VAN STAD EN DORP GOEDE GAVEN Stad en Provincie Feestelijk en opwekkend slot van de geslaagde winkelweek Geslaagde Winkelweek ligt achter de rug Liefdadigheid in Nederland Is steeds aandachtig bezig, Haar trouwe hulp, haar goede hand Zijn overal aanwezig. En schiet ze soms aan kracht tekort, Door 't geen ontbreekt aan gelden, Dan komt ze zich in 't openbaar Aan onze deuren melden. En steeds weer staan er velen klaar, Om geldnood uit te bannen, Door zich soms weken- maandenlang Vrijwillig in te spannen. Die 't beate van hun vrije tijd, Als collectanten geven, En werk'lijk voor hun medemens, Als medemensen leven. Men komt met lijsten of een lot, Een open schaal, een speldje, Of men bewerkt met een bazar Aanlokkelijk zijn veldje. Een prlkkaart of een stoere bus, Ze komen d'aandacht vragen, En kinderzegels willen graag Hun steentjes bij gaan dragen! Nu zeggen we wel eens: Alwéér? Je kunt aan 't geven blijven, Zó Is 't voorlopig wel genoeg, Men moet niet overdrijven! Maar méént U dat nu inderdaad, Ook als in üw omgeving Zich werkelijk de nood ontvouwt Van onze samenleving? Alwéér? Och, zonder tóch iets af, We zijn soms wat te vluchtig, En is voor U het leven goed, Toe, wees dan niet zelfzuchtig! Uw eigen haard is schatten waard? U vindt 't niet overdreven? Welaan, toon dan Uw dankbaarheid, Door uit die Schatten, U bereid, Aan zoekende liefdadigheid Juist nu iets weg te geven!! TREINBOTSING IN BREDA Dieseltrein reed tegen rangeerdeel Verschillende reizigers gewond December 1952. (Nadruk verboden). KROES. Ruzie leidde tot steekpartij Gewonde man In ziekenhuis opgenomen Zaterdagmorgen vroeg verliet de 23-jarige Ybo van Balen uit Huizum (Leeuwarden) zijn woning, waarin hij omstreeks een half uur later terug keerde. In de korte tussenperiode heeft hij aan de Badweg de 35-jarige G. Wobbes, die werkzaam is op de aan deze weg gelegen proeftuin, een steek met een mes gegeven in de buikstreek, zodat deze in ernstige toestand naar het Stadsziekenhuis moest worden vervoerd. De dader werd gearresteerd. Hij vestigde de indruk niet geheel normaal te zijn. Enkele jaren geleden is de jongeman verpleegd geworden in de Bornia- kliniek, een inrichting voor zenuw zieken. Hij deelde mede het slachtoffer, met wie hij enige tijd geleden ruzie zou hebben gehad en dat hij reeds toen bedreigd moet hebben, de laat ste zeven weken niet te hebben ont moet. De toestand van het slachtoffer Is naar omstandigheden redelijk goed. Ondanks het vele bloedverlies was hij naar het dorp Huizum gefietst en daar een bakkerij binnen gegaan, waar hij nog de naam van de dader kon uitspreken. De dader is werkzaam geweest op de proeftuin, waar het slachtoffer nu nog werkzaam is. In hoeverre het hem daar gegeven ontslag hem tot zijn daad geleid heeft, is nog niet zeker. Korte berichten uit het binnenland MAASSLUIS. De sleepboten „Num ber", „Blankenburg", „Argus" cn „Kinderdijk" Tan L. Smit Co/s Unemotional© sleepdienst zijn er in geslaagd het bij Maassluis gestrande Panamese stoomschip „Norse Queen" vlot te slepen. Dit geschiedde bij de vierde poging en nadat bovendien on geveer 2000 ton stukgoederen uit het schip gelost waren. De „Norse Queen" die stuurloos was, is naar Rotterdam gesleept, waar het schip zal dokken. HEERLEN. Vijf in een Limburgse mijn werkzame mijnwerkers zijs dezer dagen ontslagen, omdat zij de veilig heidsvoorschriften voor de ondergrond se mijnbedrijven niet in ocht hadden genomen. Zij hadden ondanks streng verbod een kooi van een z.g. opbraak, welke alleen voor het vervoer van materialen e.d. mag worden benut, voor personenvervoer gebruikt. SCHIERMONNIKOOG. Het Turkse schip „Bakir" dat geruimt© tijd bij Schiermonnikoog aan de grond heeft gezeten, is door drie sleepboten van de firma Doeksen en de Duitse sleept boot „Seefnlke" vlot getrokken. Het ligt in de bedoeling dat de „Bakir" door de sleepboten „Holland" en „See- falke" naar Rotterdam wordt gesleept De lading van het schip 1» voor drie kwart op het strand van Schiermonnik oog gelost. MAASSLUIS. Het Nederlandse schip „Mama" is Zaterdagavond in de Nieu we Waterweg in aanvaring gekomoo met een Fins «chip. De aanvaring vond plaats bij de Poortershaven tussen Hoek van Holland en Maassluis. De „Marne" werd aan ad» boeg garsakt en meakte water. Bij het binnenkomen in Breda is gistermorgen de dieecl-clectriscbe trein vaa 8.16 uur uit Tilburg in aanrijding gekomen met een rangeerdeel. De die- ael-elcctgucbe trein is ontspoord. En kele pcreoncn werden ge wood. Het baanvak Breda-Gilso Rijen werd over beide sporen ventperd. Het on geluk gebeurde op bet emplacement te Breda op een afetand van 700 k 800 meter van bet station. De be stuurder van de dieeel-elcctriscbe trein beeft, toen een botsing niet meer was te voorkomen, de remmen ingeschakeld. Hij heeft de best uur dencabine toen verlaten om zich in veiligheid te stel len. De botsing geschiedde met grote kracht. De voorzijde van de uit een vijf- en een driewagenstel bestaande dieseltrein werd geheet ingedrukt. Een wagon van het rangeerdeel werd ovet een grote afstand meegesleurd tot voor- Man sneed kleren van dames stuk Dader In arrest Bij de Haagse politie kwamen Za terdagavond drie aangiften van dames binnen, dat tussen 23 en 24 uur kle ren waren stuk gesneden. Het eerste geval had zich afgespeeld op de Soe9t- dijksekade, het tweede in do Doorn straat en het derde in de vaa Slinge- landtstraat. Een van de dames kon een vrij nauwkeurig signalement van de dader opgeven. Do man reed bij „deze ope ratic" zijn slachtoffer per fiets ochter- op dn bij het passeren sneed hij mot een scherp voorwerp, waarschijnlijk een scheermesje, de mantel, do japon en der onderjurk stuk. Gelukkig had geen der dames lichamelijk letsel opgolo-J pen. Daar zich in Rotterdam de af gelopen 5 weken reeds dergelijke ge vallen haddon voorgedaan en do Rot terdamse recherche hiervan de 27-j. bouwkundig tekenaar E. K. verdacht, besloot de Haagse politie deze man, van wio zij wist, dat hij zich dit weekeinde in Den Hang bevond, in het oog te houden. Eerst had men K. willen volgen om hem eventueel op heterdaad te kunnen betrappen, doch de zware mist mankte dit onmogelijk. Do Haagste politie besloot toen otvl K. maar eens to ontbieden. Bij een verhoor legde K. een volledige ben kentenis af. Na dit verhoor werd hij heengezonden. bij een niet gesloten overweg. Ter plaatse was de ravage zeer groot. Slechts een van de rcisigero moest voor bcbsndeliug naar een ziekcotiuid worden vervoerd. Enkele andere rei zigers, die licht werden gewond, wer den ter plaatse behandeld. Een zekere kapitein Osborne heeft tegenover DPA verklaard, dat hij zon der veroordeling gedurende vijf maan den in Venezolaanse kerkers gevangen gehouden is. Onder meer had hij 18 dagen lang in kettingen geboeid ge legen. Men had hem eenmaal met een sabel een houw op zijn schouder ge geven. RECHTZAKEN De moord op Keesje Schreurs Weduwe tot 12 ;jaar veroordeeld Gistermorgen heeft het gerechtshof te *6 Hertogenboöch de 42-jarige we duwe J. M. G.—II. uit Zierikzee we gens moord op het 80-jarige Zeeuwse boertje Keesje Schreure, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 jaar en ter beschikkingstelling van de re gering. De advocaat-generaal had 15 jaar en ter beschikkingstelling gcéist. ZIERIKZEE Provinciale boot voer omhoog Door de het uitzicht belemmerende mist is de Provinciale Boot gister morgen op de Westhnvendara gevaren ter hoogte van de afgebroken palissa den. Het gebeurde twee uur voor laag water. Veerman Berrcvoets bracht de passagiers met het motorschip „Olgo" naar de vaste wal. Bij hoog water werd gistermiddag gepoogd de boot los te trekken. Plotseling sterfgeval Zondagavond omstreeks half elf is do 69-jarlgo mevr. F. CntshoekHouse plotseliny op straal door een hart verlamming getroffen en overleden. Te zamen met haar man kwam zii torus von ccn bezoek aan Rotterdam. Ko mend von do tram op weg naar huis viel zij neer in de Lange Nobelstroat ter hoogte van bloemenmagazijn Ko mijn. Zij werd binnengedragen in de winkel van de firma Brouwer, doch de inmiddels ontboden dokter A. J. Schilstra kon slechts de dood con stateren. KERKWERVE Jaarvergadering C.J.M.V. In de consistoriekamer van de Ned. Herv. kerk hield de C.J.M.V. vorige week haar jaarvergadering, waarbij tevens het 20-jarig bestaan werd her dacht. Na gemeenschappelijk zingen van Gez, 149 1 en 2 ging de voor zitter voor in gebed en richtte hij een welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen, in het bijzonder tot bur gemeester Francke. Na een bijbelin leiding door J. van Damme las de secretaris zijn op rijm gesteld jaar verslag voor. C.J.M.V. en C.J.F.V. zongen vervolgens enige liederen, waaama enige CJ.M.V.-leden een humoristisch stukje opvoerden, dat zeer in de smaak viel. In de pauze werd een verloting gehouden. Verder werd het stuk in 5 bedrijven „Als het koren rijpt" opgevoerd. Dit mooie stuk uit het boerenleven, waarvan de rollen in goede handen bleken, werd met grote aandacht gevolgd. Na een toespraak van de burgemeester tot de spelers, speelsters en aanwe zigen, volgde een komisch stukjeuit de reeks „Hannes en Drika", wat veel succes oogstte en allen kostelijk ver maakte. A. Landman las het gedicht „Als ik In 't herte kijk" voor, waar na de voorzitter een slotwoord sprak en, na gezamenlijk zingen van Ge*. 195 1 en 3, met dankzegging sloot. NOORDWELLE St.-Nicolaas in de school Vrijdagmiddag bracht een prachtig geklede Sint, vergezeld van een kwie ke zwarte Piet, een bezoek aan de school, verwelkomd met vrolijk gezanc door de schooljeugd cn begreet door vele belangstellenden. Dc oude kindervriend werd met zang en declamatie gul bedacht en toonde wederkerig zijn dankbaarheid door eca gullo tractatio eu voor eik eca ca deautje. Voldoening atraalde hierdoor uit alle kiuderoogjea cn hoewel Piet gereed stond zijn roe te hanteren: kreeg hij hiervoor geen kans. waarbii hii zich in vlot Spaan» dau ook maar gewillig neerlegde. OOSTERLAND Kerkgebouw aan groot gevaar ontsnapt Zondagmorgen omstreek* kwart over vier ontstond een begin van brand in de consistorie van bet kerkgebouw der Gereformeerde Kerk aan de We*t- Achterwcg alhier. Al* gevolg van een poe aangebrachte verbetering in de buisleiding van de kcrkkacbel straal de deze een eterkere hitte uit. Een houten ecbot in de nabijheid van de kachel begon daardoor te smeulen, hoe wel het schot goed met aabestplatea was beschermd. Dank zij de oplettendheid van mevr. L. de Bruinev. d. Werf, die op het vroege morgenuur juist het kerkge bouw passeerde, kon erger gelukkig worden voorkomen. Zij waarschuwde tt.l. onmiddellijk de omwonenden, die toen direot met een emmer water de vuurhaard blusten. Daardoor bleef de schade beperkt. De kerkdienst kon 'e morgens gewoon doorgang vinden. 8IBJANSLAND Bezoek van St-Nicolaaa Vrijdagmiddag bracht St. Nioolaas een bezoek aan de school alhier, waar ook de kleuters met do moeders bijocu waren. Nadat een welkomstwoord was gezongen, hield dc Sint een toespraakje co werden de kinderen verrast met speelgoed cn een flinke sak snoep. De leerlingen van de booste klas kra gen allen een ooUoctie staven Pb Hop las t, waarmede sij stch prettig kunne* bezig houden en waaruit »ij leuke din- gcu in verschillende kleuren kunnen boetseren. Geen der kinderen behoefde in de uk en na de belofte volgend jaar te sullen proberen Sirjsnaltnd weer te bezoeken, vertrok de gulle bisschop onder gejuich der aanwezigen BRUIN18SE Auto contra bus RENESSE Jeremias heette de pop in de etalage en Zaterdagavond werd dc Winkelweek te Rciiesse gesloten, het muziekc )rps ..Luctor et Emergj" maakte een mu zikale rondwandeling, waarv>>r do be- 1 (mistelling grojt was. In de zaal van Ilótci Frummel werden daarna dc prij zen bekend gemaakt van de etalage wedstrijd cn prijsvragen in verschil lende winkels, zomede van de slagzin liet publiek verkoo als dc mooiste étalage die van de heer L. A, Bak ker (fruitmand), 2e prijs St. v. d. Ilock J.Lz. (bloemenmand. Er waren 19 goede oplossingen van do prijsvraag! Ie prijs M.a Giiijomse, 2. A. J. Bakker-Dor roman; 3. G. Dor reman Jr. In do winkel van L G. Hoogerhu's bevonden zich 246 vijfjes De eerste prijs was voor J. Bienofelt; 2. B. Moerland; 3. M. Mcganck. De lengte van het lint bij L. Verseput Mz. was 7.09 nieter. Ie pr. Jan Ge- leijnse; 2. Corrie de Feiter; 3. W. Hoo- gcrhuis-Kok. De krakeling in der winkel van St. v. d. Hoek woog 151/9 ons. Ie prijs Wira Hoogerhuis; 2o P. G. Kappers- Bakker; 3 Aagt je Dorreman. Er bevond zich voor 9.66 bood schappen in de mand bij Hubreoht de Feiter. Ie prijs G. v. d- Have: 2. Otto Hoogerhuis: 3 Rinus Viergever. 46 stuks was hot aantal marsen ain- aardöppelcn in schaaltjes in de winkel van R Bienefclt. Ie prijs Adrie Ver- 6eput Jz2. P. M. de Jonge-van Fclius: 3. Otto Hoogerhuis. De landbouwer Ganzcmau uit Brui- uiase, moest met ziju auto op de Slaukdntn de verbinding tussen St. Pbi- lipsland cn Noord-Brabant, plotseling remmen om een aanrijding met een wielrijder te voorkomen. Het gevolg wa», dat hij zelf werd aangereden door de achter hem komende bus van de B.B.A. Gelukkig kwam hij zelf met de schrik vrjj, doch de anto werd ernstig beschadigd. Het motorschip Bra. 43, schipper' A. Junielet Sz., kreeg met een reis mosselen uit de Waddenzee motorscha- de, zodat de vracht moest worden overgeladen in de „Bru. 30". Een ge barsten cylinder zal door een nieuws moeten worden vervangen. Als het U gaat loals Ellandman, dan bent U verheugd dat alle win kelweken, Sinterklazen, vermomde mannen en Pietermannen nu weer zijn verdwenen, hetzij naar hun eigen hersenschimmig land of naar elders. Er is nu eenmaal geen feest dat zo aan het nauwkeurig afgepaalde mo ment der beleving gebonden is als het Sint Nlcolaasfeest. Als het achter de rug is, dan is het wel heel beslist achter de rug. Na vijf December smaakt geen peperbol meer. Met nieuwe moed gaan we dus op stap en_ In de mysterieuze sfeer van de midwinter spoedt de wereld zich naar het Kerstfeest, het feest van de bezinning en de mystieke beleving. De natuur heeft nu een winters uiter lijk gekregen en als de elzentakjes wit berijpt in de grijze morgen op wat diffuus licht van de zon staan te wachten, lijkt de hele boom een zilveren regen, zo prachtig, zo stukje voor stukje geëtst en feilloos afge werkt. In de bossen moet het nu wel mooi zijn. Het boslandschap mist de klare openheid van onze omge ving. Het is er geheimzinniger en be- slotener, elke kromming van de bos paadjes kan ons een nieuw klein be sloten wereldje binnenleiden. Enkele reeën kunnen met elegante sprongen het bospad oversteken en in het win terse hout zullen de kloppende ge luiden van de specht zijn te horen. Het lijkt Eilandman een bijzondere ervaring en hij zou best eens even Eilandman af willen zijn om daar achteraan te gaan. Dat kan natuur lijk niet, maar de donkere zwijgende muur van de dennenbossen in de dui nen, geven feitelijk een volledig bos- effect en dat is altijd nog een knop eindje dichterbij dan de Hooge, Ve- luwe of de Oisterwijkse vennen. Eilandman sprak een student, die reeds zoveel wetenschappelijk water had gedronken, dat hij de wijsheid opborrelen kon: „dat eiland van jul lie, ik hoop er nooit meer op terug te komen". Moet U weten, dat dit stukje wetenschap zeker twintig Jaar zui vere Schouwse lucht heeft inge ademd, dat zijn aersta luiers hier werden uitgespoeld en zijn eerste (misschien toen al kwaadaardige) kreetjes verklonken onder de Schouwse hemel. Heeft zo'n baard loos knaapje (sinds September, op de universiteit) de euvele moed zich een oordeel aan te meten (en wat voor oordeel) over Schouwen-Duiveland, dat hij onder invloed, ja waarvan eigenlijk (professoren zijn de meest bescheiden mensen, zegt „men" al tijd) maar eens eventjes een veeg uit de pan gaat geven, 's Mans weten schappelijke carrière moet nog wor den afgewacht, maar het beginsel der „eilandelijke" wijsheid heeft hij in ieder geval nog niet te pakken. Vergelijkingen tussen stad en plat teland zijn altijd moeilijk. Tijdens de oorlog zat Eilandman ruim een half jaar op een Distributiekantoor in een grote stad in het Westen des lands. KLETSPRAATJES VAN EEN EILANDMAN Hij kon maar nooit onder de indruk komen van de intelligentie der grote stadbewoners. Of was hij beïnvloed door de 35 schrijfwijzen van het woord directoir, het kledingstuk dat toen veelvuldig op de formulieren werd aangevraagd? Vijf-en-dertig verschillende schrijfwijzen; er is geen plattelands-D.K. geweest waar dit record zelfs maar werd benaderd. Eilandman weet hoe dwaas zijn ver gelijkingsmateriaal is, maar toch. mag hij het op Buziau houden? „Er zit misschien wat inl" Blijkbaar kruipt het winkelweek- bloed toch waar het niet gaan kan. We komen er op vla de naam „Jere mias", die was gegeven aan een pop opgesteld in een étalage te Rcnesse. „Jeremias"! Eilandman heeft zeker een kwartier dit woord op zich in la ten werken. Wat een verschrikkelijke naam en wat een griezelige vondst van de naamgever. Jeremias. Alles was eerder denkbaar geweest. Hugh, Wladimir, Thor, Boris of zo maar Jan, Piet of desnoods Klaas, maar Jeremias niet. Het is onbegrijpelijk en het kan zelfs een symptoom zijn van preventief pessimisme. Want rond Jeremias hoort men de klaag liederen, ditmaal van do winkeliers, die wel veel publiek naar Jcremiasje zagen kijken, maar die dan weer Je- remiasje voorbij liepen. Maar zo is het niet gegaan te Renesse. Alles liep goed, in de winkels ook. Daarom was er geen aanleiding tot klaagliederen. En dan toch Jeremias! We willen wel verklappen er beroerd van te zijn. Zo heeft ook Nieuwerkerk zijn ver momde man weer gehad. Er is blijk baar niet gewerkt aan de gewichts statistiek der winkeliers. De idee is overgenomen door Brouwershaven, maar daarvan zijn nog geen berich ten binnen. Op oude prentbriefkaarten zag Eilandman de Caubrug tussen het weelderig groen van een voor-oorlogs Slingerbos. Het leek een plaatje uit Apeldoorn of Amersfoort. Mooi het rustieke bruggetje, zoals het stond gespannen over het roerloze water van de gracht. Maar de Caubrug zal wel gaan verdwijnen. Er komt mis schien een veel betere (op het verkeer afgestemde) brug tegenover de Drie koningenlaan en misschien wordt wel een stukje gracht gedempt. Wat wilt U? Het oude mag meegaan totdat het is versleten en dan komt „iets heel nieuws". Het moet wel: voor het ploegende paard een ronkende trac tor en voor een landelijk bruggetje een betere verkeersbrug. Allemaal niet erg, als er ook in het efficiënter wordende bestaan ten plattelande maar nieuwe pogingen worden ge daan een eigen „geestelijk leven", een eigen volkscultuur te stimuleren, die mogelijk met heel nieuwe vormen en andere methodes een regionaal ka rakteristiek leven tot aanzijn roept. Bij allerlei verbeteringen van prak tische aard kan zo gemakkelijk de eigen typische plattelandsstijl wor den gewurgd, een proces dat reeds begon toen de boeren hun markante petjes thuis lieten en de vrouwen hun dracht aflegden. Een Schouwse muts is een rudiment uit een tijdperk dat verdwijnt, met veel lelijks maar ook met veel moois. 10 meter 75 bedroeg dc lengte van het elastiek in de textielzaak van Jao. Verseput. lo prijs Annct v. d. Zandc; 2. S. W. v. d. Hoek; 3. J. do WifJ Dorremnn. L. Verseput Mz., P. J. v. Spluuder. H. van Dongen hadden bet beate ge raden naar dc maïskorrels in de fles bii kapper Moerland. Het juiste gewicht van de koos in de Melk-, Kaus- en Botcrhandel von J. S. de Feiter was 11.4 kg. Jan Ge- leijnse verwierf prijs no. 1: Otto Hoo gerhuis werd no. 2, N. v. d. Hoek werd no. 3. Do 5 prijzen, inzake het tellen van lampjes in een doos in de étalage van garage Gilijamse waren reep. voor C. Dorremon Jr., J. T. Bakker. J. M. Bienefclt, C. C. Houtman, A. J. Bak- kcr-Dorreman. Hot juiste aantal was 126. „Jeremias" heette do pop in de étalage van de winkel van N. A. Krijnse Locker. Er waren 60 goede oplossingen. Na loting viel de prijs ten deel aon Jannv Bom; 2. Japio Moerland; 3. v. d. Hoek-Krijnse Lok ker; 4. Mattie Meganck. Ook bii de andere oplossingen werd bü meerdere goede oplossingen als er prijzen waren, geloot. Do prijsvraag, het raden naar het beste gedeelte der étalage van Hótel Prummel vond de winnaars bii Wira IIoogerhui9. L. Verseput Mz., R. Bie nefclt. 267 hazelnoten bevonden zich in ©en zak in do Groentezaak van L. A. Bakker A. v. d. Hoek S.Gz., en J. S. de Feiter waren er het dichtst bij. Do slagzin bracht 56 goede op lossingen cn was: „Besteed Uw geld bii ons!" Na loting vielen de drie prij zen ten deel aan J. do Feiter-Dorrc- man, M. A. Jnnse-Groenleer, S. W. van don Hoek. Uit do vele ingezonden oplossingen blijkt wel, dot ook voor dozo win kelweek grote belangstelling bestond. De prijzen op de winkclwcokbonnen worden deze week op een nader te bepalen datum bekend gemaakt. St-Nicolaas heeft zeer druk eiland-tournee achter de rug Blijde kindergezichten op diverse plaatsen Op zijn tocht over Schouwen-Dut- vclend hebben Sint Nlcolaa» en Zwar te Piet heel wat eilandelijke plaatsra bezocht. Te Bruinisse was er grote belangstelling, zowel In het „Centrum" bij de kinderen, wier ouders aange sloten zijn bij het NVV als in de Kleuterschool. Zo kwam Sint ook in de Chr. Kleuterschool cn bij de kin deren van do NVV-lcdcn in „Dö Nieuwe Graanbeurs" te Zierikzee en bracht hij een bezoek aan de leerlingen van de O.L. Scholen te Haamstede co Burgh, die zich met het personeel had den verzameld in „Tavcnu". 's Mid dags werd op deze school een poppten- crbeidslesscn door de leerlingen ge kast vertoond, die op de handen- maakt was. Ook de kleuterschool werd bezocht cn Zaterdagmiddag bezocht de Sint het door NVV cn PvdA georga niseerde feest. Filmpjes werden ver toond eu verschillende liedjes werden gezongen. Ook op do kleuterschool te Zonnemaire wns het feest. De leer lingen van de O.L. school In deze gemeente kwamen ook aan hun trek. Er was belangstelling van geraeentï- woge on een aardig toneelstukje werd opgevoerd. Dit gebeurde trouwens op de bijeenkomst van de Haamstecdss cn Burghse aoholen eveneens. Do Sint heeft hou» wel een jaartje verdiend om uit te rusten. Hii had het maar w&t druk op Schouwen-Duiveland* De uit Apeldoorn afkomstige Ne derlander K. Bosch, die In 1947 met zijn gezin naar Canada U geëmigreerd, heeft drie prijzen gewonnen voor re sultaten op het gebied van do bijen- houderij. NIEUWERKERK Vermomde ruiter gaf aanleiding tot vele verkeerde gissingen Twintig mensen keken door vermommingspak heen Als besluit van de in alle opzichten geslaagd© Winkelweek alhier, reed Za terdagavond, voorafgegaan door het muziekcorps, de vermomde ruiter door het dorp. Reeds vroeg in de avond was er een gezellige drukte op do straat, welke nog toenam toen de rui ter verscheen. Iedereen wilde hem graag zien en men hoorde allerlei gissingen wie het wel was. Ongeveer half tien kwam de ontmaskering en kwamen velen tot de ontdekking dat zij een verkeerde had den gedacht. In totaal hadden 88 per sonen een bricfjo ingeleverd, doch- slechts 20 hiervan verraadden de juiste persoon. Onder de goede antwoorden werden drie prijzen verloot, welke ton deel vielen aan: mevr. G van 'tHof- Ecrland, do heren KI. van der Wcijde cn R. Ecrlnnd. Do heer Tnnis, voorzitter van hot Winkelweek-comité dankte vanaf de muziektent nllcn die hadden medege werkt tot hot slagen van deze weck cn niet In het minst hen die in deze periode hun inkopen hier hebben ge daan. Dat de winkelweek zo goed is geslaagd is ook voor een deel te dan ken aan het actieve comité dat avond nnn avond present was cn bergen werk heeft verzet. De heren electricians ont wierpen sn plaatsten een wools, bij avond verlichte, Tcolamczuil. Binnen het kader van dc winkelweek bracht St. Nioolaas een bezoek aan de Kleuterschool, de Openbare School cn aan het timmerbedrijf van de firma Tieleman Zn. alhier, waar de kin deren op enige versnaperingen werden onthaald, 's Avonds verscheen hij we derom', vergezeld van het muziekcorps. Aan verschillende personen werden go»- de gaven uitgereikt. Kinderkoor „Westelijk Schouwen" Met het oog op viering van het eerste lustrum van bovengenoemd kin derkoor, worden thans reeds de nodige voorbereidingen getroffen voor de in het a.s. voorjaar te geven uitvoering. Het koor zelf is aan het instuderen van „De schoonst© feestdag" van Ca- tharina van Rcnnc», terwijl ook nog do operette „Bloemenfee cn de Prin ses" van Meerman op het programma staat. Hieruit blijkt dus wel, dat wij van het voorjaar een echte jébilcnnv- uitvocring tegemoet kunnen zien. In dit verhand verzocht men ons er op te wijzen, dat het koor momenteel 54 leden telt, doch dat daarbii slechts zes jongens zijn, hetgeen voor hot meer stemmig zingen wel jammer is. Langs dozo weg doen wij nog cons een be roep op de ouders vooral hun jongens een te moedigen lid van hst kinder koor te worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 3