89d VAL DA Brouwershaven stelt prijs op deel van gemeente Duivendijke (Den Osse) DE „BEVRIEZING" De Cirkelgang Ingezonden mededeling Nieuwe samenvoegingsvoorstellen van Ged. Staten onpopulair Donderdagavond kwam de Raad der gemeente In openbare vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J, L. van Leeuwen. De voorzitter heet het nieuwe raadslid, mevr. Everwtfn-v. d. Velde, in het bijzonder welkom en zegt dat in Brouwershaven weer een vroegere traditie Is hersteld, daar wederom een vrouw Ud is van de Raad. H\j vindt het prettig, dat de vrouwelijke sector dezer gemeente in de Raad vertegen woordigd is en spreekt de wens uit dat de vrouwelijke inzichten op het gebied van de belangen der gemeente vruchtbaar mogen zijn in een goede verstandhouding met de overige heren raadsleden. Na deze toespraak legt het nieuwe raadslid de beloften af. Onder de ingekomen stukken be vinden zich vier goedgekeurde raads besluiten, t.w.: a. aankoop grond in de Schenders weg; b. wijziging en aanvulling van de vastgestelde ver ordening op de heffing en invorde ring van reinigingsrechten; c. aan koop krotwoning van de heer C. Hanse en d. aankoop krotwoning van de heer A. v. d. Doel. Ingevolge de aangegane gemeen schappelijke regelingen worden de navolgende raadsleden als vertegen woordigers aangewezen: Als vaste vertegenwoordiger voor een tijdvak van vier jaren voor het ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" te Noordgouwe, mevr. Everwijn-v. d. Velde; idem voor de Vleeskeurings- Na een week, waarin gemeente raden, stichtingen en particulieren zich met het Reconstructierapport over Schouwen-Duiveland hebben bezig gehouden, blijkt dat talrijke bezwaren toch hun hoogtepunt vin den in het zgn. bevriezingssysteem van verschillende kernen. Juist op dit punt zal de localiteit dan ook het hardst moeten vechten en duidelijk stellen, dat dit bevriezingssysteem onaanvaardbaar is en strijdt met de meest eenvoudige mensenrechten. Als op één punt blijkt, dat koud weten schappelijk overleg heeft gediend als leidraad bij het plan tot hervorming van het eiland, dan blijkt het hier. Bevriezen betekent letterlijk: de men sen in de koude te laten staan, hen verdrijven van de grond, die hun lief is en hen in een benauwende on zekerheid laten over hun toekomst. De menselijke factor van de liefde voor eigen grond, is hier eenvoudig weg buiten beschouwing gelaten en daarom is bevriezing (wat een woord trouwens!) verwerpelijk. De gedachte aan deze bevriezing geeft inmiddels aanleiding tot een waarschuwing, die vaak genoeg ge hoord wordt, maar even vaak als overbodig wordt beschouwd. De waarschuwing nl. tegen het inkap selen van het leven in een net van ambtenarij, waardoor het particulier initiatief wordt gesmoord en derden eenvoudigweg over het lot van groe pen beslissen, zonder met de ver langens van die groepen rekening te houden. Hierin ligt een bedreiging voor de democratische vrijheid. Dit gebied is niet door een poel van el lende gegaan, om te moeten ontdek ken, dat de vrije wil tot eigen lotsbe stemming, in afhankelijkheid uiter aard van omstandigheden en moge lijkheden, met het zoute water de zee is ingespoeld. Er moet wel een nieuw Schouwen-Duiveland komen, maar in grove trekken zal dit dienen te beantwoorden aan de verlangens van de eigen mensen, die hier tenslotte leven en werken moeten. De bevriezing laat zoals wij op merkten ook de mensen in onze kerheid en deze onzekerheid is een fatale rem op de wederopbouwsnel- heid. Hoe zal men zich kunnen haas ten als er dwingende bepalingen zijn iets te doen dat men in het hart ver foeit? Juist als er een ruime marge is voor de bevolking, zich in eigen vertrouwde omgeving zo goed moge lijk te installeren, komt die onbe dwingbare lust tot werken' en voor waarts gaan tot gelding. Niet even wel als de voorschriften zouden in gaan tegen de diepste verlangens en wensen van de localiteit. Wij gaan dan ook uit van de praemisse dat iemand een kans moet krijgen te Oudendijke gelukkig te worden of te Noordwelle of waar hij dat verkiest. Dat is een onbetwistbaar menselijk recht, dat niet mag worden gesmoord in een zee van planologische over wegingen en fraai uitgekiende glad- strijkerij. Natuurlijk zal wel rekening dienen te worden gehouden met de eisen, die de herverkaveling stelt. Aan de grond moet zich noodzakelijkerwijs een we dergeboorte voltrekken, om een kans te krijgen dat de sinds eeuwen be langrijkste bestaansbron weer gevuld wordt. Dit proces is reeds diep in grijpend genoeg! dienst weth. O. v. Nieuwenhuize; idem voor de Waterleiding Maat schappij „Schouwen-Duiveland" de heer R. J. v. d. Wekken; idem voor de Beatrixschool te Zierikzee weth. J. Dekker. Als plaatsvervanger voor de vier genoemde diensten werd bur gemeester J. L. van Leeuwen aange wezen. N.a.v. de aanwijzing voor de Wa terleiding Mij. vraagt de heer v. d. Wekken of het gebruikelijke systeem, wat een vertegenwoordiging behelsde op deze vergaderingen van één wet houder en één raadslid, niet meer voldoet. De voorzitter zegt, dat dit geen permanente aanwijzing is, maar dat bij een spoedeisende vergadering van de Waterleiding Mij. eerst geen raadsvergadering meer kan worden gehouden om een vertegenwoordiger aan te wijzen, zodat bij deze regeling altijd een afgevaardigde bestaat. De winkelsluiting Door de plaatselijke middenstands vereniging is een verzoek ingezonden om het sluitingsuur voor alle winkels vast te stellen op 19.00 in plaats van op 18.00 uur, gedurende de maanden April t/m September, zulks i.v.m. de omstandigheid dat een aantal arbei ders uit deze gemeente, welke elders werken, pas om 18.00 uur thuis zijn en zodoende geen inkopen meer kun nen doen. Door de melkhandelaren is verzocht om hun winkels in het tijdvak van Mei t/m September 's Zondagsmorgens tussen 8.00 en 9.00 uur open te mogen steLlen i.v.m. het feit dat de melk, welke 's Zon dags wordt gewonnen, door gebrek aan koelinstallaties en het ontbreken van een melkfabriek zou bederven. Door de heer Soons is verzocht zijn kapperszaak gedurende het gehele jaar langer open te mogen houden. De Raad willigt deze verzoeken z.h.s. in met dien verstande, dat door de melkhandelaren uitsluitend melk ver kocht wordt en geen aanverwante zuivelproducten, w.o. boter, pap, enz. De kapperszaak zal gedurende het gehele jaar geopend mogen blijven tot 20.00 uur. De wijziging havengeldverordening wordt z.h.s. aangenomen. Vervolgens komt de gemeentebegroting 1954 ter tafel, waarbij de voorziter opmerkt dat wegens de ramp en wijziging in de bezetting van het secretarieper- soneel deze begroting eerst nu kan worden aangeboden. Straten kragen naambordjes Het ligt in de bedoeling om de pre sentiegelden per zitting te brengen op f 5,Ook zullen de straten van naambordjes worden voorzien, waar door de historische namen in deze smalstad voor het nageslacht be waard zullen blijven. Ook zullen de woningen van nieuwe nummerbordjes worden voorzien. Er zullen reserves gevormd worden voor de vernieuwing van het raad huisdak, een geheel nieuwe riolering zal in deze gemeente worden gelegd, de beschoeiing van de haven zal ver nieuwd worden, op het havenplateau zal een steiger worden geplaatst voor het lossen van kolen e.d. Aan de straatverlichting, verbetering uri noirs en de beplanting van het slin- gerbos en dijken, aanleg van een nieuwe begraafplaats, zal de nodige aandacht worden besteed. De subsidie van de Nutsbibliotheek wordt verhoogd van f 25,tot f 75, die van de muziekvereniging „Apol lo" van f 200,— tot f 300,—. De V.V.V. zal een vergoeding ontvangen van f 25,—. De begroting, welke geheel sluitend is, wordt, na een opmerking van de heer Duinhouwer, die graag een ver hoging van de wethouderssalarissen zou zien, hetgeen nog in het college van B. en W. zal worden bekeken, m.a.s. goedgekeurd. De voorzitter uit woorden van dank aan het secretarie- personeel voor de moeilijke doch cor recte opstelling dezer begroting. Ingevolge artikel 55bis der L.O.- wet 1920 wordt het bedrag per leer ling voor 1954 vastgesteld op f 25,18; ingevolge artikel 103 6e lid der L.O.- wet 1920 wordt voor het jaar 1954 aan de Bijz. lagere school een voorschot verstrekt van f 1208,64. De samenvoeging van gemeenten Vervolgens is het punt samenvoe ging van gemeenten aan de orde. De voorzitter deelt mede, dat door G.S. een voorstel is gedaan tot samenvoe ging van de gemeenten Brouwersha ven, Zonnemaire en Noordgouwe tot één gemeente. Na diverse besprekin gen is de Raad van mening, dat het voorstel, dat door G.S. in het jaar 1951 werd gedaan, nl. dat Den Osse (gemeente Duivendijke) tot aan het watergemaal, bij Brouwershaven zou worden gevoegd, beter aanvaardbaar was dan het huidige voorstel. Temeer daar de bewoners van de omgeving rond Brouwershaven op onderwijs-, kerkelijk- en cultureel gebied op deze gemeente zijn georiënteerd. Wat de recreatie betreft heeft Brouwersha ven een groot belang bij het strand- hoekje in Den Osse. Ook als afvoer- haven voor diverse producten is deze gemeente de aangewezen plaats. Weth. Dekker vindt dat er naar zelfstandigheid van deze plaats ge streefd moet worden, maar zag gaarne opbouw van de nog bestaande ker nen, welke zwaar getroffen zijn. Wet houder v. Nieuwenhuize zegt dat het bestaande gerucht, dat bij eventuele grenswijziging, waarbij Brijdorpe en Nieuwerkerke bij Brouwershaven zouden worden getrokken, de bewo ners van die buitenplaatsen niet met de bevolking van onze plaats zouden kunnen samengaan, op een onwaar heid berust, hetgeen in de practijk wel bewezen is. De voorzitter merkt op dat niet Brouwershaven samen voeging wenst, maar dat dit door het college van Ged. Staten wordt voor gesteld. N.a.v. het uitbreidingsplan besluit de Raad dat ingevolge het bepaalde in art. 36, 4e lid, der Woningwet, een plan van uitbreiding van deze ge meente voorbereid wordt, waarbij aan de heer Wesels te Bussum op dracht zal worden gegeven een der gelijk plan te ontwerpen. Rondvraag Bij de rondvraag brengt weth. Dek ker dank aan het secretariepersoneel, dat sedert de ramp door de overstel pende werkzaamheden, zwaar belast is geweest, voor het vele werk dat door deze staf is verzet. De heer Jonker zag graag begrin- ding van het gemeentepad, dat leidt naar de boerderij van de heer v'. Sluis aan het eind der Noordstraat. De heer v. d. Wekken vindt dat er dringend maatregelen genomen moe ten worden tegen het vele rumoer dat door de DUW-arbeiders op Zaterdag avonden wordt veroorzaakt, waar door de rust wordt verstoord. Mevr. Everwijn-v .d. Velde dankt de voorzitter voor de hartelijke woor den tot haar gericht en zegt te trach ten een goed raadslid te zijn in het belang van deze gemeente. Hierna sluiting. Stad en Provincie HAAMSTEDE Jaarvergadering V arkenshoudersvereniging „De opgaande Zon" Onder voorzitterschap van de heer B. Grocnlcer, werd Donderdagavond in hótel Bom do jaarvergadering gehou den van de varkenshoudersvereiuging, welke goed bezocht was. In zijn ope ningswoord releveerde de voorzitter de ramp, die over ons eiland gekomen is. fir zijn weinig uitkeringen nodig ge weest, zodat de financiële toestand van do vereniging goed is. Uit de rekening en verantwoording over 1953 bleek dat de ontvangsten waren f 716,98, do uit gaven f 532,65, goed slot f 184,33. De heer J. Tuinman bracht namens dp controlecommissie een gunstig verslag over deze rekening uit, waarna deze werd goedgekeurd en de penningmeester cléchargo werd verleend. Herkozen als bestuurslid, de heren A. Zijta, J. C. de Feiter en G. A. Braai. Do maandelijkse centributio werd op voorstel van het bestuur weer op f 0,75 vastgesteld. Dc vergoeding voor gestorven biggen werd bepaald op f 45, waarbij het bestuur gemachtigd werd, zo nodig dit bedrag te verhogen of te verlagen. De vergoe ding voor grotere varkens werd be paald op 90 pet. van do middclinnrkt te Rotterdam. Op voorstel van het be stuur werd besloten de herverzekering dit jaar niet aan te gaan en het risico voor de kas te nemen, doch bij een gehouden stemming werd dit voorstel verworpen, zodat do varkens weer ver plicht herverzekerd zullen worden. Het salaris van de secretaris-penningmeester werd op hetzelfde bedrag bepaald als vorig jaar. De voorzitter dankte de heer J. Tuinman voor wat hij verricht heeft in de controlecommissie. In zijn plaats werd aangewezen de heer J. de Graaf. Op voorstel van het bestuur werd besloten het maximum aantal te verzekeren biggen por lid op 5 te stellen. Ook werd besloten dat de maand waarin eventueel geslacht wordt, de volle contributie dient te worden be taald. Dc voorzitter wees er op, dat sommige varkenshokken slecht onder houden worden, hetgeen bij het inenten in dc zomer nogal bezwaren meebrengt. Na rondvraag volgde sluiting. ZONNEMAIRE Filmavond Rode Kruis Voor een z.vr goed bezette zaal gaf dé afdeling Zierikzee van het Neder landse Rode Kruis een filmavond in café Flohil. Na een openingswoord door de filmoperateur werden twee teken- filmpjes en een film over dc waters noodramp vertoond. De in de pauze gehouden verloting leverde het mooie resultaat van f 67 op. Hierna draaide do hoofdfilm ,,Dr. Ehrlich's geheimzin nige kogel", welke mot veel aandacht werd gevolgd. 60-jarig bestaan „IJsclub Zonnemaire" Ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan zal do „IJsclub Zonnemaire" op 16 Februari a.s. een feestavond hou den in café Flohil. Hieraan zal worden medegewerkt door do humorist Nico Schcolcnberg. Ook in de afgelopen vorstperiode was dc club actief. Ver schillende wedstrijden werden georgani seerd. Dezer dagen mocht zij een groot succes boeken door toetreding van haar 100e lid: het aantal leden is inmiddcfo nog gestegen. DREISCHOR rechterhand in een cirkelzaag te ge raken. Hij moest in hot ziekenhuis te Noordgouwe worden opgenomen. Dc heer J. N. alhier had het ongeluk, bij hot houtzagen met zijn Ingezonden mededeling S1KJANSLAND Woning en woninginrichting Uitgaande van do afdeling Duive- land van do Bond van Plattelandsvrou wen ©n do Stichting Huishoudelijke Voorlichting werd Woensdagavond Lu do pastorie do ccrsto van do vier lo zingen gehouden over hot onderworp „Woning en Woninginrichting" door mej. Draaisma. De belangstelling was buitengewoon groot. Mej. Draaisma gaf allereerst een uiteenzetting over elec- trische apparaten en gaf leerzame wen ken voor liet gebruik daarvan. Ver schillende soorten cmaillic-merken en dergelijke huishoudelijke artikelen wer den besproken en gewezen werd op het nuttige gebruik daarvan. Na deze duidelijke uiteenzetting word de gele genheid gegeven vragen te stellen, waar van door enkelen gebruik word ge maakt. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren. 5 Febr.: Franciscus Cor nells, z. van Piet Verhage en Pieter- nella Wesdorp; 5 Febr.: Johanna, d. van Matin us Cornells Verhèijen en Adriaantje Pieternella de Moor; 6 Febr.: Willemina Martina Cornelia, d. van Hendrik Johannes Koster en Cornelia Jannetje Maria van Dongen. Gehuwd. 5 Febr.: Leonardus Juf fermans, 20 j. en Cornelia Pieter nella Dekker, 23 j.; 5 Febr.: Johannes Cornells Renters, 20 j, en Dirkje Sloutjesdijk, 18 j.; 10 Febr.: Jan Wes dorp, 19 j. en Clazina Saman, 19 j. Overleden. 1 Febr.: Leendert Jo hannes Breetvelt, 84 j., weduwnaar van Elisabeth Bonte, (overleden te Amsterdam); 6 Febr.: Johannes van Ballegooijen, 90 j., weduwnaar van Maria Lena de Graaf. Ingezonden mededeling BIJ GRIEP PASTI LUES FEUILLETON 63 door MAARTJE ZELDENRIJK Op het station van de trein nam hij haar nog eenmaal in zijn armen, zich niet storende aan het treinper soneel, dat op het perron stond. Toen kwam de laatste trein voor Amster dam binnenrijden en lenig sprong hij in een der rijtuigen en toen de trein weer vertrok, wuifde hij uit het ge opende raampje zo lang hij in het duister haar eenzame silhouet kon zien. Bij half twaalf was hij thuis en meteen was hij weer midden in de narigheid en ellende. Allen waren nog op en zaten treurig rond de tafel, toen Wim binnenstapte. „Wat is er gebeurd?" vroeg hij verschrikt naar de bedrukte gezich ten kijkend. Vader vertelde: De politie zocht Bert. Hij was voortvluchtig. Op het Waterlooplein was een razzia gehou den tussen de bonnenhandelaars en daar was Bert ook bij geweest. Hij had zijn heil gezocht in een vlucht en er was op hem geschoten. Maar gelukkig was hij niet geraakt. Nu bleek achteraf, dat de politie al enige tijd op hem geloerd had. Zijn adres wist men, want 's middags waren er drie mannen gekomen, rechercheurs, en die hadden het hele huis onderste boven gehaald. Bert was echter zo geslepen geweest om de laatste tijd niets meer in huis te halen. Hij had, ergens in de stad, een vertrek, waar hij zijn handeltje had opgeslagen. Dat wist alleen vader, maar daarover had Spaans wijselijk gezwegen. Alleen had men de nieuwe fiets gezien, die in de slaapkamer stond. Spaans had gezegd, dat deze fiets van Aart was, die op het ogenblik in de Beemster werkte bij een boer en daar men geen bewijs had van het tegendeel, was het rijwiel gebleven op de plaats waar het stond. Het onderzoek had ook verder geen resultaat opgeleverd. Maar thuis begreep men nu wel, dat men Bert voorlopig niet zou zien. Dat hij Alie's vroegere vrijer als cam- pagnon had, wisten noch zijn ouders, noch broers en zusters. Wim vatte de hele historie nogal luchtig op. „Maken jullie zich toch geen zorgen om Bert, die slaat er zich wel door, let op mijn woorden." En Cor gaf hem nu ook gelijk. Dit was de troost, waarmede vooral moeder Spaans het moest doen, maar veel baat gaf het niet. De volgende dag was er echter al een levensteken van Bert, bezorgd door de post. Men moest zich om hem maar geen zorgen maken, schreef hij, want hij maakt het goed. Evenwel was het voor zijn gezondheid, zoals hij dat noemde, maar beter, dat hij voorlopig wat verandering van lucht nam. De zaken gingen evengoed door. Ingesloten een kleine vergoeding voor de derving van het kostgeld. In de enveloppe zaten wat brood-, vlees- en boterbonnen en hoewel moeder Spaans aanvankelijk bezwaren had, zwichtte ze voor de argumenten van de jongens, want deze bonnen kwa men in het gezin, waar zoveel flinke eters waren, goed van pas. Jubileum Inkoop- Combinatie „Nederland" liet zal dit jaar 40 jaar geleden zijn dat een aantal texticl-dotailjlstcn (vroe ger en ook nu nog wel manufacturers geheten) de hoofden bij elkaar stak en overging tot do vorming van een Ln- koopcombinalic, die zij Manufacturcn- handel „Nederland" noemden en die in Amsterdam (de hoofdstad, althans van de textielhandel 1) gevestigd werd. Deze combinatie is in de loop van do jaren gestadig gegroeid. Nu zijn er ongeveer 300 zaken aangesloten bij de Inkoopoombinatie „Nederland" (Incoué). Deze zaken zijn over het hele land ver spreid. In onze plaats zijn bv. de fir ma's Gebr. Lokker en Gebr. Thion le den van „Nederland". De irkcopcombinatie 6lelt zich ten doel om voor haar leden de mogelijk heid te scheppen om op dezelfde ma nier en legen dezelfde prijzen te kopen als dc allergrootste warenhuizen en an dere grootbedrijven. In do loop van de jaren, die achter ons liggen, is dit doel ten volle bereikt. De combinatie zet voor millioenen om (de omzetten van de leden bedragen in totaal circa f 75f.000.000 per jaar) en is één van de grootste lichamen op het gebied van de textielhandel geworden. Het jubileum van „Nederland" wordt op grootse wijze gevierd. Op 10 Juni de oprichtingsdatum zullen dc loden ii Amsterdam hot jubileum fees telijk herdenken. Dc nadruk van de ju bileumviering ligt echter bij de zaken zelf, die op een originele manier vin een zogenaamd Inconé Wonderboekjo hun klanten in deze viering betrekken. Uienvciling Tholen Middel f 11,55, bonken f 10,06 (per 100 kg). Aanvoer 15 ton. Uienveiling Scherpenissc Middel f 10,89, bonken f 8,50 (per 100 kg). Aanvoer 5 ton. Toen de uitvoerder Vrijdagsmid dags in Diemen kwam met de loon zakjes, zei hij, toen hij Wim uitbe taalde: „Je moet vanmiddag een uur eerder ophouden en dan naar het kantoor gaan. De baas wil je even hebben." Om vier uur borg Wim, vergenoegd fluitend, zijn gereedschap op en fiet ste naar het kantoor. Wat zou er aan de hand zijn? Een ander karweitje? Ik wou, dat het weer in de Beemster was, dacht hij. Maar dat kon immers niet. Het was een ander karweitje. „Je hebt al eens eerder samengewerkt met Broeksma", zei Zwarts, toen zijn knecht tegenover hem zat, „dus je bent zo'n beetje met elkaar gewend. Vanaf Maandag gaan jullie samen naar Amstelveen. Daar heb ik wat kleine werkjes aangenomen en ik moet een paar mensen hebben, die ik volledig kan vertrouwen.-In de Beem ster hebben jullie goed gewerkt, zo dat jullie er het best geschikt voor zijn. Broeksma heeft het lijstje al. Het is een werkje van een maand of "drie. Af en toe kom ik wel eens kij ken. O ja, dat is waar ook, je krijgt een paar centen meer, dat heb ik al tegen de boekhouder gezegd." Om half vijf stond hij al weer op straat, overgelukkig. Een paar centen meer. had de baas gezegd. Dat be tekende dus opslag. Zou hij nu wel tegen de dertig gulden krijgen. Jonge, dat was haast een loon om op te trouwen. Wat zou Jannie in haar schik zijn, als hij het haar morgen vertelde. (Wordt vervolgd) Bij onze laatste vitrage aanbieding verkochten wij een gedeelte van een partij, die bestond uit filet, marquisette en allovernet voor één prijs. Maar welk van de drie werd het eerst verkocht? Allovernet, daar kwamen wij duizenden meters van te kort. Geen wonder, want iedere huismoeder weet, dat allovernet, waar tweemaal zoveel garen in verwerkt, wordt als in welke andere vitrage ook, het altijd wint in schoonheid, soli diteit en duurzaamheid. Wij ontvingen het tweede gedeelte van deze partij, totaal bestaande uit de zelfde allovernet die nor maal verkocht wordt voor 1.95 per meter. Maar zo'n aanbieding is niet alleen voor de Rot terdamse klanten, neen, evengoed voor de dui zenden postorderklanten in heel Nederland. Daarom nu deze aanbie ding allovernet, dezelfde kwaliteit van 1.95 per meter, even fijn van weef sel, even rijk van dessin en ook voor dezelfde lage prijs. Speciaal ®n ook alléén aan onze postklanten ver kopen wij deze allovernet, en ook bij U zullen er dit voorjaar nieuwe gor dijnen hangen, geen ge wone vitrage, neen, ieder een zal bij U allovernet zien van bijna twee gul den per meter, die U nu koopt, 86 cm breed, per meter voor Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gulden franco). Bij rotour- zendlng binnen een week ontvangt U het betaalde geld omgaand terug. WINKELCENTRUM BINNENWEG TELEFOON K 1800-82660 ROTTERDAM IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2