V Genève bracht geen oplossing voor het vraagstuk Korea Herbegrafenis rampslachtoffers te Nieuwerkerk 4 Kwestie terug naar V.N. Dinsdag is de Geneefse conferen- De Christen-democratische partij van dr. Konrad Adenauer heeft Dinsdag haar absolute meer derheid in de Bondsdag verloren, doordat een afgevaardigde, Linus Kather, naar de Nationalistische Vluchtelingenpartij overging. De partij beschikt thans over 243 stem men tegenover de 244 stemmen van Daarom hebben de zestien landen de andere partijen. De Vluchtelin- uvü voorzover het Korea betreft, die onder de vlag der Vèrenigde genpartij behoort tot de coalitie geënndigd zonder succes. Er kon- Naties aan de Koreaanse campagne waarop de regering steunt, zodat hebben deelgenomen, m een ge- - den gei'P resultaten worden bereikt rneenschappelijk communiqué ver en van enige mogelijkheid tot over- klaard, dat de Koreaanse bespre- eenstemming was geen sprake. kingen afgebroken zijn. De com munistische landen gingen daarmee Toen men in April bijeenkwam, accoord, zo niet officieel dan toch was dat niet alleen om voor Indo- feitelijk. China een oplossing te vinden, maar De kwestie zal thans worden te- ook om voor Korea een regeling uit rugverwezen naar de Verenigde te werken, die dat land weer tot Naties, één staat zou verenigen, waardoor de Koreaanse oorlog definitief ge- liquideerd zou zijn. Men is te Ge nève echter elkaar in geen enkel opzicht nader gekomen, doordat de communistische landen zich hard nekkig bleven verzetten tegen het Indrukwekkende plechtigheden in kerkgebouw en op de dodenakker de kracht van de coalitie ongewij zigd blijft. ingezonden mededeling HflftlEfl hand Gelei Een vorstelijke handverzorging Schets van woningtype in discussie in raad van Noordwelle houden van algemene verkiezingen Aandacht gevraagd voor toestand in Stoof- en Dapper weg in Noord- en Zuid-Korea, onder in ternationaal toezicht, Westen voorstelt. De besprekingen over Indo-China Van de zijde van de Franse dele gatie te Genève is verklaard dat, ook al is de conferentie over Korea ten einde, er geen sprake van kan zijn, dat de parallel lopende be- De gemeenteraad alhier verga- een schetsje van een woningtype derde op 14 Juni, onder voorzitter- door de architect ir. Klokke. Na schap van wethouder K. Viergever, uitvoerige bespreking, waarbij de welke mededeelde dat de burge- inhoud niet bepaald ruim geacht meester door ernstige familie-om- wordt, wordt met het voorgestelde standigheden verhinderd was op plan accoord gegaan. Een wijziging deze vergadering aanwezig te zijn. van de gemeentebegroting 1953 Onder de ingekomen stukken be- wordt z.h.s. goedgekeurd, vindt zich o.a. een verzoek van de in verband met de door het Rijk Commissie voor de Hygiëne van het verlaagde kosten voor paspoorten, Kind, om een subsidie van 20 cent WOrdt de betreffende verordening per consult op het consultatiebu- jn die zin gewijzigd dat de leges- reau voor zuigelingen. Op voorstel heffing met ingang van 1 Juli a.s. tad^aSlöterwÓ^nnv™?- van B' w' wordt z-h s' hlertoe wordTgebracht va"n 2,50 op i 1. Hnt Ar pon Pranw tact af ine» i<? nm besloten. Eveneens wordt op vo°r- Een voorstei van b. en W. om de stel van B. en W. besloten 5 bq te ramptoeIage 00k toe te kennen aan dragen voor een monument ter na- de ambtenaar ter secretarie, de heer ging van Engeland en Amerika om h Kouman, wordt z.h.s. aangenomen. tfuirmcr. ioeroemae dat er een Franse regering is om daarmede in te stemmen. De woordvoerder zei dat een po- man van de K.L.M. Op voorstel van de heer C. Steur Een goedkeuring door Ged. Sta- zai een verzoek aan Ged. Staten mening in Frankrijk zou worden ten op het besluit tot deelname in worden gericht tot verbetering van misverstaan. J- de Indo-Chinese besprekingen ten einde te brengen, door de openbare Gasverstikking eist drie doden de garantie betreffende het Rust- de desolate toestand van de Stoof- huis voor Ouden van Dagen te weg en de Dapperweg. De heer S. Haamstede. De rekening over 1952- Hart zou graag zien dat de vergoe- '53, en de begroting 1953-'54 van de ding voor de leden van het stern- Dienst Schooltandverzorging wor- bureau werd verhoogd tot f 1,25 den z.h.s. aanvaard. Op voorstel per uur. Na enige bespreking wordt Drie personen zijn Dinsdag in van B. en W. wordt een regeling besloten deze vergoeding te bepa- Hoogezand door gasverstikking om voor vacantie-uitkering aan het be- ien op f 10 per dag. De heer J. Kos- het leven gekomen. Het waren de treffende gemeentepersoneel z.h.s. ten informeert of al voorzieningen heer en mevr. P. Jungman en H. aangenomen. zijn getroffen voor materiaal op de Jungman-Planting, en de enige ja- begraafplaats. De voorzitter ant- ren oudere mejuffrouw T. Planting. De winkelsluiting woordt dat hieraan de nodige aan- Een zoon van het echtpaar kwam dacht is gewijd. Besloten wordt het 's avonds omstreeks tien uur een Een voorstel tot afwijking van Kathedraalglas der ruiten in de tot bezoek brengen en ontdekte toen, de Winkelsluitingswet, waarbij be- secretarie ingerichte school te ver dat zijn ouders en zijn tante leven- paald wordt dat Zondagsmorgens vangen door normaal vensterglas, loos op bed lagen. Waarschijnlijk van 8-9 uur melk kan worden ver- Hierna volgt nog een uitvoerige is Maandagavond een kraantje van strekt, en voor de zomermaanden bespreking over het ontwerp uit een dubbele gaskraan opengeraakt de winkels van 6-7 uur 's avonds breidingsplan, waaromtrent enige toen een wasketel met jassen werd mogen worden opengesteld, wordt wijziging gewenst wordt geacht. De afgedekt. Het gas heeft bijna 24 goedgekeurd. mogelijkheid hiertoe zal worden uur vrij kunnen uitstromen. Vervolgens komt in bespreking onderzocht. Hierna sluiting. ONDERWIJS TE KERKWERVE GEHOLPEN De heer A. Schout, lid van Ged. St., opende noodschool te Noordgouwe School tc Moriaanshoofd voorlopig vervangen Maandagmiddag heeft het lid van G.S., de heer A. Schout, namens de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, te Noordgouwe het houten noodschooltje geopend, dat de Christelijke school te Mo riaanshoofd voorlopig zal vervan gen. Aan de feitelijke opening ging een bijeenkomst vooraf in de nood kerk, waar de aanwezigen werden verwelkomd door de voorzitter van het schoolbestuur der Chr. school te Moriaanshoofd, de heer D. van der Wekken. In het verdere van zijn toespraak roemde spr. de kwaliteit van de voormalige school te Moriaans hoofd en sprak er zijn vreugde over uit dat de noodschool te Noord gouwe ter vervanging kon worden ingericht. Spr. dankte de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen voor het bedrag dat voor de bouw van de noodschool ter be schikking werd gesteld. Hierna begaf men zich op weg naar de noodschool, waar de leer lingen het Wilhelmus zongen. Het gezelschap nam daarop het gebouw een tweelokalige school in ogenschouw. Allen kregen een keu rige indruk van het geheel, dat, de omstandigheden in aanmerking ge nomen, zeker aan alle redelijk te stellen eisen voldoet. Teruggekeerd in de kerk werd daarna het woord gevoerd door een groot aantal sprekers, die stuk voor stuk hun voldoening uitspraken over de totstandkoming van deze voor Kerkwerve belangrijke school. De heer Schout sprekend namens de Commissaris der Koningin hoopte dat het noodgebouw weldra door een permanente school zal kunnen worden vervangen. De inspecteur bij het L.O. in het district Zeeland, mr. L. G. Wolf richtte zich met woorden van lof tot de heer J. van der Vegt, het hoofd der school te Moriaanshoofd, die nu hier in de noodschool de scepter zal zwaaien. Spr, roemde de wijze waarop het hoofd der school de belangen van het onder wijs ,na de ramp heeft gediend. Spr. dankte ook voor de buiten landse hulp, waardoor het ministe rie van O.K.W. in staat was bij te dragen tot de financiering van de noodschool. Andere sprekers Het hoofd van de schoolartsen- dienst, dr. A. J. Schilstra, gewaagde van de vele zorgen, waarmede het geneeskundig toezicht gepaard gaat. Dit brengt de noodzakelijkheid met zich mee het de autoriteiten wel eens „lastig" te maken, aldus spr. Een groot aantal sprekers voerde nadien nog het woord, w.o. ook de burgemeesters der gemeenten Dui- vendijke en Noordgouwe. De burge meester van Kerkwerve hoopte dat de noodschool geen permanent ka rakter zal krijgen. De pastor loei, ds. F. van der Grift, toonde zich een voorstander van de vorming van een Christe lijke school voor Kerkwerve. Zich richtend tot de Hervormden in zijn gemeente, was spr. van mening dat zij veel meer de belangen van het Chr. onderwijs dienen voor te staan en zich niet laten leiden door angst voor de voorstanders van openbaar onderwijs. Het hoofd der school te Zonnemaire overhandigde de heer van der Vegt een foto, als herin nering aan de tijd, dat de kinderen van Kerkwerve te Zonnemaire naar school gingen. Als verdere sprekers noemen wij tenslotte nog de heer J. van Splunder namens de gemeente Zonnemaire, de heer Abr. Leeuwe, voorzitter van de Chris telijke scholenbond op het eiland en ds. Y. J. Tiemersma, Gerefor meerd predikant te Zierikzee, die na een slotwoord van de heer van der Wekken, de bijeenkomst sloot op de gebruikelijke wijze. Logger op de Noordzee aangevaren In de vorige nacht is de Vlaar- dingse motorlogger „Voorwaarts" op de Noordzee aangevaren door een Katwijkse logger. Het schip heeft aanzienlijke schade in de mid scheeps opgelopen. Men heeft het gat met zeil en pek provisorisch gedicht. Door pompen tracht men de „Voorwaarts" drijvende te hou den. De VI. 115 „Vooraan" heeft de „Voorwaarts" op sleeptouw geno men en is op weg naar Aberdeen. Men hoopte deze Engelse plaats te kunnen bereiken. In Tokio zijn zaden van de Lotus-plant ontkiemd die, naar wordt gemeend, tenminste twee duizend en mogelijk tienduizend jaar oud zijn. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Beilen: cand. G. J. van Embden, Vlaardin- gen. Beroepen te Haarlem-Schoten (toez.): Dr G. Ph. Scheers, Rotter dam-Delf shaven; te Sint Michiels gestel: H. D. Woortman, em. zen- dingspred., Oegstgeest; te Jutphaas: H. J. ter Maat, Nieuw Beijerland; te Surhuizum: J. v. d. Marei, Meed- huizen; te Houten (toez.): A. J. Tim mer, Ouderkerk a/d IJssel. Aangenomen de benoeming tot hulppred. te Sirjansland: W. J. Sijthoff, evangelist, Echten. Aangenomen naar Veenendaal: A. Wisgerhof, Oldebroek; naar Al- blasserdam (Vrijz. Herv.): W. v. d. Vlugt, hulppred., Drachten; naar IJhorst-De Wijk: Mr H. v. Ewijk, Gorinchem. Bedankt voor Amersfoort: P. J. de Geeter, Deventer; voor Harder wijk: J. Slok, Dordrecht; voor Vin- keveen: H. Harkema. Zeist; voor de benoeming tot hulppred. te Cal- lantsoog en te Ravenswaay: C. J. Lasschuit, a.s. em. pred., Urk; voor Onstwedde (toez.): A. Breure, Zeg veld; voor Gorinchem (toez.): C. M. GraafStal, legerpred., Ermelo; voor Huizen: A. A. Koolhaas, Amers foort; voor Doorn (toez.): J. de Bruyn, Leeuwarden; voor IJssel- muiden: J. de Lange, Nunspeet. Geref. Kerken Beroepbaar verklaard: cand. A. ten Hoeve, Amsterdam-Z. Tweetal te Velp: H. Brinkman, Rijssen en Joh. Heule, Edam. Beroepen te Bunschoten-Spaken burg: K. Meima, laatstelijk pred. bij de Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O., Enumatil; te Sybrandaburen: cand. Th. Kuiper, Lemmer; te Val- kenswaard: cand. G. F. Ch. Gos- linga, Buitenpost; te Moerdijk: cand. C. L. Timmers, Heemstede. Beroepen te Ooltgensplaat: H. K. Poelman, Andel (N.B.)); te Mole naarsgraaf-Brandwijk en te Zeven huizen (Z.H.): cand. H. J. Kouwen- hoven, Delft; te Tholen-Poortvliet en te Krommenie: cand. H. D. Bak ker, Velsen. Aangenomen naar Vreeland (als hulppred.): Dr. C. G. Goslinga, a.s. em. pred., Buitenpost. Bedankt voor Poortugaal: M. G. Ton, Geesteren-Gelselaar; voor de benoeming tot hulppred. te Mont- foort: Dr C. G. Goslinga, a.s. em. pred., Buitenpost; voor Rotterdam: A. Brouwer, Barneveld; voor Dom- burg-Westkapelle: O. van Noort, Nieuwendijk. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Almelo: R. ten Velde, Zuidlaren. Bedankt voor Overschie: C. Trimp, Twijzel. Geref. Gemeente Bedankt voor Wageningen: W. Hage, Aalst-Brakel. Druk was het, maar toch stil, in Nieuwerkerk, Woensdag, de dag waarop 't laatste, gevonden slacht offer van de watersnoodramp uit die gemeente aan de schoot der aarde werd toevertrouwd, een plechtigheid waarbij tevens alle Nleuwerkerkse slachtoffers, twee honderd zes en tachtig in getai, werden herdacht. Het werk lag tot 1.00 uur namiddag geheel stil in dorp en omgeving, de zaken waren gesloten, vlaggen hingen halfstok en gordijnen waren voor vele ra men neergelaten. Om kwart voor elf begon een rouwdienst in het geheel met na bestaanden van de slachtoffers en genodigden gevulde kerkgebouw van de Ned. Herv. Gemeente, welke dienst ook in enige andere gebou wen door tallozen werd gevolgd. Tal van autoriteiten Tal van autoriteiten waren mede aanwezig, van wie wij noemen de minister van Binnenlandse Zaken, Prof. Dr L. J. M. Beel, de Com missaris der Koningin in Zeeland, Jhr Mr A. F. C. de Casembroot, de leden van Ged. Staten de heren C. Philipse en C. Hamelink, burge meester en wethouders van Nieu werkerk en de raadsleden, verte genwoordigers van de gemeenten Amsterdam, Enschedé, Zierikzee, Bruinisse, Oosterland en Ouwer- kerk, van de Rijkspolitie te land en te water. Bij de drie predikanten welke in de dienst zouden voorgaan, hadden ook Ds M. v. d. Klis, Chr. Geref. predikant te Zierikzee, en kapelaan P. de Haan uit Zierikzee, plaatsge nomen. Rede Ds Westerhof Onder zacht orgelspel betrad al lereerst Ds M. G. Westerhof, Ned. Herv. predikant te Nieuwerkerk, de kansel. Na het votum werd ge zongen Ps. 103 8, „Gelijk het gras is ons kortstondig leven". Ds Wes terhof bepaalde zijn gehoor bij de tekst Openbaringen 14 13a: „En ik hoorde een stem uit den hemel, die tot mij zeide: zalig zijn de doden die in den Heere sterven, van nu aan". Spr. begon met op te mer ken dat er wel geen dag voorbij zal gaan of iedere Nieuwerkerker denkt een of meer malen aan de vrese lijke datum: 1 Februari 1953, maar dat nu in het bijzonder wordt ge dacht aan de velen die toen jam merlijk zijn omgekomen. Dit was er van elke zes Nieuwerkerkers één! Wordt er onder normale om standigheden een rouwdienst in het sterfhuis gehouden, waarbij steeds getracht wordt de overledene te ci teren, thans is dit niet mogeijk. Willen wij toch trachten samen te vatten, dan komen wij niet verder dan met te zeggen: dat het allen mensen waren, die in deze ge meente hebben gewoond en geleefd, en het dorp en hun leven lief had den en door het water zijn om gekomen. Wanneer wij gedenken, dan doet ieder dat voor zich zelf. Al is het dan langer dan een jaar geleden dat zij heengingen, het ge mis wordt gevoeld alsof het pas ge beurd is. Wij mensen kunnen ech ter niet iets zeggen dat in dit ver band werkelijk betekenis heeft. Praten brengt ook niets verder, maar toch mogen wij ook niet zwij gen en zeker in de kerk niet. Z.Eerw. greep hier terug op zijn tekst, welke woorden bevat, die uit den hemel hebben geklonken, woorden van God. Nu heeft het zin daarbij aan te sluiten en elkander er iets van te vertellen. Ongetwij feld heeft Johannes, toen hij deze woorden hoorde, gedacht aan de eerste martelaren van zijn tijd, maar zij gelden ook nu nog. Zalig wil zeggen: deel hebben aap de hoogste Hemelse vreugde. Spr. wees in dit verband op de Opstanding der doden, nl. van lichaam en van ziel en beklemtoonde dat de tekst een rijke belofte inhoudt voor hen die in den Heere sterven, d.w.z. in Christus, door het geloof aan Christus verbonden. Wie tijdens het aardse leven Christus' eigendom is, is dit ook tijdens en na zijn dood en heeft de zekerheid dat niets hem of haar zal kunnen scheiden van de liefde God's, ook de dood niet. Tot oordelen zijn wij niet bevoegd, want dat moeten wij overlaten aan de Heere God en daarom mogen de woorden van de tekst vandaag over de graven heenklinken. Rede Ds Bel Hierna werd gezongen het 9e vers van Psalm 103: „Maar 's Hee- ren gunst zal over die Hem vrezen in eeuwigheid altoos dezelfde we zen", waarna namens de Gerefor meerde Gemeenten Ds. J. B. Bel uit Krabbendijke het woord voer de n.a.v. de woorden uit Lukas 13 de eerste vijf verzen. Deze predi kant zeide, goed te kunnen begrij pen wat er in de harten der bewo ners van Nieuwerkerk omgaat, daar, ondanks de grote milddadig heid uit binnen- en buitenland ge toond, de ledige plaatsen toch niet te vervullen zijn en woorden de smart niet kunnen helen. Bij velen zal de vraag rijzen: „Waarom is dat alles gebeurd? en waarom nu juist in deze streek, waar men nog niet geheel gebroken heeft met God en Zijn Dienst? Daarbij mogen wij echter niet stilstaan, want het is de Heere die gesproken heeft. Ook mogen wij niet zeggen dat het wel andere mensen zullen zijn, die ge spaard gebleven zijn dan die welke zijn omgekomen. Ook in de dagen, waarvan de tekstwoorden spreken, werd er zo gevraagd en gedacht, maar Jezus Christus zelve geeft daarop het antwoord. Ook hier heeft de Heere rouw en droefenis gebracht, maar ook hier geldt de oproep uit de tekst of wij ons tot Hem willen bekeren. Nu hebben wij nog de kans om ons te bekeren door 't bloed van onze Heere Jezus Christus en deze kans moeten wij aangrijpen, want eens zullen wij voor Hem moeten verschijnen. Als wij dan niet bekleed zijn met het kleed der gerechtigheid, gewassen en gereinigd in het bloed van de Heere, dan zullen wij voor Hem niet kunnen bestaan. Als dit wel zo is dan kunnen wij teruggrijpen op de tekst Openbaring 14 13a. Tot hen die treuren wil spr. echter zeggen dat God ook een vader der wezen en een rechter der weduwen is, een ontfermer voor al degenen die Hem vrezen, Die zij ootmoedig te voet moeten vallen. In aansluiting op deze woorden werd gezongen Ps. 84 vers 6. Ds D. Brcmmer, laatste spreker Laatste spreker was Ds. D. Brem- mer, Ger. predikant te Bruinisse, die als tekst had gekozen Hosea 6 lb: „Want Hij heeft verscheurd en Hij zal ons genezen, Hij heeft geslagen en Hij zal ons verbinden". In de woorden „verscheurd" en „geslagen" ligt, aldus spr., uitge drukt het grote leed en de diepe rouw, waarvan het hart van zove- len, ook in Nieuwerkerk, vol is. Mensenwoorden kunnen hier niet troosten, en daarom wilde spr. die brengen uit ht woord van God, Die gescheurd en geslagen heeft. Be dacht moet hier worden dat God dit in Zijn vrijmacht heeft gedaan, welke vrijmact een ieder moet er kennen, want doet men dat niet, dan kan men zich ook niet door God laten troosten. De Heer is recht in al Zijn werken! Als men dat bedenkt dan worden alle ,waar- oms" in het hart tot zwijgen ge bracht, dan wordt men stil voor het aangezicht des Heeren en zal men met David zeggen: „Ik zal mijn mond niet open doen, want Gij hebt het gedaan". Dan zal het ver scheurde en geslagen hart genezen, en verbonden worden, en zal men kracht van God ontvangen en gaan beseffen hoe al deze dingen mede werken ten goede. God, wiens be doeling heilig is, had een doel met al deze dingen, nl. de mens nog meer dan voorheen zijn steun en kracht bij Hem te doen zoeken. Bo venal echter om aan ieders levens boom vruchten te doen rijpen voor de eeuwigheid. Alles wat God ver scheurt en slaat, geneest en ver bindt hij om Christus' wil, want om ons te kunnen genezen en ver binden, heeft Christus Zich laten slaan en verbrijzelen. Christus roept ons allen dan ook op om met ons leed en onze rouw tot Hem te komen. Hiervan spreekt God's Woord dat onfeilbaar zeker is, zo als ook God's beloften zeker ver vuld zullen worden. Als ieder, die treurt dit kan nazeggen, dan zal God Zijn werk ook aan hen voort zetten tot het einde toe, tot Hij hen tot Zich zal nemen in Zijn hemels koninkrijk, waar Hij alle tranen zal afwissen en waar geen dood, noch rouw meer wezen zal. Z.Eerw. ging hierna voor in dankzegging, waarna werd gezongen Ps. 42 5, „Maar de Heer zal uitkomst geven". Hierna stelde de stoet zich op voor de gang naar de begraafplaats waar het stoffelijk overschot van het laatste gevonden slachtoffer uit Nieuwerkerk ter aarde werd be steld. Rijen dik stonden de belang stellenden op de dodenakker, waar ook de vlag halfstok hing. (Het slot over de plechtigheid op de begraafplaats volgt in ons num mer van Vrijdag). Zuid-Korea los van wapenstilstandsovereenkomst De Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft te Genè ve verklaard, dat zijn regering zich niet meer gebonden acht door de bepalingen van de wapenstilstands overeenkomst. Hij zeide dat het fa len der besprekingen over de Ko reaanse kwestie, Zuid-Korea de vrijheid geeft zelf zijn handelwijze te bepalen. De minister antwoordde op een desbetreffende vraag, dat een mogelijke militaire actie van de zijde van Zuid-Korea een „defen sief en niet een offensief karakter" zou dragen. T.B.C.-vereniging le Zierikzee ontplooit activiteit Van de zydc van het bestuur der plaatselijke afdeling van de T.B.C.- bestryding deelt men ons mede. dat het in de bedoeling ligt de afdeling die door allerlei oorzaken wat in-actief was geworden weer nieuw leven in te blazen. Dit is dringend nodig, daar de t.b.c. nog altijd een belangrijke volksvijand is en het aantrekken van een tweede wijkzuster in belangrijke mate af hankelijk is van de activiteiten der vereniging. De figuur is nl. zo, dat een even tuele tweede wijkzuster belast zal worden met de nazorg voor t.b.c.- patiënten. De nazorg is zeer be langrijk omdat hiervan afhanke lijk is of de gewezen patiënt een geslaagde come back maken kan in het practische leven van alle dag. Het Groene Kruis dat uiter aard ook voor allerlei belangrijke taken staat, ziet geen kans een tweede zuster geheel zelfstandig hier te benoemen, hoewel over het principe als zodanig geen enkel verschil van mening bestaat. In sa menwerking met de t.b.c.-vereni- ging zal er daarom naar worden gestreefd het beoogde doel te be reiken. In dit verband is het nood zakelijk dat zich voor de t.b.c.-ver- eniging vele leden opgeven. Er zijn wel leden, maar hun aantal is te gering. Hetzelfde geldt voor de con tributies. Gehoopt wordt daarom dat de leden bereid zullen zijn hun contributies aan een critische be schouwing te onderwerpen en zul len besluiten tot verhoging. Daar door en door aanwas van nieu we leden zal de t.b.c.-vereniging in staat worden gesteld om een be langrijke bijdrage te leveren voor de volksgezondheid. Uiteraard on dersteunen wij dit verzoek gaarne en wij bevelen de belangen dezer hoogst nuttige vereniging dan ook warm aan in de belangstelling van het publiek. ADVERTENTIES Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en ons broertje ADRIAAN J. L. SMITS G. W. SMITS-FOKKER ELSJE Zonnemaire, 15 Juni 1954 yj. Vrijdag 18 Juni a.s. ho- f pen onze geliefde ouders *a en grootouders: J. M. VISSER <j M. VISSER-HOFMAN \j hun 40-jarige echtver- eniging te herdenken. 4, Hun dankbare kinderen en kleinkinderen St. Anthoniesdam A 119 p1 |j Zierikzee 4 Zondag 20 Juni a.s. ho pen onze geliefde ouders behuwd- en grootouders J. K. DEURLOO 5 C. DEURLOO- BÜSTRAAN 'A hun 25-jarige echtver- eniging te herdenken. Hun dankbare kinderen <jj en kleinkind, HERMAN en CORRIE •j ADRIE en RIE RIEKJE en verloofde RINUS, ANTON, COR, RIJNTJE, MAARTJE en kleindochtertje CORRIE Evacuatie-adres: -ji Kerkstraat 4, Bruinisse i;* W Bij de ramp van 1 Februari 1953 werden van mij weg genomen mijn geliefde zoon en schoondochter JOHANNES LIEVEN VAN DER WEIJDE in de leeftijd van 34 jaar en JANNETJE VAN DER WEIJDE-VERHOEK in de leeftijd van 31 jaar en mijn geliefd'kleinzoontje CORNELIS VAN DER WEIJDE (nog vermist) in de leeftijd van 5 jaar» De herbegrafenis heeft plaats gehad op Woensdag 16 Juni jl. te Nieuwerkerk. Nieuwerkerk, 17 Juni 1954 Ooststraat 213 Wed. C. VAN DER WEIJDE-NIKERK Op 12 Juni overleed te Zie rikzee, onze beste zwager en oom JOZIAS BEIJE in de ouderdom van bijna 74 jaar Oosterland, 14 Juni 1954 Fam. v. d. VELDE Bij de ramp van 1 Febr. '53 werden van ons weggeno men onze geliefde schoon dochter, schoonzuster en tante JOZINA OVERBEKE wed. van F. L. van Bloois oud 37 jaar en onze geliefde kleindoch ter en nichtje JACOBA JANNA VAN BLOOIS oud 6 jaar en onze geliefde kleinzoon en neefje FRANS LEENDERT VAN BLOOIS oud bijna 2 jaar (nog vermist) Namens de familie: P. v. BLOOIS J. v. BLOOISLV. d. HAVE Zonnemaire, 16 Juni 1954

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2