Het woningprobleem blijft een vraagstuk van de allereerste orde GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Stad en Provincie Wederopbouw van Eikerzee zal in 1954 krachtig worden aangepakt De datum van de verkiezing voor de gemeenteraad is nog niet vastgesteld, daar vele inwoners nog niet zijn gereëvacueerd Ingezonden mededeling Na de Nieuwjaarsrede van de voor zitter, Jhr Mr J. Schuurbeque Boeye, sprak de nestor van de raad, de heer A. Groenendijk, nan. ns de raad, zich aansluitend bij de waardering uitge sproken voor de prestaties van wet houders, secretaris, secretarie- en ge- meentepersoneel. Werkende onder zeer moeilijke omstandigheden, kon critiek niet uitblijven. Voor zover deze critiek ongegrond en afbrekend was, kunnen B. en W. deze rustig naast zich neerleggen. Het is de raad die als exponent van de burgerij mede heeft te beslissen over het ge voerde beleid en de gedragslijn aan geeft die gevolgd dient te worden. De nota van vertrouwen in- een der eerste vergaderingen na de ramp, mag voldoende bewijs zijn hoe de raad hierover heeft geoordeeld. Spr. moest tot zijn spijt constateren, dat zoveel zaken wachten op beslissingen die niet door de raad kunnen beïn vloed worden. De gebondenheid aan hogere college's vrijwaart ons van critiek die, onbekend met deze gang van zaken, door buitenstaanders ge lanceerd wordt. Spr. dankte de voor zitter voor de ijver en belangstelling voor wat de stad kon opheffen uit haar zorgen. Het jaar dat nu voor ons ligt zal de volle werkkracht eisen. Moge Gods zegen de voorzitter daar bij niet onthouden worden en een nieuwe toekomst voor Zierlkzee aan breken. Bij de ingekomen stukken werden mededelingen gedaan over in een vorige vergadering gestelde vragen, zo o.m. over de vuile straten. De voorzitter kon mededelen dat door Dijkherstel tweemaal in de week een schoonmaakploeg in actie is, maar dat Amsterdam bovendien een onder zoek zal instellen naar de riolering, wat werd toegezegd door de directeur der gemeentereiniging aldaar. Weth. Gerritsen vestigt de aan dacht op het feit dat Woensdagmor gen in het Hotel „Van Oppen" een vergadering wordt gehouden onder leiding van de Commissaris der Ko ningin, waarbij besprekingen zullen worden gevoerd over de 150 beschik baar gestelde buitenlandse houten woningen, te verdelen over de diverse gemeenten van het eiland. De vraag Is, op hoeveel woningen kan Zierlk zee billijkheidshalve aanspraak ma ken? De woningen zullen In de eer ste plaats worden toegewezen aan de eigenaar-bewoners van vernielde wo ningen, maar misschien komen an dere mensen daarvoor ook in aan merking. De geschenkwoningen even wel krijgt men niet cadeau. Ze kosten f 1.000,plus de grond waarop ze zullen worden neergezet. De grond waarop hun vernielde woning stond, kunnen ze aan de gemeente verkopen waardoor ze van hun horbouwplloht of zijn. Het zijn zeswandige houten woningen, die geplaatst zouden kun nen worden bulten do stad op een plaats in het plan-Argolo aangegeven. De hoer v. d. Doel is eveneens van mening dat men zijn uiterste best moet doen zoveel mogelijk van deze woningen te krijgc maar men zie niet over het hoofd dat deze ge schenkwoningen geld kosten en dat zal misschien velen cr toe brengen eerst de kat eens uit de boom te kij ken. Voor huurders zal de kans op toewijzing gering worden. De heer Catshoek meent dat men over deze woningtoewijzing nu nog weinig kan zeggen, daar men niet de voorwaar den kent waarop de woningen aan de mensen zullen worden verkocht, zodat men nog geen beslissing kan nemen. De heer v. d. Doel merkt nog Op dat de eigenaars van verwoeste huizen, die hun woning aan de ge meente verkochten, nu niet meer mee kunnen doen. Deze mensen zijn daar door uitgesloten. Het voorstel om een opstapje te maken bij de stoep van het postkan toor aan het begin van de Manhuis- straat, acht de heer Catshoek een slag in het gezicht van de architect die destijds het postkantoor bouwde. Dat dorpeltje daar aan te brengen vindt spr. een schandaal. Hij is dan ook lijnrecht tegen deze verandering. Be sloten wordt deze kwestie terug te verwijzen naar de Commissie van Fa bricage. De raadsverkiezing Wanneer worden de verkiezingen voor de raad gehouden?, vraagt de heer v. d. Doel. De voorzitter deelt mede, dat het in de bedoeling ligt deze te koppelen aan de verkiezingen voor de Prov. Staten, die in April zullen worden gehouden, wat weth. Gerritsen doet opmerken, dat In B. en W. daarover nog geen beslissing is genomen. De heer v. d. Doel wijst er in dit verband op dat ruim 400 in gezetenen nog niet zijn gereëvacu eerd. Zij kunnen niet stemmen, tenzij zulks bij volmacht mogelijk zou zijn. De heer Catshoek sluit zich hierbij aan, zich afvragend of half April al de geëvacueerden terug zullen zijn, want voor allen zal ook dan nog geen woning beschikbaar zijn. Goedkeuring wordt verleend aan de toetreding van de gemeente Sint Philipsland tot de gemeentelijke re geling voor de Beatrixschool. Even eens wordt goedgekeurd het voorstel tot toewijzing van de onteigende gronden aan het Slabberswerf. De te veel onteigendeperceelsgedeelten zullen aan de oorspronkelijke eige naren of hunne rechtverkrijgenden in volle eigendom worden overge dragen. Ged. Staten achten het' niet Juist dat bij een eventuele op wachtgeld stelling of pensionnering der wet houders de huidige bijzondere bezol diging tot basis van het wachtgeld of pensioen wordt genomen. B. en W. kunnen deze zienswijze billijken en stellen voor het ontwerp-besluit te aanvaarden, waartoe wordt besloten. Tot tijdelijk leraar aan het gemeen telijk lyceum wordt m.a.s. benoemd de heer G. J. B. Verbeet te Maas tricht. Een tweetal schenkingen sa men groot f 941,90, worden in dank aanvaard. De voorstellen tot wijziging der be groting 1952 van het gemeentelijk woningbedrijf, die tot het vaststellen van de slotwijziging van de ge meentebegroting 1952, tot het dele geren aan B. en W. van het aangaan van kasgeldleningen, tot het verlenen van medewerking aan de aanvrage ex art. 72 der L.O.-wet 1920 van de Chr. lagere school, de vaststelling van het aantal wekelijkse lesuren vak onderwijs voor 1954, worden achter eenvolgens zonder stemming goedge keurd. Bij het voorstel tot het dele geren aan B. en W. tot het aangaan van kasgeldleningen, dringt de heer v. d. Doel er op aan in deze voor zichtigheid te betrachten, vooral met het oog op het feit dat men later wel- licht minder gunstig de leningen zou kunnen consolideren.' Aan de gemeente Almelo zal een luldklok worden geschonken, nl. de luldklok „Jan", van 1403, die op het museum hangt. De klok is voor de gemeente Almelo een de tijden trotserend aanden ken, terwijl de heldere stem van de klok in Almelo blijvend de dank van het Zierikzeese volk kan uitzingen. De voorstellen tot vaststelling van een algemeen ambtenarenreglement, van een arbeidsovereenkomstenver ordening, van een wachtgeldregeling, van een uitkeringsverordening en van een kindertoelageverordening, gaan onder de hamer door, zonder dat stemming wordt verlangd. BJJdrage aan Hersteleommlssie De Herstelcommissie Schouwen- Duiveland van de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen, ver zoekt om toekenning van een bij drage in de kosten van deze commis sie. B. en W. overtuigd van het grote nut dat de arbeid van deze commis sie voor het eiland kan afwerpen en dus ook voor Zierlkzee, stellen voor de gevraagde bijdrage in principe te verlenen. De bijdrage zou niet boven 25 cent per inwoner stijgen. De heer Simmers herinnert er aan dat aan de Stichting „Nieuw Schou- wen-Duiveland" een bijdrage werd verleend van f 100,welk bedrag indien nodig zou kunnen worden ver hoogd. Hij stelt daarom voor 10 cent per inwoner bij te dragen in plaats van 25 cent. De heer v. d. Doel vindt dit voor stel kinderachtig. Geef, zo zegt hij, deze mensen ons vertrouwen en torn niet aan de gevraagde bijdrage, maar maak een royaal gebaar. De heer Catshoek vroeg zich aanvankelijk af of het gevraagde bedrag nu wel no dig is, maar na verkregen inlichtin gen is hij tot de overtuiging gekomen dat het wel zijn nut kan hebben, al had hij het beter gevonden dat men eerder met dit verzoek was gekomen b.v. kort na de ramp. Weth. du Croo was aanvankelijk ook niet enthou siast, maar ook hij is thans overtuigd dat de commissie goed werk kan doen. Wat de bijdrage zelf betreft, aan het einde van het jaar zal reke ning en verantwoording moeten wor den gedaan, zodat men een zekere contröle heeft. Weth. Gerritsen sluit zich aan bij hetgeen de heer v. d. Doel betoogde. Wil de Herstelcommissie iets berei ken, dan mag het kwartje of meer geen beletsel zijn. Zierlkzee mag als hoofdplaats van het eiland geen schriel gebaar maken. In stemming gebracht verklaren de heren Sim mers, Uijl, Groenendijk, Steutel en van Leeuwen zich tegen het voorstel, dat met 7-5 werd aangenomen. (De heer Bij de Vaate was afwezig). Hierna was aan de orde het voor stel tot aankoop van het zogenaamde huis der Tempelieren. Nadat de heer Gerritsen de heer Steutel had inge licht over een passage in het contract dat met de eigenaar is aangegaan, wordt het voorstel z.h.s. aanvaard. De bespreking inzake herindeling van het gemeentelijk grondgebied, wordt voor de gesloten zitting gehou den, zodat nu de rondvraag volgde. De woonruimteverdeling Weth. den Boer brengt de moeilijk heden met het verlenen van woon ruimte ter sprake. De laatste weken zijn deze toegespitst inzake de vorde ring van een woning. Spr. verklaart dat in sommige gezinnen door gebrek aan woonruimte ongewenste toestan den heersen. De gemeente zal 40 krot woningen aankopen. Mischien is het mogelijk dat enige daarvan met kleine kosten nog tijdelijk kunnen worden opgeknapt om onderdak te kunnen verschaffen. Spr. is er zich van bewust dat zulks tegen de draad is, maar we leven op het moment in een overgangsperiode. De ramp heeft onze woningvoorraad aangetast. De heer Catshoek vraagt zich af wat men krijgt als men enkele krot woningen tijdelijk gaat opknappen. Na 1 Januari is machtiging verleend om wanneer de verhuurder de wo ning niet behoorlijk in orde laat ma ken, deze voor rekening van de ver huurder opgeknapt wordt. Verder stelt de woningcommissie zich op het standpunt, dat de mensen, die het hoogst op de lijst van woningzoeken den voorkomen, het eerst in aanmer king komen. Wanneer iemand een woning koopt, moet hij een woning vrij maken of een plaats op de lijst innemen die hem recht geeft de wo ning te betrekken. Gaat de gemeente van deze lijn afwijken, dan zal zulks grote moeilijkheden met zich bren gen. Met het opknappen van krot woningen gaat spr. in geen geval accoord. De heer v. d. Doel is het met beide sprekers eens, maar ook hij blijft voorstander dat de toewijzing van woningen moet geschieden in volg orde van de wachtlijst. Bij gedwoiï» gen huwelijken mag geen voorrang worden verleend, met welke ziens wijze de raad accoord gaat. De woningen in de Zuidhoek De heer v. d. Doel vestigt verder de aandacht op de onhoudbare toe stand van de woningen In de Zuid hoek. Er schijnt een meningsverschil te zijn tussen twee Instanties, waar door het herstelwerk is stilgelegd. Spr. vraagt wat Fabricage heeft ge daan om de meningsverschillen tot oplossing te brengen en wat denkt deze commissie te doen om daar een eind aan te maken? De, rem die er op ligt moet er af! Weth. Gerritsen verklaart dat toen de rampschade was vastgesteld, door de Prov. Directie is gezegd dat het herstel moest worden stopgezet. Aan deze woningen denkt men niet meer te besteden dan het bedrag dat de rampschadecommissie vergoedt. Voor een goed herstel zou f 00.000 moeten worden besteed, maar toezegging van dit bedrag laat op zich wachten. De commissie van Fabricage heeft enige tijd geleden een bezoek ge bracht aan de woningen in de Zuid hoek. Ze zien er meer dan schande lijk uit. Aan de Centrale. Dienst is op dracht gegeven om het herstel zo spoedig mogelijk te doen geschieden overeenkomstig de toegekende ramp- schade. Over de na-schaderegeling is nog geen antwoord ontvangen. Wel licht zullen tien woningen afgeschre ven moeten worden nl. de laatste negen van links en één van rechts. De voorste woningen naar de brug zijn er beter aan toe. De bewoners van de tien genoemde woningen zal een nieuw huis moeten worden aan gewezen. De heer Catshoek merkt naar aan leiding hiervan op, dat voor één wo ning nu al een uitzondering dient te worden gemaakt, omdat deze vrijwel niet te bewonen is. De betrokkene dient op de urgentielijst te worden geplaatst. Besloten wordt de halve huur te innen van de bewoners die alleen de bovenverdieping kunnen bewonen. De heer Simmers herinnert aan een uitspraak voor de radio van Prins Bernhard, die er op wees dat de men sen die een cheque ontvangen in ver band met de geleden schade, hun goederen zoveel mogelijk aankopen in eigen woonplaats, zulks om de mid denstand te steunen. De heer Cats hoek merkt op dat men daarvan In de Provincie ook nog niet doordron gen is, want anders zou men het re constructierapport dat over Schou- wen-Duiveland handelt, wel niet in Middelburg hebben laten drukken. De heer Verstrate vraagt o.a. be tere verlichting bij de barakken aan de Rijksweg, terwijl hij de aandacht vestigt op de opkopers van oud ijzer en schroot, die in NIeuwerkerk b.v. niet meer mogen komen. De voor zitter zegt zulks aan de Rijkspolitie te zullen doorgeven. Verder deelt deze mede dat de herdenkingsdienst op 1 Februari, des morgens om 10 uur in de Nieuwe Kerk gehouden zal worden. Dit vroege uur houdt ver band met de opname voor uitzending per radio. De heer de Moor ten slotte vraagt de aandacht voor het verwijderen van afval uit diverse krotten, waar van de bewoners niet teruggekeerd zijn. Het worden kweekplaatsen van ratten en ander ongedierte. Ook hier aan zal aandacht worden geschonken. De raad ging daarop in besloten zitting. Enorme brand in eiermijn (e Roermond Schade op 1 millioen geschat Dinsdagavond heeft een felle uit slaande brand gewoed ln een coöpe ratieve eiermijn te Roermond, die naar schatting een schade van een millioen golden heeft aangericht. Kort na ontdekking van de brand sloegen reeds de vlammen uit de linkervleugel van de eiermijn. De brandweer werd gewaarschuwd en verscheen met volledig materiaal op het terrein van de brand. In een ommezien stond het ten Zuiden van de hoofdingang gelegen gedeelte van de coöperatieve eiermijn ln lichter laaie. Aangewakkerd door een felle Oostenwind veroverde het vuur deze hele vleugel in betrekkelijk korte tijd. In dit gedeelte van het gebouw bevond zich een twaalftal eiersor- teermachines. plus een grote hoeveel heid emballagemateriaal en ongeveer een millioen eieren. De waarde van de'machines en de voorraden wordt geschat op een half millioen gulden. De brandweren van Roermond en Venlo bestreden met tien stralen de enorme vuurzee. Rond 9 uur had men de brand bedwongen. Het nablussen nam de gehele nacht in beslag. Eerefonds voor gevallen kameraden Bij de Koninklijke Luchtmacht zijn plannen in voorbereiding tot oprich ting van een erefonds, dat ten doel heeft bij bepaalde gelegenheden de nagedachtenis van gevallen kamera den te eren. Een dergelijk fonds, zij het In beperkte omvang, bestaat nu reeds bij het commando tactische luchtstrijdkrachten en werd destijds in het leven geroepen op initiatief van de toenmalige commandant gen. maj. vlieger wn. J. L. Zegers. De be hoefte is echter gevoeld uitbreiding aan het idee te geven ten behoeve van alle onderdelen van de Konink lijke Luchtmacht. Over de wijze waarop dit zou kunnen geschieden wordt thans overleg gepleegd. Het erefonds 'zal de vorm krijgen van een stichting. Vergoeding aantrekken vreemde arbeiders Naar van de zijde van het ge meentebestuur wordt medegedeeld, heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting maatregelen ge troffen voor het toestaan van een vergoeding voor het aantrekken van vreemde arbeiders voor herbouw en nieuwbouw in de rampgebieden. Of een bepaald werk voor het toestaan van een vergoeding in aanmerking zal worden gebracht, zal van geval tot geval worden beoordeeld. Belang hebbenden wordt geadviseerd over het bovenstaande inlichtingen in te winnen ter gemeentesecretarie of bij de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" of bij het bijkantoor van de Directie van de Wederopbouw en Volkshuis vesting in Zeeland te Zierilczee, ge vestigd Oude Haven A 410. Het gemeentebestuur zou het zeer op prijs stellen als de Werk gevers Ivn werknemers de geJegen- 'd p ven op Maandag 1 Februari d dodenherdenking, welke om 0 uur v.m. in de Grote Kerk wordt houden, bij te wonen. De heer G. J. Smallegange, die met ingang van 1 December Jl. be noemd werd tot directeur van het Rijksobservatie-instituut te Zeist, slaagde aan de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam voor het doc toraal examen politieke en sociale wetenschappen. Mej. Mien Berrevoets Cd. alhier slaagde te 's Gravenhage voor het examen ter verkrijging van het di ploma van vakbekwaamheid voor de kleinhandel in tabak. Ingezonden mededeling Ruwe lippen PUROL Scharendijke krijgt Wijkgebouw met zusterwoning Do Baad van Eikerzee kwam Dins dag jl. in openbare vergadering bij een in het gemeentehuis te Scharen dijke, onder voorzitterschap van wet houder C. Padmos, wnd. burgemeester?. Na de opening der vergadering wenst de voorzitter do leden cn hun gezin non nog het allerbeste toe voor 1954. Wanneer oen terugblik wordt geworpen op het afgelopen jaar, moet gecon stateerd worden, dat dit een jaar van leed en ellende was. O.ok do burge meester is in 1953 overleden. Zijn naam zal nog lang in de gedachten van do raad blijven. Dank zij kundige in genieurs en de hulp van boven is hot grondgebied dor gemeente weer droog. Verschonen is ook het reconstructie plan voor Schouwen en Duiveland, waarin wordt - voorgesteld om de be bouwing van het dorp Elkcreeo te bevriezen. Do keuze van Sorooskcrke als hoofdkern acht do voorzitter abso luut verkeerd, Dit dorp zal nooit wor*- den, wat men zich er van voorstelt. Alleen nis men te werk zou gaan op do wijze zoals in Deventer is gesohied, door bv. leder 10e kind dat geboren wordt een woning te schenken, zal So rooskcrke worden uitgebreid. In 1954 zal de wederopbouw der gemeente krachtig worden aangepakt. Een nieuw ontwerp-wcdcropbouwplan is in voorbereiding. Hierbij wordt uit gegaan van een straat vanaf de Elkcr- zeeseweg te Schnrendijko bij de woning van \f\ Dorreman naar het Baken. Na een bespreking met ir. Glcrum en ir. de Vink zal getracht worden om de Weel in D.U.W.-vorband op te hogen en zodoende een net aanzien te geven. Binnenkort zal een houten noodschoot te Scharendijke worden geplaatst, ter wijl hopelijk eveneens in 1954 een nieu we school zal verrijzen» Tevens is toegezegd, dat er te Scha rendijke een wijkgebouw annex woning vcor de wijkzuster zal worden gesticht, dank zij ccn milde gift uit het bui tenland. Toetreding Bouwkas Noord-Nederlandse gemeenten Na toelichting door de voorzitter besluit de raad met algemene stemmen, dat de gemeente zal toetreden tot de N.V. Bouwkas Noord-Niederlandse Ge meenten. In het aandelenkapitaal zal worden deelgenomen voor f 250. Aan het daarvoor in aanmerking ko mend gemeentepersoneel zal met in gang van 1 Januari 1954 een weddc- verhoging van 5 pot, worden verleend. Vastgesteld wordt een wijziging der gemeentebegroting voor 19s3. Gedeputeerde Staten hebben toege zonden een nieuw voorstel betreffende de indeling vim het '*emeenteM]k rrnnd- gebied op Schouwen en Duiveland* Thans wordt gedacht aan Snmenvoe- |lng van Eikerzee, EU*m««t, Dutvan- dijke, KerkwOrve, Setooskerko en Noord- welle tot één gemeente. De voorzitter deelt mede, dat bur gemeester en wethouders meer voelen voor samenvoeging van Eikerzee, Ellft- mcet cn Duivendijke tot een nieuwe gemeente. Deze gemeenten kunnen een hechte gemeenschap vormen. Zij heb ben reeds veel belangen gemeen, zo als Groene Kruis, Landbouw vereniging, haven Kloosternol, Coöp. Boerenleen bank cn op kerkelijk gebied. Do heer Gaanderse kan zich ten volle met de gedachte van burgemeester en wethouders verenigen. Hij is 6tcrk voor de combinatie Elkcrzce, Elllemeet on Duivendijke en wel, le uit agrarisch oogpunt, ,2e uit kerkelijk belnng. Do overige raadsleden zijn eveneens voor de door burgemeester cn wethouder» gedachte combinatie. Verschillende raadsleden spreken hun ongenoegen uit over de door de Re- constructiecommissie voorgestelde be vriezing vnn het dorp Eikerzee, De Ncd. Herv. gemeente zou daardoor zeer in het gedrang komen, doordat het kerkgebouw op de duur geheel gq- isolccrd zou komen te staan. Met allo mogelijke middelen moet worden ge tracht om bevriezing der bebouwing te voorkomen. De rnad gaat aceoord met toetre ding van St. Philipsland tot do ge meenschappelijke regeling voor het bui tengewoon lager onderwijs. Behoudens hogere goedkeuring besluit de raad tot bankoop van een perceel grond van de Gereformeerde Kerk voor het plaatseD van do houten nood9chool te Scha- rctidijke. De voorzitter brengt daarna de wen selijkheid ter sprake aan het Groene Kruis-wijkgebouw ccn bodinrichting te verbinden. De raad is algemeen van gedachte, dat deze inrichting in een behoefte zal voorzien. De bouw zal mot de architect worden besproken. Wethouder de Vriezc vrnagt of hot bouwterrein op de hoek van do Platte- weg wel het meest geschikte is. De voorzitter antwoordt dat deze plaalts door de architect geschikt is bevon den. Mocht het terrein te klein zijn, dan> zal naar andere grond worden uit gezien. De heer van Eencnnaam bepleit het plaatsen van enkelo borden, die verbieden, dat voertuigen tussen de woonbarakken rijden, om beschadiging van de barakken te voorkomen. Voor plaatsing van borden zal worden ge zorgd. Aan enkele gaten in de Eiken- zeeseweg en de Plattcwcg te Scharen dijke zal aandacht worden besteed. In antwoord op een vraag van de heer van den Bout antwoordt de voorzitter, dat onder leiding van deskundig per soneel uit Amsterdam met de werk zaamheden een aanvang is gemaakt. Hierna sluiting, I ELKERZEE Onder toezicht en met behulp van personeel der gemeente Amster dam is thans een begin gemaakt met het herstel der algemene begraaf plaats. Met deze Amsterdamse hulp zal de begraafplaats spoedig weer een ordelijk aanzien verkrijgen. SCHARENDIJKE Huishoudelijke voorlichting - De Bond van Plattelandsvrouwen zal in samenwerking met de Stich ting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande, voor de huisvrouwen en toekomstige huisvrouwen, in de noodkerk alhier, een drietal lezingen organiseren. De eerste lezing zal he den (Donderdag)-avond worden ge houden. De lezingen kunnen gratis worden bijgewoond. Het gesproken woord zal met een projectielantaarn nader worden toegelicht. Een goede belangstelling mag voor deze lezing cyclus worden verwacht. DREISCHOR Onthulling monument Op Maandag 1 Februari a.s. zal des n.m, te 3 uur op dc algemene be graafplaats alhier, de onthulling van een monument plaats vinden, ter na gedachtenis van de rampslachtoffers van de watersnoodramp van 1 Febr. 1953. Dit monument zal tevens een blfjvende herinnering zijn aan het leed dat de Inwoners dezer gemeente hebben geleden. De heer Koos Vane alhier slaagde voor het diploma le graad voorwer kers-cursus van het Kon. Ned. Gym nastiek Verbond, afdeling Zebra, te Goes. BRUINISSE Auto rijdt voetganger aan De heer v. d. Werf uit Oosterland, thans woonachtig alhier, is bij het oversteken van de Rijksweg bij de hofstede van de heer Biemond aan gereden door een auto bestuurd door de heer v. d. Wekken uit Zierlkzee. De heer v. d. Wekken remde zo krachtig, dat zijn wagen, die in de richting Zijpe reed, een halve slag omdraaide en met de voorwielen in de richting Oosterland kwam te staan, maar een aanrijding kon niet worden voorkomen. Dokter de Putter uit Oosterland verleende eerste hulp en constateerde hersenschudding. De heer v. d. Werf werd naar zijn wo ning vervoerd; het rijwiel werd ver nield. Oversteken van de rijweg is dikwijls noodzakelijk omdat het rij wielpad op verschillende plaatsen nog onberijdbaar is. Ds D. Goudzwaard te IJssel- monde, geboren alhier, herdacht de zer dagen de dag dat hij tien jaar ge leden te IJsselmonde zijn intrede deed. Als waardering voor het feit dat hij gedurende deze 10-jarige pe riode voor verschillende beroepen be dankte, werd hem door zijn gemeente leden een Kaptein Mobylette aange boden. Bij deze motor behoort ook motorkleding en deze was dan ook prompt bijgevoegd. De in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden wederopbouwcollecte heeft f 850,— opgebracht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2