V)% ZWITSAL Komende Z.L.M.-Tentoonstelling te Goes groots van omzet Ge zo/1 de Bob/es Krachtig beleid op het punt van woningbouw noodzakelijk Elke tand een brillant ZONDER GELUK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - DONDERDAG 17 JUNI 1954 - No. 17556 Belangstelling tot dusverre enorm H. M. de Koningin bij huisvrouwen De Gooise afdelingen van de Ne derlandse Vereniging van Huis vrouwen, ontvingen Dinsdag haar zusterafdelingen uit de provincie Van de z\jde der Z.L.M. wordt riekeuringen plaats en een veulen- Noord-Holland in het sportpark te ons medegedeeld, dat de belang- keuring. Hilversum, ter gelegenheid van de «telling voor de op 17. 18 en 19 Juni ?e efdellng Zeeland van de Lan- gewestelijke dag. Mevrouw' prol. C. delijke Ruiters zal dressuurproeven W. Willinge Prins-Visser hield een a.s. te Goes te houden landbouw- ten beste geven. Ook een trek- lezing over „De medewerking van tentoonstelling, groot is. Het aantal krachtdemonstratie staat op het huisvrouwen bij wetenschappelijk inzenders in de rubriek landbouw werktuigen Is reds tot zestig ge stegen en uit alle streken van het land zjjn importeurs, handelaren enz. met een keurcollectie verte genwoordigd. programma. Op Zaterdag vinden onderzoek". Deze lezing werd bij- jeugdsportdemonstraties plaats. gewoond door H.M. de Koningin. tr^tve^opgevoerd' dwn^liio'leden nin®in de 'T "UUI izu xeaen *onnofAlHnfr van Vfinrwprnpn. die Na afloop hiervan maakte de Ko- toonstelling van voorwerpen, die zijn goedgekeurd door het Insti tuut van voorlichting van de Ne- van het L.J.G., gaat Vrijdag- en kertrwl?dreenInschUdert?en"Xpo- 'uuf v»n voorlichting van de sitie georganiseerd, onder de naam deilandse Veieniging van Huis Ook de rubriek handelsinzendin- „Het boerenleven", gen, omvattende o.a. bedrijfsbeno' vrouwen. digdheden en aanverwante artike len, is goed bezet (40 firma's). Aan de voorlichting is zorg besteed. Het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening komt uit met een stand onder de titel „Voorlich ting en Verkaveling". Verder is daar een gezamenlijke inzending van de Keuringsdienst Zeeland van de N.A.K. en de Zeeuwse zaaizaadhandel, de tuin bouw en de Gezondheidsdienst voor Dieren, Centraal Stierenstation en V.P.Z. Ook diverse niet-commer- ciële verenigingen, zoals Heide Mij., Comité voor Brouwgerst enz., zijn vertegenwoordigd en verder de Landbouwcoöperatie, onderwijs en organisatie en de L.J.G. in Zee land. Op 18 Juni is aan de tentoonstel ling een fokdag verbonden, waar aan paarden, rundvee, geiten en schapen meedoen. Er vinden mer- Telefoondienst krijgt steun van militairen Ingezonden mededeling In de Verenigde Staten en Canada is een oefening in bur gerlijke luchtverdediging gehou den, waaraan 54 steden deelnamen. Washington werd „vernietigd". In New York hebben drie atoombom men '2.175.000 mensen gedood en - 800.000 verwond. De oefening duur- Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten de 24 uur. IJ'lïHitfiMMMtö De telefoondienst op ons eiland, rede over het onderwerp „De ge- REDE H. W. TILANUS Bij verkiezingen kan het op enkele stemmen aankomen Op uitnodiging van de plaatse- dachtig gevolgde rede. Hjke afdeling van de Christelijk N.a.v. enkele gestelde vragen ging hij, mede in verband met de ver- Historische Unie, hield Maandag- spreide verkiezingspamfletten, nog avond de partijvoorzitter, de heer jn 0p de beginselen en wensen der H. W. Tilanus, in de grote boven- acht partijen, die een lijst voor de zaal van het „Huis van Nasau" een Zierikzeese gemeenteraadsverkie zing hebben ingediend en wees hij met name de ploegen die zorgen meenteraadsverkiezlng van C.H.- standpunt bezien". dat de verbindingen tot stand ko men en in stand blijven, de men sen die zorgen dat storingen wor den voorkomen of bestaande sto- .7. r TT,r1 q ringen worden weggewerkt, staan voor een schier onoverkoombare taak. Enerzijds is er door de ramp nogal wat verwoest, de scheefhan- vooral op het gevaar van het stem men op de drie kleine oppositie partijen, die wel veel critiek heb ben, doch blijk hebben gegeven Nadat gezongen was Ps. 98 2 las weinig opbouwends te propageren. Je voorzitter, de heer H. Uyl, Ps. 99 Ook sprak hij nog over de samen- en leidde, na voorgegaan te zijn in voeging van gemeenten, waar de gebed, de spreker in. C.H.U. over het algemeen tegen is, de kwestie van de veren in Zee- Na herinnerd te hebben aan vo- ]and welke hij nog eens jn 2jjn gende telefoonpalen geven nog al- rige door hem te Zierikzee fractie naar voren zal brengen en tijd een sinister beeld van het wa- vervulde spreekbeurten, en de in het aantrekken van jonge kiezers, tergeweld, anderzijds is er de ko- die dagen in het middelpunt der mende automatisering, die ze spoe- belangstelling staande vraagstuk- Nadat de voorzitter de spreker dig mogelijk zijn beslag moet krij- ken, beklemtoonde de heer Tilanus en de (niet talrijke) aanwezigen gen. Om te helpen arriveerde te het belang van de gemeenteraads- dank had gebracht, werd gezongen Bruinisse vorige week Donderdag verkiezingen. Gelet op de verkie- Ps. 138 1, waarna de heer Tillanus een achttiental militairen uit Grave zingen van 1952 concludeerde hij met dankzegging eindigde. behorende tot het onderdeel Ge- dat er ook in Zierikzee terdege po- nie-troepen, die in tenten gelegerd Iitiek gedacht werd, doch hij achtte verblijven op het Proefbedrijf het betreurenswaardig, dat er toen Nederlandss DUS SlOeg OVd „Scheldemonden". Zij zijn thans bijna 300 kiezers waren die niet ge- i-- Or»cfi>nriilr bezig in de polder Bruinisse oude stemd hadden. Met voorbeelden ue Kop in wOSEcnrijK. palen op te ruimen, draden op te toonde hij aan dat het soms op en- Woerel naar rollen en alles te doen wat nodig kele stemmen lean aankomen, wat °P de I vanWoergInaar is, om, waar de bovengrondse lei- ook nu in Zierikzee zeker, wat de Kufstein bi] Innsbruck, is Maan di'ng door een kabel is vervangen, C.H.U betreft, het geval kan zijn. 3fe' eerstgenoemde te doen verdwijnen. Bovendien zijn de raadsverkiezin- sfJ^ z^en NeLrlanders hepen gen in zeker opzicht belangrijker f. §en' z,even JNeaerianaers liepen n k -J. U. dan de Kamer- of Statenverkiezin- lichte verwondingen op. Volgens De arbeidsmarkt op geni daar het hierbIj gaat om een de politie probeerde de bus een Schouwen-Duiveland raad, die aan het hoofd van een halm Ylifrbii weefde'buï van de gemeente staat, dus een besturend naien. mei dij weeK ae dus van ae Begin deze maand stonden op het lichaam is, en zo direct de inwo- weg f*f, V3e* van* de twee meter öegin aeze maanu Sionaeii op nel halnn^n raakt Da hoge berm en kwam ondersteboven Gewestelijk Arbeidsbureau te Zie- neis en hun belangen ïaakt. De De zeven gewonden wer- rikzee ingeschreven 108 manneliike Kamerleden b.v. zijn slechts ver- *e "esen. ue zeven gewonaen wei ïiKzee ingesenreven iuö mannenjKe dj g regeer- den ln een ziekenhuis behandeld werklozen. Daar tegenover stonden tegenwoordige, s en geen legeer en konden ,alei. verlrekken. 370 aanvragen van werkgevers, aers. andere bus heeft de vacantiegan- Voor vrouwen waren deze cijfers Als gevolg van de ramp heeft gers naar Innsbruck gebracht, respectievelijk 6 en 22. In talrijke Zierikzee het extra moeilijk, o.a. beroepen wordt personeel gevraagd, wat het punt „woonruimte" betreft, maar in dit verband wees spr. op de prestaties die ons volk geleverd heeft na de tweede wereldoorlog en na deze ramp, waaruit grote kracht en de wil om alles zo goed mogelijk te doen, duidelijk uitkwam. Hier aan dient men zich ook in Zierik- zowel mannen als vrouwen. Overvloedige regenval Westelijk Schouwen Gunstig voor vele percelen bouwland SPORT KORFBAL S.D.K.B. D.E.S. I-Die Gouwe II 4-2 Zaterdagavond speelde D.E.S. zeec te spiegelen. De ernst van de haar tweede thuiswedstrijd. Het Gedurende het etmaal van 13-14 gemeenteraadsverkiezing moet men terrein was door het losse zand Juni is bij de Vuurtoren een hoe- evenwel ook zien in het licht van moeilijk bespeelbaar, maar niette- veelheid van 38.6 mm regen afge- het internationaal gebeuren (drei- speelden beide ploegen een tapt, tex-wijl normaal in de maand ging van het communisme) en de aantrekkelijke wedstrijd, in een Juni een hoeveelheid van 48.1 mm nationale toestand, beseffend dat hoog tempo. Die Gouwe nam door geregistreerd wordt. Deze grote het gaat om grote beginselen. j Kort ai spoedig de leiding (0-1) hoeveelheid gevoegd bij de regen Voor oude steden als Zierikzee en hoewel de thuisclub verscheide- van de laatste dagen, zal er veel achtte hij een krachtig bestuur op ne kansen kreeg kon zij niet ver toe bijdragen dat de ontzilting van het gebied van de woningbouw no- hinderen dat de gasten hun voor de geïnundeerde gronden sneller djg en een scherp oog voor gelei- sprong tot 0- 2 opvoerden. Na de plaats heeft dan enige weken gele- dehjjc gegroeide misstannden. Hij vakwisseling werd D.E.S. sterker, den. Het is dan ook aan verschil- verwachtte dat ook de C.H. raads- Het middenvak ving bijna alle bal lende gewassen reeds goed te zien ieden daarvoor een open oog zou- len op en voedde de aanval voort dat ze er beter voorstaan, zodat er den hebben, waarbij het beginsel durend. Het schieten liet echter gegronde hoop bestaat dat deze een de richting moet zijn, wat samen- Veel te wensen over, mede als ge redelijke opbrengst zullen geven. Werking met anderen echter niet volg van de weinige oefengelegen- Voor verschillende percelen is de mag uitsluiten. heid. Eindelijk had Joh. v. d. Maas, daf SpedeTiercèlean de gewassen Spr. ging hierbij in op het pro- die enige fraaie schoten had gelost, verwactlt' kt! -SS worden verwacht kan hand Met dezfi stgnd ging de rust Na Voor 'die eedeelten van het eiland niet aansluit bij de aard en het ka- de rust, die wegens het weer kort waar men bSg is met het graten rakter van ons volk, dat een gods- duurde, golfde het spel aanvanke- van sloten en watergangen en de dienstig volk is en God wil dienen lijk enige tijd op en neer. De gas- cealisatie van de grond is het °P elk terrein, dus ook op het ten kwamen meermalen gevaarlijk evenwel minder gunstig dat er zo- staatkundige. Het onlangs uitgege- opzetten, maar de verdediging van veel regen valt want wanneer deze Ven mandement van de R.K. bis- D.E.S. hield zich kranig, zodat de grond bewerkt' wordt terwijl deze schoppen, dat o.m. waarschuwt te- aanval weinig kansen kreeg. Na nnt is loont men gevaar de struc- §en afglijding 0p geestelijk terrein, mooi samenspel gaf Corrie Klink nal kan hij als zodanig dan ook be- D.E.S. de leiding (3-2) en even la- KORFBAL S.D.K.B. Renesse II-Burgh II 1-3 De reserveploeg van Renesse, die in hoofdzaak bestaat uit spelers en speelsters van het juniorentwaalf tal van vorig jaar, heeft de kop lopers in de 2e kl. A kranig partij gegeven, en zich tot het uiterste verdedigd. Voor de rust slaagde Burgh er niet in te doelpunten, en daar de Renesse-aanval niet tegen de Burgh-verdediging bleek opge wassen brak de rust aan met blan ke stand. Na de rust slaagde Burgh er in de weerstand te breken en Kenters wist met 2 goede doelpun ten zijn club een 0-2 voorsprong te geven. Na de vakwisseling wist Re nesse weer kranig weerstand te bie den en C. Steur c.s. slaagden er sporadisch in, het tot doelrijpe kansen te brengen. Toch was het deze speler, die bij een goed opge zette aanval er 0-3 van maakte. Na enkele vergeefse pogingen slaagde A. Kappers er daarna in het ver diende tegenpunt te scoren, zodat het einde kwam met 1-3. Die Gouwe I-Renesse I 2-4 Geheel tegen de verwachtingen in is het Renesse gelukt op Die Gouwe revanche te nemen voor de in de thuiswedstrijd geleden neder laag. Die Gouwe had een invaller voor Ketting, Renesse verscheen volledig binnen de lijnen. Voor de rust wist Die Gouwe dank zij een klein overwicht een 1-0 voorsprong te nemen. Wel kreeg Renesse nog wel een prachtige kans om gelijk te maken toen de Rijke vrij voor de korf kwam en ongeoorloofd aan gevallen werd, maar de geheide strafworp zag scheidsrechter Bo- lier over het hoofd. Direct na de rust was het P. de Rijke die er in slaagde de stand gelijk te maken (1-1). Na de vakverwisseling kwam Renesse sterk in het offensief, en dank zij Vlaander en C. Verseput die beiden eenmaal de korf wisten te vinden, nam zij een 1-3 voor sprong. Die Gouwe stelde hierna alles in het werk om haar achter stand in te lopen, maar daar de Re- nessespelers zich beter aan 't gladde veld wisten aan te passen, wa ren zij hun tegenstanders in vele gevallen de baas. Het was mej. Ber- revoets die de stand op 1-4 bracht. Wel slaagde Die Gouwe er nog in de achterstand tot 2-4 terug te brengen, maar Vlaander c.s. gaven verder geen kansen meer weg en zo behaalde Renesse een volkomen verdiende overwinning. WANDELSPORT De Zierikzeesche Avondvierdaagse De data voor de Zierikzeese Avondvierdaagse zijn thans defini tief vastgesteld en wel: 5, 6, 7 en 8 Juli a.s. De minimum-leeftijd voor deel neming is 8 jaar. Het traject be draagt 8 en 15 km. Tippelaartjes van 8-12 jaar mogen uitsluitend 8 km lopen; jongelui van 12-14 jaar mogen naar keuze 8 of 15 km lopen en deelnemers van 14 jaar en ouder zijn verplicht 15 km te lopen. Zij die de tocht alle vier avonden bin nen de gestelde tijd volbrengen, ontvangen een medaille, kroontje of cijfertje, naar gelang het aantal keren dat men heeft deelgenomen. Gelet op de grote deelname aan de wandeltocht door Schouwen, mag ook voor deze „Vierdaagse" op flinke belangstelling worden gere kend. Grote Inschrijving voor Nijmeegse Vierdaagse Het aantal inschrijvingen voorde Nijmeegse Vierdaagse, welke van 27 t/m 30 Juli a.s. wordt gehouden, is thans de vierduizend gepas seerd. Dit is ruim 700 meer dan op hetzelfde tijdstip in 1953. Bij de deelnemers, die zich reeds hebben gemeld, bevinden zich bur gers en militairen uit Engeland, Frankrijk, België en Luxemburg. De inschrijving voor de marsen sluit op 1 Juli a.s. Aardolie te Schiebroek? Indertijd kon gemeld worden, dat een aanwijzing was verkregen van de aanwezigheid van aardoliespo len in de verkenningsboring van ae Nederlandse Aardolie Mij. te Schiebroek. Thans heeft de N,A.M. hiernaar een nader onderzoek inge steld door het verrichten van een pompproef. Daarbij is een geringe hoeveelheid aardolie verkregen. De proeven zullen nog geruime lijd moeten worden voortgezet alvorens uit het aan de gang zijnde onder zoek kan worden geconcludeerd of aardolie in deze boring in econo misch winbare hoeveelheid aanwe zig is. „Extra emigranten" naar Amerika Zoals bekend is, kunnen de drie eerstvolgende jaren tweeduizend Nederlanders naar Amerika emi greren, die in dit land reeds naaste bloedverwanten hebben. In de af gelopen maand zijn reeds aan 64 personen, die tot deze groep beho ren, visa uitgereikt. Dinsdag hebben zich 34 van deze 64 personen ingescheept aan boord van het Nederlandse emigranten schip „Zuiderkruis" waarmee ook een aantal Nederlandse emigranten naar Canada reizen. Het schip wordt op 25 Juni a.s. te New York ver wacht. "kerknieuws Dr D, K, Wielenga Gzn. naar Brazilië Dr D. K. Wielenga Gzn., voor heen predikant bij de Geref. Kerk van Bandung en thans leraar aan het Chr. Lyceum te 's Gravenhage, zal 24 Juni per vliegtuig naar Bra zilië vertrekken, om drie maanden werkzaam te zijn als voorganger te Sao Pauio, waar een bijbelkring, hoofdzakelijk bestaande uit ortho doxe Protestanten, hem heeft uit genodigd. De kring is te klein om een eigen predikant te beroepen., MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 15 Juni. Aange voerd: 4032 dieren (weekaanvoer 5864), nl. 500 vette koeien en ossen, 941 stuks gebruiksvee w.o. 432 st. tbc-vrij, 120 vette kalveren, 260 graskalveren w.o. 131 stuks tbc- vrij, 1053 nuchtere kalveren, 150 varkens, 232 biggen, 157 paarden, 37 veulens, 78 schapen en lamme ren, 457 weidelammeren, 47 bokken en geiten. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,85-3,05, f 2,70-2,85, f 2,20- 2,55, vette kalveren f 2,55-2,65, f 2,35-2,45, f 2,00-2,15, slachtpaar- den f 2,00-1,95-1,85; prijzen per stuk: kalf- en melkkoeien f 1150- 975-825, vare koeien f 800-700-585, vaarzen f 850-700-570, pinken f 580- 480-370, graskalveren f 440-340- 230, nuchtere kalveren f 55-50-44, biggen f 70-60-40, biggen f 70-60-40, veulens f 350- 250-150, schapen f 135-115-95, lam meren f 70-60-50. INGEZONDEN STUKKEN Met een laatste oproep richten wij ons tot de schrijver van een destijds opgenomen ingezonden stuk, over het Zierikzees Lyceum. Indien de schrijver op deze oproep niet reageert, zijn wij gedwongen de zaak in handen van de politie te stellen. Red. Ingezonden mededeling Korte berichten uit het Binnenland DRIEBERGEN. „Opa" Schram, de 67-jarige wandelaar uit Drie bergen, die een voetreis heen en terug naar Rome maakt, is volgens bel ichten de Italiaans-Franse grens gepasseerd op zijn terugreis naar Nederland. HILVERSUM. Koningin Juliana vergezeld door Prinses Margriet, heeft de speeltuin „Oud-Naarden" bezocht, om aanwezig te zijn bij het televisieprogramma „Een feest ver van huis", dat de Nederlandse Televisiestichting heeft uitgezon den als haar aandeel in de Europa reeks. AMSTERDAM. Het zesjarige jongetje Robert R., wonende aan de Nieuwedijk te Amsterdam, is in het water van de Singel terecht geko men. Hij was met een vriendje op een aan de wal gemeerd rond vaartbootje aan het spelen. Door onbekende oorzaak viel hij van de achterplecht af in het water. Hoe wel een man en vrouw, die het za gen gebeuren, te water sprongen en probeerden de drenkeling op het droge te brengen, mochten zij hierin niet slagen. OUD-MILLIGEN. In Oud-Milli- gen op de Veluwe is het tweede vacantieoord van de Christelijke vakbeweging officieel geopend. Dit vacantieoord is gevestigd op het voormalige landgoed „Catharina- hoeve", dat echter sedert enkele dagen „Talma-hoeve" heet. 's GRAVENHAGE. De Engelse ingenieursorganisatie, het Institute of Mechanical Engineers, heeft dit jaar Nederland gekozen voor het houden van haar zomerbij eenkomst, die deze week wordt gehouden. VLAARDINGEN. In aanwezig heid van Z.K.H. Prins Bernhard, de minister van Economische Zaken prof. dr J. Zijlstra, de Amerikaanse ambassadeur in ons land de heer H. Freeman Matthews, de staats secretaris van Oorlog mr F. J. Kra nenburg, en de Commisaris van de Koningin in Zuid-Holland, Mr L. A. Kesper, alsmede van een groot aantal genodigden, is Dinsdagoch tend het nieuwe fabriekscomplex van Cincinnati Nederland N.V., in Vlaardingen officieel geopend. 's GRAVENHAGE. Dinsdag is op Schiphol aangekomen de Convair 340 „Jan van Scorel" van de K.L.M, Dit toestel is het laatste van een serie van in totaal veertien Convair 340-toestellen die de K.L.M. thans in haar bezit heeft. Ingezonden mededeling MAXit, MDDIN. (N SIAALWAMNFABRIEKEN TE ZEVENBERG uur van de grond voor lange tijd - te bederven, waardoor het langer grijpen en waarderen. ter bracht dezelfde speelster de zal duren eer daar de structuur weer enigszins normaal is. De Friese tweeling Ten slotte betoogde spr. dat het stand op 4-2. In de laatste nvmi- er om gaat samen te zoeken wat ten zwoegden de oranjetruien hard het beste voor ons volk is, ieder v°or een doelpunt, maar het mocht staande op eigen beginsel. Dit geldt ken gelukken verandering in ook voor de gemeenteraad, waar de stand te brengen, en toen de de Christelijk Historischen, als scheidsrechter einde blies had D.E. Naar vernomen wordt blijft de Christenen, moeten meebouwen op S. verdiend gewonnen, hoewel Die toestand van de Friese tweeling basis van de Heilige Schrift. Met Gouwe kranig partij had gegeven, zich na de operatie gunstig ont- een opwekking tot de aanwezigen Het is te hopen dat D.E.S. spoedig wikkelen. Er hebben zich tot. nu toe dit beginsel door te geven aan an- een beter speelveld zal krijgen, wat geen bijzondere complicaties voor- deren, ten zegen ook van de eigen bovendien het spelpeil zeker ten gedaan. gemeente, besloot spr. zijn aan- goede zal komen. FEUILLETON 67 VAART NIEMAND WEL door Henk van Heeswijk „O, vanmiddag om drie uur is de receptie pas. Maar ik ga om negen uur naar „Ruimzicht". Greet en ik gaan samen naar de kerk, weet je?" „Nou, dan heb je immers nog tijd genoeg? Trek je broekspijpen op, als je gaat zitten. Anders heb je er zo knieën in." „Hoe laat kom je vanavond?"} vroeg z'n vriend, die het advies had opgevolgd, zodat z'n glanzende zwarte sokken zichtbaar waren. „O, dat weet ik niet precies", ant woordde Fred, terwijl hij opstond, „Je weet, dat ik er niet veel zin in heb, beste jongen." „Dat weet ik", zei Joop warm, „en ik kan het me volkomen in denken. Als ik in jouw plaats stond, zou ik er precies zo over denken. Maar Fred, het is mijn verlovingsfeest en als mijn beste vriend mag je daarop niet ont breken. Ondanks alles." „Juist, en daarom kom ik ook, hoewel het voor mij geen feest kan zijn", liet hij er zuchtend op vol gen. Hij was weer op de rand van zijn bed teruggevallen en zat neer slachtig voor zich uit te staren. Joop kwam naast hem zitten en legde zijn arm om hem heen. „Fred, kerel, ik heb het je in Indië al eens gezegd: Je bent te zwaartillend. Heus, geloof me. Be zie het leven, ondanks de narighe den, die er zijn, door een rooskleu rige bril. Je weet mijn devies: Zon der geluk vaart niemand wel. En mij dunkt, godin Fortuna heeft ons tot nu toe niet in de steek ge laten." „Heeft jou niet in de steek ge laten, bedoel je", verbeterde Fred met nadruk. „Nee, ons. Jij bent even groot aandeelhouder in onze garage dan ik en wanneer ik spreek van het geluk, dat we tot nu toe gehad hebben, dan bedoel ik in de eerste plaats ons bedrijf. Ons kostje is im mers gekocht! Onze garage zal steeds uitbreiden, want we liggen hier aan één der drukste verkeers wegen van het land en zelfs als het uitbreidingsplan van het dorp doorgaat, zal de nieuw aan te leg gen Rijksweg precies achter langs onze garage lopen, dus dan draaien we de tent eenvoudig om." Fred schoot in een lach. Alsof dat maar zo gemakkelijk gaat: één- twee-drie, omdraaien!" „Je begrijpt best, wat ik bedoel. We laten de achtermuur eruit bre ken om daarin twee brede deuren te maken, net zoals aan de voor kant. Maar om ons uitgangspunt terug te komen: Een vast inkomen, dat elke maand zal stijgen, is ge garandeerd. We kunnen er nu al de luxe op na houden om er een knecht van te bekostigen „En om zich met een goed gesi tueerde knappe jongedame te ver loven. Mij dunkt, ook dat is van betekenis." „Inderdaad. Hoewel dat „goed gesitueerd" zijn van haar bij mij geen rol speelt. En waarom zou jij te zijner tijd ook niet dat geluk hebben? Ik ben er nog steeds van overtuigd, dat Annie vandaag of morgen wel haar fout zal inzien en met een berouwvol hart naar jou terugkeert." „O nee, dan ken je haar niet", zei Fred beslist. „Of jij haar zo goed kent!" lachte Joop smalend. „Ga nou gauw! Als eerst die verwaande graaf maar verdwenen is, dan heb jij het veld weer vrij en dan begin je opnieuw je charmes ten loon le spreiden. En binnen een week ligt ze in je ha rige armen te wenen van aandoe ning „Ach, houd toch op", mopperde Fred korzelig. „Vandaag of morgen gaat ze zich met die vent verloven en dan is voor mij de kans hele maal verkeken." „Ja, die graaf is daar gek. Moet je net geloven. Nee, beste jongen, maak je daar maar geen zorgen over. Hij flirt een beetje met haar en als je het mij vraagt, is die zo genaamde graaf maar een kale jak hals en meer niet. Mijn aanstaande schoonvader zal zich wel een paar malen bedenken, voor hij zijn jong ste dochter aan die vent geeft." „Moet je niet zeggen. Zo gefor tuneerd ben jij ook niet. En toch heeft hij aan jou wel zijn toestem ming gegeven." „Ja, maar wij houden van el kaar." (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 5