DE ISOLAN MALENKOW en de SOWJET-POLITIEK G SENSATIONELE AANBIEDING! Nieuwe emigratie-mogelijkheden naar de Ver. Staten Garage Gebrs. DE JONGE Dames-Portemannaies Schoorsteenklokken R. v. d. BIJL SUCCESJES NYLONS 2,70 WANDKLEDEN Fraaie kanten Kleedjes Fa JOH- DEN BOER f4,75 20.000 emigranten wachten op toestemming Mr. J. A. U. M. van Grevenstein, directeur van de Nederlandse emi- gratiedienst, die ln Washington be sprekingen heeft gevoerd met de Amerikaanse autoriteiten over de uitvoering van de nieuwe Ameri kaanse wet, heeft in een gehouden persconferentie gezegd zeer tevre den te zijn over de wijze waarop de Amerikanen deze wet wilden uitvoeren en over het begrip, dat zij hebben getoond voor de emigra tie-vraagstukken der Nederlanders. Zoals bekend is, werd op 7 Augus tus 1953 in de V.S. een wet aange nomen tot toelating van 214.000 ex tra immigranten boven het bestaan de quotum. Voor ons land betekent zulks, dat boven het Nederlandse immigratiequotum van 3136 perso nen per jaar, ln de periode van de werkingsduur van de nieuwe wet tot 31 December 1956 17000 personen van Nederlandse afkomst kunnen worden togelaten. Van deze 17000 voorziet de wet in de afgifte van 2000 visa voor personen van Nederlandse afstam ming, die op 7 Augustus 1953 in ons land woonachtig waren en die naas te verwanten hebben in de Ver. Staten. Deze 2000 vallen dus onder de bepalingen die gelden voor Ne- derlandre emigranten onder het jaarlijkse quotum van 3136 en be tekenen dus een verlichting voor dit quotum. Voor de 15000 andere gelden andere bepalingen. Op het ogenblik wachten er zo ongeveer 20.000 adspiranten om on der het gewone jaarlijkse quotum te emigreren. Het ls wenselijk, dat zij, die in aanmerking zullen ko men onder de bepalingen van de nieuwe wet te emigreren, daarvan Nieuwe K.L.M.-dienst Amsterdam-Lima Op 18 Juni a.s. zal de K.L.M. de hoofdstad van Peru in haar wereld luchtnet opnemen, door de opening van een nieuwe transatlantische luchtdienst Amsterdam-Lima v.v. Deze nieuwe verbinding zal via Curasao worden geleid en eenmaal per week met modern viermotorig materieel worden gevlogen. Na vervulling van enkele opera tionele vereisten zal Guyaqull de tweede stad van Ecuador in deze dienst worden opgenomen, hetgeen vermoedelijk op 16 Juli zal kunnen geschieden. Van de 21 Zuid- en Middename- rikaanse landen zijn Peru en Ecua dor respectievelijk het 16e en 17e land dat door de K.L.M. wordt aangedaan. In totaal zal de K.L.M. dan naar 106 steden in 70 landen vliegen. gebruik maken. Zulks betekent voor hen een bespoediging en voor de genen, die onder het normale quo tum vallen een verlichting. De aanmelding voor emigratie on der de nieuwe Amerikaanse wet, zal van 15 Mei af worden openge steld. Die aanmelding kan geschie den bij de Gewestelijke Arbeidsbu- reaux en bij de particuliere aan meldingskantoren. Burgerlijke Stand Zierikzee Geboren. 1 Mei: Santlna Jacoba, d. van Dlngenus Kouwenberg en Arendje Dirkje Stoutjesdijk; 2 Mei: Johanna, d. van Johannes Langen- berg en Cornelia Jannetje Harinck. Gehuwd. 5 Mei: Marinus Rooze, 36 j. en Maatje Janneke Linden- berg, 44 j., weduwe van Pieter Jo hannes Harinck. Overleden. 2 Mei: Marinus Cor nells Steendijk, 65 j., ongehuwd, z. van Cornelis Steendijk en Adriana Abramina van der Slikke (wonende te Nieuwerkerk);^ 4 Mei: Pieter Lems, 77 j., weduwnaar van Maria Jannetje Kwaak (wonende te Oos- terland). Bekendmaking Burgemeester en wthouders van Zierikzee maken bekend, dat op 5 en 14 April de navolgende besluiten zijn genomen: 1. Tot gesloten verklaring van we gen voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen en bespannen voertuigen. 2. Tot het invoeren van wachtver- boden. Voor de nadere inhoud van da besluiten wordt verwezen naar het gemeentelijk aanplakbord. Van genoemde besluiten staat voor ieder belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Ko ningin gericht, maar ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie, die een bewijs voor ont vangst afgeeft. De besluiten zijn in afschrift gezonden aan de betref fende Hoofd-ingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, aan de Ko ninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B., de Koninklijke Ne derlandse Automobielclub, de Ko ninklijke Nederlandse Motorrijders vereniging en aan Gedeputeerd® Staten van deze provincie. Zierikzee, 7 Mei 1954. Burgemeester en wethouders van Zierikzee, SCHUURBEQUE BOEIJE, burgemeester. MULDER, secretaris. I- Aan de bewoners van Capelle en Beijersdijkje wordt medegedeeld dat onze agent J. A. van Dienst, thans wonende Beijersdijkje 3, post Zierikzee, zich weer gaarne zal belasten met het aannemen van advertenties en abonnementen. j DE ADMINISTRATIE. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat de Premieregeling woningverbetering en -splitsing 1953 als volgt is ge wijzigd; indien voorzieningen tot woning verbetering mede betreffen het ver vangen van een tonnenprivaat door een watercloset met riolering c.q. een droogeloset met beerput of sep- tictank, wordt voor de berekening van de premie ten hoogste een be drag .van f 3.000 per woning, als verbeteringslcosten in aanmerking genomen. Indien voorzieningen tot woning verbetering, uitsluitend strekken tot vervanging van een tonnenpri vaat, als hierboven omschreven, wordt voor de berekening van de premie ten hoogste een bedrag van f 300 per woning als verbeterings- kosten in aanmerking genomen. Belanghebbenden dienen zich te wenden tot de centrale dienst „Noord-Zeeland", Oude Haven D 486, alwaar desgewenst nadere in lichtingen zullen worden verstrekt. Zierikzee, 6 Mei 1954. Burgemeester en wethouders van Zierikzee, SCHUURBEQUE BOEIJE, burgemeester. MULDER, secretaris. PREDIKBEURTEN Zondag 9 Mei Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur Ds v. d. Grift, 7 uur Ds v. Roon; Ver enigingsgebouw: 10 u. Ds v. Royen. Kerkwerve: 2.30 uur Ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur Ds Swaak. Haam stede: 10 en 7 uur Ds v. Vliet. Re- nesse: 7 uur Ds v. Liere. Noord- welle: 10 uur Ds v. Liere. Eikerzee: 10 uur Ds Kuitert, 2.30 uur Ds Nauta. Brouwershaven: 10 uur Dr Sperna Weiland. Zonnemaire: 10 u. Ds v. Wijck. Nocrdgouwe: 10 uur Ds Barendrecht. Dreischor: 10 uur Ds Huizing. Beijersdijkje: 11 uur Ds Westerhof. Ouwerkerli: 10 uur Ds Kuin. Nieuwerkerk: 9.30 uur Ds Westerhof. Oosterland: 10 uur Ds C. L. v. d. Broek te Zwammerdam. Slrjansland: 10 en 6.30 uur Ds v. d. Brink.- Bruinisse: 10 en 5 uur de heer de Jonge uit Va assen. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur Ds Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 5 uur Ds Meijer. Renesse: 7.30 uur Ds Meijer Scharend(jke: 10 uur Ds Kuitert, 2.30 uur Ds Nauta. Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur Ds J. W. Essclink te Bennekom. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur Ds Nagelkerke. )Ooster- land: 10 uur leesdienst, 2.30 uur Ds Bremmer. Bruinisse: 10 en 5 uur Ds Br emmer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur Ds v. d. Klis. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur Ds v. d. Klis. Noordgouwe: 10 en 0 uur leesdienst. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur Ds Mallan. Oud-Gcref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur. Burgh: 9.30 uur garage hötel. Leger des Ilells Zierikzee: 10 uur samenkomst, 12 uur jeugddienst, 7.30 uur samen komst. Alle aandacht voor de rode strategie normalisatie in de weg staat, zijn de aanvalsoorlogen, die door com munistische minderheden in Korea, Indo-China en Malakka gevoerd zijn of worden. Deze pogingen van gewapende minderheden om zich vain de macht meester te maken, worden door Malenkof beschreven als -„de machtige nationale vrij heidsbeweging van de Oosterse volkeren". En Tsjoe En Lai stelt zich te Genève op hetzelfde stand punt. De gevolgtrekking die men hier uit moet maken, is, dat Malenkof dezelfde talctiek volgt als Stalin in het verleden. Met andere woorden, dat in het Russisch met „een vx-eed- zaam naast elkaar bestaan" be doeld wordt, wat in de rest van de wereld „de koude oorlog" heet. (Van een verslaggever) Op een tijdstip dat de gehele we reld met gespannen aandacht elke stap van Molotof en Tsjoe En Lai op de conferentie te Genève volgt, is elke aanwijzing, die de strategi sche doeleinden van het Sowjet- blok wat duidelijker zou kunnen makeit, van ontzaglijk belang. Heb ben de communistische doelstellin gen zich aangepast bij de realiteit van het atomische tijdperk aan de dreiging van da waterstofbom? Is de werkwijze waarop de Rus sische minister van Buitenlandse Zaken te Genève de problemen be nadert, anders dan die hij op zo veel internationale conferenties in het verleden heeft toegepast en die alle in een teleurstelling zijn ge ëindigd? Uit het overzicht, dat Ma lenkof de Sowjetstaten vóór de con ferentie gaf van alle aspecten van de politiek, zowel in Rusland als in het buitenland, kan men wel iets afleiden, ondanks dat wat hij zei zeer dubbelzinnig was. Malenkof volgde in zijn rede weer het gewone patroon door met de linkerhand terug te nemen, wat hij rechts gaf. Zo sprak hij van een verlichting van de internationale spanning, doch beschuldigde in de zelfde adem de Westerse mogend heden ervan, dat deze het op een uitbreiding van de oorlog in Indo- China aanstuurden, het West-Duit se militarisme weer aanwakkerden als een bedreiging van de Europe se veiligheid en Japan klaarmaak ten als „de gepantserde vuist van een nieuwe Imperialistische agres sie in Azië". Hij sprak over de mo gelijkheid van een vreedzaam naast elkaar bestaan van de kapitalisti sche en socialistische systemen, doch terzelfder tijd herinnerde hij zijn gehoor er aan, dat als resul taat van de twee wereldoorlogen reeds een derde van de mensheid „voor eeuwig het kapitalisme had afgezworen". Een nieuwe wereld oorlog zou „onvermijdelijk de on dergang van het kapitalistische systeem ten gevolge hebben". Zijn eerste aanval was gericht op de poging om een eind te maken aan de eeuwenoude vete tussen Frankrijk en Duitsland door deze landen tezamen in de Europese De fensiegemeenschap te verenigen. Wat Azië betreft, verklaarde de Sowjet-minister, dat er geen ver lichting in de internationale span ning kan zijn zonder „een normali satie van de betrekkingen" met de Chinese volksrepubliek. Wat dez® GEEN MISLUKKING Moeten wij aannemen, dat de conferentie te Genève tot misluk- kiig gedoemd is? Toch niet. Het is mogelijk geweest door onderhan delingen een einde te maken aan de Berlijnse blokkade. Ook kan de Chinese communistische regering nu van mening zijn, dat de oorlogen aan haar grenzen te gevaarlijk wor den, dat haar isolatie van de vrije wereld, die deze oorlogen met zich meebrengen, te kostbaar wordt in verhouding tot de behoefte van China aan een wederopbouw van haar economie. Het is in ieder ge val de inspanning waard om uit te vinden, of dit zo is. Daarom is het, waar Churchill speciaal de nadruk op legde, zo be langrijk om geen besluiten te ne men, die meteen al in het begin de resultaten van de conferentie nade lig zouden kunnen beïnvloeden. Weliswaar zou elke eventuele schikking, die bereikt werd, slechts een lokaal karakter dragen. De ver deling van Azië zal net zo min be ëindigd kunnen worden als de op heffing van de Berlijnse blokkade een einde heeft gemaakt aan de ver deling van Europa. De conferentie geeft trouwens een merkwaardige parallel te zien tussen de commu nistische politiek in Azië en Euro pa. Doch eventuele plaatselijke schikkingen zouden een periode van groter stabiliteit kunnen inlei den, die dan de gelegenheid zou ge ven om eens goed na te denken over de Sowjet-politiek in het licht van de realiteit van de atomische eeuw en de gevaren van de water stofbom. Hiervan is nu echter nog geen enkel teken, te oordelen naar de woorden van de Russische eerste minister en de houding, die hij en Tsjoe En Lai tijdens de conferen tie aannemen. ADVERTENTIES Geboren CORNELIS PIETER zoon van C. P. STOEL en J. M. STOEL- VIERGEVER Brouwershaven, 7 Mei 1954. Met grote droefheid geven wij kennis dat heden 7 Mei van ons is heengegaan onze innig geliefde en zeer zorg zame vrouw en moeder, JOHANNA VAN LEERSUM-MANNI ln de ouderdom van 77 jaar. L. v. LEER SUM A. N. v. LEERSUM Zonnemaire. Voor de vete belangstelling, betoond op 29 April, betuigen wij, mede namens onze kinderen, onze hartelijke dank. A. DE GLOPPER R. DE GLOPPER- SPEELMAN Haamstede. Voor de vele blijken van be langstelling en medeleven na het overlijden van onze geliefde vader, groot- en overgrootvader NICOLAAS BOLIJN betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de familie J. BOLIJN Zierikzee. Te koop: Een woonhuis en erf aan de Schuttershofstr. C 442. Met goedkeuring van B en W van Zierikzee direct te aan vaarden. Adres J Roggeband, Verrenieuwstraat C lil, Zzee Per Volkswagenbusje naar Bloemenvelden en de Keukenhof te Lisse op Zondag 9 Mei a.s. Opgave hiervoor Telefoon 86. Zierikzee. Zo juist ontvangen prima lederen met rits en portefeuille. Echt iets voor Moedetdag l Nu slechts f 2.95 Lederwarenhuis DE NOBEIPOORT Firma GOUDSWAARD hoek Korte Nobelstraat tel. 286, Zierikzee grote, middel en kleine modellen. Bim-Bam-slag f 37.50 Vol Westminster, zeer nieuw, met 3 verschillende soorten speelwerk. Keus uit ruim 125 modellen Vraagt Juba-unv werken Door kwaliteit en of werking aan de spits Alleenverkoop voor Schouwen-Duiveland Appelmarkt B 4, Zierikzee Voor Bruinisse Gebr. v. d. BOS Kerkstraat 14 regels (15 mm) f 1,Elke regel meer: 15 cent per mm. Brieven onder lett. of no. f 1,20. Te koop: 6 Bijenkasten, in één koop f 100 en een jonge hond» gratis te krijgen. C. de Feiter. Burgh. Jonge konijnen Gebr van der Velde, „Zclke", Zierikzee. z.g.a n. ombouw met 2 persoons opklapbed. Te bevr. agent Groenleer, Burgh - Haamstede Twee kippenhokken. 4 x 3 m. en 19 beste legk ppen. Te bevr. Duindoornweg 12, Noorse wo ning. Haamstede. Biggen C. N. Beije, Hogezoom, Haamstede. Een i.g.s z 5-tons bandenwa gen en een partijtje hooi. C. van Westen. Oosterland. N.S U.-quick - 98 c.c motor in goede staat, koopje. Te bevr. boekhandel J. Volkeri. Een kinderwagen, -stoelen box tegen elk aannemelijk bod. P den Heten, Boerenweg B 508 Zierikzee. Personeel gevraagd: Hulp in de huishouding. Aanb. Boekhandel j A. v 't Leven Bruinisse. 'n Succesje doet het altijd Zondag 9 Mei ÜllÖEDERDA extra aanbiedingen om moeder eens echt blij te maken1 2 paar voor 4.90 3.70 2 paar 7.00 4.10 2 paar 7.50 Oud-Hollandse Doeken fraaie dessins en kleuren Swan Zakdoekjes 3 in doosje 1.80 1,50 1.85 135 1.10 0.90 0.60 EAU DE COLOGNE IMPERIAAL BOLDOOT Doe MEER met MINDER geld bij TELEF. 105 Geniet meer van sport, toneel, opera, film, televis e, vacantietochtei en natuurschoon W\J Introduceren het laatste snufje op het gebied van verrekijkers: De ISOLAN betekent een revolutie op dit terrein en zal evenals in Amerika en Engeland, ook in ons land de markt veroveren. De ISOLAN is een verrekijker voorzien van een bril montuur. Zij leent zich uitstekend voor het gebruik op sportvelden en in theaters, waar U Uw favorieten van dichtbij kunt bewonderen, zonder dat U de kijker al die tijd met Uw hand behoeft vast te houden. U draagt de ISOLAN urenlang zonder U te vermoeien, want zij weegt slechts 50 gram. De ISOLAN is voorzien van goede optiek en beide glazen kunnen onafhankelijk van elkaar Ingesteld worden, zodat ook bij ogen van verschillende sterkte een prachtig optisch beeld verkregen wordt. Daar haar practische vorm neemt zij slechts weinig plaats in. De ISOLAN voorziet een een grote behoefte. Onnoemelijk veel zijn de gebruiksmogelijkheden. Door haar practische vomx neemt zij slechts weinig plaats in. De ISOLAN voorziet ln een grote behoefte. moois genieten. Door de gunstige inkoop zijn wij ln de gelegenheid om fcUdeiyk d® ISOLAN tegen de fantastisch lage prjjs van te leveren. Nadien zal de prijs belangrijk hoger 2ijn. Bestel nog heden door onderstaande coupon in te zenden. Bestellingen worden uitgevoerd in de volgorde van binnenkomst. COUPON Aan PARATO - Elandsgracht 142 - Amsterdam Telefoon 36987 - Postbus 1049 Geliev® mij te zenden: IfiOlankijker(s) Naam Adres Woonplaats (in blokletters s.v.p.) Z.N.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3