.Westenwind" een Franse film met Mij" "'t eerste de watersnood als achtergrond wereldoorlog Willem de Goede bemaakt belang rijke schenking aan de stad in 1933 DDD Twee interessante lezingen over bemesting en grondbewerking ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZATERDAG 14 NOVEMBER 1953 - No. 17443 - Jean Lods en zijn mannen waren bij sluiting Ouwerkerk Apparaat was nog gevaarlijk Onder hen die de vorige week toe- Dods medegedeeld. „Het vervult mij keken toen b(j" Ouwerkerk het Iaat- met grote trots de historische sluiting ste caisson aan de grond werd gezet van het dijkgat bij Ouwerkerk te voor het dijkherstel sinds de ramp hebben kunnen bijwonen. Dat mo- van Februari, bevond zich een Frans ment: die mannen die elkaar de hand film-regisseur en -scenarioschrijver, schudden en de rust die er van hen die de onmogelijkheid, van het his- uitging, het was grandioos. Deze torische moment zulke beelden te maken ais hij wel wenste „ervoer ge lijk een physieke pijn". Het was Jean Lods* een van de drie schrijvers (Louis Chavance en Pierre Leaud zijn de andere) van het scenario voor „Vent d'Ouest" (Wes tenwind), een Frans-Nederlandse rol prent van de filmproductiemaat schappij Antares-France te Parijs, waarvan de eerste Nederlandse op namen zijn voltooid en die over een half jaar het licht zal zien. Het verhaal van „Vent d'Ouest" zal gebaseerd zijn op de wederwaar digheden van 'n Nederlandse vracht wagenchauffeur die uit Parijs, waar hij zich op 1 Februari bevindt, naar Nederland gaat om hulp te bieden. Er zullen ongeveer zestig geënga geerde Nederlandse en Franse mede werkers in deze (niet-kleuren)-film optreden, behalve de velen die bij improvisatie in het stuk zullen wor den opgenomen. Het is niet de bedoeling al te veel bij de ramp te verwijlen maar ook en vooral reacties weer te geven, de psyche van getroffenen, helpers en werkers te weerspiegelen en de we deropbouw te belichten. Voor zover nodig en mogelijk zal van de Rege ringsvoorlichtingsdienst documenta tie worden betrokken. Vier weken lang denkt de heer Lods in ons land aan het werk te zijn, niet uitsluitend op Schouwen- Duiveland en Brabant, maar ook op het niet getroffen platteland en in een kleine stad, die voor dit doel nog moet worden uitgezocht. Daarna wordt het werk in Frankrijk vol tooid. Al deze bijzonderheden zijn de pers te Amsterdam door de heer Jean RECHTZAKEN plechtigheid heeft mij nog eens in het bijzopder bezield voor het werk waarmee wij zojuist zijn begonnen", zo besloot de heer Jean Lods. Ingezonden Mededeling KOU-KOORTS-GRIEP SANAPIRIN (Mijnhardt) veelvoudi ge geneeskracht door veelvoudige samenstelling. Prij« per koker 90 en 50 cL Het oude grondbezit der stad Zierikzee Eerste helft van de 15e eeuw bloeiperiode der stad De opstand en daaruit voort- Westen au Zieriksee en zich uitstrek- vloeiende grote overwinning voor de kende tot aan het Fikgat. burgers, bekend onder de naam van Het bleek inderdaad uodig te zijn „De Guldensporenslag", werd geleid de banden sterker te uiakeu, want üo door de Zeeuwse edelman Jan van N lamingen stonden niet alleen, bij wij- Renesse, die meer voor het Vlaamse ze van spreken, voor de deur, maar i&ls van haar .alter in de N^riee Gravenhuis gevoelde dan voor het ware, reeds tetis met het voorberer- losgeslagen en de toenmalige Zuider- »vcr Bolland regerende Henegouwse den van een nieuwe aanval, wake zee opgedreven. Vissen meer dan een jaar radio-actief In de nabijheid van Emmeloord m de Noordoostpolder stootte men Dins dag bij het ploegen op een mijn, dis nog uit de eerst© wereldoorlog da teerde. Men kon dit vaststellen aan de hand van de grondlagen, waarin de mijn werd gevonden. Zij was nog volkomen intact. Deskundigen werden er ijlings bijgehaald om haar te demon teren. Vermoedelijk is deze mijn des- geus hun grote diensten aan de Graaf bewezen. Nu de weelde over Zieriksce geko- meu is, streefde ook het stadsbestuur naar uitbreiding. Het mag als bekend worden aangenomen, dat door alle tij den heen een drang naar meer macht aanwijsbaar is. Ingezonden mededeling Zuiver en ontsmei uw huid met de hel I der vloei bare D.D.D. De jeuk bedaurt. de ziektekiemen wonden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Codificatie van het Nederlandse lied 150.000 volksliederen moeten worden verzameld Onder auspiciën vande Raad voor Hond zoogt poesjes Een paar maanden geleden heeft een poes van de familie Frauen- felder te Delft, het leven geschon ken aan drie poesjes. Ze trok zich echter niets van haar kroost aan en dat deed het moederhart van het negenjarige hondje van de familie spreken. Tippy, het hondje van de familie, ontfermde zich over de poesenkindertjes; het slaapt niet alleen met hen maar vervangt ook op waardige wijze de fles. Overigens weet Tippy ook nog aan ander voedsel te komen. Wat er bij de visbanken voor haar overschiet brengt ze mee naar huis voor haar beschermelingen.... Huis. H(j versloeg de Vlaamse en gelukkig evenals de vroeger plaats ge- Franse ridderschap op een zodanige vonden belegering in het voordeel van wijze, dat hun macht voor immer ge- Zierikzee en van het gehele graafschap broken was. Meer dan ooit was nu zou eindigen. voor het Gravenhuis over Holland Na de overwinning op de Vlamingen, het uur aangebroken om de band, welke in de gehele geschiedenis van welke reeds met Zieriksee bestond, Holland en Zeeland het hoogste glurior Britse geleerden, die een bezoek te versterken. Dit vond zyn oorzaak punt te noemen is, nl. de slug bij het de Nederlandse Volkszang, die in 1950 brengen aan de Montebello-eilanden, in verschillende omstandigheden. „manpad" te Haarlem, werd de toch tQt stand kwam, is een begin gemaakt hebben geconstateerd, dat enige vissen, reeds goede verslandhouding tussen de met de 0prjchting van een Neder- die ruim een jaar na de eerste Britse Allereerst was dc verhouding tus- Graaf en de stad Zieriksee nog voor- jands volksliedarchief, atoou:bomexplosie in dit gebied zijn sen Henegouwen en Vlaanderen verre trelfelijker. Het verdient in dit ver- Mel de instelling van dit archief, gevangen, sporen van radio-activiteit van gunstig te noemen, terwijl ander- nand vermeld te worden, dat de Hol- waarvoor <}e regering subsidie ver- vertonen. - zijds Jan van Renesse een niet onbe- landers bij bet „Manpad" ouder aan- leent WQrdt een ernstige achterstand De rotsen waren door de ontplof- langrijke aanhang onder do Zeeuwse voering stonden van Witte van Haam- ten opzjchte van het buitenland in- fing weggevaagd. -J-'" '-1—- edelen bezat. Het Graafschap Holland stede, terwijl na de slag op do Gouwe gekaald kwam lii<>rHnnr in pp.n minder aan- 613(14'.' /ii-riLr&nft van ziin hnlapf.rs ward gcamo positie len opzichte vat, Vlam- «„zet. Nederlandse volksliederen uit verle- deren te vorkeren. Met het oog op de De stad werd met vele privilegiën den en heden zodanig te verzamelen, vooruitgeschoven ligging van Zieriksee begiftigd en in hetzelfde jaar schenkt te ordenen en vast te leggen, dat zo- verwekt het geen verwondering, dat üicm, oudste zoon van Graaf Jan 11, wej de studie van het volkslied, als Willem III, vaak „do goede" genoemd, meij0 „aniens zijn vader, de parochie de practijk van de volkszang zich ui gezamenlijk overleg met zijn vader en bet grondgebied van Borrendamme daarop kunnen baseren. De huidige de genegenheid der Zicrikscênaren vee- auil Zieriksee. De gunsten blijven be- toestand is, dat de beschikbare ap- sterkt. stendigd en de eerdergenoemd© Willen paratuur geen voldoende inzicht geeft Beiden, vader en zoon, bcmaken een (><ie Goede" beveelt in 1330 aan de in de ontwikkeling, de culturele belangrijke schenking aan Zieriksce, parochie van Kerkwerve, dat zij Zie- waarde en juiste betekenis van het derverlamming, een virus, te isoleren hetgeen vermeld is in een brief van rLksee vrij zullen laten gebruiken de Nederlandse volkslied, en dus geen en te identificeren. Hierdoor is het 21 Mei 1303. Hierin staat onder meer öchorren van „adelsoort" en „mos- geordend overzicht biedt van het mogelijk geworden de scheikundige sa- te lezen: „dat wy ons heeren, omino sclen", waaruit tevens af te leiden is, beschikbare materiaal voor de volks- menstelling van het virus en vele van menigen getrouwen dienst, die sy onsen dat je Gouwe toen al aardig aan het zang. Een studie van het Nederland zijn eigenschappen vast te stellen- hecre onsen vader, ons ende den onsen opwassen moet zijn geweest. Het valt se volkslied in zijn geheel of in de- De ontdekkers van het virus zijn wel ende gctrouwelikcn gedacn heb- ldet t0 betwijfelen, dat deze schorren tails is thans bijna niet mogelijk, zon- dr. Toward Bachrach en dr. Carleton hen, dat wy altoes in onscr noodt gCZOcht zullen moeten worden op ©en ,jer een voorafgaande zeer omvang- dc ons be- rjjke en tijdrovende bronnenstudie, Wetenschap en Techniek Verwekker van kinderver lamming geïsoleerd en geïdentificeerd Twee Amerikaanse geleerden zijn cr geslaagd do verwekker van de kin- Den Haag heeft 104-jarige 's-Gra- Schwerdt, beiden verbonden aan de ondervonden hebben alsc wys te doene p]aats aan het einde x vii ,JX Colonne- Amerikaanse Nationale Academie van hadden, gheven mit desen brieve van kende Mosseloeweg. Een aantal jaren dje noodzakelijke volledigheid ,aan van Wetenschappen. Deze prestatie der bei- ons heeren wege, ons vader ende den later (1358) als do Gooikens Nicuwland- vrijwel nooit kan bereiken. De oudste inwoonster vni vanhage, movrouw J. J. de Meister, wonende aan de Laan van Wetenschappen. Deze prestatie der bei- ons heeren wege, Meerder voort, is Woensdag 104 jaar dc geleerden is de bekroning van vijf- onsen aldat ambacht, dat wy nu heb- poider ingedijkt wordt verkrijgt Zie- Naar een globale schatting zullen geworden. De buurtbewoners hadden tien jaar onderzoekingswerk!. ben in Qualambacht toto des gemeente rik^o het bedijkingsrecht, waardoor Voor Nederland ongeveer 150.000 de vlaggen uitgestoken en volen kwa- Men heeft thans voor de eerste maal poort behoef, haere vryheit mede te haar grondgebied andermaal werd uit- volksliederen verzameld en geordend men de krasse oude dame geluk wen- omvang en vorm van het virus, dat meersene ende te beterne". Hierdoor gebreid. De datum waarop tot hot moeten worden. Voor de leiding van sen. De drumband van de Christelijke een doorsnede heeft van ongeveer een kreeg Zieriksee oen groot grondgebied indijken van de Zuidernieuwlandpolder dit werk js door de Raad voor de Ne- jeugdvereniging „De Hollandse Schot- millioenste inch (is 2,5 centimeter)v geschenke teneinde haar welvaart werd overgegaan, noch het tijdstip van derlandse volkszang de codificatie- len", begeleid door fakkeldragers, is kunnen vaststellen. Men verwacht, dat te verhogen. In deze giftbrief was uitgifte daarvan zijn bekend, doch als commissie voor het Nederlandse lied 's avonds naar de woning van de het thans, nu er moer definitieve fei- bovendien do vrome wens gelegen de hoogst waarschijnlijk inag worden aan- ingesteld, waarin de volgende des- jnrigo gekomen en ^bracht haar onder ten over hot virus bekend zijn, moge- verhouding tussen de Graaf enzijn genomen, dat de uitbreiding van de kundigen zitting hebben: Mr J. Kunst, se bevolking ccn muzikale hulde. meer succes te voeren. Dc zaak-Fonteijn opnieuw voor zeer grote belangstelling van de Haag- lijk zal zijn do strijd er tegen met Zieriksccse onderdanen, vaster en hech ter dan ooit te maken. De gift zelve omvatte het gehele Poortambacht, zo als het nog heden heet, gelegen ten Ingézonden mededeling WONDEREN DER NATUUR Nieuwe „electrische" vissen in Artis Een volwassen sidderaal geeft electrische schok van 500-600 volt het Haagse Hof Deze week heeft het Haagse Ge rechtshof opnieuw de zaak behan deld tegen de 54-jarige ex-sergeant konstabel A. H. F. Fonteijn uit Am sterdam, die nu al bijna 20 jaar ver geefs opponeert tegen het hem in 1935 te Den Helder gegeven ontslag uit de Koninklijke Marine. Dit ont slag (wegens bronchiale asthma) was volgens F. geheel onrechtmatig en in 1949 gaf hij een pamflet uit, waarin Na het grote-succes, dat het „optre- dan ook uitsluitend als verdedigings hij de drie artsen te Den Helder, die den" van de sidderaal tijdens de ten- wapen. Een hoogst onpleizerig wapen hem hebben afgekeurd, beledigd heeft toonstelling in het aquarium gedu- overigens indien siddermeervallen bij door hen in dit pamflet van vals- rende de winter van 1952/53 heeft ge- elkaar in een bassin worden gezet, heid in geschrifte te beschuldigen. boekt, heeft men in Artis naarstig Want ze zijn onderling ongehoord Voor verschillende rechterlijke in- getracht nog zo'n electrische schok- moordzuchtig, zodat binnen zeer korte stanties heeft Fonteijn reeds terecht ken gevend dier te verkrijgen. Want tijd meestal maar één siddermeerval gestaan wegens gepleegd smaad- de sidderaal, die in het aquarium overblijft. Men heeft ze in Artis een schrift en het vorige jaar legde het door middel van z'n electrische ver- halve dag bij elkaar gezet, maar toen Haagse Gerechtshof hem een voor- mogens weken achter elkaar lampjes de een, zonder ook maar aan de waardelijke gevangenisstraf van 2 had laten aanflikkeren, was eigen- nieuwe omgeving te zijn gewend, de maanden op. Fonteijn ging in cassa- no§ maar een heel jonkie, een ander al stevig in de rug had ge- tie en ditmaal bepaalde de Hoge Raad aaltje van een centimeter of dertig, beten, zijn ze ijlings uit elkaar gezet, dat het Haagse Gerechtshof hem toe Thans is een volwassen of nage- Een paar glasplaatjes beschermen moest laten tot het bewijzen ,dat, wat noeë volwassen sidderaal uit het hen nu tegen hun eigen ondergang, hij zegt, waar is. Het Gerechtshof Noorden van Zuid-Amerika gearri- verwees de zaak terug naar de Rech- vëerd, verpakt in een blikken bassin. ter-Commissaris, Mr H. Winkel, te Deze aal is nu wat in vissers jargon c C1 Amsterdam. een „loeres-van-een-beest" wordt ge- strijd tegen VergellIigSZiekte Op OChOUWeil- Tien maanden lang werkte F. aan noemd, tussen 1 en \Vz meter lang de verzameling van zijn bewijsma- en 20 ddt> da* een mens hem nauwe- teriaal. Tijdens het vooronderzoek lijks met beide handen kan omvatten, bleek dat een dossier, dat 15 jaren Hetgeen trouwens ook niet aan te bij de Centrale Raad van Beroep te bevelen zou zijn zonder rubber hand- Utrecht had gelegen, het jaar tevo- schoenen, want de electrische schok ren naar Den Haag was opgezonden van deze v*5 (500-600 volt) is niet ge- ter vernietiging en inderdaad ver- ring. nietigd was. Voorts kregen drie art- Bekendmaking 'De SINGER MIJ. N.V. maakt bekend dat haar ver tegenwoordiger, de Heer DEURLOO tijdelijk op het onderstaand adres gevestigd is. Indien U iets wenst, kunt U hem een kaartje schrijven. Hij komt U dan zonder enige verplichting bezoeken. SINGER MIJ. SINT. JOOST DIJK 239 OOSTERLAND stad met deze polder heeft plaats ge- voorzitter; Dr P. J. Meertens, secre- had in de eerste helft van de 15e eeuw. taris-penningmeester; Dr E. Bruning In die tijd is voor Zieriksee het lo- O.F.M., lid; Dr J. Pollmann, lid; me- venshoogtepunt aangebroken, welk tijd- vrouw W. D. Scheepers, lid; mej. Dra vak de gouden eeuw te noemen zou M. Veldhuyzen, lid; adviseurs van zijn. Rijkbevrachte schepen komen van deze commissie zijn: Prof. Dr W. G. Oost en West van Zuid en Noord Hellinga en Prof. Dr Jos Smits van haar haven binnen. De lakennering is Waesberghe S.J. haar toppunt genaderd, de vissers van Met het ministerie van Onderwijs, kleine en grot© visserij komen met Kunsten en Wetenschappen bestaat volle scheepsladingen ter markt. Do een zeer nauw contact. meekrapcultuur is uitgegroeid tot een wereldhandel. Het geld stroomt de stad binnen en mede daardoor worden de In Londen heeft een dief 2.199.000 ambachtshecrlijkheden en parochies van vcilighddsicheermesjes en 19.984 scheer- onverstervelijk erfleen „Koopwaar". messen gestolen. D© waarde van do De schenkingen vanwege de Grafe- buit bedraagt ongeveer 140.000 gul- lijkheid aan Zieriksee komen niet meer den. De goederen lagen in een onbe- voor ien bepalen zich nu tot kleine waakte vrachtauto, waarmede hij is giften of gunsten aan personen we- weggereden. sen opdracht F. opnieuw aan een lichamelijk onderzoek te onderwer pen. In hun rapport verklaarden deze dat F. niet aan asthma lijdt en dat er geen aanwijzingen zijn te vinden, dat hij het ooit heeft gehad, wat niet uit sluit dat 20 jaar of meer geleden asthmatische verschijnselen aanwe zig zijn geweest. Woensdag heeft F. voor de derde maal voor het Haagse Gerechtshof terecht gestaan. Hem was opnieuw LAND- EN TUINBOUW Vereniging van oud-leerlingen „Pomona" In de Tuinbouwschool werd Dinsdag- Bij do discussie, die op deze inleiding avond de tweede vergadering in dit volgde, werd opgemerkt, dat er toch winterhalfjaar gehouden, die weer vrij in de practijk voorbeelden zijn, dat goed bezocht was. Na opening deelde het gebruik van samengestelde mest- Door de medewerking der land- voorkomen. Hierdoor zou immers de dc 6ccr©taris mee, dat van de heer stoffeu duidelijk betere resultaten gaf, bouwers van Schouwen-Duiveland in damp van Conserbeta uit de hoop M. Wattcl bericht was ontvangen, dat waardoor de hogere prijs verantwoord het droge gebied, is het gelukt om de verdreven worden. De kop, plm. 40 hij in December voor de vereniging zou zijn. De tweede inleider, strijd tegen de vergelingsziekte in de cm van boven af, mag tot eind No- oen lezing wil houden over: v' Duiveland dient flink aangepakt Middel Conserbeta opent nieuwe mogelijkheden de lieer daarna do suikerbieten met een nieuwe methode vember zonder grond blijven liggen, len van groenten in 1954 op geïnun- vraag: „Kan men op de grondbewer- aan te pakken. alleen dus afdekken met flinke laag deerde gronden". Besloten werd deze king bezuinigen'/" Hij vergeleek de We zijn thans zover gevorderd dat stro, daarna ook afdekken met grond- lezing in hotel Bom te houden cn deze grondbewerking van voor 1940 met alle voederbieten die na 1 Maart 1954 laag van plm. 10 cm, tenzij de vorst toegankelijk te stellen voor iedere be- die welke na 1945 wordt toegepast, nog op de bedrijven aanwezig zullen eerder invalt. De kuil blijft nu ge- langgtellcndc inwoner van de West- Was het vroeger uitsluitend handwerk, zijn, door de landbouwers met een sloten tot het moment dat gevoerd hoek, waarvoor later een advertentie na do oorlog is de machanisatie gekc- conserverend middel zullen worden moet worden. in de Nieuwsbode zal komen, behandeld. Hét doel van deze con- Hierna werd het woord verleend aan servering met het middel C O n s e r- 2e. Voederbieten opgeslagen in de do heer C. J. Boot, die een korte in- nisatie is een gevolg van verschillende beta is de spruitvorming tegen te schuur. - Behandeld gedeelte van bo- IciHing hield over het door het be- omstandigheden, o.n. een geheel ander gaan. Hierdoor zou de voornaamste atdekken met flinke laag stro. «aar opgestelde vraagpunt: prijsverlaging mogelijk door bemes- Hij heeft een eigen bassin in de grote zaal gekregen, waar hij rondzwemt en een grote hoe veelheid dode visjes oppeuzelt. Naar het zich laat aanzien, zal deze electrische centrale-in-'t- klein niet lang alleen blijven: Artis verwacht nog een paar van zulke knapen uit Zuid-Amerika. Siddermeervallen Ongeveer gelijktijdig arriveerden infectiebron voor het virus van de „Het te- W. Capelle, behandelde men, die do grondbewerking in geheel andere banon hoeft geleid. Deze mecha- inzicht inzake do onkruidbestrijding, doch niet hot minst het gebrek aan belediging ten laste gelegd. De pro- er in het aquarium vier siddermeer- vergelingsziekte uitgeschakeld wor- Voor zover zijkanten nog open ook Hij begon met te wijzen op 'werkkrachten. Ook de hogere eisen cureur-generaal, Mr Zaaijer, eiste vallen, eveneens van die vissen met den. deze afdekken met stro of zakken, het grote verschil in bemesting 25 jaar opnieuw 2 maanden voorwaardelijk ingebouwde electriciteitsvoorziening. Om nu deze opzet volledig tot zijn Evenals in de hoop dient men in de geleden en nu. Vroeger werd aan plus f 100,— boete, subs. 20 dagen Deze vissen, in dit geval nog jonge recht te laten komen, dienen alle schuur de bieten vrij te waren voor gror.denderzoek niet veel gedaan, zo- hechtenis. Hij merkte o.a. op dat het dieren van ongeveer 15 cm lang (ze landbouwers die voederbieten met dat men niet wist welke plantenvoe- strijdng meer tijd nodig was, zodat dossier volkomen overeenkomstig de kunnen ongeveer een meter worden), Conserbeta hebben behandeld, de vol- ve a om e ®as am^ yan e dingsstoffen in do grond te kort wa- nan do grondbewerking minder aan- Archiefwet is vernietigd. De verde- geven van de drie bekendste soorten gende maatregelen zo spoedig moge- Conserbeta tussen de voederbieten te rcn. Tegenwoordig is dit geheel anders. J--1 diger, Mr E. de Jongh Swemer, hield „siddervissen" siddermeerval, sid- lijk na te komen, daar anders hun houden, een uitvoerig pleidooi, verscheidene derrog en sidderaal stroomstoten kosten en moeite tevergeefs zijn ge malen onderbroken door de procu- met de laagste spanning, slechts 40 weest. Bovengenoemde maatregelen die- stoffen niet in voldoende mate in de die na de bevrijding aan de kwaliteit van het fruit worden gesteld maakten het noodzakelijk, dat voor do ziektebe strijding meer tijd nodig was, zodat aan do grondbewerking minder aan dacht kon worden besteed, en dezo mid- nu middels het grondonderzoek nauw- dels do mcchnuisntie allen behoorlijk keurig kon worden vastgesteld welke uitgevoerd kon wordon. Vooral dc di- JI w stoffen niet in voldoende mate in de verse soorten trekkers, waaronder voor* reur-generaal, die tegen sommige uit- tot 80 volt. Deze energie wordt op- Voor een juist begrip is het goed nen alleen voor een goede werking grond aanwezig zijn. Op deze analyse al de rupstrekkers deden hun intree latingen protesteerde. Na de verde- gewekt door middel van een orgaan, er op te wijzen, dat Conserbeta werkt van Conserbeta. Voor vorstbeveili- kan dan het bemestingsschema geba- op de fruitbedrijvcn. Met deze work- diger kwam Fonteijn zelf nog aan het dat het dier bijna geheel als een in gasvorm. Het gestrooide poeder ging dienen de normale maatregelen secrd worden, waardoor niet meer tuigen was het mogelijk in korte tijd woord en hij besloot zijn twee uren onder de huid liggende mantel om- verdampt en deze damp moet in de genomen te worden. zulke grote fouten gemaakt worden als veel en goed werk te verrichten. Aan lang betoog met de woorden: „Ik had sluit. Duizenden jaren geleden reeds hoop blijven hangen om zodoende Landbouwers, bedenkt dat het hier vroeger. Na gewezen te hebben op do hand var cijfermateriaal toonde hij de procureur-generaal in het belang kende men in het oude Egypte de spruitvorming te voorkomen. gaat om een van de voornaamste pei- do grote waard© van organische mest, aan, dat door do mechanisatie dc post van het onderzoek tijdig gevraagd de eigenschappen van deze vissen: er U dient nu als volgt te handelen: Iers van ons landbouwbedrijf, nl. de in hot bijzonder stalmest, waarmee zg. loon belangrijk omlaag gebracht kan beide betrokken artsen, Dr Krul en zijn tekeningen bekend, waarbij de suikerbietenteelt. De laatste jaren Sporenelementen in do grond worden worden, waardoor do kostprijs van hot Dr Reilingh, als getuigen te dagvaar- symbolen van vissen met die van on- le. Voederbieten welke opgeslagen ziet men dat deze pijler steeds erger gebracht, vergeleek hij aan do hand product lager komt te liggen. Na enigo den. Ik wens er uitdrukkelijk protest weer zijn gecombineerd ten einde het zü» 'n de kuil. - Behandeld gedeelte wordt aangetast door de vergelings- van uitgebreid cijfermateriaal het, go- discussie dankte de voorzitter, dc. hoer tegen aan te tekenen dat de procu- bestaan van de electrische meerval van de kuil zo snel mogelijk afdek- ziekte, daarom dienen wij allen de bruik van samengestelde meststoffen J. C. do Fcitcr, beide inleiders voor reur dit niet gedaan heeft, omdat hij aan te duiden. In tegenstelling tot ken met flinke laag stro. Ook de kop strijd tegen deze vijand zo doeltref- roger.ovcr enkelvoudige meststoffen, hun besprekingen, en sloot nadat nog hen niet lastig wil vallen". de sidderaal is de siddermeerval niet dient goed afgesloten te worden. Zij- fend mogelijk aan te pakken. waarbij hij tot do conclusie kwam, enige andere vragen waren gestold, De president bepaalde de uitspraak tegen de schokken van soortgenoten kanten direct afdekken met een steek dat do samengestelde meststoffen duur- deze weer goed geslaagde avond, op 25 November a.s. bestand, het electrische orgaan dient grond om horizontale ventilatie te 11 November 1953. R.L.V.D. der komen per ha. dan enkelvoudige.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1953 | | pagina 5