Steen in nieuw gebouwd bordes van Raadhuis officieel onthuld H.IVl.de Koningin in de voormalige rampgebieden naar Middelburg Maandag.werden de Hoekse Waard en Goeree-Overflakkee bezocht Op Haar tocht door het voorma lige rampgebied, die Maandagmor gen begon, arriveerde H.M. de Ko ningin om half tien te 's Graven deel. Bij het veer Sliedrecht-'s Gra vendeel werd H.M. begroet door Mr L. A. Kesper, Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland. Na overge varen te zijn werd de Koningin be groet door de burgemeester C. van Heesen van 's Gravendeel. De 9-ja- rige Wieke van der Bijl bood H.M. bloemen aan. Vervolgens werd een korte rond rit door de gemeente gemaakt, waarbij in ogenschouw werden ge nomen de vorderingen van de wo ningbouw ter vervanging van door de watersnood vernielde of on bruikbaar geworden woningen. In een Oostenrijkse geschenkwoning, als politiebureau in gebruik, gaf de heer L. I. Overwater, dijkgraaf van het waterschap „Hoeksewaard", een uiteenzetting over de water staatkundige aspecten in de Hoekse Waard. Nadat koffie was aangeboden, zette omstreeks 10 uur 10 H.M. de tocht voort in de richting Strijen. In Strijensas reed H.M. over de herstelde dijk en hier en daar wer den enige gezinnen in hun wonin gen bezocht. Het bejaarde echt paar Fortuyn te Mookhoek viel de eer van een bezoek te beurt. Als een echte huisvrouw liep H.M. door het huis, rondgeleid door de doch ters en de inwonende schoonzoon van het echtpaar, dat veertig jaar in een woning te 's Gravendeel had gewoond en kort voor Pinksteren hun nieuwe Oostenrijkse woning had betrokken, welke hun best be viel. In Numansdorp heeft H.M. het nieuwe raadhuis geopend. Zij ge bruikte de lunch op de „Piet Hein", waarmede Zij van Numansdorp naar Den Bommel overstak. De belangstelling op de tocht van H.M. was bijzonder groot. Honder den schoolkinderen omzoomden de straten en wegen waarlangs de tocht ging. Ouden van dagen zaten op stoelen langs de kant en overal waren autoriteiten en deskundigen aanwezig om gedetailleerde voor lichting te geven. Bij het begin punt van de tocht regende het eenigszins, maar later klaarde het weer op. der AAN DE VOORAVOND C Verkiezingen Er breekt voor Zierikzee morgen een belangrijke dag aan. Dan zal de stembus spreken en zullen de kaarten duidelijk op tafel worden gelegd. De diverse partijen hebben er geen gras over laten groeien, maar een actieve propaganda ge voerd. Zo ooit dan is een prognose thans moeilijk. Een diepingrijpende gebeurtenis ligt nog betrekkelijk kort achter de rug. Hoe men deze ook wil herwaarderen, de invloed op de politieke opvattingen der kie zers zal stellig blijken. Men kan onder de huidige omstandigheden niet de politieke hokvastheid ver onderstellen, zoals die in minder bewogen periodes wel pleegt voor te komen. Wij rekenen dan ook op een stembusuitslag met verrassin gen. Inmiddels aan politieke leuzen geen gebrek. Natuurlijk liggen deze alle in het positieve, want welke partij zou met een negatief pro gramma voor de dag willen komen? Deze leuzen lopen merkwaardig parallel met die welke ook elders bruikbaar zouden zijn en stellig worden gebruikt. Maar en dat maakt de verkiezingen dubbel in teressant er zijn ook talrijke lo cale noten, die dikwijls luidruchtig worden gekraakt. De oppositionele partijen vallen het gemeentebeleid aan met een ongewone heftigheid. De zittende partijen doen het wat kalmer aan, maar noemen man en paard bij de naam. P.v.d.A. en K. V.P. bedienen zich van construc tieve ideeën, voortvloeiend uit de algemene politieke beginselen. De A.R. vaart in hetzelfde schuitje. Niet de onderdelen, aldus deze par tij, maar de grote lijn, de algemene politieke beginselen dienen maat staf te zijn bij het uitbrengen van de stem. Merkwaardig is het ver kiezingsbiljet van de V.V.D. Het tracht olie te werpen op de politie ke golven, door vooral de boven menselijke taak, waarvoor het ge meentebestuur na de ramp stond, te accentueren. Het onderlijnt de mogelijkheid dat de stemmen op de splinterpartijen ten goede ko men aan de partij met het grootste stemmenoverschot, in casu de K. V.P. (1949). Maar hierbij wordt uit gegaan van de praemisse dat de splinterpartijen kansloos zijn en dit dient uiteraard te worden afge wacht. Ook de Middenstandspartij, uitkomend met een eigen lijst, heeft een puntenprogramma aan het oor deel van het publiek onderworpen. Ook hier treft de oppositionele toon, ingegeven door de mening, dat „er nu eindelijk eens iets gedaan moet worden". De V.V.D. stelt daar weer tegenover, dat veel van op zichzelf belangrijke taken, afhankelijk is van hoger fiattering en zo is het een wirwar van opvattingen, stel lingen en meningen, die een nauw keurige aandacht zeker waard zijn. In het algemeen kan slechts wor den gehoopt, dat de uitslag der ver kiezing zal zijn tot heil van Zie rikzee. Dit heil te bevorderen zal toch het doel van alle partijen zijn en bij veel verdeeldheid, vormt dit een band, die uiteindelijk allen sa menbindt. Aan opvattingen en be ginselen doet dit niets af of toe. Uitvaart gezant van Israël Stoffelijk overschot per vliegtuig vervoerd Dr. M. Amir, de eerste gezant van de jonge staat Israël bij ons Hof, die op Woensdag 16 Juni, even na dat hij de tentoonstelling „Uit het land van de Bijbel" in het gemeen temuseum te Den Haag had ge opend, plotseling overleed, maakte gisteren zijn laatste tocht. Om acht uur 's morgens werd het stoffelijk overschot met militaire eer vanaf de Israëlische legatie met een lijkwagen naar de grens van de gemeente aan de Laan Clingendael overgebracht. Hier werd het stoffelijk overschot om half tien overgedragen in een lijkauto, waarmee het naar Schip hol werd vervoerd. Daar werd het tenslotte overgedragen in een vlieg tuig, dat de overleden gezant zal brengen naar Israël, het land, dat hij sedert 1949 in de Benelux-lan- den en vanaf 1952 uitsluitend als gezant in Nederland vertegenwoor digde. Honderd vluchtelingen uit Triest naar Nederland V.P.R.O.-actie had succes Mr G. J. van Heuven Goedhart, de Hoge Commisaris van de Ver enigde Naties voor vluchtelingen, heeft te Genève meegedeeld, dat honderd „moeilijke gevallen" onder de circa 4.000 vluchtelingen in Triëst, binnenkort naar Nederland kunnen vertrekken als resultaat van de campagne van een Neder landse omroepvereniging (V.P.R.O.) te Hilversum. „Vijftig van deze groep zullen lij ders of oud-lijders aan t.b.c. zijn en de andere vijftig naaste bloedver wanten van hen. De zieken zullen in sanatoria worden verpleegd tot zij geheel hersteld zijn. Zij krijgen de keus later te emigreren of zich blijvend in Nederland te vestigen", aldus mr van Heuven Goedhart. Stad en Provincie ZIERIKZEE De winkelsluiting In afwijking van de geldende be palingen der Winkelsluitingswet en iri afwachting van de totstandko ming van een gemeentelijke rege ling, mogen alle winkels elke Don derdag voor het publiek tot nader order geopend zijn na 18 uur tot 22 uur, terwijl straathandel op die dag mag worden uitgeoefend na 19 uur tot 22 uur. Rébus-prijsvraag restauratie Kleine Kerk Van de rebus-prijsvraag, uitge schreven ten bate van de restau- ratiè van de Kleine Kerk alhier, zijn 9934 oplossingen ingekomen. Ten overstaan van notaris J. Klaas- sen vond Vrijdagavond in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw de toe kenning van de 42 prijzen plaats, in een speciaal daartoe door de kerk voogdij belegde bijeenkomst. De hoofdprijs, een bromfiets, viel in Zierikzee en wel bij de heer F. Murk De reproductie van een harer schilderwerken, geschonken door H.K.H. Prinses Wilhelmina, werd gewonnen door een inzend ster uit Amsterdam. In Zierkizee vielen nog enkele prijzen o.m. bij de concierge van het Verenigings gebouw. Verder op het eiland en kele, o.a. in Brouwershaven, en de overige over het gehele land ver spreid. De president-kerkvoogd, de heer A. Groenendijk, richtte een bijzon der woord van dank tot de secre taris-ontvanger, de heer P. de Bree, die de prijsvraag had georgani seerd. De bruto-ontvangsten voor de restauratie (enkele giften inbe grepen) hebben f 5256,50 bedragen. Het bevolkingsonderzoek op T.B.C. Met ingang van Donderdag 24 Juni a.s. zal een begin worden ge maakt met het bevolkingsonder zoek op t.b.c. Het onderzoek zal tien dagen in beslag nemen. De diverse data zijn of worden nader bekend gemaakt. Het onderzoek geschiedt op basis van vrijwilligheid, maar er wordt met nadruk op het zeer grote belang van het onderzoek gewezen. Thans immers moet worden vast gesteld, in hoeverre de ramp nade lig is geweest op de gezondheid, speciaal in verband met de moge lijkheid van tuberculeuze besmet ting. Het moet van groot gewicht worden geacht, dat ook de vreemde arbeiders zich aan het onderzoek onderwerpen. Daarom wordt spe ciaal op hen een dringend beroep gedaan zich te laten doorlichten. Aan het onderzoek zijn ditmaal geen kosten verbonden. Vrijdag vertrekt de Zierikzeese vissersvloot naar Middelburg via Veere. Het bezoek geldt de grote Zeeuwse Manifestatie in de hoofd stad, ter gelegenheid van de vie ring van Walcherens herstel. De vloot vaart om vijf uur uit en zal geheel zijn gepavoiseerd. De vloot zal zich te Middelburg voegen bij de andere schepen van de Zeeuw se vissersvloot, in totaal 110 sche pen. Langs de haven, waarin de schepen afmeren, zal H.M. de Ko ningin rijden. Het bestuur van de vissersvereniging „Helpt Elkander" deelt mede, dat donateurs van de vereniging de tocht naar Middel burg op de schepen mogen mee maken. De vlootschouw zal stellig een unieke aanblik bieden. Dezelfde dag wordt de terugtocht naar Zie rikzee nog aanvaard. Inrichting van ccn Dieren-asyl? Naar wij vernemen heeft de So- hia Vereniging tot Bescherming van Dieren het voornemen ter plaatse een dierenasyl in te richten voor Schouwen-Duiveland, Het ligt in de bedoeling zwervende dieren in dit asyl een onderdak te geven en tevens tijdelijk dieren van par ticulieren op te nemen tijdens va- canties e.d. Dit laatste uiteraard tegen vergoeding. De Vereniging heeft zich met een schrijven gericht ot het college van B. en W. met het verzoek om bouw grond. Het college heeft geant woord niet over bouwgrond hier voor te beschikken, maar wel sug gesties aan de hand gedaan om de inrichting van een dergelijk asyl mogelijk te maken. Gedacht is hier bij aan een of ander reeds be staand gebouwtje, dat eventueel als zodanig zou kunnen worden inge richt. OOSTERLAND Dc Zweedse woningen Vrijdag woei van de in aanbouw zijnde Zweedse houten geschenk woningen de driekleur, ten teken dat de eerste vier van de achttien te plaatsen woningen onder de kap gaan. De huizen maken door hun gemetselde onderbouw en gewa pend betonnen funderingen een so lide indruk. reisje met als einddoel Ouwehands tigd. Zo werd o.m. een bezoek ge- Dierenpark te Rhenen en de omge- bracht aan het openluchtmuseum ving van de Grebbeberg. Op heen- te Arnhem, de viskwekerijen van en terugreis werden natuurlijk ook de Ned. Heide Mij. en het kasteel diverse andere plaatsen bezocht, zo- Middachten. Overnacht werd in een dat weer van een zeer geslaagd uit- kampboerderij, stapje kon worden gesproken. Leerlingen Bijzondere School naar Velp De hoogste klassen van de School met de Bijbel alhier, maakten vorige week van Woensdag tot Za terdag een reisje naar Velp, onder leiding van het hoofd der school, de heer C. Zwart. Van een va- cantiereis in de eigenlijke zin van het woord was geen sprake; het ac cent dient hier te liggen op de „kennis" die op deze manier in de praktijk werd vergaard, omdat ver schillende plaatsen en bezienswaar digheden in de wijde omtrek van Velp en Arnhem werden bezich- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot geestelijk verzorger van „Maasoord" te Rotterdam: C. C. H. Loos, laatstelijk pred. te Ga rijp, die deze benoeming aannam. Beroepen te Capelle aan de IJssel (3e pred.pl., toez.): J. van Lokhorst, Nieuwpoort (Z.H.). Aangenomen naar Holten: C. C. Addink, Wolsum (Fr.); naar Droge- ham (toez.): vicaris J. H. Jimmink, Wijster (Dr.). Bedankt voor Haarlem: P. J. de Geeter, Deventer. Geref. Kerken Beroepen te Overschie (2e pred. pl.): L. J. Goede, Aalten; te Eist (Gld.): cand. C. L. Timmers, Heem stede; te Dinteloord: cand. H. J. Kouwenhoven, Delft. Chr. Geref. Kerk Beroepen te Nieuwpoort: E. Ve- nema, Maassluis. Geref. Gemeenten Beroepen te Nieuw Beijerland: W. C. Lamain, Grand Rapids (U.S.A.). Bedankt voor Gouda en voor Pas saic (U.S.A.): F. J. Dieleman, Yer- seke. ZIERIKZEE. Donderdag 24 Juni half acht: Ds. D, L. Aangeenbrug uit Terneuzen. Verslag 1953 Ned. Roode Kruis gewaagt van velerlei activiteit Stormramp verzwaarde de arbeid zeer In het directieverslag van het Nederlandsche Roode Kruis over 1953, aangeboden tijdens de jaar vergadering te Gouda, wordt vast gesteld, dat het ledental zich in op gaande lijn beweegt. De algemene arbeid werd aanzienlijk verzwaard door de stormramp, over welke ar beid twee speciale overzichten in het lijvige verslag zijn opgenomen. Het Roode Kruis-corps kreeg meer leden, hoewel het gewenste aantal van 15.000 nog niet werd be reikt. Hierbij dient, aldus het ver slag, te worden vastgesteld, dat de totale uitbreiding van het korps slechts de resultante is van locale uitbreidingen, welke o.m. beheerst worden door locaal gevoelde be hoeften en (veelal geldelijke) moge lijkheden. Het verslag gewaagt van enige moeilijkheden, die zich bij het toe treden van vrijwilligers tot de ge neeskundige sector van de Bescher ming Burgerbevolking (B.B.) bin nen het Roode Kruis korpsverband voordeden en die goeddeels over wonnen werden. In 1953 trad in to taal 1747 man toe. Gezocht wordt naar nieuwe vormen van opleiding van colonneleden in verband met hun taak in oorlogstijd. De bloedtransfusiedienst geeft in cijfers een overzicht van haar werk zaamheden. Ingeschreven stond per ultimo 1953 het nog niet gekende aantal van 80.000 donors. Ruim 90.000 maal werd bloed voor directe transfusie afgestaan en bijna 29.000 keer voor de bereiding van bloed- plasma. Brand in perceel aan Kapellestraat Gistermorgen omstreeks 10.15 uur werd brandalarm gegeven. De brand bleek uitgebroken in het per ceel Kapellestraat D 31, bewoond door de heer W. Snijders. De agent van politie, de heer Leeuw, begaf zich op weg met een brandblusap- paraat en drong in het geheel met rook gevulde huis door tot de slaap kamer aan de Noordwest-zijde. De hier uitslaande vlammen konden worden gedoofd. Inmiddels was ook de brandweer verschenen, die het vuur aanvatte in de keuken, onder de slaapkamer gelegen. Na korte tijd kon met nablussing worden be gonnen. De brand bleek achteraf ontstaan te zijn in de keuken, waar een wand, door een dicht daarbij geplaatst petroleumstel, oververhit werd en tenslotte in brand geraak te. Kort na het uitbreken van de brand had de heer S. de tegenwoor digheid van geest de negen maan den oude baby in veiligheid te brengen. Café Uitbreiding „De Blauwe Keet" VOORBURG HIELP BROUWERSHAVEN Door de hoger gestelde eisen, het intensievere bezoek door de gun stige ligging, zomede door de wet telijke bepalingen der Drankwet, was het bekende café „De Blauwe Keet" te klein geworden. Thans is men bezig de gelagkamer drie m langer te maken aan de Oostzijde, terwijl ook het interieur een ver betering zal ondergaan. Een en an der zal ongetwijfeld een flinke ver betering zijn. „De Vriendenkring" op reis De reisvereniging „De Vrienden kring" alhier, hoopt op 30 Juni en 1 Juli een reis per autobus te on dernemen naar België, terwijl op de terugtocht Valkenburg zal wor den bezocht. Wanneer de weersom standigheden goed zijn, belooft dit een mooie tocht te worden. RENESSE Kippen dood in het hok Toen de kippenhouder v. d. B. alhier op Zondagmorgen zijn kip pen ging voeren, kwam deze tot de onaangename ontdekking dat een 60-tal jonge kippen dood waren ge beten en gedeeltelijk begraven. De dader (een hond) was nog ter plaat se aanwezig en kon in het hok wor den opgesloten. De eigenaar van de hond, die door de Rijkspolitie kon worden opgespoord, slaagde er in met de kippenhouder de schade te regelen. NOORDGOUWE De dezer dagen gehouden col lecte ten bate van het comité der Gezamenlijke Militaire Fondsen bracht een bedrag op van f 53,82. NIEUWERKERK Potplanten voor de Christelijke School De Chr. school te Haamstede is op het lumineuze idee gekomen, dé leerlingen van de Chr. school te Nieuwerkerk te verblijden met een potplant. Een bloemetje wil er al tijd in. Vrijdag werden de planten uitgedeeld aan alle leerlingen. Het is de bedoeling, dat in September, zo mogelijk bij de ingebruikneming van de noodschool, een tentoonstel ling wordt gehouden. Voor de mooi ste plant van iedere klas wordt een prijs beschikbaar gesteld. Dit sym pathieke gebaar van Haamstede wordt zeer op prijs gesteld. De gebouwtjes, waar momenteel onderwijs wordt gegeven, zijn ook niet vergeten. Een oud-onderwijze res van Haamstede, mej. Köhler uit Zeist, schonk voor deze loka liteiten een zestal geraniums. BRUINISSE Kabels door het Zijpe Door Van der Tak's Bergingsbe drijf wordt momenteel voor reke ning van de P.Z.E.M. een tweetal nieuwe electriciteitskabels gelegd door het Zijpe, ten behoeve van de stroomvoorziening van Schouwen- Duiveland. Reisclub „Ons Genoegen" De reisclub „Ons Genoegen" al hier maakte Vrijdag haar jaarlijkse Andere steen herinnert aan herstel van Slingerbos (Van onze redacteur) Het raadhuis te Brouwershaven met de verrukkelijk slanke go- thisclie gevel, heeft weer een bor des. Het zou er zeer waarschijnlijk nog niet z\jn, als Voorburg ook dit poesje niet de bel had aangebon den. Voorburg is heel ver gegaan met de hulpverlening aan geteis terd Brouwershaven en juist het bordes sprak de Voorburgers toe, want deze plaats kan niet bogen op zo'n fraai raadhuis en als iets moest worden opgeknapt, dan dit bordes, met fier daarop de leeuwen die men als symbolen zou kunnen zien van de wilskracht waarmede de bevolking zich ontworstelde aan de na-rampse ontreddering. In het bordes werd een steen gemetseld, die de herinnering aan het herstel levendig houdt. Op de sluitingsdag van de culturtele adoptie Zater dag jl. werd deze steen onthuld door de echtgenote van Voorburg's burgemeester dr J. W. Noteboom. Het was Zaterdag te Brouwers haven alles Voorburg wat de klok sloeg, want nog eenmaal wilde de adoptiecommissie van deze gemeen te Brouwershaven fêteren en iets bieden wat het gulle hart ingaf. Het begon al in de morgenuren, toen „Apollo" het muziekgezelschap „Sint Caecilia" uit Voorburg ging afhalen aan de grens van de ge meente. Twee corpsen kwamen de stad ingemarcheerd en breed weer klonken de tonen van de muziek over het marktplein dat met ge- pavoiseerde gevels een feestelijke aanblik bood. De gezelschappen werden ontvangen op het raadhuis en daarna werd een muzikale rond wandeling door de gemeente ge maakt. Staande voor het raadhuis speelde „St. Caecilia" de mars Saint Triphon. Burgemeester v. Leeuwen dankte voor de komst van het ge zelschap naar hier en herinnerde ook aan de andere gezelschappen, die Brouwershaven bezochten. De heer Varenkamp sprak nemens het Voorburgse adoptiecomité. Spr .had lof voor de harmonieuze wijze, waarop „St. Caecilia" en „Apollo" samen musiceerden. In de middaguren gaf het Voor burgse muziekgezelschap een con cert in de tent, dat helaas niet he lemaal droog tot een einde kwam, want flinke regenbuien begonnen zich boven Brouwershaven te ont lasten. Ontvangst op het stadhuis In de hal van het x-aadhuis verwelkomde burgemeester van Leeuwen daarop het gezelschap uit Voorburg in het bijzonder burge meester Noteboom en echtgenote en vei'dere genodigden uit Brou wershaven. Spr. herinnerde aan de vlotte wijze waarop het herstel, in overleg met Monumentenzorg tot stand kwam. Het bordes is het eer ste cultuurmonument dat op het eiland, na de ramp, werd gerestau reerd. De bevolking van Brouwers haven stelt dat zeer op prijs, om dat juist in deze gemeente het raad huis zulk een belangrijke rol speelt. De burgemeester dankte allen, die medewerkten aan de totstandko ming, inzonderheid de heer Waar denburg, de directeur van de Cen trale Dienst de heer A. J. Argelo en opzichter Buys, de aannemer Stouten, die het fundament legde en de fa. Chr. C. Timmerman, aan nemers - en steenhouwersbedrijf te Zierikzee, die het werk op tijd wist klaar te maliën. Bij het herstel van het Slinger- bos had het Voorburgs adoptieco- mitté de idee, de bevolking juist hierdoor weerbaar te maken. In derdaad heeft Voorburg met her stel van het Slingerbos de bevol king van Brouwershaven een grote dienst bewezen. De daar opgestelde steen zal de herinnering aan deze geste levendig houden. De onthulling Mevrouw Noteboom trok hierna dc gemeentevlag, die de aan de bin nenzijde van het bordes ingemet selde steen bedekte weg, daarmede de officiële onthulling verrichtend en tevens symbolisch van de steen in het Slingerbos, daar afgezien werd van een trip naar het bos- perk, in verband met de regen. Bur gemeester Noteboom gewaagde van zijn voldoening door Brouwersha ven te zijn ontvangen. Het bordes sprong al dadelijk in het Voorburg- se oogbals te restaureren object, al dus spr., juist omdat Voorburg zelf niet met zo'n fraai gebouw is geze gend. Algemeen doel van de adop tieve hulp was het vormen van lichtpunten op het eiland, waardoor de bevolking bij de wederopbouw zou worden gestimuleerd. Spr. herinnerde verder aan de energieke opbouw op het eiland en hij zag het bereikte als resultaat van gemeenschappelijke arbeid. Nuttig is daarbij zoals in de vorm van de onthulde steen de' herinnering hieraan ook voor toe komstige geslachten te bewaren. Met het uitspreken van de wens dat zowel het bordes als het Slinger bos een blijde herinnering aan de geboden hulp zullen levendig hou den, besloot dr. Noteboom zijn toe spraak. Kerfcconcert In de avonduren werd een door Voorburg aangeboden programma uitgevoerd in de historische Neder lands Hervormde kerk, die voor deze gelegenheid geheel met kaar sen was verlicht. Terwijl het orgel machtig preludieerde vulde zich langzaam het monumentale kerk gebouw, waarvan de contouren nog zwaarder leken in het zachte licht van de tientallen kaarsen. Burge meester Noteboom opende de uit voering. Spr. zag in de ontwikke ling na de ramp alle aanleiding om God te danken, want belangrijke stappen voorwaarts zijn gedaan. Er is een vooruitgang in de ontwikke ling na de ramp te constateren, die voorheen vrijwel niet kon worden „Dit bordes werd weggesla gen bij de vloed van 1 Febru ari 1953 en herbouwd door de gemeente Voorburg onder lei ding van de Rijksdienst voor Monumentenzorg". Dit bosperk is in 1953-1954 grondig vernieuwd door de ge meente Voorburg, nadat de stormvloedramp van 1 Febru ari 1953 Brouwershaven had geteisterd en Voorburg naast vele andere hulp onze burgers temidden van het overstroom de land, schonk dit herleefde Slingerbos". Deze twee inscripties staan op de twee stenen aangebracht respectievelijk in het bordes van het raadhuis en in het Slingerbos te Brouwershaven, de stad, die zoveel aan Voor burg heeft te danken. vex-moed. Ook de historie na iedere ramp kan men het opmer ken geeft daar voorbeelden van. De burgemeester deelde daarop mede, dat de culturele hulp wordt beëindigd, maar de materiële hulp nog zal worden voortgezet. Tot slot deed hij de mededeling, dat de ge meenteraad van Voorburg een be drag van f 2000 heeft uitgetrokken als aandeel in de restauratie van de historische kerk. Indien dit be drag voor dit doel niet meer nodig zou zijn, zal in onderling overleg aan de f 2000 een passende bestem ming worden gegeven. Hierna werd het programma uit gevoerd, waaraan medewerkten Maria Delboy, sopraan, Joh. van Roon, alt, Gerard v. d. Velde, te nor, K. Bronsema, piston, J. Baas, orgel, en het dubbel mannenkwar- tet o.l.v. G. v. d. Water. Prevaleer den hier uiteraard slechts de goede bedoelingen en past een eigenlijke recensie hier niet, daar was het toch wel spijtig dat het programma over het algemeen beneden de maat. bleef. De programmasamenstelling was zeer grillig en de executanten waren zeker niet allen door de mu zen gekust. Het dubbelmannen kwartet zong nog het meest gedis- poneerd. Techniek en discipline brachten het uitgevoerde op een verantwoord peil. Na een slotwoord door burgemeester van Leeuwen werd de bijeenkomst besloten met het zingen van het Wilhelmus. Na afloop verzamelden de gasten zich andei-maal in de raadszaal, waar over en weer dankwoorden werden gesproken. De heer van Elk, lid van het adoptiecomité, over handigde herinneringslepeltjes aan mevr. J. v. d. Hamei'-v. d. Weele en mevr. A. v. d. Hoek-Duinhouwer, leden van het Brouwershavense culturele adoptiecomité. Namens de Brouwershavense commissie sprak dokter W. J. Terpstra, die aan de leden van het Voorburgse comité manchetknopen uitreikte, met het woord Brouwershaven op het on derste sluitknoopje.. Met deze sympathieke uitwisse ling van geschenken en vele goede woorden, vond de dag een einde. Voorburg zal voor Brouwershaven altijd onvergetelijk blijven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2