Franse marineofficieren duiken tot diepte van 4000 meter Candidaatsteiling voor de Provinciale Staten Lijsten van candidaten ALBERT HEIJN De Cirkelgang „Gekookte" garnalen en griezelige poliepen stede. De voorzitter gaf tevens een over zicht van de groei vanaf 1948 tot 1953. Besloten werd het bestuur uit te breiden met 2 leden. Daarvoor werden gekozen de heren A. Hanae uit Haam stede eu C Riugelberg te Brouwersha ven. Na het verslag der kascouitnissie, Het diepzeeduiktoestel van de Franse len te hebben gezien, die er uitzagen t'e financiën en het beheer goed- tnarine heeft Maandag ter hoogte van alsct ze al gekookt waren. keurde, volgde een prijsuitreiking voor Dakar een diepte van 4.050 meter be- °P noS grotere diepte hadden beide beste melk- en vetgevende koeien reikt en hierdoor een werelddiepte e, grierelige poliepen met door- jo 1952, demode die het hoopte zichtige tentakels waargenomen. punten behaalden op de voorjaars- con i.ve-)tigi Toen het duiktoestel op de bodem keuring in 1952. De vereniging is het Het record stond met 3.150 meter op stond, stond het onder een druk van 4e kwartaal 1953 weer begonnen te naam van prof. Piccard, die het vorig 405 kilogram per vierkante centi- contröleren (wat echter in de droge jaar in do Middellandse Zee had ge- mcter* corridor geregeld is geschied). Op he- vestied Het ^"'ktoeslel bestaat uit een 6i- «eu zijn weer 16 leden met plin. 50 gaarvormige benzinetank en een stalen kceien in de contröle. Het ligt in de De beide inzittenden, de marine-offi- bol voor de onderzoekers. Om hot toe- bedoeling de heer Harinsen of een an- cieren Houot en Willm, zetten het 6*e' doen stijgen, schakelt men de dere deskundige uit te nodigen ©en duiktoestel op de bodem van de At- clectromagneten die de ballast vasthou- 'ezing te komen houden betreffende de lantische Oceaan. Zij vertelden, dat al den uJt» waarna het toestel door het aankoop van vee voor het eiland. Na naar gelang zij dieper afdaalden, hel laSe soortelijke gewicht van benzine no8 enkele sprekers bij do rondvraag tmat attiron. beantwoord te hebben sloot do zeewater eerst groen, toen donkerblauw 6aat 8tij8en- Een paar - - w ten paar uur eerder dan men vep-< -o»-c - tenslotte zwart was. Door middel kwam het duiktoestel Maan_ sprekend dat de vereniging weer spoe- zitter de vergadering, de hoop uit- van twee schijnwerpers konden zij op grote diepte vreemde levende wezens dag weer aan de oppervlakte. Eerder had men dit Franse apparaat waarnemen. Zij vertelden oranje garna- Mruct "<*u luö" art,u..UUv onbemand tot ruim 4.000 meter laten duiken. Onprettige ontmoeting met Russen op zee IJmtiidense treiler aangevaren Stad en Provincie De IJinuidense treiler „Herman' Urn. 2, heeft op de Noordzee ter hoog te van de 60ste breedtegraad, een iet- dig moge groeien en bloeien. RENESSE Aanrijding Maandagavond omstreeks kwart voor zeven reed een wielrijder met een ongeveer 7 meter lange balk op een zijner schouders door de Lindelaan toen juist do. heer V. van zijn erf aldaar kwam aanlopen. Hij werd zo danig door de balk geraakt dat de hulp NIEUWERKERK ZIERIKZEE Hond opgevangen Van de zijde van de Sophia-Ver- van dokter Simons moest worden inge- an de OUste Ine'"cohad met eeniging tot Bescherming van Dieren roepen. Dezo verleende de eerste hulp nT-The treileTr als merkteken bericht men ons, dat na de ramp een ea adviseerde de heer V. enige tijd het M416 on do naam '„Mijknalic" Jroeg. hond is opgevangen en verder ver- bed te hoeden. De (onbekende) mei- Het 8Chip heelt dè „Horman" enig. zorgd door de heer M. E, J. Berre- rijder merp na de aanr.jdtng de balk tiid vergezeld en de treiler daarna aan voets, Bagünestraat C 538. Het dier op de weg en reed door, zonder zich 9, „-„--varen waardoor de een hond met bruin en wit in de verder van het geval iets aan te trek- verschnnsing over een lengte van tien vacht en zwarte halsband kan door ken- De Rijkspolitie stelt een onder meter werd ontzet en gescheurd. de eigenaar op bovenvermeld adres zoek tn. Toen de lJm. 2 Donderdag jl. aan worden afgehaald. Tevens wordt van BROUWERSHAVEN het vissen was begon het Russische dezelfde Zijde gewaarschuwd tegen schip aan bakboordzijde met de „Her- aanbiedingen tot het kopen van kat- Op het een dezer dagen gehou- rnan" op te varen. Op een afstand van ten door opkopers. Het is zeer on- den examen ter verkrijging van het r.ccveer twintig meter werd vanaf de zeker of de aldus verkochte dieren diploma Machinist bij de Nederlandse bn. v met kijkers voortdurend naar de een goede toekomst tegemoet gaan. Spoorwegen, met standplaats Roo- Nederlandse treiler getuurj. Laat in sendaal, slaagde o.m. de heer J. Meer de middag kwam hot Russische schip Evacué s keren terug van man, afkomstig van hier. plotseling recht op de „Herman" toe Paleis „Het Loo" en raakte hem aan bakboordzijde. Aan- MorgeDj Vrijdag keren de evacué's, gezien het vistuig uit stond kon de di„ gcdurende meer dan een jaar gast- Weer onderwijs in de gemeente treiler niet stoppen. vrijheid genoten op het Koninklijk pa- Vorjge week (s een aanvang ge- De Russen, zo deelded he ku jiHet w, wecr l<Jtug naar hlln onderwijs van e Cr n vocren haardsteden. Het zijn de laatsten vau in deze 2waar gehavende gemeente, van de aanvaring niets ;donsi> «n groep, die steeds kleiner is ge- De chr Nationale Echool heeft een normaal door. Ook ,torden. 0ndcr d„ tcrugkerenden berm- voorlopig onderdak gevonden in de treiler f den zich o.m. de bewoners van Ons oude Vaarschool aan de Ring. Het e Huis- het rusthuis voor bejaarden te gebouw js door een schot verdeeld in Zicrikzee. Enkele weken geleden heeft ruimten. Het onderwijs aan de reeds een afaeheidspleeht.gheid op liet school wordt gegeven door het hoofd, paleis plaats gevonden. Daarbij werd de heer N slingerIand en mej. M. P. aan H.K.H. Prinses Wilhelmina een v d gerg De leerlingen worden per oorkonde overhandigd als blijk van bug gehaald uit Noordgouwe en van waardering voor de genoten gastvrij- het Beijersdijkjei In het nog zo stille j Do was dorp wordt nu toch weer de stem door mevr. M. Fokker van Lraijesteui van Itengerskerke-Lyons, die zich met haar dochter event^-s onder d© evacué's bevond. Naar wij vernamen zijn vooral de be'aarden uit „Ons Huis" buiten- gowc-v-a g©l"' ki.T, dat do lange evacu- alieperiode ©r op zit, al zijn z© even zeer vervuld van dankbaarheid voor meld, dat dezelfde Russisch© ruim drie kwartier mot hem was op- gevaren^ Operatie in volle zee Mej. J. C. E. M. Kreijns, een 37-jarige verpleegster uit Breda, die op 2 Februari jl. als emigrante met de „Sibajak" naar Australië is vertrokken, kreeg dezer dagen, toen het schip ter hoogte van Port Said voer, een aanval van acute blindedarmontsteking. De chirurg Dr A. J. K. Binnendijk, genees heer-directeur van het zieken huis „Salem" te Ermelo", die deze reis van de „Sibajak" meemaakt als tweede geneesheer ter as sistentie van de vaste scheepsarts, heeft de patiënte aan boord van het Lloyd-schip terstond met gun stig gevolg geopereerd. Het schip was hiertoe op last van de gezag voerder, kapitein F. de Jonge uit Breda, stilgelegd. De toestand van mej. Kreijns is heel goed, zodat zij de reis naar haar nieuwe vaderland met de „Sibajak" kon vervolgen en niet in Port-Said behoefde te worden achtergelaten. van de jeugdgehoord. OOSTERLAND Jaarvergadering „Oosterlands Kolenfonds" „Oosterlands Kolenfonds" hield Vrij dagavond haar jaarvergadering in het Chr. Verenigingsgebouw onder presidi um van do heer W. Bakker. D© voor- Mej. P. A. Kooyman, vroeger zitter riep de 67 aanwezige leden een het vele goede, dat zij in dezo konink lijke omgeving mochten ondorvindon'.- alhier, is benoemd tot vroedvrouw- verpleegster bij de Aramco, de groot welkomstwoord toe op deze eerste ver gadering na de ramp. Gememoreerd KERKWERVE Jaarvergadering Melkcontröle-V ereniging „Streven naar Beter" Minister Staf in Amerika De Nederlandse minister van Oor- ste Amerikaanse Olieonderneming in werd dat er 12 leden van de verenl- Arabië. ging zijn omgekomen, waarvoor de ver gadering 6taande een minuut 6tilte in acht nam. Ofschoon do watersnoodp ramp veel schade veroorzaakt heeft aan do eigendommen van de vereni ging, hoopt men toch weer op de oude voet voort te gaan en spr. wekte dan Vorige week Donderdag hield de 0ok de leden op weer al hun brand- Melkcontröle-vereniging „Streven naar stoffen van de vereniging, die ruim 60 beter'' te Kerkwerve haar eerste jaar- jaar do belangen van hen heeft ge- vergadering na de ramp in het „Huis diend, te betrekken. Door de ramp van Nassau" te Zierikzec. In 1953 werd zijn de boeken en bescheiden van de geen vergadering gehouden. secretaris door do vloed verzwolgen De voorzitter, de heer C. Boot, open- on is ook de ledenlijst verloren gegaan, de deze vergadering, die door 23 leden Om een nieuwe ledenlijst te verkrijgen was bezocht. Hij herdacht in zijn ope- zal eerlang aan een ieder een circu- log en Marine, Ir C. Staf, is op weg ningswoord de heer A. v. d. Hoek, die laire ter tekening worden aangeboden, naar Washington, te New York aan- tijdens zijn evacuatie in Rotterdam was Laat ook, aldus spr. do bekende Zeeuw- gekomen. Minister Staf deelde ver- overleden, alsmede de gewezen contrö- ss wapenspreuk: „Ik worstel doch ont slaggevers mede, dat het doel van leer, de heer M. W. Geelhoed, die kom", het devies van de vereniging zijn. zijn bezoek is, het bespreken van po- plotseling op 9 Febr. jl. van ons is Hierna leest dc secretaris, de heer P. litieke vraagstukken van de samen- heengegaan. Barendse, het jaarverslag voor, dat hij werking in de N.A.V.O. De voorzitter gaf uiting aan zijn uiteraard uit zijn herinnering had op- Een deel van de problemen betref- dankbaarheid dat geen der leden bij de geschreven, over het jaar 1952-'53. fen de Amerikaanse militaire hulp ramp was omgekomen. Natuurlijk trof Uit het verslag van de Commissie van aan Nederland. Ook zal over het de ramp ook de Contrólevereniging, Toezicht werd bij monde van do heer E.V.G.-verdrag worden gesproken, die juist in volle bloei was. De ver- A. R. v. d. Berg medegedeeld, dat er aldus minister Staf. cn»6>n6 telde op 30 Jan. 1953 61 le- ia 1952 een omzet was van 4000 hl. den met plm. 450 koeien in de con- eierkolen, 1800 hl. anthraciet en 20 Gemeenten trólc. Dit werd bereikt door samen- ton briketten, ter waarde van f 47112,01 voeging der Contröle-vereniging Haam- Er werd na afschrift op de gekochte krijgen vergoeding voor BB-uitrustingen SLAVENHANDEL IN JAPAN Het ligt in het voornemen van de - minister van Binnenlandse Zaken DOG TG 11 VG rkopen hun jonge dochters voor de uitrustingen van de blok- ploegen van de Bescherming Bevol- wegens siecnte oogst king een vergoeding in geld te ver- strekken aan de betrokken gemeen- Makelaars gaan met het geld strijken ten of kringen, dan wel deze uitrus tingen van Rijkswege te doen ver- Van Reuters correspondent Ian Stewart, zijn 90 procent van de verhandelde strekken. De politie in Japan hoeft opdracht kinderen meisjes. Zeventionjarigen bren- Dit deelt de minister mede in zijn strenger op te treden tegen de slaven- gen het meest op. Zij komen gowoon- Memorie van Antwoord aan de Eer- handel. lijk in do prostitutie terecht, ste Kamer betreffende de begroting De verkoop van kinderen is sterk Do prijs van een jonge Japanse op 1954 van zijn departement. Hij deelt toegenomen als gevolg van het feit, dat do slavenmarkt varieert van 30 tot 500 voorts mede dat van de uitrustingen do rijstoogst in 60 jaar niet zo slecht guldon, al naar gelang van hot „bo- voor blokploegen ten behoeve van de j3 geweest. roep" waarvoor het slachtoffer be- opleidingen tien procent van de in de Makelaars gaan in do arme platte- stemd is. Var. dit bedrag moet de ma- A-gemeenten en de B-gemeenten be- Kndsgobieden van Japan van huis tot kclaar een flink deel hebben en do nodigde aantallen uitrustingen in na- huis om over de prijs van een aardig boer die zijn kind verkoopt is al blij tura wordt verstrekt. Deze 700 uit- jong meisje of oen jongen te ondorhan- als fiij op do traneactio gonoeg over- rustingen zijn thans vrijwel geheel delen alsof het om een zak rijst ging. houdt om zich een maand long te kun- gedistribueerd. Volgens do cijfers van de politie nen voeden. materialen een wiust geboekt van f 211,73. De rekening werd gecontro leerd door de beren v. d. Berg en Bouwman en in orde bevondeu. Do .voorzitter dankt deze beren. Voorzitter Bakker, die aftredend was, werd bij ac- clamitie herkozen. Inplaats van dhr. A. R. v. d- B.'rge (niet herkiesbaar) werd in de Commissie van Toezicht gekozen de heer Klaas van Dijke. Verder volgt nog mededeling door de voorzitter van de huidige prijzen der verschillende brandstoffen, waaruit bleek dat de vereniging alles in het werk stelt de verschillende soorten brandstof zogoed en voordelig mogelijk aan te kopen. De aandacht wordt voorts nog gevestigd op het feit, dat er bij de Staatsmijnen een nieuwe brandstof wordt ver vaardigd genaamd synthruciet, dat is een synthetische anthraciet die zeer goed schijnt te voldoen. In de rond vraag werd nog ééa en ander te berde gebracht. De voorzitter sloot do ver gadering met de hoop dat de leden allen weer het hunne er toe zullen bijdragen om de vereniging weer zo spoedig mo gelijk er boven op te helpen, door zo veel mogelijk daadwerkelijke steun. BRUINISSE Ned. Bond van Arbeiders in Land-, Tuinbouw en Zuivelbedrijf Do in het „Centrum" alhier gehou den algemene vergadering van de af deling Bruinisse van de Nedcrl. Bond van arbeiders in het Landbouw-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijf, werden de uf- tredend© bestuursleden W. van den Ouden en M. Bal Jz., herkozen. De voorzitter, de heer W. v. d. Ouden, herdacht in zijn overzicht van het jaar 1953 de stormramp, die de landarbei-i ders voor do gewone arbeid uitscha kelde, maar die een zeer ruime werk gelegenheid aan dijkherstel en wat daar mee in verband stond, deed ontstaan. Moeilijkheden kwamen hierbij practisch r.iet voor. De ramp eiste voor de afde ling gelukkig geen slachtoffers en het ledental bedroeg medio Januari 1954 56 leden. De heer P. do Haan werd gekozen als lid van de controlecommis sie, terwijl een bij de rondvraag naar voren gebracht onderwerp, het plaat sen van niet volwaardigo arbeiders, in do plaatselijke raad van hot N.V.Vi. zal worden behandeld. Als onderwijzeres aan de O.L school alhier werd door B. en NV. benoemd mevrouw J. IC. A. Kroon- Grccneveld te Pingjum. D> to Bruinisse gehouden Zeeuwse collecte voor de jeugd bracht f 78,34 op. Leden van Prov. Staten brengen bezoek aan - Schouwen-Duiveland Naar wft vernemen hebben de Pro vinciale Staten van Zeeland in de Dinsdag gehouden buitengewone zit ting de oorspronkelijk van de Stichting „Nieuw Schouwen-Duive- land" afkomstige, tot voorstel van de eilandelijke leden verwerkte sug gestie overgenomen, dat de Staten leden een bezoek aan Schouwen-Dui- veland zullen brengen. Zodoende zullen zij straks een ge- fundeerder oordeel kunnen vellen bij de behandeling van het Reconstruc tierapport over het eiland. In het al gemeen vond het voorstel veel steun, waarbij herinnerd werd aan de waar devolle oriënterende bezoeken in het verleden. Tijdens het bezoek van de Statenleden zal er gelegenheid be staan bezwaren tegen het rapport kenbaar te maken. Het voorstel werd m.a.s. aangenomen. Over de prak tische uitwerking van het bezoek zal het college van G.S. zich nog nader verstaan met de vijf van het eiland afkomstige Statenleden, die het voor stel hebben ingediend. Na behandeling van het voorstel gingen de leden naar de afdelingen ter behandeling van het Reconstruc tierapport. MARKTBERICHTEN Graanbeurs ROTTERDAM, 15 Februari. Bin nenlandse granen (officieuze note ringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, witte tot f 28,35, betere kwaliteit iets daarboven; rode, op vochtconditie tot f 27,80. Voedergranen: goed prijshoudend. Zomergerst, maalkwaliteit tot f 22,25, overigens f 22,25-23,75, grove ge schoonde daarboven; haver f 22,50- 23,75, blanke daarboven; rogge f 21,50 -22,25. Peulvruchten: groene erwten, iets beter f 40-52,50; schokkers, iets vaster f 50-75, bruine bonen, kalm f 80-98. De burgemeester van Zierikzee brengt het volgende ter openbare kennis. Op Dinsdag 9 Maart a.s. zal plaats hebben de candidaatsteiling voor de verkiezing van de leden van de Pro vinciale Staten. Op die dag kunnen, van des voor middags negen uur tot des namiddags vijf uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau in de kieskring, of bij het door deze aangewezen lid van dat bureau, ter secretarie der ge meente Zierikzee, worden ingeleverd als bedoeld in artikel G 1 der Kieswet Op dezelfde lijst mogen ten hoog ste twintig candidaten worden ge plaatst. Iedere lijst moet worden on dertekend door ten minste vijf en twintig personen, die binnen de kies kring, waarvoor de lijst geldt, kiesge rechtigd zijn voor de Provinciale Staten. Ten aanzien van een onderteke naar, die niet is opgenomen in het kiezersregister der gemeente, waar het hoofdstembureau is gevestigd, wordt bij de inlevering van de lijst een door de burgemeester afgegeven verklaring overgelegd, dat die onder tekenaar is opgenomen in het kie zersregister van zijn gemeente. De zelfde kiezer mag niet meer dan één lijst ondertekenen. De namen der candidaten moeten op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. De naam van een candidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten, ingeleverd voor dezelfde kieskring. Bij de lijst moet worden overge legd een schriftelijke verklaring van iedere daarop voorkomende candi daat, dat hij bewilligt in zijn can didaatsteiling op die lijst. Indien de candidaat zich builen het rijk in Europa bevindt, is de hier bedoelde verklaring niet aan enig formulier gebonden en kan zij ook telegrafisch worden gedaan. De inlevering der lijst moet ge schieden persoonlijk door een kiezer, bevoegd tot deelneming aan de ver kiezing binnen de kieskirng, waarin de lijst wordt ingeleverd. De candi daten kunnen daarbij tegenwoordig zijn. De voorzitter van het hoofd stembureau of het door hem daartoe aangewezen lid van dat bureau, stelt een bewijs van ontvangst ter hand aan degene, die de lijst inlevert. Formulieren voor de lasten en voor de schriftelijke verklaring van be williging, hierboven vermeld, z(jn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met de dag der candidaatsteiling. In herinnering wordt gebracht ar tikel X 6 des Kieswet, luidende als volgt: Htj die een l(jst, ais bedoeld in ar tikel G 1 der Kieswet inlevert, we tende dat zij voorzien is van hand tekeningen van personen, die niet be voegd zijn tot deelneming aan de ver kiezing, waarvoor de inlevering ge schiedt, terwijl zonder die handteke ningen geen voldoend aantal voor een geldige lijst zou overbiyveu, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of een geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij die, wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, een voor die inlevering bestemde lijst als bedoeld in artikel G 1 der Kieswet, heeft ondertekend. Zierikzee, 12 Februari 1954. De burgemeester voornoemd, SCHUURBEQUE BOEYE. Ingezonden mededeling Hofleverancier De sterke prijsverlaging van een aantal belangrijke levensmiddelen door Albert Heijn aan het Nederlandse publiek ge bracht, zijn op duidelijke wijze begrepen en gewaardeerd. Het is geweldig druk in de A. H. winkels.' De vraag werd echter gesteld, kan dit nu wel tegen deze lage prijzen, gaat dit niet ten koste van de kwaliteit? Daar is maar één antwoord op, n.l. Albert Heijn met zijn meer dan 65 jarige re putatie, garandeert U de prima kwa liteit van ieder artikel. In het grote A.H. fabriekscomplex waakt een uitgebreid laboratorium met een staf van bekwame deskundigen over Uw belangen voor een constante Prijsverlaging levensmiddelen 'maar bovenal Handhaving van de kwaliteit prima kwaliteit. Hier wordt alles gecon- .tróleerd" wat binnenkomt en wordt af geleverd en is men steeds rusteloos bezigde kwali tei t nog hoger op te voeren. Door een enorme productie en grote omzet kan Atbert Heijn zijn prijzen lager stellen. Het is dus niet alleen zo, dat men veel voordeliger winkelt bij Albert Heijn, het kopen in de bekende A H. winkels geeft de Nederlandse huisvrouw bovendien dc zekerheid „steeds de beste voeding voor haar gezin" te ontvangen. maakt U hel leven goedkoper. FEUILLETON door MAARTJE ZELDENRIJK Ze keken de brede woonkeuken eens rond, wat eigenlijk onzin was, want Nel was nu niet bepaald iemand om zich een poosje te verstoppen en dan opeens te voorschijn te komen en „piep" te roepen. „Ja, waar is Nel?" herhaalde de boerin. „Wacht eenseen goed half uur geleden is ze naar de wei gegaan. Ze zei, dat ze nog even wou kijken hoe het met de roodbonte was. Maar ze zal intussen toch wel weer teruggekomen zijn?" „Wat is er met die roodbonte?" vroeg Wim zacht aan zijn broer. „O, dat is haar eigen koe zo'n beetje en Nel dacht, dat het dier een begin van mond- en klauwzeer had. Mor gen zal de veearts gewaarschuwd moeten worden." „Misschien is ze nog even kijken in de vai-kensschuur", opperde de boer; „dat doet ze wel vaker." Maai er was een klank in zijn stem, die reeds twijfelde. Aart hakte de knoop door. „Ik zal eens even gaan kijken", zei hij, een zaklamp van de wand nemende, die daar altijd hing in geval van nood. De jongeman ontsloot de achter deur en flitste het licht van de lamp aan, want het was inmiddels vrijwel donker geworden. En de maan kwam pas laat op. Hij deed de deur van de varkensschuur open en belichtte het lange pad langs de hokken, maar hij zag niets en hoorde evenmin wat. Slechts het knorren en snuffelen van de varkens waren de geluiden, die vanuit de benauwde schuur zijn oor bereikten. Ten overvloede riep hij een paar maal: „Nel! Nel, ben je hier?" Maar er kwam geen antwoord, zodat hij maar weer naar buiten ging- Misschien was ze in de grote boet Ze was immers toch altijd zo'n beetje aan het zwerven Zondags. Dan leek het net, of ze niet wist wat ze doen moest. Als een ander in de kamer of buiten in een luie stoel gemakkelijk zat te lezen of te praten, liep Nel over het erf en keek zo maar een beetje in het rond. Of ze hing met haar armen over het hek van de grote wei en keek naar de grazende melk koeien. Wie weet, dacht Aart, waar ze nu weer uithangt. Hij lichtte de kink van de schuur deur en keek bij het vage schijnsel van zijn lamp naar binnen. Ook hier riep hij een paar keer haar naam, maar alleen een veldmuisje, dat zich waarschijnlijk te goed gedaan had aan het ochtendvoer voor de kippen, dat hier in zakken opgestapeld stond, reageerde en vluchtte uit het schijn sel. Maar voor de rest bleef het stil. In de lege, schoongewitte, stal was evenmin iemand. In de wagenschuur zag hij, in een hoekje een verdwaalde kip zitten. Maar Nel was noch hier noch elders te bekennen. Een gevoel van ongerustheid be sloop hem, toen hij alle bijgebouwen Boet is Westfries voor schuur. had doorzocht. Wat drommel, waar zou die meid nu weer uithangen? Hij liep terug naar de boerderij en toen hij de vragende gezichten van de anderen zag, schudde hij ontken nend het hoofd. „Op het erf is ze in geen geval", zei hij, zenuwachtig met de zaklantaarn friemelend. „Ik heb overal gekeken en geroepen. Is ze niet op haar kamer?" „Jannie, ga jij eens kijken", beval de boer. Maar Jannie was eigener beweging al opgestaan en ging de kamer uit. Na een minuut keerde ze terug met de mededeling, dat Nel niet op de slaapkamer was en even min voor. Daar had ze voor alle ze kerheid ook even gekeken. „Kan ze niet even naar de over kant gegaan zijn?" „Dat doet ze nooit alleen", ver klaarde de boerin beslist. Aart deed de onderste knoop van zijn colbertjas dicht en verklaarde resoluut, dat hij even in de wei ging kijken. „Ik neem Hekkie wel mee", voegde hij er aan toe, de deur uit gaande. De hond, die zo langzamerhand vrede en vriendschap gesloten had met de lange Aart, bromde even. toen hij de jongeman hoorde aan komen, maar er klonk meteen een korte scherpe blaf, want het dier zag dat Aart het deurtje van zijn domein open maakte en hem bij de halsband naar buiten trok. Met de hond ging hij naar de wagenschuur en deed het dier daar toen aan de riem. die er altijd hing. (Wordt vervolgd) ■y

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2