Amsterdam werkt aan zending van twintigduizend exemplaren MULDER Oosterlandse rampslachtoffers worden op 30 December herbegraven Door middel van „bouwsparen" kan men eigen woning krijgen I P De Cirkelgang Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE - DONDERDAG 24 DECEMBER 1953 No. 17460 Boekentorens voor Schouwen-Duiveland Noord beet de spits af wilde Noord zien als een proef en die is uitstekend geslaagd. Noord had een nog grotere „stoot" kunnen geven, ware het niet, dat de periode tussen Sinterklaas en Kerst feest betrekkelijk ongunstig is ge weest voor acties. Tóch bolden de schooltassen van de jeugd en Am sterdam Noord zegt nu tegen Zuid het meer gegoede stadsdeel „jullie zorgen voor de rest!" Toen we het wijkcentrum verlie- Ingezonden mededeling ■iiiiiiiiiii Geef echte wijn Geef import wijn kGeef ALCIERA IÜIMIIIIII lllllllllill (Van een bijzondere correspondent) mevrouw Breur, die als een nijvere bij, met haar speldje van het U.V.V. De Papa verhoek is een achteraf- op, temidden van de kleine papieren ten, botsten we bijna tegenChieltje buurt in Noordelijk Amsterdam, vlak boekentorens rondging. van Dijk op- dle met 2jjn autoped uit bij de grote scheepswerven en het Vijftig boeken gaan er in een krat Buiksl00ti 6ók Noord, was komen Mosveld met zijn dagmarkt, waar al- en twee van deze kratten (romans en steppen met Dik Trom". tijd veel bedrijvigheid heerst .Die be- kinderboeken) zal de vroedschap van drijvigheid was op de laatste dagen Amsterdam bij zijn bezoek aan ons van dit jaar in het bijzonder ook te gebied in Zierikzee aanbieden. Dat Loterij van het vinden in het noodgebouwtje, waar- js 11 of 12 Januari; men hoopt dat Koningin Wilhelminafonds in het wijkcentrum van dit hoofd- reeds eerder een bestelwagen met de stedelijke stadsdeel is gevestigd en eerste zending boeken uit Amster- Koningin Wilhelminafonds voor waar een keurploeg van dames van dam Noord in Zierikzee zal zijn aan- d- Kankerbestrijding houdt eon grots de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli- gekomen. Het is de bedoeling, dat de natlur-ale loterij. Hoofdprijs: luxe auto gers de laatste zorgzame hand heeft boeken in het gemeentehuis worden tcr waar^e van 6000, tweede prijs: gelegd aan de eerste boekenzending opgeslagen en later verdeeld zullen scooter ter «aarde van f 1500, derde voor de dorpen van Schouwen en worden. PriiS: melkgevende koe ter waarde van Duiveland. Uiteraard hebben ook de Christe- 1 lü00- 1,1 to,aaJ ruim duizend prijzen, De arbeidersbuurten tussen het Rjke scholen van Noord hun beste o a" 100 maal vii'. muJ anthraciet, 200 oude vissersdorp Durgerdam en het beentje voorgezet. Van die kant is Pakl:o,ten levensmiddelen elk ter waar- landelijke Oostzaan hebben de eerste een schat aan waardevolle lectuur van enz' stoot gegeven voor boeken voor ons aan de Papaverhoek binnengekomen. Lcteu zijn docr het gehele land ver eiland. Er zijn meer dan drieduizend Behalve het wijkcentrum Noord, k;r'jSbaar a f °,50 stuk en aan het boeken ingezameld. Veertig scholen waarvan in het bijzonder de jeugd- ^cntraal Bureau, Koninginneweg 28, van alle richtingen hebben hieraan sectie is ingeschakeld, heeft ook het materdam' Siro 26000. meegewerkt, het heeft boeken ge- wijkcentrum Oostzaan zijn aandeel stroomd, een papieren en gevarieerde geleverd. voorhoede van de twintigduizend, die Een school uit Nieuwendam heeft Amsterdam in totaal voor Schouwen- alle boeken eerst keurig gekaft; an- Duiveland inzamelt. dere scholieren hebben weer briefjes Wij hebben de operatie „het goede jn <je boeken gedaan. Op die manier boek voor de niet vergeten Zeeuwse kan er nog eens een correspondentie- hoek" in Noord meegemaakt. De actie vriendje of vriendinnetje is een initiatief geweest van de da- schijn komen mes van het U.V.V., die in de ereste Amsterdam Zuid Medio Januari wordt secretarie overgeplaatst KERKNIEUWS Plechtige nachtmis door de Radio Inmiddels is ten stadhuize van de hoofdstad besloten, dat Am sterdam Zuid - een stadsdeel veel en veel groter dan Noord - de resterende 16 17.000 boeken zal aanvullen. Dat komt best in orde, want heel Amsterdam is bereid met boeken te komen aandragen. Het gemeentebestuur Do Plechtige Nachtmis op het hoog tevoor- feest van de geboorte des Heren wordt door de K.R.O. uitgezonden Vrijdag morgen 00.00-1.30 uur. In tegenstel ling tot de overige Kerstprogramma's wordt deze nachtmis uitgezonden via Hilversum II (298 meter), celebrant is de rector van het Moederhuis der Fra ters te Tilburg, dr. Karei de Beer, die eveneens do predicatie houdt. Het koor van fraters en jongens zingt de missa „Pub quo j'ai perdu" van de middeleeuwse componist Orlando di Lasso. Deze uitzending geschiedt in sa menwerking met Radio Nederland We reldomroep. Motto: „Bouwt een huis van uw huur" hardwerkende huisvrouwen zijn en tijd vrijmaken voor dit werk. Er reed een bellenwagen door dit stadsdeel van 80.000 Amsterdammers, gezinnen waarvan de mannen over wegend in de scheepsbouw werk zaam zijn. De schoolkinderen hebben boeken meegebracht naar school en dan kwam de bellenwagen van het U.V.V. langs en bracht de stapels naar de Papaverhoek. Daar was de leidster van het U.V.V., Noord, mevr. Breur, die de sortering leidde. Meermalen kwam de heer L. Breur, haar echtgenoot, N.V. BOUWKAS NOORD-NEDERLANDSE GEMEENTEN kijken, want die heeft als voorzitter van het wijkcentrum Noord een groot aandeel gehad in de organisatie en kon als schoolhoofd van de Beier- landschool de andere schoolhoofden ferm stimuleren. Bonte reeks Boeken, groot, klein, voor jong en oud. Ze zijn in kleine kratten gepakt. „Met een kwartje de wereld rond", „Het fregatschip Johanna Maria", tien bijbeltjes, de boeken van de Nobelreeks, van de Spiegelserie, „De Spaanse tuinman" van Dr Cronin, Zondagsschoolboekjes, het Groot-re ceptenboek voor de huisvrouw, ge dichten van Roland Holst, naast de vertrouwde jongensboeken van De Vletter, „De Geuzenburcht" van Jo Ypma, de befaamde Dr Dolittle, „De heilige en haar nar", de avonturen van Tom Poes, boeken over sport, zeer veel boeken over geestelijk le ven, schoolboekjes niet te vergeten, lectuur over techniek, mooie romans en veel, heel veel prentenboeken en kinderboeken. „De kinderen moesten in de eerste plaats zélf een offer brengen", zeide de heer Breur. En dat hebben ze ook gedaan, zoals die jongen van de wijk „Het Blauwe Zand", die met de boe ken een boekenplank meebracht. Er is Frans, Duits, Engels bij prachtige verhalenboeken en zelfs het boek over de Ramp in het Engels. Ook van die hele knusse ouderwetse boeken, die ouderen met een glim lach zullen inzien. Geen rommel! „We behoefden nauwelijks één procent er uit te schieten", zeide ons De N.V. Bouwkas Noord Neder landse Gemeenten belegt in verschil lende gemeenten van Schouwen-Dui veland voorlichtingsavonden, waar op een uiteenzeting wordt gegeven van de wijze, waarop men door mid del van „bouwsparen" in het bezit kan komen van een eigen woning. Reeds werden dergelijke avonden ge houden te Burgh-Haamstede, Renes- se, Zieirkzee en Noordgouwe, waar voor grote belangstelling bestond. Het woord werd gevoerd door de directeur der N.V., de heer Karsten, die in het kort het ontstaan schetste van de bouwkas, die .in Drente be gonnen, in enkele jaren haar werk terrein ook over andere provincies ging uitstrekken en nu in 9 provin ciën werkt, terwijl plm. 400 gemeen ten aangesloten zijn. Haar komst naar Zeeland is verhaast door de over stromingsramp. Ook hier zijn al ver scheidene gemeenten aangesloten als Zieirkzee, Ouwerkerk en Haamstede. Toegelicht met een voorbeeld zette hij vervolgens de normale manier van sparen voor een woningwetwo ning uiteen, waarbij hij er de na druk op legde dat de bouwkas niet beoogt winst te maken, doch ook geen philantropische instelling is. Wel biedt deze bouwkas verschillen de voordelen boven andere bouw- kassen, o.a. doordat zij rente ver goedt, en iedere spaarder op zich zelf „DRIEKONINGEN" IN HET MUSEUM VAN DE STICHTING „AMSTEL- KRING". Gedurende de Kersttijd zal in het museum van de Stichting „Amstelkring" te Amsterdam (O.Z. Voorburgwal 40) voor de eerste maal een Kerstgroep (panorama) van meer dan honderd figuren, vervaardigd door de kunstenaar Charles Hammes uit Hees bij Nijmegen, worden ten toongesteld. Het Panorama, dat de Driekoningen-groep voorstelt, wordt op Kerstmis des nachts tijdens de Hoogmis geopend. Het zal tot 17 Januari te bezichtigen zjjn. Het is ondergebracht in de kelder van het museum. Het belangrijkste gedeelte van het Panorama, de aanbidding der Drie Koningen. staat. Zodra men 15 pet. van het be nodigde bedrag plus 1 pet. onkosten en zegel gespaard heeft, kan met de bouw worden begonnen. Behalve de reeds genoemde, gaf spr. nog andere voordelen aan van deze bouwkas. De hypotheek, die van de zijde der bouwkas niet opzegbaar is kan dooi de hypotheeknemer in een door hem zelf te bepalen tijd worden afgelost, doch de looptijd is maximaal 30 jaar. Onderhoud en belasting Onderhoud en belasting zijn voor diens rekening, doch voor het onder houd kan hij bv. f 1 per week spa ren. Voorts heeft het Rijk een nieu we regeling afgekondigd voor hen die een eigen woning gaan bouwen en bewonen, waardoor men behalve de premie, gedurende 10 jaren een toeslag van 2% pet. krijgt op de pre mie. De slagzin van de bouwkas „Bouwt een huis van Uw huur" gaat altijd op. Uitvoerig ging spr. ook in op de technische kant en besprak hij de hulp van de zijde der bouwkas bij het maken van plannen en tekenin gen, waarvan de kosten normaal f 125 bedragen. Niettemin blijft men vrij naar eigen inzicht te bouwen, waar bij deze kosten vanzelfsprekend iets hoger zullen worden. In overleg met de technische dienst van de bouw kas kan men ook zelf een aannemer aanwijzen. Bouwen in groepsverband is ook mogelijk en voordeliger, dan alleen bouwen. Een aparte bespre king wijdde de heer Karsten aan de mogelijkheden voor hen, wier huis door de ramp vernield is, en waar voor van regeringszijde ook een spe ciale regeling ontworpen is. Deze bouw wordt voor de volle 100 pet. gefinancierd door de bouwkas, aan wie echter de volle uitkering van het Rijk moet worden overgedragen. Het verschil wordt als hypotheek op het gebouw gevestigd, welke ook weer binnen 30 jaren moet worden afge lost. Eventueel lopende hypotheken worden overgenomen, doch de rente bedraagt slechts 3% pet., terwijl op de onkosten een tegemoetkoming wordt verleend. Ten slotte deelde spr. nog mede dat binnenkort in de aangesloten gemeenten zg. werkver gaderingen zullen worden gehouden, waarop geval voor geval besproken en bekeken kan worden. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Bij de beantwoording er van kreeg de heer Karsten gelegen heid dieper op verschillende punten in te gaan o.a. op de krotopruiming, waarbij men ook van de bouwkas kan profiteren. Ten slotte werd een seerie lantaarnplaatjes vertoond van verschillende typen huizen, via de bouwkas in verschillende streken van ons land gebouwd. Vorige week Woensdag vergaderde de raad onder voorzitterschap van burgemeester Laurense. Mededeling geschiedde, dat Ged. Staten van Zeeland definitief hebben vastgesteld de rekening 1949 en de begroting 1953. Een aanvraag van het bestuur der Chr. lagere school om op grond van art. 72 der L.O.-wet 1920, gelden te ontvangen voor het op nieuw aanschaffen van school-, leer- en hulpmiddelen, werd in handen gesteld van B. en W. om advies. Behandeld werd een schrijven van dokter J. W. de Putter,, die zich in Oostex-land heeft gevestigd. Het pro bleem van de huisvesting heeft de volle aandacht van B. en W. Dezer zijds zal al het mogelijke worden ge daan om een redelijke oplossing te bewerkstelligen. Accoord werd ge gaan met het voorstel dokter de Put ter te benoemen tot gemeente-arts. Bij een voorkomende vacature van vroedvrouw zal van gemeentewege daarin niet meer worden voorzien. Besloten werd aan Ged. Staten een voorstel te doen om de bezoldiging van de wethouders Brouwer en Stoutjesdijk op een verhoogd bedrag vast te stellen voor het tijdvak 1 Februari tot 1 September 1953 en de normale bezoldiging eveneens hoger te bepalen met ingang van 1 Januari 1954. Aan het gemeentepersoneel werd de z.g. Toelage 1953 toegekend. Ver volgens werden de pensioensgrond slagen van de secretaris, de ambte naar van de burgerlijke stand, de ontvanger en de werkman geregeld. Voorts werd besloten met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten overeen te komen, dat het crediet in rekening-courant voor het jaar 1954 wordt vastgesteld op f 75.000. Met de gemeente Baarn zal een kasgeld lening worden aangegaan groot f 50.000, voor zes maanden, tegen een rentevoet van 1% De eerste ambtenaar ter secreta rie A. P. J. de Roo werd benoemd tot waarnemend secretaris bij ongesteld heid, afwezigheid of ontstentenis van de secretaris; de tweede ambtenaar ter secretarie J. A. Waasdorp, tot secretaris der herverkavelingscom missie. De havenmeester J. Dane werd ook voor 1954 als zodanig be noemd. Tot vertegenwoordigers der gemeente op de vergaderingen der Waterleiding-Mij. werden aangewe zen de burgemeester en wethouder Zeijler en als plaatsvervanger wet houder Brouwer. Verder werd vastgesteld een wij ziging der begroting 1952. Besloten werd de gemeente te doen toetreden tot de N.B. Bouwkas Noord-Neder landse Gemeenten. Het ontwerp-herbouwplan Met instemming werd kennis ge nomen van het ontwerp-herbouw- plan der gemeente, toegelicht door Ir Klokke. Met het oog op de weder- indienststelling van de straatverlich ting zal aan de P.Z.E.M. een advies worden gevraagd met betrekking tot de lichtsterkte der lampen. Hierop volgde een bespreking over de herbegraving der slachtoffers. De datum werd bepaald op 30 December a.s. De medewerking der kerken zal worden verzocht voor het houden van een gemeenschappelijke kerk dienst in beide plaatsen, aan te van gen te Sirjansland 's morgens om 10 uur en te Oosterland 's middags om 1.30 uur. Rondvraag Bij de rondvraag besprak de heer Zeijler de wenselijkheid de secretarie zo spoedig mogelijk over te brengen naar Oosterland. Toegezegd werd, dat zulks omstreeks midden Januari zal plaats vinden. De heer Koster ont ving inlichtingen over een geval van woningontruiming volgens bevel. De heer Brouwer kreeg de toezegging, dat de politie zal worden verzocht streng toe te zien op het in 't bezit zijn van een verblijfsvergunning in de gemeente van opkopers van elders van oude materialen. Aan de heer Bolle werd medegedeeld, dat de wa terleiding-mij. zowel van St. Philips- land middels een plasticbuis door het Zijpe, als vanuit Schouwen door de leiding, pogingen aanwendt om de gemeente van water te voorzien. Daarna sluiting. SPORT DUIVENSPORT Tentoonstelling P.D.V. „Zierick" Voor het eerst na de ramp' is Vrijdag en Zaterdag te Zierikzee weer eens een duiven'tcntoonstelling gehouden. Do vereniging „Zierick" was in deze de initiatiefneemster en in haar clublo kaal (cafc Pankow) waren 199 duiven ondergebracht, die beide dagen veel belangstelling trokken. Als keurmees ter trad op do heer A. Schuurman uit Sommelsdijk, die zijn grote tevreden heid uitte over het ingezonden mate riaal. Do prijzen bestonden uit Huis houdelijke en luxe voorwerpen. Voor de bezoekers waren enkele attracties als een rad van avontuur en een ver loting, waarvoor de belangstelling als steeds groot was. De uitslag luidt als vrlgt: Klasse I (overjarige doffers): Jac. Stoutjesdijk Kz. 1, 2; F. D. Hillebrand 3|, 9 tón; 2 foiaal E.V.; J. Verwijs 4, 7; J. Quist 5 en E.V.; J. Koster 6; A. M. Bcrrcvoets 8; H. Slagboom 10; A. J. Stoutjesdijk en P. v. d. Welle E.V. Klasse II (1-jarige doffers):' F. D. Hillebrand 1; P. v. d. Welle 2, 6; C.t Kloet 3; J. Quist 4: P. Flik weert 5: H. Koevoots Z.E.V.; Abr. Flikweert E.V. Klasse UI (overjarige duiven): 1, 4, 6 en E.V.; F. D- Hillebrand; J. Stoutjesdijk Kz. 2, 3 en Z.E.V.; H. Koe voots 5 ©n E.V.; II. Slagboom 7 en E.V.; P. v. d. Well© Z.E.V.; J. Koster eu A. J. Stoutjesdijk E.V. Kla6»e IV (1-jarige duiven): J. Stout jesdijk Kz. 1 ©u E.V.j J. Koster 2, Z. E.V. en E.V.; F. D. Hillebrand 3 en Z.E.V.; W. N. Pankow 4; G N. Botting (Schuddebeurs) 5; G M. v. Wcsten- brugge 6 en E.V.; IJ. Slagboom E.V. Kksse V (jonge doffers): G N. Bot ting 1, 3, 5; A. M. Berro\oots 2; P. t. d. Wello 4; G Kloet 6; Abr. Flik weert 7; J. Quist eu A. J. Stoutjesdijk Z.E.V.; J. Koster E.V. Klasse VI (jonge dui\en): J. Quist 1, 2, 8; A. J. Stoutjesdijk 3, 6 en Z. E.V.; J. Stoutjesdijk Kz. 4; F. D. Hillo- brand 5, 7; J. Verwijs 9; G N. Bol ting 10; H. Slagboom Z.E.V. Klasse VII (late jonge doffora): P. Flikweert 1; F. D. Hillebrand 2, 3 Jn 2 maal Z.E.V.; A. M. Barrevoets 2.E.V. Klasse VIII (late jonge duiven): F. D. Hillebrand 1, 3, Z.E.V. en E.V.; J. Verwijs 2 en E.V. Schcoistc oude doffer: F. D. Hille- brai.d; schoonste oude duif: J. Stout jesdijk Kz. Schoonste jonge doffer: G N. Botting; schoonste jonge duif: J. Quist. Schoonste van het geheel: J. Stoutjesdijk Kz. VOETBAL Renesse II-MEVO H 6-3 ltencsse 11 is cr in geslaagd de ME' 0|-reserves de eerste nederlaag toe te brengen, ondanks het feit dat zij invallers telde voor Kooman, Junker en Koster. MEVO verscheen ook niet volledig en wol zonder v. d. End©, Koevoet» en de Oude. Reeds in de 4e minuut namen de gasten de leiding toen linksbuiten Botvliet een laag schot inzond (0-1). Na enige mislukte Benesse-aanvallen was het J. de Jonge, die van oen aarzeling van Prummel profiteerde en onhoudbaar langs West dorp knalde (0-2). Renesse, dat tot nu toe met 10 man had gespeeld, werd vclledig door hot verschijnen van J. Koster. Zij slaagde er in het spel te verplaatsen, maar succes bleef voor lopig uit, mede door het goed ingrij pen van linksback Baart. In do 30ste minuut echter gelukte het J. Koster op een goede pass door te breken en Schults onhoudbaar te passeren (1-2). Mot dozo stand werd gedraaid. Na de rust waren de eerste aanvallen voor MEVO en in do, 2e minuut bracht de Jonge de stand op 1-3. Bij Renesse ging hierna Prummel spil en v. Bevo- ren linksback spelen. De nieuwe spil zette met lange trappen zijn voorhoede aan het werk en met een fraai schot verkleinde linksbuiten de Vos de ach terstand (2-3)^ Kort daarop maakte A. Kappers gelijk (3-3). Enige MEVO- aanvallen leverden niets op en het was de naar binnen gezwenkte de Vos die Rer.esse een voorsprong bezorgde (4-3). Even later werd deze speler naar de kleedkamer verwezen daar hij met beide benen naar een tegenstander sprong. Niettemin vergrootte G. Dor- reinan na een doorbraak Rcncsso's voorsprong (5-3) en toen hij 10 minu ten voor tijd weer doorbrak werd hij ten val gebracht. A. Kappers nam do toegestane strafschop onberispelijk en zo kwam de eindstand met 6-3. Scheids rechter Speelman deed zijn best, maar was er wel eens naast met zijn be slissingen. Ingezonden mededeling HAZET, BEODEN. EN STAAI FEUILLETON MAARTJE ZELDENRIJK Ze richtte zich half op en keek hem nieuwsgierig aan, niet-begrijpend. „Zo? En wat is dat dan?" „Dit", zei hij opeens ongewoon zacht, en voor het meisje zich kon realiseren wat er gebeurde, had Wim zich over haar heengebogen en zijn lippen op de hare gedrukt. Maar on middellijk daarna schrok hij van zijn brutaliteit. Goeie genade, stel je voor dat ze kwaad wordt en het thuis ver telt. dan heb ik kans, dat de boer me vanavond nog de deur uitschopt en dan ben ik m'n baan bij Zwarts ook nog kwijt misschien.Nu zou ze wel opspringen en nijdig weglo pen Misschien kreeg hij wel een draai om zij'n oren Maar dit alles gebeurde niet. Na dat ze gekust was, sloot ze even de ogen en zuchtte. Toen opende Janr\je ze weer en keek de jongen aan, ter wijl er een begin van een glimlach op haar gezicht, dat enigszins rood geworden was, kwam. Hij schepte moed. Het viel blijk baar nogal mee. „Benben je nu niet boos?" vroeg hij, voor het eerst haar tutoyerend. Nu lachte ze, zodat de befaamde kuiltjes weer in haar wangen kwa men. „Och nee", antwoordde ze zacht, „een zoen...." „Dus als ik het nog eens deed, liep ik de kans een oplawaai te krijgen?" Ze viel weer achterover in het gras en rekte zich uit. „Misschien", ant- wordde ze uitdagend. „Je zoudt het kunnen proberen. Dat hoefde ze geen tweede keer te zeggen, want binnen een seconde had hij zijn armen om haar heen geslagen en zoende hij haar opnieuwen toen nog eensen toen nog een keer Tot ze er genoeg van kreeg. Zacht, maar beslist werkte ze zich uit zijn omhelzing los en ging rechtop zitten. „Nou, zei ze ten slotte, trachtend haar kapsel weer in orde te brengen, „je durft het, hoor. Het is van het ene uiterste in het andere." Hij keek haar een beetje be schaamd aan. „Ik weet zelf niet, hoe ik daar opeens toe kwam", veront schuldigde hij zich. „Weet je, jij bent altijd zo vriendelijk tegen me ge weest, van de eerste dag af, dat ik bij jullie werkte. Ik heb je al lang bewonderd, maar vanavond, toen je zo naast me lag, kreeg ik opeens een neiging om je te zoenen." „En dat deed je dan ook maar met een, op gevaar af, dat ik je daarvoor een tik om je oren zou geven." „Ja, dat dacht ik ook, toen ik je de eerste zoen had gegeven. Ik dacht: straks vertelt ze het aan haar vader en dan schopt die me de deur uit en ben ik gelijktijdig m'n betrekking ook kwijt." „Nu", antwoordde ze luchtig, „zo'n vaart loopt het niet. Maar wees ver standig, laat thuis alsjeblieft niets merken, want dan kon je wel eens gelijk hebben. Vader is een beste man, maar hij is van mening, dat ik met een boer moet trouwen, omdat hij geen zoon heeft. Dat vind hij al heel erg. En als hij iets zou merken van een verstandhouding tussen ons, dan denkt hij zeker onmiddellijk al daaraan." „Gek", zei hij opeens, „dat jij zo heel anders bent dan je zuster." „O, Nel, ja, dat is net zo'n halve jongen. Als je het gewaagd had om Nel een zoen te geven, had je kans gehad, dat ze je de ogen uit je hoofd had gekrabd. Die leeft alleen maar voor de boerderij." Ze stonden op, want het begon al aardig donker te worden. „Ik denk", zei ze ten slotte, „dat je er toch verstandig aan zult doen, om maar weer via de dijk naar huis te fietsen. We moeten thuis niets la ten merken. Dan ga ik wel door het land. Ik weet de weg en dan ben ik nog eerder thuis." „Ik vind het best", antwoordde hij, „maar dan eerst nog een zoen „Jij hebt de smaak beet, geloof ik", antwoordde ze lachend, maar ze nam toch zijn hoofd tussen haar handen en kuste hem hartelijk terug. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1953 | | pagina 5