evenals in voorgaande jax-en het De eerste jaarlijkse excursie heeft steld: in gewone dienst met een ont- geval was, zal ook dit jaar weer plaats gehad naar het proefbedrijf van van f 124.261,54 en een uitgaaf een collecte worden gehouden in van de landbouw „Scheldemonden" van f 121.079,45, alzo een batig sal do van f 3.182,09 en in kapitaal- dienst met een ontvang van f 276.631,43 en een uitgaaf van f 241.319,95, derhalve een batig slot van f 35.311,48. Op voorstel van B. en W. werd hierna voorlopig vastgesteld het be drag der uitgaven enz. voor het openbaar lager onderwijs in ver band met de 5-jaarlijkse afrekening over de jaren 1948 t.m. 1952. Ter gelegenheid van de hex-den- 2 B. Duinhouwer. - Jongens 3e en Op voorstel van de commissie van king van Prins Bernhard's verjaar- 4e klas: 1 A. v d. Hoek; 2 N. v. d. onderzoek werden goedgekeurd: dag, werden Zaterdagmiddag op het Schelde. - Meisjes 5e en 6e klas. 1 1. De rekening over 1952 van het Havenplein alhier diverse spelen T. Jonker; 2 R. Koopman. - Jon- Burgerlijk Armbestuur te Noord- uitgevoerd door de kinderen der gens 5e en 6e klas: 1 B. Tanis, 2 gouwe met een bedrag van in ont- lagere scholen en verschillende L. Platteschorre. vang en uitgaaf f 3811,59. wedstrijden voor de groteren. Het 2. De rekening over 1952 van de programma werd 's middags te 2 Stichting van „Maria de Pottere" uur geopend met een mars door de in ontvang op f 1077,05 en in uit- muziekvereniging „Apollo ge- 100 m hai'dlopen dames: 1 L. de gaaf f 499,46, met een goed slot volgd door^de in uniform^gestoken Rijke (Zierikzee); 2 J. v. d. Wielen. Wedstrijden voor jong en oud Uitslagen wedstrijden voor ouderen te Bruinisse. Onder geleide van de voortreffelijke bedrijfsleider, de heer Bij de Vaate, werden de ver schillende gewassen bekeken, die dit jaar hoofdzakelijk nog maar uit gx-anen ,vlas en suikerbieten be staan. De stand der gewassen was, ondanks dat deze polder verschil lende malen is ondergelopen, zeer goed te noemen. Duidelijk kwamen op deze zoute bodem de verschillen de bijzonderheden tot uiting. Ook werden op vele boerderijen de nieu we bedrijfsuitrustingen, waaronder verbeterde machines bezichtigd, welke werktuigen op die bedrijven ruim aanwezig waren. Het was een gezellige en leerzame middag. Het aantal deelnemers was nog niet bijzonder groot, maar de eerste stappen zijn weer gedaan en de oude banden werden verstevigd en getracht zal worden de vereni ging weer tot haar oude bloei te brengen. BRUINISSE Scheldewater wordt niet warmer Het aantal oesterlarven in het Scheldewater is thans gestegen tot 1000 per 100 liter. Een behoorlijk aantal waardoor natuurlijk wel enige broedval kan worden ver wacht. Het weer blijft echter on gunstig. De watertemperatuur stijgt nog steeds niet tot boven de 17 gra den Celcius, met als gevolg dat de ontwikkeling der larven uiterst traag verloopt. Normale regenval in Juni In de maand Juni werden op de regenmeter van het Proefbedrijf „Scheldemonden" 621A mm. re gen geregistreerd. De gemiddelde normale hoeveelheid is 55 mm. Vooi' het eerst van dit jaar kan dus van een normale hoeveelheid voor de overeenkomstige maand worden gesproken. In de maand Juni werden aan de haven te Bruinisse aangevoerd 293 kg. ulken, bestemd voor ex port naar België. In de maand Juni werden ter gemeentesecretarie van Bruinisse afgegeven 7 slachtvergunningen runderen en 12 slachtvergunningen varkens. Uitstapje leerlingen Chr. School De leexiingen van de viex-de en vijfde klasse der Chr. school maak ten onder de hoede van het onder wijzend personeel een uitstapje per autobus naar Kaatsheuvel, waar het sprookjesbos en de speeltuin van de Efteling, meer en meer het doel van dergelijke reisjes blijkt te worden. De kinderen bleken, dan ook enthousiast over de ontmoeting met de sprookjesfiguren, die daar te beleven valt, tei-wijl ook de speeltuin, het voetbalveld en de kanovijver stuk voor stuk plaatsen zijn waar de jeugd zich weet te amuseren. Polderbesturen van Schouwen-Duiveland naar Zuiderzeewerken De omstandigheden van het vo rig jaar hebben er toe geleid, dat er nauwe contacten zijn ontstaan tussen de Rijkswaterstaat enerzijds en de verschillende waterschapsbe sturen op Schouwen en Duiveland anderzijds, terwijl ingenieurs werk zaam bij de Dienst Zuiderzeewer ken nuttige diensten hebben ver richt bij de droogmaking van ons eiland. Teneinde nu ook eens een kijkje te nemen bij de landwinning in het IJsselmeer, zullen op uitno diging van de Rijkswaterstaat op 12 en 13 Juli de polderbesturen op Schouwen en Duiveland een excur sie ondernemen naar genoemde werken. De route loopt van Utrecht naar Harderwijk via Knardam, Lelystad naar Urk en van Urk via Emmeloord en Kampen weer terug naar Harderwijk. KERKNIEUWS Conferentie Ned. Herv. ambts dragers van Schouwen-Duiveland Op „De Horst" te Driebergen, waar vanwege de Ned. Hervormde Kerk het Instituut Kerk en Wereld en seminarie voor predikanten, het Eykmanhuis zijn gevestigd, zal van 26-30 Juli een conferentie woi'den belegd voor ambtsdragers (ouder lingen en diakenen) in de Nederl. Hei'vox-mde Kerk van Schouwen en Duiveland. De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk heef de voorstellen be sproken tot wijziging en aanvulling van de kerkorde met het oog op de genomen beslissing ten aanzien van de toelating der vrouw tot de amb ten, zoals deze door de desbetref fende commissie ad hoe zijn inge diend. De eindredactie van een en ander werd overgelaten aan het breed moderamen. Hierna stelde de praeses aan de orde het concept van een kansel- boodschap voor Zondag 19 Septem ber, ter inleiding van de actie „De grote trek", zomede een concept- schrijven terzake aan de px-edikan- ten. Ook van deze ontwei-pen werd na uitvoerige bespreking, de eind redactie in handen gesteld van het moderamen. In behandeling kwam daai-na het rapport over het jaarverslag van de commissie voor het Theologisch Hoger Ondex-wijs, over dat van de kerkelijke hooglex-aren en van het theologisch seminarium, zomede over het voorstel, over te gaan tot de aanstelling van een conrector van het seminax-ium. De synode be sloot tot nader overleg met de com missie voor het T.H.O. en de rec tor, met de bedoeling in de najaax-s- vex-gadering met concrete voorstel len te kunnen komen, ook ten aan zien van de benoeming van een conrector. Vervolgens hield de synode zich bezig met de behandeling van het memorandum, dat betrekking heeft op de arbeid en organisatievox-m van de Ned. Hei-v. stichting voor geestelijke volksgezondheid. Met inachtneming van de gehouden dis cussie werd besloten, dat de com missie, die de reorganisatie der stichting voorbereidt, een nader me morandum zal opstellen, dat in de najaarszitting der synode kan worg den behandeld, Ingezonden mededeling in elk huisgezin: Uitsluitend bij Apothekers 's-GRAVENHAGE. De gemach tigden van de redersvereniging van de Nederlandse haringvisserij heb ben met Rusland een contract af gesloten voor de verkoop van 150 duizend vaten haring. Geleverd zullen worden 75.000 vaten vetha ring, 55.000 vaten volle haring en 20.000 vaten steurharing. Ingezonden lMg| oxo „chicken'' - oxo vermiceilisoep - oxo tomatensoep oxo champignonsoep - oxo jueiennesoep I derhalve van f 577,59. J In verband met de plaatsing van haven". 2 Oostenrijkse woningen te Schud leden van de sportver. „Brouwers- Bescherming leerlingen tegen besmettingsgevaar In Staatsblad no. 267 is opgeno- 200 m hardlopen heren: 1 L. J. v. d. Wielen; 2 K. Nouwen. 1500 m hardlopen hei-en: 1 L. de Smit (Zierikzee); 2 L. J. v. d. Wielen. Zwemmen voor dames: 1 L. Jon ker; 2 D. v. d. Bijl; 3 T. v. d. Bijl; De uitslagen van de door de schoolkinderen gehouden wedstrij den luidden; Suikerklontjes happen; meisjes le en 2e klas: 1 L. de Jonge; 2 J. Keizer; 3 G. Jansen; 4 N. Koopman. 4 D. v. d. Schelde. Zaklopen; jongens le en 2e klas: Zwemmen voor heren: 1 P. Hoek men een Koninklijk Besluit hou- 1 j. v. Schelven; 2 J. Beeke; 3 Fr. (Zierikzee); 2 M. Boot. dende de uitvoeringsbepalingen van Rijnberg; 4 H. Bakker. Wielrennen over parcours van de wet van 9 Juli 1953, tot bescher- Hanengevecht; jongens 3e en 4e Plm- 30 km: 1 A. Bastiaanse; 2 H. ming van leerlingen tegen de ge- klas. j a v d' Hoek; 2 L. Geel- wooio- a m u SfhPo <7Op volgen van besmettelijke ziekten hoed'. 3 p v Bloois. 561 Va" inrIChtinBen Va" Haastige reizigster; meisjes 5e en Volgens deze wet moeten de on- d "wSkenf ^'c^bij derwijzers en leraren aan onder- He Vaate wijsinrichtingen, met uitzondering ooric _o ^uu, w«u, gcucu, «uui u van inrichtingen van hoger onder- «ïnaerms ixeisen, jongens oe en heer Bastjaanse gewonnen. Hij ver wijs, in het bezit zijn van een ver- °e klas: 1 L. v. luijik, z f. jonxex wjerf hjerdoor een fraaie wissel klaring dat ze niet lijdende zijn aan Czn., 3 C. v. d. Bijl. beker, een lauwertak, een medaille tuberculose van de ademhalings- Pannekoekrace; meisjes 3e en 4e en diverse premies, organen. Het verschil met de vori- klas: 1 R. v. Ast; 2 B. v. Nieuwen- Des avonds vond een gecostu- ge wet komt voornamelijk hierop huize; 3 M. v. d Velde; 4 C. Jonker, meerde korfbalwedstrijd plaats, die neer, dat deze verklaring voortaan Hardlopen 60 meter - meisjes le aanstekelijk werkte op de lach- slechts twee jaar geldig is. Om de en 2e klas; 1 J. Keizer; 2 W. Nou- spieren der omstanders. „Apollo" twee jaar moeten de onderwijzers wen. - Jongens le en 2e klas: 1 L. besloot deze in alle opzichten goed en leraren opnieuw op tuberculose Lievense; 2 C. Duinhouwer. - Meis- geslaagde dag met een lampionop- worden onderzocht. jes 3e en 4e klas: 1 F. v. Zuidland; tocht door de gemeente. d. Weele; 3 M. v. d. Schee (Zie rikzee); 4 A. Bakker (Zierikzee); 5 C. de Oude en 6 W. v. Dienst (op gewone rijwielen). De wielerwedstrijd, waarvoor een grote publieke belangstelling be stond, werd, zoals gemeld, door de FEUILLETON 50 VAART NIEMAND WEL door Henk van Heeswijk „Wachten!" viel de ander hem nu ruw in de rede. „Ik heb mijn or ders en daar houd ik mij aan". „Zeg eens", viel Joop veront waardigd uit, U doet net of ik de diefstal gepleegd heb!" „Hebt U mij dat horen zeggen?? Ik volg alleen de orders van het hoofdbureau op en daar hebben ze gezegd, dat U hier moet blijven wachten tot de wagen er is". ,Maar stuurt U dan tenminste een agent naar dat bewuste pak huis!" x-iep Joop wanhopig uit. „Heb ik niet", antwoordde de bri gadier flegmatisch. „Alles is de straat op". Ten slotte bex-ustte Joop en ging zuchtend zitten. „Als ze er straks vandoor zijn, zal ik er U verant woordelijk voor stellen", zei hij dreigend. „Ja, doet U maar, wat U niet la ten kunt", antwoordde de politie man, gemoedelijk glimlachend. Rus tig stak hij een pijpje op, maar liet geen oog van de ander af. Joop, die nu spinnijdig was, draaide de ander zijn rug toe en trok heftig aan zijn sigaret. De mi nuten schenen hem eeuwigheden le lijken, maar eindelijk hooi'de hij toch het geluid van een auto, die voor het politiebux-eau stopte en en kele seconden later trad een aan tal politiemannen binnen, waaron der een inspecteur. „Is dat 'm?" vroeg deze aan de brigadier-, die vlug was opgespron gen en in de houding stond. „Jawel, inspecteur". Deze wendde zich nu tot de jon geman, keek hem aan en knikte. ..Joop van Kampen, hé?" „Jawel" antwoordde de aange sprokene verbaasd, „die ben ik „Garagehouder in Doox-nenberg?" „Ja „Waar is je wagen?" „M'n wagen? Die staat buiten". „Kijk zijn wagen eens even na", beval de inspecteur tot een der meegekomen agenten. Deze vertrok en de inspecteur keek Joop opnieuw onderzoekend aan. „Ja, maar wat betekent dit alle maal? Waai-om verliezen we tijd met hier te blijven? We moeten naar de Wijde Heisteeg, waar de auto van de dief staat. Als we lang wachten, dan bestaat de kans, dat ze ergens anders heengaan!" „Zo? Nu, dat is van later zorg". De inspecteur draaide hem zijn rug toe en voerde een fluisterend gesprek met een der agenten, waar na de superieur naar buiten ging. Joop begon er hoe langer hoe min der van te begrijpen. Een paar minuten later kwam de inspectur met zijn ondergeschikte weer binnen. „Nou", zei de eerste tot Joop, „vex-tel nu je verhaaltje maar eens" Joop, hoewel nog innex-lijk ver ontwaardigd, vertelde betrekkelijk kalm van zijn wantrouwen tegen de graaf, het afgeluistex-de gesprek van die middag en de voorzorgs maatregelen, die hij had genomen. Dat de diefstal ontdekt werd en dat hij onmiddellijk in zijn jeep was weggegaan naar de hoofdstad en de auto van de graaf in de Wijde Heisteeg had gevonden. Terloops vertelde hij ook van het opschrijf boekje van de gx-aaf, dat hij in de wagen had gevonden en dat hij zo doende eerst naar een dezer adres sen was gereden en onmiddellijk geluk had gehad. „Hebt U die adressen bij U?" vroeg de inspecteur-, die steeds meer belangstelling voor de uit eenzetting van Joop gekregen had. „Jawel, mijnheer", antwoordde de jongeman, die nu weer hoop kreeg. Hij haalde het blaadje pa pier, waarop hij zie had overge- schreven, uit zijn zak en overhan digde dit aan de politieman. „Hm", bromde deze, .inderdaad allemaal verdachte adressen. „Nu' we zullen eens poolshoogte gaan ne men. U gaat mee, mijnheer van Kampen, echter op één voorwaar de, dat U bij ons blijft en mijn in structies opvolgt. Kan ik op U i-e- kenen?" „Maar dat spreekt toch immers vanzelf! Mag ik misschien vragen, wat dit wantrouwen te betekenen heeft? De brigadier wilde me zo even ook al niet laten gaan". „Dat hoop ik U straks te vertel len. Ik vermoed, dat er een misver stand in het spel is. Maar we heb ben al te veel kostbare tijd verlo ren laten gaan. Vooruit, jongens!" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 6