Franse proteststaking tegen maatregelen der regering Verkeer werd lamgelegd - Zaterdag werd het werk hervat - Alleen de P.T.T. staakt nog Frankrijk beleefde Vrijdag de grootste staking sedert de bekende bit-down-stakingen In 1936. Twee drie millioen ambtenaren en arbei ders in genationaliseerde bedrijven staakten 24 u. uit protest tegen voor genomen regeringsmaatregelen om ojn. de pensioengerechtigde leeftijd te verhogen en overtollige ambtena ren te ontslaan als onderdeel van de bezuinigingsactie. Bijna in het gehele land lag het spoorwegverkeer stil. Ook vele plaat selijke vervoersdiensten staakten. De gasdruk in Parijs en vele provincie steden was zeer laag. In de electrl- citeitsbedrijven werd niet gewerkt en op vele plaatsen moesten politie mannen het werk van uitgevallen verkeerslichten overnemen. Alleen al in Parijs waren naar ra ming 250.000 toeristen, veelal buiten landers, gestrand. In ziekenhuizen werden slechts noodgevallen opge nomen, het luchtverkeer ondervond hinder van de staking van grond personeel, radio en televisie verdwe nen uit de lucht, vele fabrieken moesten sluiten door het wegvallen van de electricitelt en zelfs de dood gravers legden de spade er bij neer. De gezamenlijke vakverenigingen van PTT-personeel maakten Vrijdag avond ^bekend, dat de staking bij de PTT voor onbepaalde tijd zal wor den voortgezet Nationalistisch China krijgt Amerikaanse oorlogsschepen Van de zijde van het Amerikaan se ministerie van Landsverdediging is medegedeold dat het nationalisti sche China hot grootste gedeelte van de 25 kleinere oorlogsschepen zal ontvangen, welke president Eisen hower, met machtiging van het Con gres, in bruikleen ter beschikking stelt van de bevriende landen ln het gebied van de Stille Oceaan. De Qhinees-pationalistische vloot beschikt reeds over zes vroegere Amerikaanse fregatten, zeven voor malige Japanse torpedobootjagers van een klein model en een aanzien lijk aantal patrouillevaartuigen, lan- digsschepen en hulpvaartuigen, die uit andere bronnen werden verkre gen. De bemanningen der Chinees-na tionalistische oorlogsschepen zijn ge- duimende verscheidene jaren door de Amerikanen opgeleid. Een aantal of ficieren heeft zijn opleiding in de Verenigde Staten genoten. Zij lelden thans hun landgenoten op. Communistisch China is in het be zit van de vroegere Britse lichte kruiser „Aurora". Gedurende de Chinese burgeroorlog liep de beman ning met schip en al naar de commu nisten ove.r Gemeenschappelijke verklaring van Dulles en Rhee De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dulles, en de Zuid- Koreaanse president, Syngman Rhee, hebben in een gemeenschappelijke verklaring meegedeeld, dat zij de aanstaande politieke conferentie zul len verlaton, Indien na negentig da gen onderhandelen hun regeringen inzien, dat do pogingen om de ge stelde doelen te bereiken, vruchte loos zijn. Deze doelen worden in do verklaring omschreven als „do vreed zame hereniging van Korea als een vrij en onafhankelijk land". In politieke kringen to Londen heeft men uiting gegeven aan zijn diepe bezorgdheid over de Ameri kaanse belofto aan Zuid-Korea om de politieke conferentie to verlaten, als de communisten na negentig da gen niet getoond hebben, dat zU wer kelijk een regeling wensen. Waarnemers te Londen zelden, dat de toezegging van de Amerikaanse Dulles, aan president Syngman Rhee van Zuid-Korea in lijnrechte tegen spraak schijnt te zijn met de verze keringen die Dulles veertien dagen geleden aan Groot-Brittannië gaf. Verhoging consumptie- melkprijs voorgesteld Met het oog op de ontwikkeling der melkinkoopprijzen heeft de Al gemene Vereniging voor Melkvoor- ziening te 's-Gravenhage gemeend te moeten besluiten aan de consump tiemelkhandel in Westelijk Neder land te adviseren, met ingang van 9 Augustus a.s. de prijs voor con- sumptiemelk met één cent per liter te verhogen. MARKTBERICHTEN Welling St. Annaland. Plantuien f 7,39-7,40. Veiling St. Maartensdijk. Pootuien f 7,14-7. Zaaiuien f 9,16. Aanvoer 120 ton. Alle vakverenigingen van perso neel bij de Parijse ondergrondse en autobusdiensten, uitgezonderd de le den van de onder communistische leiding staande Algemene Vakbond, besloten Zaterdagochtend het werk te hervatten. De socialistische vakbond deed zijn oproep om het werk te hervatten echter vergezeld gaan van de waar schuwing, dat de arbeiders zich ge- reeed dienen te houden voor verdere actie voor het geval de regering geen rekening zou houden met deze eerste staking. Amerikaanse verliezen in Korea 25.000 Amerikanen lieten het leven Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft bekend gemaakt dat het totaalcijfer van de Amerikaanse verliezen in Korea is opgelopen tot 141.705. Sedert de laatste opgave van een week geleden is het aantal ge sneuvelden, gewonden en vermisten dus opnieuw met 1.159 toegenomen. Vogens een woordvoerder van het ministerie is het opgegeven totaal evenwel geen definitief cijfer aan gezien het hoofdkwartier nog dage lijks nieuwe opgaven doorzendt Daarom zal het nog wel enige tijd duren voordat een „voorlopig" to taalcijfer kan worden ongesteld. Daarna zal het na maanden van nauwgezet onderzoek pas mogelijk zijn het definitieve totaal van de ver liezen bekend te maken. Volgens de laatste wekelijkse op gave hebben 25.434 Amerikanen het leven gelaten ln de strijd tegen de communistische agressie. Dit cijfer omvat de gesneuvelden, do mannen die in de hospitalen aan hun won den bezweken zijn en degenen die als vermist waren opgegeven maar waarvan thans vast staat dat zij dood zijn. Noord-Koreaanse oud-ministers ter dood veroordeeld Het Russische persbureau Tass heeft Zaterdagochtend uit Pjongjang gemeld, dat tien Noord-Koreaanse oud-ministers, op beschuldiging van spionnage cn pogingen om de rege ring omver te werpen, zijn ter dood veroordeeld. Volgens Tass hebben de beklaag den voor het Noord-Koraanse hoog gerechtshof bekend, schuldig te zijn aan „een samenzwering, spionnage en terroristische activiteit ten gun ste van de Amerikanen met het oog merk de regering omver te werpen en te pogen door middel van een mi litaire opstand naar de macht te grij pen". De beschuldigden hadden vér der toegegeven, dat zij militaire-, staats- en partijgeheimen aan de Zuid-Koreanen hadden uitgeleverd. Vrijdag meldde radio Pjongjang, dat in totaal twaalf hoge functio narissen van de Noord-Koreaanse regering waren gearresteerd, onder wie de voormalige minister van Bui tenlandse Zaken Pak Hen Jen. Deze was ln het begin van deze maand vervangen door generaal Nam II, die als hoofd van do Noordelijke bc- standsdelogatio de wapenstilstands- overeenkomst heeft getekend. Toen de benoeming van Nam II bekend- gmaakt werd, werd niet gezegd, wat er met Pak Hen Jen was gebeurd, die in September 1948 tot minister van Buitenlandse Zaken was be noemd. Piper-cub bij oefening „Drietand" verongelukt. Een Plper-Cub van de Koninklij ke Luchtmacht, die was Ingescha keld bij de oefening „Drietand" is verongelukt. De bestuurder, kapi tein-vlieger-waarnemer R. Jacobs uit Den Haag, is omgekomen. Hij was 38 Jaar oud en gehuwd. Volgens op het ogenblik ter beschikking staande gegevens is het ongeluk gebeurd, toen de vlieger op een landingsstrip bij Horst wilde landen. In het toestel bevond zich nog een tweede inzittende, de 22-jarige vaan drig-vlieger M. L. van der Stroom uit Culemborg. Deze ls gewond in het hospitaal te Venray opgenomen. Het ongeluk ls omstreeks zes uur gebeurd boven het met het oog op de oefening „Drietand" geïmprovi seerde vliegveld bij Horst (L.). Dit vliegveld ls gelegen op een afstand van ongeveer 60 meter van de kern der gemeente. De Piper-Cub ls tij dens het opstijgen verongelukt. Ver moedelijk is de bestuurder, de kapi- tein-vliger Jacobs door het zonlicht verblind geraakt, waardoor het toe stel tegen een ruim vijf meter hoge hooimijt vloog en in brand geraakte. De vaandrig is uit het toestel ge sprongen. Hij liep ernstige verwon- dngen op en is in het zikenhuis te Horst opgenomen. Voor de winter de dijken even veilig als voor de ramp De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat ln Zeeland, heeft Vrijdagavond tijdens de regerings uitzending door radio Hilversum I, een vraaggesprek gevoerd, tijdens welk gesprek ir. Heijblom mede deelde dat de dijkgaten in Zeeland, behalve op Schouwen-Dulveland, dicht zijn. Op een hem gestelde vraag of de dijken voor de winter dicht zullen komen, antwoordde ir. Heij blom, dat men thans in het tweede stadium ls gekomen, het geen bete kent dat de beschadigde zeewerin gen nu hersteld worden. Voor de ko mende winter zullen de dijken aldus de Jngenieiir even veilig zijn als voor de ramp van 1 Febru ari het geval was, zelfs veiliger daar men nu zand gebruikt voor de dich ting der gaten. Bovendien worden de dijken op een hoger niveau gebracht. Ingezonden mededeling Niet langer noodzakelijk kwaad Thans op prettige, vlugge w\jze gedaan Is het wel tot iedere Nederlandse huisvrouw doorgedrongen, dat er nu een nieuw middel uitgevonden ls om het huishoudelijk werk te vergemak kelijken en veraangenamen? Dat het thans afgelopen ls met het dagelijks geploeter aan de afwas en een keu ken vol vuil vaatwerk, waaraan vaak geen doorkomen schijnt? Want waar Castella Vaatwas, het nieuwe afwas- middel van de Castella-fabrleken, ln de keuken de scepter 2waait, is do huisvrouw in een oogwenk door deze rij tebrij berg heen. Een lepel Castella Vaatwas en U hebt tellen vol actief schuim, dat alle vet en vuil doet verdwijnen als sneeuw voor do zon en waaruit do helo afwas glanzend en flonkerend te voorschijn komt. En voor ze het weet, zit de huisvrouw weer gezellig in de huiskamer en kijkt tevreden en dankbaar naar haar fluweelzachte handen, die geen enkel spoor vertonen van de grote afwas. Want dit wondermiddel (25 ct. per pak) is niet alleen ideaal voor de vaat, maar heeft ook voorgoed een einde gemaakt aan de ruwe „afwas- handen". Kinderen uit rampgebied met vacantie Massale arbeid van Nederlandse Jeugdorganisaties Ruim elfduizend kinderen en een groot aantal huisvrouwen, 'allen af komstig uit de door de watersnood zo ernstig geteisterde gebieden, wordt deze zomer afleiding gebracht in velerlei vacantieplaatsen van ons land. Ongeveer vierduizend kinde ren nemen deel aan kampen van de „Stichting vacantie verblijven lagere schooljeugd", terwijl 26 organisaties in 149 zomerkampen verdeeld over 98 plaatsen circa 2.000 kinderen op nemen. Daarnaast neemt een groot aantal (plus minus 3.000) deel aan het plaatselijk vacantiewerk, en lo geren ongeveer 2.000 kinderen in huisgezinnen van adopterende ge meenten alsmede in gezinnen, aan gezocht door „Pro Juventute" en het Rooms Katholiek Huisvestingscomi té. De vrouwenorganisaties verzor gen de uitzending van de huismoe ders. De organisatie van deze massale vacantiebesteding ls ln handen van de Nederlandse Jeugdgemeenschap, ln nauwe samenwerking met het Bu reau Jeugdbescherming in buiten gewone omstandigheden van hot mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Prins Bernhard op Cura9ao Geestdriftige ontvangst der bevolking Op het vliegveld Hato van Cura sao landde Donderdagochtend een Amerikaans militair vliegtuig, waar uit even later Prins Bernhard stapte. Voor de microfoon van de Curagaose radio legde de Prins een korte ver klaring af, waarin hij mededeelde dat het hem speet dat hij niet alle eilanden zou kunnen bezoeken. Der traditie getrouw werd de eerste dag van het bezoek besloten met een re ceptie op het oude fort Amsterdam, waar naar schatting 1000 gasten hun opwachting kwamen maken. Nadat de Prins op Hato was gearriveerd, konden de duizenden die zich op het gouvernementsplein en ln het fort Amsterdam hadden opgesteld, met luid gejuich de Prins begroeten. Alle straten waren met vlaggen en bloe men versierd. Vrijdag werd een door de beeldhouwer Termote vervaar digd beeld onthuld, een geschenk van de Nederlandse regering, symbolise rend de gevoelens van dankbaarheid van het Nederlandse volk voor de steun die het van de Antillen tijdens de oorlog mocht krijgen. Verdrag van het Stille- Oceaangebied op komst? President Syngman Rhee van Zuid- Korea en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, zouden ln beginsel overeenstem ming hebben bereikt over het slui ten van een verdrag van wederzijdse beveiliging door de staten in het ge bied van de Grote Oceaan. Alle vrije staten van Azië en in het gebied van de Grote Oceaan, zouden tot dit verdrag kunnen toetreden. De richtlijnen, volgens welke het Noord- Atlantische Verdrag werd opgesteld, zouden ook maatgevend zijn voor de- overeenkomst, die eveneens zou voorzien in een gemeenschappelijke militaire verdedigingsmacht. De Nieuw-Zeelandse minister-pre- Zaterdag op een persconferentie te Wellington dat er mogelijk vier- of vijfmogendhedenbesprekingen zullen worden gehouden over de in het ge bied van de Grote Oceaan te volgen strategie. Amerikaans voedsel voor Oost-Duitsiand Harold Stassen, directeur van het Bureau voor buitenlandse werkzaam heden (F.O.A.) heeft meegedeeld, dat het zenden van Amerikaanse levens middelen naar Oost-Duitsland zal worden voortgezet. Iedere week zal 5.000 ton levensmiddelen, voorname lijk melkpoeder, reuzel en meel, wor den verscheept. De goederen zullen ter beschikking worden gesteld van de West-Duitse regering, die de uit deling aan de Oost-Duitse bevolking op zich heeft genomen. Katoenpakhuis door brand verwoest Een enorme brand heeft Donder dagmiddag de grote opslagplaats van de N.V. Frankenhuls Zn. te Haaks bergen in de as gelegd. Arbeiders, dio bezig waren met het lossen van balen afval van Egyptische katoen, zagen uit een dor balen, die juist ln het pakhuis waren opgeslagen, vlam men uitslaan. Het vuur breidde zich zo snel uit dat de mannen de vlucht moesten nemen. Een hunner had nog de tegenwoordigheid van geest de stalen deur in de brandmuur, die het gebouw in twee delen scheidde, dicht te gooien. Aanvankelijk be stond de hoop dat de brandmuur het zou houden, maar enige tijd later stond heel de opslagplaats ln lichter laaie. De brandweer uit Haaksber gen, geassisteerd door brandweer corpsen uit de omliggende gemeen ten, trachtten de vuurhaard te do ven, maar zonder resultaat. Tot laat in de avond woedde de brand, die naar schatting een schade heeft aan gericht van anderhalf millioen gul den. ONDERWIJS M.U.L.O.-examens Clir. TT.L.O.-sohooJ Zlerkizce Van de Chr. U.L.O.-school mochten 18 candidaten examen doen. Voor het MULO-diploma B slaag den mej. J. Sijrier van Nieuwerkerk en P. van Hekke te Zierikzee, en mej. J. Schouls te Zierikzee. Afgewezen geen. Voor het MULO-diploma A slaag den: J. Flikweert en N. H. Krabbe te Noordgouwe, D. de Jonge te Re- nesse, M. van 't Leven, J. G. v. d. Maas, A. A. E. Overbeeke, H. v. d. Sluis, A. L. v. d. Berge te Zieirikzee, T. P. v. d. Sluis te Brouwershaven, B. M. de Waal en J. J. do Waal te Oosterland, J. C. viergever te Dui- vendijke. Afgewezen: drie. Chr. Middenstandscursus Zlcrlkzco Voor het 1 Middenstandsexamen slaagden: mej. C. Legemate, C. Le- gemate, M. van Mourik, mej. J. Kou- ijzer, M. C. Glerum, F. van Veltho- ven, A. C. Koster to Zierikzee. Af gewezen 1. Voor zover bekend slaagden van do geövacuecrden: moj. L. Lucas en II. v. d. Doel uit Zleirkzee. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bcroopen to Hattem (tocz.): J. C. Nleukorken, Groningen; to Rouveen: W. van Tuljl, Lopik; te Middolhar- nls: B. Bijloveld, Noordeloos; te Ernst: J. Noltes, cand. te Wierden; to Veenendaal: R. Bouw, Ridderkerk. Aangenomen naar Ameide-Tien- hoven: C. Graafland, cand. te Gouda. Geref. Kerk Beroepen te Surhuisterveen: J. Kuntz, Tzum. Aangenomen naar Heer Hugo- waa'rd: R. J. Koostra, Leeuwarden. GENERALE SYNODE NED. HERV. KERK De eerstvolgende vergadering van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk zal worden gehouden van Maandag 28 September tot Zaterdag 3 October a.s. op „Woudschoten" te Zeist. Op 30 September zal ln de Utrecht se Domkerk een openbare zitting worden gehouden, waar de nadruk zal vallen op de apostolaire taak van de gemeente. Stad en Provincie ZIERIKZEE Schouwen-Duiveland in de aether De radioverslaggever Dick van Bommel heeft deze week enkele da gen op Schouwen-Duiveland ver toefd voor het samenstellen van een klankbeeld. Hij heeft talrijke opna men gemaakt o.a. te Ouwerkerk, bij Schelphoek en ln en om Zieirkzee. Medewerking werd o.m. verleend door Adri Leijdekkers, gitaar en de clamatie en Jan Vermeule, zang. Het klankbeeld, getiteld „Schelp- hoek, het laatste bolwerk van het water", zal Woensdag 12 Augustus a.s. te 21.30-22 uur over de N.C.R.V. (Hilv. I) worden uitgezonden. De dijkval bij Flaauwerslnlaag Ruim tweehonderd arbeiders wer ken thans aan de dichting van de in- laagdljk achter de oude zeedijk tus sen Zierikzee en Schelphoek, ln wel ke laatste dijk als gevolg van een dijkval een gat ls ontstaan. Vrijdag nacht is dit gat slechts zeer weinig vergroot, doch bij het gat ln de in- laagdijk, waar vroeger een bruggetje was, heeft het water een val van ongeveer anderhalve meter gekre gen. De dichtingswerkzaamheden zijn hierdoor bemoeilijkt. Men heeft ge tracht dit gat te dichten met zink- stukken, doch deze werden stukge slagen. Ook het dichten met klei is mislukt. Op het ogenblik wordt in het gat een stenen dam opgeworpen en men had goede hoop, dat hierdoor het gat Zaterdag nog dicht te krijgen. De achter de oude dijk liggende inlaag- dijk zal dan als zeewering moeten dienen totdat het gat in de oude dijk zal zijn gedicht. Hierdoor ls het no dig de inlaagdijk te versterken, het geen wordt gedaan door de oude as faltweg van de Flaauwers naar Haamstede op te hogen. Vele zand zakken liggen hiervoor al gereed. Men zal gedurende de Zondag door werken. De werkzaamheden aan do dijken bij Schelphoek en Ouwerkerk zullen echter zoveel mogelijk door gaan. DREISCnOR Afscheid „C.C.H.-team" (Schoonmaakploeg) Donderdagavond bood het gemeen tebestuur de leden van de schoon maakploeg een afscheidsavond aan. De zaal van oafé Slager was geheel bezet. De bijeenkomst stond onder leiding van wethouder Klompe. Me de waren aanwezig de leden van So ciale Zorg. De werkers, die geduren de de tijd, dat zij op Dreischor ver bleven ongelooflijk veel werk had den verzet, werden onder de tonen van Dreischors Harmonie de zaal binnengeleid. De vlaggen hunner na tie droegen zij mede. In gevoelvolle woorden dankte wethouder Klompe de leider van het team, de heer Jong kind, voor het goede, door hen ver richt. Leider Jongkind gevoelde zich getroffen door deze hulde en droeg een groot deel daarvan over op zijn teamleden. Zij waren de uitvoerders van het werk. Beurtelings betraden de buitenlandse werkers het podium om Dreischor dank te zeggen voor de prettige omgang gedurende hun verblijf. De samenwerking was steeds zeer aangenaam. De Franse gasten zongen nog enige van hun kamplie deren, Crescendo liet een pittige mars horen, waarop de uitreiking door dr. Braber volgde van enige souvenirs, als aandenken aan hun verblijf op het dorpje aan de Gre- vellngen. Leider Jongkind sprak zijn dank uit voor do goede medewer king, die hij hier heeft mogen on dervinden; zijn er fouten gemaakt, dan daarvoor zijn verontschuldiging. Hij bood, als geschenk van de C.C.H. een 80-tal leesboeken aan, bestemd voor de bibliotheek. Weth. Klompe sloot hierna met een woord van dank aan allen doze afscheidsbijeen komst. BRUINISSE Dukw gezonken Toen Vrijdagmiddag tweo dukws van het Nederlandse leger het Zijpo overstaken, waarbij do een door do ander werd gesleept, is do dukw, die gesleept werd, door nog niet ge- heeel opgehelderde oorzaak midden in het Zijpe plotseling gezonken. Iedere dukw was bemand met tweo militairen en de bemanning van do achterste raakte te water. Gelukkig konden, nadat de kabel was gekapt, de belde drenkelingen door de eerste dukw aan boord worden genomen. De dukws hadden dienst gedaan voor zandvervoer bij de Rampaartse dijk en war enop weg naar hun basis ln Keizersveer. Geschenkzending uit Zweden In de Vrijdag gehouden vergade ring van de gemeenteraad kon do voorzitter mededeling doen van het feit dat binnen afzienbare tijd voor deze gemeente een geschenkzending uit Zweden mag worden verwacht, bestaande uit een gebouw waarin ondergebracht zullen worden een wijkgebouw voor het Groene Kruis met badhuis en woning voor de zus ter, alsook enige woningen bestemd voor ouden van dagen ln deze ge meente. Over de plaatsing van een cn onder zal later een beslissing go- nomen worden. DIRK HAGE en KATY VAN DER WEKKEN hebben de eer U kennis te ge ven, ook namens wederzijdse ouders, van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zul plaats hebben op Vrij dag 21 Augustus a.s., 's nu- middugs om 2 uur ten gemeen tehuize te Tiel. Kerkelijke inzegening om 2.30 uur in de Gereformeerde Kerk te Tiel door de Weleerwaarde Heer Ds. Hainjé. Prlnsenhage, Haagweg 407 (Evacuatie-adres)v Tiel, Weerstraat 14. 3 Augustus 1953. Gelegenheid tot feliciteren van 5-6 uur n.m., Weerstr. 14, Tiel. Toekomstig adres: Donkereweg Noordgouwe. Heden overleed, nog onver wacht, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze ge liefde modder, behuwd- en grootmoeder JOHANNA BERREVOETS, geboren BLANKERT, in de ouderdom van ruim 66 jaar. Zierikzee, 7 Aug. 1953 Molenstraat 130 J. BERREVOETS L. OVERDULVE- BERREVOETS A. OVERDULVE G. KLINK— BERREVOETS TH. KLINK W. BERREVOETS H. BERREVOETS- VAN DEN BERG Waalwijk. C. BERREVOETS A. BERREVOETS- VAN TUYL En kinderen Met leedwezen geven wij 'kennis dat in de rampnacht van 1 Febr. te Ouwerkerk, zijn omgekomen, onze trouwe leden, J. KODDE, 34 j. M. L. BOOGERD, 23 j. L. P. BOLIJN Pz., 17 j. W. BOLIJN Pz., 21 j. J. BOLIJN Pz., 20 j L. BOLIJN Cz., 16 j P, HENDRIKSE Cz., 13 j. NELLY KUIJPER, 18 j. Namens Bestuur en leden Sportver. „Ouwerkerk" C. KOOPMAN en T. C. M. KOOPMAN- BARENDREGT zeggen,-'mede namens weder zijdse familie, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstel ling voor en tijdens hun huwe- ondervonden, Zierikzee, Augustus 1953. BRUINISSE Octcrno Maatcorscttcn Zitdag a.s. Dinsdag van 9—4 uur. Adres Mej. v. NIEUWENHUIJZE Kerkplein. Corsetière C. H. B. DE BIE a.s. Woensdag cn Donderdag weer aanwezig Kapcllestraat D 28, Zierikzee. Hot Bestuur van do Kloin- Bettewaorde- of Saspolder MAAKT BEKEND dat van heden af, gedurende acht dagen, do door do ver gadering von Ingelanden vast- gcsteldo begroting voor hot dienstjaar 1953/1954 ten huize van de ontvangor-grlffler ter Inzage ligt voor Ingelanden en tegen betaling der kosten ln afschrift verkrijgbaar Zlcrlkzco, 10 Augustus 1953. B. A. STEENDÏJK, Dijkgraaf P. A. G. VAN DIJK, Ontv.-Grlffler. Hiermede delen wij onze af nemers op Schouwen en Dul- veland mede, dat wij vanaf heden in de plaat9 van J. Me- ganck te Eikerzee, als agent hebben aangesteld de heer J. DE GLOPPER, Baken 57, Scharendijke. Wij machtigen hiermede de heer de Glopper alle voorko mende zaken voor ons af te handelen. Wij houden ons voor uw gewaardeerde orders ten zeerste aanbevolen. Hoogachtend, Fa. T. v. d. DOEI, Zn. Granen, Zaden en Poot- aardappclcn, Sommelsdijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1953 | | pagina 3