Ir Klokke ontwierp schets weder- opbouwplan voor Scharendijke Verpleegster uit Dien Bien Phoe Bruinisser middenstanders brachten bezoek aan de Graafschap Nieuw wijkgebouw komt op de „Slurf" te staan Daar had ik altijd naar uitgezien ZONDER GELUK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - DINSDAG 25 MEI 1954 - No. 17543 Wijkgebouw moet op andere plaats komen De raad van Eikerzee kwam Woensdagavond in spoedeisende vergadering bijeen. Aanwezig wa ren 5 leden. Afwezig de leden van den Bout en Gaanderse. De voorzitter, de heer C. Padmos, wnd. burgemeester, deelt mede, dat deze vergadering uitgeschreven is ter beëdiging van een waarnemend gemeente-ontvanger in verband met cle ziekte .van de heer P. M. van clen Berge. Door burgemeester en wethou ders is met de waarneming belast de heer L. F. van Wijck, gemeente secretaris. Genoemd persoon legt in handen van de voorzitter de voorgeschreven zuiverings- en ambtseed af. De voorzitter hoopt dat de heer van den Berge weer spoedig her steld mag zijn. Van de stedebouwkundige ir. Klokke is ontvangen een schets van het nieuwe wederopbouwplan te Scharendijke. De raad vindt het wel bezwaarlijk, dat de houten ge schenkwoningen op het grondge bied van Duivendijke zijn geprojec teerd. Zolang de gemeenten niet zijn samengevoegd is de bouw daar niet practisch uitvoerbaar. In het plan is er reeds rekening mee ge houden, dat de Elkerzeeseweg recht getrokken zal worden. De weg zal komen te lopen achter de wonin gen van C. van Westervoort en B. Dorreman. In verband hiermede zal het niet mogelijk zijn om de bouw van een wijkgebouw voor het Groe ne Kruis spoedig te realiseren op de in het plan gedachte plaats. Met ir Klokke zal er over worden ge sproken om voor het wijkgebouw een andere plaats uit te kiezen ten einde geen vertraging te ondervin den. Het raadsbesluit van 4 Mei jl. om het Slop te Scharendijke vanaf de zeedijk open te stellen voor het rij- wielverkeer wordt ingetrokken. Het plaatsen van nieuwe borden en pa len wordt nl. te kostbaar geacht ge let op de betekenis van het Slop als openbare weg. Voortaan blijft het Slop dus voor alle verkeer ge sloten. De voorzitter deelt mede. dat een .schreef aan Ho Tsji Minh De voorlichtingsdienst van de Vietminh, die door het persbureau Nieuw-China wordt geciteerd, be richt dat de Franse verpleegster in Dien Bien Phoe, Geneviève de Gal- lard, een brief van de Vietminh- leider Ho Tsji Minh heeft ontvan gen, waarin hij zegt opdracht te hebben gegeven haar onmiddellijk in vrijheid te stellen. Geneviève de Gallard, aldus het Chinese persbureau, heeft Ho Tsji Minh op 19 Mei, ter gelegenheid van zijn 64ste verjaardag, een brief gestuurd om hem te feliciteren en te bedanken voor zijn houding je gens de gevangenen van Dien Bien Phoe. Zij schreef volgens Nieuw- China onder meer: „Wij hopen dat onze beide landen zo spoedig mo gelijk vriendschappelijke betrek kingen kunnen aanknopen in een wereld zonder oorlog". deputatie uit Overijssel van drie personen onder leiding van de bur gemeester van Nieuw Leusen Dins dag jl. een bezoek heeft gebracht aan de gemeenten Eikerzee, Elle- rneet en Duivendijke. Enkele wen sen voor materiële hulpverlening zijn naar voren gebracht. De burge meester van Nieuw Leusen heeft oen bedrag van f 250 overhandigd voor het planten van bomen in de drie gemeenten. Vastgesteld wordt een nieuwe in structie voor de gemeente-ontvan ger. Mede vastgesteld worden: een Ambtenarenreglement, een Ar beidsovereenkomstenverordening en een Wachtgeldverordening. Hierna sluiting. Onvergetelijke tocht door bosrijke streek VISSERIJBERICHTEN Goede kwaliteit van Zeeuwse mosselen Hoewel de opening van het mos selseizoen nog wel ongeveer een maand op zich zal laten wachten, is men in vakkringen optimistisch over de kwaliteit der Zeeuwse mos selen. Zowel proeven genomen door particulieren als door officiële in stanties, wijzen er op, dat de mos selen er momenteel goed vooi-staan en veel beloven voor het aanstaande seizoen; Natuurlijk kan er in de ko mende weken nog veel gebeuren, waardoor de kwaliteit nog kan wor den beïnvloed, maar onverhoopte tegenslagen buiten beschouwing ge laten, heeft men goede moed. Jammer is echter dat de voor raad Zeeuwse mosselen beperkt is, zodat niet alle kwekers wanneer de levering een aanvang neemt, over Zeeuwse mosselen kunnen beschik ken. Van de kwaliteit op de Wad denzee kan nog weinig worden ge zegd, daar de Waddenzeemosselen iets later leverbaar zijn dan de Zeeuwse. De boeier „Friso", welke door het Friese bedrijfsleven werd be stemd voor Statenjacht, ligt op de werf „De Pölle" te Grouw in sier lijke eenvoud te deinen. De over dracht is Zaterdag 'bijgewoond door o.a. de Commandant Zee macht, Schout bij nacht Burghardt, terwijl een oorlogsbodem die dag naar het Pikmeer is gevaren. Doodskoppen op het wegdek in Laren Teneinde aandacht te vestigen op de gevaarlijke toestand bij het kruispunt van de Rijksweg te La ren (N.H.), waar Zaterdagmiddag bij een verkeersongeluk zeven per sonen werden gewond, heeft een aantal personen in de nacht van Zaterdag op Zondag gepoogd, het wegdek bij het kruispunt met doodskoppen te beschildex-en. De politie heeft zulks echter verhin derd. De volgende nacht hebben zij hun poging herhaald en ditmaal met meer succes, want het donkere wegdek is thans voorzien van acht tien witte doodskoppen elk met een doorsnede van ongeveer een halve meter. GEMEENTERAAD OUWERKERK Achterstallige havengelden niet meer te achterhalen De tocht naar Gorssel en om streken voor de leden van de Brui nisser Middenstandsvereniging, is voor de deelnemers onvergetelijk geworden. Na eerst te Breda en te Grave te hebben gepauzeerd, arriveerde men omstreeks half een aan* hotel „De Laatste Stuiver", waar o.m, burge meester Jhr Tate van Gorssel acte de présence gaf. Na de koffiemaal tijd kreeg men gelegenheid de om trek van Eefde wandelend te ver kennen, maar al spoedig nam men plaats in auto's, om op meer mo derner manier en wijder uitge strekt zijn kennis van de streek, waar men te gast was, te vergro ten. Begonnen werd met een be zoek aan de Stichting Ned. Mettray te Eefde, waar de directeur een en ander vertelde over doel en werk wijze van dit opvoedingsgesticht. Vandaag ging 't via Gorssel, Harf- sen, Epe en Laren naar Almen, waar werd gepauzeerd en het uit het gedicht van Staring bekende kerkje werd bezocht. De heer Oos terkamp, hoofd der school, gaf hier een uiteenzetting van de geschie denis van dit kerkje. Nadat men alle buurtschappen, waaruit de ge meente Gorssel bestaat, had be zocht, arriveerde men weer op het punt van uitgang, waar door de winkeliersvereniging uit Gorssel 'n diner aan de Bruinissenaren werd aangeboden. Na het diner, waarbij de heer Klein Lebbink, als voorzitter van de Gorsselse middenstand zijn col lega's uit Bruinisse bet welkom toeriep, was men enkele uren ge zellig bijeen. Verbaasd stond men van de vingervlugheid van de heer Grashuis (zelf een Gorssels mid denstander), terwijl voordracht en declamatie, zowel van Gorsselse als Bruinisser middenstanders, de goede stemming er in hield. Het slotwoord van de heer De Koning, die als voorzitter van de Bruinisser middenstandsvereniging de tolk was van alle aanwezigen om dank te brengen voor het gebodene, ken dan ook niet anders zijn dan een lofrede, voor alles waarop men was onthaald. Een uitnodiging voor een tegenbezoek werd gul aangenomen, terwijl iedere Gorsselse midden stander van Bruinisse een ramp tegel zal ontvangen, waarop ons eiland aan kettingen boven water wordt gehaald. Gorssel was in die kettingen één der schakels. Donderdag reed men, na een har telijk afscheid van de Gelderse gastheren, naar Apeldoorn, waar werd geluncht, de Julianatoren be klommen werd, de echoput bezocht enz., terwijl verder via Amersfoort, Soesterberg, Soestdijk enz., door een der mooiste gedeelten van ons land naar Utrecht werd gereden. Via Den Bosch keerde men huis waarts, rijker aan ervaringen, met een niet uit te wissen herinnering aan mensen uit een voorheen on bekend deel van ons land, die zich om het hardst beijverden om de mensen uit het rampgebied alles te geven wat mogelijk was. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Uitslag wedvlucht Chimay op 15 Mei. Afstand 180 km. Deelname van Bruinisse 47 duiven. Snelheid eer ste duif 876,54, laatste duif 725,59 m per minuut. 1, 9, 11, 16 en 17 C. J. Maas; 2, 5 en 20 C. Capelle; 3, 4, 7, 8, 10, 15 en 18 C. Bal; 6 A. de Koning; 12 en 19 J. L. Nieuwer- steeg; 13 A. J. IJzelenberg; 14 en 22 J. Folmer. De I4e wandeltocht op Schouwen-Duiveland Verheugend groot was de deel name aan de 14e wandeltocht op Schouwen-Duiveland, welke Zater dag werd gehouden, want niet min der dan 146 tipperlaarsters en tip pelaars hadejen ingeschreven voor de 25 km. lange tocht, welke van Zierikzee voerde over Kerkwerve, Brouwershaven, Zonnemaire, Drei- schor en Schuddebeurs met als eindpunt weer Zierikzee. Vijf kwa men er niet op, zodat er 141 (49 da mes en 92 heren) startten vanaf Concordiatoen de voorzitter van het comité, dr. J. C, Röhner om 2 uur het sein hiervoor gaf. Ingezonden mededeling De gewonden De Vietminh is begonnen met het herstellen van het grootste vlieg veld van Dien Bien Phoe, opdat hier „Dakota's" kunnen landen, waarmede meer gewonden kunnen worden afgevoerd dan met lichte- of hefschroefvliegtuigen. Volgens Franse opgave zijn tot en met Vrijdag jl. 176 gewonde le den van het garnizoen van Dien Bien Phoe afgevoerd. Wonderen van Techniek Klokjes iets groter dan luciferskop Te Bazel heeft men, ter gelegen heid van de Jaarbeurs, kennis kun nen nemen van de nieuwste pro ducten van de Zwitserse horloge industrie: horloges die zichzelf cor rigeren als zij te snel of te lang zaam lopen; verbeterde zich zelf- opwindende horloges die zo gevoe lig zijn dat zij zichzelf opwinden zelfs wanneer ze in de zak wor den gedragen; klokjes iets groter dan een luciferskop; als hanger, medaillon of broche, gemonteerd in een zakpotlood. Het automatische horloge kan ook worden gedragen als broche of manchetknoop; het kan 's nachts worden weggelegd, want het heeft voor zes en dertig uur reserve kracht. Het armband wekkerhorloge, waar, naar het schijnt, behoefte aan bestaat, want anders werd het niet vervaardigd, heeft twee wek ker-systemen, nl. een duidelijk hoorbare wekker en een wekin- richting die trilingen uitzendt die de drager van dit horloge tot de realiteit terugbrengen. Het kostbaarste horloge dat was geëxposeerd werd geschat op tien duizend dollar, het was een arm bandhorloge met 212 diamanten, Op Vrijdag 21 Mei jl. kwam de raad in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van bur gemeester Romeijn. Afwezig dhr. A. Hage. Ingekomen was een schrijven van de Hervormde Stichting voor Maat schappelijk Werk en Gezinsverzor ging op Schouwen-Duiveland, waar in verzocht wordt om; a. voor wat betreft de sector maatschappelijk werk een bijdrage te geven van 10 cent per inwoner; b. voor wat be treft de sector verzorgingsdagen der gezinsverzorgsters in deze ge meente, een bijdrage te geven. B. en W. stellen voor om het ander b ge vraagde toe te staan, maar het on der a gevraagde af te wijzen. Op een vraag van de heer v. d. Hulle of het maatschappelijk werk misschien door een nieuw te vormen, neutrale stichting, ter hand genomen kan worden, antwoordt de voorzitter dat er door de Hervormde Stichting van Maatschappelijk Werk reeds aan uitbreiding op bredere grondslag gedacht wordt. Z.h.s. gaat de raad met het voorstel van B. en W. ac- coord. Op een verzoek van het Comité Nationaal Monument Dr A. Ples- man, om een bijdrage voor een op te richten monument als blijvende hulde aan Dr Plesman, wordt z.h.s. besloten hiervoor f 5,beschikbaar te stellen. Een verzoek van de Stichting Culturele Commissie Beijersdijkje, om geldelijke steun in de exploita tiekosten van de kleuterschool aan het Beijersdijkje wordt, op voorstel van B. en W., aangehouden tot een volgende vergadering, om eerst de mogelijkheid te onderzoeken op welke manier aan dit verzoek vol daan kan worden. Van het architectenbureau Veeze en Twijnstra is een plattegrondte kening ingekomen betreffende het in deze gemeente te bouwen wijk gebouw voor het „Groene Kruis", met badhuis. Het wijkgebouw be staat uit een wachtruimte, een uit kleed- en weegruimte, een dokters kamer en een magazijn, terwijl het aangebouwde badhuis zal bestaan uit een wachtruimte, vijf badcellen en één badkamer. Dit gebouw zal komen te staan op de „Slurf", te genover de bakkerij van de heer v. d. Berge. De raad gaat z.h.s. met het ontwerp accoord. Machtiging aankoop grond voor sportveld De voorzitter deelt mede, dat om de beschikking te krijgen over een sportveld, het college van B. en W. een machtiging van de raad nodig heeft om de daarvoor benodigde grond aan te kopen, wanneer dit eventueel nodig mocht zijn. De raad verleent B. en W. z.h.s. deze mach tiging. Bij de rondvraag vraagt de heer v. d. Hulle of het mogelijk is, misschien door een initiatief van de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen, tot de oprichting van een werkplaats voor minder valide arbeiders te komen op het eiland. Arbeid geeft altijd meer bevredi ging dan ondersteuning, aldus de heer v. d. Hulle en het ligt daarom ook op onze weg deze mensen daar voor in de gelegenheid te stellen. De voorzitter zegt dat hierover met het A.V.O. reeds overleg is gepleegd, docht dat er te weinig daarvoor in aanmerking komende minder vali den op het eiland zijn om tot stich ting van zo'n werkplaats over te gaan. Verder merkt de heer v. d. Hulle op, dat minister Cals bij zijn bezoek aan het eiland heeft gesproken over de hoge kosten van het levenson derhoud op het eiland en hij ver zoekt, gezien het feit dat ook minis ter Cals van deze hoge kosten over tuigd is, de mogelijkheden te onder zoeken om de uitkeringen van de Dienst van Sociale Zorg te ver hogen. De voorzitter zegt toe dat dit dan onder de aandacht van de Dienst voor Sociale Zorg gebracht zal worden. De heer de Later vraagt hoe het met het rioleringsplan staat waarop wethouder Kuijper ant woordt dat, wanneer de houten ge schenkwoningen klaar zijn, ook de nieuwe riolering erin moet liggen. De heer v. Klinken vraagt hoe het met de herstelwerkzaamheden aan de haven te Viane staat. De voor zitter zegt dat het materiaal is aan gevoerd en met het heien een aan vang is genomen. De sloop- en op ruimingswerkzaamheden zijn reeds gebeurd. De heer v. Klinken informeert of de achterstallige havengelden nog te innen zijn. Wethouder Kuijper zegt dat havengelden wel niet meer te achterhalen zullen zijn, doch dat er wel geprobeerd zal worden het verschuldigde kadegeld over het afgelopen jaar in te vorderen. Het ligt bovendien in de bedoeling om het werk verbonden aan het haven meesterschap binnen zeer korte tijd te hervatten, zodat ook aan de ha ven weer tot normale toestanden teruggekeerd kan worden. Op een vraag van de heer v. Klin ken of het mogelijk is de weg aan hel Beijersdijkje te verbreden en beter te verharden en de barakken opnieuw te verven, zegt de voorzit ter dat dit met de betreffende in stanties besproken zal worden. Hierna sluiting. 1LJET resultaat van Castella Pa rels was eenvoudig verbluffend Binnen 20 minuten had ik mijn was kraakhelder aan de lijn han gen. Dit is juist waar ik altijd naar heb uitgezien. Daarom wil ik U mijn blijdschap en dankbaar heid uiten. Voor mij staat het vast, dat dit het wondermiddel is> voor deze tijd, waarin we alles vlugger en economischer willen. Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen die op getogen zijn over de snelle en fan tastische resultaten, die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat ver rukkelijk schuim. Geen papje voor af te makenAlle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoe len is genoeg. Deze nieuwe, veel kortere wasbehandeling is ook veel beter voor alle textielweefsels: on danks de ge weldige was kracht van Castella Parels is er van slij- tage-in-de-was geen sprake meer. En U staat versteld van de blank heid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met dit wonder wasmiddel. Volg de beste raad, die U ooit werd gege ven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in huis! Geschiedde de start nog bij droog weer ,op het verdere gedeelte van de tocht maakten de deelnemers kennis met verschillende buitjes, die wel aangenaam waren wat hel stof aangaat, doch verder niet ge waardeerd konden worden. Deson danks bleef de stemming uitste kend en van uitvallen onderweg was dan ook geen sprake. Op en kele stukjes na voerde de locht over goede wegen, maar toch had den de 2 blarenprikkers het druk, wat tijdens de eerste rust in Brou wershaven al bleek, doch nog in meerdere mate tijdens de tweede rust in Dreischor uitkwam. Te wei nig voorafgaande training zal hier van wel de hoofdoorzaak zijn ge weest! Ruim binnen de gestelde tijd van zes uren waren allen binnen (de eersten te ca. kwart voor zes, de laatsten te ruim 7 uur), waarna in de grote zaal van „Concordia" de uitreiking der diploma's en „onder scheidingstekenen" plaats vond. Dr. Röhner sprak er hier zijn voldoe ning over uit dat, ondanks het minder gunstige weer (overigens was het op de 13 voorafgaande toch ten steeds mooi weer geweest) allen de tocht goed hadden volbracht. Spr. memoreerde verder dat deze tocht feitelijk de twintigste had moeten zijn, maar dat door de oor log en de ramp deze zes maal niet kon doorgaan. In het bijzonder richtte hij zich tot de 3 groepen (Padvinders, C.J.M.V. en Zierik- zees Lyceum), die hadden deelge nomen, waarbij hij de hoop uitsprak dat dit aantal de volgende keer nog groter zou zijn. Ten slotte dankte hij allen, die op enigerlei wijze hun medewerking hadden verleend, spe ciaal de 2 voetverzorgers en de heer J. Berrevoets Mz., die met de „Zee- landia" motorcarrier had gereden. Hierna reikte hij de diploma's, kruizen, kroontjes, drietjes en vier tjes uit aan de 96 individuelen en de drie groepen, welke laatste bo vendien een fraaie medaille ont vingen. Met een hartelijk „tot de volgende keer", werd de bijeen komst besloten en behoorde deze 14e wandeltocht weer tot het ver leden. Zoals gezegd was de deelname groot, zelfs heel wat groter dan in 1952. Behalve 10 „ouwe getrouwen" (van wie de oudste 51 Lentes telde) die een viertje ontvingen, 7 die voor een drietje en 24 die voor een kroontje in aanmerking kwamen, waren het voor het overgrootste deel nieuwelingen die meetippel- den. Zij kwamen uit bijna alle ge meenten van het eiland. Enkelen waren er die tijdelijk hier werk zaam zijn. Eén deelneemster was speciaal uit Utrecht voor deze tocht overgekomen! Alleen de gymnas tiekverenigingen, van wie wel enige leden meeliepen, werden als groe pen node gemist. De Sowjet-Unie heeft ongeveer 3.6 millioen kg. overtollig varkens vlees in blik van Canadese hande laren gekocht, zo blijkt uit berich ten in de pers. Het overschot is ont slaan doordat in 1951 de Ameri kaanse markt in verband met het uitbreken van mond- en klauwzeer tijdelijk voor Canada gesloten was. Een gezin in Hythe, Kent, heeft zijn tehuis van vliegenzwermen be vrijd met behulp van spinnen. De spinnen zijn gekocht bij een plaat selijke geleerde. Het gezinshoofd zei „Niemand van de familie heeft bezwaren tegen spinnen. Zij zijn zindelijk en veroorzaken geen last. Zij zijn in ons huis als geëerde en geëerbiedigde gasten". FEUILLETON 45 VAART NIEMAND WEL door Henk van Heeswijk De volgende morgen de jon gens waren al druk bezig met hun werk kwam de wagen van Graaf van der Waerde aanrijden. Achter het stuur zat een onbekende man in chauffeurslivrei. Hij reed de wa gen voor de deur, stapte op deftige wijze uit en keek met verachtelijke blikken eerst naar de garage en daarna naar de drie jongens. De knecht voorzag juist een kleine wa gen van benzine en de beide vrien den waren in hun garage. De chauf feur stapte naar binnen en stevende recht op Joop af. „Hier is de wagen van Graaf van der Waerde Horstkamp, die op het ogenblik gast is van huize „Ruim zicht". Zijne Genade wenst, dat de wagen geheel schoongemaakt en de motor nagekeken wordt". „Zo", bromde Joop, veronderstel lende, dat deze parvenu de chauf feur was van de graaf. „Zodra we tijd hebben, beginnen we er aan". De man bleef even besluiteloos ronddraaien. „Het is tevens de wens van Zijne Genade, dat ik met uw wagen naar „Ruimzicht" terugge bracht wordt", vervolgde hij. Joop kwam overeind en keek de spreker van top tot teen aan. „Zo? Nou, doe dan mijn complimenten aan je baas en zeg hem maar, dat we geen tijd hebben om zijn knecht naar „Ruimzicht" te brengen. We hebben heel wat anders te doen". „Ik kan toch niet dat hele eind terug gaan lopen", protesteerde de ander verontwaardigd. Joop keek hem spottend aan. „Ik zou niet weten, waarom niet. Een moj'genwandeling na het ontbijt is uitstekend voor de spijsvertering. Bovendien heb je dan de gelegen heid om de schoonheid van Door- nenberg eens te bewonderen. Aju, Jansen, als de wagen klaar is, zul len we wel een seintje geven. Dan kun je hem weer ophalen". En Joop draaide de woedende chauffeur zijn rug toe en ging on verstoord verder met .zijn werk. De ander was een ogenblik be sluiteloos. Misschien was hij aan vankelijk van plan om weer met de wagen van de graaf terug te keren, maar tenslotte haalde hij op ver achtelijke wijze zijn schouders op en draaide zich op zijn hielen om, waarna hij, zonder een woord ten groet, de garage uitliep en de dorps straat terugwandelde. Fred grinnikte en zelfs Henk, hun knecht, kon een glimlach niet weer houden. De jongens gingen gewoon verder met hun werk, maar na een half uurtje stond Joop weer op en liep naar buiten, waar hij de wa gen van de graaf met critische blik bezag. Veel bijzonders was het ook niet. Een doodgewone Peugeot, al verscheidene jaren oud, verwaar loosd en versleten. Alleen de kroon tjes op de portieren glansden van nieuwigheid, blijkbaar er pas op geschilderd. Hij bekeek de wagen eens van' binnen, maar daar was het navenant. De bekleding ver toonde hier cn daar kale plekken, weliswaar handig gecamoufleerd door een paar plaids. Het stuur zat gevaarlijk los. Er zat een speling in van bijna een kwart slag. De wa gen moest nodig nagekeken wor den. Dat was een feit. Hij ging achter het stuur zitten en probeerde de motor op gang te krijgen. Maar dat lukte niet best, want de accu was nagenoeg uitge put. Van onder de zitting haalde hij de slinger te voorschijn en hierme de kreeg hij de motor op gang. Hm liep ook niet erg regelmatig. Waarschijnlijk ook uitgesleten cy- linderwanden. De hele wagen was niet veel waard. En dat voor een deftige Belgische graaf. Joop kreeg hoe langer hoe meer wantrouwen tegen de man. Hij reed de wagen in de garage en zette hem in een hoek. Als hij tijd en zin had, zou hij er wel eens aan beginnen. Tot grote verwondering van de beide vrienden, kwamen de meisjes die middag, zoals tot nu toe dage lijks het geval geweest was, niet, om even een kopje thee te drinken. Dat kwam natuurlijk door die verma ledijde graaf. Joop kon natuurlijk niet weten, dat de vader van de bei de meisjes heel royaal zijn wagen ter beschikking van de graaf had gesteld, zolang zijn auto in repara tie was en dat de graaf, die dit aan bod waardig had geaccepteerd,*1 de dames had uitgenodigd voor een tochtje in de omgeving. De roodha rige chauffeur reed hen gedurende de middag door verschillende dor pen en stadjes en in één van deze dronken ze 's middags thee. Toen ze tegen etenstijd weer op „Ruim zicht" terug waren, dacht Greet een ogenblik berouwvol aan haar Joop. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 5