DE ZIERIKZEESCHE COURANT Generaal Gruenther acht N.A.T.O.- vorderingen fantastisch ZIERIKZEESCHEHNIEI1WSB0DE ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIÊN. PrlJs per 3 maanden by vooruitbetaling f 2,47, per week 19 cent. Losse nummers 10 cent. Verschijnt 3 maal per week. Advertentieprijs 15 cent per m.m. Succesjes (max. 15 m.m.) f 1 per stuk. ZATERDAG 19 DECEMBER 1953 WAARIN OPGENOMEN 1797-1889 Red. M. J. BIJ DE VAATE - Tc No. 17458 - 110e Jaargang REDACTIE EN ADMINISTRATIE j Lange Nobelstraat A 171, Zleriluee. Potlbu» nr. 1, Telefoon nr. 32, Girorekening nr. 137677 - Uitgave: N.V. Drukkerij voorh. Lakenman Ochtman - Lange Nobelitreet A 171 Zleriluee. Nog geen kans op vermindering van legers Generaal Gruenther, de Gealli eerde opperbevelhebber in Europa, heeft deze week in de Noordatlan- tlsche Raad verklaard, dat de voor uitgang van de NAVO op militair gebied dit Jaar „fantastisch" is ge weest, als men de moeilijkheden, waarvoor de organisatie geplaatst was, In aanmerking neemt. Hij ging in zijn voldoening ever do resultaten van 1953 veel verder don verschillende deelnemers aan de ministers-conferentie, die in zijn rede voering van gisteren de vooruitgang „aanzienlijk" of „bevrodigond" had den genoemd. De generale staf, aldus Gruenther, kan zich nu in veel grotere mate dan voorheen, gaan bezighouden met het maken van plannen op lange termijn, daar de urgentere problemen afgezien van het nog bestaande te kort op het gebied van do luchtmacht grotendeels zijn opgelost. De opperbevelhebber waarschuwde do ministers echter, zich niet te veel te laten leiden door de veronderstelling De „Willem Ruys" voor de 36e maal naar Indonesië Met 650 passagiers aan boord velen stellen in deze tijd hun boeking uit wegens de komende feestdagen vertrok do „Willem Ruys" Woensdag middag voor de 36o maal naar Indo nesië. Onder deze passagiers bevinden er zich 19, nL 16 Engelsen, 2 Fran sen en een Nederlander, die er een soort cruise van maken en derhalve ook met hetzelfde schip terugkeren, na eerst ongeveer een weck in Indonesië het vnartuig als hótol te hebben ge bruikt. In Indonesië gt*"111 enkele ex cursies voor hen cp het programma. Intussen zijn aan boord voor de ko mende Kerstdagen verschillende voor zieningen getroffen. Men den lef het Kerstfeest in de Rode Zee te zullen vieren, waarbij de Kerstnacht door klokgelui 2al worden ingeluid. Natuur lijk zal er een speciaal Kerstmenn zijn en voor het Oudejaar heeft de kok gedacht aan 7500 oliebollen. Bij de familie ten Brummelen- Hofmnn, wonende aan de Oude Leede- Veg te Pijnacker, is een drieling ge boren, 2 meisjes on 1 jongen. De meis jes wegen elk ca* 3 pond en de jongen bijna 4 pond. De kinderen zijn gezond, maar moesten toch voor couveuse-be handeling naar het Oude en Nieuwe Gasthuis te Delft worden overgebracht. De moeder maakt het goed. Het echt paar bezat reeds 3 kinderen. dat het gebruik van nieuwe wapens vermindering van de omvang der strijd krachten mogelijk zal maken. Hoewel hot mogelijk is, dat die veronderstelling uiteindelijk juist zal blijken te zijn, raadde Gruenther de ministers aan, af te wachten tot het inderdaad zo ver Stad en Provincie ZIERIKZEE Zicrikzec heeft „witte" agenten Op de vi;rsprong Schuithaven-Mol- Dam-Nobelstraat en aan da Zuidhaven poort heeft de politie een verkeers agent moeten posteren, geüniformeerd als in de grote steden, met wit hoofd deksel en half witte mouwen. Het vor,- neer op genoemde plaatsen is vooral 's avonds tussen vijf en zes uur dei1- mate druk dat een verkeersagent nood zakelijk bleek. Men heeft eerst ge tracht het verkeer te regelen met lichtsignalen in de vorm van electnj- sohe lampjes, maar de chauffeurs van de G.M.C.'s zagen in het duister de sig nalen maar nauwelijks, zodat tot an dere maatregelen ter meerdere veilig heid moest worden overgegaan. Hulp van do rijkspolitie is ingeroepen om tot de Kerstdagen mede te helpen het verkeer op de drukste punten te re gelen. Heropening Slagerij L. Berman „Kijk-wljs"-toonbank nieuwtje voor Zierikzee Nog niet lang geleden was de Hoofdpoortstraat een toonbeeld van trieste verwoesting. Inmiddels is reeds veel ten goede gekeerd, maar de heer L. Berman zette een bijzon der accentje op de restauratie, door zijn in deze straat gelegen slagerij een nieuw interieur te geven. Hij deed het met een „Kijk-wijs"-toon- bank, een nieuwigheid die wij in Zie rikzee nog niet rijn tegengekomen. Deze speciale toonbank neemt voor een deel de functie van etalage over. Aan de voorzijde is de geheel in mar mer uitgevoerde toonbank, voorzien van een vitrine. Hierin komen de schalen diverse slagerswaren, die door het „kijkende" publiek naar keuze worden „aangewezen". Kijken en wijzen is dus het systeem. De werkzaamheden kan de slager ver richten aan een werkbank, die achter in de winkel is opgesteld. De toon bank is in schuine stand opgesteld, Algemene Vergadering Nutsdepartement Woendagavond hield het Nutsde partement een algemene vergadering in de koffiekamer van de Concert zaal. De belangstelling voor deze ver gadering was gering, waarover de voorzitter, de heer D. C. A. Lugt, in zijn openingswoord zijn teleurstelling uitsprak, doch welke hij weet aan de alom heersende vergadermoeheid. Spr. memoreerde vervolgens, in het kort, hetgeen sinds de vorige alge mene vergadering was gebeurd, i.e. de watersnoodramp, waarbij het de partement 4 leden verloor, welke vervolgens enige ogenblikken staan de werden herdacht. Daar de notu len vermoedelijk verloren zijn gegaan ten huize van de secretaris, volgde hierna het financieel verslag van de penningmeester, de heer J. J. Stols. De rekening over het afgelopen boek jaar wees aan f 2543,72 in ontvang sten en in uitgaven f 1831,24, dus een batig slot ad f 712,48 (vorig jaar was er een nadelig slot van f 287,96). De penningmeester lichtte toe dat het gunstig resultaat te danken was aan de exta-bijdrage van 468 leden welke f 467,50 opbracht en aan het feit dat minder avonden konden worden ge geven. Het aantal leden liep in het afgelopen jaar terug met 6 en be droeg 489 (326 A-leden en 163 B- leden). Sinds het afsluiten der reke ning verminderde het echter door vertrek en overlijden nog met 50, re den waarom de voorzitter de aanwe zigen met klem opwekte in eigen kring propaganda te maken voor het Nut, opdat deze achterstand spoedig zal zijn ingehaald, eventueel over troffen. Namens de commissie tot na zien der rekening adviseerde de heer A. B. Visser tot goedkeuring, waar toe de vergadering besloot. De voor zitter deed vervolgens enige mede delingen over de komende avonden. Voor Vrijdag 18 December was een ontspanningsavond vastgesteld, te verzorgen door de goochelaar Lang- hlni en een pianist-accordeonist. Op 15 Januari hoopt de toneelgroep „Ja cob van Lennep" uit Breda op te tre den, wat dan de 5e keer voor het de partement zal zijn en in Februari zal een voordrachtavond volgen, te ver zorgen door mevr. Aafje Top. Nog 2 mooie avonden zullen volgen, waar voor o.a. contact is opgenomen met dr. Portielje uit Amsterdam. Tot commissarissen van de Nuts- spaarbank werden benoemd de heren M. Doeleman H.Jz. en J. J. Stols, zulks in de plaats van de heren C. M. Bal en J. S. Hoogstra. Wegens periodieke aftreding van de heer W. Donker, werd tot lid van de finan ciële commissie benoemd de heer A. Sies. De heer Gerritsen kon de ver heugende medeceling doen dat de volgende maand met de bouw van de nieuwe Nutsklmterschool zal wor den begonnen. Bij de rondvraag kwam de Nutsbi- bliotheek ter sprake, waarbij de voor zitter met dankbaarheid gewaagde van de ondervonden hulp en steun van verschillende zijden. Dank zij het hoofdbestuur kon reeds voor f 250 nieuwe boeken worden aangeschaft en een Zeeuwse boekhandelaar heeft een partij boeken voor de bibliotheek geschonken. Het aantal lezers is nog niet op peil, en de voorzitter wekte de leden op ook voor de bibliotheek propaganda te maken. Met de ver heugende mededeling dat het hoofd bestuur het departement het af te dragen quotum voor dit jaar heeft kwijtgescholden en een woord van dank voor de opkomst en de bespre kingen sloot de voorzitter vervolgens de vergadering. zodat de ruimte voor het publiek groter is geworden. Door een sier lijke kromming in de bank, wordt het hakblok aan het oog onttrokken. Het plaatsen van een dergelijke toon bank komt dus practisch neer op een complete interieurswijziging. Donderdagmorgen werd de zaak heropend door de voorzitter van de Zierikzeese slagersvereniging, de heer C. J. Simmers, die de heer Berman van harte complimenteerde met het genomen initiatief. Spr. herinnerde aan de prettige samenwerking tij dens de moeilijke maanden na de ramp, waarvoor hij zijn collega dankte en tenslotte de wens uitsprak dat de eigenaar nog jaren plezier zal mogen hebben van de prachtige eta lage en toonbank. De „ergste" straat heeft er een fraaie zaak bijgekregen. Dc Zondagartsendienst te Zierikzee Zondag 20 December: Dr Vogelaar. Rotterdammer begint radiateurenfabriekje In een bedrijfsgebouwtje, gelegen achter de smederij van de heer G. Geluk aan de Provinciale Straatweg (bereikbaar via eerste linkse dwars weg van 's-Hcer Lauwendorp) heeft de heer D. J. van Steenbruggen, af komstig uit Rotterdam, een radiateu renfabriekje ingericht. Radiateuren van zwaar materieel, als bulldozers, drug- lines, tractoren enz., kunnen hier vak kundig worden gerepareerd, door toe passing van het zg. „blizzardsysteem", waardoor de levensduur practisch vrij wel onbeperkt wordt en zelfs een aan rijding geen nadelige gevolgen behoeft te hebben. In de bedrijfsruimte is op gesteld een radiateurhak, voor het op sporen van verstoppingen en lekkon, een zetbank, eon reduceerblok met com pressor, een zuur-reinigingsinstallatie en een lakspuitinstallatie. Er schijnt vooral nu veel zwaar materieel is ingezet op het eiland aan een dergelijke inrichting grote be hoefte te bestaan. Naar ons werd ver teld moeten radiateurreparaties zelfs over water worden uitgevoerd. Het fa briekje, thans nog bescheiden van op-- zet, heeft derhalve zeker ontwikkélingst- kansen' in zioh« Geslaagde ontspannigsavond C.N.V. „Dc Korte Golf" op de planken „Is er verwantschap tussen de Ad ventstijd en het werk van het C.N.V.", deze vraag stelde de heer Borstlap zich in een kort propagandistisch woord dat hij sprak op de Donderdag in het Verenigingsgebouw gehouden ontspan ningsavond van het C.N.V., onder voor zitterschap van de heer L. van Sluis. Spr. meende de vraag bevestigend te kunnen beantwoorden, want de Heiland in de Kerstnacht geboren en de dagen lijkse broodwinning zijn giften van een en dezelfde God. Spr. zag echte* een groot verschil liggen tussen de pionierstijd van de vakbo-eging en de huidige periode. De pioniers wisten waarvoor zij vochten, maar thans lijkt het wel als een handvol hoofdbestuur ders de zaken op moet knappen. Alsof het C.N.V. zoveel duizend contributier bctalers heeft, maar geen leden. Spr. betreurde dit en riep op tot activiteit). Zich kerend tot de ongeorganiseerden, verweet hij hen het profiteren vari de offers, die anderen brengen. Zien- do op de Christelijke vakbeweging wordt het bidden danken, naar inzicht van spr., voor het feit dat God vfwakte menselijke krachten wil gebruiken voor de komst van Zijn Koninkrijk; Het gezelschap „Do Korte Golf" bracht hierna een vlot en pittig pro gramma op do plankon, waarvan een volle, zaal heeft genoten. De zanger Gerard Ho beschikt over een prach tige stem, die hij in het lichtere genré, uitstekend uitbuit; zeemansliederen en vooral de warmbloedige negro-spiri tuals en Kerstliederen vormden hoog tepunten van zijn repertoire. De violist Nador Bela heeft het echte Balkan;- rhythme in de vingertoppen en bracht met vaart de czardas. Rita Veth is een declnmatrice, die uitbundigheden net binnen do perken van ©en behoor lijke technische beheersing Weet te houden. Do conferentier-zanger Henk Eggersma krijgt de zaal gemakkelijk aan ccn touwtje, hetgeen hij telkens met kennelijke liefde voor het pu bliek deed. Kostelijk waren zijn imi taties en parodieën. In een aantal leuke schetsjes zond de Korte Golf heel wat grappigs do wereld in. Zo werd hot een gezellige avond, in do pauzo waarvan een verloting werd ge houden. De heer Borstlap sloot de bijeenkomst op do gebruikelijke wijze. -NIEUWJAARS WENSEN- In het nummer van 31 December a.a. zullen wij wederom gaarne Nieuwjaarsadvertenties plaatsen tegen het speciale tarief van 10 cent per m.m. met een maximum van 30 m.m. Deze annonces worden gaarne zo spoedig mogelijk inge wacht, doch uiterlijk 24 December 12 uur. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Afd. Advertenties - Tel. 32. RENESSE Ophalen huisvuil Naar ons van de gemeente-secre tarie wordt medegedeeld, zal het huisvuil i.v.m. de komende feestda gen worden opgehaald op 23- en 30 December. Daarna weer zoals ge woonlijk elke Vrijdag. Uitslag étalagewedstrijd Bij de in de Sint Nicolaas-week ge houden etalagewedstrijd viel de eer ste prijs ten deel aan de heer N. A. Krijnse Locker (wisselbeker), de tweede prijs (lauwertak) werd toege kend aan de heer L A. Bakker en de derde prijs (medaille) aan de heer W. GUijamse. De commissie ter be oordeling van de etalages bestond uit mevr. Simons en de heren D. Hack en J. L. Kristelijn. Opgemerkt dient nog dat over het algemeen van de zijde der winkeliers niet die aandacht aan de etalages was besteed, als verwacht mocht worden. SCHARENDIJKE Zondag wordt noodkerk ingewijd Voor Scharendijke (gemeente Ei kerzee) is het Zondag 20 December een blijde dag. Dan zal in dit dorp een noodkerk worden ingewijd. In dit- houten kerkgebouw, dat ongeveer 200 personen kan bevatten, zullen de gezamenlijke diensten, zoals die van af April jl. reeds in allerlei steeds te kleine lokaliteiten door de Geref. Kerk van Scharendijke en de Ned. Herv. Gemeente van Eikerzee werden georganiseerd, worden voortgezet. De plaatselijke predikanten H. M. Kui- tert en A. P. Nauta zullen om beur ten voorgaan in deze diensten, die uitgaan van de gezamenlijke kerke raden. Een schaduw over dit alles werpt het feit, dat het Geref. kerkgebouw te Scharendijke nog steeds niet is hersteld en dat in Eikerzee aanstonds een kerk zal staan zonder huizen, om dat dit dorp volgens de laatste ge gevens niet mag worden herbouwd. Dit neemt echter iiiet'weg, dat er dankbaarheid is bij zeer velen, nu de gezamenlijke diensten kunnen voort gezet worden in een voor de gods dienstoefening meer gepaste omge ving. OOSTERLAND Herbegrafenis rampslachtoffers Is de vorige week de familie van wijlen de heer H. Verhoek (7 perso nen) alhier op de algemene begraaf plaats herbegraven, zijnde allen slacht offers van de watersnood, Dinsdag jL is de heer A. v. d. Maas, terwijl Don derdag de familie van wijlen de heer Jac. Hendrikse ter ruste is gelegd. Allen zijn overgebracht van de nood- begraafplaats aan de Vluohthaven t® Zijp®. Weer avonddiensten op - Zondagen In verband met het feit dat zo wél de Oud Geref. Kerk als de Geref. Ge meente alhier weer van electrisch licht zijn voorzien, kunnen voortaan de avonddiensten in beide kerkgebouwen weer doorgang vinden. In eerstgenoem de kerk zal a.8. Zondag Ds. Mieras van Krimpen ad. IJssel voorgaan, ter wijl in de laatstgenoemde de heer Cabaret van Rotterdam zal optreden. zullei. kunnen worden in de barakken bestemd voor Rijksarbeiders, betrok ken bij dijkdichting en herverkaveling. Wat betreft het vliegveld, schijnt de K.L.M. nog steeds belangstelling voor het gebouwtje te bebboa. Een verte genwoordiger van de Ne«L Vereniging van Huisvrouwen zal worden gevraagd in sommige gevallen het bestuur van de Stichting van advies te willen die nen. De directeur van het E.T.I. is gevraagd de mogelijkheden van cliam- pionteelt in bunkers op het eiland te willen onderzoeken. Overeenkomstig een desbetreffend verzoek zal aan de CLM.M.C. (noodlijdend geworden door de ramp) een weg worden gewezen ter mogelijke overbrugging van de fi nanciële moeilijkheden. Ter zake van de kwestie tram-bus is een telegram' aan de minister uitgegaan. Aan G.S. zal worden verzocht, de bouw van een veerhuis aan de Val zulks in ver band met de te wijzigen aanlegplaats van de boot in handen te geven van de Stichting. Amsterdamse Gemeenteraad naar Schouwen-Duiveland De gemeenteraad van Amsterdam zal op 12 en 13 Januari a.s. een bezoek brengen aan Schouwen en Duiveland, het eiland dat de hoofdstad heeft ge adopteerd na de nationale ramp van 1 Februari, Stichting Nieuw „Schouwen Duiveland" Op de jongste bestuursvergadering van de Stichting „Nieuw Schouwen- Duiveland", werd gesteld dat de op to richten herstelcommissies in de di verse gemeenten op het eiland, niet identiek mogen zijn met do colleges) van B. en W. De hersteloomknissieö moeten zo breed mogelijk samengesteld zijn en hebben do bevordering van het tempo ten doel. De I.V.H.-'wérkgroep te Zierikzee (die nog aanzienlijk zal worden uitgebreid) zon worden inge schakeld bij de herverkaveling. Van de zijde van de groep evenwel werd vep- zocht te werk te mogen worden ge- V0rQ0IlKillG 6teld in de Wederopbouwsector. Het ministerie van Wederopbouw heeft be richt dan bouwvakarbeiders geplaatst OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO O Conservatief ls Iemand, die van mening ls, dat niets ooit voor de eerste keer mag wor- O X den gedaan. X ooooooïïoooïooogoogoggoo Het K. N. M. I. voorspelt tot Zaterdagavond: Plaatselijk lichte vorst Verspreide opklaringen en tijdelijk nevel of mist; overwegend droog weer; weinig wind, na in de nacht en ochtend plaatselijk lichte vorst; dezelfde of iets lagere middagtempe- raturen. 20 Dec. Zon op 8.45, onder 16.30. Maan op 16.17, onder 9.01. 21 Dec. Zon op 8.46. onder 16.30. Maan op 17.31, onder 9.47. 22 Dec. Zon op 8.47, onder 10.31. Maan op 18.49, onder 10.20. Volle Maan: 20 Dec .te 17.30. Laatste Kwartier: 28 Dec. te 6.43. Springtij: 22 December. Doodtij: 30 December. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 20 Dec. 2.50 v.m. 15.10 n.m. 21 Dec. 3.40 v.m. 16.00 n.m. 22 Dec. 4.25 v.m. 16.47 n.m. BROUWERSHAVEN: 20 Dec. 2.15 v.m. 14.34 n.m. 21 Dec. 3.04 v.m. 15.21 n.m. 22 Dec. 3.50 v.m. 16.07 n.m. Bond van Plattelands vrouwen Zeeuwse Vereniging te Dordrecht bracht toneelstuk Voor de tweede maal sedert haar oprichting trad voor bovengenoemde Bond in het „Huis van Nassau" Woensdagavond op de toneelclub der Zeeuwse Vereniging „Luctor et Eme- go" te Dordrecht, waarvoor zoveel belangstelling bestond, dat de grote bovenzaal geheel gevuld was. Voor het gordijn vaneen spleet, verwelkomde de presidente van de eilandelijke bond, mevr. Legemaate- Lemson, de gasten en het talrijke pu bliek, waarop het woord was aan de tonelisten, die voor het voetlicht kwamen met ,,d' Ouwe Janna", een toneelstuk geschreven door de heer K. Koets, dat met een kleine wijzi ging aan het slot, had kunnen dienen als stuk voor de Bond voor Staats- pensionnering, waarvoor voorheen veel propaganda werd gemaakt met dergelijke toneelstukken. Een spe ciaal accent werd in het gegeven ge legd door de voordracht in dialect en wel het Zuidbevelands; hoewel het Schouws daarmee verschilt, was het voor Schouwse oren goed te volgen. Het taaleigen kwam wel eens in ver drukking, doordat Hollandse uit drukkingen in het Zeeuws werden overgezet, maar deze afwijkingen deden geen afbreuk aan het stuk zelf, dat voor een amateurvereniging goed over het voetlicht werd ge bracht. De vertolking was zo, dat vele toehoorders vochtige ogen kregen bij de dramatische belevenissen van ,,d' Ouwe Janna", omdat de vertolk ster van de titelrol uitstekend spel te zien gaf. De aankleding van de dames in de decoratieve Zuidbevelandse kle derdracht droeg er niet weinig toe bij het gegevene aantrekkelijk te maken en de gëwenste sfeer te stimuleren van dit tendenzstuk bij uitnemend heid. Een korte inhoud van het gebo- dene kan hier achterwege blijven, want dat zou toch de dramatiek niet kunnen weergeven die uit het hele stuk spreekt. Met een variant op de bekende uitspraak zou men met be trekking tot de tendens van het stuk kunnen zeggen: „Eer brengt een arme moeder met zorg tien kinderen groot, dan dat zes rijke kinderen haar koes teren in de nood". Slechts één der kinderen voldeed aan haar kinder plicht totdat zij niet meer kon, terwijl op 't laatst de tijdelijk verloren zoon zijn moeder redde op de drempel van het bestedelingenhuis, waarheen ze zou moeten verhuizen uit haar scha mele woning. De bijfiguren gaven geen onver dienstelijk spel te zien; zo Moatje, Leune, Jewanna en vooral ook Keetje, de zwakke, maar de sterke van ka rakter. Aan het slot klonk het „Stille nacht" bij de brandende kerstboom en vertolkte „de meëster" een pak kende declamatie. Als dank voor het gebodene ontvin gen de tonelisten van de presidente een souvenir, waarvoor de heer Goed hart namens allen dank zei. Noodzakelijke Voorbereiding Onze voorbereiding valt meteen met de deur in huis. Voorop moet gesteld worden dat met Kerstmis herdacht wordt dat God het is die in Christus tot ons komt. Niet komt een zekere Christus, noch de afschadu wing van een zekere „hogere macht". Maar in Kerstmis ontmoet ons in Christus God. Dit Kerstfeest 1953, waarop wij ons voorbereiden willen, is niet bij ieder een gewild. Er zijn er voor wie dit feest niet prettig aan doet. Wie per soonlijk zo heel veel te verwerken heeft, is er lang niet altijd aan toe. Nu weten we wel dat deze rede nering niet opgaat. En dat zij fout is ten aanzien van het Kerstfeest. Maar daarmeee zijn we er niet van af ten aanzien van allen, die dit jaar door verlies van „het eigene" zijn ge troffen. Laat het daarom duidelijk onder streept zijn, wat in de aanvang is gezegd: Kerstmis kan alleen dan ten allen tijde „gevierd" worden, als de inhoud ervan aan bod mag komen. Dan is de viering niet strijdig met ons wedervaren; dan is het niet on mogelijk. Want in het kindeke Jezus komt God zelve. Niet voor de mens in goe den doen, niet voor de mens in vol ornaat, niet als sluitstuk van onze eigen binnenhuis-architectuur. Maar als de God en de Vader „die het ge broken riet niet verbreekt". Deze voorbereiding op de inhoud van Kerst is nodig om, zoals we zijn, ook van waarlijk Kerst-vieren te kunnen spreken. B.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1953 | | pagina 1