MAGGI' KIPPENBOUILLONSOEP Atda-stift GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Stad en Provincie A. I SCHILSTRA SUCCESJES Herstelwerken aan gemeente-eigendommen door Utrechtse Bouwonderneming dan wel door plaatselijke aannemers De Raad besloot eerst de aannemers ln de gemeente te raadplegen of zij het herstel van de gemeente-eigen dommen op snelle wijze tot stand kunnen brengen vóór die taak zal worden opgedragen aan Brcderode's Bouw bedrijf te Utrecht, welke bereid is het herstel tegen de officiële taxatieprijzen uit te voeren. Dinsdagavond kwam de Raad der gemeente onder voorzitterschap van de burgemeester, Jhr Mr J. Schuur - beque Boejje, bijeen. Twee leden, de heren Uijl en Verstrate, bleken af wezig. Verschillende vragen, door raads leden gedaan in de vorige zitting, werden thans beantwoord. Zo zullen B. en W. zoeken naar ontspannings mogelijkheden voor de hier werkende vreemde arbeiders. De rattenbestrij ding zal ter hand worden genomen. Een onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid een kinderspeel plaats te krijgen in de boomgaard van dhr Berrevoets aan de Hooge- molenstraat. Blijkens nader ontvan gen mededelingen wil B. de boom gaard wel verkopen doch niet ver huren. Men zal nu naar een andere plaats uitzien. Verschillende schen kingen zijn door de Raad in dank aanvaard. Ged. Staten hebben geen bezwaar tegen de votering van f 15.000 voor een herziening van het structuurplan. Verder is de Konink lijke goedkeuring verkregen om de salarissen van de wethouders voor 1953 te verhogen. Blijkens medede ling van het ministerie van Binnen landse Zaken wordt de vacantieuit- kering voor het gemeentepersoneel bepaald op 2 van de jaarwedde. Ingekomen is om. een missive van Dijkherstel dat binnenkort met de uitdieping van de haven wordt be gonnen voorzover de verontdieping een gevolg is van do dijkdoorbraak. De rest schijnt do provincie te zullen uitdiepen volgens opdracht. Herziening van het uitbreidings plan wordt voorbereid. Het betreft een zuiver formele kwestie daar de wederopbouwplannen nog niet offi cieel van toepassing zijn verklaard. Enkele begrotingswijzigingen heb ben betrekking op de uitgaven in verband met de ramp. Zo wordt o.a. meer geld gevraagd voor het volle dig in gereedheid brengen van de nooddam rond de stad en het oprui men van puin in verschillende stra ten, wat wordt toegestaan. De klacht in de vorige vergadering geuit over het op ongelijke tijden beginnen van de scholen, is onder zocht. De scholen zullen op tijd aan vangen. Van de gemeentereinigings dienst uit Amsterdam zijn een 30-tal mannen bezig met het schoonvegen van de straten. De barakkenbouw in de Zuider-Nieuwlandpolder zal spoe dig beginnen. Het terrein is uitgezet en do betonnen voetstukken liggen gereed. Het inrichten van een voet balveld voor de jeugd aan de Platte- weg wordt bekeken. Goedkeuring is ontvangen dat do jaarweddo van de wethouders van 15 Februari-31 December van dit jaar wordt gebracht op f 3500. Nog is binnengekomen een brief van de Centrale Dienst over de ver krijging van bouwgrond voor nood woningen aan de Stenend ijk. Een on derhoud met pachters en eigenaars heeft in verband daarmede plaats ge had. Gevraagd wordt een huurprijs van 10 cent per m2 per jaar. Twee hectare blijkt nodig te zijn wat plm. f 2000 per jaar zal belopen. De Raad hechtte hieraan zijn goedkeuring. Ter voorziening in de vacature ont staan door het vertrek van Jhr H. H. G. Verspyck naar Zwolle, werd met algemene stemmen in het college van curatoren van het Zierikzees Lyceum benoemd Dr H. Ezendam te Noord- gouwe. Het voorstel tot het bepalen dat een herziening van het uitbrei dingsplan wordt voorbereid, verwierf de algemene goedkeuring. Herstelwerkzaamheden aan de gemeente-eigendommen Dan is aan de orde het voorstel tot het opdragen van herstelwerk zaamheden aan de gemeente-eigen dommen door Bredero's Bouwbedrijf te Utrecht. Nu de ergste nood voorbij is achten B. en W. het moment ge komen om het herstel aan de be schadigde gemeente-eigendommen zo spoedig mogelijk te laten aanvan gen. Dit geldt in het bijzonder de woningwetwoningen. Aan wie moet nu het herstel van deze werkzaam heden worden opgedragen? In prin cipe zouden B. en W. do herstelwerk zaamheden gaarne willen laten uit voeren door de plaatselijke aanne mers, maar deze zijn zodanig belast met het herstelwerk van particuliere eigendommen, dat B. en W. ernstig vrezen dat een snelle uitvoering van de herstelwerkzaamheden van de ge meente-eigendommen hierdoor zeer in het gedrang zou komen. Van ver schillende grote aannemersbedrijven zijn aanbiedingen binnengekomen om genoemde werkzaamheden ter hand te mogen nemen. Na ingewonnen ad vies van de directeur van de Cen trale Dienst komt de aanbieding van de N.V. Bredero's Bouwbedrijf te Utrecht het meest aannemelijk voor. Dit bedrijf is bereid het herstel van de gemeentelijke eigendommen uit te voeren tegen de officiële taxatieprij zen. Zij zijn tevens bereid de plaat selijke onderaannemers in te schake len voor zover dit verenigbaar is met een vlotte gang van zaken. Door deze aanbiéding wordt de gemeente de kans geboden de beschadigde ge meente-eigendommen met do van het Rijk te ontvangen schade-uitkering geheel te herstellen. B. en W. vragen dun ook machtiging do uitvoering van do herstelwerkzaamheden aan ge- metnte-elgendommen aan genoemde N.V. op te dragen. De heer bij de Vaate herinnert aan een uitspraak van Prins Bernhard om bij het herstel zoveel mogelijk do middenstand ter wille te zijn. Hoe is dat in dit geval? Weth. Gerritsen deelt mede dat het niet ln de bedoeling ligt de midden stand voorbij te gaan, maar het is noodzakelijk zo spoedig mogelijk de gemeente-eigendommen hersteld te krijgen. Men heeft uitgezien naar een mogelijkheid om alles zo vlug moge lijk af te werken. Dit heeft geleid tot een bespreking met de Centrale Dienst, de Commissie van Fabricage en B. en "W., welke spoed wenst met het herstel en waarbij prijsregelend kan worden opgetreden. Voor de ta xatieprijs zal de uitvoering der wer ken kunnen geschieden. De heer v. d. Doel herinnert aan de indertijd geruchtmakende zaak met de firma van Wijnen, toen de Raad bij de verstrekking van de op dracht geen medezeggenschap kreeg. Het was een ongelukkige keuze en geknoei op grote schaal. Het is best mogelijk dat B. en W. thans gelijk hebben, maar het was volgens spr. de taak van B. en W. geweest eerst met de aannemers hier contact op te nemen. Hij stelt dan ook voor het voorstel van B. en W. aan te houden en voeling te houden met de plaat selijke aannemers en hen te vragen of zij de taak kunnen vervullen. Weth. Gerritsen antwoordt hierop dat met het betrokken bouwbedrijf is afgesproken de plaatselijke aan nemers in te schakelen en niet uit te schakelen; Bredero's Bouwbedrijf zou als een overkoepelend orgaan dienst doen. De heer v. d. Doel blijft er bij dat eerst met de plaatselijke aannemers gesproken had moeten worden. De heer Simmers ondersteunt het betoog van de heer v. d. Doel. Ook hij wenst eerst een bespreking met de ambachtslieden, die gevraagd moeten worden of zij de werken kun nen uitvoeren. Eerst ols de ambachts mensen vorklaren dat zij de voorge stelde werken niet kunnen uitvoeren kon hot werk aan do genoemde maatschappij worden opgedragen. Weth. Gerritsen wijst er op dat Bredero's Bouwbedrijf ook bereid is andere mensen to helpen en wel voor de vastgestelde taxatieprijzen. De ge meente-eigendommen dienen vlug hersteld en de C.D. is van oordeel dat de aannemers hier het niet zo vlug zullen kunnen. Ook de heer Steutel steunt het voorstel-v. d. Doel, terwijl de heer de Moor informeert of het van de gemeente is uitgegaan dat de werk zaamheden door een bouwbedrijf uit gevoerd worden. Dit is niet het ge val, antwoordt de voorzitter. Voorts Is de heer de Moor van mening dojt eerst met de aannemers hier moet worden gesproken. De heer Catshoek deelt do bezwa ren niet die hier naar voren worden gebracht. Do gemeente heeft al ver schillende, woningen laten bouwen door aannemers dio het weer onder aanbesteedden. Draagt do gemeente do werken op aan Bredero's Bouw bedrijf, dan is dat do verantwoorde lijke persoon en kunnen de huizen tegen taxatieprijzen worden opge knapt, Spr. wenste wel dat er dan van ieder complex een raming ge maakt zal worden en aangegeven zal worden wat er gedaan moet worden. Gebeurt zulks dan weet de gemeente waar ze aan toe is, evenals de bouw maatschappij. Bij de uitvoering dient een degelijk opzichter te worden be noemd die zich niet in de luren laat leggen. De voorzitter is van mening, Indien het herstel aan de plaatselijke aan nemers wordt opgedragen, het een kwestie van jaren zal worden. Een grote maatschappij werkt sneller. De heer Catshoek herinnert er aan dat men bij de bouw van woningen hier, gezien heeft dat de gestelde ter mijn altijd werd overschreden, omdat de ambachtslieden aan hun klanten gebonden waren. Het gevolg daarvan is o.a. geweest grote huurderving voor de gemeente. Krijgen de aan nemers hier de opdracht dan gaat men in hetzelfde schuitje varen als voorheen. Na re- en dupliek wordt het voor- stel-v. d. Doel in stemming gebracht en met algemene stemmen aange nomen. Rondvraag Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Doel naar de opbrengst, f 3.800, van dekens. Deze zijn, aldus weth. du Croo, in het begin van de ramp aangekocht voor de mensen die hier nat aankwamen. Later zijn er dekens geschonken en o.a. voor de barakken gebruikt. Toen er nader hand over waren zijn ze verkocht. Men kon ze niet blijven bewaren. De heer v. d. Doel vraagt voorts naar de aanvang der lessen aan de diverse scholen. Zullen die met Sep tember weer beginnen? De voorzitter antwoordt dat men bezig Is deze kwestie te regelen. De heer van Leeuwen vraagt de aandacht voor de vernielde huizen, waarvan de eigenaren door spaar zaamheid in het bezit gekomen wa ren. Koopt nu de gemeente die gron den, dnn zal het voor de voormalige eigenaren moeilijk worden in het be zit van een eigen woning te komen. Het lijkt spr. gewenst dat voor hen en ook voor anderen de gelegenheid wordt geopend om weer in het bezit van een eigen woning te komen. In andere gemeenten is hiervoor reeds gelegenheid gegeven. Spr. overhan digt de voorzitter een schema volgens welke dit zou kunnen worden gefi nancierd. B. en W. zullen dit onder de loupe nemen. De heer Catshoek vestigt de aan dacht op de put van Geelhoed, die een berg van Geelhoed dreigt te wor den, daar er alle mogelijke rommel wordt gedeponeerd, wat voor de om- wonénden een haast ondragelijke stank veroorzaakt. Spr. vraagt of hierin geen verbetering kan worden gebracht. De heer bij de Vaate merkt op dat de oude stadsmestvaalt thans weer te bereiken is, zodat het over tollige vuil daar weer kan worden geborgen. Hierop volgde sluiting der open bare zitting. Ingezonden mededeling Haantje de Voorstel 4 flinke borden pure kippenbouillon met goudgele vermicelli! Getrokken vin jonge kippen volgens een q speciaal Zwitsers recept. Hdél even ge- 40Ct kruid in in S minuten tiaarI Ht! nieitua tilprnakjr ma di grote kip m di naam MAGGI trop, dit moa ba nf/nl ZIERIKZEE Ontspanning van de schoonmaakploegen Dr J. J. Westendorp Boerma deelt ons mede, dat hij voor ontspanning van de schoonmaakploegen (er zijn nu jongelui van 17 nationaliteiten aan het werk), tot dusverre een be drag heeft ontvangen van f 68,50. On nodig te zeggen dat de jongelui deze bewijzen van medeleven zeer op prijs stellen. Nog steeds kunnen giften worden overgemaakt op gironummer 157107 ten name van Dr Westendorp Boerma. Het moet in UW HERSENS gegrift staan: NIETS helpt V heter dan de ALDA-STIFT wanneer een likdoorn niet ver dwijnt. De ALDA-STIFT helpt U voorgoed, verricht een wel- daad aan Uw voet. GEEN ZALF, GEEN PLEISTER EN GEEN MESI Slechts de 90 ets. helpt met SUCCES Verkrijgb. bij Uw apoth. of drog. Do vrouwen van do Vrouwenbond van do P.v.d.A. ïriogon gratie een woelö met Vncnntlo haar het vaoantlo-oord „Do Born", gelogen te Donnokom'. Bezoek leden Prov. Staten Eeu aantal lcdon van ProvinoLalo Staten dezer provincie brachten oen bezoek pan Schouwen. Na aankomst aan het Luitje word naar het gat bij do Scbelphoek gevaren, waar mén rich op de hoogte kon stollen van do dijk doorbraak én de daar ter plaatso reeds verrichte 'werken. Bij terngkcor in Z.e- rikzeo 'word een wandeling door de stad gemaakt én in do foyer van do Con certzaal de thee gebruikt» Prpf. Baart vertoonde voor do leden een aantal door hem' opgonomon filmpjes van vors' schillende door do ram'p getroffen dolen 'van Onfl eiland. Granaat ontploft bij baggerwerk Woensdagvoormiddag is bij het baggeren in de haven een onontplofte granaat opgezogen door de bagger molen „Nieuwe Maas" van Sliedrecht van de N.V. Volker. Het projectiel ontplofte met een harde knal, welke in de stad duidelijk werd gehoord. De dekknecht, Peter Apeldoorn uit Vollenhoven (O.) kreeg een scherf ln de borststreek. Een juist passerende sleepboot met een mobilofoon aan boord waarschuwde terstond de ge neeskundige dienst, waarop Dr van Hoorn spoedig ter plaatse was en op neming in de Corneliastichting nood zakelijk achtte. Met de nood-zieken auto van het Roodo Kruis word do patiënt vervoerd. Hoowol zwaar go- wond bestaat er geen direct levens gevaar. RENESSE Zang cn muziek werken samen In éaménwerking met het fanfare corps '„Luctor et Emérgo" hoopt do zangvereniging i,Nu mot Hope". Zator-t dagavond ben concert te geven op do tent in het dorp. Do „Zang" die stoed» tot do bcsto op hot eiland bchoordo, samén toet het fanfarecorps,1 dnt reeds in dit soizoen een paar goede co nor ten gaf, doet een goodo uitvoering verwachten, Waarvan zang- en nrarieltM liefhebbers rollen kannon geniotonj Gering toeristenverkeer Het bezoek van gasten uit Zierik- zee en omgeving tijdens de weekends is praktisch nihil. Wellicht zou het inleggen van een bootdienst zoals op werkdagen om 8 uur vertrekkend van Zierikzee hierin wat verbe tering kunnen brengen. Er zijn wel enkele badgasten ge arriveerd en Zondags is er enige drukte op het strand, maar een ver gelijking met andere jaren kan dit natuurlijk niet doorstaan. Doorlaattijden Brouwershaven-Scharendijke 11 Juli: te Scharendijke 9.20 en 21.50, te Brouwershaven 0.20 en 12.30; 12 Juli: te Scharendijke 10.00 en 22.30, te Brouwershaven 1.00 en 13.10. BRUINIS8E M» A. J urne let f Woensdag is alhier op 49-JarIgo leeftijd overleden de heer M. A. Ju- melot. Do heer Jumelet, die mossel- kweker was van beroep, was be stuurslid (penningmeester) van de vissersvereniging „Algemeen Vis- sersbelang" maar hij ontplooide de hem geschonken gaven vooral op kerkelijk terrein. Reeds vroeg be stuurslid van de C.J.M.V., werd hij in 1927 tot voorzitter dezer vereni ging gekozen en hij was dit meer dan 26 jaar tot aan zijn dood toe, al be lette een ernstige ziekte hem het laatste half jaar nog actief aan het openbare leven deel te nemen. Sedert 1937 diende hij de Ned. Her vormde Gemeente als ouderling. In die functie was hij gedurende de laat ste jaren ook lid van de Provinciale kerkvergadering. Hij had zitting in het bestuur van de Vereniging tot bevordering van Geref. Schoolonder wijs en van het Groene Kruis afd. Bruinisse. Wafelactie Melsjcsverenlglng Hadden de padvinders als devies „Een heitje voor een karweitje", de meisjesvereniging „Rhode" gaf voor datzelfde heitje drie wafels weg. Wa fels zijn een oud-Hollandse lekkernij, die ook in deze moderne tijd nog wel gewaardeerd wordt, als de bakster- tjes ze bruingeroosterd, knappend en warm aan de deur serveren, zodat de gehele Zaterdag aan het bakken schier geen einde kwam. Wij twijfe len niet of de k.as van „Rhode" zal een eind zijn aangevuld door deze wafelactie. Ook hier ontvingen de school kinderen een „pakketje" van hun Amerikaanse vriendjes en vriendin netjes met de ook van andere plaat sen bekende inhoud, als: potloden, pennen, handdoeken, linealen en ver schillende andere nuttige dingen die door de leerlingen der scholen zeer werden gewaardeerd. De heer C. Zwart te Velp, die benoemd was als hoofd der Chr. school alhier, heeft voor deze be noeming bedankt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Almkerk: W. L. Her mans, Oudelande; te Harlingen: H. Bijl, Berlicum; te Kollum: C. Egge- raat, Holwerd; te Aalst: cand. J. Kruijt, Gouda; te Antwerpen: F. Oberman, Rotterdam. Aangenomen naar Auckland (Nw.- Zeeland): G. Denee, vliegbasis Twen te); naar Alkmaar (toez.): G. C. Tromp, Boskoop. Bedankt voor Hasselt: B. Eijsinga, Barneveld; voor Wezep: K. v. d. Pol, Veenendaal. Evangelisch Lutherse Kerk Aangenomen naar Dordrecht: Mej. Da M. E. Monsees, Amersfoort. Geref. Kerk Beroepen te Lioessens en te Bant (N.O.P.): A. Janssens, Koudum; te Holwerd: cand. H. J. Lugtigheid, Zwolle; te Wolvega: J. van Leeuwen, Oudemirdum; te Toronto (Ontario, Canada): F. Guillaume, Amsterdam- W.; te Visvliet: cand. C. W. de Ruij- ter, Nijmegen; te Wierum: cand. R. J. Koolstra, Leeuwarden; te Lunte- ren: Mr Dr J. Ozinga, Bennekom. Aangenomen naar Lollum: cand. C. W. de Vries, Voorburg. Geref. Gemeente Bedankt voor Elspeet: A. de Blols, Rotterdam-Z. Chr. Geref. Kerk De particuliere synode der Chr. Geref. Kerken van het Zuiden heeft o.m. als afgevaardigde naar de op 8 September a.s. te Apeldoorn aanvan gende Generale synode gekozen Ds M. v. d. Klis te Zierikzee. VOETBAL Renesse I-Burghcomblnatle Zondag a.s. speelt Renesse I op haar terrein, om half 3, tegen een sterke combinatie bestaande uit spe lers van Burgh I en II. Renesse komt ongeveer met hetzelfde elftal uit dat vorige week tegen Brouwes- haven uit moest komen. Zeer waar schijnlijk zullen de bezoekers in het veld wel sterker zijn. De wedstrijd wordt geleld door de heer Joh. v. d. Werf. Strand Vogels I-Zeem eeuwen I Zaterdag a.s. Bpeelt Strandvogels op haar terrein een wedstrijd tegen de leiders der le afdeling, een wed- Btrijd die het aankijken dubbel en dwars waard zal zijn. Zeemeeuwen zal in deze wedstrijd zich tot het uiterste moeten geven om uiteindo- Iijk con overwinning te kunnen be halen. Met blijdschap cn dankbaar heid geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter MARIA HENDRIKA (Marry) Z. MEERDINK N. C. MEERDINK—Fondse Zierikzee, 8 [uil 1953 Kinderstraat B 405 TijdelijkCorneliastichting Mede namens wederzijdse ouders geven 1AC0B DE BRUYNE es MARIA JACDBA GATHARINA DE VLIEGER kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king D.V. zal plaats vinden op Vrijdag 31 Juli a.s., des morgens 11 uur te Arnemuiden. Kerkelijke inzegening om 11.30 uur, in 't Verenigingsgebouw te Arnemuiden, door de Wcleerw. Heer Ds. M. v. d. Kils te Zierikzee 11 Juli 1953 Zierikzee, Meelstraat B 65 Arnemuiden, Molenweg 20 Gelegenheid tot feliciteren: te Zierikzee: Zaterdag 25 Juli van 15.30-17.30 uur. Havenpark A 335; te Arnemuiden: Vrijdag 31 Juli van 18.30-19.15 uur, in het Ver enigingsgebouw. Gevraagd in klein gezin (2 per sonen zonder kinderen) een net Meisje, voor dag en nacht, goed kun nende koken. Brieven aan Mevrouw Arnold, Waldeck Pyrmontlaan 5 B, Wassenaar. Voor de vele blijken van be langstelling ons betoond na het overlijden van onze gelief de vader, behuwd-, groot- en overgrootvader MARINUS KLOET Cz. betuigen wij U onze bartelijko dank. Zierikzee, Juli 1953. Uit aller naam, JAK.s KLOET. ARTS legt op 1B Augustus a.s. do practijk neer l.v.m. zijn be noeming tot Schoolarts en is AFWEZIG van 11-27 Juli Onze winkel is van heden af HEROPEND Km ldonlers waren Aardappelen Groenten cn fruit Beleefd aanbevelend, JOH. v. d. HOEK Cz. St. Domus8tr. D 272 - Z.zcc 14 regels (15 mm) f 1,Elke regel meer: 15 cent per mm Te bevr. bur. v. d. blad: f 1,10. Brieven onder lett of no. f 1,20. Te koop: 30 40 1-jarlge kippen bij P. van Ast, B 105, Zonnemaire. Kinderledikantje met bedje, houten 1-pers. ledikant, wan delwagen, kinderwagen. Te be vragen bureau van dit blad. Te hunr: Op goede stand te Zierikzee: twee vertrekken voor kantoor ruimte. Telefoon aanwezig. Br. onder no. 14, bur. van dit blad. Personeel gevraagd: Voor direct: een nette huis houdster. Brieven: C. Ringel- berg, Wachtpost 54, Lewedorp (Zuid-Beveland). Net meisje voor winkel- en huiswerk. M. D. Kloet, groente en fruithandel, Burgh. Personeel aangeboden: Bekwame chauffeur. Te bevr. bureau van dit blad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1953 | | pagina 2