ALBERT HEIJN Zierikzees' mening over het Reconstructierapport Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden Reparaties Gemeentelijk Badhuis C. N. Botting ALBERT HEIJN Ned. Padvindstersgilde Een gebied, het eiland omvattend, kan het best zijn belangen behartigen als een burgerlijke gemeente Het thans verschenen rapport van de reconstructiecommissie is met be langstelling door de gemeente Zie- rikzee tegemoet gezien. Uiteraard is het niet wel mogelijk zonder inten sieve bestudering een oordeel over de inhoud te geven. Het bestrijkt na melijk vrijwel het gehele maatschap pelijk leven. Na eerste kennismaking kan als voorlopige indruk worden gegeven, dat het een gedegen stuk werk be treft. Wel valt op, dat de commissie geen standpunt heeft ingenomen ten aanzien van de toekomstige ge meentegrenzen van Zierikzee en de andere in de corridor gelegen ge meenten. De mededeling dat de gren zen van de gemeente Zierikzee on veranderd blijven, is daarom onjuist. Ten aanzien van deze kwestie heeft Zierikzee overigens altijd op het standpunt gestaan, dat een gebied als Schouwen-Duiveland het best zijn belangen kan behartigen als het één burgerlijke gemeente vormt. Met voldoening is kennis genomen dat de commissie de keersluis of schutsluis in het Zierikzeese haven kanaal nodig acht. De huidige situa tie, waarin honderden Zierikzeese woningen als waterkering voor het eiland dienen, is namelijk na het ge beurde op 1 Februari 1953, ontoelaat baar en onverantwoord gebleken. Provinciale Staten van Zeeland Nieuwe veerschepen voor de Wcstcrschelde In de vergadering van Provinciale Staten van Zeeland hebben Gedepu teerde Staten medegedeeld, dat het provinciaal bestuur de regering me dewerking heeft gevraagd voor de bouw van drie nieuwe veerschepen ten behoeve van het verkeer over de Westerschelde. Deze schepen zullen groter zijn dan de grootste tot dus ver varende veerboten. De schepen kunnen honderd auto's tegelijkertijd vervoeren. Provinciale Staten besloten de jaar wedden van de leden van het College van Ged. Staten vast te stellen op f é.400,De fractie van de Partij van de Arbeid verleende dit voorstel geen steun, omdat zij het juister achtte dat straks de nieuwe Staten een dergelijk besluit nemen. Voor het eerst besloten de Provin ciale Staten tot een geleide subsi diëring van het culturele leven. Hier voor werd een bedrag van f 37.000, uitgetrokken. Dezerzijds wordt de voorkeur aan een keersluis (enkele kering) gege ven, omdat een dergelijke sluis de in- en uitvaart van de haven niet be lemmert en op deze wijze o.m. de visserij in dit opzicht niet wordt be moeilijkt. Met genoegen is er voorts kennis van genomen, dat zélfs een tijdelijke hervatting van de tram ongewenst wordt geacht en dat ook de commis sie zich onomwonden uitspreekt voor busvervoer op het eiland. Betere verbindingen - zullen de zo noodzakelijke vestiging en uitbrei ding van industrie in de gemeente Zierikzee bepaaldelijk bevorderen. Zeeuwse fruittelers naar de N.-Oostpolder Negentien gegadigden voor een fruit- teeltbedrijf in de Noordoostpolder heb ben bericht ontvangen, dat hun een bedrijf in erfpacht is toegewezen. Do gegadigden zijn voornamelijk afkom stig uit de provincie Zeeland. Of zij allen het hun toegewezen bedrijf zul len aanvaarden, is nog niet bekend. RADIONIEUWS Hoeveel radioluisteraars telt Nederland Het aantal aangegeven radio-ont vangtoestellen in Nederland bedroeg per 1 Januari 1954: 1.841.249 tegen 1.830.753 op 1 December 1953. Op 1 December 1953 waren er 488.437 aangeslotenen op het Rijks- radiodistributienet tegen 486.050 op 1 November 1953. KERKNIEUWS Ned. Herv. Vrouwenvereni gingen van het eiland vergaderden Dinsdag kwamen do Ned. Herv. Vrou wenverenigingen uit Zierikzee, Zonne- maire, Noordgouwe, Nieuwerkerk en Dreischor bijeen in het N.H. Vereni gingsgebouw te Zierikzee. De algemene leiding berustte bij mevr. A. H. v. d. Graaff-Lammerink uit Nieuwvliet, ge westelijke presidento van de Herv. Vrouwen Groepen C.J.V.F. in Zeeland. Met het gezamenlijk zingen van Gez. 150 1 en 2 werd begonnen, waar bij mevr. de Visser uit Zonnemaire be geleidde op het orgel. Vervolgens las mevr. v. d. Graaf f enkele verzen uit Ps. 78, waarna ze voorging in gebed en een welkomstwoord richtte tot de ruim 120 aanwezigen. Zij deelde mede, dat op Schouwen-Duiveland nog twee soortgelijke samenkomsten zullen wor den gehouden, nL te Bruinisse en te Hen ess e. De gelden hiervoor zijn door de Herv. Vrouwen Dienst beschikbaar gesteld. Hierna kreeg mevr. J. A. de Hu-Dronkers uit Rotterdam het woord. Zij belichtte de figuur van Nehemia, van wie zij zeide, dat het gebed de basis van zijn leven was. Zij vergeleek verschillende fasen uit diens leven met onze eigen levensomstandigheden, spe ciaal ook in de rampgebieden en ein digde met de bemoedigende woorden uit de Schrift: „God zal alle dingen nieuw maken". Daarna werd gezongen Gez. 108 en werd een gezamenlijke koffiemaaltijd gehouden. Ook volgde er een gratis verloting van verschil lende geschenken van zusterverenigin gen uit het buitenland, voornamelijk België en een school uit Bazel. Een en ander werd daarop medegedeeld over de zomerkampen van dit jaar, waar voor reeds nu gespaard kan worden. Mevr. de Ru vertelde op buitengewoon boeiende wijze het verhaal „Maarten de Visser'r doer Ds. A. K. Straatsuia. N.a.v. dit verhaal, dat zeer aandachtig werd gevolgd, werd een praatkring ge vormd, waarbij 6 vragen bespreken werden. Vervolgens sprak mevr. v. d. Graaff woorden van dank tot mevr. do llu en de afd. Zierikzee voor haar goede zorgen. Mevr. Steendam-Quaak uit Zierikzee, ringpresident e, dankte de dames v. d. Graaff en de Ru voor hun komst en de gezellige avond en wenste lien verder goede dagen toe op het eiland cn Gods zegen op hun werk. Gezongen werd nog Gez- 280 1, 4 en 5, waarna mevr. v. d. Graaff met dankzegging eindigde. Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: Vicaris J. Kuipers, Lemele. Beroepen te Schoonhoven: J. de Lange, Nunspeet; te Goutum en Swi- chum: W. J. Fournier, Oostburg; te Engelbert-Westerbroek: M. A. Slaa- ger, voorg. Vrijz. Herv., Alblasser- dam-Nieuw Lekkerland. Bedankt voor Schoonhoven (toez.): J. T. Doornenbal, Oene; voor Has selt: A. Breure, Zegveld; voor Am sterdam-W. (nadere beslissing): A. J. Jörg, Almelo. Geref. Kerk Beroepen te Idskenhuizen: C. Mak, St. Jacobiparochie. Aangenomen naar Laren (N.H.): J. T. Bakker, Oude en Nieuwe Bildtzijl; naar Zuilichem (als hulppred.): F. Strikwerda, em.-pred., 't Zandt (Gr.), die bedankte voor Hindelopen (hulp pred.). Bedankt voor Utrecht en voor Bun schoten-Spakenburg: J. Nawijn, Aal ten; voor Schoonebeek:'J. T. Bakkér, Oude en Nieuwe Bildtzijl. Nieuwjaarsrede van de Voorzitter üienveling Scherpenisse Middel f 10,20, bonken f 9,06, drie lingen f 8,70, picklers f 26,—. Aan voer 20 ton. In de grote zaal van Hötel „De Korenbeurs" te Goes Is de algemene vergadering gehouden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden (het gebied ten Noorden van de Westerschelde). In deze vergadering heeft de voorzitter, de heer C. A. Kammeraad te Middel burg, een nieuwjaarsrede uitgespro ken. Deze rede stond vanzelfsprekend in het teken van de watersnoodramp. In zijn vorige jaarrede had de heer Kameraad reeds gewezen op de wen selijkheid van vaste oeververbindin gen als een der middelen tot ontslui ting van de natuurlijke welvaarts bronnen in dit gebied. Niemand kon vermoeden dat nauwelijks een week later dit probleem op zo tragische wijze acuut zou worden. Ontzagge lijk van omvang waren de verwoes tingen die in de eens zo welvarende landouwen werden aangericht, moei lijk ook de vraagstukken die als on middellijk gevolg van de ramp om een oplossing vroegen, en misschien nog zwaarder zullen de problemen wegen die in de zojuist drooggevallen gebieden aan de orde zullen komen, Spr. bracht hulde aan het leger on vermoeide werkers van hoog tot laag, die, met terzijdestelling vaak van persoonlijke belangen, de zege op het alles verwoestende water bevochten. Eveneens sprak de heer Kammeraad zijn waardering uit voor de bewoners van de rampgebieden, waarvan vele nog gebukt gaande onder persoonlijk verlies hunner dierbaren, met taaie volharding en bezield met een heilig vuur, verbeten voorwaarts gaan, om zich opnieuw een. toekomst voor zich en hunne nakomelingen te scheppen in een landstreek die hen, ondanks alles, toch zo dierbaar is. Chr. Geref. Kerk Tweetal te Rotterdam-C.: W. Heer- ma, Groningen en J. H. Velema, Zwolle; te Zeist: M. Baan, Dordrecht en I. de Bruijne, Hilversum-C.; te Arnhem: P. Op den Velde, Murmer- woude en C. Verhage, Broek onder Akkerwoude; te Zutphen: P. Op den Velde, Murmerwoude en J. M. Vis ser, Enschedé. Geref. Gemeente Aangenomen naar Lethbridge (Al berta, Canada): M. Heerschap, Wa- geningen. Bedankt voor Aagtekerke: A. van Stuijvenberg, Nunspeet.. Hefschroef-vliegtuigverbindingen nog toekomstmuziek Spr. verzocht echter ook de ogen niet te sluiten voor het vele goede dat uit deze ramp kan voortkomen en dat zich nu reeds begint te manifes teren, zoals: herverkavelingen in de drooggekomen gebieden; de bestu dering van de uitvoering van het zgn. Drie-Eilandplan; de krötoprui- ming en vervanging daarvan met meer menswaardige behuizingen en de voorbereidingen tot belangrijke verbeteringen in de verkeersverbin dingen en -middelen tussen en op de eilanden. Dit alles, aldus spr., brengt economische activiteit, waarvan een toenemende welvaart ongetwijfeld het gevolg zal zijn. De werkloosheid was dan ook in het district der Ka mer ongekend laag: per 1000 perso nen van de mannelijke beroepsbe volking slechts 14 tegen 28 het jaar tevoren. Als lichtpunt noemde spr. het lof waardige initiatief dat de zuster- kamer in Rotterdam heeft ontwik keld voor de totstandkoming van helicoptèreverbindingen. Ongetwjj - feld zal het nog enige jaren duren alvorens de genomen initiatieven voor wat betreft de binnenlandse af takkingen, zullen zjjn gerealiseerd, doch het stemt tot voldoening, aldus spr., dat het eilandendistrict der Zeeuwse Kamer als nummer 1 op het verlanglijstje staat. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 12 Jan. Aangevoerd 3640 dieren (weektotaal 5741), nl-. 710 vette koeien en ossen, 820 stuks ge- bruiksvee w.o. 367 tbc-vrij, 85 vette kalveren, 112 graskalveren w.o. 108 tbc-vrij, 915 nuchtere kalveren, 199 varkens, 304 biggen, 142 paarden, 10 veulens, 312 schapen en lammeren, 31 bokken en geiten. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,76-2,90, f 2,60-2,74, f 2,25- 2,40, vette kalveren f 2,80-2,90, f 2,70- 2,80, f 2,40-2,60, slachtpaarden f 1,70- 1,60-1,50; prijzen per stuk: graskal veren f 420-350-240, nuchtere kalve ren f 58-53-45, biggen f 50-45-35, schapen f 130-120-90, lammeren f 100- 90-80, kalf- en melkkoeien f 1125-940- 780, vare koeien f 750-625-550, vaar zen f 870-700-575, pinken f 585-485- 375. Uienveiling St. Maartensdijk Middel f .10,50, bonken f 9,10, .drie lingen f 9,picklers f 25,40. Aan voer 25 ton. SPORT Damvereniging „Dreischor" Uitslagen van 5 Januari: J. Dooge- M. v. d. Linde 1-1; J. Bolkenbaas- J. Folmer 2-0; J. v. d. Sande-Freek Roggeband 0-2; Frans Dooge-J. Bod bijl 2-0; W. Roggeband-M. Dorst 0-2; Frans Roggeband-A. Zijlstra 1-1; A. Zijlstra-J. Dooge 2-0; J. v. d. Sande- W. Roggeband 0-2; J. Folmer-J. Bod bijl 0-2; Freek Roggeband-M. Dor6t 2-0. KORFBAL Bestuursvergadering S.D.K.B. Dinsdagavond kwam het bestuur van de S.D.K.B. in vergadering bij een in het „Huis van Nassau" te Zie rikzee. Ingekomen was een schrijven van de heer K. A. Stoel te Seroos- lcerke, waarin deze mededeelde te bedanken als bestuurslid, daar hij niet meer actief in verenigingsver band werkzaam is. Besloten werd op de a.s. jaarvergadering in deze va cature te voorzien. Voorts werd be sloten de „oriënterende algemene vergadering' op 23 Januari a.s., te laten doorgaan. Op deze vergadering worden twee afgevaardigden van elke aangesloten vereniging verwacht, teneinde het bestuur uitvoerig in te lichten over de toestand van hun vereniging in de ruimste zin des woords. Voorts zullen hier de ver schillende moeilijkheden (o.a. ter reinkwesties) en mogelijkheden (ge combineerd spelen in de competitie door verenigingen e.d.) onder het oog worden gezien. Gesproken werd verder nog over schoolkorfbal, waarbij het betreurd werd dat hieraan, vooral in Zierikzee, zo weinig wordt gedaan. Ook het punt „athletiek" vormde onderwerp van bespreking. Het bestuur zal in deze diligent blijven en trachten met ter zake actieve en deskundige personen op het eiland contact op te nemen. Het bestuur uitte zijn bevreem ding over het feit dat in de persver slagen over het Reconstructieplan voor Schouwen-Duiveland, met geen woord wordt gerept over sportter reinen. Besloten werd nader hier naar te informeren en, indien nodig, ter bevoegder plaatse er op te atten deren dat een behoorlijk sportterrein in iedere gemeente geen luxe is. VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland 16 Januari. Ie kl. C: Renesse I-MEVO I (2.30 uur, terrein „Renesse", scheidsr. N. Speelman). 2e kl. C: Burgh II-MEVO II (2.30 uur, terrein „Burgh", scheidsr. J. de Wit). ADVERTENTIES Op 16 Januari hoopt onze ge liefde man, vader, behuwd- groot- en overgrootvader, J. J. LANDMAN, zijn negentigste geboortedag te herdenken. Fam. LANDMAN Noodwoning Verburg Heerenweg Noordgouwe Hiermede vervullen wij de treurige plicht, U kennis te geven dat op Maandag 11 Januari zacht en kalm is overleden onze man en vader DINGEMAN ADRIAAN HART, in de ouderdom van 71 jaar Huize „Der Boede", Koudekerke. Wed. J. Hart-v. d. Maas Haamstede. S. Hart J. J. Hart-Vis en kinderen Zierikzee. J. M. Hart E. H. Hart-v. d. Nood en kinderen Renesse, C. J. Hart L. J. Hart-de Feiter en kinderen Renesse, 11 Jan. 1954. Aan allen die hun deelneming betuigden bij het verlies van onze innig geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder NEELTJE M. M. CASHOEK Wed. Joh.s de Vin, omgekomen bij de ramp op 1 Febr. 1953 en herbegraven te Oosterland 30 Dec. j.l., be tuigen wij onze hartelijke dank. E. M. J. DE VIN. Evacuatie-adres Rotterdam. Elastieken Kousen A. SMALLEGANGE Pedicure Meelstraat 78 - Tel. 376 KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper H. v. Doorn, Poststr.l 10, Z'zee Hervatting lessen 0. L. S. Ouwerkerk. Aan de ouders van de leer lingen der O. L. S. te Ouwer kerk wordt medegedeeld, dat de lessen aan genoemde school worden hervat op Maandag 18 Januari a.s., des morgens 9 uur. Voor leerlingen uit Zierikzee en Beijersdijkje wordt voor vervoer gezorgd. Vertrek Zierikzee garage De Jonge 8.15 uur. Vertrek Beijersdijkje (halte Stenendijk) 8.25 uur. Het Hoofd der School. Het Badhuis is vanaf heden Vrijdagsavonds ge opend tot 9.30 uur. TE KOOP Dubb.w. Noodwoning 5.00 x 6.00 M.. bev. kamer, 2 slaapk., keuken en w.c., geheel uitneerabaar. Te zien en te bevragen: Gebr. KAPPERS, Tel. 60, Renesse. Jongens van 8-12 jaar kunnen zich weer aanmel den voor de Mr. BAKKERGROEP afd. welpen bij Akéla M. C. v. d. DOE, Nieuwe Haven - Zierikzee Vanaf Maandag 18 Jan. a.s. wordt de melk aan huis bezorgd. Beleefd aanbevelend, P. M. GEELHOED, Dreischor W0N1NGRUIL GOES—ZIERIKZEE Aangeb.: mooie, nieuwe woning met tuin, voor ongeveer ge lijkwaardige woning in Z.zee. Br. ond. lett, C, bur. v. d. blad Gevraagd tegen 1 Maart a.s. flinke landarbeider eventueel met zoon. Goede woning beschikbaar. Adres: I. L. J. v. d. MAAS, Huisdijk 1 - te KATS Het Ziekenhuis „Schouwen- Duiveland" te Noordgouwe vraagt een Kantoorbediende, kunnende typen. Leeftijd be neden 21 jaar. Sollicitaties schriftelijk te rich ten aan de administrateur. KENNISGEVING Het bruidspaar BEEK-KLOOT deelt U hierbij mede dat. we gens ziekte, de gelegenheid tot feliciteren niet op 14 Januari maar op 27 Jannari a.s. ge geven zal worden en wel des avonds na 7 uur. Sirjansland, 12 Januari 1954 Dorpsstraat B 44. Heden onze bekende Boeren-Leverworst L. BERMAN, Hoofdpoortstraat. Coöp. Boerenleenbank „Eikerzee" Rentebijschrijving en controle van de boekjes zal plaats vinden te Renesse in Hötel Prummel op 18 Jan. van 9-12 en van 2-5 u. voor de gemeenten Eikerzee, Ellemeet en Duivendijke; te Scharendijke in Café Kooman op 19 Jan. van 9-12 en van 2-5 u. voor de gemeenten Eikerzee. Ellemeet en Duivendijke te Brouwershaven in Hötel Ringelberg op 20 Jan, van 9-12 en van 2-5 u. voor de gemeenten Brouwershaven en Duivendijke; Gedurende deze dagen kunnen geen bankzaken worden gedaan Het Bestuur Gecreosoteerde PALEN Puntdraad Vlechtwerk (vierk. en zesk.) Schuddebeurs - Telef. 614 SUCCESJES 14 regels (15 mm) f 1,Elke regel meer: 15 cent per mm Te bevr. bur. v. d. blad: f 1,10. Brieven onder lett. of no. f 1,20. Te koop: Dubbelwandige houten nood woning, 5 bij 9 m. Te bevr. J. Brandt, Zandweg 23. Kruiningen. Een meisjesmanteltje, leeftijd 1415 jaar. Brieven letter D, bureau van dit blad. Nieuwe salon wagen, 10 bij 2,50 m., bevattende keuken, kamer, 2 slaapkamers. Te bevr. L. Stoutjesdijk, Kerkstraat 258, Nieuwerkerk (Z.) Te koop gevraagd: Een flinke kast. M. C. v. d. Doe, Nieuwe Haven, Zierikzee Te ruil gevraagd: Een 1-pers. ledikant voor een 2-pers. ledikant. Inlichtingen bij agent L. W. Boogert, Oosterland. Personeel gevraagd: Per 1 Mei a.s. een arbeider, woning a. d. Papenblok be schikbaar. A. P. de Vrieze, Dreischor. Werkster, 2 dagen per week. C. v. d. Hoek, Scheepstimmerd. Bakkersleerling. Bakkerij Th. ten Velde, Kraanplein D 440, Tel. 530. Zierikzee. Huishoudster, k. g. b. M. de Bruine, Lange Dreef A 14, Oosterland. Wegens familie-omstandighi den der tegenwoordige: Net meisje of werkster. Tevens bak kersknecht en een bezorger. St. v. d. Hoek, Renesse. Tel. 61 Diversen: Zoals STANDING van KVW is er niet één 22 cents sigaar Sigarenm. D. C. VIERGEVER hoek Kraanplein heeft ze voor u De huishuur kost méér, maar mijn huishouden kost - minder, dank zij Vraagt 't haar, die al haar bood schappen doet bij Albert Heijn: de kwaliteit is er boven alle lof verheven. Alleen door vergroting van de omzet, waardoor nog hogere en voordeliger pro ductie mogelijk is, kon Albert Heijn de prijzen opnieuw aanzienlijk verlagen. Profiteer - haal ook al Uw boodschappen bij Albert Heijn - dan bezuinigt U aanmerkelijk op Uw huishoudelijke uitgaven. ALBERT HE UN's ZAANSE KOEKEN van siuk! F" 'f - L— M| W Vet Een bus met 30 °/0 meer inhoud maar de prijs blijft slechts Hier nog enige voorbeelden van kwaliteitsproducten tegen extra lage prijzen Beschuit grote rol 14 stuks 25 Cacao 250 grant 79 Maizenaper pak 19 Bruine Bonert 500 gram 61 Spliterwten 500 gram 39 Gelderse Rookworst p. stuk 69 Een van de gocdo dingen in het lovi Verkeersagent WAOEMANS zegt „T Is weer'n batte dag geweest. Met graden vorst steeds op dén plek I te moeten blijven i is geen pretje. Maar en- ik^'mfi' ccnT lekker"vet" i heerlijke kop fin, Spaart Albert Heijn's Boffie-strips en Panorama-plaatjes l ttuM&t tt het teven. BOFfin-kofBc." BOFFIE: het woord voor dc lekkerste KOFFIE I VOOR KWALITEIT Maisclub „de Westhoek" ALGEMENE VERGADERING in Hötel BOM. Haamstede, op Donderdag 21 Jan. 1954, 's avonds half acht. Aller opkomst gewenst. HET BESTUUR Per Maart of Mei Arbeiders gevraagd op akkerbouw in de Noord- Oostpolder. Dienstwoning aanwezig, dicht bij dorp en school. C. S. L. FLOHIL Blankenhammerweg 9 Luttelgeest De propaganda-avond van het N. P. G. te Burgh zal gehouden worden op Donderdag 14 Januari om 4 uur in ,,'t Wapen van Burgh".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3