Roomboter komt hem toè! OXO Neêrlands beste TOMATENSOEP Roomboter op het brood cS» Dames keken de ogen uit op de „T omado"-wonderpan -Éen-verrukkelijke lichtgebonden soep van zonrijpe tomaten Er bestaan plannen slot „Moermond' te bestemmen voor museum Informatieve besprekingen te Zierikzee gehouden De watersnoodramp verdreef de bewoner, de heer J, Vriesendorp van Renesse, van het Slot „Moer mond", dat voorheen zo idyllisch verscholen lag tussen het hoog op gaand geboomte aan de rand van Renesse. De omgeving werd lelijk aangetast door het zeewater, maar vooral door middel van een kist dam is het gelukt het slot voor zware verwoesting te sparen. Nu het slot is komen leeg te staan en het water verdwenen, is de vraag opgekomen of aan dit merk waardig monument een bestem ming kan worden gegeven. Een de zer dagen heeft hierover een be spreking plaats gevonden tussen de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, en de heren P. Heering en A. M. Geluk van de Stichting „Nieuw Schouwen-Duive- land" en de voorzitter van de ver- Ingczonden mededeling Wij verdochten van één van de grootste fabrieken van luxe kleinlederwaren al enige duizenden dames-portemon- naies van f. 5.90. Dit zijn portemonnaies met moderne knipsluiting en geld- portefeuille, gemaakt van echt saffiaan (beter kunt U niet wensen) en van uitge zocht glad rundleder. Een pracht-portemonnaie (met twee diepe vakken voor het nieuw uit te komen zilvergeld) solide, mooi afgewerkt en ideaal voor elke huismoeder, als cadeautje voor een ver jaardag of voor Moederdag. Nu was bij deze fabriek door een fout in het schema de productie beduidend groter dan voor de orderportefeuille nodig was en daarom konden wij voor éénmaal het over schot kopen vcor een prijs, die belangrijk lager is dan normaal. Een gedeelte van onze post orderklanten zonden wij reeds een circulaire maar deze aan bieding is zo bijzonder, dat iedereen, niemand uitgezon derd, hiervan op de hoogte moet zijn. eniging „Stad er» Lande van Schou- wen-Duiveland", dr. J. J. Westen dorp Boerma. De besprekingen droegen een informatief karakter. Naar voren kwam de suggestie de bovenverdieping van het slot te be stemmen voor streekmuseum, ter wijl beneden vergaderlokalen zou den kunnen worden ingericht. De realisering van dergelijke plannen zou een Rijkssubsidie ver gen en het valt aan te nemen dat nog veel tijd zal moeten verstrij ken willen de plannen kunnen wor den uitgevoerd. In ieder geval is de idee aan het uit historisch oog punt zo waardevolle slot een typi sche bestemming ten algemenen nutte te geven, buitengewoon aan trekkelijk en gehoopt mag worden dat het' genomen initiatief tot dit of een soortgelijk doel zal leiden. Stad en Provincie ZIERIKZEE Nieuwe melodieën op speelwerk stadhuisklok De heer W. L. Harthoorn, beiaar dier te Goes, heeft nieuwe liedjes op het stadsuurwerk van de stad huistoren gezet. We hebben thans het volgende muzikaal preludium: heel uur „Schouws Volkslied" van de heer C. A. Swenne (geheel), half uur: het „Zeeuwse Volkslied" van Jan Morks (half), kwartieren over gehele uren: „Het zonnetje schijnt zo heerlijk Schoon" (gedeeltelijk), kwartieren voor de uren: „Mooi Holland" (gedeeltelijk). De nieuwe zetting is Donderdag gereed geko men. NIEUWÉRKERK Bloemen en boeken De inwoners die reeds op ons dorp terug zijn, werden verrast met een honderdtal mooie bloemen ver plant in potten, geschonken door een combinatie van kwekers uit Naaldwijk. Daarbij waren nog een 160 tal boeken gevoegd ten dienste voor de openbare leesbibliotheek, waarvoor wij naast de bloemen de gemeente Naaldwijk zeer dankbaar zijn. OOSTERLAND Tijdelijke tehuizen voor de scholen Nu het schoolgebouw alhier gron dig wordt gerestaureerd en het les geven dientengevolge onmogelijk is hierin, zullen de leerlingen van de Openb. Lagere school, hoofd de heer D. Kosten, tijdelijk worden on dergebracht in het gemeentehuis („Oostkenshil") en de leerlingen van de Christelijke school, hoofd de heer van Dijk, in de Conferentiekamer. Laatstgenoemd gebouw, dat ook wel met de naam „oude school" wordt betiteld, heeft tot October 1904 dienst gedaan als Openbare Lagere school en sedert dien tijd als ge meentelijk vergaderlokaal. De Zweedse woningen De bouw van de 20 Zweedse hou tten geschenkwoningen, waarvan er 18 te Oosterland en 2 te Sirjansland zullen worden gebouwd, is gegund aan de firma Nodelijk, aannemers bedrijf te Dordrecht. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Nijverdal (toe zegging): G. Juckema, Middelstum; naar Nuis-Niebert (Gr.): J. Boekee, eerv. ontsl. pred. van Andijk, hulp- prd., Dremt (Gld.). Chr. Geref. Kerk Beroepen te Ouderkerk aan de Amstel: J. van Dijken, Aalten. Burgerlijke Stand Zierikzee Geboren. 9 April: Jan Huibert, z. van Leendert Tieleman en Anna Christina Verton (wonende te Nieu- werkerk); 10 April: Greetje, d. van Abraham de Rijke en Jannetje Pie- terneUa Schiettekatte; 16 April: Maatje Maria, d. van Adriaan de Lange en Jacoba Willemijna de Jonge; 17 April: Hendrik Johannes, z. van Hendrik de Graaf en Catha- rina Pieternella Schot; 19 April: Wilhelmina Maria Margaretha, d. van Anthonie Pieter -Pankow en Hermina de Kruijk. Gehuwd. 20 April: Giliam Braam, 25 j. en Cornelia Maria Matthijsse, 18 j. Overleden. 31 Maart: Christina Pieternella Boone, 68 j., ongehuwd, (overleden te Oss), d. van Pieter Jacob Boone en Charlotte Johanna Elisabeth Kalis; 10 April: Marina Verschuur, 50 j., ongehuwd, d. van Johannes Cornells Verschuur en Maatje Adriana Bolle; 10 April: Willem Cornelis van den Boom, 78 j., ongehuwd, z. van Pieter Cornelis van den Boom en van Neeltje Dijk graaf; 11 April: Willem Zondervan, 81 j., echtgenoot van Anna Voor-' beijteL (wonende te Bruinisse); 14 April: Johanna Pieternella Schaalje 59 j., weduwe van Willem Leendert van der Schelde; 14 April Hendrik Fonteine, 85 j., weduwnaar van Jo hanna Klaasse (overleden te Noord- gouwe); 15 April: Jan Cornelis Koo- man, 77 j., ongehuwd, z. van Wil lem Kooman en Willemijntje Boot, beiden overleden; 22 April: Louisa Albertina van Geesbergen, 73 j., weduwe van Casimirus Henricus Thijs. Ingezonden mededeling Roomboter komt alle harde werkers toe. Vooral op de middagboteth'am. Omdat een zware dagtaak lichter valt, naar mate het twaalfuurtje voedzamer en smakelijker is. In kosten scheelt roomboter op het brood maar weinig meer dan 'n cent per boterham. Is dat voor een harde werker te veel...? Geef hem in elk geval een goed en smakelijk twaalfuurtje mee naar zijn werk! Dus Spaar de rijksbotermerken (er staat er een op Uw pakje) en doe mee aan de grote Roomboter Prijsvragen De eerstvolgende verschijnt 8 Mei in Libelle, Beatrijs, Margriet, Goed Nieuws en Eva en op 13 Mei in alle Radiobladen. LAND- EN TUINBOUW Granen in de polder Oosterland Nu de ingezaaide granen boven gekomen zijn en in de polder aller- wege een groen tapijt vormen, is het triestige gezicht, dat de lande rijen na de droogmaking te zien ga ven, veel veranderd. Alleen was het zeer gewenst dat aan het koude schrale weer spoedig een einde kwam en dat er eens flink regen viel, zodat het groeiproces meer kon toenemen, vooral voor deze gronden met een nog hoog zout gehalte. PREDIKBEURTEN Zondag 25 April Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 en 7 uur Ds v. Roon; Verenigingsgebouw: 9.30 u. Dr Sperna Weiland. Burgh: 10 uur Ds Cupedo. Haamstede: 10 uur dhr M. 'C. Malipaard. Renesse: 7 uur Dr Sperna Weiland. Noord- wclle: 10 uur Ds Nauta. Eikerzee: 10 en 2.30 uur Ds Kuitert. Brou wershaven: 11 uur Dr Sperna Wei land. Zonnemaire: 10 uur Ds van Wijck. Noordgouwe: 10 uur Ds v. d. Grift. Dreischor: 10 uur Ds Huizing (H.D.). Beijersdükje: 11 uur Ds Westerhof. Ouwerkerk: 10 uur Ds Kuin. Nieuwerkerk: 9.30 uur Ds Westerhof. Oosterland: 10 uur Ds Radstake, 6 uur Ds v. d .Brink. Sir jansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur Ds Radstake. Bruinisse: 10 uur Ds v. d. Brink, 3 uur Ds Radstake. St. Philipsland: 10 uur Ds de Lint, 2.30 uur leesdienst. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur Ds Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 5 uur Ds v. d. Kooy te Wolfheze. Renesse: 7.30 uur Ds v. d. Kooy te Wolfheze. Scharendijke: 10 en 2.30 uur Ds Kuitert. Brouwershaven: 11.15 en 3.15 uur Ds A. J. Radder te Kam perland. Zonnemaif-e: 10 en 2.30 uur Ds Nagelkerke. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Anna Jacobapolder: tweemaal cand. R. der Nederlanden te Hillegom. Geref Kerken (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur Ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur Ds K. J. Velema te 'Midwolda, 6 uur Haamstede: 10 uur 3 uur Ds K. J. Velema. Noordgouwe: 10 uur Ds Meijering. 6 uur Ds K. J. Velema. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur Ds Mallan. St. Philipsland: dri^-v maal leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur Ds H. Wiltink te Doetinchem. Bruinisse: 10 en 3 uur leesdienst. St. Philips land: driemaal leesdienst. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur. Burgh: 9.30 uur garage hotel. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur samenkomst. 12 uur jeugddienst, 7.30 uur samen komst. Dc Zondagartsendienst van Zierikzee Zondag 25 April: Dokter Vogelaar. Ingezonden mededeling KUNST EN LETTEREN Nederlandse gedichten in het Frans Voor het eerst sinds vele jaren zal een vertaalde Nederlandse dichtbundel in Frankrijk worden uitgegeven. De Parijse uitgever Pierre Seghers bereidt namelijk de uitgave voor van „Voorbij de we gen" van A. Roland Holst door Hen ry Deluij met medewerking van Dolf Verspoor, vertaald onder de titel „Par dela les chemins". De in houd van de bundel, die zal uitko men in de serie „Auteur du monde", is uitgebreid met Verspoors verta ling van het gedicht „Gebed van een harpspeler". De Franse uitgave is mogelijk ge maakt door een garantie, verstrekt door de Nederlandse regering. Onze poslorderklanten kun nen hem bestellen: saffiaan- leder in de kleur rood en groen of in glad rundleder in zwart, bruin en rood, voor de 9*% tijdelijke prijs Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gulden franco). Bij retour zending binnen een week ontvangt U het betaalde geld omgaand terug. WINKELCENTRUM BINNENWEG TELEFOON K 1800-82660 ROTTERDAM KOOKDEMONSTRATIE IN „CONCORDIA" Koken met dubbele snelheid nodig Een kleine tweehonderd dames hebben zich Donderdag in de be nedenzaal van „Concordia" dc ogen uitgekeken op de „toverpan", dc Tornado-snelkookpan, die dc keu ken ingedragen, het de huisvrouw alweer een stuk gemakkelijker en goedkoper maakt. Gedemonstreerd werd met deze pan, waarin het voedsel onder drukverhoging in een minimum van tijd voor gebruik ge reed is. Tornado-snelkookpannen zijn ge maakt van een zeer solied mate riaal, zijn veilig en garanderen een grote besparing op tijd en brand stof. De Tomado-pan is geschikt voor het koken zowel van vast als vloeibaar voedsel. Ze kunnen in verschillende afmetingen worden geleverd. Het te koken voedsel wordt in een pan gedaan, waarna de pan wordt gesloten middels een solied afsluitend deksel. Midden in het deksel bevindt zich een kleine opening, waardoor de zich in de pan ontwikkelende stoom kan ont snappen. Op de stoomopening be vindt zich een regelaar, waarmede de druk kan worden geregeld. Hier door wordt in het algemeen een be sparing verkregen van circa twee derde van de normale kooktijd. Het „koken onder druk" heeft in de To mado-pan een ideale toepassing ge vonden. De Tomado-pan is in vijf verschillende modellen verkrijg baar. De „pressure cooker", die stor menderhand de keukens heeft ver overd, is met deze pan nu ook bin nen het bereik van de Nederlandse huisvrouw gekomen. Verhage's Ga lanterie- en Speelgoedhuis en de Firma Joh. de Vries hebben de al leenverkoop van deze „toverpan" wéten te verwerven. Tijdens de show werden met de pan overtui gende demonstraties gegeven. President Tito van Zuid-Slavië heeft Donderdag op een massale bijeenkomst te Belgrado verklaard, dat Zuid-Slavië bereid zal zijn deel te nemen aan een Europese defen sie-gemeenschap op bredere basis. Een dergelijke gemeenschap dient echter niet uitsluitend een militair karakter te dragen en zij moet een hechte en realistische basis heb ben, aldus Tito. FEUILLETON 29 ZONDER GELUK VAART OTEMAND WEL door Henk van Heeswijk Ze reden de gerepareerde auto in het koetshuis en stapten toen weer naar hun jeep om terug te rijden naar de garage, opgelucht en tevreden, omdat ze in hun bedrijfje mochten blijven.. „Zo, garagehouders, tevreden over het bereikte resultaat?" Van achter een boom waren de beide meisjes plotseling te voorschijn gekomen. „Nou, en of!" antwoordde Joop glunderend. „En daarvoor moeten wij U beiden eigenlijk bedanken, want zonder uw hulp zou Uw vader misschien niet zo toegevend en ver gevensgezind geweest zijn". „U kent papa niet", zei degene, van wie ze wisten, dat ze Greet heette. „Hij moppert weieens en toen hij pas hoorde op welke wijze U in het bezit van de sleutels van de schuur gekomen bent, was hij niet te genieten, maar naderhand vond hij het een goede mop en toen wij Uw garage gezien hadden, wa ren wij van mening, dat U niet meer weg mocht gaan. Wij hebben nu ook een auto, dus is een garage on misbaar geworden in ons dorp". De jongens bleven nog wat dra len, totdat Joop eindelijk zijn schroom overwon en kortweg vroeg „Mogen wij U, ale bewijs van onze dank, uitnodigen om bij ons een kopje thee te komen drinken? Bij voorbeeld morgenmiddag?" De meisjes keken elkaar lachend aan. „U woont, beiden in de garage, nietwaar?" vroeg Greet. „Jawel", antwoordde Fred, „er boven. Daar hebben we een kamer tje ingericht. Heel gezellig. Dat zult U zelf kunnen constateren. Mogen we morgenmiddag om half vier op U rekenen?" „Dat mogen we eigenlijk niet weigeren", meende Greet. „Goed, morgenmiddag, om half vier. En maakt U nu maar gauw, dat U weer in Uw garage komt, want ik ver moed, dat men het niet prettig zal vinden, als men de deuren gesloten vindt". Toen ze wegreden, keken ze nog eens om. De meisjes stonden hen na te kijken en wuifden hartelijk, waarop de jongens zich niet onbb- tuigd lieten en Joop, die achter het stuur zat, kreeg opeens een por in zijn zij, want zijn vriend uitte een kreet van schrik. Doordat Joop te lang achterom gekeken had, kwam het wagentje bedenkelijk dicht aan de rand van de weg terecht, waar langs een modderige sloot was. Maar een ruk aan het stuur bracht hen weer op het midden en zonder verdere wederwaardigheden kwa men ze bij hun garage, waar een motorrijder stond te mopperen, om dat de deur op slot was. De jongens waren evenwel te zeer ln hun schik over het bereikte resultaat en hiel pen de motorrijder vlot van zij» mankement af, zodat deze een half uurtje later weer tevreden weg- tufte. 's Avonds voor het naar bed gaan zei Joop: „Morgen moeten we wat inkopen doen, hè? We zullen twee van die kleden kopen, om over on ze bedden te doen en een tafel kleedje zal het geheel eveneens wat aantrekkelijker maken". „Ja", bevestigde Fred. „Boven dien zullen we een taart bestellen, morgenochtend. En wat andere lek kernijen. We zullen de dames op waardige wijze ontvangen". Ze lagen nog enige tijd met el kaar te praten, totdat ten slotte hun ogen vermoeid toevielen en zelfs de nachtelijke chauffeur, die hen uit bed belde, omdat hij benzine nodig had, was niet in staat om hen uit hun goede humeur te brengen. Met verlangen zagen de vrienden uit naar het tijdstip, dat de beide meisjes zouden komen. Fred had gezorgd voor de theetafel, terwijl Joop de nodige inkopen had ge daan. De bedden waren gecamou fleerd door een paar eenvoudige, doch aardige divankleden, terwijl een smetteloos tafelkleed de inkt vlekken, krassen en gaten van het ruwe tafelblad maskeerden. Meer inkopen liet hun kapitaal voorlopig niet toe. De vloer was nu niet be paald mooi, maar een volgende maal zouden ze proberen, of ze wat zeil of een andere vloerbedekking konden krijgen. Maar alles was zo schrikbarend duur, zodat ze het ge leidelijk aan moesten doen. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2