Dijkverbreding vergt herziening wederopbouwplan Eikerzee HET CONTACT MET ANDEREN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - ZATERDAG 8 MEI 1954 - No. 17534 Noodzakelijke grondreserveringen voor openbare gebouwen Stad en Provincie KERKWERVE Loop der bevolking over April. Ingekomen: J. C. den Boer van Zie- rikzee; A. van der Welle, echtg. van Boot, van Zierikzee. Vertrokken: L. Landman naar Nijkerk; A. J. Hanse met gezin naar Noord Oost polder; C. J. Klompe met gezin naar Maarssen; van Usseldijk met gezin De raad van Eikerzee kwam Dins- sloten wordt hier een passende af- dag jl. in openbare vergadering bij- rastering te plaatsen. een onder voorzitterschap van wet- De raad acht het algemeen wen- N nfliHpr houder C. Padmos, wnd. burge- selijk om een ophaaldienst in te naar ^oora U0Sl P°iaer- meester. Afwezig was de heer J. F. stellen voor afvalstoffen. In ver- FLKERZEE van den Bout. band hiermede zullen burgemeester en wethouders een onderzoek in- Bevolkingsonderzoek op t.b.c In behandeling komt het verzoek steIIen naar de mogelijkheden hier van de Herv. Stichting voor Maat- van en onderhandelen over de aan- schappelijk Werk en Gezinsverzor- k00p Van enige grond ter verbre- ging op Schouwen en Duiveland om ding van de toegang naar de tegen- bevolkinsonderzoek op longtubor- voor de sector maatschappelijk W00rdige stortplaats voor vuilnis, culose worden gehouden in een lo- werk een subsidie te verlenen van Besloten wordt een nieuw toe- haal van de bijzondere school te f 0,10 per inwoner. gangshek voor de begraafplaats te Scharendijke. Dit onderzoek zal De voorzitter deelt mede, dat hij doen maken en de dam te verb re- thans geheel kosteloos geschieden. Dinsdag 11 Mei a.s. zal voor de inwoners van Elkerzee/Ellemeet het tegen subsidiëring is, gezien de wei- den Hierna sluiting, nige practische resultaten. De heer van Eenennaam stelt voor het ge- De inwoners van Ellemeet worden desgewenst per auto naar Scharen dijke gebracht voor de doorlichting. beslaat 35 jaar vraagde subsidie toe te kennen. De Ned. Chr. Vrouwenbond raad besluit hieraan gevolg te ge ven. Tegen stemmen de heren Pad mos en Viergever. Burgemeester en wethouders van De Nederlandse Christen-Vrou- Duivendijke berichten, dat de raad wenbond vierde dezer dagen met dier gemeente niet wenst mede te een algemene en een huishoudelijke werken aan stichting en exploitatie vergadering zijn 35-jarig jubileum van een badhuis. De raad besluit in de Ahoyhal te Rotterdam, evenwel toch te zullen trachten de De bijeenkomst werd liturgisch tot samenvoeging van onze ge- plannen voor het stichten van een geopend door de bondspresidente meente met Ouwerkerk en Ooster badhuis te realiseren. mevr. M. H. Albrondna-van dei- Vervolgens komt aan de orde het Nagel, die tal van vertegenwoordi- hoofdpunt van de agenda, nl. het gers van kerkgenootschappen wei- ontwerpen van een nieuw weder- kom heette. Daarna werden tele- opbouwplan i.v.m. verbreding van grammen verzonden aan H.M. de de zeedijk te Scharendijke. Volgens Koningin en H.K.H. Prinses Wil- voorlopige mededelingen van de helmina, waarin trouw werd be- Rijkswaterstaat moet een lijn van tuigd. ongeveer 70 meter aangehouden De bondspresidente sprak de hoop worden, waarbinnen niet gebouwd dat allen op deze dag de een- woordigers_van de Contactcommis- kan worden en waarbinnen de reeds beid in Jezus Christus diep zullen sieivan deSamenwerkende Mid- nanweziee woningen misschien zul- beleven. denstandsverenigxngen te Velp een °en worden afgebroken Ongeveer P™'- Dr H. Ridderbos, hoogle- bezoek aan ons dorp. De commissie 50 meter zal nodi" zijn voof ver- raar aan de theologische hogeschool werd ontvangen door de burge- hredine van de dijkTn 20 meter te Kampen, hield een rede over het meester en de wethouders en de breding van de dijk en 20 meter onderw£p' ,>christelijke levens- heer J, Tanïs, voorzitter van de stijl'" Hij vestigde de aandacht op middenstandsvereniging alhier, de stijl van deze moderne tijd, die Door de voorzitter van de Con- NIEUWERKERK 0; sameiwoegingsplannen Alhier werd onder de inwoners een enquête gehouden in verband met het voorstel van Ged. Staten land. Het plan van samenvoeging kon slechts acht voorstanders vin den. Middenstands-Contactcom missie uit Velp op bezoek Deze week bx-achten vertegen voor de weg met bermsloot. In ver band hiermede zal het wederop bouwplan moeten worden verlegd. oouwpian moeien woraen verxega. volgens ^em het karakter van stijl- tactcommissie werd een bedrag van Alvorens hiertoe over te gaan is het draagt. De mensen hebben f 1000 aan de heer Tanis overreikt wenselijk eerst de mening van de loosheid draagt. De mensen hebben toch behoefte aan uitdrukking van als geschenk van de Velpse winke- ^2nd !Lh,°JS;L£.e het krakte, van hun wezen, aldus hers aan de Nieuwerkerkse winke- een voorstander van bebouwing langs de Elkerzeeseweg, doch van spr., maar er is tegenwoordig zo liers. De heer Tanis dankte namens rv,„ra Ko weinig individualisme, alles wordt de winkeliers voor dit mooie ge- planologische zijde heeft men be- toevertrouwd aan de collectiviteit, schenk en blijk van medeleven. Het -- untbebou- Qok de christinnen zijn opgenomen gezelschap maakte een wandeling in de collectivering van het leven, door het dorp en was diep onder zwaren tegen deze zg. wing. Wethouder de Vrieze is tegen lintbebouwing en voelt meer voor komvorming. Bij zg. lintbebouwing is het verlies aan cultuurgrond z.i. groter. de indruk van de enorme verwoes ting. Het onderzoek naar een le vende verwekker van kanker moet defiintief als mislukt worden be schouwd, zo heeft de Westduitse Aan de zuidkant van Scharendijke professor Dr Dietrich op een inter - SDreker is voor het Droiecteren nationaal congres van kankerspe- van het wederoDbouwnlan aan de ciaiisten te Hamburg verkaard. De Een dertigtal vrouwen, leden van Zuidkant van Scharendbke Het zou wetenschaP is er thans van over- de Chr. vrouwenvereniging „Mar- ni nninict 7iin nm rio inmft'neMusn tuigd, dat de ziekte andere oorza- tha" alhier, hebben een driedaagse Scharendijke te dwingen in het ken heeft, waarnaar het onderzoek trip gemaakt naar Zeeuws-Vlaan- OOSTERLAND Chr. Vrouwenvereniging naar Zeeuws-Vlaanderen wordt voortgezet. Professor Dr Von deren en hebben gelogeerd in het lil Et,I?r H» Stockholm wees in dit Jeugdcentrum „Hedenesse". Dins- keerd zijn er wel inwoners van El- verband op de betekenis van het dagmorgen jl. van hier'vertrokken, arriveerde men te ongeveer 12 uur WIJ OUDERS kerzee welke te Scharendijke wen- biochemisch onderzoek. sen te bouwen. Scharendijke is als woonplaats nu eenmaal over het algemeen meer in trek dan Eiker zee. De heer Gaanderse sluit zich bij het betoog van dhr. de Vrieze aan. In het nieuwe wederopbouwplan zal grond worden gereserveerd voor het te stichten wijkgebouw van het Groene Kruis en voor de nieuwe Ten Do^ uit school kwam, stond lang, of hij doorspekte zijn zinnen bijzondere lagere school. Vooral met de brief van tante Juul op de met. krachttermen, waarvan hij het oog op het eerste object is spoed schoorsteen. soms de betekenis niet eens begreep geboden. In verband met de plan- ..Lees maar", zei moeder, „hij is en de sappigste vloeken rolden hem nen van de Rijkswaterstaat tot ver- voar i°u"- Haastig vlogen Dolf's vlot van de lippen. Hij voelde zich breding van de zeedijk kan een eer- °Sen over de dichtbeschreven vel- flink en stoer en niets minder, dan der uitgekozen bouwterrein voor letjes. zijn branie-achtige neven, het wijkgebouw niet meer worden ..Hoera!" riep hij, „dènderend! Bij zijn thuiskomst vertelde hij benut. Aan de hand van het kadas- Met de Pinkstervacantie naar Groot opgewonden verhalen over alles, ter wordt geconcludeerd, dat het Hoevelaken! Mams, ik mag toch wat hij had beleefd. Moeder zag de terrein van de gedempte sloot nabij bè?" „Als je geen onvoldoendes op aderen op vader's voorhoofd zwei- de Ger. Kerk te Scharendijke vol- 3e Paasrapport hebt, zal vader het Ien en snel wierp zij hem een waar- ledig eigendom der gemeente is. Be- wel S°ed vinden", meende moeder, schuwende blik toe: „Niets zeggen!" 's Avonds spraken vader en moe- Toen Dolf het een beetje al te bont der over de invitatie. op „Hedenesse". Het gezelschap, onder leiding van wika Keuchenius van Êruinisse, werd ontvangen door Ds Verkuil van Cadzand. De eerste middag sprak mevrouw Risseeuw-Elferink uit Zuidzande over verschillende gezinsproble men, waar ook vragen konden ge steld wordqn, "s Woensdagsmorgens sprak Ds Blommaei-t van IJzen- dijke over het ondex-werp: „Dijken dicht en nuOok de2e rede werd met belangstelling aange hoord. Woensdagmiddag werd een rijtoer door België ondernomen met tien particuliere auto's, waar o.m. een bezoek aan Knocke en het prachtige Bx-ugge werd gebracht, "s Avonds sprak burgemeester Ris- seeuw over de historie van Zeeuws- Vlaanderen en zijn bewoners. Na dat Donderdagsmorgens de omge ving nog was bekeken, terwijl en kelen ook hun evacuatie-adres be zochten, werd te ongeveer drie uur de terugtocht aanvaard, 's Avonds 8 uur arriveerde men op het dorp, vol lof over de hartelijke ontvangst en de heerlijke tijd doorgebracht op „Hedenesse". Mevr. Boogert-v. d. Weele was de tolk van allen toen zij bij het afscheid hartelijk dankte voor al het genotene. De tocht werd gratis aangeboden, een geste die Yermelding verdient. Ingezonden mededeling Over schQonheid lopen de me ningen zéér uiteen. De één houdt van felle kleuren, de ander van ef fen, rustige tinten. Maar er is één vorm van schoon heid die vrijwel ieder mens waar deertde schoonheid in eigen huis. In onze toonkamers vindt U de meubelen die sfeer brengen in Uw woning. En welk genre U ook kiest, wij zullen er voor zorgen dat het een geheel wordt van stijl en kleuren. Gezellig wordt Uw huis als LOKKER het inricht. Bovendien nemen wij alle zorgen voor vitra ges, overgordijnen en vloerbeleg ging enz. enz., van U over. Kortom, U geeft aan hoe U het hebben wilt en wij zorgen dat alles in orde komt. Onze prijzen zullen U meevallen als U rekening houdt met kwaliteit en levensduur van hetgeen wij leveren. Hebt U zeer bepaalde wensen in één of andere stijl, dan gaan wij graag met onze auto naar enige van de meest vooraanstaande fa brikanten om bij hen ook de toon kamers te zien. Komt U eens bij ons aan? Wij praten graag over ons vak en hoe Uw beslissing ook uitvalt, U wordt er in ieder geval wijzer van! GEBRS. LOKKER Nieuwstraat 148-149 - 239-240 Telefoon 45 - Zierikzee Overdenking Godsdienstgeen Op het gemeentehuis is er van ieder een persoonskaart. Allerlei gegevens staan daarop: naam, ge boortedatum en -plaatsechtge noot^), kinderen enz. Ook de gods dienst is er op vermeld: Herv., Ger., Chr. Ger., enz. Op een enkele kaart is ingevuld: geen. Geen godsdienst dus. Geen godsdienst. Ook geen God? Er is een simpele gedachte. Het schrijfbureau, waaraan ik zit te werken, is niet uit de lucht komen vallen. Er is een meubelmaker ge weest, die hem ontworpen heeft. En de schrijfmachine, waarop ik tik, is product van jaren denken en ex perimenteren. Het schilderij, dat wij bewonderen, is geboren in de geest van de kunstenaar. En het gebouw, dat ons treft door zijn schoonheid, is het geesteskind van een bekwaam architect. Maar wat is dit alles bij de schep ping rondom ons? Wie zich ver diept in de wonderen der natuur, hij vervalt van de ene verbazing in de andere. Elk levend wezen, hoe klein ook, is vol raadselen, welke de mens niet vermag te ontsluieren. En boven ons breidt zich het hemel gewelf uit, als om de mens te her inneren aan zijn nietigheid. Geen God? „De hemelen vertellen Gods eer, en het uitspansel verkondigt het werk Zijner handen", Ps. 19 2. „Hoe talrijk zijn uw werken, o Here, Gij hebt ze alle met wijsheid ge maakt; de aarde is vol van uw schepselen", Ps. 104 24. „Gij hebt ze alle met wijsheid ge maakt". Wat was eigenlijk het doel van de schepping? Waarom schiep God de mens? Dit schrijfbureau, waar aan ik zit te werken, is gemaakt om aan te schrijven. En de schrijfma chine, waarop ik bezig ben te tik ken, is gemaakt om sneller en dui delijker te kunnen schrijven. Tot welk doel heeft God de mens ge maakt? Wat verwacht God eigen lijk van ons? Beantwoordt ons le ven aan Gods bedoeling? Of weten we niet eens, wat God eigenlijk van ons wil? Godsdienst: geen. Ook geen God? Zoekt, en gij zult vinden! J. S. sen. Daar wil je zeker wel aan den ken? Dat doet geen welopgevoed nian. Het is eigenlijk net zo iets als neuspeuteren, dat doe je ook niet in behoorlijk gezelschap". Voor Dolf iets kon antwoorden, viel de deur achter mpeder dicht. VERRASSEND RESULTAAT „Hoe heb je dat in vredesnaam klaargespeeld?" vroeg vader na drie dagen. Moeder lachte ondeugend. „Ik heb", zei zij, „de aardigheid er een beetje aan ontnomen en ik heb niets verboden en ik heb ook niet gedreigd!" Waren er maar meer moeders als die van Dolf. Amy Croskamp ten Have. De hulpverlening door Amsterdam Tweeduizend gulden voor kerk te Brouwershaven De hulpactie voor Schouwen-Dui- veland (na de stormramp door de gem. Amsterdam „geadopteerd") heeft f 2000 bijeengebracht ten be hoeve van het herstel van de grote kerk in Brouwershaven. Rijksmo numentenzorg heeft zich zoals be kend verbonden dit bedrag tot het tienvoud te vermeerderen. Ook met ontspanning heeft de Amsterdamse hulpactie rekening gehouden. Dit heeft geleid tot een voetbalwedstrijd. die de Amster damse clubs Ajax en Blauw Wit de 29ste Mei op een veld in de duinen bij Renesse zullen spelen. Diezelfde Zaterdag zullen in Zeeland extra busdiensten worden ingeschakeld, een klein entreegeld zal worden be steed ten bate van de boombeplan ting. Bovendien zal vanwege de Amsterdamse Tafeltennisbond een aantal wedstrijdtafels worden ge schonken waarvan de ovei'draging vergezeld zal gaan van een wed strijd tussen Cor du Buy en Wim van Soelen. De opbrengst van de kinderpostzegels Meer dan een millioen gulden, nl. circa f 1.015.000 is de netto op brengst van de kinderpostzegelac tie 1953. Het passeren van deze mijlpaal is voor het comité voor de kinder postzegels aanleiding geweest de bekendmaking daarvan in de lijst van een feestelijke bijeenkomst te doen geschieden. In het Instituut tot onderwijs van Blinden te Huizen waren daartoe enige tientallen vertegenwoordi gers van alle belanghebbende en belangstellende instanties bijeen- genodigd. INGEZONDEN STUKKEN Hulp voor getroffen Griekenland Zoals U reeds via de radio en uit de dagbladen vernomen hebt, is Griekenland wederom geteisterd door een aardbevingsramp van gro te omvang. Onze ox-ganisatie is, zoals altijd, onmiddellijk begonnen met het ver strekken van levensmiddelen en de kenpakketten uit reeds in Grieken land aanwezige voorraden. Ook zul len textiel- exx gereedschapspakket ten worden uitgedeeld. Voor ieder levensmiddelen- en deken- of textielpakket is een be drag van f 38 nodig, voor een ge reedschapspakket zelfs f 70,30. Om de hulp zo effectief en inter nationaal mogelijk te maken, doen wij hierbij een beroep op Uw mede leven met de slachtoffers van de ramp. Stort uw bijdrage op onze gix-o- rekening 512679 maar doet U het vlug, want vlugge hulp is hier dubbele hulp. Wij danken U bij voorbaat voor uw spontane medewerking. C.A.R.E. (Mission for Belgium, Den mark, Luxemburg and Ne therlands). SPORT VOETBAL B.S.C. I-Zierikzee I Zondag a.s. trekt het eerste elftal naar Roosendaal, om, daar de zware wedstrijd tegen B.S.C. te spelen. Het elftal is als volgt samenge steld: C. v. d. Werve (d.); C. Kvello en C. v. Aken (a.); C. Verwest, Fr. v. d. Westen Azn. en C. v. d. Maas (m.); T. Simmers, I. Haverhoek, A. Koster, A. v. d. Westen en D. de Boer (v.). Deze wedstrijd is van groot be lang voor de rood-2 war ten en de jongens zullen met grote enex-gie moeten vechten om succes te kun nen hebben. Zierikzee II-Rood Wit II Het tweede elftal speelt tegen de reserve's van de 2e klasser Rood Wit en is als volgt opgesteld: W. Goedegebuure (d.); J. Dogger en J. Schoonen (a.)C. v. d. Westen, Jac. Rossen en A. L. Koster (m.); A. Hil- leman, A. v. d. Hoek, P. Hoek, A. Verton en J. Maijs (v.). „De Bruse Trekker" Door de Postduivenhoudersver- eniging „De Bx-use Trekker" wex'd een wedvlucht gehouden vanuit Vilvoorde, op 1 Mei. Uitslag: 1 J. L. Nieuwersteeg; 2 en 3 H. W. Bos- sers; 4 en 18 A. de Koning; 5, 6, 8 en 14 C. J. Maas; 7, 9, 10 en 15 C. Bal; 11, 13 en 16 C. S. Capelle;' 12 Gerrie Bal; 17 W. A. Jumelet. Snelheid eerste duif 1517,77 m per min., snelheid laatst aankomende duif 1166,33 m per minuut. „Ik voel er maakte, merkte moeder fijntjes op: Franse regering niet de n^lt ^eel voov.', ,Peinsde. vader.. „Dat kan wei een beetje minder m'n hakken over de sloot een eeht luxe huishouden jongen!" Dolf kleurde. „Nou ja, ze daar bij Juul en die jongens zijn zo doen het allemaal, ik ben toch geen heel anders opgevoed dan onze papkind meer!" Donderdag is in de Franse Natio- jongens". „Je kunt Dolf niet altijd nale Vergadering het debat begon- apart houden", vond moeder. „Als ALS MOEDER VERSTANDIG IS. nen over het verzoek van premier hij gaat studei'en, komt hij met al- Laniel waaraan hij de vertrou- lerlei slag van jongens in aanra- Nauwelijks was Dolf die avond wenskwestie heeft verbonden de king!" „Dat is pas over drie jaar", naar bed, of vader barstte los: „Wat voorgestelde bespreking van de toe- bromde vader. heb ik je gezegd? Is me dat een stand in Indo-China uit te stellen „Onze opvoeding zou niet veel te taal! En vloeken! Als een kaaiwer- tot na afloop der Geneefse bespre- betekenen hebben, als Dolf niet bij ker! In mijn huis wordt niet ge kingen, waar dit onderwerp even- Juul zou kunnen gaan logeren, zon- vloekt. Ik wil niet dadelijk de eer- eens zal worden behandeld. der bedorven thuis te komen", ste avond ruzie maken, maar mor- Parlementsleden hebben een de- merkte moeder op. gen zal ik eens een hartig woordje bat over Indo-China voorgesteld, ..Het is maar een goedkoop sue- rnet die jongeman spreken", omdat zij vonden dat minister van ces, als kinderen braaf blijven en „Wees voorzichtig", waarschuwde Buitenlandse Zaken Bidault te ver eenvoudig, omdat zij nooit iets an- moeder. „Hij moet het niet nalaten, was gegaan door een beroep op de clers dan eenvoud en braafheid om omdat het verboden wordt met al- Verenigde Staten te doen om troe- zich heen hebben gezien! Het is lerlei dreigementen van als-je-dit pen naar Indo-China te zenden. juist het contact met andere zeden en als-je-datmaar hij moet in- Volgens de eerste tellingen heeft en gewoonten en met veel dat thuis zien, dat het onbeschaafd is en de Franse regering het vertrou- taboe is, dat hen doet kennen als eigenlijk erg kinderachtig. Mag ik wensvotum gewonnen. sterk en plichtsgetrouw of slap en hem dat gaan vertellen?" toegeeflijk voor het eigen ik. Ik zou „Dus ik moet maar niks zeggen?" Russische commandant ,let maar £°ed vinden. Hij verheugt brieste vader. „Wacht een paar da- zich er zo op!" 6<m en zie het eerst eens even aan", beZOCht Heidelberg „Nou, vooruit, dan moet het ried moeder. „Als je dadelijk met maar", gaf vader met tegenzin toe. standjes en verbieden begint, dan De Russische commandant in lijkt hel verschil tussen daar en Duitsland, generaal Gretsjko, heeft ZE DOEN HET ALLEMAAL hier nog eens zo groot in het nadeel Donderdag een beleefdheidsbezoek van thuis-waar-nooit-wat-mag. Het gebracht aan de Amerikaanse be- Dolf genoot van zijn Pinksterva- is niet zo ernstig. Hij wil alleen zo velhebber in Europa, generaal Hoge cantie in het heerlijke grote huis, erg graag groot doen. Hij doet het in diens hoofdkwartier te Heidel- waar altijd alles mocht en alles kon. alleen op de verkeerde manier", berg (West-Duitsland). Dit was het Er was een opeenvolging van pret- Moeder ging Dolf nog even een eerste beleefdheidsbezoek aan W.- jes aan de lopende band en het was nachtzoen brengen en bij het ver- Duitsland van een hooggeplaatste alles even heerlijk en opwindend. laten van de kamer zei zij, alsof Russische militair sedert 1946. Met de beide neven, Aat van 19 haar dat zojuist inviel: „O ja, dat Generaal Gretsjko beantwoordde en Ru van 17 kon hij het opper- wou ik je nog even zeggen, als het een bezoek, dat generaal Hoge hem best vinden, al verbaasde hij zich bepaald nodig is, dat je vloekt en in November jl. kort na zijn benoe- in stilte wel eens over de taal, die ruwe taal uitslaat, dan moet je dat ming tot Amerikaans bevelhebber zij uitsloegen. Al gauw nam hij het vooral doen, maar nóóit in het bij- in Europa bracht. van hen over en het duurde niet zijn van vrouwen en oudere men- FEUILLETON ZONDER GELUK VAART NIEMAND WEL door Henk van Heeswijk De volgende dag bevonden zich twee stille, schuchtere mensenkin deren aan het strand. Joop had Fred instructies gegeven: „Daar en daar kun je je wagen plaatsen en als je linksaf het strand opgaat, vind je al spoedig een rustig plekje en daar kun je ook de duinen in. Nou, wees niet al te sloom en probeer eens, of ze weet, wat een kus is". Dit tweetal was practischer en had badpakken meegenomen. Nu lagen ze te zonnen. Fred vertelde van zijn jeugdjaren, van zijn vriend schap met Joop en van hun werk in de stad voor de oorlog, van hun diensttijd op Java en van hun ga rage. En Annie gaf een relaas van de vacantieweken, die ze met haar vader en zuster in Luxemburg had doorgebracht. Dat haar moeder al jaren dood was en dat zij met haar zusje thans het huishouden deed, bijgestaan door een oude dienst bode, die al jaren bij de familie was. En Fred luisterde belangstellend naar het meisje, maar verder kwam hij niet. 's middags gingen ze in het zeedorp eten en daarna maakten ze een wandeling naar een dennen aanplant, die dicht bij het dorp lag. En Fred dacht: lieve help, zou Ik het wagen of niet? Ze is zo terug houdend. En het meisje, dat zo graag gekust wilde worden, dacht: wat een verlegen jongen in die Fred toch. Maar lief. 's Avonds aten ze weer in het dorp, waarna ze nog een wandeling langs het strand gingen maken, hand in hand, als twee kinderen. „Mooi hè? Die branding". „Ja". „Ik zou best aan zee willen wo nen". „Ik ook. Alleen 's winters zal het hier wel eenzaam zijn". „Och, daar wen je wel aan". „Natuurlijk". Maar verder kwamen ze niet. Een bedroefd, teleurgesteld meis je, bovendien wanhopig verliefd, werd 's avonds in het jeepje terug gereden naar „Ruimzicht". Een ver legen jongeling achter het stuur, die zo graag het meisje naast hem gekust zou willen hebben, maar het niet durfde. En met een simpele handdruk namen ze afscheid van elkaar bij de grote villa. Was Greet er op dit moment nu nog bij ge weest, dan had zij wellicht een mid del gevonden om de beide verlief den tot elkaar te brengen. Maar Greet was in de keuken bezig en toen ze de wagen hoox-de aankomen, wilde ze natuurlijk het afscheid niet storen. Maar aan het gezicht van haar zusje, dat op huilen stond, zag ze al genoeg. Inwendig schold Greet de bleue en bedeesde vrijer uit voor al wat mooi en lelijk was. Maar ze legde troostend een arm om haar zuster heen en voerde haar naar het keukentje. „Hier is een lekker kopje koffie", zei ze hartelijk, „drink dat eerst maar uit". Maar Annie barstte in een tranenvloed los en Greet liet haar begaan, begrijpende, dat uit de beste oplossing was voor het ogenblik. De volgende dag fietste Gx-eet naar de garage, waar de beide vrienden druk aan het werk waren aan een in de afgelopen nacht in de soep gereden vrachtwagen. Joop, die onder de olie en smeer zat, dook glimlachend onder de auto vandaan en kwam met uitgestx-ekte armen ixaar het meisje toe. Maar deze week kwasi-verschrikt achteruit. Even wel stoorde Joop zich daar niet aan en hoewel hij haar niet aanraakte, wist hij toch een kus op haar volle, rode lippen te drukken. „Zeg", zei ze blozend, hoewel ze het toch wel px*ettig vond, „geneer je een beetje. Iedereen kan om zien". „Ga dan maar mee naar m'n ka- mex-tje", nodigde hij lachend uit. „Dan zijn we alleen". „Best", axxtwooi^dde ze, „maar op één voorwaarde, dat je met je groe zelige handen van me afblijft". En ze liet er zacht op volgen: „Ik moet even met je praten, maar zonder je vriend". „Kom maar mee", antwoordde hij begrijpend. Hij ging haar voor naar boven en nadat hij haar, onder veel protesten, die maar half gemeend waren, opnieuw gekust had, gingen ze tegenover elkaar in de stoelen zitten. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 5