Een goede geivoonte. VAN s- NELLE'S THEE In topperioden van Dijkherstel 4000 vreemde arbeiders ingezet SUCCESJES "Nooit verlies ik m'n evenwicht!" Jaacvecslag 1953 Gewestelijk Acbeidsbuceau Ongeveer 1500 bij het landbouwherstel eind 1953 deze getallen voor Zierikzee 1100 streekarbeiders en 1600 van elders. Bij landbouwherstel bedroegen de aantallen werkzame krachten op het einde van het jaar op Schou- wen-Duiveland ongeveer 720 streek arbeiders en 700 van elders. (Wordt vervolgd). Verschenen is het -jaarverslag 1953 van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Zierikzee. Het Gewest heeft de gevolgen van de waterramp wel in zeer sterke mate ondervonden. Ook op het gebied van de arbeidsvoor ziening was het wel zsterk merk baar. Van seizoeninvloeden, zoals anders in een agrarisch gebied, was dit jaar geen sprake. De werk loosheid in het gewest daalde tot ongekend lage c'jfers en de werk gelegenheid nam een dermate gro te omvang aan als nooit tevoren, waordoor het noodzakelijk was om duizenden werkkrachten van elders aan te stellen. Dit gold zowel voor het rayon Zierikzee als voor het rayon Tholen. Alle krachten moes ten worden ingespannen om de ver nielde dijken te herstellen en dicht te maken. Het aantrekken en daar bij huisvesten van de benodigde arbeidskrachten stelde zeer hoge eisen aan de daarbij betrokkenen. Vele bedrijven in diverse be drijfstakken moesten noodgedwon gen stilgelegd worden. Anderen konden slechts gedeeltelijk werken. Voor het dijkherstel na de Fe- bruari-ramp moesten zeer veel werkkrachten worden aangetrok ken. Het Arbeidsbureau heeft op deze wijze op bescheiden wijze kun nen meewerken aan het herstel van de rampschade. Extra voorzienin gen moesten worden getroffen als gevolg van de ramp. Na het afvloei en van het „natte personeel" moest weeer worden begonnen om krach ten aan te trekken voor de Dienst Landbouwherstel. Herstelwerk, plaatsing van hou ten noodwoningen vorderen ar beidskrachten, na de periode waar in burgerlijke en utiliteitsbouw in het rayon Zieirkzee waren lamge legd. In de topperioden hebben in het rayon Zierikzee bij Dijkherstel gewerkt ongeveer 1400 streekarbei ders en 4000 „vreemde arbeiders". Op het einde van het jaar waren KERKNIEUWS ZIERIKZEE. Zaterdag 24 April 's avonds 7 uur Ds. "Wiltink van Doetinchem. SPORT P.V. „De Reisduif" Noordgouwe en omstreken Uitslag wedvlucht vanuit Roosen daal, de zg. eierenvlucht, 2e Paas dag. 1-2-5 en 6 L. v. d. Wielen, Br. haven;' 3-8 en 14 L. Matthijsse, Re- nesse; 4 en 7 Joh. Flikweert, Drei- schor; 9 A. v. d. Hoek, Renesse; 10-11 en 23 A. J. Flikweert, Zonne- maire; 12 J. Klomp, Zonnemaire; 13 Gebr. Prummel, Renesse; 15-17- 18 en 24 J. Dooge, Dreischor; 16 P. Flohil, Brouwershaven; 20 en 22 C. J. Overweel, Brouwershaven; 21 J. Geelhoed, Zonnemaire. K.N.V.B. afdeling Zeeland Het programma voor Zaterdag 24 April luidt: Bekercompetitie MEVO I-Nieuwdorp I (4.15 uur terrein „Zierikzee", scheidsr. J. v. d Werf). Zondagcompetitie le klasse C: Zierikzee III-Renesse I (12 u., scheidsr. A. Th. J. Jacobs). „De Bruse Trekker" Maandag 2e Paasdag hield de postduivenhoudersver. „De Bruse Trekker" een zg. Paasvlucht (eier- vlucht) uit Roosendaal. Gelost werd om 13.30 ur. Eerst aankomende duif 14.09.55. Uitslag: 1-2-8 en 9 C. Ca- pelle; 3-6-7-11-12 en 13 A. de Ko ning; 4 Joh. Nieuwersteeg; 5 W. A. Jumelet; HLH. W. Bossers; 14 A. J. IJzelenberg; 15 C. J. Maas. VERHUISD: NAAR NIEUWERKERK Agent J. Stoutjesdijk Nieuw adres: WESTSTRAAT 55 Oud adres: Beijersdijkje 61. FINANCIEEL NIEUWS Algemene Friesche en Groot-Noordholiandsche In 1953 een grotere productie dan ooit tevoren De Algemene Friese Levensver zekering Mij. te Leeuwarden en de Groot-Noordhollandse van 1845 te Amsterdam sinds 1938 door een belangengemeenschap verbonden hebben in 1953 een productie aan nieuwe verzekeringen gehad, die groter was dan tot dusver in enig jaar bereikt. De totale aanvoer van nieuwe verzekeringen beliep f 223,5 (v.j. f 196,4) millioen. Aan afge voerde vrzekeringen door 'normale afloop en andere oorzaken werd ge boekt f 102,7 (92,6) millioen, zodat er een vooruitgang aan verzekerd kapitaal was met f 120,8 millioen tot f 1.648 millioen. De algemene rentestand, die om streeks de aanvang van 1952 een hoogtepunt sedert de oorlog bereik te, vertoonde nadien weer een ge leidelijke daling. Niettegenstaande de rentedaling in het afgelopen jaar steeg de in 1953 gemiddeld ge kweekte rente bij de Alg. Friese van 3,49 procent tot 3,54 procent en bij de Groot-Noordhollandse van 3,54 procent tot 3,63 procent. De uil Breda ontvluchte Faber Tot grote bevreemding van de ministers heeft het Oberlandesge- richt te Düsseldorf ten aanzien van de ontvluchte Faber beslist, dat hij de Duitse nationaliteit bezit en dus niet uitleverbaar is. Voorshands schijnt deze uitspraak in strijd met de door de hogere Duitse rechter omtrent Polak gegeven richtlijn. De ministers zullen zich omtrent de verder te ondernemen stappen zo dra mogelijk beraden, doch willen niet nalaten reeds thans ook hier te verklaren, dat een eventuele be rechting in Duitsland geen aan vaardbaar alternatief is voor de gevraagde uitlevering. De Fransen nemen in Indo- China proeven met het veroorza ken van kunstmatige regenval bo ven de gebieden, waarin de aan- voerwegen van de Vietminh-op- standelingen liggen. „De eerste re sultaten van deze proefnemingen zijn „bemoedigend", aldus heeft een woordvoerder van het Franse op perbevel in Saigon Donderdag be kend gemaakt. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed na een lang durig geduldig gedragen lijden, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder. Wed. L. A. VAN GEESBERGEN in de ouderdom van ruim J3 jaar. Zierikzee, 22 April 1954. Havenplein D 375. Namens de familie, A. VAN GEESBERGEN Voor de zeer veie blijken van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze gelief de man, vader, behuwd- en grootvader, G. HELMSTRI)D, betuigen wij U onze oprechte dank. Wed. G. N. HELMSTRljD- JONKER J. C. KWAAK-HELMSTR1JD 1. KWAAK SAAR en TRUUSJE Oosterland. April 1954. Te koop: Prima pootaardappelen. Meer- landers A en B, Bintjes, Fu rore, Alpha's, Eigenheimers. Ook Bintjes op kiem. M. Mol, Beatrixstraat 25, Bruinisse. Restant voorgekiemde Furore S. E. 28/35-35 60 J. C. Geluk, Zonnemaire, telefoon 3. Te koop: Een 7-jarig werkpaard bij M. Oosse. Hogeblok, Noordwelle. Spenoude biggen en fokzeugjes R. de Haan, Torenlaan, Haamstede. C. W. FJes—v. d. Broek, Bergsingel, 155. Rotterdam, tel. 42.674, Maatkleding, raan- telcostumes fl 100. Herencos- tuums fl. 150, Regenjassen fl 89. Moderne coupe, prima afwer king, vlugge levering. Diversen: Ver) oren tussen Brouwershaven en Zijpe4 steilingpalen met ijzeren punten. 3 meter lang. Terug te bezorgen. J. v. d. Ha mer, Brouwershaven, Z. M. Verhage, Moriaansl.oofd. Vergadering bond v. paarden fokkers is uitgesteld tot Don derdag 29 April a s. 10,30 n. zelfde plaats. Het Bestuur. Een nette huishoudster gevr. liefst boven de 50 jaar, door T. Beije Haamstede Hoogezoom 55 ff L^sepieW; Amsterdam Uw gexn en Uw gasten zo'n kopje geurige, krachtige Van Nelle's thee zegt steigerbouwer Antenbrink. „Bij m'n werk en in m'n vrije tijd, rook ik uitsluitend Or.Dushkind.Dat is één van de redenen, waarom ze mij nooit zenuwachtig krij gen!" voor te zetten. Het rode pakje met 10 cadeaupunten C^ADEAUX waar U wat aan hebt I Bijzonder mooi en praci'tsch zijn de cadeaux die U krijgt op de punten van Van Nelle's koffie en thee. Vraag Uw winkelier Van Nelle's geïllustreerde eadeaulijsl. per 100 gram gebroken dus geuriger, krachtiger en voordeliger t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3