LENTE land- en tuinbouw De nieuw te ontwikkelen viasproductiemethode Behandeling voederbieten met conser beta kerknieuws advertenties T0H. DE VRIES SUCCESJES Het meest gelezen blad Zierikzeesche Nieuwsbode Uitgewerkt plan voor financiering (Slot Het aandeel van de georganiseerde landbouw hierin is vastgesteld op f 400.000. Het belang erkennend van het verder tot ontwikkeling bren gen van het nieuwe vlasprocedé heeft het bestuur van de Stichting voor de Landbouw besloten hier aan daadwerkelijk mede te werken. Over de wyze, waarop het bedrag bijeen moet komen, is uitvoerig overleg gepleegd. In verband met een zuivere beiangenverhouding in de landbouwsector wordt gewenst geacht, dat alle vlastelers hierin zouden worden betrokken .inplaats dat men zou trachten aandelen te plaatsen bij individuele telers en/of organisaties. Do Stichting voor do Landbouw beo ft zich duartoo gewond tot het Bedrijfschap voor Vlas en Hennep met het verzoek een verordening uit te vaardigen, waarbij aan alle vlaste lers een heffing over de te verbou wen oppervlakte vlas of over de op pervlakte verhuurd vlasland zal wor den opgelegd Dit moest als enige mogelijkheid worden beschouwd ora to bereiken dat alle vlastelers naar evenredigheid zouden bijdragen. liet Bedrijfschap voor Vlas en Hen nep heeft thans een dergelijke veror dening aangenomen, waarin wordt be paald dat iedere vlasteler dan we) verhuurder van vlasland over de op pervlakte vlas welke hij in het oogst jaar 1954 verbouwt dan wol over de oppervlakte vlasland, welke hij in I95t verhuurt (dit zal in ao regel zaaiklaar verhuurd vlasland zijn) een heffing verschuldigd is van f 20 per ha. Zoals reeds werd opgemerkt is het do bcdccling dat op deze wijze een bedrag van f 400.000 wordt bij een gebracht. Indieu de uitzaai van vlas blijkens de Mei-invcntarUatio 1954 zodanig is, dat met een hef fing van f 20 per ha. een groter be drag dan f 400.000 zou worden bij eengebracht, zal de heffing por ha. dienovereenkomstig worden verlangd. Tenslotte zij er op gewezen, dat met name ook de vlassers in zeer be langrijke mate (f 600.000) bijdragen in do stichting van de proeffabriek. Do gezamenlijke telers brengen daar naast een bedrag van f 400.000 bij een. Dit betekent dus dat de Vlas- tclers dan wel de verhuurders van vlasland do in rekening gebrachte heffing niet doorberekenen boven de overeengekomen prijs van het vlas of do huur van hot vlasland. dit nu tot gevolg dat de export groter werd, dan had dit nog een goede zijde, maar zelfs deze ont breekt, want zowel Engeland, Duits land als Frankrijk en België blij ven beneden het exportpeil, dat men, gezien de ervaringen in an dere jaren, redelijkerwijs had mo gen verwachten. Dat Duitsland in Maart flink wat uien af zou nemen, is een hoop die tot dusverre ijdel is gebleken. In Engeland zijn de eerste Egyp tische uien reeds aangekomen en ook Syrië is daar met enkele par tijtjes aan de markt geweest. Over enkele weken zal het seizoen voor de Hollandse uien definitief zijn af gelopen. Men moet al erg optimis tisch zijn, wil men nu nog op enig herstel van de marktprijs rekenen, al is dit nooit uitgesloten. De zeer verspreide verbouw van uien in 1953 maakt een raming van de nog aanwezige voorraden uiterst moeilijk. (Door de ramp van l Febr. 1953 viel het eigenlijke uienver- bouwgebied voor het grootste ge deelte uit en werden uien gekweekt in streken van ons land waar dit tot dusver niet de gewoonte was). De totale export in het seizoen 1953/54 steeg tot zijna 91 millioen kg, de export in Februari bedroeg bijna 15 millioen kg. Engeland met bijna 8 milioen kg en Duitsland met bijna 5 millioen kg namen hiervan het leeuwenaandeel voo hun reke ning. Naar Ierland gingen ruim 600.000 kg, naar Zweden bijna 200.000 kg, naar het Engels leger in Duitsland ruim 160.000 kg en naar Afrika 150.000 kg, naar West- Indië ging ongeveer 125.000 kg, ter wijl de export naar Frankrijk en Noorwegen ongeveer gelijk was en plm. 105.00 kg bedroeg. Finland, Hongkong, Gibraltar, Zwitserland en Italië waren de andere afnemers. Belangrijk voor landbouwers in Zonnemaire en Noordgouwe Daar wij tot heden een nuttige samenwerking bij het aanwenden van eonber beta in de voederbieten van U hebben ondervonden, vragen wij voor de verdere controle nogmaals Uw medewerking. In dc loop van dit voorjaar zullen de nog aanwezige be handelde voederbieten met conser bets drio maal gecontroleerd worden op: te. Spruitvorming; 2e. Percentage rot; 3c. Luizendoding. Deze contröle zal verricht worden door een student uit Wageningen met een hulpkracht. Daar de tij<l van contrölo niet precies van te voren bekend is, hopen wij op Uw volle medewerking opdat deze waar nemingen goed kunnen geschieden. Om de werking van de conser beta ten volle tot zijn werking te laten komen, adviseren wij U na het ver wijderen van het gronddek de kuil gesloten te houden met een flinke laag stro. Do aangewende conser beta is nl. in gasvorm tussen de voederbieten oog aanwezig en heeft nog 6teeds invloed op spruiting c.a- Bij gesloten houden voorkomt men ontwijken van het conser beta gas. (Ingezonden door R.L.V.D.) De uienexport geeft reden tot klagen Verwachte toeneming bleef uit De voorspellingen betreffende de uienmarkt hebben weer eens ge faald en de verwachtingen dat ten gevolge van de strenge koude de export flink zou toenemen, hebben teleur gesteld. Kon bij dergelijk weer dan men in de maand Febr. heeft gehad, de export vroeger dik wijls nog eens 20 millioen kg of meer halen, thans bleef het export cijfer nog even beneden de 15 mil lioen kg. Eigenlijk is er over de gehele lijn reden tot klagen. De tengevolge van de vorst wat opgelopen prijs, zakte tengevolge van overvloedig aanbod weer in tot 4 a 5 cent per kg. Had Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rotterdam-Delfsha- ven (vac. A. Adriani): J. J. Siezen, Peize; te Oosternijkerk: cand. J. v. d. Heide, Gaast; te Wateringen (toe zegging): G. Jukema, Middelstum; te Wezep: C. v. d. Bosch, Bruchem. Aangenomen: de benoeming tot hoogleraar aan de Prot. Theolog. Faculteit te Brussel en tot direc teur van de Ned. sectie van het Theologisch centrum aldaar: Dr A. J. Bronkhorst, Den Haag. Bedankt voor Kampen: A. E. Kol- kert, 's Gravenmoer; voor Hille- gom: G. W. Kwant, 's Gravenzande; voor Waddinxveen: H. G. Abma, Rotterdam-Delfshaven; voor Am sterdam: J. de Groot, Apeldoorn. Geref. Kerken Drietal te Amsterdam-W.: Dr J. G. Aalders, Leeuwarden, A. Brou wer, Barneveld en J. F. Colenbran- der, Apeldoorn. Beroepen te Aduard: E. Jansen, Berlikum; te Wateringen: cand. H. J. van Duinen, Wassenaar; te Ze venhuizen (Z.H.): cand. J. Eleveld, Smilde; te Boornbergum: J. Koop- mans, Gasselternijveen; te Wilnis en te Valkenswaard: cand. H. J. van Duinen, Wassenaar. Aangenomen naar Bowmansville (Ontario, Canada): A. W. Schaafsma Amsterdam-Watergraafsmeer. Bedankt voor Coevorden: J. Wler- sema, Noordwijk-Binnen. Geref. Gemeenten Beroepen te Hendrik Ido Am bacht: M. Blok, Rotterdam-C. Bedankt voor Wageningen: F. J, Dieleman, Yerseke. PREDIKBEURTEN Zondag 21 Maart Netl. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 en 7 uur Ds v. Roon; Verenigingsgebouw: 10 uur Ds v. Royen. Burgh: 10 uur Ds Cupedo. Haamstede: 10 en 7 uur Ds v. Vliet. Renesse: 10 uur Ds v. Liere. Elkcrzec: 10 en 2.30 uur Ds Kuitert. Brouwershaven:- 10 uur Ds Nauta. Zonnemaire: 10 uur Ds v. Wijck. Noordgouwe: 10 uur Ds Baren- drecht. Dreischor: 10 uur Ds Hui zing. Beyersdijkje: 10 uur de heer R. v. 't Lindenhout, Ouwcrkerk: 10 uur Ds. Kuin. Nieuwerkerk: 5 uur Ds Westerhof. Oosterland: 10 uur Ds Radstake, 6 uur Ds Bremmer. Sirjansland: 10 uur Ds Westerhof, 6.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 3 uur Ds v .d. Brink. St, Philips- land: tweemaal Ds de Lint. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur Da M. E. Monsees uit Dordrecht (H.A.). Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur Ds A. A. Leenhouts te Soest. Haamstede: 10 en 3 uur Ds Meijer. Renesse: 7 uur Ds Kuitert. Scharendyke: 10 en 2.30 uur Ds Kuitert. Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur Ds Brinkman te Wassenaar. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur Ds Nagelkerke. Bruinisse: 10 en 3 uur Ds Bremmer. Anna Jacoba- polder: tweemaal Ds Holtop te Scheveningen. Geref Kerken (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11.15 en 3 uur Ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur Ds v. d. Schaaf, 6 uur Ds v. d. Klis. Haamstede: 10 uur Ds Meijering, 3 uur Ds v. d. Schaaf. Noordgouwe: 10 uur Ds v. d. Klis, 6 uur Ds v. d. Schaaf. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur Ds Mallan. St. Philipsland: driemaal leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 3 uur lees dienst. St. Philipsland: driemaal leesdienst. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur. Burgh: 9.30 uur garage hotel. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur samenkomst, 12 uur jeugddienst, 7.30 uur samen komst. Zondag om 4.54 uur DE aarde als een tol Dit jaar overvalt de Lente ons Zondagmorgen in de vroegte: zij doet haar intrede op 21 Maart als de klokken in Nederland zes mi nuten vóór vijf wijzen. Op dat tijd stip passeert de zon op weg naar het Noordelijk halfrond de Evenaar en terwijl rond de Zuidpool een zes maanden durende nacht ingaat, gloort in het Noordpoolgebied de dageraad van een nieuwe dag, die een half jaar zal duren. Wat gebeurt er nu eigenlijk pre cies als het Lente wordt en hoe komt het, dat het nieuwe seizoen op zo'n schijnbaar willekeurig tijd stip als 4.54 in de ochtend begint? Om met het antwoord op de laatste vraag te beginnen: de duur van een seizoen hangt nu eenmaal samen met de duur van het jaar, d.w.z. het zg. „tropische jaar", dat de grondslag vormt van onze kalender. En dat tropische jaar duurt 365 da gen, 5 uur, 48 minuten en 46 se conden. Het is de tijd, die er verstrijkt tussen de tijdstippen waarop de zon het zg. Lentepunt van haar baan passeert, dat is het snijpunt van zonsbaan (ecliptica) en evenaarvlak. De zonsbaan ligt namelijk in een ander vlak dan de equator en twee maal per jaar passeert zij dat equa- lorvlak: op weg naar het Noorde lijke halfrond passeert zij het Lente punt en op weg naar het Zuidelijk halfrond het Herfstpunt. Ais een tol Dit alles is een gevolg van de scheve stand van de aard-as. De aarde gedraagt zich op soortgelijke wijze als een tol. Al draaiende om zijn as beschrijft die tol een kring loop om een lichtbron (de zon), maar de as waarom de tol wentelt staat niet rechtop doch scheef. En wil steeds «in dezelfde richting. Zo komt het, dat de bovenste helft van de tol enige tijd lang van dé licht bron is afgekeerd en gedurende de andere periode juist naar de licht bron toe neigt. Het ene halfjaar dus vangt de kop van de tol wel licht op en het andere halfjaar niet. De kop van de tol zou men Noord pool kunnen noemen en dan blijkt vanzelf de analogie met onze aarde: ook onze Noordpool vangt een half jaar lang zonlicht op en is daarna een half jaar donker. De 21ste Maart (en aan de andere kant de 23ste September) ligt dus juist op de grens: het Noordelijkste punt van onze aardtol begint licht op te vangen en op het Zuidelijkste Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren. 15 Maart: Elisabeth Ca- tharina, d. van Jan Lems en Elisa beth van der Hulle; 16 Maart: Ja- coba Petronella Cornelia, d. van Marinus Evers en Cornelia Maria Vermeulen. Gehuwd. 12 Maart: Hendrikus Doesburg, 27 j. en Pietje van Vliet, 19 j. punt (de Zuidpool) verdwijnt de zon uit het gezicht. Gebieden als Frans Equatoriaal Afrika, de Belgische Congo, Kenya, de Indische Oceaan, Sumatra, Borneo, Noordelijk Cele bes, de strook Stille Oceaan die van daar af Oostwaarts loopt en de Zuidamerikaanse staten Ecuador, Columbia en Noordelijk Brazilië, hebben dus die dag tijdens het mid daguur de zon in het hoogste punt, het Zenith. Wij op onze beurt zien de zon elke dag een stukje hoger: haar stralen treffen het aardoppervlak op onze breedte steeds steiler en bijgevolg stijgt de temperatuur, met alle ge volgen van dien het wordt Lente. Dr S. TELLA. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee I-W.V.O. I Zondag a.s. heeft Zierikzee I weer eens een thuiswedstrijd en wel te gen W.V.O. I uit Oosterhout. Daar Haverhoek verhinderd is, A. Kra mer geblesseerd en het medespelen van F. v. d. Westen onzeker, wegens een Zondag jl. opgelopen blessure, is het Zierikzee-elftal nog niet de finitief samengesteld. Niettemin zal Zierikzee trachten zo sterk moge lijk uit te komen, om te trachten een of twee puntjes binnen te halen wat i.v.m. de bezetting van de on derste plaats ook van belang is. Bij gunstig weer mag een spannende wedstrijd worden verwacht, die geleid wordt door de heer Voer- mans. S.E.T. II-Zierikzee II De Zierikzee-reserves trekken naar Tilburg om S.E.T. II te gaan bekampen. Ook hun ploeg is nog niet definitief samengesteld. Hoe wel de thuisclub wel de sterkste zal blijken, zullen de roodzwarten wel alles op alles zetten om een eervol resultaat te bereiken. Zierikzee III-Dreischor I Zierikzee III ontvangt het eerste elftal van Dreischor. Hoewel de thuisclub niet op volle sterkte kan uitkomen, mag een spannende wed strijd worden verwacht, waarvan de uitslag moeilijk te voorspellen valt. De Antilliaanse R.T.C.-delegatie is Woensdag bijeen geweest naar aan leiding van een verzoek van minis ter Kernkamp een eerder ^door do delegatie verzonden telegram op te helderen. Naar van welingelichte zij de wordt vernomen heeft do dele gatie haar wens herhaald, dat zo spoedig mogelijk de R.T.C. zal wor den voortgezet, ter nadere bespra king van bepaalde bezwaren. Naar verluidt zou de R.T.C. mogelijk in Mei -worden gehouden. Geboren DINGENES LEENDERT, zoon van L. A. DE BAKKER en H. M. DE BAKKER VAN DER LINDE Dreischor, 18 Maart 1954. De Heer en Mevrouw Mr. JOHANNES DEN HERTOG-GAST en RICHARD geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon en broertje ROBERT 17 Maart 1954. Tijdelijk adres Instituut St. Augustinus Antwerpen-Wilrijk. PIET N. MEERMAN en WILLIJ J.WELTEVREDEN hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op Dins dag 6 April a.s. des n.m. 3 uur, ten stadbuize te Zierikzee. Gelegenheid tot feliciteren bovenzaal Huis v. Nassau van 5-6 uur. Zierikzee, 19 Maart 1954 Appelmarkt D 363, Toekomstig adres Appelmarkt D 366. Zondag 21 Maart a.s. hoopt onze beste spoorarbeider C. BEVE LANDER zijn 35ste verjaardag io vieren. Namens de Spoorploeg Noordgouwe Zo de Heete wil en zij leven, hopen onze gelief- de ouders. p MAARTEN 2 DE BAKKER en MARIE I DEBAKKER-BOLIJN, op Zaterdag 27 Maart fe "a a.s. hun 25-jarige echtver- eniging te herdenken. |- Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blij- p 'u ven. is de wens van hnn dankbare kinderen; Amersfoort. SJAAN en TONNIJ Soestdijk. GREETJE Soestdijk, Maart 1954 fe Julianalaan no 92. De herbegrafenis van onze, bij de ramp van 1 Februari 1953 om het leven gekomen geliefde ouders, behuwd- en grootouders, Hendrikus Blankert en Sara Blankert—Verton, zal plaats hebben op Dins dag 23 Maart a.s., des mid dags 12 uur, op de algem, begraafplaats. Zierikzee. Namens de Familie, J. BLANKERT. Voor de vele blijken van be langstelling en medeleven, on dervonden bij het overlijden van de heer J. VAN BALLEGOOIJEN, te Zierikzee, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, M. C. v. BALLEGOOIJEN. Den Helder, Singel 24. Algemene vergadering van de Coöp. Boerenleenbank „DREISCHOR" te Dreischor, op Zaterdag 3 April 1954, des avonds 7.30 uur, in de bovenzaal van Hotel „De Drie Schapen" te Dreischor, waar tevens het 50-jarig be staan zal worden herdacht. Agenda ligt ter inzage ten kan tore der bank. Het bestuur LUTHERSE KERK Zondag 21 Maart 10 u. ds. M. E. Monsees (H.A.) Te huur gevraagd: Van 15-25 April: Huisje in de duinen te Renesse, 5 6 slaap plaatsen, gelegenh. tot stoken. Mevrouw Wennink, Grunerie- laan 5, Oegstgeest, telefoon Leiden 30863. Oproeping. Hen, die iets te vorderen heb ben van- of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van de Heer WILLEM KUIJPER, in leven landbouwer te Ouwer- kerk, Henn ekenspad 98 en om gekomen bij de watersnood ramp van Februari 1953, of borgtochten of andere stukken betreffende deze nalatenschap onder hun berusting hebben, wordt verzocht daarvan uiter lijk 1 April 1954 kennis te ge ven ten kantore van notaris KLAASSEN te Zierikzee, Oude Haven D 481. Notaris M. C. VAN DEN BOUT te Renesse zal, op Donderdag 25 Maart 1954, 3.00 uur, in het „Huis van Nassau" te Zierik zee, ten verzoeke van de heren Gebrs. NOORTHOEK in het openbaar verkopen: 1. Een WOON- en WINKEL HUIS te Zierikzee, aan de Schuithaven A no. 296, groot 1 a 46 ca. 2. Een WOON- en WINKEL HUIS te Zierikzee, t aan de Schuithaven, hoek Hooge Molenstraat, A no. 295, groot 72 ca. De percelen grenzen aan elkaar en zijn aan de tegenwoordige bewoners in gebruik toege wezen. Te veilen afzonderlijk en ge combineerd. Inlichtingen ten kantore van de notaris. HUWELIJK I Met blijdschap geven wij U kennis van ons voorgenomen huwelijk, dat zal plaats vin den op een nog nader te be palen datum, op een nog niet bekend uur, in een plaats welke er nog niet is, tussen: Vier Hydraulische cricks van 2% tot 20 ton, 21% liter smeer olie, drie halve tractorbanden, en: 11 accu's en 13 steeksleutels met 2 Bahco's, 1 waterpomp tang en gedeeltelijke autoband. Uw gelukwensen, in de vorm van bloemen, taarten, servie zen, pannen en potten, sneeuw mannen kortom alles wat wel kom is, worden gaarne inge wacht door: K* J. Goedbloed RENESSE - Korte Reeke A 1 Luxe houtwaren in een mooie sortering en van prima afwerking Borstelgarnituren in vele verschillende modellen en prima borstels vanaf 3,98 Borstelbakken met geslepen spiegels in eenvoudige en luxe uitvoering vanaf 9,95 Kamerspiegels met geslepen rand aardige modellen vanaf 3,90 Vlindermodel vanaf 11,50 Courantenhangers met 1 of 2 klappen vanaf 2,90 Courantenbakken pracht modellen met chroom afwerk, vanaf 16,90 Rooktafels in vele modellen met 5-delig garnituur compleet vanaf 34,45 Boekenmolen met verlichting prima afwerking met dozengarnituuv 46,25 ZIERIKZEE Havenplein - Telefoon 231 Biljartvereniging „ENTRE NOUS" vraagt enkele nieuwe leden Aanmelden bij de heer C. V. d. WIELEN, Café „LA FRANCE" Woensdag 24 Maart a.s. 's avonds om 8 uur Algemene Ledenvergadering 14 regels (15 mm) 11,Elke regel meer: 15 cent per mm Brieven onder lett. of no. f 1,20. Te koop: Gloednieuwe geëmail. snel- wasmachine, 60 liter inh., met grote wringer en volledige fa brieksgarantie, nog in org. ver pakking. Wegens bijz. omstan digheden slechts f 250,Br. no. 43, bureau van dit blad. Te koop: Ferguson tractor (petroleum), gereviseèrd. Is als nieuw. A. J. Dalebout, Ouwerkerk. 1 Ferguson Diesel tractor; 1 Ferguson petroleumtractor (ge heel gereviseerd); 2 stuks Me- lichar zaaimachine's, 2 m br. (een met marceurs en loop plank, autostuur en drukijzer). Alles in prima staat. Firma J. Mol Zn., tel. 381, smederij, 's Heer Arendslcerke. Spenoude biggen, ook voor de fok. De Haan, Toren weg 15 te Haamstede. Een kinderwagen, ook geschikt voor wandelwagentje. P. M. den Engelsman, Burgh. Wegens plaatsgebrek: In pr. st. verkerende Nationaal vlees machine. In bedrijf te zien bij W. Lemsom, Mijnsheerenlaan 33 Rotterdam-Z., tel. 74067 of in lichtingen bij L. Lemsom, A 7, Renesse, tel. 84. Te koop gevraagd: Oudhollandse dakpannen. C. P. Pekaar-Everse, Bernhardstr. 15 Yerseke. Te huur: Twee ha Boomgaard. Direct te aanvaarden. Te bevragen: Mu- lock Houwer, Kloosterweg te Haamstede. Lijnzaadmachine. Fa. B. Goud zwaard, tel. 48, Zonnemaire. De grootste sortering PIJPEN, Aanstekers vanaf f 2.10-8.50. Shagdoosjes vanaf f 0.42-3.50 Sigm. Viergever, hoekKraanpl. Personeel gevraagd: Net dagmeisje. Mevrouw Vis, Meeldijk, Haamstede. Dienstmeisje. J. C. Schiette- katte, Korte Groendal D 452. Voor zo spoedig mogelijk: flink meisje. Hötel „Het Wapen van Burgh", Burgh. Landbouwersknecht - tractor chauffeur. Woning beschikbaar P. C. Dalebout, Kerkwerve, tij delijk adres: Noordgouwe, Ring A 1. Diversen: Van af heden weer petroleum verkrijgbaar bij C. Dalebout, Nieuwerkerk. Sigaren van KVW u is tevrée Kistjes 25 st. van 6.50 voor 5.50 Ook weerde 13ct. sigaar. Sigm. D. C. Viergever, boek Kraanpl. op Scbouwcn-Duiveland is de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3