Stad en Provincie ZIERIKZEE R.T.M.-bus weer naar het Luitje De Stichting „Nieu w-Schouwen- Duiveland" heeft aan de R.T.M. ver zocht de bussen, welke aansluiting geven op de Spoorboot, van en naar het Luitje te laten rijden, zodat de passagiers niet meer van het station naar de boot v.v. behoeven te lopen. Van de R.T.M. werd het volgende antwoord ontvangen: „Hierbij delen wij U mede, dat wij aan uw verzoek voorshands zullen voldoen en van de boot aansluiting zullen geven per bus naar het station. Wij zullen echter nagaan, welk ge bruik van deze dienst wordt gemaakt en indien dit verbruik zeer onvol doende is, nader met U in overleg treden over de handhaving van deze dienst." Herdenking watersnoodslacht- offers in de grote Kerk te Goes Ter herdenking van de slachtoffers van de watersnoodramp op 1 Febr. 1953, zal in de Grote kerk te Goes op 1 Februari a.s. een uitvoering worden gegeven van het Requiem van Von Brucken Fock, een Neder lands componist, die te Koudekerke op Walcheren werd geboren. Zijn Requiem was zijn voornaamste le venswerk, dat hij in 1933 voltooide. Het werk werd uitgegeven door de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. Aan de uitvoering, onder leiding van Jan Kousemaker, werken mede: Zeeuwse koren, het Noord- Hollands Philharmonisch orkest en als solisten Mea Naberman, sopraan, Watty Krap, mezzo-sopraan, Annie Woud, alt, Wiebe Draijer, tenor en Laurens Bogtman, bas. Kaarten voor deze bizondere uitvoering zijn ver krijgbaar bij de firma S. Ochtman Zn., boekhandel, alhier. Dc Sociëteit voor Ouden van Dagen Omtrent de „Sociëteit voor de ouden van dagen", welke tweemaal per week alhier gehouden wordt, blijkt nog steeds enig misverstand te bestaan. Deze bijeenkomsten zijn niet alleen vrij toegankelijk voor hen die lid zijn van de Bond van Ouden van Dagen, doch voor alle in de gemeente woonachtige en tijdelijk gevestigde bejaarden, zowel vrouwen als man nen. De in de Concertzaalbioscoop alhier gehouden collecte 1953 ten bate van het Nederlandse Rode Kruis, heeft het mooie bedrag van f 175,03 opgebracht. De muziekvereniging „Nut en Uitspanning" te Zonnemaire geeft Donderdag a.s. in „Concordia" een ontspanningsavond ten bate van de harmonie „Nieuw Leven" te Ouwer- ketk, aan welke avond enkele solis ten hun medewerking zullen ver lenen. Niet alleen zal men van mu ziek kunnen genieten, maar ook van de prestaties van een goochelaar-hu- morist-telepaath met Nico Schoone- velt op het wonderorgel. Voor buiten de stad wonenden zullen na afloop bussen gereed staan voor vervoer naar Schouwen en naar Duiveland. Waterschapsbenoemingen Bij Kon. Besluit zijn benoemd: tot dijkgraaf van de Nieuwe-Veerpolder de heer J. Romeijn te Ouwerkerk; met ingang van 22 Januari 1954 tot voorzitter van het bestuur der wa terkering van het calamiteuze water schap „Bruinisse", de heer P. L. Krepel; tot lid van het bestuur der water kering van het calamiteuze water schap „Schei-penisse", de heer H. Rijstenbil te Scherpenisse. BURGH Burgerlijke stand over Dec. Geboren: 4. Jan Pieter, z. van J. C. Bijkerk en H. v. Wingen; 24. Adriana, d. van C. Boot en C. Boot. Gehuwd: 16. Dingeman C. Quist, 29 j., j.m. (uit Zierikzee) en Cornelia Boot, 25 j., j.d. Overleden: 17. Jan Slager, 55 j., echtgenoot van Cornelia M. Vierge ver; 19. Pieter Landegent, 83 j. Loop der bevolking over Dec. Vertrokken: 1. Catharinus Menheere naaar Rotterdam; 17. Cornelia Boot naar Zierikzee. Dc bevolking in 1953 Op 1 Januari 1953 telde onze ge meente 732 inwoners, nl. 386 mannen en 346 vrouwen. Dit aantal vermeer derde door geboorte met 5 mannen en 6 vrouwen en door vestiging met 14 mannen en 12 vrouwen, totaal 37 in woners. Door overlijden verminderde het met 10 mannen en 6 vrouwen en door vertrek met 20 mannen en 16 vrouwen, totaal 52 inwoners. Het in wonertal verminderde dus met 15 inwoners, nl. 11 mannen en 4 vrou wen, zodat op 1 Januari 1954 het aantal inwoners 717 bedroeg, nl. 375 mannen en 342 vrouwen. In 1953 werden drie huwelijke gesloten. HAAMSTEDE Ouderavond Chr. Nat. School Yrijüagatcod werd de jaarlijkse oidcravcud der Chr. Nat. School ge houden. Deze avond werd tegelijk het in gebruik genomen vierde lokaal aan de oudere getoond en werd op eobere wjjze het veertigjarig bestaan der school herdacht. Daar de voorzitter, de heer A. Lteuwe en met hem nog twee be stuursleden door ziekte verhinderd wa ren, stond deze avond onder leiding van het hcofd der school, de heer P. J. v. d. Berg. Na gezamenlijk zingen en gebed werd het openingswoord van de voorzitter voorgelezen. Hierin werd naast God dank gebracht aan allen die aan de bouw van het 4de lokaal en verdere uitbreiding hun krachten hadden gegeven. Op zeer boeiende wijze memoreerde het hoofd der school de belangrijke gebeurtenissen uit het schoolleven. De kiem voor de oprich ting werd reeds in 1872 door vijf men sen gelegd. Vanaf het eerste begin heeft men voor jogen gehad dat deze school een interkerkelijk karakter moest heb ben. Daar alles uit eigen middelen moest worden bekostigd, moeten de ze mannen toch wel een groot ver trouwen in de toekomst hebben ge had. In 1912 kon grond gekocht Wor den. 1913 volgde aanbesteding van een schoolhuis en twee lokalen en 5 Jan. 1914 werd de school in gebruik ge nomen. De Lj.O.-wet van 1920 onder ging na jaren van strijd een belang rijke wijziging en het derde lokaal kwum cr. Na de geschiedenis der laat ste jaren te hebben gereleveerd werd do tot stand keming van de laatste verbouwing onder de aandacht gebracht. Nog enkele wensen vcor do toekomst werden uitgesproken, nl. een goede kleuterklas bij de school en do bouw van een gymnastieklokaal. Dit laatste heeft de volle aandacht van het ge meentebestuur, zodat men mag aanne men dat eerlang aan deze wens vol daan zal worden. Na er op gewezen te hebben, dat de belangstelling voer de schoei zeker niet verslappen mag, eindigde dhr. v. d. Berg zijn overzicht. In do pauze werd het nieuwe lokaal uezichtigd en het werk der leerlin gen bekeken. Na do pauze werden en kele filmpjes vertoond over de ramp en het herstel van het eiland. Tenslotte sprak Ds. Meijer een kort slotwoord waarna hij voorging in dankgebed. De in de bioscoopzaal van Hötel Bom alhier gehouden Rode Kruis- collecte 1953 heeft f 46,15 opgebracht. RENESSE Dc bevolking in 1953 Op 31 December 1952 telde onze gemeente 830 inwoners, nl. 416 man nen en 414 vrouwen. Dit aantal ver meerderde door geboorten met 15 mannen en 6 vrouwen en door ves tiging met 18 mannen en 25 vrouwen, totaal 64 inwoners. Het verminderde door overlijden met 1 man en 4 vrouwen en door vertrek met 9 man nen en 31 vrouwen, totaal 45 in woners. Op 31 December 1953 be droeg het inwoneraantal dus 843, nl. 439 mannen en 410 vrouwen, wat een vermeerdering met 19 inwoners be tekent. In 1953 werden zeven huwe lijken voltrokken. DUIVENDIJKE Commissie bouwsparen samengesteld De plaatselijke commissie voor het bouwsparen (Bouwkas Noord-Neder landse Gemeenten) is als volgt sa mengesteld: H. R. Nieborg, burge meester, voorzitter; F. G. A. de Wilde, lid van de raad, secretaris; C. Dale bout, landbouwer, lid; Ph. de Jonge, landbouwer, lid; A. Buys, districts opzichter te Brouwershaven (tech nisch deskundig vertegenwoordiger). Twee leden-deelnemers zullen t.z.t. nog aan deze commissie worden toe gevoegd. Loop der bevolking Op 1 Januari 1953 telde onze ge meente 520 inwoners en wel 276 man nen en 244 vrouwen. Dit aantal ver meerderde door geboorte met 3 man nen en 1 vrouw en door vestiging met 4 mannen en 2 vrouwen. In tij delijk alhier gevestigde gezinnen werden 8 kinderen geboren nl. 5 jon gens en 3 meisjes, zodat de totale vermeerdering 12 mannen en 6 vr. bedroeg of 18 inwoners. In 1953 over leden 3 mannen en 2 vrouwen en 43 mannen en 32 vrouwen vertrokken, zodat de vermindering 46 mannen en 34 vrouwen of 80 inwoners bedroeg. In totaal nam de bevolking dus af met 34 mannen en 28 vrouwen of 62 inwoners. Op 1 Januari 1954 bedroeg het inwonertal dus 458 nl. 242 man nen en 216 vrouwen. BROUWERSHAVEN Loop der bevolking Het zielental van deze gemeente nam in het afgelopen jaar af met 67. Op 31 December 1952 bedroeg het aantal ingezetenen 1196 (588 m. en 608 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 11 (5 m. en 6 vr.) en door vestiging met 28 (10 m. en 18 vr.); het verminderde door over lijden met 18 (7 m. en 11 vr.) en door vertrek met 88 (39 m. en 49 vr.). Op 31 December 1953 bedroeg het in woneraantal dus 1129 (557 m. en 572 vr.). Er werden in 1953 acht huwe lijken voltrokken. Burgerlijke stand over Dec. Geboren: Jan, z. van P. Kristalijn en K. Tanis. Gehuwd: L. van Ast en W. J. den Boer. Overleden: Jakob Matthijsse, echt genoot van K. N. de Oude, 84 j.; Frans Klaasse, echtgenoot van A. C. Botbijl, 60 j. Loop der bevolking over Dec. Ingekomen: M. F. van Bloois uit Ei kerzee; J. H. Bolkenbaas uit Oost- kapelle. Vertrokken: A. J. Smalheer en ge zin naar Amsterdam; H. A. M. Wurth naar Den Helder; L. van den Hamei- naar Oldenzaal. NOORDGOUWE Voordrachtavond J» v. Elsacker Vrijdagavond trad vcor de leden v«:n do Culturele Vereniging en andere be langstellenden alhier in café Cocuiane de heer Jac. van Elsückcr op, vcor- ürachtkunstenaar te Hotterdaui. De voerzitter, de heer M. J. Kosten, sprak eon inleidend woerd. Op de hem eigen, rustige wijze, vergastte de heer van Elsacker zijn gohocr op schetsen van Top Naeff, de Sinclair e.a,., waarbij ernst en luim elkaar afwisselden. De ademloze stilte, waarmede de heer van Elsückcr werd aangehoord, het harte lijk applaus, zeiden meer dan woerden, hoezeer de aanwezigen de schetsen en vocral hun vertolking apprecieerden en waardeerden. Bij zijn dankwoord over handigde de voorzitter de spreker als bijzondere attentie een watersnoodbord van Delfts blauw. Hoewel do zaal vrij goed bezet was, ware meer belangstel ling voer deze bijzondere avond echter wel gewenst geweest. DREISCHOR Loop der bevolking Op 1 Januari 1953 bestond de be volking dezer gemeente uit 1020 in woners .namelijk 538 mannen en 482 vrouwen. Dit aantal vermeerderde door geboorte met 2 mannen en 6 vrouwen en door vestiging met 9 mannen en 15 vrouwen, totaal 32 in woners. Het verminderde door over lijden met 22 mannen en 18 vrouwen en door vertrek met 41 mannen en 45 vrouwen, totaal 126 inwoners. Het inwonertal namKlus af met 52 man nen en 41 vrouwen, totaal 93 inwo ners, zodat op 1 Januari 1954 het aan tal inwoners 927 bedroeg, nl. 486 mannen en 441 vrouwen. In 1953 wer den vijf huwelijken gesloten. OUWERKERK Loop der bevolking in 1953 Op 1 Januari 1953 bedroeg het aan tal inwoners dezer gemeente 565 (288 mannen en 277 vrouwen). Dit aan tal vei-meerdei'de in 1953 door ge boorte met 6 mannen en 4 vrouwen (waarvan elders geboren 5 mannen en 3 vrouwen) en door vestiging met 3 mannen en 2 vrouwen, totaal 15 inwoners. Door overlijden vermin derde het met 27 mannen en 25 vrou wen en door vertrek met 14 mannen en 16 vrouwen, totaal 82 inwoners. De totale vermindering bedroeg dus 67 inwoners (32 mannen en 35 vrou wen), zodat op 1 Januari 1954 het aantal inwoners 498 bedroeg, nl. 256 mannen en 242 vrouwen. NIEUWERKERK Loop der bevolking Op 31 December 1952 telde deze gemeente 924 m. en 934 vr., totaal 1858 inwoners. Gedurende 1953 wer den 15 jongens en 16 meisjes geboren en vestigden zich 5 mannen en 9 vrouwen, zodat de bevolking ver- meerdei-de met 20 m. en 25 vr., totaal 45. In 1953 overleden 113 m. en 107 vr., terwijl 78 m. en 91 vr. zich el ders vestigden, waardoor de bevol king verminde^e met 191 m. en 198 vr. of totaal 389 personen. De totale vermindering bedroeg 171 m. en 173 vr., dus 344 inwoners, zodat op 31 December 1953 het aantal inwoners 1514 bedroeg, te weten 753 m. en 761 vr. Er werden drie huwelijken ge sloten. OOSTERLAND „Instuif" avond een Succes De eerste „insluif"-avond die Zater dagavond plaats vond in het Chr. Ver enigingsgebouw alhier is een succes geworden. Ruim tachtig jongens cn meisjes hadden zich naar de gezellig verwarmde zoal begeven, teneinde deel te nemen aan de vele attracties die\ aanwezig waren. Ook waren talrijke tijdschriften ter lezing neergelegd, zo dat cr voor elk wat wils aanwezig was. Enige bestuursleden hielden toe zicht, terwijl ook burgemeester Lnu- rense cn Ds. Radstakc van hun belang stelling blijk gaven. Bakker Meerman was dc eerste van de plaatselijke win keliers, die bij bcurtc iedere Zaterdag avond de verzorging van dc inwendige mens der aanwezigen ter verzorging zullen krijgen. Wij twijfelen niet of deze avonden zullen er het hunne toe bijdragen de jeugd zoveel mogelijk van de straat te houden door hen iedere week een gezellige tijd bezig te houden Amsterdamse technici vertrokken Dc leerlingen der Middelbare Elec tro! echnische School te Amsterdam, welke gedurende twee weken in onze gemeente hun vacantia hebben besteed om onder leiding van enige leraren elcctr. leidingen in orde te maken, zomede dc straatverlichting, zijn Za terdag weer vertrokken. Ook hen past een woerd van dank voor deze mooie geste. Zij hadden tijdens hun aanwezig heid hun intrek genomen in het Dorps huis en hebben ook nog werkzaamhe den te Sirjansiand en Nieuwerkerk ver richt. BRUINISSE Bekend dorpsgenoot werd 75 jaar De heer M. Boone, zoon van de be kende Oud-Geref. predikant Ds L. Boone, wiens schoenmakerswerk plaats nu al 54 jaar lang een geliefde pleisterplaats is, voor wie dorpse, kerkelijke of politieke zaken onder de loupe wil nemen, of zo maar een tijdje wil vei-pozen, vierde Maandag zijn 75e verjaardag. Nog iedere dag zwaait hij lustig met zijn schoen makershamer óf trekt hij de pik draad door het leer. Van 1929 tot 1937 was hij lid van de gemeenteraad als vertegenwoordiger van een eigen lijst. Vele Bruinissenaars, waar ook ter wereld, zullen met genoegen terug denken aan de jaren toen ook zij be hoorden tot de dagelijkse gasten van schoenmaker Boone. Jaarvergadering C.N.V. Vrijdagavond hielden de verschillende plaatselijke afdelingen van hot C.N V. weer hun jaarvergadering, die zoals gewoonlijk ook nu weer werd bijge woond door echtgenoten en verloof den en ieder jaar de saamhorigheid versterkt, vanwege het gezelligheids- programma dat wordt afgewerkt als het officiële gedeelte achter de rug is. Na het lezen van Deuteronomium 28, herdacht de voorzitter, de heer W. van Gilst, de vorige jaarvergadering en do 14 dagen later daarop gevolgde rnirxpj, die in naburige gemeenten zoveel slacht offers eiste. Hij zag in dit gebeuren dö hand Gods, met dankbaarheid herin nerende aan de goede ontvangst die Nederland dc evacué's uit het rampge bied bereidde. Nu in Bruinisse de toe stand weer vrijwel normaal is en cok in andere gemeenten het leven zich weer langzaam gaat herstellen, vraagt opnieuw de organisatie de aandacht van ieders werknemer. Na de omgekomenen en de verpleegden in do sanatoria te hebben herdacht, wekte hij allen op in het komende jaar weer actief te zijn vcor de Christelijke organisatie. De spreker van de avond, de heer Kcetsveld uit Goes, hield daarna een propagandarede over het onderwerp: „Waarom Christelijk georganiseerd?" Het meer vrolijke gedeelte van de avend gaf verschillende voordrachten van do heer Vrolijk uit Dordrecht, klei ne toneelstukjes (écnacters), Spraak waterval, Vraag en Antwoordspel, alles met kleine prijsjes als beloning. Mej Wiebrens droeg een zelf gemaakt ge dicht voor, getiteld „De Ramp", Waar in opnieuw het talent van deze dame om het dagelijkse leven en deszeflfs gebeurtenissen in dichtvorm weer te ge ven, naar voren kwam. Do heer Koets veld sloot deze zeer geslaagde avond op de gebruikelijke wijze. Schipper Cornet gehuldigd Berichtten wij indertijd dat schipper Cornet, met zijn tanlcboiot „Olievos III" ons ging verlaten, toen Bruinisse Weer water uit de kraan kon tappen, dit bleek niet juist, omdat teen Oosterland en Nieuwerkerk nog water van elders behoefden. Dit laatste is nu nog wel het geval, doch de waterleiding mij. Schouwen-Duiveland voorziet deze ge meenten thans vanuit de tanks te Zie rikzee. Van 10 Februari 1953 af ver voerde schipper Cornet water naar hel rampgebied, en zo maakte hij 78 reizen mar Bruinisse en bracht in totaal 2*340.000 liter water mee. De kost baarheid van drinkwater was ons p school, door verhalen van woestijnrei zigers, bijgebracht, maar in de elt maanden na de ramp leerden de inwjO- i.crs van Duiveland bij ondervinding, hoe onmisbaar water is. Cornet was een man op wie men kon rekenen. Hij was bijna altijd in de haven als hij daar werd verwacht en hoezeer zijn werk op prijs werd gesteld, bleek wel uit het feit, dat naast een loffelijk ge tuigschrift, hij van burgemeester Mi- chaëlis van Bruinisse ook nog een lig stoel mocht ontvangen, als herinnering aan zijn belangrijk werk voor het ramp gebied van Duiveland. Stavenisse zit niet bij de pakken neer De gemeenteraad van Stavenisse is in zijn nieuwe samenstelling voor de eerste maal bijeen geweest. Burgemeester L. A. Verburg hield een Nieuwjaarsrede, waarbij hij na herdenking van wijlen Dr A. Ples- man een terugblik wierp op het rampjaar 1953. Spr. stond stil bij de aangerichte verwoestingen en her dacht de 153 rampslachtoffers uit Stavenisse. Hierna ontvouwde hij een omvangrijk pi'ogi'amma voor 1954: vaststelling van het ontworpen We- deropbouwplan en uitbreidingsplan, verdere realisering van het ontwerp- Wederopbouwplan, de bouw van een nieuw wijkgebouw, een nieuwe kleu terschool, uitgebreide restauratie van het gemeentehuis, vaststelling en ge deeltelijke realisering van een rio- lerings- en stratenplan en zo moge lijk aanleg van een speel- en sport veld. Spr. bepleitte sterk de belangen van de jeugd en achtte het een ere- plicht voor het gemeentebestuur alles in het werk te stellen om tot spoe dige terugkeer van de nog geëva- eueerde ingezetenen te komen. Het oudste raadslid in jaren, de heer L. Hage, beantwoordde in het kort de rede van de vooi'zitter. Hierna werden de nieuw gekozen leden van de gemeenteraad beëdigd, waarna tot wethouders werden ge kozen de heer J. Hage (S.G.P.) en C. J. Moerland (Arb. partij). Baby door walmende petroleumlamp gestikt Deer een walmende petroleumlamp is Zondagmorgen om half zes een baby van twee maanden van het echtpaar B. te Vught gestikt. De ouders cn een ander meisje ontkwamen aan de ver stikkingsdood. Do baby was in alle vroegte gevoed, waarna de ouders do petroleumlamp annlatcnd weer naar lied gingen. Op dezelfde 'kamer sliep ook nog een bij het echtpaar logerend meisje, dat enkele uren later plotseling or. twaakte. Ze waarschuwde de jenge ouders van de baby, maar de baby bleek reeds te zijn gestikt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk ZIERIKZEE. Herbenoe/nd als kerk voogd de heren P. de Bokx, M. Pol dermans en J. P. Overbeeke. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amersfoort: S. P. Nij- Wam, Kampen; te Naarden (toez.): vica ris II. Snoep, Den Hnagj. Aangenomen naar Amersfoort: S. P.. Nijdam, Kampen; naar Rotterdam-Feij- enoord: Tj. Alkema, Klarenbeek (Gld'.). Geref, Kerk Aangenomen naar Bant (N.O.P.): cand. B. J. Aalbexs, Hcelsum. Bedankt voor Castricum, Dwingeloo, Sint Par.cras cn Woubrugge: cand. R- J. Aalbers, Heelsumj. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Beroepen te Almelo: J. F. Heij, Has selt. Chr. Geref. Kerk Bedankt voer Apeldoorn: W. Heer- ma, Groningen. Geref. Gemeente Bcicepen te Aagtekerke: A. v. Stuij- venberg, Nunspeet. Bedankt voor Vlaardingen: J. Wj. Kersten, Genemuiden. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren. 31 Dec.: Pieter, z. van Marinus Servaas en Annigje Maas kant; 31 Dec.: Leendert, z. van Leen- dert Kloet en Jannetje Brons; 1 Jan.: Cornelis Marinus,*z. van Marinus Kloet en Maria Bi-ons; 6 Jan.: Anna Johanna, d. van Jacobus Cornelis van Beveren en Maatje van Burg. Gehuwd. 6 Jan.: Gerard Lambertus Doeland, 24 j. en Suzanna Pankow, 21 j. MARKTBERICHTEN Uienveling Scherpenisse Middel f 8,88, bonken f 8,20, drie lingen f 7,87, picklers f 25,07 (per 100 kg). Aanvoer 30 ton. Uienveiling St. Annaland Middel f 10,09, bonken f 9,16, drie lingen f 9,34, picklers f 26,20 (per 100 kg). Aanvoer 40 ton. Aardappelen ROTTERDAM, 11 Januari. KI ei- aardappelen (35 mm opw.): Eigen heimers f 12-16, Bintjes f 11,25-12,25, Alpha's f 9,75, Bevelanders f 12,25- 13,50, Furore f 13, IJsselster f 10,50, Meei'landers f 11,75. Voer aardap pelen f 4-4,25. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 11 Januari. Binnen landse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, doorsneekwaliteit op vocht- conditie tot f 27,60, betere kwaliteiten daarboven. Voedergranen: zomergerst, goed prijshoudend, maalkwal. tot f 21,50, overigens f 22,25-23,75, grove ge schoonde daarboven; haver, kalmer f 20,50-21,75, blanke daarboven; rogge flauw met' weinig zaken, f 21,25-22, 17 vochtgarantie daarboven; mais, met weinig of geen aanbod, prijs houdend, doorsneekwaliteit tot f 27,50. Peulvruchten: gi-oene erwten, pri ma kwaliteit met betere prijzen f 40- 51,50, schokkers f 50-70, bx-uine bonen f 80-102,50. Veemarkt ROTTERDAM, 11 Januari. Aan voer 2101 dieren, nl. 1080 vette koeien, 927 varkens, 94 lammeren. Prijzen per kg: vette koeien f 2,76- 2,96, f 2,60-2,74, f 2,25-2,40, varkens f 1,87-1,85-1,82, lammeren (per stuk) f 100-90-80. Vette koeien: aanvoer xuimer, han del kalm, prijs als vorige week Dins dag, prima's boven notering, afloop minder. Varkens: aanvoer gi-oot, han del tamelijk, teruglopende prijs, pri ma's afloop slecht, enkele prima's boven notering. Lammex-en: aanvoer minder, handel vlot, goed prijshou dend. SPORT DAMMEN Langzamerhand proberen de di\er»e sportverenigingen op Schouwen de met de rump verloren gegane contacten met hun zusterverenigingen weer tot 6tnnd te brengen. Zo kwam Zaterdagmiddag, ut liet Verenigingslokaal te Ren esse, de damvereniging „llenesse" voor het oeret weer uit in een clubontmocting, en wel tegen de damvereniging „Drei- sehor". De meerdere routine van „Re- nesse" sprak in deze ontmoeting een hartig woerdje mee, en met sprekende cijfers werd „Drcischor" dan ook ge klopt. De returnwedstrijd te Drcischor zal op 6 Febr. plaats vinden. Dc uitslagen waren als volgt: C. Vcr- <on-A. Zijlslra 2-0; A- Wcsdorp-M. v. d. Linde 2-0; W. Boot-Frcek Roggeband 2-0; J. P- Geleijnse-J. Doogo 2-0; Joh. v. d. Werf-Frans Roggeband 1-1: Joh. Gtleijr.se-J. Folmer 2-0; Joh. Kostense- M. Dorst 2-0; L. Straaijer-W. Rogge band 2-0; Jan Kostense-Frans Dcoge 2-0? M. Dalebout-A. Klaasse 2-0: C. J. Kcstcnso-J. Bodbijl 2-0. Totale uitslag 21-1 in het voordeel van Rencsso. Drielanden wedstrijd op dc schaats Broekman kampioen op de 1500 meter Sigge Ericsson (Zweden) heeft op deze wedstrijden bijzonder verrast en met zijn tijd van 17 min. 17 sec. is hij plotseling op de wereldranglijst van alle tijden over de 10 km., Waarop hij de 12e plaats heeft Lngcnomen.- De held van de dag was evenwel Kees Broekman, die drie nummers won, H jelui ar Andersen twee maal versloeg in een strijd van man tegen man en in het klassement over de vier afstan den, opgemaakt van alle Noorse, Zweed se en Nederlandse rijders die aan deze wedstrijden deelnamen de eerste plaats bezette. 1. Kees Broekman (Ndl). 194.572; 2. Sigge Ericsson (Z.) 194.930; 9. Ge rard Maarse (Ndl.) 199 337; 14. WLm de Graaft (Ndl.) 202.652; 15. Anton Huiskes (Ndl.) 202x950. INGEZONDEN STUKKEN Het Ncd. Padvindstersgilde Nu er van alle kanten hard aan de wederopbouw van ons eiland gewerkt wordt, wil ik U vertellen dat het Ne derlandse Padvindsters Gilde hier zeker niet ten achter is gebleven. Nu meer dan ooit is het nodig het jeugdwerk ter hand, te nemen; vooral in een omgeving, waar momenteel de natuur zo weinig van het schoons, dat ons eiland vóór de ramp ons bood, ons gelaten heeft. Fietstochtjes en uitstapjes in de naaste omgeving, die zo de moeite waard waren, zijn thans voor ons verloren gegaan. Sportter reinen, die in de toekomst zeer zeker wel weer in orde zullen komen, heb ben nu voor de ontspanning van de jeugd nog niets te betekenen. Wij hebben te Zierikzee sinds 1934 een afdeling van het Nederlandse Padvindsters Gilde, waarin wij met moeite, maar toch steeds met succes gewerkt hebben. De moeilijkheid zit niet in de jeugd zelf, maar het hapert vaak aan voldoende leiding. Juist nu, na de ramp, is hiex-aan gi'ote be hoefte. Ook het Hoofdbestuur waarvan onze Koningin ere-voorzitster is heeft dit ingezien en zendt enige padvindsters-trainsters hierheen om propaganda te voeren en U nog eens een duidelijke kijk op ons werk te geven. Het Ned. Padvindsters Gilde heeft trouwens in de ramptijd ook niet stil gezeten. Wij kregen hier via het Hoofdbestuur van de zusterafdelin- gen: boeken en speelgoed (w.o. twee prachtige poppenhuizen, afgestaan door de Prinsessen voor onze pad vindsters en kabouters); ook vele vriendschapszakjes ki-egen wij toe gestuurd om uit te delen. Verder zijn er gi-atis vacantiereisjes en kampen aangeboden, waarvan dankbaar ge bruik is gemaakt. Aan de afdeling Bruinisse is een nieuw clubhuis aangeboden (een hou ten barak), dat Zatex-dag 16 Januari a.s. officieel geopend zal woi-den. Ook vele gaven kwamen tot ons uit het buitenland, o.a. uit Amerika, Fin land, Zweden en Engeland. Hieruit blijkt al, dat onze vereniging een we reldfederatie is. En, wat dat alleen reeds voor goeds en nuttigs betekent in deze moeilijke wereld van tegen- wooi'dig, behoef ik U niet te ver tellen. Wij zijn dan ook heel dankbaar, dat wij dit allemaal mochten aan vaardden en dit alles heeft zeer zeker veel er toe bijgedragen om de zuster hand te verstevigen, zowel in ons eigen land als in het buitenland. Nu nodig ik allen, die iets voor ons doel en streven gevoelen, uit om op Woensdag 13 Januari a.s., 's avonds om half 8, aanwezig te willen zijn in het Verenigingsgebouw, in 't Vrije te Zierikzee, om onze propaganda- avond van het N.P.G. bij te wonen of naar onze propaganda-middag te Bux-gh te komen, op Vxijdag 15 Jan. a.s., om 4 uur, in „Het Wapen van Burgh". De Distr. commissai-esse van het Ned. Padvindstei-s Gilde voor Schouwen-Duiveland, H. H. DU CROO- VOGELENZANG.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3