Storm en overstroming legden de kern van Claaskinderkerke bloot 25-jarig bestaan Sportvereniging „Burgh" feestelijk gevierd Stad en Provincie ZIERIKZEE Onder het hoofd: „Uitvinder van hoogwatermelder boekt succes" vermeldden we op de laatste dag van het oude jaar o.m. dat de gemeente Stavenisse voor een waarschuwings systeem een bedrag van f 6.000, zou hebben neergeteld. Dit blijkt ach- Wanneer men als gemeentebestuur bij veel bedorven wordt voor hen die teraf onjuist te zijn geweest Ge- zich verzet tegen het bevriezen van dat werk straks wetenschappelijk noemde gemeente heeft geen enkele een eigen dorpsgemeenschap, hoe zullen doen, om daaruit een hopelijk u(tgaa( gedaan welke betrekking Oorsprong verliest zich in der eeuwen nacht Systematisch, wetenschappelijk onderzoek zal licht kunnen verschaffen klein die gemeente ook geworden is, juiste conclusie te kunnen trekken. heeft op de melding van hoog water. een watermeldapparaat. KERKWERVE Loop der bevolking over No vember en December. November. Ingekomen: Peter M. schijnt dit, gezien uit de gezichtshoek Met grote dank kan gemeld worden Wel heeft zij een nieuwe alarnudrene van de aldaar wonende gezinnen, ge- dat de burgerlijke overheid, waartoe aangeschaft, maar dat staat buiten rechtvaardigd. dit bijzondere stukje grond behoort, Toch is het bevriezen van een dorp maatregelen genomen heeft dat al- op ons eiland niet nieuw. Zulk een daar geen gegraaf van particulieren dorp was het vroegere Klaaskinder- meer kan plaats hebben, door dit ter- kerke. Dezer dagen bezochten we de rein af te zetten en een bord „Ver- laatste resten van dit dorp. De oor- boden toegang" te plaatsen, terwijl sprong van deze woongemeenschap is de Rijkspolitie zorg zal dragen voor Linssen van Geleen (L.). Vertrokken: niet met zekerheid te zeggen en laat het naleven van de getroffen maat- c. W. Berrevoets naar 's Gravenhage: slechts ruimte voor vermoedens. regelen. Want hoe vaag de mening j. Catshoek en gezin naar Haam- Het eiland Schouwen bestond vroe- thans Is over deze bevroren parochie, stede, ger uit vijfde delen( voor dien tijd de mogelijkheid dat een systema- December. Ingekomen: A. van den uit eilandjes) binnen de Schelveringe, tische afgraving hierover meer licht Berge van Haamstede. Vertrokken: wat dan zeggen wil dat het zesde zou kunnen verspreiden, is zeker niet K. P. Orgers naar Noordgouwe. zesdedeel buiten de Schelveringe lag. uitgesloten. Op één dier zesdedelen, later het Het ligt nu voor de hand, dat in de HAAMSTEDE „Oostervijftedeel" genoemd, lag aan ramp die achter ons ligt, een parallel Burgerlijke stand over Dec. de noordkant de ambachtsheerlijk- gezocht wordt. Immers, het is niet Geboren: 3. Elisabeth Maria, d. van held en parochie Klaaskinderkerke. onwaarschijnlijk dat met de Aller- M. den Boer en A. K. W. Steenland; De inundatie 1944-1945 had de kern heiligenvloed van 1570, toen Schou- 6. Johanna Lena, d. van M- C. Feijtel van die parochie reeds iets afge- wen in een soortgelijke positie ver- en J. L. Fonteine; 8. Magdalena Jo- spoeld: de stormramp en inundatie keerde als op I Februari 1953, ook hanna, d. van C. Verton en J. Kou van 1 Februari tot heden, heeft dit al heeft de inundatie toen veel korter wenberg; 17. Tona Maria, d. van H. nog wat verder bloot gewoeld. geduurd dan thans, de laatste be- T. Landegent en J. M. Hoogenboom; Dit Klaaskinderkerke, gelegen aan woners van Claaskinderkerke niet 19. Pieternella Jurrina, d. van M. C. een stroompje dat vanaf Den Osse meer zijn teruggekeerd naar hun Boot en J. M. Boot; 19. Simon Jan zuidwestwaarts Schouwen in liep, dorp en de naam alleen is blijven be- Cornelis, z. van W. C. Hart en R. kan, voorzover thans bekend is, niet staan in de ambachtsheerlijkheid, Geleijnse; 20. Adriana Dina Jobina, zo heel vroeg zijn gesticht. Waar- waarvan straks ook de laatste resten d. van S. v. d. Wekken en W. C. schijnlijk hebben de nakomelingen zullen zijn verdwenen, van SER(HEEr)Claas, va nwie twee zonen genoemd worden in 1286, als de afdammers van de Duivenee bij Brouwershaven, daardoor hun namen levendig gehouden, wat aanleiding is geweest dit dorp naar hem te noemen. Bevolking van Nederland 1900-1952 Schoonaard; 22. Maria Magdalena, d. van P. J. van Eenige en M. M. van der Werf; 26. Jacoba Dingena, d. van P. van Dongen en M. A. den Boer; 28. Wilhelmina Martina Catharina, d. van W. B. Boot en M. C. Verwest. Gehuwd: 4. J. M. de Bil, 33 j. en L. A- M. Lindhout, 28 j.; 22. H. A. In de zo juist verschenen publicatie van het Centraal Bureau voor de Opmerkelijk is het dat in de reke- Statistiek: Bevolking van Nederland Geluk, 23 j. en A. G. Blom, 22 j ningen van het Hollandse en Hene- 1900-1952, zijn gegevens opgenomen Loop der bevolking over Dec. gouwse Gravenhuis, de parochie niet met betrekking tot de gemiddelde be- Ingekomen: 11. N. L. C. Kristalijn en wordt genoemd, zodat voor 1354 hier volking van Nederland naar leeftijd gezin uit Ouddorp; 18. W. C. Hart niets van bekend is dan het zoeven en geslacht voor elk der jaren 1900- uit Noordwelle; 21. H. C. van Wa- genoemde. In de kroniek van Rei- 1952 en naar leeftijd, geslacht en bur- veren uit Amsterdam, gersberg wordt de naam alleen ge- gerlijke staat voor elk der jaren 1947- Vertrokken: 14. I. Zorge en echt- noemd, zonder enige verdere aan- 1952- genote naar Serooskerke (s.); 16. C. duiding. Met de toeneming van het totale k. Rikkert naar Schoorl; 17. A. van In de in 1753 verschenen „Tegen- bevolkingscijfer in dit tijdvak van den Berge naar Kerkwerve. woordige Staat" wordt over deze pa- rond 5 millioen in 1900 tot rond 10 rochie meegedeeld: kerk en kerkhof millioen in 1952, is een aanmerkelijke is al lang niet meer, waaruit kan wijziging in de leeftijdsverdeling ge worden opgemaakt dat het als dorp Paai'd gegaan. Het aantal kinderen sinds langen tijd niet meer bestond. van t/m 14 jaar nam in deze pe- RENESSE Houten noodschool in gebruik genomen Deze week zijn de laagste klassen Smallegange in zijn kroniek (1696) riode toe van 1-785.000 tot 3.076.000 van de aihier geëvacueerde O.L.S. vermeldt zelfs de naam niet eens en of wel ™et rond 70 het aantal die waren gehuisvest in het Evange- bewijst daarmee de juist genoemde personen van 65 jaar en ouder van üsatiegebouw aan de Oude Moolweg. veronderstelling. 308.000 tot 831.000 of wel met rond ondergebracht in de houten nood- Alleen in de rekeningen van de 170 school aan de Lindelaan. De nood- aartsdiaken van de Dom te Utrecht uit de verdeling naar burgerlijke school is door de gemeente Amster- wordt in 1478 deze parochie vermeld staat blijkt, dat in 1952 van de rond dam geschonken. Tot voor enkele we als Claeskynderkercke, waarvan de 6-5 millioen personen van 20 jaar en ken heeft deze school dienst gedaan kerk gewijd was aan Sint Nicolaas, ouder ruim 1 k millioen ongehuwden de uitdeling van de door diverse terwijl in de opgave van priesters die voorkwamen, bijna 4% millioen ge- lichamen geschonken kleding voor de daar de dienst vervulden, als de laat- huwden en voorts 447.000 weduw- rampslachtoffers en tevens als ma- ste opgave Michaelis Bense Nicolaes- naars en weduwen en 78.000 ge- gazjjn dezer goederen, zoon voorkomt, opvolger van Petrus scheiden personen. Onder laatstge- ■Eea en ander is thans voor de be- Johannis Oolofszoon, die overleden noemde categorieën overweegt het trokken leerlingen een grote verbe was. Dit was in 1549. aantal vrouwen in sterke mate: tering, daar men in het Evangeli- Dan is er nog een kleine aanwij- 307.000 weduwen tegen 140.000 we- satiegebouw gebruik moest maken zing in het Zierikzeese Poorterboek, duwnaars, 48.000 gescheiden vrouwen van stoelen en tafels, wat voor de aangezien daar ook enige malen de te6en 30.000 gescheiden mannen. Ook jeugdige leerlingen nog al eens moei- naam Claaskinderkerke in voorkomt °nder de nog niet gehuwd geweest üjkheden opleverde. Daar men in de in de eerste helft van de 14e eedw en zijnde personen van 35 jaar en ouder o.L.S. alhier kort geleden de beschik- in de tweede helft van de 15e eeuw, bestaat een belangrijk vrouwenover- kjng heeft gekregen over nieuwe wanneer drie personen van deze pa- schot: tegenover 182.000 mannen telt schoolbanken, zijn nu de oude ban- rochie als poorters van Zierikzee in- deze bevolkingsgroep nl. 282.000 ken ter beschikking gesteld van de geschreven worden. Na die tijd vernemen we niets meer van dit dorp. In de 15e tot het laatste kwart van de 16e eeuw heeft noodschool. Loop der bevolking over Dec. Geboren: Adriaan Izaak Jacob, z. van Talrijke Italiaanse bergdorpjes I. D. Koole en N. G. de Bourgraaf. Gehuwd: C. A. Simmers, 31 j. en P. J. Moelker, 25 j. Ingekomen: J. v. d. Stolpe van El- waarschijnlijk dit dorp bestaan. zagen Dinsdagavond hun verbindin- Door de werking van water en gen met de buitenwereld afgesneden wind, plus ebbe en vloed, is nu een door zware sneeuwval. In enkele der archief van vormelijke dingen bloot- plaatsjes is geen brood of melk meer lemeet; J. P. Bouwens van Ellemeet, gespoeld, dat, hoe vaag het ook moge te verkrijgen, terwijl in andere grote A. v. Baarsen en gezin van Soest; zijn, ons wat te lezen geeft. Het behoefte bestaat aan geneeskundige B. Baaijens van Goes; A. v. d. Voorde kleine kerkhof, nu nog omringd door hulp. Ploegen vrijwilligers hadden van Rotterdam, een slootje, heeft aan de binnenzijde Dinsdagavond laat enkele dorpjes be- Vertrokken: P. J. Moelker naar een goed verhard pad van goed fijn- reikt. Goes; L. Kristelijn naar Zierikzee. gemaakt steengruis, geheel rondom de begraafplaats. Op twee plaatsen 1 is ook iets te zien van een stuk fun- j». tvr dament, vermoedelijk behorende tot LiltbrClUinQ V3I1 UC VOCdsclvOOrZlCnillQ het kerkje dat daar eens stond, wat - - a bij nader, systematisch, afgraven wel met behulp van atoomenergie mogelijk meer licht zal verschaffen. Het ligt als bezaaid met doodsbeenderen, Dr Elvin Stakman, oud-professor bruiken als de sleutel om de gehei- waarvan de onderkaken opmerkelijk ln de plantenziektekunde en land- men van het leven te ontsluiten of gave gebitten en hier en daar wat bouw-plantkunde aan de Universiteit als een aantal sleutels, waarmede het scherven uit de latere tijden. Nieuws- van Minnesota, heeft in een radio- mogelijk zal zijn een beter inzicht te gierigen hebben nu reeds op deze lezing uiteengezet hoe zyns inziens verkrijgen in de levensprocessen, zo- plaats aan het graven geweest, waar- eenmaal atoomenergie zaj worden ge- dat het mogelijk zal zijn hierin ver- LAND- bezigd om de geheimen van de na tuur voor het heil der mensheid te beteringen aan te brengen.' Na er op te hebben gewezen dat de planten in staat zijn met behulp van het zonlucht hun voedsel uit de producten van bodem en dampkring te putten de zogenaamde photo- synthese zeide hij dat met de ra dio-actieve bijproducten, verkregen EN TUINBOUW ontsIuieren, en ander in de geest van het voorstel van president Eisen- Levendige uienhandel hower om over te gaan tot oprich- ting van een Internationaal bureau Met de intrede van het nieuwe jaar voor het gebruik van atoomenergie is de uienhandel levendiger geworden. V00r vreedzame doeleinden. Gedurende het gehele seizoen was do handel traag en de partijen, die ver- In zijn rede verklaarde hij hoe door de opwekking van atoomener- laden werden, waren meestal klein in atoomenergie kan worden gebruikt ëiee> ^et proces van de voeding en vergelijking met de grot© voorraden voor de verhoging van de opbrengst de gr°ei van planten ook van die- die er zijn. aan voedingsmiddelen en de verbe- ren °P experimentele wijze kan Thans is er van Engelse zijde een tering van de gezondheid door het worden bestudeerd, behoorlijke vraag, terwijl ook West- bestrijden van ziekten. „Men koestert grote verwachtingen Duitsland een belangrijke afnemer is. „Indien atoomenergie in de indu- om met behulp van atoomenergie de De ii.getreden vorst is de voornaamste strie zou kunnen worden gebruikt", productie van landbouwgewassen in oorzaak van deze toegenomen vraag, aldus Dr Stakman, „zou dit een zegen aanzienlijke mate te kunnen opvoe- Voor de gewone uien wordt thans voor de mensheid in het algemeen ren", zeide hij, „en hiermede zou de 9 cent per kg. betaald. Tot vorig© zijn. Maar er bestaat ook nog een mensheid de problemen die zij ten week was de prijs over het algemeen andere toepassing waarover ik iets aanzien van' honger en ziekte kent niet heger dan 6 cent per kg. In Zee- meer zou willen zeggen. Atoom- ten zeerste kunnen verlichten. Indien land worden thans iedere dag belang- energie kan worden gebruikt om een de mensen beter gevoed en gezonder rijke hoeveelheden verladen, zowel per beter Inzicht te krijgen in de levens- zijn, zuilen zij mogelijk ook meer boot naar Engeland als per wagen processen van planten en dieren ik voor rede vatbaar zijn en zal ook het nuar West-Duitsland. bedoel daarmede deze energie te ge- zedelijk peil der mensheid stijgen." DUIVENDIJKE Burgerlijke stand over Dec. Geboren: Machelijntje Cornelia, d. van M. van der Linde en N. den Boer. Overleden: Cornelia Verseput, 87 j., echtgenote van Jan van de Panne (overleden te Noordgouwe); Jacomina Padmos, 77 j., wed. van Jan van de Panne (overleden te Noordgouwe); .Jacob Matthijsse, 84 j., echtgenoot van K. N. de Oude (overleden te Brouwershaven). ZONNEMAIRE Loop der bevolking over 1953. Het zielenaantal van deze gemeente nam in 1953 af met 19 (9 m. en 10 vr.). Op 31 December 1952 bedroeg het aantal ingezetenen 791 (398 m. en 393 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 12 (10 m. en 2 vr.) en door vestiging met 40 (17 m. en 23 vr.). Het verminderde door over lijden met 6 (3 m. en 3 vr.) en door vertrek met 65 (33 m. en 32 vr.). Op 31 December 1953 bedroeg het in woneraantal dus 772 (389 m. en 383 vr.). Er werden in 1953 vijf huwe lijken voltrokken. De 772 inwoners van de gemeente zij naar de toestand op 31 December 1953 in de volgende leeftijdsgroepen te verdelen: 0 t/m 16 jaar: 196 (95 m. en 101 vr.); 17 t/m 29 jaar: 124 (71 m. en 53 vr.); 30 t/m 49 jaar: 176 (87 m. en 89 vr.); 50 t/m 64 jaar: 162 (81 m. en 81 vr.); 65 t/m 79 jaar: 93 (46 m. en 47 vr.) en 80 jaar en ouder: 21 (9 m. en 12 vr.). De oudste inwoonster was op genoemde datum 91 jaar. Burgerlijke stand over Dec. Geboren: Johannes Adx-ianus, z. van P. J. de Vlieger en A. K. Nuijens. DREISCHOR In de maand December werden ter gemeente-secretarie 15 vergun ningen afgegeven voor de varkens- huisslachting. Loop der bevolking over Dec. Ingekomen: 7. C. M. Padmos van Bruinisse; 9. D. K. Quist (echtgenote van L. Boot) van Zierikzee; 14. L. Boot van Zonnemaire. Vertrokken: 3. M. C. van der Have naar 's Gravenhage; 8. D. A. Lind hout en gezin naar Driebergen-Rij- senburg; 9. C. Klaasse en echtgenote naar Soest. OUWERKERK Opheffing DUW-kamp Naar wij vernemen bestaat het voornemen, ingaande 1 Februari a.s., het DUW-kamp alhier op te heffen. De beheerder, de heer L. Looy, heeft zich in de tijd dat hij hier was, een uitstekende reputatie verworven. Zijn keukenproducten zijn voortreffelijk. INGEZONDEN STUKKEN Het bus-tram-vraagstuk op Schouwen-Duiveland Mijnheer de redacteur, In verband met de onlangs gehou den vergaderng van de Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland" en de daaruit voortgesproken ingezonden stukken, is verschillende keren mijn naam genoemd. Op grond hiervan lijkt mij het onderstaande nuttig voor een betere oriëntering. Door mij is de vraag gesteld ,hoe de voorzitter, de heer Heering, zich de situatie voorstelde bij sneeuw en ijzel (mist). De voorzitter antwoordde daarop: „dat is 1-0 voor de tram". Dat klopt. In dergelijke weersom standigheden geeft railverkeer de op lossing. De vraag is echter slechts: welk railverkeer? In ieder geval niet, dat tot aan de ramp ons ten dienste stond! Er is railverkeer en railver keer, getuige b.v. hetgeen de Neder landse Spoorwegen hieronder in de praktijk verstaan. Een technicus ben ik niet, maar kan smalspoor de oor zaak zijn van de afgrijselijke deinin gen in de tram? Of komt dat alleen maar door slijtage van het materieel? Natuui-lijk kan men de intensiteit van het vervoer hier niet vergelijken met de lijn Amsterdam-Dordrecht, maar wat het comfort betreft meen ik dat wij als belastingbetalende staatsbur gers toch ook wel enigermate onze rechten mogen laten gelden. Wij heb ben al veel moeten doorstaan. Daarom: „sol niet met ons". Ik ben voor de tram, vóór railverkeer. Maar dan prima materiaal en goed gefun deerd. Dus geen onderzeeboten en geen luchtschepen. En verlos ons van de gevaarlijke, onverantwoordelijke ritten met overbeladen bussen' op 't traject Zierikzee-Dreischor-Brou- wershaven. Dat zo iets kan onder het spiedend oog van de Rijksverkeers inspectie! Deze instantie heeft meer belangstelling voor een stop- of ach terlichtje, dan voor de gevaren waar aan mensen bloot staan. Het R.T.M.-personeel zou ik willen zeggen: „U speelt met mensenlevens" en tot Dr van Zuylen: „toon begrip voor de soms bovenmenselijke in spanning van uw personeel. Wij staan achter U, mits U begrip toont voor de bovenmenselijke krachtsin spanning die het vervoer in het rampgebied eist". Mijn uitgangspunt blijft: eerbied voor het personeel, dat onder de meest ongunstige omstan digheden zich voor de R.T.M. inzet. Tenslotte: ik ben vlak voor de tram, doch als dagelijks toeschouwer op grond van mijn sociale en veilig heidsbegrippen, slechts alleen onder de hierboven genoemde voorwaarden. Met dank voor de plaatsing, P. L. BASTIAANSE, Brouwershaven. ZILVEREN SPORTJUBILEUM Gezonde vereniging middelpunt van sportleven in duinstreek In een feestelijk versierde zaal van Hotel „Het Wapen van Burgh" vond vorige week de viering plaats van het 25-jarig bestaan van de sport vereniging „Burgh". In z\jn openings woord riep de voorzitter der vereni ging, de heer A. J. v. d. Weel, een hartelijk woord van welkom toe aan de heer J. Bolkenbaas, als vertegen woordiger van het gemeentebestuur van Burgh, Jhr Röell, burgemeester van Haamstede, de voorzitter van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B., de heer A. Imanse, de twee ereleden de heren A. van Zuijen en Jb. Blom, de oud-leden, enkele oprichters, ver tegenwoordigers van zustervereni gingen, donateurs, leden en pers. De voorzitter gaf hierna een resumé over de afgelopen jaren, waaruit bleek dat de voetbalsport in deze ver eniging tot hoge ontwikkeling kwam. In 1936 werd de verengiing kampioen van Zeeland, waarna promotie naar de 3e klas der K.N.V.B. volgde. In 1938-1939 eindigde zij als no. twee achter Vlissingen II. In de jaren 1940- 1945 en na de ramp van 1 Februari 1953 moest de vereniging grote moei lijkheden overwinnen. Dit jaar werd een noodcompetitie gespeeld, doch volgend jaar hoopt de vereniging weer in de 4e klas K.N.V.B. uit te komen. Behalve voetbal heeft ook korfbal en gymnastiek de volle aan dacht van de vereniging, terwijl in de zomermaanden wandeltochten op het programma staan. Deze vereniging is dan ook het middelpunt voor de sportliefhebbers in de gemeenten Burgh en Haamstede. Hulde werd gebracht aan de leden J. den Haan en C. van Zuijen, die 25 jaar in het eerste elftal zijn uitgeko men. Beiden mochten als herinnering hieraan een aandenken ontvangen. Ook is de vereniging grote dank ver schuldigd aan de heer Menheere, de ijverige secretaris, die door vertrek helaas genoodzaakt werd per 1 Dec. jl. als zodanig te bedanken. De promotors Hulde werd gebracht aan de pro motor der vereniging, de heer A. van Zuijen, die gedurende al deze jaren het sportterrein gratis in bruikleen afstond en zelfs de eerste jaren al het benodigde materieel beschikbaar stelde. De aanwezige oprichters dei- vereniging, de heren I. W. Bakker, D. C. Steur, A. Hartog en G. A. van Zuijen werd dank gebracht voor alles wat zij hebben gedaan om de ver eniging tot bloei te brengen. De heer J. Bolkenbaas bracht de felicitatie over van het gemeente bestuur van Burgh en deelde mede KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: vicaris A. Bouwstra, Drunen. Beroepen te Elburg: B. G. A. van der Wiel, Tholen; te Beuningen- Winssen: vicaris G, Messie, Beunin- gen; te Maarssen (toez.): A. L. van der Smit, Onstwedde. Aangenomen naar Wijckel (toez.): W. Zijlstra, Kollum. Chr. Geref. Kerk Tweetal te Utrecht-Centrum: I. de Bruijne, Hilversum-C. en J. C. Maris, Haarlem-N. Geref. Gemeente Beroepen te Middelharnis: F. J. Dieleman, Yerseke. Bedankt voor Meliskerke: H. Lig- tenberg, Rotterdam-W. EMMELOORD. Het openbaar li chaam „De Noord-Oostelijke polder" heeft medegedeeld, dat het aantal in woners van de Noord-Oostelijke pol der op 1 Januari bijna 16.000 bedroeg. De gemeenteraad van Aken be sloot, de internationale „Karei de Grote"-prijs dit jaar toe te kennen aan Bondskanselier Adenauer, als er kenning van diens werk voor de een wording van Europa. Vorig jaar werd deze prijs uitgereikt aan de voorzit ter van de Europese Kolen- en Staal gemeenschap, Jean Monnet. Sedert de heer en mevrouw Tremblay te St. Joseph Dalma (Que bec) in 1946 zijn gehuwd, zijn in dit gezin zes tweelingen geboren. Een tot een tweeling behorend jongetje is overleden. Behalve deze twaalf kinderen is er nog een kind in dit gezin geboren. Volgens te Londen ontvangen berichten is de sterkte der Oostduitse gekazerneerde politie in de afgelopen maanden teruggelopen van 110.000 tot 80.000. Dit heeft geruchten in het le ven geroepen, dat er een zuivering in deze politiemacht die wordt be schouwd als de kern van een even tueel Oostduits leger heeft plaats gevonden* dat de plannen tot aanleg van een nieuw modern sportterrein in verge vorderd stadium verkeren. In ver band hiermede bracht hij dank aan alle grondbezitters die voor dit doel enige grond afstonden. Namens de gemeente Burgh bood hij de jubi lerende vereniging f 100,aan. De heer I. W. Bakker bracht als tolk van de oprichters de felicitatie over. De heer A. van Zuijen, de pro motor, hoopte dat de vereniging mag groeien en bloeien. Veel is te danken aan de goede leiding en de goede clubgeest. Mede namens het erelid de heer J. Blom, bood hij een bedrag onder couvert aan. De heer D. C. Steur feliciteerde de vereniging en bracht hulde aan de promotor, de heer A. van Zuijen. Ook betrok hij de penningmeester, de heer J. P. C. Boot, in zijn dankwoorden en stelde hem een geschenk voor de vereniging in handen in de vorm van een geld kist met klinkende inhoud (120 zil veren guldens). De heer J. den Haan zegde dank voor de tot hem gespro ken woorden en voor het hem ge geven herinneringsgeschenk. De volle 25 jaar mocht hij zich met liefde aan de sport geven. Spr. hoopte nog vele jaren lid te mogen zijn. De heer N. Stein te Eindhoven haalde diverse aangename herinneringen op uit de jaren dat hij lid der vereniging was. Het verheugde hem vernomen te heb ben dat er mettertijd een nieuw sport veld zal komen en hij hoopte dat de veteranen bij de opening van het nieuwe veld een wedstrijd mogen spelen. Toespraak burgemeester Röell Burgemeester Jhr R. J. H. Q. Röell bracht de felicitatie over van het ge meentebestuur van Haamstede. De sportvereniging „Burgh" heeft zeker baanbrekend werk verricht op sport gebied. Hij is dankbaar voor alles wat deze vereniging heeft gedaan en nog steeds doet. Ook hij betrekt de pioniers de heren A. van Zuijen en J. Blom in zijn dankwoorden. Hij prees de goede teamgeest en de be haalde successen der vereniging. Het stemde hem dankbaar dat de ge meente Haamstede dit jaar de ver eniging kon helpen door een nood- terrein in die gemeente ter beschik king te stellen. Hij hoopte dat het nieuwe sportveld in Burgh spoedig zal komen en deelte mede dat in de naaste toekomst te Haamstede een gymnastieklokaal gebouwd zal wor den. De heer A. Imanse, voorzitter van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B., feliciteerde de vereniging met het ju bileum. Hij prees het actieve bestuur en de prestaties vari de vereniging. Het streven moet zijn de jeugd tot zich te trekken en lichamelijk en geestelijk op te voeden en hen als beter mens aan de maatschappij af te leveren. Als geschenk bood hij een voetbal aan. De voorzitter der vereniging, de heer A. J. v. d. Weel, bracht tenslotte dank aan alle sprekers voor de fe licitaties, de goede wensen voor de vereniging en de stoffelijke blijken van waardering. Na de pauze werden diverse vro lijke films vertoond terwijl een ge zellig bal deze feestavond besloot. ADVERTENTIES Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen voor en na het overlijden van mijn innig geliefde vrouw, JOHANNA GILJAM, geb. Bal, betuig ik mijn hartelijke dank. In het bijzonder aan Dr. Quaak voor de geneeskundige behan deling, verder aan Maria v. d. Berge; zuster v. d. Berge; zus ter Verspoor; zuster Campag ne voor de liefdevolle verple ging en aan de buren: Mej. joh. Bal-Verwijs; farm Stols; fam. Goudzwaard, voor de grote zorg en vriendschap aan haar bewezen. M. J. GILJAM. Bruinisse, Jan. 1954. Aan allen, die hun deelneming betuigden bij het verlies van onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders, FRANS VERHOEK en CORNELIA VERHOEK MEERMAN beiden omgekomen bij de ramp op 1 Febr. 1953 en herbegraven te Oosterland op 30 Dec. j.f., betuigen wij onze oprechte dank Goes: W. VERHOEK I. BRËAS-VERHOEK C. BRËAS GERARD en FRANS Eindhoven A. VERHOEK Goes. 7 Jan. 1954.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3