Alda-stifl PUROL doet Uw huid Goed Klimaat dient geschapen waarin de plant van herstel kan ontwikkelen GEMEENTERAAD ZONNEMAIRE WEK DE GAL IN UW LEVER OP In een door water omspoeld dorp vierde Burgemeester Romeyn zilveren jubileum De wederopbouw van het watersnoodgebied ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - VRIJDAG 12 JUNI 1953 - No. 17277 SCHOUWEN-DUIVELAND QUO VADIS? Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland" over vervoersproblemen C°Kz=i i»**» voor het eiland noodzakelijk zijn. Schouwen-Duiveland auo vadis? digheden noodzakelijk is. Die barre Railvervoer werd aU uit de tijd en Bit is nog altijd de benauwende omstandigheden zijn nog zeer onvol- „iet langer acceptabel voor het eiland vraag die wy ons moeten stellen. Wie doende bekend. Een inspecteur van gekwalificeerd. de zaken eerlyk beschouwt en het de Scheepvaarinspectie is wellicht Aantekeningen bij het Wetsont- een tegenovee het ander afweegt, op een van de schaarse mooie dagen Watersnoodschade werden be- moet tot de conclusie komen dat het wezen kijken en hij vond het ver- sproken Het geheel zal nog in een niet naar wens gaat op Schouwen- voer over water niet al te slecht. De definitieve Vorm worden gegoten, Ingezonden mededeling Oude bevolkingsregisters worden gefotografeerd man wilde echter per tram naar waarna contact wordt opgenomen Brouwershaven en stond dan ook op me, de WatersnoodCommissie der Tweede Kamer. Een gunstig oordeel Duiveland. Er is zo aan de opper vlakte wel wat belangstelling aan het groeien, maar die manifesteert het perron te wachten. Helemaal ob- zich toch niet in een werkelijk reële jectief heeft hij de zaak dus blijkbaar werd "geveld *ovei" de enquêteurs ~be- hulpvcrlening. Het allernodigste is, niet bekeken, dat autoriteiten en instanties voor dit zwaar getroffen eiland een kli- worden gevoegd bij de onvoldoende maat scheppen waarin het herstel in schaderegelingen en allerlei persoon- a last met het opnemen van de schade lÜ aan roerende en onroerende goede ren. Betreurd werd dat deze mensen aan absurde normen zijn gebonden, dc breedste zin des vvoords de zo lijk ongemak van de bewoners dezer Het kwam de leden onbegrijpelijk broodnodige impulsen krügt. streek, het watercomplex dat velen VQOr dat de stichting voor de Land, Bovenaan de raneliist van eilande- geeftel'jk aaneetast, de huis- bQUW min of meer gunstig het wets- öovenaan oe ïangiijsi \an euanue vestingsproblemen en de noden van b ff kimr)pn bennrdelen lijke wensen bhjft verbetering van d zakenwereld en de landbouw, ™tweip "eeft kunnen beooidele hr.f wrvnpr ctmn Fr wordt aan alle ^Kenweimu en ue idiiuuuuw, VoQr de toekomst worden grote het vei voei staan. Li woicit aan aue Waarvoor de perspectieven weinig mnpniikhed«m verwacht t a v het be kanten aan gedokterd, maar intussen cunstie ziin moeilijkheden verwaent t.a.v. net oe ziet het er naar uit dat „De Kaag", E g J' nodigde bedrijfskapitaal voor de onze schrikaanjagende hekwieler,landbouwers. Pogingen zijn inmiddels toch nog wel even in de vaart zal Met bovenstaande en andere pro- ondernomen om de Stichting aan li- blijven. Vooral bij het wat onstui- blemen heeft de Stichting „Nieuw quide middelen te helpen, mige weer is deze boot levensge- „Schouwen-Duiveland" zich op haar Wat betreft de directieketen ging vaarlijk. Het schip is met honderden jongste vergadering uitvoerig bezig- een schrijven uit aan het ministerie, passagiers aan boord daadwerkelijk gehouden. Woensdag j.l. is een dele- waarin het lange uitblijven der keten in nood geweest en het was alleen de gatie van de, Stichitng, bestaande uit wordt gelaakt. De grote nood onder aangeboden kalmte van de Zeeuwse de heren Stevense, van Toledo en de geëvacueerden werd naar voren mens, dat er geen grote ongelukken V£»n der Vliet, op audiëntie geweest gebracht. Voor Nieuwerkerk zullen zijn gebeurd. De motoren sputterden bij de minister van Verkeer en Wa- bij het z.g.n. Beiersdijkje barakken en het schip was niet of slecht be- terstaat. Hierbij is het verkeer van worden gebouwd, zo ook te Noord stuurbaar. Dank zij de hulp van een en naar het eiland uitvoerig ter gouwe en Schuddebeurs. motorboot van de heer Berrevoets is sprake gebracht. Verzocht zal worden de Prov. boot „De Kaag" de Zierikzeese haven kun- Medegedeeld werd ter vergadering een half uur eerder te doen varen nen binnenkomen. Het had ook an- dat de „Minister van der Sleyden" zulks met het oog op goede aanslui- ders gekund. op Anna Jacoba zal gaan varen. Dit tingen aan de overkant. De Stichting Schouwen-Duivelandse mensen, die schip kan 6 7 auto's meenemen, zal zich beraden over een alarm- reéds een verschrikkelijke ramp ach- Het schip „Zijpe" zou de verbinding systeem bij hoog water te gebruiken, ter de rug hebben, moeten hun leven met Burghsluis gaan onderhouden. Gesproken werd over de stichting wagen om op reis te gaan. Wij vra- Ter vergadering werd bepleit, dat van een soort internaat voor kinde gen ons af of er nog niet voldoende de „Zandkreek" driemaal gaat varen ren uit de Westhoek, die straks de mensen zijn verdronken. Is de gal uit met het oog op het autovervoer. Dit scholen (het Lyceum zal t.z.t. ook de beker van het lijden niet bitter schijnt een kwestie van personeels- weer beginnen) te Zierikzee gaan be- genoeg geweest? Toen de operatie bezetting te zijn. zoeken. Terzake zal contact met de „Levensstrijd" achter de rug was, Uitvoerig werd ook gesproken over rector van het Lyceum woroden op had ieder de ogenblikkelijke activi- ket fruitvervoer uit de Westhoek, dat genomen. teit van een flinke baggermolen in de ejnd deze maand zal beginnen (zwarte De heer Hoek bracht de verstrek- Zierikzeese haven verwacht. Zo'n bessen) en reeds medio Juli op volle king van kampeeruitrustingen ter molen kan de haven uitdiepen en dan toeren gaat komen. Dit fruit moet sprake. Volgens verklaringen vanJ is het argument vernietigd dat de vj0t kunnen worden afgevoerd. Be- C.C.D.-ambtenaren zijn de bakkers grote boten niet meer kunnen bin- pleit zou worden bij de minister de verplicht z.g.n. volkswittebrood in nenvaren. Het zal echter nog drie inlegging van een landingsboot op voorraad te hebben, op straffe van volle weken duren voordat een begin Scharendijke. Indien dit niet moge- een bekeuring, kan worden gemaakt met het uit- Moderne Salomo Een rechter te Detroit (V.S.) bleek onlangs een moderne Salo mo te zijn. Er werden twee man nen voor hem geleid die waren gearresteerd toen ze speelden met valse dobbelstenen .Elk van hen beweerde dat de dobbelstenen aan de ander toebehoorden. „Agent", brulde de rechter, „heb je die dobbelstenen zonder vol macht in beslag genomen?" De agent knikte verwonderd van ja. „Daar had je geen recht toe! Geef ze onmiddellijk terug!" Eén van de arrestanten stak gretig zijn hand uit enkreeg op slag drie maanden gevangenisstraf. Ingezonden mededeling U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, andera ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur- lUKe wjjze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. De raa«l der gemeente Zoutiimaire kwam Maandagavond bijeen onder voor zitterschap van dü waarnemend bur gemeester, de heir J. van Splunder. Vastgesteld werd een ziektekosten regeling voor 1953 voor het gemeexu^-. personeel, gelijkluidend aan die van 1952, met dien verstande, dat het per centage wordt gewijzigd van 1,9 pet. in 2 pet. Met algemene stemmen besloot de raad microfoto's te laten vervaardi gen van de 6 oudste bevolkingsre^. gisters dezer deuieente. De moderne techniek doet hiermede ook zijn 'n- trede in de bevolkingsadininistratiei van Zonnemaire. Het belangrijke voor deel hiervan is, dat de bevolkingsre gisters op verschillende plaatsen kun nen worden opgeborgen, waardoor zij voor verloren gaan, hetzij door welke oorzaak ook, eerder worden gespaarib Bovendien vereisen de microfoto's een kleine opslagruimte. Van de gemeente AJgrange in Frank rijk zal een bedrag worden ontvangen voor de slachtoffers van de watern snood. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de besteding van dit bedrag. Besloten werd de beslissing aan Ie houden tot een volgende vergadering. Onder intrekking van reeds eerder te dezer zake genomen besluiten, ging de rand thans over tot het vaststellen van een zg. ramptoelage voor het vaste geineentepcrsoneel met volledige dag taak. Vastgesteld werden do 5c wijziging van de gemeentebegroting voor 1952 en de 2e wijziging begroting 1953. In do vacature van ondcrwijzercte aan dc openbare lagere school in deze gemeente werd iu.a.s. benoemd uicj. E. Nootenbooin te Nieuwaal, gemeente Gameren. Met ingang van 1 September a.s. zal zij in dienst kunnen treden. Bij de rondvraag deelde de >oorn,t- ter mede, dat de burgemeester van zjjn ziekte hersteld is. De raad nam met grote voldoening kennis van deze mededeling. Ingezonden mededeling Lang gezocht doch thans gevonden is bet alles overtref jende middel ter verwijdering van likdoorns, eksterogeneeltknobbels, wratten enz. Voorbij is de tijd van pleister, zalf of tinctuur. Bij het gebruik van zult U verbaasd zijn over het verrassende resultaat. Slechts 90 ets. Verkrijgb. by Uw apoth. of drog. Ministers Luns en Kernkamp naar Australië Richard Casy, de Australische mi nister van Buitenlandse Zaken, heeft meegedeeld dat de Nederlandse mi nisters van Buitenlandse Zaken en Overzeese Rijksdelen, Mr J. M. A. H. Luns en Prof. Dr W. J. A. Kern kamp, in Juli een bezoek aan Austra lië zullen brengen. Het voornaamste doel van het bezoek is te spreken over de samenwerking in Nieuw- Guinea. BIJZONDERE DAG VOOR OUWERKERK „Van gevaarlijke klippen naar grazige weiden'' baggeren van de haven. Er schijnt n.l. eerst een bestek gemaakt te moe ten worden. Intussen stumperen we verder met het verkeer. Auto's staan te wachten op Anna Jacobapolder. Er is er zelfs een gestolen, die in Zeeuws Vlaan deren is terecht gekomen. Een ver huiswagen heeft een dag en een nacht moeten wachten alvorens over gezet te kunnen worden. Ingezonden mededeling Een andere zaak is die der kam- Plannen die binnen de grenzen van het mogelijke blijven Iu een Ouwerkerk, dat werd omspoeld door een woelige zee, heeft burgemeester Romeyn Woensdagmiddag zijn zilveren jubileum herdacht op een speciaal belegde bijeenkomst in café Slager. Merkwaardig was die bijeenkomst en van een zo speciaal karakter, dat zij een bijzondere plaats krijgt in de historie van deze zwaar getroffen gemeente. De by een jubileum passende vreugde werd overschaduwd door de ramp, die zo fel heeft toegeslagen en die het dorp nog in een treurige staat houdt. Dan was daar verder ook die tocht naar het „eiland Ouwerkerk", van collega's, vrienden en genodigden, met schommelende en dansende vletten, waar van de buitenboordmotoren het water tot wit schuim klopten. peeruitrustingen. De situatie is zo, dat heel veel mensen terugkeren in hun huizen. Onder hen bevinden zich bewoners die alles hebben verloren. Zy hebben niets meer en gebruiken hun voorschot om het allernodigste in te kopen. Hebben zy dat gedaan dan komen zij niet meer voor een kampeeruitrusting in aanmerking. Te i breed wing door de watersnood is verdwe- Voorzichtigheid en soberheid Niet ontkend kan worden, dat op nood ver blij ven nodig zullen zijn voor verscheidene plaatsen in het ramp- degenen, die hun woning verloren gebied de bebouwingstoestand, zowel zagen gaan en wie men toestemming stedebouwkundig als uit een oogpunt tot terugkeer geeft, van volkshuisvesting, veel te wensen over liet. Daar, waar slechte bebou- Stichten van noodverblijven Goes is de zaak reeds lang en 1 voor elkaar, maar Schouwen-Duive land komt achteraan. nen of zwaar is gehavend, zou het Aan het stichten van noodverblij- niet verantwoord zijn in de oude ven v0°r laatstbedoelde categorie trant te herbouwen en zullen ge- personen zal niet zijn te ontkomen Zo goed als het altijd achteraan meente en Ryk moeten samenwerken met het oog op de arbeidskrachten is gekomen. Goes, Vlissingen en om betere toestanden te scheppen, uit de bevolking, die men voor het Middelburg zijn na de oorlog vol- Men zal er daarbij ook niet tegen op economisch herstel van het rampge- gebouwd en Schouwen-Duiveland moeten zien een onbeschadigde op- bied nodig heeft. Zou men echter vol- kreeg mondjesmaat bouwvolume toe- stal te amoveren, indien dit voor het ledl§ toegeven aan de aandrang, die gewezen. verkrijgen van een stedebouwkun- er bestaat om terug te keren, dan De tragedie met de barakken begint dig verantwoorde situatie noodzake- zou het_ aantal noodverblijven een misschien wat af te zwakken. Feit Iyk is. Paaf buizend moeten bedragen Dit is echter dat Schouwen-Duiveland - gaat de ™nister ^1 te ver. Zijns Tot goed begrip van de zinsnede inziens zal men zich in deze sterk uit de Memorie van Toelichting op moeten beperken. Medegedeeld zij, het voorlopige verslag van de com- dat de bouw van 250 noodverblijven veel te weinig barakken krijgt en dat het gemodder over de plaatsing kost bare tijd heeft doen verloren gaan. De indruk bestaat dat hieraan niet ™ssie_, v°°r de watersnood uit de opgedragen is De kosten van deze Tweede Kamer, waarin gewag wordt verblijven met bijbehorende werken gemaakt van voorzichtigheid en so- zijn op 1.4 millioen gulden begroot, berheid, dient te worden bedacht aldus de minister van Wederopbouw De terugkeer van de bevolking zal en Volkshuisvesting dat een ge- mede bevorderd kunnen worden door meente méér gebaat zal zijn met een het opstellen van houten woningen, plan, dat binnen de grenzen van het welke door het buitenland z^jn ge- mogelijke blijft, dan met een plan schonken en die in de loop van het dat door zijn te ruime opzet onuit- jaar zullen aankomen. Haar aantal voerbaar is en daarom later zal moe- bedraagt ruim 700. ten worden herzien. Zoals overal het geval is, waar men Naar de minister meent, moet men die medewerking is verleend als op grond van de huidige barre omstan- „Een Koningin wordt gekroond" Leden Koninklijke familie en hofhouding by de première H.M. de Koningin, Prins Bernhard en een aantal leden van de hofhou- in bestaande toestanden meent te toch wel onderscheid maken tussen ding zullen vanavond de première moeten ingrijpen, zal men ook hier de vraag, welke voorzieningen nu bijwonen van de Engelse kronings- moeten waken voor overdrijving en juist voor het rampgebied moeten film, die in 't City-theater te Utrecht zal men zich telkens moeten afvra- worden getroffen, en het vraagstuk in een galavoorstelling wordt ge- gen of de voordelen, door het ingrij- van de krotopruiming in het alge geven. Na afloop van de galavoor- pen te bereiken, opwegen tegen de meen. De minister herinnert er aan, stelling, die onder auspiciën van het nadelen. dat hij onlangs een commissie krot genootschap Nederland-Engeland ge- Dikwijls ontbreekt de plaatsruimte opruiming en sanering heeft inge houden wordt, is er een ontvangst in voor het opstellen van noodverblij- steld, welke onder meer tot taak „Esplanade" van de vele autoriteiten ven. Zij 'zullen bovendien goed be- heeft hem omtrent de algemeen wen- uit stad en provincie, die de première reikbaar moeten zijn en van aanvoer selijke maatregelen te adviseren, zullen bijwonen. van water en licht moeten worden De vraag of en, zo ja, op welke Heden Vrijdag 12 Juni zal deze voorzien. Daarenboven moet er reke- wijze de huurders van voormalige kroningsfilm, vervaardigd door Ar- ning mede worden gehouden, dat krotwoningen geholpen zouden kun- thur Rank's filmmaatschappij, in naast de in het voorlopige verslag nen worden, indien zij niet bij machte première gaan in tal van steden bui- bepleite noodverblijven voor dat deel zijn de hogere huren van de ver ten Engeland. van de bevolking, dat door een sa- vangende woningen in de regel Als unicum mag gelden dat van nering niet op korte termijn in een woningwetwoningen op te bren- deze geheel in kleur opgenomen film herstelbaar pand terug zou kunnen gen, is in studie. De minister is er niet minder dan 800 copieën zijn ge- keren of een nog bewoond pand om zich van bewust, dat dit vraagstuk maakt in 56 verschillende talen. die reden zou moeten verlaten er accuut is. Geen „feest" was het te Ouwer kerk, maar op deze bijeenkomst is de zon van dankbaar herdenken toch door het wolkendek komen breken en hebben wij ook iets bespeurd van de ster der hoop, die deze fel ge prangde gemeente vermoed in het donkere verschiet dat voor ligt. Wet houder Kuyper wees, na opening van de speciale raadszitting, in een toe spraak op de grote wijzigingen in de maatschappelijke en sociale verhou dingen, die zichi in de afgelopen 25 jaar hebben voltrokken. Belangrijke werken kwamen in de ambtsperiode van burgemeester Romeyn tot uit voering, als: electrificatie en water leiding, woningbouw, bouw nieuwe school e.d. Spr. schetste de moeilijke jaren van crisis, oorlog en evacuatie en tenslotte de ramp, waarbij vorige catastrophen in het niet verzinken. Hij herdacht allen die nimmer meer zullen terugkeren in Ouwerkerk. In al deze moeilijke perioden van de ge meentelijke historie is burgemeester Romeyn zijn mensen als een herder voorgegaan. Heel moeilijk wordt die taak eerst, wanneer de „kudde" op gevaarlijke plaatsen is aangeland. Zover is het thans. Spr. dankte de burgeemcester voor hetgeen hy deed in de afgelopen 25 jaar tot heil van de gemeente en sprak de overtuiging uit dat hy er slagen zal de bevolking te leiden van de gevaarlyke klippen naar de gra zige weiden, hetgeen betekent dat de burgemeester Ouwerkerk uit deze toestand zal omhoog voeren schoner dan voorheen. Als blijk van waardering bood hij namens de wethouders der gemeente de Kleine Winkler Prins-encyclopae- die aan. „Sterke manneli achter de wallen" Burgemeester Romeyn wilde af stand nemen van het feestvieren op deze dag. Hij achtte dit, gelet op de omstandigheden, onmogelijk. Goed echter is het deze dag toch niet hele maal onopgemerkt voorbij te laten gaan. Een mijlpaal immers dwingt tot bezinning. Spr. herinnerde aan de nietigheid van menselijke werken en stond stil bij de omgekomen slacht offers dfer gemeente. Diepe vreugde op deze dag gevoelen kan niet, maar het leven gaat door en eist zijn rech ten weer op. Ook de jubilaris stond stil bij het vele, dat in de loop der jaren te Ouwerkerk tot stand kwam en^erinnerde aan de op stapel staan de plannen voor bouw van kerk en toren. Het goede in het verleden kon worden bereikt door innige samen werking met wethouders en raads leden. Zich dankbaar tonend voor allerlei veranderingen ten gunste (so ciale zorg e.d.) noemde spr. andere lichtpunten, als het bezoek van het Koninklijk Paar in 1950, de goede verhouding met G.S. en het jongste bezoek van de Commissaris der Ko ningin met echtgenote. De toekomst zal niet gemakelijk zijn, aldus spr. Reëvacuatie der be volking brengt grote moeilijkheden met zich mee. Om der wille van de mensen zelf zal het wel eens nodig zijn „heen" te zeggen. Doel blijft ech ter de mensen straks te laten wonen hier, zodat ieder zich weer thuis voelt. Het in het verleden verrichte werk, aldus vervolgde spr., werd ge daan uit liefde voor Ouwerkerk. Spr. citeerde de woorden van een der Prinsen van Oranje: „De kracht der wallen wordt bepaald door de man nen die er achter staan". Hij hoopte dat er straks achter de herstelde dij ken krachtige mannen zullen staan, die zich inspannen de gemeenschap zo goed mogelijk te herstellen. Ten slotte dankte hij voor alle ondervon den steun en vriendschap, inzonder heid daarin zijn echtgenote betrek kend, die een burgemeestersvrouw in de ware zin des woords is geweest. Wethouder van der Stolpe dankte als wethouder en vriend voor de prettige samenwerking. Bij het her stel der gemeente bood hij zijn volle steun aan. Het oudste raadslid, de heer Kuyper, vertolkte de gevoelens van de leden en bood namens hen een bord in Delfts Blauw aan. De heer Doornenbal bracht de dank over van het gemeentepersoneel, dat dank baar is voor de aangename verhou ding met de burgemeester en het on derling overleg, dat steeds wordt ge pleegd. Hij bood enkele boekwerken aan. Talrijke andere sprekers Na sluiting der raadszitting hebben nog een flink aantal sprekers het woord gevoerd. Burgemeester van Eeten van Nieuwerkèrk memoreerde verschillende gezamenlijke activitei ten van Ouwerkerk en Nieuwerkerk (brandweer, Groene Kruis, e.d.). Spr. schilderde de gemeenschappelijke op- bouwtaak, die straks aan de orde is. Hij deed zijn felicitaties vergezeld gaan van de goede wensen met be trekking tot het behoud der gemeen telijke zelfstandigheid. Burgemeester Michaëlis van Brui- nisse achtte de figuur van de burge meester een garantie op zichzelf, dat het met het uiteindelijk herstel voor elkaar komt. Spr. deed mededeling dat de Nederlandse Tafelronde een complete kleuterschool voor Ouwer kerk beschikbaar heeft gesteid, aan gekocht van uit Canada afkomstige gelden. Adjudant Kouwen dankte voor de steun die de burgemeester aan de Rijkspolitie verleende. Het hoofd der school, de heer Berrevoets, bracht de hartelijke gelukwensen over van per soneel en leerlingen der school. Treffend was de toespraak van oud-burgemeester van den Berg van Bruinisse, die de vriendenkring van burgemeesters en secretarissen ver tegenwoordigde. Hij kenschetste de gebeurtenissen in het dorp als zijnde van een geweldige tragiek, maar niettemin is het goed uit de tred molen van het alledaagse te stappen en de afgelopen weg te herdenken. „De palm groeit onder de druk" deze Arabische wysheid voerde spr. aan tot steun In deze moeilijkheden. Hij achtte het waarschijnlijk, dat de burgemeester eenmaal staande achter de gebeurtenissen toch met dankbaarheid hierop zal kunnen te rugzien, in de overtuiging dat hét niet de slechtste tyd van het leven was. Verder voerden nog het woord de heren P. Krepel en de heer Romeyn (broer van de jubilaris), alsmede ad judant b.d. Haverhoek der Rijkspo litie. Tevoren had Ds Kuin de pret tige samenwerking geprezen tussen gemeente en de kerkelijke instanties, waarbij de burgemeester fungeerde als schakel. Geschenk voor dc kinderen Onder de indruk van de vele goede woorden dankte burgemeester Ro meyn voor het hem toegevoegde, waarin hij een teveel aan vleiends vermoedde. Hij dankte nog speciaal de heren Schipper, Schuiling (Cen trale Dienst), havenmeester van den Bos en Zuster v. d. Berge. Aan een knaapje uit de gemeente werd een beker snoep uitgereikt, bedoeld als symbolische gift aan alle kinderen van Ouwerkerk, die ook een beker zullen ontvangen. De beker draagt, behalve het wapen der gemeente, tot opschrift: „Ter herinnering aan bur gemeestersjubileum in ons over stroomd dorp". Terecht merkte wethouder Kuyper in zijn slotwoord op, dat de bijeen komst de dag voor de jubilaris on vergetelijk heeft gemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1953 | | pagina 5