Stad en Provincie ZIERIKZEE Mdj, D. J. Krcllo alhier slaagde te Rotterdam voor het diploma wijk verpleegster. Zij volgde hiertoe eei* opleidingscursus uitgaande van „Het Groene Kruis". Varkenshoudersvereniging „Tot Steun" Onder voorzitterschap van do hcqc G» M. Bij de Vaat» hield do varkena- houdersvereniging „Tot Steun" de 17e algemene vergadering. In zijn openings woord stond de voorzitter oen ogen- blik stil bij de ramp, die hot eiland trof. Herdacht werden do gezinnen van een drietal leden, die jammerlijk zijn omgekomen, t.w. de families P. Lema^ M. 1 luitbrand en P. H. Fondse. Ook werd herdacht het overleden lid de heer G Nuyens, die lid was vana* de oprichting der vereniging en enkele jaren ijverig de merktang hanteerde. Uit het financieel verslag blijkt, dat over hot verenigtngajaar een batig aal- do kan worden gebookt van f 194. Het lidmaatschap werd bepaald op f 1 per jaar. De maandelijkse premie per varken werd vastgesteld op f 0,75. Het voorbehoedend inenten zal in 1954 ge heel uit de kas worden betaald. Bij de rondvraag kwamen onkolo vragen naar voren betreffende het uitdelen der biggen en over de uitkering van de geleden schade. De aftredende bestuurs leden Fr. Berrevoets en M. van den Hoek worden m.a.s. herkozen. RENESSE Actie van de Middenstand Op een dezer dagen gehouden ver gadering is besloten voor do as. feest dagen het publiek bijzondero attracties te bereiden. De zaken pakken uit on het kopend publiek zal bijzondere voor delen goboden worden. Hierover ko men nog nadere aankondigingen per advertenties en circulaires. Een etala gewedstrijd zal do winkeliors aanspo ren oxtru werk van hun zaken to ma ken, waarbij een wiaselbeker zal wor den toegekend nan de best verzorgde etalage. Do verdere aankondigingen die- no men nauwkeurig to volgen. BROUWERSHAVEN Filmprojectie-avond rampgebied Zaterdagavond vertoonde de heer J. v. d. Berge uit HaamStedo voor een talrijk puubliok in hótel „Jacob Cats" alhier een serie kleurenfoto's, die door hem gemaakt waren in het rampgebied. Spr. wist op een vlotte wijze de aan wezigen te boeien met een trip door het overstroomde eiland, waarbij hij beelden, die getuigden van vakman schap, inzonderheid de opnamen bij zonsondergang, op een sublieme wijze toelichtte. Brouwershaven genoot do primeur van deze projectie-avond, daar de beelden nog niet eerder wierden vertoond. Een diepe indruk op do aan wezigen maakten do opnamen, geno men bij do dichtingen van de Schelp- hoek on Ouwcrkerk. Na de pauze ver toonde de hoer v. d. Bcrgo diverse op namen uit Zwitsorland, die hij tijdens een vfleantie-reis heeft genomen. Do beelden, genomen van de borgtopfef en valleien, eveneens in kleuren maak ten do toeschouwers tot bewonderaars. Het geheel was goed verzorgd, zodat men op een welgeslaagde avond kan terugzien. Nn afloop besloot een ge zellig bal, door het plaatselijk dans,- orkest „De Amateurs" deze avond. NOOROGOCWE Twee vrachtauto's botsten Op de dijk bij de boerderij „Schrap- hage" is een vrachtauto van Gebra. II.thans woonachtig in het barakken- dorp to Noordgouwe, in botsing ge komen met een andere vrachtauto. De auto werd bestuurd door v. d. B, Beide auto's liepen lichte materiële schade op. De verkeerspolitie, die toe vallig ter plaatse was, stelde een on derzoek in naar de werking van do remmen. De Gemeenteraadsvergadering De laatste zin van het gemeente- raadsverslagt opgenomen in het num mer van Zaterdag 21 November, ge lieve tnon aldus te lezen i „voor hot barakken-dorp is wat betreft de ver lichting een regeling getroffen, maar hot wacht nog op de verdere uitvoe ring'*. OUWERKERK Ophalen huisvuil Burgemeester cn wethouders van Ouwerkork delen tnedo, dat in het vervolg, te beginnen op 25 November 1953, het huishoudvuil weer eenmaal per week en wol op Woensdagmorgen, aan de woningen zal worden opger haaid. Het zal dus van nu af aan verboden zijn zich op andere wijze te ontdoen van huisvuil dan dcor middel van de gemeentelijke ophaaldienst. Betreffende de fnecaliCn, welke niet door middel van oen septictank kun nen worden afgevoerd, is bepaald, dat deze door de bewoners zelf moeten worden gedeponeerd in de daarvoor bestemde silo op do boerderij van do burgemeester. Voorzover de woningen niet over w.c 's beschikken, moeten nood-w.c 's worden gemaakt. Voer dit doel wordt tegen een geringe vergoeding hout bo- schikbaar gesteld, waarvoor men zich kan wenden tot de heer A. M. Smits. Een leder wordt aangeraden om vooral zijn volle medewerking te vcr- lonon om de gemeente zo schoon mo gelijk te houden, medo met hot oog op do volksgezondheid. BRU1N1SSE J, OTTE W.zn To iJsselmondo, waar hij do laatste) jaren woonachtig was, overleed op 74- jarigo leeftijd, do heer Jan Otte Wzfc Dczo oud-Bruinissonaar zocht het in zijn jonge tijd niet in do mossellen, maar kwam in do binnenschipferij te- rccht, terwijl hij later overschakelde op de kustvaart. Do twee coasters „Zwerver" en „Zijpe", waarvan hij samen met zijn zoons eigenaar was, voeren al geregeld van Noorwegen tot de Middellandse Zee, toon <le kustvaart nog niet die vlucht genomen had van tegenwoordig. Een der schepen werd later verkocht. Oudste inwoonster keert niet terug De oudste inwoonster van onze ge meente, de 92-jarige mej. Wil^elmina Visser, sodert de ramp geëvacueerd te Rotterdam, zal waarschijnlijk niet meer in do gemeen te terugkeren. Zij wordt thans verpleegd in het Rusthuis van Ouden van Dagen te Sommclsdijk en is uit dien hoofde van de Bevolkingls- kaarten van onze plaats afgevoerd. De oudste inwoonster is thans do even eens 92-jarige wed. T. van Gilöt-Ok- kerso, die zo krus is, dat zij nog ge regeld de kerkdiensten bezoekt. ANNA-JACOBAFOLDER Ouderavond Blz. Lagere School Do ouderavond werd door de voor zitter der vereuiging tot Stiohting en instandhouding ener School met den Bijbel, de heer A. G van Strien, op gebruikelijke wijze geopend. Hierna werden door mej. Wolff, aan do hand van een leesboekje, de .voordelen op gesomd van de onderwijsvernieuwing, wat vooral voor de eerste klas zeer belangrijk is. Door de heer W van Brakel werden enkele gedichten voor gedragen. Hierna kreeg do beer J P. van Dijk, hoofd der school het woord over: „Wat is do Unieoollecte". Om dit duidelijk te maken ging hij terug naar de Franse revolutie. In de pauze werd het werk der kinderen bezichr tigd. Met een filmprojector werden en kele mooie en practische filmpjes ver toond, welke vooral voor de kinderen zeer leerzaam zijn. De heer J. P. van Dijk sloot deze avond met dankgebed. Waarschuwing Bekendgemaakt wordt, dat: de ex ploitanten van de Stichting Hulp in Nood, waartegen in de dagbladen reeds werd gewaarschuwd, de laatste weken in Rotterdam en elders vernieuwde ao- tiviieit ontplooien. Opnieuw lopen enige mannen en vrouwen, de laatsteo meestal in vorpleegsterscostuum te col porteren mot het blaadje, waarvan het hoofd thans luidt: „Vereniging Hulp in Nood", orgaan ton bate van gratis gezinszorg en kinderzorg voor alle ge zindten. Het blaadje heeft evangeli serende strekking, terwijl do prijs daarvan niet is aangegeven. Toven|s werdt daarin gezinspeeld op het aan staande St. Nicolaasfeest en het Korst- feeat, waarop men dan bijeenkomsten wil organiseren voor kinderen en vol wassenen. De colporteurs(trices) ver tonen een legitimatiebewijs, hetwelk uiteraard generlei officieel karakter draagt. Er bestaat goon garantLo, dat eventuele giften wordon besteed nan hot dool, waarvoor deze worden ge vraagd. LAND- EN TUINBOUW Zeven millioen kg witte kool doorgedraaid Van de 17.280.000 kg. witte kool, in de maanden September on October aan de drie koolveilingen Broek op Lar.gendijk, Noord-Scharwoude en War- menhuizen aangevoerd, zijn 7.300.000 kg., dat is 42 procent, doorgedraaid^ De gemiddelde prijs bedroeg f 3,64 per 100 kg., minus f 1 heffing per 100 kg. voor het minimumprijzenfon'ds. In 1952 was do aanvoer 15.250.000 kg., met een gemiddelde opbrengst van f 4,77 per 100 kg., verminderd met f 0,50 heffing. In veilingkringen verwacht men niet, dat van do heffing dit jaar nog iets gerestitueerd zal worden in tegen stelling tot vorig jaar, toen er f 0,25 per 100 kg. i9 terugbetaald. De Franse cabaretzangeres Janine Toscane, van wie men vreesde, dat zij in handen van handelaars in blanke slavinnen was gevallen, daar zij 6edert vijf weken vermist werd, is thans in Caracas (Venezuela) aangetroffen. Zij wes in September naar Venezuela ver trokken. Bikini-haring, tonnenstelsel, hulp en loerende politie Niet' altijd zijn de „mopjes", die Eilandman krijgt toegestuurd hoe dankbaar is hij er voor voldoende in de pekel gezet om het te doen. Maar dat ls niet erg. Sommige grol len des dagelljksen levens, die er ook zijn, naast de moeiten en zorgen, zijn dat echter wel en zo was daar een meneer die tot zijn stomme verbazing een gekochte bokking In het donker licht zag afgeven. Een groenachtig fosforlserend licht. Een disgenoot kende de verklaring: de bokking was radio-actief en gevangen in de wa teren rond Bikini (het naar een zwempak genoemde eiland, o£ om gekeerd, zo men dat wil zien). Werkelijk diep medelijden heeft Eilandman gekregen met een van el ders ingekomen sociale werkster, die dagelijks hier haar plicht doet, onder lang geen gemakkelijke omstandig heden Een sociale werkster heeft twee belangrijke pijlen op de boog. In de eerste plaats werkt zij en heus niet zo zachtjes, want de noden zijn nog altijd vele en verder klopt haar sociale hart voor de mensheid en dat is een dubbele verdienste. En wat doet nu wel zo'n sociaal werkster? Nu, dat is kindertjes aankleden, kin dertjes eten geven, de „groten" de deur uitwerken naar school en dan natuurlijk de verzorging van het huls zelf. Juist bij deze bezigheid heeft onze sociale werkster heel Intensief kennis gemaakt met Schouwen-Dui- veland, zoals het altijd voor een partje nog bestaat. (Gek, juist in dit opzicht heeft de vloed niet veel schade aangericht). Kijk, het is wel een beetje moeilijk onderwerp voor de krant, maar, spoedig had de so ciale werkster ontdekt, dat de plaats waarnaar zelfs koningen en keizers moeten gaan, midden in de tuin stond. Juist op die plaats lagen er moeilijkheden die een huisgezin in het ongerede zouden kunnen doen ge raken. Zelfs op die plaats heeft de sociale werkster plichten en zoals ge leerd op de cursus, toog zij aan hot werk met emmers water, die naarstig leeg werden gegooid, allemaal op die bewuste plaats. Ach, die sociale werk ster heeft de teleurstelling van de dag geboekt, want toen zij ook nog GESPREKKEN VAN EILANDMAN een bezemsteel te baat nam, om de veronderstelde haperingen weg te werken, heeft zij de bittere konse- kwenties van het tonnenstelsel moe ten ervaren, De cursus zal daar wel niet van hebben gerept, vermoedt Eilandman, die om der wille van de eilandelijke volksgezondheid en hy giëne een campagne wil gaan voeren, waarbij hij het het oog op mogelijke slagzinnen een eventueel comité in alle bescheidenheid wil attent maken op het feit dat trekker toevallig wil rijmen op lekker. De rest kan dan niet moeilijk meer zijn. En wat is er al weer veel gebeurd de laatste weken. Eilandman stond bij de breikelders van Brijdorpe. Hoe smartelijk toepasselijk is die naam geworden en hij zag hoe Harold Rus sell het eikje vasthield daar op het dorpscentrum van Ouwerkerk. Nooit heeft Eilandman de betekenis van wederzijdse hulp zo goed gevoeld als op dat bijzondere ogenblik, toen daar tientallen vreemdelingen stonden sa- mengegroept rond dat kleine boompje Stuk voor stuk hebben deze mensen veel leed ondervonden, maar juist dit maakt hen zo ontvankelijk voor het leed van anderen. Een vrolijk gezel schap arriveerde, maar diep onder de indruk verlieten de Veteranen weer het Duivelandse rampgebied. Een dame is boos op de Zlerikzeese politie, die op de loer ligt In de Korte St. Janstraat, om mensen te vangen die de euvele moed hebben naar bo ven te fietsen (voor zover U het nog niet wist, dat mag niet hoorl). Zij schrijft: „Ja, we weten Inderdaad dat we daar niet mogen fietsen, al doen we 't nog zo graag". Doen we het toch, dan is het onze eigen schuld als het fout gaat, maar er fietsen ook mensen die van buiten het eiland kwamen en werkelijk onschuldig doorfietsten omdat het immers vroe ger wel mocht". Toch kregen deze mensen een bon en de dame wil een waarschuwing bepleiten. Maar ja, nu is het toch wel heel moeilijk voor de politie om te gaan schiften. Dit is een dame die het kan weten, dit een heer die nog leeft met het waan denkbeeld dat het mag omdat het vroeger mocht, daar ls weer een dame die het helemaal echt niet weet („hé agent, dat wist ik echt niet") en daar een heer die zelfs niet weet dat het vroeger wel mocht en nu niet meer mag. Nee, 't lijkt Eilandman onmogelijk, maar hij is de slechtste paedogoog beneden de rivieren en zou zorgeloos zonder borden, bepa lingen en wetten door het leven wil len dartelen, als het maar kon. Maar ziet U, altijd weer maar maarl Aanmelding en aangifte voor de Bevolkingsregisters Burgemeester en wethouders van Zierikzee; gelet op het bepaalde ln artikel 112 van het besluit bevolkingsboekhou ding, staatsblad 1936, nr. 342; herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de ar tikelen 3 tot en met 16 van genoemd besluit; brengen als voornaamste ter open bare kennis: 1. dat, behoudens afwijkingen, Ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, overwljld moet wor den opgenomen in één der bevol- klgsregisters; 2. dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der ge meente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nachtrust of de daar voor ln de plaats tredende rust te genieten; 3. dat ln geval van onzekerheid om trent het onder 2. vermelde, bij zondere voorschriften gelden; dat, behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het bevolkingsregister moet worden afgevoerd; 5. dat bij adresverandering binnen de gemeente de nodige wijzigin gen ln het bevolkingsregister moe ten worden aangebracht. Voorts ln verband met het boven staande: a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de ge meente mondeling of schriftelijk moet geschieden op de dag van, of uiterlijk vijf dagen na het ver trek (bij het verlaten van Neder land, ten hoogste vijf dagen te voren) of nh de adresverandering, met opgave van het laatste adreö en van de naam der gemeente, of van het land en de plaats, waar heen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met opgave van de naam van het hoofd van het gezin); b. dat aan de aangever van een ver trek, behoudens bijzondere geval len, onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of' toegezonden, welke hem client als bewijs van afmelding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het bestuur der Nederlandse ge meente, in welker bevolkingsre gister de persoon moet worden op genomen; c. dat ieder, die ln de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet en die jciog niet in een bevolkingsregister is opgenomen of die ten onrechte nog niet in het bevolkingsregister ener andere gemeente is opgeno men, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het gemeentebe stuur onder overlegging van een paspoort of ander identiteitsbe wijs, indien hij uit een plaats bul ten Nederland en van een ver huiskaart of legitimatiebewijzen, indien hij uit een andere gemeente van Nederland ls gekomen, tenzij hij overeenkomstig de desbetref fende bepalingen is vrijgesteld van aanmelding; d. dat bestuurders van instellingen, gestichten of schepen waarin per sonen onder enig bestuur inwonen, alsmede hotelhouders, pension houders en kamerverhuurders, uiterlijk vijf dagen na de opne ming of huisvesting of na het ver trek, mededeling moeten doen van de geslachtsnaam en de voorna men van ieder persoon, die langer dan veertien dagen in de instel ling, het gesticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opge nomen of gehuisvest, alsmede van ieder zodanig persoon, die daar uit vertrekt; e. dat overtreding van de voor schriften wordt gestraft volgens de wet; f. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 8.30 uur tot en met 12 uur bij de afdeling Bevolking der ge meentesecretarie. Zierikzee, 23 November 1953. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, SCHUURBEQUE BOEIJE. De secretaris, MULDER. TWAALFDE AANVULLENDE LIJST van slachtoffers (reeds opgegeven als vermist op de staat van 4 Maart 1953) der ge meente NIEUWERKERK (Z.). Naam en voornamen Geb.-datum Adres Hendrik J. Hendrikse 6- 9-1901 Slotweg 29 Johannis Aalbregtse 19-12-1919 Kempensweg 383 Bovenvermelde personen zijn thans geborgen. PREDIKBEURTEN Woensdag 25 November Dankdag Ned. Herv. Kerk Zierikzee: 8 uur n.m. Ds van Roon. Eikerzee: 10 uur Ds Kuitert, 2.30 uur Ds Nauta. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur Ds Meijer, 7 uur Ds Tiemersma (huwelijksbevesti ging). Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur Ds Bremmer. Zonnemalro: 10 uur Da Nagelkerke, 2.30 uur Da Tiemers ma. Schuddebeur»; 2.30 uur Ds Na gelkerke. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11.15 en 3 uur Db Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 7.30 uur Ds v. d. Kils. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur Ds P. Hon- koop te Rijssen; 27 Nov.: 3 uur huwe lijksbevestiging door Ds A. F. Hon- koop te Goes. Haamstede: 26 Nov.: 7 uur Ds P. Honkoop te Rijssen. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 23 Nov. Aanvoer 2211 dieren, nl. 1186 vette koeien, 722 varkens en 304 lammeren. Prijzen per kg: vette koeien f 2,54- 2,68, f 2,40-2,50, f 2,00-2,20, varkens f 1,86-1,83-1,80, lammeren (per stuk) f 95-85-75. Vette koeien: aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen als vorige week, prima's boven notering. Varkens: aanvoer even minder, handel rede lijk, dalende prijzen, prima exempla ren boven notering. Lammeren: aan voer korter, handel willig, goed prijs houdend. Aardappelen ROTTERDAM, 23 Nov. Klei- aardappelen (35 mm opw.): Eigen heimers f 13-14, Bintjes f 11,25-11,75, Bevèlanders f 13, Meerlanders f 10,50, IJsselster f 9,75-10. Voer aardappe len f 3,50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelBVOorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 23 Nov. Binnen landse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, doorsneekwaliteit op vocht- conditie tot f 27,05, de betere kwali teiten daarboven. Voedergranen: goed prijshoudend. Zomergerst f 21,25-22,50, grove ge schoonde daarboven; haver f 19,25- 20,25, blanke daarboven; rogge f 19- 20, 17 vochtgarantie tot f 20,25; mais, doorsneekwaliteit, vast tot f 27. Peulvruchten: zeer kalm en lager. Groene erwten f 40-49, schokkers f 60-70, bruine bonen tot f 95. SPORT VOETBAL District Zuid I. 3e kl. C. Dongen-Zierikzee 2.0; Roo- sendnnl-W.V.O. 5-0; R K.C.-H.E.R.O. 1-2; B.S.G-S GO. 6-3; V.E.S.-D.H.V. 1-1. Res. 3e kl. G. Zierikzee Il-Intemos II 0-2. Afdeling Zeeland. Ie kl. C. Burgh I-DreLschor I 4-0; Renesse I-Zlerikzee III 8-0. 2e kl. C. Renewe Il-Zonnematre 1 1-7; Burgh II-Dreisohor II 13-2. Renesse II-Zonnemairc I 1—7 Een in hot veld veel beter spolond Zonnemaire is er in geslaagd Roncsso II met duidelijke cijfers te kloppen. Vcomamelijk het boter aansluiten van de verdodiging, waarin rechtsback Ge- leijnso uitblonk, en het streven dor middcnlinio gnf do doorslag. .De ruit ging in mot eon 0-3 voorsprong van Zonneiuaire. Burgh II-Drclschor II 13—2 Burgh II heeft mot oijfers die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten Drcischor II in de pan gehakt. Met de rust had Burgh II reeds een 8-0 voorsprong. Even Vfoor tijd was scheids rechter v. 'd. Werf nog genoodzaakt de Burghspoler Duson wegens natrapi- pen uit -hot veld te zendon,. Renesse I—Zierikzee III 8-0 Toen de rust met stand 0-0 inging had zelfs de grootste Rcnesse-ohauvi- nist niet kunnen vermoeden dat do thuisclub nog zulk een groto overt- winning zou behalen. Renesso had voor de rust wel een kleine veldmeerdetj- heid, doch voer het dc>ol werd meestal te lang gewacht met het juiste afwer ken van de, vaak aardig opgezette, aan vallen. Bovendien was doelman Vor- scput in vorm. Wel wist J. Dalebout voor de rust neg te doelpunten, doch om onbegrijpelijke reden werd dit dcol- punt geannuleerd. Na de rust kwam een geheel gewijzigde Renesso-pJoeg in hot void. J. Dorreman, dio H. G Gili- jnmso verving ging rechtsback spelen, P. Remceus linksbinnen, J. Slcurlinks- holf,M. v. Splundor rechtsbuiten en J. Verboom rechtsbinnen. Dit bracht direct meer vaart in de voorhoede en reeds in de eerste minuut wist J. Da lebout mot een strak laag schot zijn ploeg do leiding t© bezorgen (1-0). Uit een good door A. Koster genomen hoekschop kopte J. Jonker mooi in (2-0). Zierikzee, dat blijkbaar voor de rust te veel van haar krachten had gevergd, bracht het niet verder dan tot enkele onsamenhangende aanval len, waarmede de Renease-verdediging wel raad wist. Uit een goed opgezette aanval bracht J. Verboom, no goed aangeven van M. v. Splundor, de stand f>p' 3f-0 en toen 1'. Remeeus alleen dcor de verdediging heen brak werd het 4-0. Met 2 goede schoten had J. Dalcbcut succes (6-0) en toen spil Jon ker tot in het strafschopgebied wist door te dringen schoot hij via back Maijs in (7-0). Ten slotto bracht J. Verboom mot een trekbal van buiten het strafschopgebied op fraaie wijte Je eindstand op 8-0, Zierikzee Il-Internos II 0—2 Zierikzee stelt op met: W. Goedo- geburo d.; J. Sc^ooncn en J. Doggvr o.; W. Wülemso, J. Rossen on G v. d. Westen ui.; A Koster, A Klink, L. Verloo, A. Verton en A'. v. d. Wca- ten v. Internos II, dat met Rood-Wit II de leiding heeft in deze afdeling, diende alles te geven om zich hot vurig spo» lende Zierikzee II van het l(]f te hou den. Technisch waren de gasten de meerderen, en dit kwam vooral tot uiting bij de strijd om do bal tussen de Ziorikzeo-voorhoedo cn do Intern nes-verdediging, dio het stopflersplli systeem hanteerde. Spoedig nouion de gasten do leiding toen rechtsbinnen van Nunen na een mislukte doelschop inschoot (0-1). Internos behield nog een tiental minuten hot beste van het spel, waarna Ziorikzoo fel kwam of- zetten. Een vrije trap van C. v. d Westen brnoht een kans voor Verloo dto oohtor verloren ging, en bij een schot van v. d. Westen redde do doel man Tot aan do rust golfde hot spol op cn neer, met hij bolde kooien doel- worstelingen, waaruit voor Zlorlkzed meer gevaar dreigde dan voor de be zoekers, Met een hoekschop schoot een der gasten tegen de paal, Dogger mist» eenmaal in uiterste nood een hoek schop en Schoonen op de doelfijn, waarna Dogger uiteindelijk het doel gebied wist te zuiveren. Aan de an dere zijde knapte de Internos-doelman een gevaarlijk wordende situatie door tastend op. Met stand 0-1 brak de rust aait. Na de rust oen voor de gelijkmaker spelend Zierikzee II. De voorhoede, herhaaldelijk door Rossen opgestuwd en waarin Verloo aan de stoplperspil geen vrijheid werd gelaten, kwam juist het bekende tikje te kort, dat nodig is voor een succes. We noteerden een goed schot van A. v. d. Westen, maar doelpunten bleven uit. De uitvallen der gasten bleven gevaarlijk. Eenmaal sloeg doelman Gocdegebure een hard schot over de lat, cn zoals hot meer gaat, aan deze zijde viel tenslotte we! een doelpunt, toen na 30 min., mid denvoor C. Maas vrij voor doel kwam'. In eerste instantie redde Goedegcbure doch de terugspringende bal schuift Maas in het net (0-2). Zierikzee ver slapte hierna enigermate, en good in grijpen van de doelman voorkwam een hogere score Van de gasten. Zierikzee blraoht hot nog tot een schot van Verton, waarmede de doelman wel raad wist, en toen de scheidsrechter het ein de aankondigde "was Zierikzee II mot ere ten onder gegaan tegen do reser ves van een dor sterkste Zuidelijke 2e klassers. Programma Afd. Zeeland. 28 Nov. 2e kl. C. Dreischor II-Mero II, 3 uur, acheidsr. J. K. v d. Voorde. 29 Nov. Ie kl. G Renesse I-Burgh I 2.30 uur, schcidsr. A. Th J. Jacobs. 2o kl. C. Renesse II-Burgh II, 12.30 uur, scheldsr. P. G W v. d. Ende. Zonnemaire I-Brouwershaven I, 2.30 uur, schcidsr. J. v. d. WorL ADVERTENTIES Met blijdschap gevten wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje, JACOMINA PIETERNELLA MARIA JAC. VAN DER SL1KKE A. VAN DER SLIKKE-KIK en kinderen. Renesse. 23 Nov. 1953. KLAAS KIK en WILLEMINA DE BRUINE hebben de eer U mede namens wederzijdse familie kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king D.V. zal plaats hebben op Vrijdag 4 Dec. a.s., des namidd. 2,30 uur te Bruinisse. Kerkelijke bevestiging des na middags 3 uur in de kerk der Geref, Gem. te Bruinisse door de Weleerw. heer ds. F. Mallan Oosterland, 't Hooge Huis A 195 Lange Dreef A 14 Toekomstig adres: Nieuwstxaat 45, Bruinisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1953 | | pagina 3