KOU. GRIEP...! Zwitsaletten Er schijnt afdoend middel tegen vochtige muren te bestaan President van Egypte afgetreden Castella voor de gezinswas werkt nu nóg beter! DE WEDEROPBOUW SUCCESJES Directeur Centrale Dienst zag resultaten te Amsterdam De vorst verdween het werk begon Nadat de vorst het defintief liet afweten, zijn. de kampen op Schou- De directeur van de Centrale Dienst De heer Argelo heeft een drietal wen~Duiveland weer in bezit ge- Noord*Zeeland, de heer A. J. Argelo. panden geïnspecteerd, waarin op mu- de Werk" ren het praeparaat was gebruikt, zaamneaen begonnen, heeft te Amsterdam een onderzoek Qver de getoonde resultaten was de Te verwachten valt dat thans ingesteld naar een in de hoofdstad heer A. zeer tevreden. ongestoord kan worden doorgewerkt. tNaar Hpt Parnnl" fonslnttf rnwie- Er is in de eerste plaats het werk toegepaste uitvinding van de heer Naar „tier rarooi tenslotte meue- ,„ooor, nr, deelt, heeft de heer Argelo toege- ctan de "ef>en> dat mankracht op- J. S. de Krey. ter behandeling van zegd contact te zullen opnemen met eist- Het herstel van de Blokweg vochtige muren. Deze vinding zou de heer P. C. Besanger van de actie wordt voortgezet, terwijl nu ook aan ook van betekenis kunnen zlin voor „Amsterdam helpt Schouwen-Duive- de Provinciale weg wordt gewerkt, ook van betekenis kunnen z(,n voor onderzQeken of Onder Serooskerke wordt het verkeer 3.500 huizen op Schouwen-Duive- mogeIijk uit dit fonds geIden be_ omgeleid, omdat zich hier het las- land, die ernstig van de vocht hebben schikbaar kunnen worden gesteld ligste en het meeste werk vereisende geleden. Naar „Het Parool" ('24 Februari) weet te melden, is de heer De Kreij na veel experimenteren tot een prae paraat gekomen, dat verrassende re sultaten oplevert. „Het is een soort pasta, die als zeer dunne film over de muren wordt gestreken, waarna deze na korte tijd vochtvrij worden", aldus dit blad, dat verder oude ny- voor een proefneming met het prae paraat op grote schaal op ons eiland. weggedeelte bevindt, Nog altijd wordt ook gewerkt aan de verdere voltooiing van de geha vende dijken en verhoging en ver zwaring van de ringdijk rond Schelp- hoek. Van de oorspronkelijke caisson- dijk is niets meer te zien. Hier is een complete zeewering ontstaan. In de getroffen Duiivelandse dor- President Naguib van Egypte heeft ontslag gevraagd uit al zijn regering®- pen wordt het puinruimen met kracht lonkousen noemt als de grondstof functies. Dit ontslag is door de revo- voortgezet, in afwachting van het be- waarvan het product wordt gemaakt. ^tionnairc raad aanvaard, aldus is gin van de wederopbouw. Te Kerk- Donderdagochtend te Cairo door majow werve is een aannemersbedrijf uit KERKNIEUWS Salah Salem, mini»ter van Voorlichting, St. Laurens bezig met het herstel van Ned. Herv. Kerk bekendgemaakt. de beschadigde woningen. Benoemd tot hulppred. te Delfs- em.-pred., Amsterdam; te Hillegers- Afd. Schouwen Ned. Bond van Plattelandsvrouwen berg: J. A. Raams, a.s. em.-pred. te Brummen. Interessante lezing door mej. Caty Verbeek Beroepen te Amsterdam: H. M. Cnossen, Gouda; te Strijen (toez.). De afdeijng schouwen van de Ne- Chr. v .d. Leeden. Hazerswoude; als derlandse Bond van pjattelands- pred.-directeur Herv. Opleidingscen- vrouwen bad een goede keuze ge- trum te Doorn: W. Th .Hok, aldaar; daan door Woensdagavond de be te Werkendam: cand. W. van Herpen, kende journaliste en schrijfster, mej. gerechten van de journalistieke Vrouwenbladschotel serveerde mej. Verbeek hierna de rubrieken koken, handwerken, schoonheidsverzorging, tuin, roman en korte verhalen. Tus- Rotterdam; te Wadinxveen: H. G. Qaty Verbeek, uit te nodigen voor sendoor wees zij ook op de eisen die Abma, Rotterdam-Delfshaven; te Hil- haar ]eden een lezing te laten hou- aan een goede journalist(e) worden legom: G. W. Kwant, s Gravenzande. den j->e kjejne bovenzaal van het gesteld, de opleidingsmogelijkheden, Bedankt voor Wezep: G. Boer, „Huis van Nassau" was goed bezet de noodzaak van het opnemen van Gouda. toen de presidente, mevrouw L. Le- advertentiën (die het mogelijk ma- Geref. Kerken gemaate-Lemson, de bijeenkomst ken dat voor betrekkelijk lage prijs Tweetal te 't Zandt (Gr.)- J van opende met een welkomstwoord tot elke week een goed verzorgd blad in Dijk, Nieuwleusen en J. Stienstra, spreekster en aanwezigen^ er op wij- dejjus^komt) en andere wetenswaar- Rottevalle. Beroepen te Pernis (2e maal): J. H. van Halsema, Tholen; te Utrecht: J. t deling thans weer te Nieuwerkerk Plomp, Lelden; te t Zandt (Gr.): J. vergaderen. ïmn niilr TVTioiiurlitniQPn tp 7l«aCPi'- zend dat het de eerste maal na de dige snufjes, die voor de meeste dei- ramp was dat de afdeling afzonder- aanwezigen 'een blik in een voor hen lijk bijeenkwam, daar de zusteraf- geheel vreemde wereld betekenden. Na dit interessante kijkje achter de coulissen werd gepauzeerd, waarna Als onderwerp voor de pauze had mej. Verbeek haar gehoor vergastte mej. Verbeek gekozen: „Uit de keu- op een serie reisherinneringen uit van Dijk, Nieuwleusen; te Zwager veen: C. Glaubitz, Hallum; te Coe- vorden: J. Wiersema, Noordwijk- Binnen; te Loenen a'd Vecht: H. Brinkman, Rijssen. Aangenomen naar Pernis (2e be roep): J. H. van Halsema, Tholen; de vast te stellen dat de journalistiek boeiende spreekster en.kreeg zij de benoeming tot pred. bij de Stichting vaak ai te mooi wordt gezien en dat volle aandacht der aanwezigen. De „Jeugdwerk in Friesland": S. E. Wes- vele schaduwzijden, aan het beroep verschillende bijzondere voorvallen bonk, Wolvega. van journalist(e) verbonden, meestal en ontmoetingen, waarvan men over Chr. Geref. Kerk. over het h°°fd worden gezien, wat het algemeen niet hoort, noch leest, zij met verschillende pakkende voor ken der journalistiek", waarbij zij verre landen, o.a. de Verenigde Sta- speciaal het samenstellen van vrou- ten, Marokko, Tripolis, Spanje, Italië, wenbladen en wat daar allemaal aan Frankrijk, Scandinavië e.a. Ook hier vastzit, behandelde. Zij begon met toonde zij zich een aangename en wekten ook verscheidene malen de Tweetal te Rotterdam-C.: P. Op beelden aantoonde. Eerst besprak zij lachlust op. den Velde, Murmerwoude en J. H. Uit,VOerig het, voor de aanwezigen Het zeer waarderend dankwoord Velema, Zwolle. vanzelfsprekend zeer interessante, van de presidente aan het eind van Beroepen te Utrecht-C.: D. Biesma rubriek „Modeshows", waarvan zij er de avond, vertolkte mede de gevoe- Jr., Amsterdam-O.; te Apeldoorn: I. vele te Parijs moest „verslaan", wat lens der aanwezigen, want het was de Bruijne, Hilversum-C. Bedankt voor Doornspijk; J. Ravenzwaaij, Scheveningen. Geref. Gemeente Beroepen te Gouda en te Werken dam: cand. T. Cabaret, Rotterdam-Z. OOSTERLAND. Heden (Vrijdag 26 Februari) 2.30 uur, Ds M. Blok uit Rotterdam-C. (huwelijksbevestiging). ]\[ieuwe samenstelling een buitengewoon inspannend en een buitengewoon leerrijke en inte- van moeilijk werk bleek. Als volgende ressante avond. Ingezonden mededeling RECHTZAKEN alom verkrijgbaar Moeder stierf, soldaat ging niet naar Indonesië Zoals bekend, bevat het blauwe pak Castella, waarmee heldere huis moeders haar gezinswas doen, een De dienstplichtige soldaat Ph. J. S. zeker percentage Actief Wit. Dit Ac- mt Amsterdam van het regiment Gre- tief Wit geeft de Castella-was zijn op- nadiers in Amersfoort, was op 24 Sep tember 1946 niet van een ontschepings- vallende blankheid, De Castella-fabrieken zijn er thans verlof bij zijn onderdeel teruggekeerd, jn geslaagd, om dit beslissende be- omdat hij naar Indonesië moest l rekken. Hij werd op 7 October 1953 in arrest gesteld en had zich .thans voor de Krijgsraad te velde West to verantwoorden. Er bleek een accuut sociale kant aan deze zaak te zitten. De moeder van S. was in 1945 overleden. De vader standdeel opnieuw in werkingseffect te verhogen. Wie thans de was met Castella doet, constateert weer dui delijk een vooruitgang, waarbij het schier onmogelijke werd bereikt. On danks de nóg intensiever werking van Castella Gezinswas, kunt U al Uw textiel in volle gerustheid aan het vette, welige Casteila-sop toever trouwen. Vraag nu meer dan ooit naar Castella Gezinswas (42 cent per pak, dubbel pak 81 cent). U ontvangt dan automatisch de nieuwe, nóg be tere samenstelling! Luchtmachtoefening „Magna Flux" werd dat in Zwitserland een Eras mus-brief zou worden geveild, een onderzoek heeft ingesteld. Aan de hand van een facsimile moest wor- Van 1 tot en met 5 Maart zal een den vastgesteld, dat de brief, geda- blecf met 11 kinderen achter, waar- oefening worden gehouden door de teerd" 24 November 1516 en uit Ha- van S. het oudste was. Hij diende geen luchtmachten van een aantal landen genau verzonden aan Jacobus de rekest in, om van die reis te worden dje aangesloten zijn bij de NAVO. Bannissis, beslist niet door Erasmus rijgcsteld. Met het oudste zusje van Aan deze oefening, die de naam zelf is geschreven. 18 jaar heeft beklaagde toen het gc- „Magna Flux" draagt, zullen ook een- zin verzorgd. heden van de Nederlandse lucht- Volgens de „Deutsche Soldatenzci,- Dc auditeur-militair zei, dat er een macht deelnemen. tung", het officiële orgaan der Duit- zeer gunstige beoordeling van de com- De burgerbevolking zal overigens s_- öudstrijders, „beschikken Westerse mandant van S. was binnengekomen. van „Magna Flux" weinig merken, reii'nu diensten over inlichtingen uit Het psychiatrisch rapport spreekt var. omdat zij zich niet boven ons land goed bron, volgens welke een Rus ten conflict-situatie. De auditeur achtte zal afspelen. Hoogstens zullen de sisch met atoomgeschut uitgerust regi- het opleggen van een gecombineerde kustbewoners wat extra motorge- ment in het Tatra-gebcrgte (dat deel straf gewenst. Hij eiste een gevangenis- brom horen, omdat een deel van de uitmaakt van de Karpathen) in Tsjc- oefeninf1 boven de Noordzee wordt cho-Slowakije. is gelegerd". Het regi- gehouden. ment zou do beschikking hebben over een zeer uitgebreid terrein voor proef- Erasmus-brief nemingen. straf van 8 maanden, Vaarv'ain 4 maan den voorwaardelijk en een proeftijd van 2 jaar, aftrek van het voorlopig arrest to; op heden en invrijheidstelling van beklaagde. Uitspraak doende veroordeelde do Krijgsraad S. tot een gevangenisstraf van 1 maand met aftrek van voor arrest en onmiddellijke invrijheidsteli line. was niet echt In Hamburg zijn twee treiuen van do luchtspooriveg (treinen, dio over Onlangs werd bekend dat een een „viaductspoorweg" rijden) mot el- eigenhandig geschreven en tot nu toe kaar in botsing gekomen. Vijftien per- onbekende brief van Erasmus is aan- sonon zijn gewond in het ziekenhuis gekocht door het Erasmushuis te An- opgenomen. De opperbevelhebber te Saigon derlecht (Brussel). Bij deze gelegen- Dc Katholieke vereniging voor in- hcoft meegedeeld, dat de Vietminh hun heid is de vraag gesteld of een der- tirnationalc vrede heeft er bij dc Auic- roepen uit de sectoren van Loeang gelijk zeer zeldzaam stuk niet een rikannsc regering op aangedrongen Prabang en Moeong Sai terugtrekken, fraaie aanwist zou hebben kunnen meer overtollige landbouwproducten in Dc trcopen van do 308sto divisie dor vormen voor de Erasmus-verzame- liet buitenland to verdelen dan tot Vielirinh, die onde,r generaal Giap in ling van de Rotterdamse Gemeente- nog toe. Er zijn millioenon mensen, die Oppcr-Lnos hebben nongevnllen, wor- bibliotheek en Of er geen pogingen honger lijden en de handel zou niet be den ongeveer 90 kilometer ten Noord- gedaan zijn om deze te bemachtigen, r.odccld worden, daar degenen, die de oosten van Loeang Prabang gehergroc- Het blijkt thans dat de directie der overschotten ontvangen, toch niet kun- peerd. Gemeente-bibliotheek, zodra bekend nen kopen, aldus de verklaring. Op de vergadering van de Stich ting „Nieuw Schouwen-Duiveland" heeft het hoofd van het Bureau We deropbouw een overzicht gegeven van de problemen, die aan de weder opbouw verbonden zijn. De causerie van deze functionnaris gaf een hel der inzicht in deze moeilijke materie, maar toch zijn alle vraagtekens niet opgelost. Gesteld werd dat het met het maken van plannen nog niet druk loopt. Wie Schouwen kent, zal begrij pen waarom velen nog maar even wachten met het opmaken van plan nen. Er is ook naar verklaring van deze functionnaris nog niet veel bekend over prijzen e.d. We geloven echter, dat het een rem is voor vele, vooral bejaarde adspirant-bouwers, om door te tasten. Wij kennen ver schillende mensen in de vooravond van de pensioengerechtigde leeftijd, die belasting van hun huis, bij ver mindering van inkomsten, met een hypotheek vrezen. Die vrees is be grijpelijk, maar een met al lijkt het toch op een vicieuse cirkel. Er moet gebouwd worden om een overzicht te krijgen van behoeften enz. en om te komen tot een prijzen gemiddelde en juist omdat dit alles nog niet be kend is, aarzelen velen de stap te nemen. Zo komen wij er natuurlijk niet en het is dan ook wel indruk wekkend, als een deskundige, het Hoofd van de Wederopbouw, zelfs een periode van twee jaar als lang kwalificeert, een tijd waarin de her bouw dient te worden voltooid. Inmiddels is er nog een rem en dat is de voorgestelde bevriezing. Hoe kan iemand zich haasten, als hij niet weet waar hij kan bouwen? De be vriezing heeft een verlammende in vloed op de particuliere activiteit en daarom zal het heel veel waard zijn als straks definitief bekend is waar wel en waar niet gebouwd mag wor den. In het huidige overgangsstadium kort na de verdrijving van het water, is het begrijpelijk dat de opbouw- machine langzaam op toeren komt. Slechts zekerheid zal de mensen moed geven en daarop is hier dan ook het wachten. Wij maken hierbij van de gelegen heid gebruik te wijzen op de voor lichtende service, die het Wederop- bouwbureau wenst te geven. Wel licht kan op alle vragen geen ant woord worden gegeven, maar dit neemt niet weg, dat een gesprek on der vier ogen toch verhelderend wer ken kan. Hierbij zou men terug kun nen grijpen op de door de voorzitter der Stichting bepleite noodzakelijk heid ener eendrachtige samenwer king. Ambtelijke instanties en pu bliek moeten op elkaar steunen en dan kan er gezamenlijk veel worden bereikt, temeer omdat wij nimmer de ;indruk hebben gehad, dat het de instanties niet te doen zou zijn om een zo snel mogelijke wederopbouw van het eiland. Stad en Provincie ZIERIKZEE Verkeerscompetitie K.N.M.V, Evenals in vele andere plaatsen vaii ons land werd ook hier deelge nomen aan de K.N.M.V.-Verkeers- competitie 1954 en wel door tien le den van de Motorclub „Sparta", die zich hiertoe onder oppertoezicht van de adjudant-korpschef der gemeente politie, de heer C. C. van Ast, en hoofdagent J. W. Renshof, in een der lokaliteiten van het „Huis van Nas sau" hadden verzameld. Na een inleidend woord van de voorzitter, de heer W. I. den Boer, werd de enveloppe met „examen vragen" geopend en konden de can- didaten beginnen met de beantwoor ding der 55 vragen en het oplossen van 19 verkeersproblemen, waarvoor zij twee uren tijd hadden. Maar juist binnen deze gestelde tijd waren zij hiermede gereed, waarna de voor zitter een woord van dank richtte tot de heren Van Ast en Renshof voor hun medewerking en hen als blijk van waardering een ramptegel aan bood. Hij sprak de hoop uit dat zijn Spartanen, die twee jaar geleden als tweede in de provincie eindigden, met slechts een gering verschil met no. 1, goede resultaten zouden heb ben geboekt. De vragen waren ditmaal verdeeld in drie rubrieken en waren zodanig gesteld, dat de wijze van beantwoor ding gemakkelijker was dan voor heen, wat echter niet inhield dat zij gemakkelijk waren. Integendeel! Bo vendien was goed opletten nu extra geboden. Met belangstelling zien wij de uit slag voor „Sparta" tegemoet, de hoop uitsprekend dat het provinciale kam pioensvaantje dit jaar eens in Zie- rikzee mag belanden. Lezing Vereniging Rechtzinnige Hervormden Dinsdagavond sprak voor do Ver. van Rcchtz. Hervormden haar ere-voorzittor Ds. J. P. v. Roon, in het Nod. Herii Verenigingsgebouw, over het onder werp: „Wat gebeurt er bij en na het sterven??" Do voorzitter, dhr. A: Jonker ging voor in gebed, las Lucas 16 1931 en gaf na een korte in leiding hierover hot woord aan Ds. van Roon. Spreker begon uiet op te merken, dat de vraag: „Wat gebeurt er bij en na het sterven?" alle mensen raakt, en behandelde in zijn referaat 6 vra gen, ld.: Ie. Wat is eigenlijk de mens? 2e. Wat is de bestemming van deze, door God geschapen mens? 3e. Waf gebeurt er op bet moment van het sterven? 4e. Wat is de toekomst van liet lichaam? 5e. Wat is de toekomst van de ziel? 6e. Hoe is het in del hemel? Bij het beantwoorden vau de ze vragen greep spr o.a. terug op het scheppingsverhaal, er op wijzende da: de bestemming van de mens is te leven in gemeenschap met God, daar buiten God slechts is de dood. Bij het sterven worden lichaam en ziel geschei den, wat zo blijft tot do woderkomsft van Christus. Het lichaam vergaat wel tot stof maar datzelfde lichaam wordt eenmaal opgewekt, om gelijkvormig te worden aan het verheerlijkt lichaam van de Here Jezus Christus. Wat be treft de vragen omtrent do toekomst van de ziel, in do tijd tussen sterven en wederkomst, werd opgemerkt, dat de ziel op zichzelf niet onsterfelijk is, dat er ook geen zieleslaap is, evenmin als er een soort voorportaal zou zijn, waar de ziel vóór de wederkomst zou verblijven. Wat betreft de laatste vraag, toonde spr. aan, dat er geen contact bestaat tussen de zielen in de hemel cn de mensen op aarde, maar evenmin omgekeerd. Wel is er contact in do hemel zelf tussen de zielen onderling, hoewol het daar niet in de eerste plaats gaat om elkander, maar om Christus. Ook is er verscheidenheid in de hemel, die echter aan de harmonie niets af doet, daar slechts Gods glorie bezon gen wordt. In zijn slotwoord merkte spr. op, dat vele vragen blijven, maar eenmaal, bij de komst van Gods Ko ninkrijk, alles zal worden ontraadseld en onthuld. Na do pauze werd gebruik gemaakt van de gelegenheid tot vragen stelldn. na de beantwoording waarvan en ge zamenlijk zingen, Ds. van Roon de ver gadering met dankzegging sloot. SEROOSKERKE Musscngilde weer actief De Mussengilde „Serooskerke en omstreken" te Serooskerke (Schou wen) hield Zaterdag haar jaarverga ring. Dit was de eerste vergadering na de ramp in het thans nog provi sorisch ingerichte café Ligtendag. Zeer binnenkort zal dit café evenwel grondig onder handen worden geno men, waardoor de sporen van de ramp spoedig tot het verleden zullen behoren en een beter interieur zal worden verkregen. Mede door de aan schaffing van een nieuwe inventaris zal deze zaak dan nog beter dan voor heen kunnen bieden wat er van ver wacht mag worden. Bij de opening constateerde de voorzitter, de heer P. van Popering, met voldoening, dat ondanks het feit dat practisch nog alle leden van .de - gilde elders zijn geëvacueerd (in to taal wonen nog slechts vier gezinnen op Serooske2-ke), er een zo goede op komst was (21 leden). Vervolgens wijdde hij enige woorden aan de ramp, waarvan de gevolgen ook voor de gilde niet zijn uitgebleven. Er kon geen activiteit worden ontplooid en de inlevering van mussen was dan ook in het afgelopen jaar niet moge lijk. Van de evacuatie zal de boek houder, de heer Iz. de Meij, niet te rugkeren, daar deze zich elders blij vend heeft gevestigd. De laatste ver gadering had op 30 Januari 1953 plaats. De op deze vergadering be trekking hebbende bescheiden wa ren tengevolge van de ramp zoekge raakt, mede waardoor de secretaris, de heer C. van de Velde, en de pen ningmeester, de heer M. Geluk, niet de gebruikelijke verslagen van de vereniging konden geven. Wel was de kas gered, waarin zich f 37,12 be vond. De aftredende bestuursleden, de heren P. van Popering en A. J. Oosse, werden bij acclamatie herkozen. Bei den namen deze herbenoeming aan. De heer C. J. Boot zag zich, in ver band met zijn aanstaand vertrek naar de Noord-Oostpolder, genood zaakt te bedanken als bestuurslid. In de daardoor ontstane vacature werd voorzien door de benoeming van de heer P. C. Linders. Hierdoor blijft ook in onze vereniging de historisch gegroeide band met „De Zandweg" (ligt in de gemeente Ellemeet) be stendigd. Vervolgens werd z.h.s. tot boekhouder benoemd de heer A. W. Ligtendag. De voorzitter deelde nog mede, dat de vergoeding voor elke ingeleverde mus (boven de 30 verplichte) weer 2 cent zal bedragen. Hij spoorde de leden aan in het komende jaar weer dezelfde activiteit aan de dag te leg gen als voorheen. Gelukkig zijn er symptomen te bespeuren dat de we deropbouw van ons dorp spoedig ter hand zal worden genomen, waardoor mag worden verwacht, dat de vol gende vergadering onder gunstiger omstandigheden voor de gilde zal kunnen worden gehouden. Op echt genoeglijke wijze ver maakten de aanwezigen zich daarna met het biljart- of het kaartspel. Tot besluit werden de traditioneel ge worden worstenbroodjes genuttigd. Een jongotjo van nogen jaar heeft op een tentoonstelling to Grand Rapids in de Ver. Staten drie schilderijen met een mes beschadigd, omdat hij ze „on behoorlijk" vond. Eon van do boscha- digdo schilderijen is de „St. Francisous in vervoering" van El Greco. Ingezonden mededeling' rillerig, lusteloos? Dan heelt de kou U te pakken) Bliji niei rondlopen, houd U warm en neem voor U naar bed gaat «r#idi.i.iig.iii.»piaHirsi De president van Bolivia, Paz Ea- tensoro, heeft verklaard, dot er een complot ontdekt is, dat in het buiten land gesmeed was. Er zijn een aantal arrestaties verricht. Het complot, aldus de president, heeft do steun ontvan gen van de zijde van oud-officieren. In het gehele Boliviaanse gebied heerst thans ru6t. Amerika heeft het Pakistaanse ver zoek om militaire hulp ingewilligd, zo verneemt Reuter uit betrouwbare bron te Karatsji, de Pakistaanse hoofdstad. Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat voor belanghebbende^ ter secretarie dezer gemeente, van 26 Februari t/m 6 Maart 1954, ter inzage is gelegd een ontwerp raadsbesluit tot onttrekking van een gedeelte van de Kadeweg aan het openbaar verkeer. Belanghebbenden kunnen vóór 8 Maart a.s. hun bezwaren tegen het ontwerp raadsbesluit inbrengen bij de gemeenteraad. Zierikzee, 26 Februari 1954. Burgemeester en wethouders van Zierikzee, SCHUURBEQUE BOEIJE, burgemeester. H. E. S. SINCK, lo. secretaris. ADVERTENTIES 3 Op 9 Maart a.s. hopen onze geliefde ouders. J. van der Werf 4; J. van der Werf- van Hoogenhuizen, hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken. Pieter A. van der Werf k Henriëtte van der Werf Zierikzee, Februari 1954 tijdelijk Platteweg 32 Gelegenheid tot felicite- f£: ren na 3 uur in de bo- venzaal van het „Huis van Nassau" 9 F Voor uw deelneming, ons be toond na het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd, groot- en overgrootmoeder. LENA v. d. VELDE-Korbijn. betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid aan dr. Terpstra en zuster van Kaam voor de liefderijke verpleging aan haar bewezen. Lilt aller naam, J. v. d. VELDE Brouwershaven. Febr. 1954. Voor de vele blijken van deel neming ons betoond na het plotseling overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder, HERMINA PRIENTJE DE VRIEZE, geb. v. d. Linde, betuigen wij u onze welgemeen de dank. Fam. DE VRIEZE. Dreischor, Febr. 1954. 1—4 regels (15 mm) f 1,Elke regel meer: 15 cent per mm Brieven onder lett. of no. f 1,20. Te bevr. bur. v. d. blad: f 1,10. Te koop: Woning no. 8, met erf te Burghsluis. Inl. bij H. v. d Est Moolweg 2 Haamstede. Wegens vertrek prima schrijf machine in koffer fl. 210,- Br. letter D, aan Boekhandel Fa. Plet Ochtraan, Zierikzee. Jawa motorrijwiel 250 cc. bouwjaar 1949. in goede staat heeft niet in het water gestaan Adr. Vijverberg Pzn. Ring 25 Ouwerkerk. Personeel gevraagd: Een werkster Nieuwe Haven D 34, Zierikzee Bekwame schildersknecht Fa. H. v. Dalsen Zn. Haamstede EEN NET MEISJE, van 8—4 uur, liefst spoedig, indien prima kracht, goed llon Te bevragen Bureau v. d. Had Diversen: Bespreek tussen 3 en 4 uur morgen uw plaats voor de muziekuitvoering in Hótel Prummel, aanvang 7.^^r. Weer ontvangen de Lekende K.V.W. 13 CENT SIGAAR Ook in kistjes 50 D. C. Viergever, hoek Kraanpl.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3