Schuddebeurs en Ouwerkerk dienen bij Zierikzee te worden gevoegd Kinderen kennen geen grenzen De Cirkelgang Advies aan G.S. inzake de Corridor"-Gemeenten Prof. C. W. de Vries, hoogleraar aan de Economische Hogeschool te botterdam, heeft Woensdagavond het College van B. en W. en de raads leden van Zierikzee, van voorlichting gediend op het punt van de concen tratie van gemeenten op Schouwen- Duiveland, zulks in verband met de ter zake door de Reconstructiecom missie gedane voorstellen, neerge legd in het door deze commissie uit gebrachte rapport. De raadsvergade ring stond onder voorzitterschap van burgemeester Schuurbeque Boeije. Prof. de Vries behandelde zijn on derwerp in besloten zitting. Na af loop evenwel gaf de voorzitter een kort resumé van het besprokene. De komst van Prof. de Vries is bevor derd door de omstandigheid, dat de ramp een gewijzigde situatie heeft geschapen in de verhoudingen op Schouwen-Duiveland, waardoor ook op het punt van de gemeentelijke her indeling is afgeweken van het oor spronkelijke standpunt dienaangaand van het College van G.S. Prof. de Vries ging uit van de prea- misse, dat Zierikzee de gedachte aan slechts één gemeente voor Schouwen- Duiveland dient los te laten. Kwam er één gemeente, dan zou de verhou ding stad-platteland in de alsdan uit 19 leden bestaande raad, voor Zie rikzee ongunstig worden. Hierdoor zou nl. het unicum in Nederland ontstaan, dat een plattelandsmeev- derheid in een stedelijke raad zou worden aangetroffen. Prof. de Vries ging verder uit van een maximaal aantal gemeenten op het eiland van vijf. Voor wat betreft de „corridor" werd het als onjuist aangemerkt, twee stedelijke centra te handhaven, i;, casu Zierikzee en Brouwershaven. Deze laatste plaats zou dus derhalve niet bij de corridor gerekend dienen te worden. Over de samenvoeging van andere gemeenten met Zierikzee zouden eerst nog ver schillende factoren nader dienen te worden onderzocht. In het algemeen werd de nadruk gelegd op de be staande controverse tussen stad en platteland en een verschil in men taliteit. Merkwaardig is dat in het rapport de politieke inslag van het gebied geheel is verwaarloosd, zodat het moeilijk is op dit punt de kon- sekwenties bij samenvoeging van ge meenten te overzien. Waardevol werd door Prof. de Vries geacht de mogelijkheid tot gemeen schappelijke regelingen voor het ge hele eiland. Zou er slechts één ge meente zijn, dan zouden bepaalde verordeningen dwingend worden op gelegd, hetgeen ongunstig afsteekt tegenover vrijwillige samenwerking. Brouwershaven ware te beschouwen als hoofdplaats van het „vlakke van Schouwen", mede gelet op de agi tatie der bevolking Serooskerke te kiezen als hoofdkern van het betrok ken gebied. Bij een vergelijking met de Friese gemeenten valt op, dat de gemeente-administratie in dit gebied duur is. De rede van Prof. de Vries kwam hierna in bespreking. De heer Sim mers sprak zich uit tegen de vorming van één gemeente, daar hierdoor de vertegenwoordiging van de K.V.P. in de Raad zou komen te vervallen. Hij kan zich dan ook verenigen met het door Prof. de Vries gestelde. De heer v. Leeuwen merkte op dat Zierikzee wat betreft grond voor wo ningbouw of industrieterrein, geen behoefte heeft aan uitbreiding. De oorspronkelijke plannen van Ged. Staten Weth. Gerritsen vond het volkomen raadselachtig, dat G.S. zich hebben gedistancieerd van hun oorspronke lijk voornemen Zierikzee uit te brei den met Schuddebeurs en een deel van Kerkwerve, althans voorzover het Schuddebeurs betreft. De nieuwe indeling immers laat Kerkwerve als nevenkern voortbestaan. Spr. ver klaarde hoe in de subcommissie van de Reconstructiecommissie destijds is voorgesteld de samenvoeging van de vijf corridorgemeenten, t.w. Brou- Proefvlucht van nieuwe Britse straaljager Ecu nieuwe Britee Btraaljagcr, waar in de piloot voorover liggende instru menten bedient, heeft Woensdag zijn oersto vlucht gemaakt. Het is een Arm strong Whitworth Meteor voor nach telijke actios, eon voraio van het Me teor onderscheppingstoestcl. In verscheidene landen wordt rced6 jaren geëxperimenteerd met vliegtuigen, waarin de bestuurder voorover ligt. Door deze houding heeft do piloot nl. niet zo zeer to lijden van do gewel dige krachten, waaraan hij bij scherpe wendingen en steile duikvluchten bloot staat, als wanneer hij zittend het toe stel bestuurt. In laatstgenoemde hou ding wordt vaak de bloedsomloop 7.0 gestoord, dat hij tijdelijk het bewust zijn verliest. wershaven, Zonnemaire, Noordgouwe Dreischor en Zierikzee. Hiervoor kon echter in de Reconstructiecommissie geen meerderheid worden gevonden. Het bevreemde spr. dat G.S. zonder motivering hun oorspronkelijke plan nen hebben losgelaten. Geen reke ning is b.v. gehouden met een des tijds door de Raad van Ouwerkerk gedaan voorstel, de zelfstandigheid te willen behouden, maar indien er sprake zou zijn van zelfstandigheids- verlies, samenvoeging met Zierikzee te prefereren. Weth. Gerritsen wilde dan ook tot voorstel gemaakt zien, dat aan G.S. het advies zal worden gegeven Schuddebeurs en Ouwerkerk te voegen bij Zierikzee. Brouwers haven diende te worden gevoegd bij het „platte van Schouwen" en bij concentratie zouden Zonnemaire, Noordgouwe en Dreischor eveneens bij Zierikzee dienen te worden ge voegd. In het algemeen vond de heer v. d. Doel het onkies begerig te kijken naar het grondgebied van andere ge meenten. Spr. was overtuigd door het betoog van Prof .de Vries, dat één ge meente voorSchouwen-Duiveland niet gunstig zou zijn. Hiermede liet hij een vroeger standpunt ter zake varen. In grote lijnen kon de heer v. d. Doel instemmen met de voor stellen van weth. Gerritsen. Ook de heer Groenendijk stemde hiermede in. Weth. du Croo wilde de idee van één gemeente eveneens loslaten, maar bleef toch wel voorstander van zo weinig mogelijk gemeenten. Wat be treft Brouwershaven, wees spr. ook op de betere verbindingen van deze stad met het Schouwse achterland (de nieuwe weg langs de Langendijk). Na enig zoeken naar een juiste for mulering werd ten slotte een drietal voorstellen in stemming gebracht. Met de stemmen van de heren Sim mers en v. Leeuwen tegen, werd be sloten te adviseren tot samenvoeging van de corridorgemeenten met Zie rikzee, zonder Brouwershaven. Met algemene stemmen werd verder be sloten te verzoeken Schuddebeurs by Zierikzee te voegen. Eveneens m.a.s. werd besloten met betrekking tot Ouwerkerk hetzelfde advies uit te brengen. Het vergoedingsbedrag per leerling voor de O.L. school werd hierna vast gesteld. Bij de rondvraag attendeerde de heer Simmers op de slechte ver lichting van de stad bij avond en 's nachts. Weth. du Croo lichtte toe, dat men als gevolg van de vorst voor moeilijkheden kwam te staan. Het be sluit werd zelfs genomen, wegens de grote gasafname, de scholen een drie tal dagen te sluiten. Ook vraagt de heer Simmers naai de verstopte riolen. Dit komt, blijkens toelichting van de directeur van de Centrale Dienst, de heer A. J. Argelo, door de klei die er ingespoeld is. Een rioolzuiger is thans op het eiland (Brouwershaven), afkomstig uit Am sterdam. Het apparaat zal eveneens naar Zierikzee komen. De heer v. d. Doel uitte zich in felle bewoordingen over het veel te laat zand strooien bij gladheid. De heer Argelo lichtte toe dat de gemeente werklieden eerst de x-oute hebben ge strooid die een begrafenisstoet zou nemen. In het algemeen wenst de heer v. d. Doel dat via de politie tij dig een opzichter zal wox-den gewaar schuwd, zodat overal is gestx'ooid wanneer het vei-keer begint te komen. Hierna sluiting. Ingezonden mededeling gr\e/»e<vg^ Goed opletten is de boodschap bfj de lessen in Franse conversatie op de school in SHAPEdorp. De internatio nale bevolking van de zevende klasse schynt daarvan wel doordrongen te zijn. Op de eerste rij zitten van links naar rechts: Ankie Wolff uit Den Haag. Annette Jensen uit Kopen- Althans niet de 418 leerlingen van de SHAPEschool bij Parijs Belgische bakvisjes, kleine peuters uit Griekenland en jonge Amerika nen, ruim veertig Nederlandse kin deren, Turken, Britten en IJslanders, kortom kinderen uit alle veertien NATO-landen, leren en spelen teza men in de school van SHAPEdorp te Marley-le-Roi by Parijs. De school is een toonbeeld van internationale saamhorigheid, een aanschouwelijke les in het doorbreken van de taal grenzen. „Niets kan de hang van het kind naar spel en kameraadschap vernie tigen", zegt René Tallard, het hoofd van de school, dat zelf verscheidene talen machtig is. „In een paar weken leren de kinderen, in leeftijd van variërend van 4 tot ongeveer 18 jaar, genoeg woorden in twee of drie talen om met hun internationale vrienden op te trekken". De snel groeiende school, die twee jaar geleden voor 18 leerlingen haar poorten opende en thans een bevol king heeft van 418 leergierigen, is ge sticht om onderwijs te geven aan de kinderen van officieren en man schappen die dienst doen in SHAPE, de „Supi-eme Headquarters Allied Powers Europe", het hoofdkwartier van de NATO-strijdki-achten in Eu ropa. Basis van 400 Franse woorden „Toen wij de school openden", al dus Tallard, „dachten wij, dat de taal de grootste moeilijkheid zou zijn, die wij te overwinnen zouden krijgen. Maar daai-mee hadden wij het aan het verkeerde eind. Het is opmex-ke- lijk, hoe snel deze jongens en meisjes Frans leren, de taal die wij het meest gebruiken. Hoe jonger zij zijn, hoe sneller zij leren. De jongste kinderen spreken bv. vloeiend Frans in twee maanden, de 6-jarigen en oudei-en hebben daar drie of vier maanden voor nodig. Ik weet, dat het nauwe lijks te geloven is, maar na twaalf weken weet iedereen genoeg om de lessen te volgen." Op de SHAPEschool gebruikt men als onderwijsbasis een vocabulaire van ongeveer vierhonderd Franse woorden. Zes uur per week geeft men de kindeven les in hun eigen taal, zodat zij die niet zullen vergeten. De Franse leerlingetjes worden aange moedigd zich ook in het Engels te bekwamen. Tallard gelooft in een evenwichtig opvoedkundig dieet, op grond waar van bijna evenveel tijd wordt be steed aan practisch werk als aan leervakken. „Onze schooldag begint", aldus Tallard, „met het zingen in Frans en Engels van versjes als La Claire Fontaine, Alouette, Clemen tine, Hickory Dickory Dock en Old MacDonald had a Fax-m. Na twee maanden daag ik iedereen uit, een verschil in accent op te sporen." De rest van de ochtend wordt in beslag genomen door lessen in hoofd vakken, die met enkele uitzonderin gen in het Frans worden gedoceerd. De middagen zijn gei-eserveex-d voor handenarbeid, van timmeren tot ko ken, natuurstudies en lessen voor nar tionale groepen in hun taal en over de vaderlandse geschiedenis en aard rijkskunde van hun land. Ingezonden mededeling Pijn hier - scheuten daar ca stramheid in lijf en leden al die vox-men van Rheumatische on gemakken kunt U met Kruschen te lijf. Berust er niet in. 't Wox-dt wel erger, niet beter. Begin morgen ra dicaal met Kruschen. Tienduizenden vonden en vinden bij Kruschen baat en vex-lichting iedex-e dag weer. Waax'om zoudt U dan weerloos ver der lijden. Neem ook Kruschen de kleine dagelijkse dosis en on dervindt zelf het heilzaam effect. Het gasverstikkingsgeval te Arnhem Yyfde slachtoffer overleden De gasvex-stikking te Arnhem heeft nog een vijfde slachtoffer geëist, nu de 9-jax-ige W. Ritsma. Hij was, zoals men weet, in zox-gwekkende toestand naar het Gemeente-ziekenhuis te Arnhem vervoerd. In leven is thans alleen nog het jongste kind uit het gezin Ritsma, de twee weken oude baby Anne, die, doordat hij beneden sliep, geen nadelige gevolgen van het uitstromende gas blijkt te hebben on- dei-vonden. Hij maakt het best. De begrafenis van de vijf slacht offers, Friezen van geboox-te, ge schiedt Zaterdagmiddag van de Ge- reformeerde Kerk te Murmerwoude uit. Donderdagavond werd in de Her vormde kerk van Malburgen, het Overrijnse stadsdeel van Arnhem, een x-ouwdienst voor de omgekome nen gehouden. Voor do poorten van Rome is een wolvin van 50 kg. doodgeschoten, dio bezig was een lam to verslinden. Tengevolge van de aanwezigheid van een groot aantal wolven in de omge ving van de hoofdstad heerst er be zorgdheid bij do bovolking. Overal wor den klopjachten georganiseerd. Do 1400 onderwijzers on ondor- v ijzcreseen van Oslo's lagere scholen, ontex reden over hun salarissen, zijn Woensdagmiddag na de schooltijd in staking gegaan. Zij maken er geen ex tra vncantio van, want de meesten hun ner hebben voor de duur van do sta king al andor werk gevonden, velen in do bosbouw. Voor hun 37000 leer lingen is voorlopig wel do vrijheid aan gebroken, maar er worden al „boze" plannen gesmeed om mot hulp van stu denten huisonderwijs te organiseren. Stad en Provincie OOSTERLAND Jaarvergadering ijsvereniging „Winterleven" De jaarvergadering die de ijsvereni ging „Winterleven" hield in Ixet café Mol, was niet bijzonder druk bezocht, daar cr slechts 22 leden aanwezig wa ren, het bestuur inbegrepen. De voor-: zitter, de heer M. J. Zeijler, sprak het openingswoord en betreurde de slechte opkomst. In 't kort werden de lotge vallen der vereniging in het laatste jaur onder de loupe genomen. In ver band met het feit dat de ledenlijst zoek was geraakt tijdens de ramp, kon het aantal leden niet meer worden vast gesteld. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek dat de uitgaven bedroegen f 104,19, de inkomsten f 146,01, zodat het batig saldo bedroeg f 41,82. De penningmeester, de heer H. Stouten Johz. werd dank gebracht voor zijn beheer. Besloten werd iu het vervolg de contributie voor personen boven de 14 jaar vast te stellen op f 1 per jaar en voor personen bene den deze leeftijd op f 0,50. In de va- caturo F. Koster werd bij acclamatie gekozen de heer H. Barendse, terwijl in het bestuur de functie van secrc- actie te beginnen. Er werden aan elk op de heer Matth. Steenpoorte Lz. Be sloten werd een „leden werft Jeden"- nctio te beginnen, en werd aan elk der aanwezigen 5 nota'6 uitgereikt om 5 leden te winnen. De cake die werd verloot werd gewonnen door do heer II. Barendse. Hierna werden nog enkele taarten op do bekende Amerikaanse wijze verloot, hetgeen het mooie bedrag van f 65,25 voor de kas opbracht. Hierna sluiting. hagen, Niki Egolfopoulos uit Athene en Willy Roskam, opnieuw Den Haag. Op de tweede ry: Cathcrlna Jansen (Den Haag), Phillip Mock (El Paso, Amerikaanse staat Texas) en Leni Roskam (zusje van Willy, Den Haag). Rechts achter Louis Kunzlg uit Tyler, eveneens Texas. Onder goede belangstelling hield mej. Draaisma in het Chr. Vcr.gebouw haar eerste van de vier lozingen op huishoudelijk gebied onder auspiciën van do Bond van Plattelandsvrouwen. Vol gende week zullen ook lantaarnplaatjes ter verduidelijking worden vertoond. Het was een bijzonder leerzame avond voor do huisvrouwen, welke door mevr. Laurense werd geopend. BRUINISSE Bruinisse heeft weer duinwater in de kraan De waterleidingmisère dio zich eind vorige week te Bruinisse voordeed,, doordat de leiding door het Zijpo be vroren was, is opgelost op een maaier zoals men zich niet had durven den ken. Er is namelijk nu weer een vex*- binding tot stand gekomen met de oude leiding vanaf Haamstede, door een noodvoorziening, eveneens door middel van een plasticbuis, bij de Bampaartse dijk. En de kraan te Bruinisse geeft nu 24 uur per dag water, dat welis waar voor het gebruik nog gekookt moet worden, doch een en ander bete kent toch weer een stap nader tot het normale leven. Kruiend ijs bedreigt Polynorm-barak Het kruiende ijs vormt een prachtig gezicht, zolang dit geen gevaar oplevert en hoog stapelen de schotsen zich op wanneer zij op hun weg een obstakel ontmoeten, in de vorm van nollen aan en langs de zeewering. Een obstakel vormt ook de kop \au do ha vendam van de tramhaven ie Anna-Jacobapolder. Het ijs houdt geen rekening met wat zich op die kop bevindt en een aantal daar staande per sonenauto's moest iu allerijl naar oen veiliger plaats worden getransporteerjd, terwijl een telefoonpaal als oen luci ferhoutje afknapte. Groot gevaar be stond ook voor de koffietent van de Rijkswaterstaat, die daar door Pol^- norrn is neergezet- Slechts enkele me ters scheiden deze tent nog van do ijsbarrière. Het ijs blijkt ook grote schade te hebben aangericht aan het op do slikken van Bruinisse aanwezige mos selzaad. Tientallen percelen, in totaal enkele kilomeiers lang, vertoonden voor do vorst begon, een goede stand, thans nu de vloed de op het slik liggende ijsscholscn heeft meegevoerd, blijkt weinig meer overgebleven, omdat het ijs ook het mosselzaad meeneemt. Ook op andere percelen in de Zeeuwse Stro men, alsmede in de Waddenzee vreest men voor dergelijke desastreuze gevol gen van do ijsgang. Jaarvergadering Zeeuwsche confectiefabrieken De jaarcijfers over 1953 van de N.V. Zeeuwsche Confectiefabrieken te Middelburg zijn in de algemene vergadering van Donderdagmorgen goedgekeurd. Het dividend is bepaald op 9 procent. Medegedeeld werd, dat sinds het uitbrengen van het jaar verslag de toestand eigenlijk onver anderd is. Voor de eerste vier maan den van het nieuwe jaar is de maat schappij voldoende van orders voor zien. Het is echter nog te vi-oeg voor verdere voorspellingen. De Egyptische minister van Voor lichting, majoor Salem, heeft Woens dag te Cairo medegedeeld, dat de Sow- jet-Unio heeft aangeboden te helpen bij do bouw van Egypte's grote pro jecten en dat de Russen waarschijnlijk enkele projecten zullcu uitvoeren „in dien over alle bij zonde rhéden overeen stemming is bereikt". Geslaagde contactavoud te Nieuwerkerk voor gere-evacueerden Gezellig programma in de „Meebaal" Ingezonden mededeling EéNMAAL GEDUPEERD is reeds teveel Koopt daarom thans ineens een GOEDE PIANO 18 52 RIJKENtok LANGE KOPTE LIJNBAAN 28.hoek Karei DoormanUrM' ROTTERDAM Woensdag werd in de Meebaal een contactavond georganiseerd voor de teruggekomen inwoners der ge meente. Dat een dergelyke avond op prijs werd gesteld, bleek wel uit de zeer grote opkomst. Met een kort woord werd de sa menkomst door Ds M. G. Westerhof geopend. Hij had zich de vraag ge steld, of het nog nut had een contact avond te houden, doch uit de grote opkomst liet zich het bevestigend ant woord gemakkelijk aflezen. Door de heer C. Koopman uit Zie rikzee werden een aantal films ver toond, o.a. van zijn reis naar Indo nesië en van zijn belevenissen aldaar, terwijl voorts nog een kort filmpje werd vertoond van een dorpsgenote en haar gezin, die thans in Afrika woont. Na de pauze gaf de heer v. d. Have een tweetal door hem gemaakte Zeeuwse schetsjes ten beste, waax-na de heer Koopman nog een privé- filmpje draaide. Ds Westex-hof wist zich de tolk van de aanwezigen toen hij genoemde heren dank bracht voor hun mede werking aan deze zeer geslaagde avond. De heer v. Felius werd dank gebracht voor het disponibel stellen van zijn zaal, alsmede de autobezit ter voor het vervoer van de film operateur en het publiek voor de op komst, waax'na hij de bijeenkomst sloot. FEUILLETON 62 door MAARTJE ZELDENRIJK Jannie wilde opnieuw px-otesteren, maar Wim vei'klaarde kort en bondig dat hij er geen cent meer voor wilde hebben en het meisje zag wel in zijn vastberaden blik, dat hij er dit keer niet van af te brengen was. De meisjes gaven ieder vijf en dertig gulden en konden nu het schilderij hun eigendom noemen. Het zou ech ter tot Zaterdagavond bij de Ern- stings blijven, om te voorkomen, dat Blauwboer het ontijdig zien zou. Het was al donker, toen Jannie Wim naar de trein bx-acht. Wim had er eei'st tegen geprotesteex*d, omdat zc straks alleen weer naar de Beem- ster zou moeten terugkeren, maar Jannie had verklaax'd, dat ze best op zichzelf kon passen, en eigenlijk vond Wim het wel fijn, dat ze nog even meeging naar het station. En zo reden ze getweeën over de vex'duisterde Purmerenderweg, de handen in el kaar. Wim spx-ak over zijn werkzaam heden in Amsterdam: het schilderen van een blok woningen in Diemen, maar hij bemerkte opeens, dat ze niet zo opgeruimd was als anders. Na- tuurlijk, dacht hij, de scheiding. Het schilderij was klaar en na de ko mende Zondag zouden ze elkaar niet zo vaak meer zien. Zc waren nu zo veel weken in elkaar's nabijheid ge weest. Jannie anlwoox-dde werktuige lijk op zijn kwinkslagen en nauwe lijks kwam er een lach op haar an ders zo zonnige gezicht. „Wat ben je, opeens stil, meisje", zei hij. „Is het, omdat ik nu weldra voorgoed weg ben?" Ze zuchtte. „Ik dexxk er aldoor over, dat het na Zondag wel een hele tijd zal duren, voor-dat je weer in de Beemster komt." „Kom, kom", weerde hij luchtig af, „wanneer je maar wilt, kom ik. Als het moet morgen." „Nee, dat is niet de bedoeling. Maar sinds ik je ken, was je altijd in de nabijheid en de dagen, dat je in Amsterdam was, duurden voor mij al veel te lang. Ik was altijd blij, als het weer Dinsdag of Vrijdag was. Maar wanneer zie ik je weer na Zon dag?" „Wanneer je wilt, lievex*d. En we kunnen elkaar immers schrijven? Jij geeft Zatex-dags Aart een bx-ief mee en ik hem Maandagsmox-gens. En als je naar me verlangt ,schx*ijf je des noods midden in de week een brief en ik kom op de vleugelen der liefde naar je toe." Ze schoot toch even in'de lach en streelde, rijdende voort, zijn gezicht. „Dus je zult me niet vergeten?" Hij nam haar hand opnieuw in de zijne en liefkoosde die. „Maar meisje, jou vergeten? Nu wou ik je toch wij zer hebben. Wil je met me trouwen? Dan keer ik meteen weer terug en ga naar je vader." „Nee, wacht, tot ik het ogenblik gunstig acht. Dat is beter en wie weet, komt dat ogenblik spoediger dan we denken." Hij zuchtte gelaten en antwoordde: „Goed, je zult je zin hebben. Maar stel m'n geduld niet te lang op de proef. Elke dag, dat ik je niet bij me heb, beschouw ik als een verlies." Opeens spx-ong hij van zijn fiets, midden op de eenzame weg. Jannie schrok en stapte eveneens af. „Wat is er?" vroeg ze verschiikt. Hij keek haar eens aan, bij het flauwe schijnsel van de maan. Hij zag haar stevige armen, haar mooi gevormde benen die onder de lichte zomerrok uitkwamen. Hij zag haar box-st regelmatig op en neer gaan en deze aanblik deed hem plotseling beven. Wat was toch dat vreemde gevoel in zijn binnenste, dat hem al vaker had doen trillen ,als hij in haar nabijheid was? Hij omvatte haar lichaam en met zijn gezicht dicht bij het hare, zodat de geur van het volle haar hem om gaf. vroeg hij: „Jannie, lieverd, houd je echt heel veel van me?" Ze keek hem aan met eerlijke, op rechte ogen, waarin geen leugen was en waarin de reinheid van heel haar zijn in te lezen stond. Toen drukte ze zich tegen hem aan en antwoordde, haar spitse, warme lippen opgeheven: „Van wie zou ik anders kunnen hou den dan van jou, mijn lieve, lieve jongen?" De fietsen gleden langs hen af op de straat, maar ze merkten het niet eens. Een late wielrijder passeerde hen, maar ze hadden slechts oog voor elkaar. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2