VAL DA Kerkwerve een dorp temidden van de Schouwse zee WACHTEN TOT HET LAATSTE EINDE Leeuwarder adoptiecomité komt op bezoek KERKWERVE ls al dikwijls ln het nieuws geweest. In de droge ttfd zijn er eens ses en twintig Journalisten op bezoek geweest en de Engelse be langstelling nam toe, toen bleek dat Kerkwerve de Nederlandse vertaling was van Churchill. Dan was er het beroemde klokkenfonds, waarin de crème van de Nederlandse pers een duitje had gedaan en zo was er ln het verleden nog wel meer, dat er voor zorgde dat het zo karakteristieke Schouwse plaatsje in de belangstelling bleef. En nu ls Kerkwerve weer ln het nieuws. Maar het is een ander Kerk werve. Een gehavend en voor een deel kapot gespoeld ,een eenzaam en nameloos treurig Kerkwerve, waar van de K.L.M. een luchtfoto maakte en een enkele krantenman komt bij gunstig getij met een bootje, om er stof te vinden voor een schokkende reportage. Zo'n reportage valt over Kerkwerve te schrijven, want het is een vergeten plaatsje geworden te midden van de eindeloos lijkende Schouwse zee. Burgemeester Francke, die zo kort na zijn ambtsaanvaarding deze cata strophe zich aan zijn gemeente zag voltrekken, herhaalt het met een in tonatie in zijn stem, die geen twijfel laat aan zijn overtuiging: „wij moe ten wachten tot het laatste". Tot het laatste betekent op Schouwen-Duive- land: tot het gat aan de Schelphoek is gedicht. En al die tijd zal de schu ring van eb en vloed zich doen gel den ln dit dorp, waarvan, behalve vele zwaar beschadigde huizen, er reeds 31 (van do 200) totaal zijn ver nield. De burgemeester toont ons foto's, aoberpo opnamen een mooiere zaak waardig. Op één der foto's staat do laatste Schouwse stolp (tot de ramp bewoond door do heer de Vlieger). De zijmuren van dit historisch bouw sel zijn doorgeblazen als had het on der granaatvuur gelegen. Vrty kolkt het water naar binnen, het dak ls reeds verzakt en er Is geen twijfel mogelijk, de Schouwse stolp gaat er aan. Een karakteristieke herinnering aan het oude Schouwen zinkt weg ln de vloed. Redding van huisraad De inwoners van Kerkwerve zijn uit him evacuatieplaatsen naar hun dorp gereisd om de schamele resten van hun bezit te bergen. Dit Is nu vrijwel gebeurd. De gemeente kreeg in het begin hulp van de pontonniers met boten, een eigen boot werd aan gekocht en tevens is een vlet van de waterpolltie beschikbaar. Met een boot van de Voedselcommlssaris ls men thans bezig de landbouwwerk tuigen te bergen. Bij heel laag water is het mogelijk per fiets het dorp te bereiken, maar wie zal straks deze LUCHTVAART De Duitse Lufthansa komt weer ir. bedrijf Een geduchte concurrente voor de Europese lijnen De „Lufthansa" zal waarschijnlijk binnen een paar jaar een geduchte concurrente worden van de lucht vaartmaatschappijen die Europese- en intercontinentale lijnen exploite- 1 i en. De wereld-luchtvaartmaatschap pijen, ofschoon nu verzoend met de Duitse mededinging, zijn verbaasd geweest over de ambltieuse plannen van de „Lufthansa" haar voor-oor- logse positie als een van de grootste ondernemingen van nationale- en in ternationale diensten te hernemen. Er is weinig losgelaten over haar programma, maar men meent dat het is gebaseerd op het volgende schema: 1954-1955 diensten tussen Duitsland, Londen, Parijs, Amsterdam, Brussel, Kopenhagen en Zürich. Deze zullen zo spoedig mogelijk worden gevolgd door lijnen op New York en Rio de Janeiro; 1955-1956 uitbreiding naar het Oosten naar Calcutta en Bang kok en in Europa naar Milaan en Rome; 1956-1957 lijnen op Barcelona, Madrid, Lissabon en op Zuid-Afrika; 1957-1958 verlenging van de lijnen naar het Oosten naar Hongkong en Tokio. De plannen voor de nieuwe „Luft hansa" zijn zorgvuldig uitgewerkt. Een aantal vliegers en belangrijke functionarissen voor de gronddienst, die nu werkzaam zijn bij buitenland se maatschappijen, wachten op het sein bij de „Lufthansa" in dienst te treden. De luchtvloot van de Duitse maat schappij zal aanvankelijk uit 20 tot 24 toestellen bestaan. Er is 'n scherpe concurrentiestrijd, hoofdzakelijk tus sen Engelse en Amerikaanse vlieg tuigbouwers, om de bestellingen voor do vliegtuigen in de wacht te slepen. Dr Adenauer zal op 2 April naar de Verenigde Staten vertrekken, zo meldt de „Daily Telegraph" verder nog. Blikkerige weg naar het dorp nog rij den, waarvan praktisch alleen de kerk droogblijft? Kerkwerve moet wachten tot het laatste. Toch is er ook licht in het duister van deze ramp. Reeds had de burge meester een bespreking met zijn col lega uit Leeuwarden, de plaats die Kerkwerve heeft geadopteerd. Ver gezeld van zijn secretaris en vier le den van het adoptiecomité zal de burgemeester van Leeuwarden Dins dag a.s. een bezoek brengen aan Kerkwerve. Het wordt dan mogelijk een hulpverleningsplan nader uit te werken. Over de adoptie van het dorp door de Franse stad Bordeaux was de burgemeester nog niet gede tailleerd ingelicht. Kerkwerve treurt om het verlies van drie mensenlevens en hoe ver keerd het feitelijk is t.a.v. de dood met getallen te werken, heel ernstige verliezen aan mensenlevens is Kerk werve gelukkig bespaard. Het water is hier ook niet met een kracht ge komen zoals in Duiveland. Het water had een langere ultlooptijd en bij het stijgen had de bevolking nog wat meer gelegenheid dan elders het vege lijf te redden. Kerkwerve ls een eenzaam en ver laten dorp. Niemand kan zloh hier voorlopig vestigen, want het water heeft er de alleenheerschappij, maar uit de talryko brieven, die de burge meester van zijn gemeentenaren ont vangt, blijkt dat de bevolking wel geslagen maar niet ontmoedigd is. Eens zal ook hier het grote werk van opbouw en herstel worden begonnen. De liefde voor eigen dorp en grond staan er echter borg voor, dat dit werk met grote voortvarendheid zal worden aangepakt. Nieuwe richtlijnen zieken fondswezen watersnood Zoals destijds ls medegedeeld, zijn richtlijnen vastgesteld, die tot 1 April a.s. ln verband met de watersnood voor het Ziekenfondswezen moeten worden in acht genomen. Volgens die richtlijnen hebben alle slachtoffers, geëvacueerd of niet, die zich bij een algemeen ziekenfonds ter registratie aanmelden, zonder beperkende bepa lingen en zonder bijbetalingen recht op geneeskundige verzorging voor re kening van het ziekenfonds. Die richtlijnen nu worden met in gang van 5 April vervangen door andere, welke voorlopig voor de duur van drie maanden zijn vastgesteld. Volgens de nieuwe richtlijnen kun nen slechts personen, die een bewijs tonen van de gemeente van het tij delijk verblijf, dat zij geëvacueerd zijn, bij de ziekenfondsen geregi streerd blijven of, als zij nog niet ge registreerd zijn, het worden. Slechts bij de fondsen geregistreerden heb ben recht op geneeskundige verzor ging voor rekening van het fonds. Dit gaat in op 5 April of, als zij later worden geregistreerd, op de dag der registratie. Maar dat recht betreft dan uitsluitend de geneeskundige hulp, welke de normale ziekenfonds verzekering verschaft. Betrokkenen moeten dus voor som mige soorten geneeskundige hulp de normale bijbetalingen doen en kun nen alleen op medische indicatie in een ziekenhuis worden opgenomen. Artsen, apothekers, tandartsen en vroedvrouwen, die aan ziekenfondsen medewerken, zullen slechts aan die geëvacueerden, die vóór do behande ling een bewijs van registratie over leggen, geneeskundige hulp voor re kening van het fonds verlenen. Ingezonden Mededeling Zuiver on ontaine» uw huid met do hel fc dervloolburoD.D.D. "7"- De Joule beduort. de uolctekiumoa wordan codood en <le huid geneest Ingezonden Mededeling RHEUMATIEK... Uw tergende wtntertrwaaJ legt bet af tegen de weldadige warmte van de pijnstillende Thcrmogène. ÖCRHOGÈNf De Mau hield een razzia in Lari 300 Inheemsen werden gedood of verbrand Leden van de Mau-mau bende heb ben in de Afrikaanse stad Lari een overval gepleegd, waarbij ten minste 300 slachtoffers zijn gevallen. De nederzetting werd omstreeks middernacht door een groep van 300 tot 500 inheemsen aangevallen. Een uur later stond de gehele nederzet ting in brand. Lari ligt in de buurt van een exportslachterij, vanwaar de Kenlase hammen naar alle delen van de wereld worden gezonden. Tientallen gezinnen kwamen in do vuurzee om. Enkelen die deden alsof zij dood waren, slaagden er later in de bos sen in de omgeving te bereiken, maar het merendeel van de bewoners viel ten offer aan vuur ol zwaard. Een andere groep Kikoejoes dron-» gen met voertuigen de Btnd Naivasja binnen, 85 km ten Noorden van Nai robi. Zij bestormden het politiebu reau, doodden vijf inheemse politie mannen en roofden ruim vijftig ge weren, twaalf of meer machinepisto len en karabijnen en duizenden pa tronen. Soldaten en hulppolitiemannen uit de omtrek werden in boten en vracht auto's naar de geteisterde gebieden gevoerd. Iedere beschikbare man van do veiligheidsdienst, blanke of in heemse, werd opgeroepen om politie— bureaux, versterkte punten en voor posten te bezetten of om te patrouil leren. Het comité overstromingsramp voor de Ned. Antillen, heeft aan het hoofdbestuur van het Rode Kruis twee nieuwe Ford-bestelwagens ge schonken, met het opschrift; „Van Curagao aan Nederland 1953". Vergadering Landbouwbelang Woensdagavond vergaderd© do la.id- bouwvereniging Landbouwbelangto Bruinisso, onder leiding van de voor zitter, de heer P. L. Kropel, in „Hot Centrum'.' Do voorzitter zotdo in zijn openinga- woord, dat de stand van zaken te Bruinisso dezo tweede vergadering van do landbouwvereniging na de romp zeker wottigde. Vergeleken bij de eer ste vergadering ia men reods veel ge vorderd. Het voornaamste punt voor de>ze avond was do besproking van do verblijfploatsen van bet van Brui nisso weggevoerde vee. Allere-rst deed hij echter enige mede delingen over het taxeren van het in de schuron verdronken gr/tan. Deze taxatie behoort te geschieden in to gen woordigheid van beödigdo personen, om deze redenen beeft men te Brui nisso do politie daarbij ingeschakeld. Over het dijkherstel kon spreker ood optimistisch geluid laten horen, daar hot juist dezo dag gelukt was, het grote stroomgat in de Zuidolijke Oude dijk dicht te krijgen. Hot logo water en het gunstige weer hadden daartoo veel bijgedragen, zodat nu hot gehele af, was afgesloten en alleen het gat Zuidelijke gedeelte van de straatweg bij de hofstede van do heer P. J. \Hanse nog restte. Men had goede moed, Ook dit gat, dat niot zcor diep is, binnen enkele dagen dicht te krijgen, waarna dan kon worden begonnen met het droog maken van do polder, llit dit optimistische geluid moet men echter niet opmaken, dat men in do Brui- nisser polder dan veilig zit. Al is de dijk dicht, don betekent dit niet, dat hij ook sterk is; integendeel, hot dijklichaam is op verschillende' plaatsen zeer ver aangevreten en er behoeft maar weinig te gebeuren, of opnieuw kan een overstroming ons lot zijn. Pogingen om do dijk te verstevigen cn te verzwaren, eventueel op to ho gen, zullen worden ondernomen, maar de uitslag daarvan c.q. de uitvoering van dit werk, is nog onzeker. Intussen was spreker dankbaar voor de vooruitzichten die de stand van zaken voor Bruinisso thans biedt. Terwijl hier aan inzaaien kan worden gedacht, en terugkoor ln weinig beschadigde huizon on bedrijfs gebouwen, vindt mon in naburigo pol- dors nog slechts wrakhout on puin, voor wat eens welvorendo bedrijven waren, terwijl eb ca vloed nog dage lijks de schade vermeerderen. Wat hot schoonmaken van do straks droogkomende gebouwen en woonhui zen betreft raadde 6prekor aan, daar voor een begroting te doen opmaken door Hcido Mij. of Gront Mij., indien men in aanmerking wilde komen voor vergoeding daarvoor. Dit zou dan in zg. boerenwerk kunnen gebeuren. Wan neer op eigen houtje alles schoonge maakt wordt, is vergoeding daarvoor dubieus. Wat hot inzaaien betreft, meende spreker dat het beste was, daarover Overleg te plegen met dr. ir. C. W. van Beekoin', de bekondo Bijksland- bouwconsulent. Het zoutgehalto van de geïnundeerde grond blijkt in do na burige Anna-Jacobnpoldcr zeer hoog te zijn (20 'pet.). Ook in Bruinisse zal dit zoutgehalte wol tegenvallen en op- gowekt werd de adviezen van de Bijks- lflndbouw voorlichtingsdienst nauwkoud rig op te volgen. De mogelijkheid va a herverkaveling van do poldor is aan wezig, maar dit is van later zorg. Veel vee afgeslacht Do horen L. A. Jonkec-v. d. Zande, Jac. de Jonge ©n M. IC. Krepel zijn naar Zuid-Holland en Noord-Holland geweest, op zoek naar hot van Brui nisso weggovoerdo vee. Bijna al hot vee kon worden opgespoord, al is- veel veo afgeslacht. Do hoor Jac. do Jónge bracht verslag uit van do bevindingen. Do prijs, die hot afgeslachte veo op gebracht heeft lil eek tegen te vallen, ook hot feit van do afslachting zelf was wol een tegenvaller. Van het nnnr Holland weggevoerde voo is veel natoer afgeslacht dan van het veo dat via Goes werd gcBvaouecrd. Het nog over gebleven veo kwam terecht in het Zuid- IIollands weide-gobiod en in Zeouws- Vlaandoren, do paarden Ln de Haar letomermccr. Van do paarden heeft men 9 stuks nog niet kunnen vindon. Binnenkort zullen schadeformulieren worden uitgereikt, waarbij do schade, die bij droogvalling zal blijken, kan worden opgegeven. Een bekend Zweeds industrieel en technicus heeft een plan ontwor pen dat voorziet in de drooglegging van de Sont, de zeestraat tussen het Deense eiland Seeland en de West kust van Zweden. Op deze wijze kan 80.000 ha vruchtbaar land worden verkregen en bovendien zal kunnen worden tegemoet gekomen aan het Zweedse verlangen: een betere ver binding tussen Zweden via Denemar ken met het vasteland van West- Europa. Het centraal bureau van de diaconieën der Gereformeerde Ker ken meldt, dat voor zover tot op he den bekend is, 711 Gereformeerde Kerken naar aanleiding van de wa tersnood bijeenbrachten een bedrag van 1.154.716 gulden met bestemming voor die doeleinden welke door do kerken zelf werden aangegeven. 50.000 exemplaren van „De Ramp" In de ln „Hótel Hamdorf" te Laren gehouden jaarvergadering van de Al gemene Nederlandse Bond van Boek verkopers ls medegedeeld, dat van het boek „De Ramp" 550.000 exem plaren zijn verkocht. Hiervoor is 200.000 kg papier nodig. 24 drukke rijen zijn bij de vervaardiging inge schakeld. In April hoopt men de ge hele oplaag gereed te hebben. BOEKENNIEUWS DE WERELD BLIJFT RIJK Anton Zischka. - Nederland's Boekhuis, Tilburg. In do woegochad van onto angst ou ouzo twijfel gooit het lijvige boek, dat we hierboven aankondigen, een krachtige ruk aan de wijzor, oen ruk naar optimisme en vertrouwen in do toekomst. De auteur toont aan dat honger, oorlog en plaatselijke bevol-i king&overochotten er altijd geweest zijn, ook toen er van hot bereiken van grenzen nog geen sprake was. Bevo- lutionnaire uitvindingen hebben telkens dreigende crises overwonnen en de grenÜ zen van ons beo taan vooruitgeschoven. Hot eerste aspect van Zischk&'s boek is: een buitengewoon leerzame en inte ressante geschiedenis van het menselijk uitvindersvernuft. Voor historisch en technisch geïnteresseerden biedt dit as pect reeds een goudmijn aan wetens waardigheden. Doch het hoofddoel is niet hot romantische verleden te laten herleven, maar er de leasen uit t© trekken voor heden «n toekomst. Op schier elko bladzijde goott hij de vensters open, geeft bij wereldwijde perspectieven of bestrijdt hij ver ouderde denkwijzen. Hij zet de lozer zelf tot denken aon on maakt do ©onolu6ie waar, dat de wereld rijk ls. Hot derde eu moest oorspronkelijke aspect van dit werk ligt uitgedrukt in de ondertitel: „Een inventaris van de wapens voor vrede". Do wending der tijdon, do éénwording van do we reld, dit alles wijst er reeds op dat oorlog geen aangelegenheid moer kan zijn van ceu handvol wapenfabrikan ten. De spreiding van de vooruitgang, de reusachtige beleggingen in vredes- industrieön overal ter wereld, maken dot do oorlog al lang niet meer con curreren kan met een goed georgani seerde vrede. Do aan deze visie ge wijde bladzijden behoren tot do moest verrassende van dit mecslependo boek. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kork Beroepen te OJdebroek (2e pred.- pl.), toez.: C. v. d. Boogert, Harder wijk. Geref. Kerk. Beroepen te Roosendaal: cand. J. Wessel, Leiden. Geref. Gemeente Beroepen te Katwijk aan Zee: J. W. Kersten, Genemuiden. Doopsgezinde Broederschap Beroepen te Leeuwarden (vac. wij len L. Bonga): Th. v. Veen, Texel. Ingezonden mededeling Adoptie van Burgh door Noordwijk Vorige week arriveerden in de ge meente Burgh do burgemeester van Noordwijk mtot zijn echtgenoto, do bei de wethouders, de gemeentosocrcftaris, do beide direoteuren van gemeente-i werken ©n gemeentebedrijven, teneinde persoonlijk contact op' to netnton mot bet gem'centobeatnur van Burgh on zich een juiat beeld te vormen van de al-i gemono toestand in dezo rampgomcento. Onmiddellijk na. aankomst te Burgn- sluis werden do gaston vo.orzion van v/oterlaarzen en werd, wadende djopr do modder, een bezoek gebrach'faan liet „Oude sluisje", dat op dat mloment juist droog lag. Duidelijk kon men nóg zien hoe hoog hot water in .do ramp nacht was gestegen en hoe hoog hot mtot elke, vlood nu kwam. Daarna werd eton bezoek aan de nitzlohttoron van do .Waterleiding gebraoht, teneinde pon overzicht to krijgen van wat nog droog staat in do Westhoek. Vervolgens werd een bezoek aan Wcste «schouwen go- bracht', waarbij hot gezelschap vanaf do trap kon zien, welke grote stokken van het duin evenals te Noordwijk van doduinen waren afgeslagen. Na het diner, ten huize van do burge meester, werden in hot raadhuis met do raadsleden tot 23 uur vele wensen en problemen besproken. Toegezegd werd secretariehulp te zonden, terwijl uitvoering van verdere wensen in over weging werd genom'en. Do volgende mtorgon word oen even-' tuelo uitbreiding van de wal bij do \s70e1deweg-Meeldijk bok®kon', do straal-' zender to Haamstede, hot interiour van d© Ncd. Hcrv. Kerk, terwijl do directeur van de Bedrijven een bezoek aan het Waterleidingbedrijf brnchh Hot gezelschap vertrok via Anna-Ja- cobapoldor weer naar Noordwijk. Stad en Provincie HAAMSTEDE Voor de betrekking vnn onderwij zeres aan do O.L. school (vaoaturo mtoj. P. Dricssen)', hebben zich 7 solli citanten aangcmtold, terwijl in dezo YAcnturo tot tijdelijk onderwijzeres ls benoemd mevrouw A. A. Blom-v.' d.' Wal alhier. BROUWERSHAVEN Onze vroegere stadgenoot, de heer J. Hogerheijde, thans te Soestdijk, ls, na gehouden proefexamen, benoemd tot vlolist-clarinettist bij de Staf- muziek te Assen. Neem een doos echte PASTILLES KEELPIJN Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 26 Mrt. Jacomiaa, d. v. Jan Kik on Lena Ponnekoek. Gehuwd: 2? Mrt. Marinas G. van Hokke, .28 j. ©n Pietje Barrevoets, 25 j. Ovcrïedon: 21 Mrt. Aatboaio Jacob Stcondijk, 67 j., echtgenoot van Neeltjc vnn Langeraad. Wordt de consumptie- melkprijs vrijgelaten Het lid der Tweede Kamer, dhr Vondeling, heeft de volgende vragen aan de minister van Landbouw ge steld: Welke zullen de gevolgen zijn van het voornemen, dat de minister volgens vele publicaties zou hebben, om binnenkort de consumptiemelk prijs vrij te laten, voor: a. de kosten voor levensonderhoud; b. het ver bruik van melk; c. de handelsmar ges en de inkomsten van de melk- slijters; d. de bereidwilligheid om medewerking te verlenen aan dez.g. melksanering? De minister antwoordde, dat de gevolgen niet geheel zijn te overzien. De bedoeling is de straatprijs niet te doen stijgen. Bij stijging van.de prijs zal het melkverbrulk achteruit gaan. De handelsmarges en de inkomsten der slijters zullen z.l. binnen rede lijke perken blijden. Spr. ziet geen verandering in de bereidwilligheid om. mede te werken aan de sanering. De veevoederdistributie Voorts heeft dit Kamerlid de vol gende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de minister de nog bestaande veevoederdistributie na de lopende periode niet denkt voort te zetten? 2. Aannemende, dot de afschaf fing een feit wordt, welke middelen houdt de regering dan nog over om de omvang van de productie in de veehouderij, in het bijzonder de var kens- en kippenhouderij, te beïn vloeden? 3. Heeft de minister een indruk van de gevolgen, die een afschaffing van de veevoederdistributie zou heb ben voor de handel, vooral wanneer deze wellicht spoedig daarop gepaard zou gaan met een volledige over dracht van de import aan het be drijfsleven? OFFICIËLE PUBLICATIE Het ministerie van O., K. en W. ls met Ingang van 23 Maart telefonisch te bereiken onder het nummer 185090. De nummers 183000 en 183130 komen hiermede te vervallen. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de redacteur, Als geëvacueerde is het voor ons een groot genoegen weer regelmatig de Nieuwsbode te ontvangen. Steeds zien wij met belangstelling uit naar het laatste ellandnleuws. Hier ln Utrecht zijn de evacué's zeer gastvrij ontvangen. Er is reeds veel gedaan, maar nog steeds zijn velen in de weer om iets voor de gevluchte mensen te doen. Drie middagen in de week zijn er contactbijeenkomsten in het Mili taire tehuis aan de voet van de Dom toren. Verversingen worden hier gra tis of voor heel weinig geld beschik baar gesteld. Hier kan men zich ook opgeven om in het bezit te worden gesteld van een nieuwe bijbel. Op 1 April komt de onder militai ren als „Oom Jan" bekend staande heer Oostwelder, met een programma in het ontmoetingscentrum. Op een middag bezichtigden een 60-tal eva cué's de mooie Gotische Domkerk. De organist bespeelde bet orgel. Alleen de temperatuur in de kerk viel niet mee, maar in het M.T. kwamen de mensen weer spoedig bij. Er bestaat veel dankbaarheid Je gens de dames en heren die voor deze welkome vormen van ontspanning zorgen. De Zeeuwse Vereniging laat ook van zich horen. Gezellig was een bijeenkomst in hét gebouw van K. en W. Tot 28 Maart (en eventueel langer) kunnen evacué's, die nog kleren be hoeven, zich vervoegen aan het Bu reau van Sociale Zaken (Wittevrou- wensingel). Men ontvangt daar eon bon, waarop gekocht kan worden in Galleries Modernea. Ook evacuó's in de randgemeenten van Utrecht kun nen hiervan gebruik maken, doch deze mensen moeten in hun „eigen" gemeente een bon aanvragen. Allen een spoedige terugkeer toegewensti Met dank voor de verleende plaats ruimte, J. HOUMES Kokkenhoflaan 15 bis A, Utrecht. Bijzondere school te Nieuwerkerk Mijnbeer de redacteur, Amerikaanse kinderen willen vriend schapsgeschenkjes sturen aan kinde ren uit de getroffen gebieden. Door mij is met Amerika reeds contact ge legd. Nu is het evenwel nodig dat allo evacuatie-adressen der leerlin gen bekend zijn. Ik wilde daarom vragen aan de ouders zo vriendelijk te willen zijn zo spoedig mogelijk deze adressen te melden aan: N. Slingerland, p/a Elandstraat 4 in, Rotterdam (O.) N. SLINGERLAND. Aanmaning Dijkgeschot! Ik kreeg deze week een briefje: „Aanmaning voor dljkgeschot". Het was één en zestig gulden Maar dat zat niet ln mijn pot. 'k Ben toen maar eens wezen meten Langs de dijken aan de kust En dat stelde me voor d' uitgaaf Weer een ietwatje gerust. Tien pop aftrek voor de Schelphoek, Zes gulden voor Oosterland, Vier gulden 't gat bij Vianen Daar ligt dijk, noch zand noch land. En toen kwam ik in de haven; Verder hoefd' ik niet te gaan, Want met 't meten daar ter plaatse Kwam 'k er negatief vandaan, 'k Ging toen serieus aan 't rek'nen, 't Was bekeken, goed en vlug, Van mijn één en zestig gulden Moet 'k er negentig terug 1 M.C.D. SPORT Hoge kosten voor duiven- liefhebbers Het ledental van de Nederlandse postduivenhouders-organisatie (N.P. O.) is in 1952 teruggelopen van 69.228 tot 55.655, zo wordt meegedeeld in het jaarverslag over 1952 van deze organisatie. Verscheidene liefhebbers hebben het bijltje erbij neergelegd. Ook worden er gemiddeld minder duiven gehouden. De dagelijks terugkomende kosten van hot voer vormen wel een van de grootste struikelblokken. Elk koppel kost Jaarlijks zo ongeveer f 15 aan voer. Thans wordt een onderzoek in gesteld naar de mogelijkheid een korrel samen te stellen van goede hoedanigheid, waarmee de voerkos ten gedrukt kunnen worden. Het totaal der uitgegeven ringen heeft vorig Jaar 1.015.279 stuks be dragen. Aan de gezondheidsdienst voor postduiven zijn verleden jaar 4.266 levende duiven ter behandeling aangeboden. Hiervan was ruim 48.5 procent met geel parasieten besmet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1953 | | pagina 3