Topprestaties Ruiteravond Nog 10 dagen SUCCES] F.S GESLOTEN PRACHT FAUTEUILSTELLEN f lOQ - WONINGINRICHTING HAGE J THEE Wij bieden li voerdeel met onze koopjes en kortingen Heden overleed. na een kort stondig lijden, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde broeder, zwager en oom, de heer PAULUS GILLESSE, in de ouderdom van 55 jaar en 8 maanden. Wissekerke. L. C. de Looff-Gillease A. j. de Looft Zonnemaiee. C. L. de Vos-Gillease A. M. de Vos Duivendljke. P. M. Geelhoed-Gillease W. Geelhoed Neven en nichten Wissekerke, 18 Jan. 1953. De begrafenis zal plaats hebben te Wissekerke op Woensdag 21 Januari a.s., des middags 12 uur. ter gelegenheid van 't 12'/a-jarig bestaan der L R. ..Schouwse Ruitera" op Vrijdag 23 Jan. 1953. des avonds 7.30 u. in het Verenigingsgebouw te Nieu- werkerk. Opvoering van het blijspel „Een zeeman ging passagieren'* door de L.R. „Oudt-Roosenburgh" Na afloop Bal Dansorkest „The Goldstars" 6 personen Plaatsbespreking vanaf heden bij Mej. J. Doeleman. Tel. 17, Drelschor. Prijzen der plaatsen f 1,40 (plus sted. bel.) p. p. TELERS GEVRAAGD voor O.-l. kers en bonen Hoge prijzen L. DE RUITER, Renesse Profiteert nu Vitrage p. m. 0,89 Gewatteerde dekens 21,95 Gebloemde handweef 3,09 Donker bi. wol 100 gr. 1,79 Cocos loper 100 br, 4,09 Stoomgoederen 25 korting UBZOflSKI, Tel. 65, Zierlkiee Gewoon schitterend U oom sortering brilmonturen Ook in loupen. étuis, verre kijkers. lecsgluen. De opticiens leveren volgens erkende prijslijsten. GEEN VERSCHIL IN PRIJZEN Uw adres voor een bril op doktersadvies C. BERGMANS telefoon 418, Zierlkzee Te koop: Notenhouten linnenkast, breed 1,35 m, boog 2,20 m. C- J. L. t Buijze, Oude Haven A 378. OndCrnOlldSQriDt Kalfvaars aan de rekening D. Viergever, Prlncenhoeve te Renesse. Een l.g.st.z. haardkachel. Te bevragen Boekhandel van 't Leven. Bruinisse. Rijnsburger uienzaad, goedge keurd N.A K.G. - P. J. Hanse. Bruinisse. Een kalfvaars, aan de rekening Witte papieren, t.b.c.-vriJ.C. C. Boot, Burgb. Shag. cigaretten en sigaren in een prachtsortering bij D. C. Viergever, Hoek Kraanplein- Oude Haven, tel. 460, Zlerikzee. Personeel gevr. en aangeboden - Gevraagd met 1 Maart een arbeider, uien in deel. bij J. A. v. d Weele, Oosterland. Hoofdinspectrice spaarkassen onder staatscontrole vraagt voor Zierlkzee e.o. beschaafde dame medewerkster, op provisiebasis voor plrn. 2 dagen per week. Leeftijd boven 25 jaar. Wordt ingewerkt met behulp van een inspectrice. Vakkennis niet ver eist. Brieven onder no. S 5600 aan N.V. Reel, en Advert Bur. „De Atlas", Postbus 207, te s-Hertogenbosch. Loonsproelers, Landbouw- en Sproeiveren. besturen, vraagt offerte voor Uw be- »ng! N.V. Plantarts. C.N. Botting strijdingsmiddelen bij Depot Scbuddebeurs, tel. 614 Wegens studiereis Maandag 26 Januari t/m Donderdag 5 Februari a.s. Deze maand GEEN zitdag te Haamstede. A. Smallegange Pedicure Zierlkzee Meelstraat 78, tel. 376 met veren en rugstoffering vanaf g Korting op alle andere goederen. Profiteert nog U kunt veel geld uitsparenI APPELMARKT TELEFOON 2 H.H. LANDBOUWERS I Nog deze week in lossing een lading mooie te Brouwershaven. Gaarne bestelling voor directe levering, zowel afgehaald als franco werk. FIRMA J. DE VLIEGER VAN DIJKE tel. 29 en 69, Brouwershaven. Onvermoeid® arbeid en taal® volharding liggen daaraan ten grondslag. Dit geldt ook voor heV Ötö filetC-fabrlkaat Want hoe zou het anders mogelijk zijn de kwaliteit van de Old (TTdLC-sigarel op zo'n hoog niveau te brengen? De kenners kunnen daar het best® over oordelen en zeggen dan ook reer terecht i Speciale aanbieding in Bruinmerk 47 cent Groenmerk 53 cent Roodmerk 63 cent Java thee 61 cent per pakjes van 100 gram „DE DAGERAAD'' Actie Zievikzeese Slagers Deze week: 100 gram Rookvlees en 100 gram Hamworst voor 86 ct 200 gram Boterham worst voor 60 ct 1 persoons bedden'vanaf f 20,-, 2 persoons vanaf f 35,- Prima 1 persoons divanledikant f 32,75, 2 persoons f 45.- Dubbelbedden (2 boven elkaar) vanaf f 70,- Ongevulde matrasdekken 1 persoons f. 2,95, gevuld f 7,25 Firma Frans Koevoets, St-Domusstraat, Zierlkzee Een advertentie in dit blad heeft altijd succes I KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen door het breed modera- men van de Gen. Synode, als pred. voor bijz. werkzaamheden (arbeid in Zuid-Afrika voor de Mission Suisse): cand. F. N. J. Ouwehand, Voorscho ten; door de Gen. Synode (voor de geestelijke 'verzorging van de gere- patrieerden in Groningen, Friesland en Drenthe): J. C. van Veen, v/h. pred. in Indonesië, met verlof te Sloten (Fr.); door de Gen. Synode (voor de geestelijke verzorging van de gevangenen te 's Hertogenbosch en Vught): G. Winters, laatstelijk pred te Vlijmen; te Ridderkerk (4e pred.pl.): H. Stolk, Scheveningen. Aangenomen naar Paramaribo (Su rinaamse Broedergemeente): cand. S. O. Meeuwes, vicaris en hulppred., Vianen. Beneomd tot vicaris te Leiden: cand. A. J. van C ruining en, Amster dam. Bedankt voor Wezep: H. G. Abma, Rotterdam-Delfshaven; voor Eem- nes-Buiten: W. de Bruijn, IJssel- muiden. Geref. Kerk Beroepen te Zevenhuizen (Z.H.): cand. W. v. d. Zwaan, Middelburg; te Marken: cand. W. A. Jelsma, Am sterdam. Bedankt voor 's Graveland: H. C. Endedijk, Wormer; voor Makkum: W. J. de Ruiter, Schoonhoven. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Hengelo (O.): J. Broertjes, Arnhem. Geref. Gemeente NIEUWERKERK. Donderdag 22 Januari, 7 uur, Ds Mallan uit Brui nisse (bev. kerkeraadsleden). Ned. Herv. Kerk Lezing over Israël te Zierlkzee Donderdagavond hoopt voor de Ver. van Rechtzinnig Hervormden te Zierlkzee, in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw, Ds J. H. Grolle uit Utrecht, secretaris van de Herv. Raad voor Kerk en Israël, te spreken over het onderwerp: „Israël, wat het van ons vraagt en wat het ons xegt". Ge let op het bij uitstek actuele onder werp en op de zekerheid dat hier een terzake kundige spreker het woord zal voeren, mag een mooie avond worden verwacht en is de verwach ting gerechtvaardigd dat deze derde winterlezing druk bezocht zal worden. BOEKEN EN BROCHURES DE STRIJD IN DE MEIDAGEN VAN 1940 Onlangs is bij het Staatsdrukkerij en Uitgeversbedrijf versohenen het boekwerk: „De strijd om Rotterdam, Mei 1940". Dit boek geeft bij de krijgsgeschied kundige afdeling van de generale staf samengestelde officiële bnschrijving van de strijd, die met zijn dramatisch einde het bombardement een in de herinnering van vele Nederlanders voortlevende belangrijke episode van de gevechten in de Meidaagen van 1940 vormt. Nog deze maand zal een ander beek- werkje verschijnen: „De territoriale verdediging van de Noordelijke pro vinciën", dat spoedig gevolgd zal wer den door: „De krijgsverrichtingen in Overijssel en Gelderland ten O. van do IJssel en de IJssellinie", „De ver dediging van het Maas-Waalkanaal en de Over-Betuwe" en „de krijgsverrich tingen in Zuid-Limburg". Bij de Staatsdrukkerij heeft men bovendien onder handen het mnnus- oript yan: „De verdediging van Noord- Limburg en Noord-Brnbnnt", waar in ook de opmars van de Fransfe troepen naar Noord-Brabant is opge nomen; Hot door de krijgsgeschiedkundige afdeling samen te stellen boekwerk: „De strijd in Zeeland", is bijna go- reed. De opmars van do Franse troepen en de lotgevallen van de in België en Frankrijk terecht gojcomcn Neder landse troepen zijn hier eveneena in opgenomen; Do West-Duitse autoritei ton heb ben een bedrag van 1,75 millloen DM beschikbaar gesteld voor invoer uit Nederland, waarvan o.m; 1.2 mlllioen DM voor drukkersproducten, 330,000 DM voor rink en 125.000 DM voor laerieetraUn «a draad, SPORT SCHAKEN Damestlenkamp te Beverwijk Tijdens het internationaal Hoog oven schaaktournooi in Beverwijk is ook een internationale tienkamp voor dames gehouden, welke met 7% pnt. is gewonnen door de Belgische mej. S. Bussers. De verdere klassering was: 2. mevr. Fenny Heemskerk 7 pnt.; 3. mej. L. Bacic (Zuid-Slavië) 6% pnt.; 4 en 5 mevr. R. Bruce (Gr. Br.) en mevr. C. Roodzandt-Glim- merveen (Ned.) ieder 6 pnt.; 6. mej. C. Bouwman (Ned.) 3% pnt.; 7. mevr. A. van der Veen (Ned.) 3 pnt.; 8. mevr. Kleyn (Ned.) 2% pnt.; 9. mevr. A. J. van Aalst (Ned.) 2 pnt.; 10 mevr. G. Veis (Ned.) 1 pnt. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif Noordgonwe e.o." Uitslag van de op 16 en 17 Januari gehouden tentoonstelling te Schud- debeurs. KI. I, oude doffers: 1 P. v. Maanen, 2 W. v. Sluis, 3 L. A. v. d. Werf, 4 C. N. Botting, Z.E.V. J. M. Kloet. KL II, oude duiven: 1 W. v. Sluis, 2 C. J. Overweel, 3 W. v. Sluis, 4 G. v. d. Wielen. KL III, jarige doffers: 1 L. Fon- teijne, 2 W. v. Sluis, 3 G. v. d. Wielen. KI. IV, jarige duiven: 1 P. van Maanen, 2 W. v. Sluis, 3 A. J. Flik- weert, 4 L. Fonteijne, Z.E.V. P. van Maanen. KI. V, Jonge doffers: 1 L. A. v. d. Werf, 2 W. Straaijer, 3 en 4 L. Fon teijne. KL VI, Jonge duiven: 1 L. A. v. d. Werf, 2 C. N. Botting, 3 en 4 C. J. Overweel, 5 L. Motmans, 6 en 7 W. v. Sluis. Kl. VII, late Jonge doffers: 1 P. van Maanen, 2 J. M. Kloet. Kl. VIII, late Jonge duiven: 1 C. N. Botting, 2 P. van Maanen. Mooiste doffer der tentoonstelling: P. van Maanen. De mooiste duif der tentoonstelling: P. van Maanen. Uitslag van de in November 1952 gehouden hokten toonstelling: 1 C. N. Botting, 2 P. van Maanen, 3 T. M. Dalebout, 4 C. J. Overweel, 5 L. A. v. d. Werf. (Hiervoor werden door iedere liefhebber 4 duiven in gezonden). WIELRENNEN Trainingsrit wielrennersclub „Schouwen en Dulveland" Zondag j.l. hield de wielrennersclub „Schouwen eu Duiveland" haar eerste trainingsrit, waaraan 5 leden deelna men, die om 10 uur 's morgens van het sportpark „Bannink" startten. De rit ging over Noordgouwe en Zcnne- "taaire naar Brouwershaven en vervol gens langs de zeedijk en binnendoor ■over Duivendijke terug naar Brou wershaven. Vandaar ging het over Zon- nomaire, waar Fr. Eticnne de weg □aar huis insloeg, zodat met 4 man de tooht werd vervolgd naar Schuddc- beurs. Daar gaf de voorzitter (die met twee andere bestuursleden de tocht per auto maakte) het 6ein dat in eigen tempo verder mocht worden gereden, zodat het laatste traject nog een wed strijdje opleverde. Tot vlak bii Zierik- zee bleven de renners bii elkaar, doch W. J. de Jonge won de sprint, op pl.m. 10 meter gevolgd door resp. C. M. Heijboer, J. de Wit en A. Bakker. Het tempo was gedurende de rit vrii hoog, want gemiddeld werd met een snelheid van 3438 K.M. gere den, zodat het resultaat van' deze eerste rit goed mag worden genoemd. Bii gunstig weer zal a.s. Zondag wederom een gezamenlijke rit worden gehouden. Volgens oen aantal te Mexico nelingen, leden der z.g. „democratische stad verblijvende Venezolaanse ban nelingen, leden der z.g. „democratische actie" is hun lc-der, dr. Alberto Car- nevalli. Maandagochtend te Caracas, na een vuurgovecht tussen verzetsstrij ders der „democratische actie" en le den van de Venozelaanse staatsveilig- heidstroepen, gearresteerd. Bii dit ge vecht zouden verscheidene verzetsstrij ders gedood en gewond zijn. De ban nelingen der „democratische act«e" ver klaren voor het leven van „de grote leider van het verzet tegen dictator Perez Jimenez" te vrezen.' BIM EN BAM Een Jager maakt zijn tocht door de wildernis, gevolgd door een kleine groep negers. „Wat zul len we doen?", vragen de dieren aah Blm en Bam. „Maak Je maar geen zorgen", zegt Bim, „we zul- i len hem zonder moeite onschadelijk maken". Dan gaan ze een flinke tafel halen, waarin ze een rond gat ln het midden zagen. Daarna vullen zo de dikke slurf van Jumbo met knikkers en Jumbo wordt bevolen zijn slurf door het gat te steken. Natuurlijk duurt het niet lang of de jager heeft hen gevonden. „Blazen Jumbo" schreeuwt Bim en Jumbo blaast uit alle macht. De knikkers ko men zo onverwachts, dat de jager en zijn bende in paniek vluchten. Ze rennen even hard weg als ze zijn gekomen en ze verlangen er niet naar ooit nog eens terug te komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1953 | | pagina 4