H.M. de Koningin bracht werk-9 r bezoek aan de Noord-Veluwe En PeInis ,cide; of Burgemeester van Zonnemaire bood Amsterdam wetenschap en Techniek prachtig herinneringsbord aan Huidgenezing PÜROL Duitse stad schonk sloten voor nieuw rusthuis te Haamstede Vetorecht in Internationale Commissie omstreden punt ZONDER GELUK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - ZATERDAG 12 JUNI 1954 - No. 17554 L I j m J i ik heb, dat geel ik 11 Hartelijke ontvangst in diverse plaatsen Enthousiast verwelkomd door ve- ningin voor, benevens burgemeester len is H.M. de Koningin Donderdag- Martens van Ermelo, de raadsleden morgen te half 10 aan de grens der van de gemeente Ermelo, vertegen- woordigers van het garnizoen, ge- ppieden dat het gemeente Ermelo gearriveerd. Ter neraal Couzy en overste Smit en pm" teren is gev begroeting waren o.m. aanwezig de vertegenwoordigers van bedrijfsle- Commissaris der Koningin van Gel- ven en Kamer van Koophandel. deriand. jhr. dr. C. O. C. Quarles ^K H- Prins Bernhard bracht Goj ajt de hemel stromen. Toen J gisteren een werkbezoek aan Fnes- ---* J;~ 1- van Ufford en de burgemeester van land, waarbij o.m. een bezoek ge- heb ik niet, maar hetgeen ik heb, dat geef ik u: tn de naam van Jezus Christus de Nazare ner, sta op en wandel". Handelingen 3 6. t Is ongeveer tweeduizend jaar voor het eerst Pinksteren is geworden op de we reld. Toen kwam de kracht, de rei nigende, de verlossende kracht van Dank vertolkt voor geboden hulp (Van onze Amsterdamse correspondent). Electrische impulsen op de her senen doen bij een patiënt het ver leden „herleven", aldus heeft dr Wethouder de Roos zeide in zijn Wilder Penfield, directeur van het antwoord, dat Amsterdam ver- neurologisch instituut te Montreal heugd is over de wijze waarop Zon- °P een internationaal psycholo- Omdat burgemeester d Ailly niet nemaire zjch heeft hersteld; mede Sisch congres aldaar gezegd, op tijd uit Den Haag terug kon zijn, dank zij de hulpverlening zijn de Bij een bepaalde behandeling van trad op een teken van de in laat- banden tussen Amsterdam en dit epileptische patiënten met electro- Schouwse doro orof Zeeman'«en °P gedeelten van de cortex, middeleeuwse dracht gestoken bo- wederom versterkt. De heer de had hÜ opgemerkt, dat deze soms de van de raadzaal de waarne- roos zeide toe niet te zullen verzui- dingen uit het verleden zagen, hoor- mend burgemeester van Amster- men het gemeentebestuur van Zon- den of voelden, hoewel zij zich van dam, mr. A. de Roos, de koffieka- - nemaire uit te nodigen, wanneer Ermelo, de heer H. M. Martens. H.M. bracht een bezoek aan het blindentehuis „Sonneheerdt". De Koningin bezichtigde het werkge- bouw, de brailledrukkerij, de we verij, de mandenmakerij, een zit- slaapkamertje voor de blinden, de zaal der niet-werkende blinden, enz. Met grote belangstelling infor- bracht werd aan Beetsterzwaag. Verlofregeling parale (roepen het heden bewust bleven. „Tijdens het horen van muziek daar een ereplaats krijgen. De vijftig procent van de parate Hij rijk en blij maakt in al deze onderdelen, die elk weekend met zondaarsellende, verlof naar huis mogen gaan, zul- Gelukkig mogen wij, die zo pas meerde H.M. telkens naar een en len voortaan in plaats van des Za- nog het Pinksterfeest 1954 hebben ander terdags om 13.00 uur, reeds des gevierd, het weten: „De Kerk heeft Vrijdags om 18.00 uur met verlof 's Vaders Geest ontvangen". Hoe- Een blinde dame van de huis- mogen vertrekken. In plaats van wel Pinksteren weer achter ons houding bood H.M. bloemen aan. 's Maandagsavonds om 24.00 uur ligt, is daarom de periode van de Daarna werd de tocht voortgezet zal men dan echter 's Maandags Heilige Geest niet voorbij, 't Is he naar het dorp Ermelo waar een om 12 00 üur weer in de legerings- den de tijd van de Heilige Geest, grote menigte H M enthousiast ver- Plaats moeten zijn teruggekeerd. Maar, zult ge zeggen, je merkt er welkom de Deheer Wv anDolde Deze maatregel Is door de minis- maar zo heel weinig van. Dat komt ren, voorzitter van de' Christelijke ter van Oorlog benomen om de omdat wij er geen acht meer op Oranjevereniging bood H M hier sP°°™eeen op Zaterdagmiddag, geven. Het komt door het ongeloof het geschenk der'burgerij aan, een vele duizenden militairen van de Christenen „ii™™ Z.., moesten worden vervoerd, te ont- Wat is hier die lamme of kreu- lasten. Bovendien is een voordeel pele bij de Schone Poort een toon- ervan, dat de militairen nu drie beeld van ellende, van de armoede nachten thuis kunnen overblijven, van het arm-zijn! Arm en afhanke- De regeling is niet louter voor lijk Van anderen! En nu komen werd een groepje mannen, die bang waren en zich heel, heel klein ge— het nieuwe stadhuis zal worden ge— voelden in een machtige omgeving, mer der raadsleden binnen, waar opend Het zonnemairese bord zal worden de instrumenten herkend door die kracht tot helden ge- Ack »- maakt. Tot helden van Koning Je zus Christus. Werden op die Pink sterdag niet drieduizend mensen be keerd? D.w.z. gingen drieduizend mensen bemerken dat Jezus Chris tus niet gemist kan worden en dat de delegatie van Zonnemaire Don derdagmorgen jl. was aangekomen. Aan het einde van zijn gemoede- Burgemeester Roelvink droeg het 3Üke toespraak de gehele over- geschenk, dat de hoofdstad namens dracht drf S Pr?'"S' wei"!S ceremonieel, doch stellig waardig het dorp en de polders werd aange- karakter betoogde de heer de en ziet men de concertzaal of het café voor zich. Bij een gesprek schijnt de patiënt weer met zijn vrienden te lachen". boden. KERKNIEUWS massief zilveren tafelbel met speci fiek Ermelose motieven. Aan de grens van de gemeente Harderwijk werd de Koningin be groet door burgemeester G. J. Nu- man. Hierna werd door de twee- lingstad onder grote belangstelling, ook van de vele daar wonende In dische Nederlanders, gereden naar het stadhuis, waar H.M. een zang- hulde van schoolkinderen in ont vangst nam. Kort tevoren had zich een hevige stortbui over hen ont last, maar bij de aankomst van H.M. scheen een vrolijke oranjezon. Twee meisjes boden H.M. een bou quet paarse orchideën en theerozen aan. In de hal van het stadhuis stelde burgemeester Numan de dames Martens en Numan en de raads leden van Harderwijk aan de Ko- de zomermaanden getroffen. Ingezonden mededeling Huldzuiyerheid - Huidgezondheid Korte berichten uit het Binnenland Petrus en Johannes, vol spanning ziet deze man hen komen. Zal hij een flinke gift ontvangen? Petrus en Johannes zijn arm in zichzelf, maar rijk in Christus. Zilver of goud hebfeen zij niet. Maar nu komt het, nu komt de wending, de grote tegenstelling: wat ik heb, dat geef ik U, in de naam van Jezus Chris tus de Nazarener, sta op en wandel. Jezus is hun kracht en leven. Neen de wereld weet het niet, wat Gods grote liefde biedt, 't Is uit Hem, Jezus Christus. Lezer, hebt ge wel eens een schaar zien liggen en in de buurt van die schaar een naald? Wat gaat er ge- Roos, dat de hulpverlening steeds moeilijker wordt. Maar de heer P. Nadat wethouder de Roos, die in C. Besanger, die ten stadhuize de gezelschap was van de wethouders grote uitdeler aan Schouwen en Steinmetz, Ram en van Wijck Duiveland is, kan veel. In dit ver- de laatste, die de financiën van de band beloofde de waarnemend bur- hoofdstad beheert wordt de „pen- gemeester, dat men ernstig zal den- ningmeester voor Schouwen en ken over het jongste verzoek van Duiveland" genoemd de Zeeu- Zonnemaire dat hierin bestaat: wen had begroet, trad de eerste zend ons een onderwijzeres. „En tius-lid-ouderling was gekozen de burger van Zonnemaire naar voren, dat moet een flinke onderwijzeres heer A. Goudzwaard te Scherpe- Burgemeester Roelvink herinner- zijn, want Zonnemaire kan alleen de er aan, hoe Amsterdam destijds maar flinke mensen gebruiken", reeds het geschenk op papier had vond de wethouder, aanschouwd. „De Porcelijne Fles" Na de plechtigheid bleef men nog tc Delft is er niet helemaal in ge- enige tijd genoeglijk bijeen. Hierna Slaagd de wensen van Zonnemaire begaf de delegatie van Schouwen aangaande het ontwerp van de op- zich naar „Lido", het riante restau- zichter Nieuwenhuize te verwerke- rant aan het water, nabij het Leid- lijken, maar men heeft het model se Bosje. Vandaar reed men naar zoveel mogelijk benaderd. het grote complex van de Centrale In de stijlvolle kamer, groten- Markthallen, waar iedere morgen Ned. Herv. Kerk Rectificatie In het Vrijdag opgenomen ver slag van de classis Zierikzee, stond abusievelijk vermeld dat als ter- nisse. Dit moest zijn de heer A. C. Goudzwaard te Zierikzee. OFFICIËLE PUBLICATIE Consumptiemelkprijs 's GRAVENHAGE. Veldmaar schalk Graaf Alexander van Tunis, beuren als die naald op een be- minister van Defensie van Groot- paalde afstand van die schaar Brittannië, is Vrijdagmorgen met komt? Dan wordt die naald naar een K.L.M.-vliegtuig op Schiphol de schaar toegetrokken. Want die aangekomen. Minister Alexander schaar oefent aantrekkingskracht heeft een uitnodiging van de mi- op die naald uit. Zo moeten ook nister van Oorlog en van Marine, wij, lezers, komen in het krach t- ir C. Staf, aanvaard, om ons land veld van de Heilige Geest. Ge hebt te bezoeken. Dit bezoek kan wor- zeker wel eens een bloem zien den gezien als een gevolg van de bloeien en ge hebt bemerkt de innige samenwerking die tussen heerlijke geur van zo'n schoon- De oud-commandant van de voor- Nederland en Groot-Brittannië be- bloeiende bloem. Wanneer kan een malige 7 December-divisie, gene- staat. mens die bloem zien? Als die bloem raal-majoor H. J. J. W. Dürst Britt, in het gezichtsveld van ons staat. Generaal-Majoor Dürst Britt over omstreden uitspraak Hü spoorde niet aan tot ongehoorzaamheid In verband met de per 17 April deels gesierd met oude wapens, ge- het vitamine-diner voor de grote met 3/4 cent per liter verlaagde re- waagde de heer Roelvink van de stad groente en fruit wordt geringssubsidie op consumptiemelk hulp, die Amsterdam, vooral ter- aangevoerd en verdeeld. Tenslotte in West-Nederland, alsmede met stond na de ramp geboden heeft. zat men aan aan een afscheidsdi- het oog op, bij nacalculatie op ba- ,Wilt U dit als bewijs van onze ner, dat Amsterdam aanbood in het sis der zuivere kostprijzen geble- dank aanvaarden. En ik geloof ze- restaurant van Aviorama, op het ken te lage verkoopprijzen in het ker namens andere getroffen ge- vliegveld Schiphol, een der mo- jongste verleden, heeft het bestuur meenten van ons eiland te mogen dernst plekje is die Nederland bezit, der Algemene Vereniging voor spreken als ik Amsterdam hulde Des avonds laat keerde de dele- Melkvoorziening te 's-Gravenhage breng voor alle hulp die reeds ver- gatie huiswaarts. Zij bestond, be- besloten de melkhandel in genoemd leend is en nog verleend zal wor- halve de burgemeester, uit de he- gebied te adviseren om met ingang den. Burgemeester Roelvink zeide ren J. A. v. d. Bijl, raadslid, M. D. van 13 Juni a.s. de prijzen voor graag te zien, dat het bord een v. d. Bijl (polder Nieuw Bommene- consumptiemelk en consumptie plaats zal krijgen in het nieuwe de), J. v. d. Bijl (polder Bloois) en melkproducten met 1 cent per liter stadhuis van de hoofdstad. Tenslotte stelde hij de hulp van Amsterdam als een voorbeeld en wees er op hoe de stad aan Amstel en IJ tenslotte heel het getroffen eiland heeft geadopteerd. De heer Roelvink pakte voorts het bord uit de verpakking en wees de aanwezigen op de bloemenmand, die het hoofdmotief van het ont- 'werp is, waar omheen beelden van Zonnemaire, zoals een plattegrond van de gemeente gevoegd zijn. Het randschrift in het hart van dit J. M. Goemans (polder Zonnemaire) te verhogen. Velbert zag Westhoek op kleurenfoto's is in een toespraak voor de afde- >q c.R A VPNHAOF On uitnodi- Wanneer kan een mens die bloem verwierf, luidt: ling Haarlem van het veteranen- ging van de Bond van Nederlandse ruiken? Als w« in het reukveld van legioen Nederland, teruggekomen ^iftaire oorlogsslachtoffers, zullen die bloem staan Welnu lezer, zo op een passage uit zun redevoering ernsti gehandjrapte inva- gaat het ook met de Heilige Geest voor de afdeling Amsterdam van ,ide militalren uit joego-Slavië, dat, 1S geweldig. Wat ral die dit legioen, die aanleiding is ge- van 26 Juni tot Juli Mn bezoek kreupele verbaasd gekeken hebbent weest tot officiële cntiek. brengen aan ons land. Maar hij mag een gezond en sterk Hij zeide, dat een deel van de mens worden. Wandelende, sprin- pers van deze rede „slechts dat- amha«n gende en Iovende' G?.0- x gene heeft trachten weer te geven, ,s GRAVENHAGE. Tot ambassa- Het Pinksterfeest ligt achter ons dat sensatie zou kunnen verwek- «nee van Pakistan in Nederland is en wi]- m0geil) ja moeten weer ver ken. terwijl de weergave van de benoemd Begum Ra ana Liaquat der wachten ons nog veel omstandigheden onder welke het All Khan. De ambassadrice wordt moejiijkheden, maar Jezus Chris- werd gesproken evenals het ver- in September in ons land ver- tus js gjsteren en heden en tot in band met de overige gesproken wacht. Zij is de weduwe van de eeuwigheid dezelfde. Gaat tot Hem, woorden, bij dit gedeelte van de eerste minister van Pakistan, Na- de trooster aller smarten. En gij pers ontbrak. Dit heeft aanleiding wabzada Liaquat All Khan, die 2uJt jeven ujt de rijkdom van Jezus gegeven tot een polemiek, waarbij enige jaren geleden bij een aanslag christus. lol andere personen naar voren l het levengekomem Mevrouw H. B. Daartoe speciaal uitgenodigd, en van de ramp, die het eiland ge- brachten de heren J. P. C. Boot en troffen heeft, te komen vertellen, fraaie bord, dat alom bewondering Jac. v. d. Berge van 10-16 Mei een Sdd"??a, *1? verwierf, luidt: „Dit erkentelijk- bezoek aan de stad VelbeTt in West gtwee over de Westhoek van het heid voor de ons betoonde hulp, westnoeK van nei Februari 1953" Aan de achterzijde ^>ults^an"-' zulks naar aanleiding eiland met een tocht naar Zierik- van het bord staat vermeld, dat het van een serie ;foto's van de ramp, zee een lezing in het bijzonder mede is aangeboden namens de welke de plaatsvervangend burge- i imlders Zou,lllfois. Oud- mcester Zn deee stad, de Heer d^d^t'SkTafn? Frings, vorig jaar bij een bezoek wezigen zeer op prijs werden ge- aan zijn stad gezien had. steId en een vrij goed beeld van De stad Velbert is de belangrijk- de <™6<wing en van de ramp te zien Saven. De beide lezingen over ste sloten- en beslagfabneksstad onze omgeving hebben er toe ge- van Europa, en daarom had de heer leid, dat verschillende der aanwe- Frings voorgesteld een aantal fa- zigen meedeelden, dat zij hun va- brikanten te verzoeken de sloten 1°°T en Nieuw Bommenede. Prins Bernhard bescherm heer Zeeuwse Ringrijders- vereniging Daartoe aangezocht door het be stuur van de Zeeuwse ringrijders- vereniging, heeft Z.K.H. om het leven is gekomen. Mevrouw zijn gebracht^hetgeen "ikslechts' Liaquat Ali Khan is de eerste am- kan veroordelen en waarover ik bassadnee van een Moslim-land. verder zwijg." „Wel", zo vervolgde generaal- Bernhard zich bereid verklaard, Prins voor het in Haamstede te bouwen hngenverkeer door dit bezoek brengen, zodat ook het vreemde- ge- - De Nord Deutsche Lioyd te yvei c.yj GRAVENHAGE. De Ameri- Bremen en de Hamburg Amerika maioor Dürst Britt^^verkfaar"ik"te kaanse „Medal of Freedom" is toe- Linie te Hamburg, hebben besloten menen niet te hebben aangespoord gekend aan mej. H. C. Kohlbrugge geregeld gecombineerde sneldien- tot dappere ongehoorzaamheid, ter- uit Driebergen en posthuum, aan sten op de Westkust van Noord- wijl het gesprokene is bedoeld als de heer G. C. Wundennk. Mej. Amerika te hervatten. Het eerste critiek on het besluit van de re- Kohlbrugge heeft zich bezig gehou- schip dat naar Los Angelos Har- gering om de opmars naar Djokja den met de verspreiding van ille- bour, San Francisco, Seattle en stoD te zetten welke beslissing on- SaIe bladen en distnbutiebeschei- Vancouver, zal vertrekken is het iuist is geweest" den- reisde als koerierster naar 2693 brt. metende m.s. „Lahnstein" 3 Zwitserland en bracht een verbin- van de Nord Deutsche Lloyd. Ver- «ii i mrn<>n dingslijn tot stand, via welke de trek van Rotterdam 28 Juni, ver- WIlDCKCnae StaiJJUjen Nederlandse regering in Londen moedelijke aankomst te Los Ange- ontdekt in Nicuw-Guinea een groot deel van haar militaire, los Harbour 25 Juli a.s. Als agenten politieke en economische gegevens te Rotterdam en Amsterdam tre- Luchtverkenners hebben in het uit het bezette gebied verkreeg. den op Wm. H. Mliller Co. N.V. Zuidoosten van Australisch Nieuw- Guinea, in een gebied dat nog nooit door blanken betreden is, volks stammen ontdekt. Naar schatting gaat het om 100.000 mensen. Er worden thans patrouilles uitgerust om het gebied te verkennen. De dorpen der inlanders zijn omgeven door tuinen en akkers. Rusthuis te schenken als bijdrage stimuleerd wordt. De heer van den het beschermheerschap dezer ver- in het herstel, waartoe inderdaad Berge heeft van deze trip een se- eniging te aanvaarden. Tijdens de besloten is. Deze slot en vertegen- rie van ongeveer 100 kleurenfoto's grote Zeeuwse folkloristische ma- - gemaakt, die t.z.t. ook wel eens ver- nifestatie, die op 25 Juni te Middel- woordigen een waarde van rond toond zullen worden, waardoor ook burg, als onderdeel van de herden- 2.000. wij kennis kunnen maken met de kingsplechtigheden van Walche- stad, die zich voor onze omgeving ren's herstel, wordt gehouden, zal Als tegenprestatie werd gevraagd interesseert en dit metterdaad toont, dit beschermheerschap aan Prins aan bovengenoemde heren, een en door de waardevolle schenking aan Bernhard worden aangeboden. ander van Haamstede en omgeving het Rusthuis. Geneefse conferentie ziet er somber uit Achtduizend gulden in de Waal Manschappen van de vaar- en duikschool te IJmuiden hebben bij na een halve dag de bodem van de Waal nabij de oever ter hoogte van de oude haven te Nijmegen afge zocht naar een geldbedrag van achtduizend gulden. Dit onderzoek onder water werd ingesteld op ver zoek van de Nijmeegse recherche. Een bejaarde heer had enkele da gen geleden bij de politie aange geven, dat zijn vrouw in overspan nen toestand een portemonnaie met achtduizend gulden in de Waal had geworpen. Dit bedrag was de op brengst van de verkoop van een huisje. De vrouw is in een inrich ting opgenomen. De duikers hebben het geld tot nu toe niet kunnen vinden. Reuters medewerker te Genève, Stanley Priddle, schrijft onder meer: „Tsjoe En Lai heeft Woens dag hardnekkig vastgehouden aan de communistische cis, dat staten, met vertegenwoordigers in de in ternationale commissie van toezicht welke zou moeten toezien op na leving van een wapenstilstand In Indo-China, het recht van veto moeten bezitten. Dit heeft de kan sen om een einde te maken aan de Indochinese oorlog, sterk doen dalen. De communistische-Chinese pre mier en minister van Buitenlandse Zaken verklaarde nadrukkelijk, dat de voorgestelde commissie geen besluiten bij meerderheid van stemmen zal kunnen nemen. Zijn verklaring ging veel verder dan enige, tevoren door zijn geestver wanten gedane uitspraak en het wekt de indruk dat zij de bezege ling is van de impasse, waarin het geschil tussen Oost en West over dit vetorecht is geraakt. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Eden, heeft nog Dinsdagavond jl. gewaarschuwd dat de conferentie te Genève zou mislukken, indien de communisten aan hun eis tot vetorecht zouden vasthouden. Een Amerikaanse maatschap pij heeft een nieuw radar-apparaat voor vliegtuigen gedemonstreerd, dat de weersomstandigheden op 250 km afstand van het vliegtuig regi streert. Volgens de fabrikant is het toestel zo gevoelig, dat het een ha gel- en een regenbui van elkaar onderscheidt. Piloten menen, dat het toestel zeker tot de veiligheid bij het vliegen zal bijdragen. FEUILLETON 65 VAART NIEMAND WEL door Henk van Heeswijk Dit alles benauwde de eenvou dige jongen wel een beetje, maar Greet lachte hem hierom uit, als hij er over begon. Hij moest zich maar helemaal geen zorgen maken, dat kwam immers best in orde! Maar hij kocht in de stad tevens een paar nieuwe, lage schoenen en een wit overhemd, alsmede een hoed. Zo'n hoofddeksel was hij ook nog nimmer rijk geweest. Vroeger droeg hij een pet en als hij in de garage smerig werk had, zette hij een alpino-muts op. Dat was veel gemakkelijker. En voor de rest liep hij zomer en winter in zijn blote hoofd. Maar nu, bij deze bijzondere gelegenheid, hoorde er een hoed bij en hoewel Greet lachend zei, dat hij die hoed toch niet in huis kon ophouden, kon ze het Joop niet uit zijn hoofd praten. Hij zou en moest een hoed hebben. En hij was niet eerder tevreden, vooraleer zijn meisje instemde met zijn keuze: een lichtgrijze stetson, die zeker bij zijn nieuwe blauwe costuum zou pas sen. De inkopen werden gecomple teerd met een mooie zijden das en daarna reden ze met hun schatten huiswaarts. De kleermaker had be loofd, dat het costuum daags voor de verloving klaar zou zijn. In het begin van die week zou hij kunnen passen. Dus moest hij nog een rit naar de stad maken, maar dat was niet zo erg, want van deze gelegen heid maakte hij meteen gebruik om enkele inkopen te doen voor het be drijf. Er waren steeds meer onder delen nodig. Het bedrijf floreerde op ongedachte wijze. Hun garage geraakte meer en meer bekend. Ook de ondernemer, die een auto busdienst onderhield tussen de twee steden, waar Doornenberg lag, was door een zijner chauffeurs, die in het dorp woonde, opmerkzaam ge maakt op de garage, die er sedert een paar maanden was. De man, die de dienstregeling wilde uitbrei den, kreeg toen een idee, waarmee de beide garagehouders volkomen accoord konden gaan en wat hun geen windeieren zou leggen. De laatste avondrit van de ene stad naar de andere was al vrij vroeg, omdat de wagen ook nog de hele rit terug moest maken naar de standplaats en deze terugrit bracht gewoonlijk niet veel in het laadje, omdat er nog wel mensen laat van uit de stad naar de dorpen wilden, maar niet omgekeerd. De onderne mer kwam toen op het idee nog een latere rit in te lassen ,die als eind punt het dorp Doornenberg zou hebben. De bus zou dan gestald worden in de garage van Fred en Joop en 's morgens vroeg zouden de schoolkinderen en forensen dan weer kunnen profiteren van deze vroege dienst, die anders weer eerst uit de stad zou moeten komen, het geen eveneens meestal een rit was, die zijn kosten niet opbracht. De ondernemer stelde zijn plan aan de beide jongens voor en deze stelden hun garage voor een redelijk be drag disponibel voor de bus. Er was immers ruimte genoeg in de garage en 's nachts stonden doorgaans al leen de jeep en de brandweerauto in de grote schuur. Er konden wel drie autobussen bij,als het moest. Op de Zaterdag voor de verloving ging de nieuwe dienstregeling in en kwam tegen twaalven de laatste bus uit de stad in Doornenberg aan. Verschillende dorpsbewoners wa ren hierover best te spreken, want nu konden ze tenminste nog wat later naar hun woonstede terugke ren; de ondernemer was tevreden, want het betekende meer inkom sten en de garagehouders waren er mee content, want ze ontvingen nu maandelijks een vast bedrag en ten slotte was ook de chauffeur in zijn schik, want hij kwam nu 's avonds eerder thuis. Zodat ieder er mee gebaat was. Zaterdags haalde Joop zijn nieu we pak uit de stad en hij kon z'n ongeduld haast niet bedwingen, toen hij het eindelijk in zijn handen had. Natuurlijk moest het thuis even gepast worden. Vol bewonde ring bezag Joop zichzelf in de spie gel. Jonge, zei hij tegen zichzelf, Jopie, je hebt er nog nooit zo piek fijn uitgezien. Je behoeft werkelijk niet meer voor de graaf onder te doen! (Wordt vervolgd). 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 5