üi:k:ld!!'j"'brrs lucky luciano ZWITSARUB Vrolijk en ongedwongen vierde Renesse eerste Stra-feest na de ramp DAMPO GENEEST verkoudheden De Cirkelgang Omvangrijke manifestatie \Z voor bouwnijverheid Do komende Voorjaarsbeurs, die van 30 Maart tot en niet 8 April a.s. wordt gehouden tc Utrecht, belooft de groot ste industriële manifestatie te worden die de Koninklijke I^ederlandsche Jaar beurs ooit heeft georganiseerd- met stands bezette oppervlakte van gebou wen, hallen en open terreinen zal niet minder dan 52.000 m3. bedragen, het geen een record vormt in het bestaan van de Utrechtse Jaarbeurs. De scdor bouw machines zal op de aanslaande Voorjaarsbeurs wederom aanzienlijk worden vergroot. De uit breiding van deze groep, waarvan de expositieruimte totaal 12.000 m3. zal beslaan, is mogelijk geworden door het in gebruik nemen van het terrein bij de Bernhardhal. Genoemde afdelingen kunnen, naast do groep electro-techniek die met een expositie-oppervlakte van 2050 m2. een representatieve plaats inucemt, als de voornaamste sectoren van hot techni sche gedeelte der Voorjaarsbeurs wor den beschouwd. In de Jaarbeursgebouwen op het Vredenburg zal vooral het accent val len op do als steeds imposante afde ling textiel alsmede op de groep elec- trische huishoudelijke artikelen en gas- artikelen die beide een uitbreiding heb ben ondergaan- Ingezonden mededeling Verkouden kinderen? Genezende warmte door wrijven met: gWAÏhH-ip'lrt-HiH-l-i ÜVraag de voordelige introductie-verpakking J De komende Kampeerwet VVettelyke regeling urgent In zijn Memorie van Antwoord aan do Eerste Kamer over de Begroting voor 1954 constateert de minister van Binnenlands© Zaken, dat steeds meer gemeenten haar kampeervorordeningoi? zodanig inrichten, dat do inhoud daar van beantwoordt aan de wensen van de organisaties, die zich op kampcerge- bied bewegen. Minister Beel is dan ook van oordeel, dat een wettelijk© regeling van deze materie in feite een voortzetting behoort te zijn van deze, naar zijn mening, bevredigende ontwik keling, die reeds een toestand heeft doen groeien, welke met behoud van de gemeentelijke zelfstandigheid tegemoet komt aan alle redelijke ver langens van de kampeerders1. De minister, aldus de A.N.W.B., kan hier slechts doelen op het feit, dat een steeds toenemend aantal voor het kam peren belangrijke gemeenten overgegaan zijn tot de aanvaarding van de door do A.N.W.B. en de Nederlandse Kam- peerraad gepropageerde uniforme kampt- peerverordening. Deze regeling heeft in grote dolen van het land een einde ge maakt aan de onderling vaak zeer sterk afwijkende en in vele gevallen zelfs uitermate hinderlijke gemeenteverorde ningen op het kamperen. Waar het kamperen in de practijk hoo langer hoe meer een der belang rijkste oplossingen voor het vacantie- problcem van honderdduizenden uit alle kringen van de bevolking is geworden, hoopt de A.N.W.B., dat de wettelijke regeling van deze voor het sociaal toe risme zo urgente materie thans spoe dig tot stand zal komen. Slechts daar door kan worden bereikt, dat de zo zeer gewenst© uniformiteit op dit ge bied over het gehele land verwezenlijkt kan worden. Paard zat klem met hoef Door sneltrein overreden Op de onbewaakte overweeg bij Den Hulst is een paard, dat met een hoef tussen do rails beklemd zat door de sneltrein uit Groningen overreden. Het dier, dat zo zwaar gewond werd, dat het ter plaatse moest worden afge maakt, was voor een wagen met bus sen melk gespannen en kon niet tijdig uit zijn benarde positie worden bevTijd. Do sneltrein uit Leeuwarden, die vlak datrop moest passeren kon tot stil stand worden gebracht, doordat iemand hem tegemoet ging. Do trein uit Gro ningen, had door het ongeval 10 mi nuten vertraging. Radio-telescoop zal firmament in kaart brengen To Cheshire, in Engeland, wordt een nieuwe radio-telescoop voor do univer siteit van Manchester gebouwd, die in de zomer van 1955 gereed zal zijn. Deze telescoop, die oen omvang heeft van ongeveer 75 meter, zal worden gebruikt om het firmament in kaart te brengen en hot probleem van hot bestaan van radiostorron op te lossen. Bndio-natuurkundigon en astronomen zullen de sterkte van de radio-signalen uit ieder deel van de hemel nauwkeurig opmeten en zich bozig houden met het mysterie van radio-signalen uit de ruimte, dat een van de grootste pro blemen van do astronomie vormt. DE ONGEKROONDE OPIUMKONING Rijkdom, ten koste van tienduizenden mensenlevens In vele grote steden van de wereld vindt men adressen, waar, tegen con tante betaling van een hoge prijs, ver dovende middelen zijn te kopen. Deze adressen vindt men zowel in achter buurten, als ook in de centra van het mondaine leven. Het gebruik van ver dovende middelen heeft zich uitgebreid tot in alle lagen. De hier gekochte ver dovende middelen zijn bestemd om thuis te gebruiken. Maar er zijn ook gelegen heden te vinden, waar men dit gif, in volle rust uitgestrekt op een rustbank, tot zich kan nemen. Dit zijn de zo genaamde opiumkitten. Men krijgt er een plaatsje en wordt op zijn Wenken bediend als in een restaurant. Natuur lijk geschiedt dit alles in het geheim, want in bijna alle landen is de handel in en het gebruik van verdovende mid delen zonder medisch advies strafbaar. Warneer men tot de insiders be hoort, ontdekt men al spoedig, dat het een met het ander verband houdt. Men bemerkt, dat do een de ander kent en dat al deze heron met elkaar in contact staan. Zo weet men, dat eer zeer groot deel Yan de handel in verdovende mid delen in handen is van de multi-mü'- lionair, de Italiaans-Amerikaanse gang ster Lucky Luciano. Wie is en was Lucky Luciano, de ongekroonde opium- koning? Bendeleider Luciano werd in 1897 te Lorcare, een Siciliaans vissersdorpje, geboren als zoon van arme ouders. Negen jaar oud vertrok Luciano met zijn vader en moeder als emigranten naar de Ver-j enigdo Staten, waar hij onder zeer be- heeftige omstandigheden in een vuile achterbuurt van New "York, tussen het laagste allooi opgroeide. Zo kwam hij in de wereld van de misdaad terecht. Hij organiseerde, een bende, do zo genaamde bende van de 107do straat. Dit was een gang, die voor hoge beta ling zijn „bescherming" gaf aan de za kenlieden. Wenste men geen gebruik te maken van de ongevraagde dienst, dan kwam men als spoedig tot andere ge dachten, aangezien er alle mogelijke onaangename dingen gebeurden, die in minder dan geen tijd de zaak in op spraak brachten en de good-will ver nielden. Luciano liet zich goed voor zijn diensten betalen en was in korte tijd een vermogend man. Hij was niet ka rig en zorgde er voor, zijn vele geld nuttig tc besteden. Royaal was hij voor al in het geven van steekpenningen, waardoor hij kans zag, buiten de grij- pondo handen van de wet te blijven. Weldra ging hij zich ook mot de han del in blanke slavinnen bemoeien, maar dit werd hem uiteindelijk noodlottig. Hij werd gegrepen cn veroordeeld tot een vrijheidsstraf van dertig jaar. Tijdens de laatste wereldoorlog wist Luciano bet in zijn cel zover te bren gen, dat hij samenwerkte met de le gerleiding bij de voorbereidingen van de inval in Italië. Door zijn invloed op de onderwereld en wel in hot bijzon der op zijn Italiaanse broeders, wist hij velen te werven voor commando- werk. Zij kregen een speciale oplei ding en zorgden na dropping voor spionnage en sabotage in Italië. Naar Italië In verband met zijn verdiensten voor de geallieerde oorlogvoering kregen Lu ciano en een groot aantal van zijn spitsbroeders kwijtscheling van hun straf, doch werden onmiddellijk uit gewezen. Zo kwlam kort na de laatst© oorlog het neusje van de zalm van de Amerikaanse onderwereld, dat van Italiaanse origine was, naar Italië, het geen voor dit neergeslagen land een ramp betekende. Het politic-apparaat was daar niet in staat de veiligheid te handhaven en zeker niet tegen een troep schelmen, die een perfecte, Ame- RECHTZAKEN Burgemeester beschuldigd van belasting-ontduiking Voor de rechtbank te Middelburg had zich de burgemeester van Hulst te verantwoorden. Hem werd ten laste gelegd, dat hij bedragen, die hij in 1946, 1948 en 1950 had ontvangen van een neringdoend© in zijn gemeente, als beloning voor administratieve werk zaamheden, niet als inkomen zou heb ben aangegeven voor de belastingen. Ter rechtzitting verklaarde verdachte niet met opzet to hebben gehandeldj. Do officier van Justitie eiste ©en on voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden. De verdediger voerde ter verdedi ging aan, dat verdachto zich niet aan opzet had schuldig gemankt. Uitspraak over veertien dagen. rikaanse gangsteropleiding achter de rug hadden en aan wier hoofd niemand minder troonde dan de beruchte Lucky Luciano. Hier ging Luciano zich toeleggen op de meest winstgevende handel, die er bestaat, de handel in verdovende mid delen. Zijn organisatie, die haar grijp armen over de gehele wereld uitstrek^ werkt zo perfect en zo feilloos, dat men iu al die jaren nog geen kans heeft gezien, vat te krijgen op de glad de vogel, die zich als een groot heer temidden van de vooraanstaanden dezer wereld bewfeegt- Duizend dollar per pond Luciano betaalt goed en de papaver- boeren en groothandelaren in Perziê, Turkije, Joego-Slavic en de overige Balkanlanden leveren graag aan hom. Het levert hun meer op dan de leveran ties aan de regeringen en uiteindelijk moeten ook zij leven. Voor een pond opium ontvangen zij ongeveer 6 dollar, maar bij verkoop maakt Luciano er duizend dollar voor. Aan heroïne, dat uit opium wordt vervaardigd, wordt nog meer verdiend, dit brengt per pond ongeveer achtduizend guldon op. Lucky Luciano is een slimme jongen, want wanneer er wel eens medowex-- kers van hem worden gearresteerd, dan is het altijd onmogelijk te bewijzen, dat hij de grote man achter de schermen is en dus blijft hij ongrijpbaar. Aan alles kan men merken, dat Lu ciano het principe huldigt, dat geld niet stinkt. Hij wil rijk worden van de ellende en de ondergang van duizen den en nog eens duizenden. Wie in de greep van de verdovende middelen komt is onherroepelijk reddeloos verloren, zo wel lichamelijk als financieel. Daarom dient men handelaren in dit gif ook tot de grootste misdadigers van de wereld te rekenen. Zij doden niet één of enkele personen, zoals een groot moordenaar, neen, zij vernieti gen duizenden mensenlevens. Ingezonden mededeling bij Vader, Moederen Kind VERLEDEN LIET ONS BROK FOLKLORE Dapper stormden de paarden ijskoude zee in (Van onze redacteur) Volgens een woordvoerder van ho'. State Department to Washington wordt verwacht dat cr in Pnnmoendjon verder niet onderhandeld zal worden over het tot stand brengen van een po litieke conferentie over Korea. Men denkt dat niet allo landen, die ann de strijd op Korea hebben deelgenomen, de uitnodiging voor de conferentie van Genève zullen aanvaarden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kampen: A. E. Kol- kert, 's Gravenmoer; te Hellouw (toe zegging): cand. C. J. P. Lam, Hilv«»-i sum. Aangenomen naar Beekbergen (bij stand in het pastoraat): J. H. Ch. Is raël, Vaals. Bedankt voor Oud-Alblas (toez.): L. Trouwborst, Monster. NOORDWELLE. Heden (Dinsdag) 23 Februari 8 uur: Ds. van Liere (Bed. Heilig Avondmaal). Geref. Kerken Beroepen te Voorburg: C. W. Thijs, IJmuiden; te Lisse: D. J. Roos, Sleen (Dr.); te Bowmanville (Ontario, Ca nada): A. W. Schaafsma, Amsterdam- Watergraafsmeer. Aangenomen naar Schoonebeek: J. Kuntz, Tzum. Bedankt voor Lioessens: J. Kuntz, Tzum. Chr. Geref. Kerk. A.s. Donderdagavond hoopt in de Chr. Ger. kerk te Zierikzee op te treden Ds. de Vuijst uit Vlissingen. Dezeavontf werdt door het centraal verband, waar onder alle Chr. Ger. verenigingen be grepen zijn, georganiseerd. Ds. de Vuijst zal spreken over de conservatieve levenshouding in de kerki Zijn onderwerp is getiteld: Bewaar het pand U toevertrouwd" Geref. Gemeente Beroepen te Dordrecht, Vlaardin- gen, Aagtekerke, Oostkapelle, 's Gra- venzande: cand. T. Cabaret, Rotter- dam-Z.; te Moercapelle: A. Verhagen, Kampen. Evangelisch Lutherse Kerk Drietal te Edam: prop. A. Burg hoorn, Delft, Dr G. J. Lindije, Am sterdam en G. Fafié, Amsterdam. Geref. Gemeente ZIERIKZEE. Donderdag 25 Febr., half 8, Ds F. Mallan uit Bruinisse. ONDERWIJS ZIERIKZEE. Tot onderwijzer aan de Chr. Nationale school alhier is be noemd de heer O. Smilde te Zeist. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 22 Febr. Aanvoer 1734 dieren, nl. 1086 vette koeien en 648 varkens. Prijzen per kg: vette koeien f 2,80- 3,00, f 2,60-2,80, f 2,34-2,50, varkens f 1,93-1,91-1,88. Vette koeien: aanvoer groter, han del stroef, prijzen even lager, enkele prima's boven notering. Varkens: aanvoer korter, handel vlot, prijzen iets hoger, enige prima exemplaren boven notering. Kenesse vierde Stra, of liever het beleefde intens het Strafeest, voor het eerst na de ramp, want verleden jaar kon er natuurlek niets van komen. Het was een feest in antieke entourage, in overeenstemming met het oeroude karakter en toch ook al weer een tikkeltje beroerd door het heden, want vroeger zag je bü Stra geen kip (althans geen vreemde) en nu snorden aan alle kanten de film camera's en werd er menig plaatje ge schoten. Polygoon zag er wat in en ondanks de mist was het een dankbaar onderwerp. Dat moet ge zegd. Het is verbluffend hoe snel Renesse op Stra weet over te schakelen. Kort na negen uur was er nog niet veel te zien. Wat hoefafdrukken in de grond van de Brink, ten teken dat de ruiters er al waren geweest en nu hun ronde deden naar Haamstede en Burgh, waar even werd gestopt, want het is billijk dat een ruiter in de koude mist tegen een „goeie ouwe" geen „nee" zegt. Zo tegen elf uur evenwel begon het te rumoeren, want „Luctor et Emer- go" begon zich op te stellen en dat was wel het officiële teken dat het feest het eigen Schouwse feest was begonnen. De „muziek" ging de ruiters tegemoet, die toen al wat dar teier op hun stevige knollen zaten en zwart zag het van de mensen uit de Westhoek, die rond half twaalf de joyeuse entree van de paarden niet wilden missen. De ruiters deden hun best. Ze zaten als vorsten op hun paarden, die wat zenuwachtig door al de drukte, aan de leidsels rukten. Uitgelaten zwaaiend naar elkaar en vol pret over de vooruitzichten van de dag, vormden de ruiters een vro lijke stoet, die ook te Renesse nog even stopte, om de koude uit mens en dier te houden als straks de paarden het zeewater over de hoeven zou spoelen. "Naar het strand Kort nadien begon de tocht naar het strand. „Luctor et Emergo" zorgde voor de muzikale spits en daar achter kwamen de Zeeuwse boerenpaarden, die er ook' echt lol in begonnen te krijgen. De mist was inmiddels iets opgetrokken, maar feitelijk was er niemand die daar op lette, toen de stoet, aangevuld met honderden belangstellenden, de Burgemeester Scholderlaan indraaide en stilhield voor de woning van burgemeester Lunsingh Tonckens, die in de tuin de Stra-rijders reeds stond op te wach ten. Hier pas kreeg het feest het in tieme, landelijke karakter, dat^zo past bij de natuur, die nog "even dê adem inhoudt, om dan straks de jubelende overvloed van de Lente te beleven. Het fanfarecorps stelde zich op in de tuin, bij de uitgang geflankeerd door de ruiters, en strooide wat vrolijke klanken door het nog winterse hout. Natuurlijk moest ook hier de fles er aan te pas komen. Er werd geser veerd op de paarden en-dat vonden de filmmensen prachtig. De burge meester sprak daarna de ruiters op hartelijke wijze toe. „Wie van buiten komt", aldus Z.E.A., „begrijpt het Strafeest zo niet, maar voor Renesse ligt dat heel anders". Hij dankte de ruiters voor hun komst en sprak de wens uit dat volgend jaar nog meer ruiters en paarden (thans waren er twintig) aan het feest zouden deel nemen. Een driewerf „hoera" weer klonk, later overgenomen door de mannen van „Luctor et Emergo", die toen weer fluks hun instrumenten pakten en met een vrolijke melodie het geheel in een passend raam zet ten. De heer De Nooyer sprak enkele dankwoorden tot de burgemeester voor de gulle ontvangst. In galop gingen de ruiters er toen van door langs de smalle paadjes over duinen en strand, het vaalgrijze water tegemoet, dat in kalme rollers uitliep op het zand. Het was geen hoevenspoelerij ditmaal, want het leek er soms op of paard en berijder een bad gingen nemen. Tot aan het middel gingen de dieren de zee in en uit alle macht de hoeven zoekend naar steun tornden de dieren dan weer op tegen de golven. De symboliek van het Strü Zo was het Strêfeest te Renesse, dat de folkloristische lijn uit het verre verleden doortrok tot de na-rampse tijd. Strè immers is het Lente-vóór- feest, vallend in de tijd van de len- gende-dagen. Het geheel grijpt terug naar de heidense opvattingen, want reeds Tacitus vermeldt het rondrij den met een wagen door de streek, waarbij de gedachte aan een reini- gingscultus voorop stond. Het zee water vormt symbool van reiniging, waarmede is aangetoond de ver wantschap met het Germaanse hei dendom. Uiteraard ligt aan Stra, als voorfeest van de Lente, ook de vruchtbaarheidsgedachte ten grond slag. In verbinding met de historie krijgt het feest nog een nadrukke lijker betekenis, want wat is meer nodig dan vruchtbaarheid voor het getroffen Schouwen-Duiveland? Moge Stra symbool worden voor de toekpmst van het eiland, dat een maal hoe moeilijk thans de toe stand ook is weer schoon en vrüchtbaar worden zal Gemeenteraden op Goeree- Overflakkee gaan protesteren tegen herindeling gemeenten Op Zaterdag 27 Maurt zal in hótel Zaaier te Middelharnis een samenkomst worden gehouden van alle gemeente raden op het eiland Goeree-Overflak- kee om to protesteren tegen het wets ontwerp tot herindeling van de ge meenten op dat oilnnd. Hot desbetref fende wetsontwerp wil het aantal ge meenten van 14 op 4 terugbrengen. Men wil trachten het oude comité dat reeds eerder tegen op handen zijnde sa menvoeging ageerde, weer op te rich ten. Het voornemen beslaat binnenkort een inassaprotestvergadering te Jiouden. Goed voorbeeld De regering van de Indiase staat Bombay heeft haar functio narissen verzocht zich zo veel mo gelijk te kleden en te gedragen als „de gewone man". In een desbe treffend rondschrijven wordt ge zegd, dat het overheidspersoneel zich niet moet gedragen als een aparte klasse, doch gebruik moet maken van de openbare vervoer middelen en niet moet denken dat een auto onontbeerlijk is voor een hoge ambtenaar. MARKTBERICHTEN Granen ROTTERDAM, 22 Febr. Binnen landse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, witte tot f 28,40, rode, op vochtconditie tot f 27,85. Voedergranen: kalm prijshoudend. Zomei-gerst, maal kwaliteit tot f 23, overigens f 23-24, grove geschoonde iets daarboven; haver f 22,75-24, extra blanke daax-boven; rogge f 21,25-22. Peulvruchten: groene erwten, vast f 40-54,50, schokkers, vast f 50-79, bruine bonen, kalm f 80-98. DAMMEN Damvereniging „Dreischor" Uitslag competitiewedstrijd Dreischor. J. Folmcr-Frans Roggeband 2-0: J. Dooge-\\T/. Roggeband 2-0; J. Foliner- A. Zijlstra 0-2. DE BOOMPLANT-ACTIE Te Rotterdam, 's-Gravenhage en Amster dam werden besprekingen gevoerd Komt er een landelijke actie? Vrydag en Zaterdag heeft de pro- banen te leiden en vooral bij de lan- pagandacommissie van het Boom- delijke actie versnippering van acti- plantcomité der Stichting „Nieuw viteiten te voox-komen. Wel is men Schouwen-Duiveland" te Rotterdam, hier en daar gestuit op een zekere 's Gravenhage en Amsterdam be- aan de bittere noodzakelijk- sprekingen gevoerd met diverse auto- ..e* dei beplanting door particu lieren, zulks in verband met een door het hoofd van de dienst Landbouw- herstel, Ir Herweyer, gedane uit spraak, als zou de „officiële" beplan- riteitcn, om te komen tot een goed geleide plantactie in bedoelde steden. Waardevolle contacten konden wor den gelegd en uitvoerige besprekin- ting voldoende zijn. Niets is echter gen hebben er toe geleid, dat in minder waar. Wanneer op Schouwen- deze steden binnenkort uitgebreidere Duiveland alleen geplant zou worden boomplantacties zullen worden be- wat °P de Reconstructiekaart staat gonnen. aangegeven, dan zou het- er treurig voorstaan. In feite ligt de zaak zo, dat In beginsel is ook de kwestie van naast de officiële beplanting, straks een landelijke actie ter sprake ge- nog heel veel plantmateriaal nodig komen. In de komende weken zal zal zijn. Om hiervoor gelden te za- hard worden gewerkt om het zover melen, is'de boomplantactie opgezet, te krijgen. De indruk bestond dat nog Ook op dit punt werkten de be- allerwege veel enthousiasme bestaat sprekingen verhelderend en er is ge- voor Schouwen-Duiveland en de gronde hoop, dat de boomplantactie boomplantactie een zaak is waarvoor straks tot een waarlijk nationale zaak men warm lopen wil. Het gaat ei*| zal uitgx-oeien. echter om dit enthousiasme in goedell FEUILLETON door MAARTJE ZELDENRIJK „Aart, jongen, je maakt misbi-uik van de gelegenheid. Ik zal je een draai om je oren moeten geven." „Ga je gang, lieveling. Dan zal ik je daarvoor als beloning een dikke zoen geven." En toen ze niet ant woordde, vervolgde hij: „Nu? Durf je niet meer? Zal ik je eens wat zeg gen, Petronella Blauwboer? Jij houdt net zoveel van mij als ik van jou. En joost mag weten hoe lang reeds. Al leen je koppige Westfriese boeren- ti'ots weerhoudt je dit te uiten." „Nee!" „Ja! Ik voel het. Waarom heb je me niet op m'n gezicht getimmerd, zo pas, toen ik je zoende, toen ik me liet gaan, omdat ik zo blij was, je be trekkelijk ongedeerd te heben gevon den? Ik had al visioenen van een meisje, dat door een dolle koe was aangevallen en zwaar gewond, wel licht verminkt, in de weide lag „Aart, houd op!" „Kun je het gevoel van dankbaar heid begrijpen, toen ik tot de ontdek king kwam, dat je alleen maar je enkel hebt verstuikt, misschien ge broken? Dat is maar een kwestie van enkele weken en je bent weer de oude. Of nee, niet de oude. Niet meer de koppige, snibbige Nel, maar de Nel, die van me houdt en die nu, op dit ogenblik gaat zeggen, dat ze be reid is met me te trouwen, anders verzet ik geen voet meer en leg ik je weer in de wei." „Aart, dat is chantage!" „Ik noem het een krijgslist en je kent het spreekwoord: In liefde en ooi-log is alles geoorloofd. Nou, hoe denk je er over?" Hij stond stil en liet haar langzaam weer op de grond zakken. „Aart, o mijn voet Onmiddellijk trok hij haar weer omhoog. „Neem me niet kwalijk, lie veling, daar dacht ik zo gauw niet aan. Maar wees nu eens een lieve meid en pak me eens lekker, hé? Er is toch niemand anders hier in de buurt dan Hekkie en een paar on nozele koeien. Nou, zeg nu eens, dat je van me houdt „Gekke kwibus. „Ha, ha, we komen al een beetje dichter in de buurt. Dat is een goed teken. Daarvoor krijg je een zoen." Ze trachtte zich te verweren, maar toen ze zijn warme lippen op de hare voelde, verdween haar laatste weer stand en voor het eerst beantwoordde ze zijn zoen. Nog steeds stonden ze stil. „Nel, schat van me, ik ben dol op je!" Op nieuw zoende hij haar. „Aart.schuchter kwam het er uit. „Ja", moedigde hij haar aan, „zeg het maar gerust. Hou je een beetje van me?" „Ja, Aart." „Ook veel?" „Ja, Aart." „En wil je met me trouwen?" „Als jij wilt „Volgend voorjaar?" „Ik vind het goed, Aart." Hij zuchtte, maar was voldaan. „Hè, hè, we zijn er. Goeie genade, wat een taaie zijn Westfriezen toch. Maar desondanks heb ik je liever dan wie ook. Zo en nu gaan we verder, want ik veronderstel, dat ze thuis hoe langer hoe meer ongerust zijn. Nog één zoen, lieveling, als bezegeling op onze beloften voor de toekomst." Ze legde, zo mogelijk, nog strakker haar armen om hem heen en toen ze hem opnieuw gezoend had, fluisterde ze in zijn oor: „Mijn eigen lieve Aart Hoofdstuk 17 Op „Bouwlust" bleven dc inge schonken glaasjes onberoerd staan. De vrolijke stemming, die de gehele dag geheerst had, was als bij tover slag verdwenen. Bedrukt keek men voor zich en Wim voelde zich onwen nig, Een paar malen bekroop hem de lust om op te springen en ook te gaan zoeken, maar hij wist, dat het onbe gonnen werk zou zijn in het donker. Aart had ten slotte nog een zaklamp hij zich. De boerin zuchtte, stond op en ging naar het achterhuis, maar toen ze er was, wist ze niet wat ze er doen moest. En de boer trok aan zijn si gaar, die al lang geleden uigegaan was. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2