SsïJiaDAMPO I Rustige sfeer kenmerkte Koninginnedag te Zierikzee Rotterdam zag militaire parade op Koninginnedag Mooie dingen, regenspatjes, officiële palen en personen en hernieuwde beloften KONINGINNEDAG OP SOESTDIJK Stoet van ruim 10.000 mensen defileerde langs jarige vorstin Vrolijk schouwspel van bloemen, klederdrachten, vaandels Gelukwensen voor Koningin Juliana Keizer Hlrohito en Keizerin Na- gako van Japan hebben Koningin Juliana Vrijdag ter gelegenheid van Haar verjaardag gelukwensen doen toekomen. Kinderfilmvoorstelling en mars van „Kunst en Eer" Tien twaalf duizend mensen zijn van half elf af op de verjaardag van Koningin Juliana in het lente zonnetje langs het Koninklijk pa leis getrokken om de Landsvrouwe hun hulde te betuigen. Het was een vrolijk schouwspel van kleder drachten, bloemen, vaandels en mu ziekcorpsen en blij lachend nam het Koninklijk gezin al de goede gaven en gelukwensen in ontvangst. De elf provinciën waren elk ver tegenwoordigd door een vereniging. Daar was bijv. de imponerende 160 man grote groep van de „Maas- treechter Staar" uit Maastricht, het in Drentse klederdracht gestoken dameskoor „Van knop tot bloem" uit Gieten, dat een Drentse boeren- koek had meegebracht, verder de harmonie „Crescendo" uit Baarn, Wognums zangkoor uit Wognum, de Staf fanfare van de Landelijke Rijverenigingen van de N.C.B., de Noord-Brabantse Christelijke Boe renbond, schoolkinderen uit Soes- terberg, de Algemene Nederlandse Invalidenbond Baarn en Soest, de Christelijke harmonie Drachten, „Medioburgum", Zeeland, een folk- loregroep in klederdracht, de „Hen geler Spoilers" en dansers in kle derdracht uit Hengelo (G.), de Prin ses Ireneschool uit Amerongen, de Christelijke muziekver. Oranje uit Groningen, de Haagse klepperclub „De Haagse Ooievaartjes", de Arn hemse band van de Katholieke Ver kenners, en nogmaals een onder deel van de Staffanfare van de Landelijke rijverenigingen N.C.B. Brabant. Een welkomstlied Toen H.M. om half elf op het bor des verscheen zong „Van knop tot bloem" als welkomstlied „Drenthe land van hei en struiken". Op dat moment kwamen de studenten van de Leidse estafette de tuin binnen. Voor de stoep wachtten zij tot het lied uitgezongen was en boden hierna de jaarlijkse oorkonde aan. Hierna begon het eigenlijke défi lé, terwijl de verenigingen uit de elf provinciën op het grasveld voor het paleis geposteerd bleven staan. Naar aanleiding van het aan staande wereldcongres voor gebrek- kigen", „Sixth world Congress of the International Society for the Welfare of Cripples" heeft H.M. de Koningin 's morgens nog voor de aanvang van het jaarlijkse défilé een twintigtal kinderen uit ver schillende sanatoria en inrichtingen voor gebrekkigen ontvangen. De Koningin onderhield zich met de kinderen en wist ze spoedig op hun gemak te stellen. De kleine gasten werden onthaald op versnaperingen, terwijl ze later van een kamer in het paleis uit het défilé mochten gadeslaan. Ingezonden mededeling Gasschade neemt ramp zalige vorm aan in IJ-mond De schade, die door de industrie- gassen op de tuinderspercelen in de omgeving van Velsen, IJmuiden en Beverwijk wordt veroorzaakt, dreigt een rampzalige omvang aan te ne men, De laatste jaren hadden de kwekers van bolgewassen in toe nemende mate last van een licht blauwe smook, die bij alle winden over de velden in de verre omge ving hing en kennelijk afkomstig was van de industrieën langs het Noordzeekanaal. Verleden jaar bij voorbeeld werden in de herfst de bladtoppen van de gladiolen geel, waardoor ze waardeloos werden voor export en ook de bloei werd nadelig beïnvloed door het „gas". Dit jaar zijn de gevolgen van de industriegassen al zeer vroeg merk baar en diverse velden met bolge wassen hebben zwaar te lijden. ONTPLOFFING IN BROEKZAK^ Koninginedag heeft in de hoofdstad een treurig verloop gehad voor de 13-jarige scho lier W. W., woonachtig aan de Zeedijk te Amsterdam. Uitgerust met 'n flinke hoe veelheid voetzoekers, vuur werk en zgn. rotjes, die zijn broekzakken deden uitpuilen, trok de jongen de oude bin nenstad in om op zijn manier met wat gezellig lawaai de verjaardag van onze Lands vrouwe te vieren. Nadat hij tot zijn genoegen diverse voorbijgangers met on verwachte knallen de schrik op het lijf had gejaagd, werd hij zelf de dupe van zijn vuur werk. Op de hoek van de Oude Doelenstraat en de O.Z. Ach terburgwal stak hij blijkbaar een nog rokend projectiel te vlug in zijn zak terug. Een se conde later voltrok zich een wonderlijk schouwspel. De ge hele vuurlading in zijn broek zak kwam met een donderende knal tot ontploffing en tegelij kertijd begon de broek te ro ken en te smeulen. Ijlings toegesnelde voorbij- gers scheurden de jongen haastig zijn brandende kleding van het lichaam, waarna hij met grote brandwonden aan buik en rechterbovenbeen en kele minuten later het vlakbij zijnde Binnengasthuis werdj binnengedragen. Hier is hij terlj verpleging opgenomen. De Zondagartsendienst van Zierikzee Zondag 2 Mei: Dokter v. Hoorn. Korte berichten uit het Binnenland AMSTERDAM. Op de hoek Vic torieplein-Rijnstraat in Amsterdam Zuid is de 48-jarige pianostemmer N. E., die op zijn bromfiets naast een vrachtauto reed, op het mo ment dat de vrachtauto de Rijn straat indraaide, hiertegen komen te vallen. De man kwam onder het rechter achterwiel terecht en is aan zijn verwondingen overleden. KERKRADE. Te Kerkrade-Spek- holzerheide verloor Donderdag de 52-jarige mevr. M. Goldschalk haar evenwicht, toen zij op de eerste verdieping van haar huis een raam aan het schoonmaken was. Zij kwam terecht op het trottoir en overleed toen men haar even later naar het ziekenhuis vervoerde. 's-GRAVENHAGE. Vier A.N.W. B.-Wegenwachters zijn Donderdag, vergezeld van het hoofd van de Wegenwacht, de heer G. van Leeu wen, vertrokken naar Stuttgart, waar zij Nederland zullen vertegen woordigen bij de installatie van de nieuwe „Strassenwacht" van de „Allgemeine Deutsche Automobil- club", die Zondag a.s. officieel haar diensten ten behoeve van het Duitse verkeer zal beginnen. Een aantal Belgische en Engelse Wegenwach ters zal daarbij eveneens aanwezig zijn. 's-GRAVENHAGE. De Indonesi sche minister van Onderwijs, mr. Moh. Yamin, heeft Vrijdag aan de pers medegedeeld, dat de Indone sische studenten in Nederland naar Duitsland, Frankrijk, Italië, Enge land en de Verenigde Staten over geheveld zullen worden. Minister Yamin zeide, dat twee hoofdamb tenaren van zijn ministerie naar Nederland zijn vertrokken om de mogelijkheid van overplaatsing van studenten, die daar op kosten van de Indonesische regering studeren, te onderzoeken. Zesduizend militairen namen er aan deel Ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. Koningin Juliana is Vrijdagochtend op de Coolsingel te Rotterdam een militaire parade ge houden, die voor het stadhuis werd afgenomen door de minister van Oorlog en Marine, Ir C. Staf, te zamen met vlce-admiraal H. C. W. Moorman, Staatssecretaris van Ma rine, Mr F. J. Kranenburg, Staats secretaris van Oorlog, generaal B. R. P. F. Hasselman, chef van de ge nerale staf, luitenant-generaal- waarnemer A. Baretta, chef lucht machtstaf en commandeur L. Brou wer, namens de chef marinestaf. De Rotterdammers toonden zeer grote belangstelling. Om negen uur stonden de toeschouwers al rijen dik langs de Coolsingel. Het weer was prachtig, vlaggen wapperden vrolijk in de wind, kortom alle fac toren werkten mee om deze Konin ginnedag te Rotterdam tot een on vergetelijke te maken. In totaal deden zesduizend mili tairen aan deze wapenschouw mee, van wie vierduizend man bij de troepen te voet behoorden. De ove rige maakten deel uit van de ge mechaniseerde en gemotoriseerde troepen, waartoe bijv. de 46 zware Centuriontanks behoorden. Toen de laatste man van de troepen te voet om twintig minuten over elf het stadhuis gepasseerd was, vlogen 88 vliegtuigen over de Coolsingel op een hoogte van vijfhonderd meter. De gehele colonne had een lengte van zeven km en het voorbijtrek ken duurde ongeveer een uur. Vrolijk carillonspel van vader landse liederen was de inzet van de Koninginnedag te Zierikzee, die zich echter door een opvallende rust kenmerkte. Het programma van de Oranjevereniging was om be kende redenen niet volledig uit voerbaar en daar de werkzaamhe den stil lagen, gaf dit een kalm stadsbeeld te zien, overstraald door een evenwel „echte Oranjezon", die ook dit jaar geen verstek liet gaan. De drie laagste klassen der la gere scholen verzamelden zich gis termorgen op het ruime schoolplein van de Chr. school in het Vrije, waar ze voor een filmvoorstelling in het Ver. Gebouw werden afge haald door enige leden van het be stuur der Z.O.V., voorafgegaan door de signaalafdeling van de gymnas- tiekver. „Rust Roest". Na een korte rondgang door de stad arriveerden de kleinen onder begeleiding van hun onderwijzeressen en onderwij zers in het Ver. Gebouw, dat wel dra geheel gevuld was met de van oranje en vlaggetjes voorziene jeugd die intens genoot van de filmvoor stelling „Tafeltje dek je ezeltje strek je", een rolprent opgenomen met marionetten, wat een bijzon der effect gaf. Om elf uur maakten de kleinen plaats -voor de groten, die met hetzelfde ceremonieel wer den afgehaald en begeleid naar de volgende voorstelling waarvan niet minder genoten werd. In de avonduren maakte „Kunst en Eer" een muzikale wandeling door de stad, waardoor even de ech- Het verdwenen Haarlemse jongetje Na Olderkerk (Gr.) kwam aanwijzing uit Nijmegen Bij de kinderpolitie te Haarlem is bericht uit Oosterhout nabij Nij megen binnengekomen, over een automobilist en een kind. Het is niet uitgesloten dat er verband ge zocht moet worden met het verdwij nen van de 4-jarige Jaapje Klerk uit Haarlem. Dinsdag 20 April om streeks half drie vervoegde zich bij de houdster van een benzinepomp een. automobilist om benzine te ko pen. Zij had dit echter niet en ver wees hem naar de richting Eist of Lent. Daar zou de man eventueel benzine kunnen kopen. In de auto zat een jongetje dat uitstapte. De houdster van de benzinepomp had hem gevraagd: „Zo ben je met je pappie uit?" Het knaapje gaf ech ter geen antwoord, deed erg schuw en draaide zich om. De automobi list reed weg in de richting Eist. Na het lezen van het bericht over de vermissing van Jaapje Klerk herinnerde de vrouw zich het voor val. Het signalement van de auto mobilist en de auto komen overeen met hetgeen gepubliceerd is. Het is natuurlijk mogelijk dat een vader met zijn zoontje een tocht heeft gemaakt. De Haarlemse po litie hoopt, dat hij zich zal melden. Ook worden de bewoners uit de om geving van Oosterhout verzocht me dedelingen te verstrekken als zij op 20 April bedoelde auto hebben ge zien. te Koninginnedagsfeer ontstond, die wij ons van andere jaren maar al te goed herinneren. In de Concert zaal ging het stuk „De Waaierpa tience", gebracht door het Rotter dams Toneel. Stad en Provincie Kerkcollecte voor Stichting 1940—1945 Blijkens mededeling van gemeen tewege zullen Dinsdag 4 Mei de do den uit de jongste wereldoorlog worden herdacht. Van de zijde der Stichting 1940-1945 werd ons mede gedeeld, dat dit jaar nog is afge zien van een huis-aan-huis-collecte. De donaties der contribuanten wor den uiteraard normaal ingewacht, terwijl tijdens de interkerkelijke herdenkingsdienst der traditie ge trouw een collecte ten bate vari de Stichting zal worden gehouden. Wij menen deze collecte in de bijzon dere aandacht van het publiek te mogen aanbevelen. Uit het feit dat er nog geen huis-aan-huis-collecte ter plaatse wordt gehouden, mag geenszins worden geconcludeerd, dat de Stichting niet zou staan voor dezelfde financiële verplichtingen als op andere jaren. Daarom is het gewenst, dat de kerkcollecte een zo goed mogelijk resultaat afwerpt. Zoals bekend zal een der plaatse lijke predikanten voorgaan in deze dienst. Men verzocht ons boven dien mede te delen, dat het zeer ge wenst is dat verenigingen (zonder vaandels) deel nemen aan de stille omgang. DREISCHOR De afsluiting van het Dijkwater Met de afsluiting van het Dak water tussen Dreischor en Duive- land is een begin gemaakt. Men verwacht dat de werkzaamheden per 1 November a.s. gereed zullen zijn. Nog kan niet met zekerheid wor den gezegd, of ter plaatse een nieuwe buitenhaven zal worden ge projecteerd. Zulks zou naar be kend wel zeer ten gerieve zjjn van de landbouw in deze streek, die voor de afvoer van producten geen haven missen kan. Burgerlijke Stand Zierikzee Geboren. 24 April: Adriana, d. van Jan Pannekoek en Dingena Verhoek; 25 April: Cornelis, z. van Cornells den Boer en Johanna Olijrhook; 28 April: Pieter Cornelis, z. van Jan de Graaf en Marina Leentje Boot. Gehuwd. 23 April: Jan Cornelis den Boer, 29 j. en Maria Kik, 24 j.; 23 April: Adrianus Johannis Baart, 21 j. en Anna Alida Hagesteijn, 19 j.; 26 April: Jan van 't Westeinde, 26 j. en Anthonia Joanna Maria van Velthoven, 24 j.; 27 April: Johan Kosters, 27 j. en Nella Timmerman, 27 j.; Willem van Dongen, 34 j. en Tannetje van der Wekken, 39 j.; 29 April: Marinus Boot, 28 j. en Aberdina van der Welle, 24 j. Het werelddécor mag dan een beetje triest zijn (hoe moeilijk is al dat praten te Genève en wat zijn „ze" weer lastig) op Schouwen- Duiveland ligt een week van vrij wel uitsluitend mooie dingen achter de rug, zo mooi dat men haast niet kan geloven op een kaal en ont luisterd eiland te zitten. Eilandman heeft de ademloze stilte geproefd in de Grote Kerk te Zierikzee. Di rect daarop volgden de eerste ac- coorden van Bach's muziek voor de le maal na de ramp. Nu als dat niet mooi is, wat is het dan wel. En dan natuurlijk de lintjesregen. Eilandman stond tegenover een heel beduusde man, die zo maar een spatje van die regen op zijn jas had gekregen. Op veel had hij gerekend maar daarop niet. Dit alles ont laadde zich enkele ogenblikken na dien in een gulle lach van hem en alle aanwezigen, die geen lintje kregen overigens, maar toch blij waren en zo werd hier de gedeelde vreugd dubbele vreugd. Het is met het Oranjefeest te Zie rikzee een beetje scheef gelopen en daar behoeven we heus zo'n drukte niet over te maken, want was er geen Oranjezon en waren er geen vlaggen in de straten? Tinkelde het carillon geen bloedwarme vader landse liedjes van de torentrans en waren er geen blijde kindergezich ten bij de film „Tafeltje dekje ezeltje strek je"? Nou het was er allemaal en dat was al voldoende voor Eilandman, die flarden van marsen opving door de radio en iets van het dreunend paradegeweld dat een zonnige Oranjedag toch in een waarschuwende lijst zette. Op de film (want in werkelijkheid zijn we nog niet zo ver op Schouwen- Duiveland) heeft Eilandman beton nen boerderijen als paddestoelen uit de grond zien opschieten en of de boeren nu maar eens wilden kijken GESPREKKEN VAN EILANDMAN of ze dat geen prachtige oplossing vonden voor hun wederopbouwpro- blemen. Die boeren zeggen voorlo pig nog niets, maar kijken eerst de poes eens uit de boom. Zet men zo'n betonnen boerderij in een krans van groen, dan lijkt het helemaal niet gek. Op de film stond een dartele populier te waaien vlak voor zo'n nieuwe boerderij en nog eens toen leek het niet gek. Men zou het eerst eens in werkelijkheid moeten zien en dat gaat men nu ook doen, naar Eilandman vernam, die ook wel nooit meer in het Dijkwater zal zwemmen, want dat wordt netjes afgedamd. We krijgen nog een „sluitinkje" dit jaar, al zal het er wel niet zo bargoens toegaan als verleden jaar, toen onze stroomga- ten werden gedicht. Met de bouw van het Rode Kruis-ziekenhuis te Zierikzee begint het nu ook me nens te worden. Binnenkort wordt officieel de eerste paal geslagen. Dat betekent niet dat er dan nog geen palen in de grond staan, maar dat zegt niets. Een officiële paal is tenslotte een officiële paal. Er ko men dus officiële palen, maar ook officiële personen. De maand Mei zal getuige zijn van een vreedzame invasie, die begint met een. groepje Leeuwardenaren, die grootmoedig- lijk Kerkwerve hebben geadopteerd een feit, waarmede deze zwaar ge troffen gemeente niet slecht is. Dan komt de minister van Onderwijs (liefst twee dagen) en een Rotter damse deputatie. Daartussen valt het grote herdenkingsfeest van de nationale bevrijding, waardoor ook aan Schouwen-Duiveland een nieu we levenskans werd gegeven. Eilandman herinnert zich nog de Zierikzeese straten, waarin hoog het gras en de dichtgespijkerde ramen en het kale verdronken land uit die tijd. Als uit een boze en wrede droom ontwaakte een landschap en de mensen die daarin eenmaal ge lukkig woonden om opnieuw te beginnen. Eilandman had toen kort daarop het twijfelachtige genoegen een Schouwen-Duivelands huis te mogen schoonmaken. Bominslagen hadden de ruiten verpletterd en het glas zat met duizenden scherfjes in schotten en sponningen, in het zol- derhoüt en de deurpanelen. Geen meubel stond overeind en geen doosje was dicht gebleven. Hoeveel losgeslagen zwervers waren hier binnen geweest, hoeveel roofzuch tigheid was hier botgevierd en hoe veel schennende handen hadden hier dingen betast, die een eigen persoonlijke waarde hadden? De herinnering vervlakt en juist daar om is herdenking zo noodzakelijk. Hoe was het ook weer? „Staande voor hun graven zullen wij de be loften hernieuwen!" PREDIKBEURTEN Zondag 2 Mei Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 en 7 uur Ds v. Roon; Verenigingsgebouw: 10 uur Ds v. Royen. Burgh: 10 uur Ds Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur Ds v. Vliet. Renesse: 10 uur vicaris Cupedo. Eikerzee: 10 en 2,30 uur Ds Nauta. Brouwershaven: 10 uur Dr Sperna Weiland. Zonnemaire: 10 uur Ds v. Wijck. Noordgouwe: 10 uur Ds Barendrecht. Dreischor: 10 uur Ds Huizing. Beyersdykje: 9.30 uur Ds Kuin. Ouwerkerk: 11 uur Ds Kuin. Nieuwerkerk: 10 uur Ds Westerhof, 11.30 uur Engelse dienst. Oosterland: 10 uur Ds Rad- stake, 6 uur Ds Nagelkerke. Sir- jansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur Ds Kuin. Bruinisse: 10 uur Ds v. d. Brink, 5 uur idem (H.D.). St. Phi- llpsland: 9.30 en 2.30 uur Ds de Lint Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur Ds N. J. Pabon te Den Haag. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur Ds Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 5 uur Ds Meijer. Renesse: 7.30 uur Ds Meijer Scharendüke: 10 en 2.30 uur Ds Nauta. Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur Ds Kouwenhoven. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur Ds Nagelkerke. Brui nisse: 10 en 5 uur Ds Bremmer. Anna Jacobapolder: tweemaal can- didaat Akkerman te Amsterdam. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur Ds v. d. Klis, 6 uur Prof. Dr. B. J. Oosterhoff te Apeldoorn. Haamstede: 10 uur Ds Meijering, 3 uur Prof. Dr Ooster hoff.'Noordgouwe: 10 uur Prof. Dr Oosterhoff, 6 uur Ds v. d. Klis. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst.- St. Phiiipsland: drie maal leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Phiiipsland: driemaal leesdienst R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur. Burgh: 9.30 uur garage hótel. Leger des Hells Zierikzee: 10 uur samenkomst, 12 uur jeugddienst, 7.30 uur samen komst OFFICIËLE PUBLICATIE Opkomst Herhalingsoefeningen Ten behoeve van de dienstplich tigen, die op 4 Mei a.s. voor her halingsoefeningen onder de wape nen komen, worden enkele extra treinen ingelegd. Genoemde dienst plichtigen moeten van deze extra- treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben, op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van be stemming geen gebruik kunnen ma ken van één der hierna genoemde extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06.59 uur. 1. De dienstplichtigen met be stemming Rucphen en Ede-Drie sprong moeten gebruik maken van de volgende treinen: a. Vlissingen v.07.59 uur, Middelburg v. 08.10 uur, Goes v. 08.29 uur, Kapelle-Bieze- linge v. 08.35 uur, Kruiningen-Ier- seke v. 08.42 uur, Krabbendijke v. 08.53 uur, Rilland-Bath v. 08.59 uur, Bergen op Zoom v. 09.15 uur, Roo sendaal v. 09.36 uur, Breda v. 09.57 uur, Tilburg v. 10.17 uur, 's Her togenbosch v. 10.38 uur, Nijmegen v. 11.16 uur, Arnhem v. 11.39 uur, Ede-Wageningen a. 11.55 uur; b. Rotterdam C.S. v. 08.57 uur, Rot terdam N. v. 09.04 uur, Gouda v. 09.19 uur, Utrecht C.S. v. 09.44 uur, Driebergen v. 09.55 uur, Ede-Wa geningen a. 10.16 uur; 2. De dienstplichtigen uit Am sterdam, Haarlem, Leiden, Den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam, Barendrecht, Dordrecht en de dienstplichtigen uit de omgeving van deze plaatsen, moeten reizen met tr. 1115 van de normale dienst regeling: Amsterdam C.S. v. 07.40 uur, Haarlem v. 07.56 uur, Leiden v. 08.20 uur; Den Haag H.S. v. 08.34 uur, Delft v. 08.41 uur, Schie dam v. 08.49 uur, Rotterdam C.S. v. 08.58 uur, Rotterdam Blaak v. 09.02 uur, Rotterdam-Zuid v. 09.06 uur, Barendrecht v. 09.12 uur, Zwijndrecht v. 09.18 uur, Dordrecht v. 09.24 uur, Roosendaal a. 09.57 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar 's-Gravenha- ge (wijkgem. 24, toez.): M. C. Koole, pred. van wijkgem. 1, aldaar. Geref. Kerken Beroepbaar: cand. P. A. Bohl- meijer, Bussum. Beroepen te Hoogstede (graaf schap Bentheim): H. Tien, Bunde (Oost Friesland). Woensdag 5 Mei a.s. ho- pen onze geliefde ouders J behuwd- en grootouders L. BEIJE A. J. BEIJE- PISTORIUS hun 45-jarige echtver- £5 eniging te herdenken. Renesse, Moolweg 145 B f-\ tTpvWiV ai Aan hen, die ons op 26 April jl., ter gelegenheid van onze 50-jarige echtvereniging, hun blijken van belangstelling heb ben getoond, zijn wij zeer er kentelijk en zeggen hierbij al len hartelijk dank. In 't bizon- der de bewoners van de Sint Anthoniesdam. M. v. d. WERVEN W. E. v. d. WERVEN-HOLTUS Zierikzee, 30 April 1954 Sint Anthoniesdam A 35 Voor de zeer vele blijken van medeleven, ons betoond bij het voor ons zo smartelijk geleden verlies van onze innig geliefde en onvergetelijke dochter LENI betuigen wij onze oprechte dank. Fam. C. KOOPMAN Scharendijke No 15 Aankondiging De Voorzitter van het Water schap Schouwen doet te weten: dat op Dinsdag 18 Mei 1954, des middags 13.30 uur, zal ge houden worden een Openbare Algemene Vergadering van het Waterschapsbestuur in Hótel Van Oppen te Zie rikzee. Zierikzee, 29 April 1954. De Voorzitter voornoemd, J. KLOMPE. Verpleegstersschorten, aan twee kanten draag- l baar. maten 36 t}m 48 f 4.35-5.75. Fa. LABZOWSKI. Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2