Watersnoodnummer van Zeeuws Tijdschrift het Herverkaveling in het rampgebied radio-programma het OFFENSIEF waarschuwing 1 1 De gedenktegel Watersnood 1953 „Geloof en Volharding" De „Stichting 1955", die ten doel heeft het lenigen van de nood in de getroffen gebieden, onder meer door het uitgeven van een „Watersnood- tegel'H heeft thans de goedkeuring verkregen van de accountantsdienst van het Nationaal Rampenfonds. Reeda zijn grote aantallen van deze in drie kleuren uitgevoerde ge glazuurde tegel voor de prijs van t 2,50 verkocht. Zoals bekend, bevat de tegel een door de Amsterdamse kunstenaar Jac. Groot ontworpen af beelding van een dijkwerker die de hand aan de schop heeft geslagen. Op de achtergrond staat ter linker zijde een beeld van'het verwoeste land en aan de andere kant het her bouwde land met de golvende koren velden. Het onderschrift luidt: „Ge loof en Volharding". Het batig saldo komt geheel ten goede aan het Rampenfonds. Ingezonden mededeling Ter voorlichting van Zeeuwen, maar vooral van hen, die niet in onze provincie wonen Bij sanering van een bedrijfsgrootte van 4 ba is op Schouwen-Duiveland 500 ba nodig De drooglegging van Schouwen- Duiveland hebben wij al eerder ver geleken met een offensief. Hoe meer men in de gelegenheid is de zaken op de voet te volgen, hoe meer pun ten van overeenkomst worden ont dekt. Daar zijn de lange voorberei dingen, noodzakelijk om een werke lijk belangrijk gat te dichten. Daar zijn ook de „onbegrijpelijke dingen", waarover het publiek zich zo dikwijls verwondert, zo niet ergert. Daar zijn verder de vergissingen, de misreke ningen die worden gemaakt. Alles tesamen vormt het een complex van factoren en verschijnselen, die her innert aan de ervaringen van een op rukkend leger. De vergelijking dringt zich nog temeer op, daar de bittere oorlogsjaren met allo spanningen, te genslagen en hoopvolle verwachtin gen, nog zo kort achter ons liggen. De lange voorbereidingen kunnen de moed wel eens in de schoenen doen zinken. Dat was toen zo en het is weer zo. Niemand gelooft dat het Schelphoekgat met de Herfst zal ge sloten zijn. Het gebrek aan geloof berust op de indrukwekkende ver nieling, die hier in het dijklichaam is aangebracht. Tegenover de scepsis staat de toezegging van de technici, dat met alle macht zal worden ge poogd de komende operatie met goed gevolg te volvoeren. Meer is niet no dig en meer kan er ook niet gegeven worden, want het spel van wind en water is onberekenbaars hoe men het ook wil zien. De „onbegrijpelijke dingen" heb ben vaak een geheel andere achter grond dan men bij oppervlakkige be schouwing zoji kunnen vermoeden. Als ergens toevallig geen materiaal aanwezig is, dan staat het niet a pri ori vast dat hier een laakbare slap heid van handelen achter steekt. Nog dezer dagen hoorden wij b.v. van de enorme moeilijkheden om het nodige materiaal voor het maken van zink- stukken te pakken te krijgen. In de voorste linies ontbrak het ook wel eens aan munitie en benzinel De Westhavendijk is er het voor beeld van. Dat komt ook al overeen met het militair offensief. Waren ooit de parachutisten bij Arnhem geland, als men had geweten dat zij regel recht in de armen van een uitgeruste S.S.-divisie zouden vallen? Was er geen artilleriebombardement op eigen Canadese troepen aan de Rijn? Hoe fout echter is, afgaande op dit alles, min of meer opzet te willen veronderstellen, of gebrek aan initia tief. De drooglegging van Schouwen- Duiveland was en is het grote doel. Daarnaar wordt gestreefd met alle menselijke kracht, maar ook met alle menselijke zwakheid. Het zal niet gaan als een erwtje van een plahkje. Het gaat gepaard met vallen en op staan, met fouten, tekortkomingen en met heel veel weerstanden. Niemand mag te wantrouwend en niemand mag ook te idealistisch zijn. We snap pen best dat er in het grote arbeids leger genoeg rondlopen, wien Schou- wen-Duiveland kan worden gestolen. Er zal best een ingenieur zijn, die er de damp in heeft dat hij uit zijn Zulderzee-routinewerk wordt ge haald en naar dit bprre oord wordt overgeplaatst. Maar zijn we niet al len mensen en is onze eigen wil al tijd even sterk en ons humeur altijd goed? De vraag stellen is haar beant woorden. Er zitten nu eenmaal men selijke kanten aan deze zaak en het lijkt ons het beste het vertrouwen te bewaren, te hopen en te bidden op een goede afloop on vooral van dag tot dog de vorderingen, hoe gering ook vaak schijnend, te willen zien. Dat geldt voor do blijvers en voor de geëvneueorden, want zonder enig vertrouwen zal het niet gaan, of het zal heel slacht gaanl Het dubbel nummer van boven staand tijdschrift Is geheel gewijd aan de ramp die Zeeland en zeer in het bizonder ook Schouwen-Dulve- land trof. Dit tijdschrift werd in grote getale verspreid om vooral de nlet-Zeeuwen er van te doordringen wat er is gebeurd en nog dagelijks geschiedt, doordat het zeewater vla de dijkbreuken toegang heeft tot de eenmaal vruchtbare akkers en bloel ende dorpen, die zich veilig dachten achter de brede Scheldedijken, waar het goed wonen was. Uitvoerig gaat Drs Verburg, de re dactie-secretaris, de geweldige schade na, welke direct of indirect een ge volg ls van de ramp die Zeeland trof, onder de titel „De ontwrichting van het economisch leven". Hij vraagt zich af of Zeeland zich zal kunnen herstellen van de derde ramp die het in 13 jaar tijds heeft getroffen? Wan neer men weet dat Zeeland-zich snel en grondig heeft hersteld van de oor logsschade, dan mag men verwachten dat dit herstel nog sneller en gron diger kan zijn nu men over veel be tere middelen beschikt en oris land de gevolgen Veel gemakkelijker kan dragen dan omstreeks 1945, toen Ne derland economisch totaal was uitge put. Dit geeft mogelijkheden, maar ook rechtenl Het verkeer en vervoer vormen de hefboom van de welvaart en de grondslag van economische een heid van Zeeland. Zeer groot kwaad is dan ook gesticht door het vermin ken van het transportapparaat. Zo is op Schouwen-Duiveland normaal vervoer uitgesloten. De economische gevolgen van deze verkeersafsluitin- gen zijn zeer ernstig. De producten van land- en tuinbouw, de grond stoffen en fabrikaten voor en van de industrie van Schouwen-Duiveland, hebben moeten overschakelen op an der en/of duurder vervoer. Do be roepsvervoerders hebben zware ver liezen geleden. Tachtig vrachtauto's zijn zwaar beschadigd of vernield. Op Schouwen-Duiveland, waar enige vervoerders juist gereed kwamen met de vernieuwing van het wagen park, kwamen er alleen al 27 onder water. Vele bode- en lijndiensten zijn voor lange tijd onmogelijk. Ook de eigen vervoerders leden zware schade. De verkeerssector toont een desolate toestand. De landbouw is als tak van bedrijf het zwaarst getroffen. De to tale vermogensschade wordt op plm. veertig millioen gulden geschat, dat wil zeggen zonder de bedrijfsgebou wen daarin te betrekken. De schade aan het inkomen is niet te schatten. Het eerste jaar zal over een grote oppervlakte het agrarisch inkomen zeer sterk dalen. De volgende jaren zal dit effect telkens geringer zijn. Pas na wellicht vijf jaar zal het bi komen weer op het oude peil zijn aangeland. Men denke hierbij aan de ernstige gevolgen voor de midden stand, handel, ambacht en verkeer. De industriële potentie van Zeeland is minder getroffen. Deze is n.l. vooral geconcentreerd in de drooggebleven gebieden. Van de getroffenen noemen we de vlasnij verheid met name te Dreischor en Nieuwerkerk, die weggevaagd is, en kele bedrijven te Zierikzee en in de Westhoek die grote verkeersmoeilijk heden 'hebben, zo o.a. de Kon. Zee- landia te Zierikzee. De schade aan de v i s s e r Ij bleef beperkt. De vloot bleef bijna geheel intact en kon haar zegenrijk red dingswerk verrichten. Het recreatiewezen, dat in het komende seizoen zijn jaarlijkse vruchten moet gaan opbrengen, dreigt te worden getroffen door de moei lijke verbindingen. Dit geldt wel spe- Veevoederdistribufie wordt opgeheven Aangezien de huidige situatie op de internationale markt de handha ving van de veevoederdistributie niet langer noodzakelijk maakt, heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, zoals reed* aangekondigd, besloten, mede gelet op de gunstige ontwikkeling van de voederverbouw in ons land, de be staande regeling in te trekken en wel met ingang van 28 April a.s. Deze beslissing is genomen na overleg met de Stichting voor de Landbouw en na ad^Nes van het Be drijfschap voor veevoeder. Ook het bestaande menggebod zal na ge noemde datum niet langer van kracht zijn. Omtrent eventueel te stellen kwaliteitseisen en de hieraan vorbonden contróle wordt mot do ge organiseerde landbouw overleg go- pleegd. Ook wordt thans in overleg met de georganiseerde landbouw be zien, op welke wijze do ontwikkeling van do veestapel, inzondorheid van de varkens- en pluimveehouderij, in goede banen kan worden gehouden. ciaal voor de kop vbn Schouwen. De klein- en groothandel is uiteraard geheel uitgeschakeld. De financiële vergoeding van 80 90 van het inkomen van 1952 moet dit gedeelte lijk goed maken. Voor velen zal de bange vraag rijzen hoe de weder opbouw van hun zaak zal worden ge financierd; of zij niet te zware lasten op zich zullen moeten nemen. Aan de openbare nutsbedrij- v e n ls evenzeer grote schade toe- gobracht. Vooral de P.Z.E.M. leed enorme schade door verbroken ver bindingen, enz. enz. en niet te ver getende waterleiding- en gasbedrij ven. Verwoest of zwaar beschadigd wer den plm. 4500 huizen en 2200 boerde rijen. De totale herbouw- enher- stelkosten worden op plm. vijf en veertig millioen gulden geraamd voor de boerderijen en op zeven en twin tig Viillioen gulden voor de wonin gen; totaal dus plm. twee en zeventig millioen gulden. De weg naar herstel zal heel lang zijn. Het vermogen en het Inkomen van Zeeland zullen nog jaren gere duceerd zijn. Aandacht van de rege ring voor deze situatie kan niet na drukkelijk genoeg worden gevraagd. De conclusie kan luiden dat Zee land recht heeft op zo integraal mo gelijke schadevergoeding, vooral ook aan exploitatieschadc. Voor zover deze laatste niet of slechts ten dele wordt vergoed, dient een andere op lossing te worden gevonden, n.l. een extra steun aan Zeeland om haar welvaartsbronnen te herstellen en uit te breiden. Zo dit niet gebeurt wordt een blijvende inkrimping van de werkgelegenheid verwacht. Onmiddellijk na de overstromings ramp in het Zuidwestelijke gebied van Nederland, heeft de Commissie Grondgebruik van de Stichting voor de Landbouw zich bezonnen op de vraag of het wenselijk is van deze gelegenheid gebruik te maken om in verschillende streken over te gaan tot herverkaveling. Door deze over stroming immers ls op de eilanden een toestand ontstaan, welke grote overeenkomst vertoont met de toe stand van Walcheren in 1945. De commlsle heeft toen aan het L.E.L verzocht een oriënterend onderzoek naar de wenselijkheid van herverka veling in dit gebied in te stellen. De afdeling Streekonderzoek van het L.E.I. is onmiddellijk aan het werk getogen en heeft een overzicht van de toestand in het rampgebied samengesteld. In dit overzicht is in het bijzonder aandacht besteed aan de verkaveling en de grootte en het geen daarmede verband houdt. Het aantal kleine bedrijven blijkt op Goeree-Overflakkee (in het bij zonder op Goeree), Tholen en de zak van Zuid-Beveland groot te zijn. Op Duiveland en St. Philipsland nemen de kleine bedrijven een relatief min der grote plaats in. Uit verkavelingsoogpunt blijkt in volgorde de situatie op Duiveland, Tholen, zak van Zuid-Beveland en Goeree ongunstig te zijn. Op Flakkee is de toestand in dit opzicht gun stiger. Samenvattend kan men zeggen, dat wat het vraagstuk der kleine bedrij ven betreft dit in drie gebieden ur gent is, n.l. Goeree, Tholen en de zak van Zuid-Beveland. De verkaveling moet op Duiveland, Goeree, Tholen en de zak van Zuid-Beveland als ongunstig worden gekwalificeerd. De verzamelde gegevens over de bedrijfsgrootte en verkaveling tonen volgens de afdeling Streekonderzoek genoegzaam aan, dut de uitvoering van een herverkaveling in genoemde gebieden stellig nadere aandacht ver dient. In de andere overstroomde ge bieden in Z.W. Nederland zou een hei-verkaveling (dus incl. bedrijfs- grootte-sanering) niet urgent zijn. Teneinde tot een meer definitief oor deel over de herverkaveling ln deze gebieden te komen in het bijzon der wat betreft de gebieden waar een herverkaveling het meest urgent is zullen evenwel nog een aantal aanvullende gegevens moeten wor den verzameld. Ter illustratie kan tenslotte nog dienen dat, bjj een sanering van de bedrtffsgrootte tot 4 ha, op Goeree- Overflakkee nodig zouden zijn 1500 ha, op Tholen en St. Philipsland 1000 ha, op Schouwen-Duiveland 500 ha eu ln de zak van Zuid-Beveland 1000 ha. Zou men de bedrijfsgrootte wil len saneren tot 5 ha, dan zijn voor deze gebieden achtereenvolgens no dig: 2800, 2000, 1000 en 1000 ha. Volgens aan de Chinese com munistische uers ontleende berich ten wordt een gebied ter lengte van 3500 kilometer in Midden-China ge teisterd door droogte. De toestand wordt ,zeer ernstig" genoemd. Het getroffen gebied strekt zich in een grote boog van de provincie Tsjech- wan, in het Zuidwesten, naar de Mandsjoerijse grens in het Noord westen uit. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot hulpprediker te Apel doorn: J. J. Karres, em. pred. aldaar. Beroepen te Vlissingen (toez.): C. Jongebroer, Lisse; te Garderen: J. van Dijk, Gameren; te IJmuiden: J. H. W. Dickhout, Jutrijp-Hommerts; te Zandvoort: D. van Krugten, Soest; te Harlingen: W. H. den Ouden, Bu ren; te Zwijndrecht: H. A. van Slo ten, Hierden; te Huizen: A. Klein Kranenburg te Kootwijk; te Ban doeng: G. Donee te Lonneker. Aangenomen naar Valkenburg (Z.H.): D. Lekkerkerker, Scharnegou- tum; naar Hardenberg: R. J. Ybema, Nieuwleusen; naar Losdorp (Gron.): H. Rietberg te Emmen; naar Hurwe- nen: J. G. Mees, cand. te Souburg. Bedankt voor Kampen: F. J. Sinke, Heteren; voor Putten: H. Harkema, Zeist; voor Rouveen (toez.): P. J. Lamens te Elspeet; voor Nieuw Lek- kerland (toez.): B. Haverkamp te Veen (N.B.); voor Lienden: W. Hop te Renswoude (U.). Geref. Kerk. Beroepen te Holwerd: R. Siertse- ma, cand., Haarlem; te Zaamslag: D. Middelkoop, St. Pancras; te Marken: K. Vegter te Noordscharwoude; te Maasdijk: J. P. Boer te Zwart?broek; te 's-Gravenhage (O.): P. de Jong te Zwolle, die dit beroep aannam. Aangenomen- naar Neede: J. Wes- sel, cand. te Leiden. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Beroepen te Utrecht: P. K. Keizer te Groningen. Aangenomen naar Terneuzen: C. J. Breen te Amsterdam. Bedankt voor Hoogeveen: A. Bos, Haarlem. Chr. Geref. Kerk Beroepen te Hulzen (N.H.): C. den Hartog, Urk; te Haarlem: J. P. Geels te Rotterdam (O.). Bedankt voor Doesburg: H. U. Wes- tertorp, Lutten (O.); voor Artosla (Cal.): C. Smits te Sliedrecht, Evangelisch Lutherso Kerk Bedankt voor Leeuwarden: Dr J, P. Boendermakcr, Eindhoven. Geref. Gemeente Beroepen te Knïamazo (U.S.A.): J. W. Kersten te Genemuiden; te Pa- terson (U.SA.): F. J. Dieleman te Yerseke. Bedankt voor Rijssen: F. Mallan te Bruinisse. Oud-Geref. Gemeenten Aangenomen naar Aalburg: A, P. Lucas, Monster. Dr. Mohammed Mossadek, de Perzische eerste minister, heeft Maandag in een radiorede verklaard nooit voornemens geweest te zijn do monarchie ln PerziiS te vervangen door een republiek waarvan hijzelf president zou worden. Hij voegde er aan toe, dat de vorst in constitutio nele monarchieën geen regeringsver antwoordelijkheid heeft. Donderdag 9 April HILVERSUM H. (298 ra.) 7.00 nieuws. 7.10 gram. 7.15 idem. 7.45 morgengebed en kalender. 8.00 nieuws. 8.15 gram. 9.00 voor de huis vrouw. 9.35 waterstanden. 9.40 gram. 10.00 gram. 10.10 morgendienst. 10.40 reportage van de huwelijksinzege ning van Erfgroothertog Jan van Lu xemburg en Pr inses Josephine Char iot© van België. 12.30 lundbouw- mededelingen. 12.33 gram. 12.55 zonewijzer. 1.00 nieuws. 1.20 gewijde muziek. 2.00 kamerorkest. 2,45 voor de vrouw. 3.15 gram. 3.25 kamermu ziek. 4.00 bijbellezing. 4.30 cello en plano. 4.65 gram. 5.00 voor de jeugd. 5.30 gram. 5.40 voordracht. 6.00 re portage van de feestelijkheden in de stad Luxemburg. 6.15 vocaal en semble. 6.35 „Op do stelling". 6.45 gram. 7.00 nieuws en weeroverzicht, 7.10 Levenvragen van allerlei aard. 7.30 gram. 8.00 radiokrant. 8.20 ge varieerd programma. 0.45 interview. 10.10 reportage vsn de feestelijkhe den ln de stad Luxemburg. 10.20 zang en piano. 10.45 avondoverdenking. 11.00 nieuws. 11.15-12.00 gram. HILVERSUM I. (402 m.) 7.00 nieuws. 7.10 gram. 7.15 gymn. 7.30 gram. 7.50 dagopening. 8.00 nieuws. 8.15 gram. 9.00 morgenwij ding. 9.15-Tlederen. 0.25 voor de huis vrouw. 9.30 gram. 10.50 voor de kleu ters. 11.00 amusementsmuziek. 12.00 instrumentaal trio. 12.25 In 't spion netje. 12.30 landbouwmededelingen. 12.33 pianospel. 12.50 uit het bedrijfs leven. 1.00 nieuws. 1.15 mededelingen en gram. 1.25 Musette-orkest. 1.55 „Désirée", hoorspel. 2.45 gram. 3.00 voor de zieken. 4.00 Tussen vier en vijf. 4.45 voor de jeugd. 5.30 militaire causerie. 5.40 gram. 5.45 regerings uitzending: „Cultuuraspecten in In donesië". 6.00 nieuws. 6.15 sportpro- blemen. 0.25 reportage of gram. 6.30 lichte muziek. 7.00 Gesproken brief uit Londen. 7.05 jazzmuziek. 7.45 or gelspel. 8.00 nieuws. 8.05 radio-phil- harmonisch orkest. 9.15 mededelingen 9.20 reportage. 9.30 lichte muziek. 10.10 ,Mijn vrienden en ik", hoorspel. 10.30 viool en piano. 11.00 nieuws. 11.15 sportactualiteiten. 11.30-12.00 gram. Ten aanzien van de instelling „Hulp ln Nood", gevestigd Hooidrlft 53 A te Rotterdam, wordt hot volgen de medegedeeld: Deze instelling, welke ten onrechte „Stichting" wordt genoemd, tracht door colportage met een blaadje, ge naamd „De Helpende Hand" gelden in te zamelen. Dit geschiedt meestal door vrouwen in verpleegstersuni form. Er wordt voorgegeven, dat de col- portage-opbrengst wordt besteed aan gratis gezinszorg in gezinnen waar deze hulp nodig is, doch welke om financiële redenen achterwege moet blijven. Gebleken ls, dat deze instelling geenszins serieus kan worden ge noemd, doch dat onder het mom van een „Stichting voor Weldadigheids- arbeid" hoofdzakelijk eigen persoon lijke belangen worden nagestreefd en waarbij de sociale taak als zeer bijkomstig moet worden beschouwd. In verband hiermede is het ge wenst om het publiek in overweging te geven aan deze instelling geen gelden te verstreJcken. GER. GEM. Vrijdag 10 April 7.30 uur ds. Malan van Bruinisse. FEUILLETON 30 Drie VROUWEN door W. RERREMANS „We hebben die boeken niet voor radig", zei de bediende, „maar we kunnen ze voor u bestellen. Het is dan samen f 30,20". Dat was een groot bedrag en Ma rien durfde zulk een som niet in eens uitgeven voor iets wat eigenlijk meer voor eigen plezier was. Hij besloot daarom een keuze te doen en bestelde alleen de twee Hollandse. De be diende zei, dat die ook het vlugst ge leverd konden worden en hield zich aanbevolen voor verdere opdrachten. Een week later arriveerden de twee boeken tegen rembours. Hoe greep die studie de boerenjon gen aan. Nu was het niet slechts ijver, niet alleen de wil om de dingen te leren waarvan men had gezegd, dat het nodig was ze te weten, maar nu studeerde hij met bezieling en volle overgave. Hij genoot van zijn studie en verlangde er op het kan toor al naar, die tc kunnen hervatten. Hij liet er zelfs zijn paarden voor in de steek. Van Schippers had hij ge leerd om bij de studie niet te vol staan met lezen, maar na elke studie tijd aantekeningen te maken ovor het behandelde, die hij dan doorlas voor hij do volgende maal zijn studie her vatte. Binnen zes weken had hij de twee boeken degelijk doorgewerkt en zijn paardenpassie was nu zo brandend geworden, dat hij dadelijk ook de twee andere boeken liet komen, zon der zich nog te békommeren om de prijzen. Dat viel niet mee in het begin, om in een andere taal te lezen en het ge- lezene ook te begrijpen. Het was ont moedigend toen hij daarin was be gonnen en hij wanhoopte er aan, die dure boeken te kunnen benutten. Doch juist omdat ze zo duur waren geweest zou en moest hij ze ook ge bruiken. Hij kon toch niet dat vele geld voor niets hebben uitgegeven en de boeken ongebruikt wegzetten. Zin voor zin las hij, zocht de hem onbe kende woorden op in zijn woord boek, schreef die op en trachtte daarna de gehele zin te begrijpen. Het duurde lang voor hij een blad zijde had verwerkt en herhaaldelijk kwam de verzoeking bij hem op, deze onmogelijke arbeid te staken. „Onmogelijk", zei hij tot zichzelf. „Zo gauw als ik zeg dat het onmoge lijk is, dan ls 't gedaan, maar als ik nou maar zeg, dat het best kan en dat het wel beter zal gaan, dan blijf ik tenminste aan 't proberen. Mees ter Schippers heb me dikwijls genoeg gezeid, dat niets omogelijk is voor hen die willen. Vooruit Marien, vol houden. Noem nog eens een blad zijde". Zwaar ploeterde hij door het ge compliceerde Duits heen, maar hij hield vol. Het was ook zo kostelijk en interessant wat hij las en wat hij gaandeweg beter leerde vorstaan. Na tien bladzijden kon hij al hele stuk ken lezen zonder hulp van de dic- tionnaire, na twintig bladzijden had hij het gevoel overwonnen te hebben en na dertig bladzijden was hij er. Toen las hij niet verderviS5ar begon de lectuur van vooraf aan en">fe§n, hetgeen hij las, gemakkelijk begrij-"" pen, opnemen en er aantekeningen uit maken. Hij verblufte de huzaar met zijn verworven kennis van paarden, do verzorging, het rijden en de huzaar zei: „Paardrijden kan j^ uit een boek niet leren man, maar je hebt nou al vast in je kop hoe of dat 't mot". Marien ging nog eens naar Berings en vertelde hem van zijn succes. Hij besprak met de veearts het geleerde en deze was ten uiterste verbaasd over de kermis, die deze eenvoudige boerenjongen had verworven. Hit leende hem nu uit eigen beweging een boek over paardenfokkerij, waar in hij Marien enige hoofdstukken aanwees, die voor hem van belang konden zijn. Het beeld van het meisje dat op zijn leven zo'n diep ingrijpende in vloed had gehad en het een geheel andere richting had gegeven dan hij ooit had kunen denken, was nog wel eens bij hem opgekomen, maar hij had haar geen andere gedachten go- schonken dan op die middag. Hij ver langde in 't geheel niet haar nog oena weer te zien, er was geen spoot van verliefdheid ln hem, zij had ellcvn hom de grote schok gegeven. (Wordt vervolgd.) I wÉamm -

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1953 | | pagina 2