Verenigde Naties TWEEDE KAMER De begroting van de Regerings voorlichtingsdienst goedgekeurd De premie voor de verplichte ziekenfondsverzekering Nederlandse kotter gaat voor Braziliaanse kust vissen Beraadslagingen over P B.O., bezitsvorming en productiviteit begonnen H«t budget 1953 voor de Begeringe- voorlichtingKlienet bracht de beren Welter (KNP) en Becrnink (GIJ) op het epreckgestoelte. Zij vinden de R.V.D. eigenlijk een geheel oi gedeelte- .lijk overbodige instelling, die veel te Ycel geld opeist. Ministcr-prceident dr. W. Dreee achtte voorlichting nooduke- lijk ten behoeve van de bekendheid van one land in bet buitenland en goed begrip, geen propaganda voor de re gering echter, in bet binnenland. Zo veel mogelijk wordt gecoördineerd. Het ontwerp werd zonder hoofdelijke «tem ming geaccepteerd. Inftsoadan mededeling •uiotraUrn van K0OCIS emiSAóPotiHKS ClUtSAÓHKtKAS De Sociaal-Economische Raad adviseerde verhoging tot 4 pet. Geringe Engelse export wreekt zich Veel werklozen in de havens Aan duizenden Britse havenarbei ders, die als gevolg van een aanzien lijke achteruitgang van de bedrijvig heid in de Engelse havens werkloos zijn geworden, zal binnenkort waar schijnlijk verzocht worden vrijwillig ander werk te aanvaarden. In totaal zijn 16.UU0 van de 8U.U0U Britse ha venarbeiders werkloos. De oorzaak hiervan is voorname lijk de sterke vermindering van de Engelse uitvoer, doordat de landen van het Gemenebest, om het Pond Sterling te redden, minder van En geland kopen en doordat de Engelse aizet in andere landen grote concur rentie ondervindt van de Duitse- en Japanse mdustrieen. Deze toestand duurt thans reeds 8 maanden en wordt nog verergerd door de invoer beperkingen, die de Engelse regermg heeit ingesteld. Staker by „De Ommelanden" veroordeeld De 25-jarigo zuiveibewcrker C. B. te Groningen is uoor de Politierechter te Grouin0eu, overeenkomstig ue eis van ae oihoier van jusiiue, tot zes weken gevan0entsaurai veroorueeid. Up 2ó Octoüer heeft B., die bij de co öperatieve meikprouucteniauriek „Ue Ommejanuen'' Suaakt, de werkwillige J. bril misbanaeld. De heer B. begaf zich voor enkele boodschappen naar het winkelcentrum van ae Siüd Groningen en werd achtervolgd door vier sta kers, die trachtten B. over te halen het werk'éveneens neer te leggen. Toen hij te kennen gaf, niet van een gesprek met de stakers gediend te zijn kwam het tot een handgemeen. De Politierechter vond de houding van deze 6takers ergerlijk. Hij wenste een zware straf toe te passen om her haling te voorkomen. De verdediger bepleitte een lichtere straf. Als men de mededelingen mag ge loven die uit de naaste omgeving van Trygve Lie, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, komen dan is diens onlust om zijn functie te be stendigen voortgevloeid uit de te- genwerking die hij ondervond bij zijn streven om als .vertegenwoordiger der internationale gemeenschap, zijn plicht te doen. Zijn werk in het be lang van de vrede is door de Russen weerstreefd maar ook Amerika heeft ingegrepen in de autonome sfeer der Verenigde Naties. De wereld kan niet anders dan eerbied hebben voor de trouw, waar mede de hoogste functionarissen der V.N. de zaak der volkerengemeen schap, dat wil zeggen van de vrede, hebben gediend. Het is reeds enkele malen uitgekomen dat het een moor dende taak is, rechtvaardig en objec tief te handelen, wanneer men ge klemd wordt tussen twee zulke agres sieve mogendheden als die welker geschil de wereldvrede bedreigt. Rusland heeft niets nagelaten om achterdocht te wekken bij de volken, die zich in een ander blok bevinden dan het zijne en het voert een ge heimzinnige politiek, die men niet kan beoordelen, omdat het nalaat haar argumenten te openbaren. Rus land gaat ook steeds voort zijn satel liet-landen steeds verder te kluiste ren in een ondragelijke slavernij en de vrije Westeuropese landen het voorbeeld voor ogen te stellen, dat hun wacht als dit land hen in zijn bezit zou hebben genomen. De enige verzekering van de vrede is thans het bestaan van de Ver enigde Naties, waarvan Rusland nog steeds deel uitmaakt. Men moge nu vaststellen dat de functie van deze „Wereldraad der volken" in uitstel ligt en vage beslissingen, maar het is tóch nog zo dat de zich tegenover el kaar bevindende wereldgroepen, on danks de veto politiek van Rusland en ondanks de bestendige moeilijkheden, nog altijd formeel een Unie vormen. En daarin mag een waarborg voor de vrede worden gezien I Hierna wrrd begonnen mat de be raadslaging over de begroting van het departement van Economische Zaken, voorzover zulke het terrein van minis ter A. G de Bruyn, P.B.O., bezitsvor ming en bevordering van de produc tiviteit, betreft. Bij negen eprekcre kwamen vragen naar voren. Hoe staat het nn roet de komende adviezen van de Sociaal Eco nomische Raad inzake de te vormen bedrijfsorganisaties? De minister ver klaarde, dat die voor de landbouw, de voedselvoorziening en de brede sec tor van het midden- en kleinbedrijf zeer binnenkort ter tafel zullen komen en in de loop van 1953 verwezenlijkt zullen worden. Anderen zullen volgen. In de metaalbedrijven bestaat nog gien overeenstemming. De moeilijkheden in het overleg schijnen daar tamelijk groot te zijn. Ook in de grafische vak ken ïs nog geen accoord, maar het begint er daar op te lijken. In de tex tielsector wijzen de tekenen op een gunstige ontwikkeling. Op gemopper over traagheid van de S.E.R. zeide de minister, dat dit lichaam doet, wat maar mogelijk is en dat in de laatste twee jaar door de organisatie-commis sie veel deugdelijk voorbereidend werk is gedaan. De minister was het met diverse afgevaardigden eens, dat de vrijwil ligheid bij het vormen van P.B.O.'s op do voorgrond moet staan, doch hij wil de mogelijkheid om deze bij de wet tot stand te brengen in het alge meen belang niet missen. Overigens wil hij in de komende vier jaar eer*t eens zien, wat op vrijwillige basis tot stand komt. Hij is daarover tamelijk optimistisch. De bezitsvorming Sommige leden stelden, dat bezits vorming, hoewel gewenst voor de pro letarisering der bezitlozen, niet mag leiden tot verandering van de maat schappelijke structuur. Maar de minis ter vindt nu juist, dat zulks wel het geval zal zijn. Hij is voorstander van individuele bezitsvorming boven collec tieve. Daaruit zullen allerlei maatschap pelijke voordelen als geestelijke en cul turele verheffing, vergroting van per soonlijkheids- en verantwoordelijkheids besef ten opzichte van gezin en maat schappij en mogelijke verhoging van productiviteit ontstaan. Bezitsvorming zal voor een deel moeten geschieden uit aandelen in bedrijfswinsten. Deze aandelen zullen volgens de min.ster niet geheel in de consumptieve sfie'r besteed mogen worden. Investering zal nodig zijn. Hier ligt een goede taak voor het particuliere initiatief in de komende bedrijfsorganisaties, waarin de arbeid de plaats heeft, die haar zedelijk toekomt. Minister de Bruyn deed over de op voering van de productiviteit nog enige technische mededelingen, om tenslotte een nieuwe nota over deze aangele genheid in het vooruitzicht te stellen. HWordt A.R.-partij gewijzigd? Ingevolge een besluit van het cen traal comité van Antirevolutionaire kiesverenigingen heeft het modeTamen een oommissie benoemd met de op dracht na te gaan of de statuten van den Antirevolutionaire Partij dienen te worden gewijzigd en zo ja, in welke zin, en of wellicht wijzigingen in de werkwijze van de partij-organisatie moeten worden aangebracht. Door het moderatnon zijn voor deze oommissie aangezocht de heren mr. A. W, Roosjen, voorzitter, prof. mr P. J. Verdam, A. R de Kwaadateniet, dr. J. J. de Jong, J. Smallenbroek, ter wijl de heer R. Gosker als secretarial is aangewezen. RECHTZAKEN TUINDER MAAKTE AUTOVAL IN HEG De tuinder H. v. d. B. uit 's-Gra- venzande heeft voor het Kantonge recht te Delft terecht gestaan als be schuldigd* in een lang niet alledaagse zaak. Hii had in de heg, welke zijn tuin van de openbare weg scheidt, een autoval aangebracht, omdat het wei eens gebeurde dat bestuurders van auto's, die de bocht to kort namen, met hun wagen in do tuin terecht kwamen. Aanvankelijk bestond ds val uit h ro ten palen, doch het resultaat was volgens v. d. B. niet bevredigende Daarom had beschuldigde ijzeren pin nen laten 6inedcn en die werkten' perfect. Althans twee getuigen kwa men vertellen dat zij bij elkaar voor zo'n tweeduizend gulden schade aan kapotgestoten bandon hadden gehad/ Nadat nog de politie de 's-Graven- zando een bevestiging had gegeven van het proces-verbaal hield dc ambtenaar van het O.M. een scherp requisitoir, waarin hii f 200 boete subs, een maand hechtenis eiste. De Kantonrechter merkte op dat do verdachte geen gemeenschapsmens is. Ilij veroordeelde beschuldigde con form de eis. Bovendien zal van de B. de door zijn val aangerichte sohade moeten vergleden en de Kanten- rechter beloofde er op te zullen toe zien dat dit ook inderdaad gebeurt. Do Iraakse autoriteiten hebbstl ongeveer 200 communisten, waarvan men aanneemt dat zij de aanstokers zijn geweest van de wanordelijkheden te Bagdad, gearresteerd. Een aantal hunner bleek te zijn aangesloten bij de communisrischo Perzische „Toedeh"- partij; deze zijn over de grens geleid. Een aantal arrestanten zal terecht staan op beschuldiging van: „het beschieten van politiemannen, het in brandsteken van gebouwen en het aanzetten tot wanordelijkheden". Evenals vorig jaar, voor wat betreft de vaststelling van de premie voor de verplichte xickeulondsvcrzekerin# voor 1952, is ook uu «-eer door ecu cctn- miasio van de Sociaal-Economische lla d advies uitgebracht aan de Minister v n Sociale Zaken en Volkegezondheid met betrekking tot premiehoogte voer 1953. Door de Ziekenfondsraad zijn de ont vangsten en uitgaven van do verplichte eiekcufondsverzekeriug voor 1953 be groot op reapectievelijk f 207 mil lioen (waarvan f 190 millioen premie ontvangsten) en f231.5 millioen. Hier uit resulteert dus een tekort van f 24.5 millioen. Ter dekking van dit tekort Ingezonden mededeling UIT ARTIS-WONDERLAND Vissen maken geluiden en lampen branden als sidderaal kwaad wordt HET AQUARIUM BESTAAT 70 JAAR Hert verhaal dat vissen stom zijn, doet geen opgeld meer, als mon de kleine expositie in het aquarium van Arlis heeft gezien en gehoord. Want om hert „horen" gaat het bii deze expositie 6peciaal en dank zii de mo derne techniek kan men met eigen oren waarnemen, dat de vissen ge luid maken. Hoe ze dat maken hetzij met de keeltc.nden hetzij door het schuren van skcletdclen over elkaar daarover zijn de geleerden het nog niet eens, maar "het geluid, in Artis via gevoelige microfoons cp versterkers overge bracht is er zeer duidelijk en dr. A. L- J. Sunicr, directeur van Artis. is, met vele anderen van mening, dat ze inderdaad een biologisch ge luid voortbrengen, dus niet alleen dat. wat b.v. met kauwbewegingen samin gaat. Op 0 /December wordt te Londen de jaarlijkse vergadering geopend van de Internationale Bond van Oudstrij ders. Vertegenwoordigers van 16 mil lioen oudstrijders uit 16 landen zullen er aan deelnemen. Dc bond omvat 89 organisaties in do gehele wereld. Naar het Oost-Duitse porsburoau A.D.N. heeft gemeld, zijn Woensdag in de buurt vnn Zosscn, ongeveer 30 km. ton Zuiden van Berlijn, tien personen ont het loven gekomen en 25 gewond toen een bus op een -spoorwegovergang door een trein gegrepen werd. Do bus slipte op de gladde weg en reed door de afsluiting van de overgang daar de remmen weigerden. Een tweede bijzonderheid oip déze tentoonstelling is het zichtbaar maken van de stroomstoten die de sidderaal uitzendt En men moet van deze stroom stoten niet gering denken, want ze kunnen als de aal kwaad wordt of sterk geïrriteerd is. soms wel 500 tot 600 volt bedragen. Deze stroomstoten werden cverge- bracht op twee eleotrische graden die in het aquarium hangen. Zii brsngen do clectrisciteit over naar een ver sterker waarop neonlatnpjes efl een versterker zijn aangesloten. Naartu te de vis meer stroom uitzendt gaan er meer lampjes flikkeren en als de aal sterk reageert, brandt do help bat- 'terij en knettert het oorverdovend Ln do luidspreker. Een sideraal is eigenlijk een com plete electrischo installatie, waarin zelfs radar is verdisconteerd. Het tel kens weer aanflikkeren van een lichtje als de vis in rust is of kalm zwemt, toont de werking van het rndarelement. Hot aquarium bestaat deze week 70 jaar en dat is de reden, wa rom men deze expositie heeft georgani seerd. Nfjlpaardje geboren Verder is in Artis een Nijlpaardie geboren, een bijzonderheid als men weet. dat dit voor het laatst in Mei 1941 het geval is geweest. Dc moe dor van de baby. dia ruim 60 kg. weegt, is één van de twee wijfjes, die Artis vorig jaar hoeft gekregen. Het merkwaardige van deze bnbv is. dat men nog niet weet of het een „hij" of een „zij" is. wat overigens in dit stadium bij Nijlpaarden norma 1 is. Wat ook des Nijlpanrds is. is het feit, dat do bnbv onder water wordt geboren en gezoogd en dit laatste kan men dan in ArtU zien. «telde de Ziekenfond*raad voor de pre mie te verhogen van het beataando peil van 3,8 pot. tot 4,2 pot., waar door het tekort vrijwel geheel zou ziju gedekt. Niet eens met Ziekenfondsraad De commissi© van de Sociaal-Eco nomische Raad heeft te dien aanzien een ander standpunt ingenomen. Zii «telt voorop, dat de algemene con juncturele situatie, waarin Nederland zich bevindt, het wenselijk maakt de lasten, welke op het bedrijfsleven druk ken, zoveel mogelijk te beperken. Ge zien de omvang van het aanwezige reservefonds (per ultimo 1952 oirca 120 tot f 130 millioenl meent zij. dat een belangrijk deel van het ver wachte tekort voor 1953 uit dit reser vefonds kan worden gedekt. Vijfjarenplan De commissie stelde voor inet de premieverhoging niet verder te gaan dan tot 4 pet. en het dan nog reste rende tekort (ciroa f 15 millioenl te dekken uit het reservefonds. Zoals bekend heeft de Minister van Sociale Zaken en Volksgezindheid inmiddels, overeenkomstig dit advies, de premie voor de verplichte Ziekenfondsverze kering voor 1953 gebracht op 4 pot. De commissie van do Sociaal-Econo- iniische Raad betuigt haar instemming met het voorstel von de Ziekenfonds raad. voor de financiering van de verplichte ziekenfondsverzekering een vijfjarenplan te aanv. .orden. Het is de bedoeling het per ver zekerde uit te geven bedrag gedu rende vijf jaar in beginsel te fixeren op f 41,44 (voor 1953 in totaal f 230 mil lioen). In tegenstelling tot de Ziekenfonds raad is de commissie van do sociaal- economische raad van mening, dat dit vijfjarenplan in elk geval voor de eerstkomende jaren kan worden uitge voerd op basis van een premie van 4 procent. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 8 December HILVERSUM I. (402 m). 7.00 nieuws. 7.10 gewijde muziek. 7.45 morgengebed en kalender. 8.00 nieuws. 8.15 gram. 9.00 voor de huls vrouw. 9.35 waterstanden. 9.40 gram. 10.00 voor de kleuters. 10.15 gram. 11.00 voor de zieken. 12.00 Angelus. 12.03 gram. (12.30-12.33 land- en tuin bouw). 12.55 zonnewijzer. 1.00 nieuws. 1.20 amusementsmuziek. 1.35 man nenkoren. 2.00 boekbespreking. 2.10 gram. 2.20 Engelse les. 2.40 ianfare- orkest 3.00 Kroniek van letteren en kunsten. 3.40 gemengd koor. 4.00 gram. 4.30 ,>De schoonheid van het Gregoriaans". 5.00 voor de jeugd. 6.00 gevarieerde muziek. 6.15 journa listiek weekoverzicht 6.25 Oude Kerstliederen. 6.45 buitenlandse cor respondenties. 7.00 nieuws en weer- overzicht 7.10 gram. 7.20 parle- mentso ver zicht 7.30 gram. 8.25 De gewone man. 8.30 „Lichtbaken", cau serie. 8.50 gram. 9.00 gevarieerd pro gramma. 9.50 actualiteiten. 10.00 amu sementsmuziek. 10.30 „Wij luiden de Zondag in". 11.00 nieuws. 11.15 nieuws in Esperanto. 11.22-12.00 gram. HILVERSUM II. (298 m). 7.00 nieuws. 7.10 gram. 7.15 gymn. 7.33 gram. 8.00 nieuws. 8.18 gram. 8.35 orgelspel. 8.55 voor de huis vrouw. 9.00 gram. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 mor genwijding. 10.20 voor de continu bedrijven. 11.35 viool en piano. 12.00 gram. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 Hawaiianmuziek. 1.00 nieuws en com mentaar. 1.20 accordeonmuziek. 1.50 radioweekjournaal. 2.15 gram. 2.35 Zeeuws programma. 3.00 amateurs programma. 3.30 „Eerst denken, dan doen", causerie. 3.45 gram. 4.15 sport- praatje. 4.30 kamerorkest en solist. 5.15 voor de jeugd. 6.00 nieuws. 6.15 varia. 6.20 filmprogramma. 6.40 rege ringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse defensie". 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 „Passepartout"; cau- seriie. 7.40 „Het O.T. in deze tijd", causerie. 7.55 „Deze week". 8.00 nieuws. 8.05 gevarieerd programma. 10.00 commentaar. 10.15 Weense mu ziek. 10.40 „Onder de pannen", hoor spel. 11.00 nieuws. 11.15-12.00 gram. VER VISSERIJ-EXPERIMENT Veel behoefte aan eiwithoudende producten ginds De 88 br. reg. ton metende Neder landse kotter „Sterna" van de heer A. D. de Koster uit Wassenaar zal wanneer de vereiste formaliteiten zijn vervuld medio Januari 1953 met een zeskoppigo bemanning naar Santos in Brazilië oversteken. De heer de Koster wil do „Sterna" bii wijze van experiment aan de Braziliaanse visserij laten deelnemen. Na een half jaar zal hü beslissen of de Braziliaanse visserij mogelijkhe den biedt voor emigranten-vissers. Van de resultaten zal het ook afhangen of de heor do Koster aan zijn plannen uitbreiding zal geven. De kotter „Sterna", die in opdracht van de heer A. D. de Koster in Wou- bruggo weid gebouwd, zal Vrijdag a.s. in IJ muiden arriveren. Van deze ha ven uit zal het schip voor de over steek nog enkele proefvaarten op do Noordzee maken. Do kotter is uitgerust met een 200 P.K. industriemotor en een 20 P.K. hulpmotor. De lengte bedraagt 25 me ter. De „Sterna" heeft een waterver- pl&atsing van 100 ton. Aan boord is een koelinrichtirfg. Het schip zal nirmale kotternetten meenemen en waarschijn lijk oak haringnetten voer do vangst van kleinere vissonrtcn. Vijf 1.1 muider vissers en één Hagenaar zullen de bemanning vormen tijdeus de over tocht. De heer A. D. de Koster deelde aan een redacteur van het A.N.P. mede. dat hij in 1948 tijdens een bezoek aan Brazilië een studio heeft gemaakt van do mogelijkheden om Nederlandse landse vissers te laten deelnemen aan de Braziliaanse visserij. Deze moge lijkheden bleken gunstig, temeer om dat in Brazilië zeer grote behoefte be staat aan eiwithoudende producten. Een medewerker van de heer dc Koster, de heer Schrijner, die kortgeleden Bra zilië bezocht, bevestigde de algemene indruk die do heer do Koster in 1948 opdeed. FEUILLETON 62 DE REDDENDE KEUS door HENK VAN HEESWIJK naar een motief van L. K. v. d. Linden Hoofdstuk 6 De organisatie Geleidelijk aan begon Nol weer be lang te stellen in de zaak. Toen hij voor het eerst beneden kwam, werd hij door Peters en Hoffman gefelici teerd. Nol dankte beiden en wandelde naar het magazijn. Verbaasd bleef hij staan, want het magazijn was voor driekwart leeg. Fr stonden maar en kele balen en een paar kisten. Ver der het gebruikelijke lege goed en het grote vat met azijn. Maar de hoek waarin anders volop rijst, gort, ha vermout en andere grutterswaren la gen, was geheel leeg." Verwonderd liep hij naar het kan toor, waar Nora en Hoffman zaten te werken. „Zeg, hoe komt het magazijn zo leeg?" riep hij uit. „Meid, je hebt zo wat niets in huis! Hoe komt dat?" Ze zuchtte. „Omdat er oorlog is, beste jongen." „Ja, maar, in de winkel dan? Ver koop je dan niet meer zoveel?" „Natuurlijk niet. Iedereen krijgt maar mondjesmaat. Wij krijgen toe wijzingen, ook op bonnen." Doch 's avonds, in de goed-ver- duisterde huiskamer, zei Nora op ga- dempte toon: „Maak je maar geen zorgen, Nol; ik heb nog wel wat ach ter de hand, als het nodig is. Ik heb meer, dan je denkt." „Waar?" vroeg hij verwonderd. „In de kelder, maar die is nu ge blindeerd en er is maar één toegang, via het magazijn. Niemand zal het luik ontdekken. Probeer morgen maar eens, of je het ziet. Dat lukt je vast niet." „Maar waarom heb je dat gedaan?" „Ik heb een tip gekregen. Ze zou den de voorraad komen opnemen en als je teveel had, moest je het ver kopen. Ja, ik ben daar gek! Ik heb het helemaal in m'n eentje gedaan, nadat ik de kelderdeur heb laten dichtmetselen. 's Avonds, als ieder een weg was, sjouwde ik zakken, ba len en kisten naar beneden. „Maar meid, dat is toch onmoge lijk!" „Niets is onmogelijk", antwoordde ze hard. „En weet jij, hoe lang deze oorlog zal duren? We moeten ook om onszelf denken en om de kinderen. En om het belang van de klanten. Want na de oorlog komt er ook weer een tijd en let eens op: als je in de oorlog je klanten goed bedient, blij ven ze ook daarna je klant." „Onzin", antwoordde Nol; „als je iedereen datgene geeft, waar ze vol gens hun bonnen recht op hebben, dan kunnen ze immers niet onte vreden zijn?" „Jij kletst als een kip zonder kop. Maar houd je mond dicht; zelfs Hoff man en Peters weten het niet. De laatste vertrouw lk voor gaan cent Hij is altijd zo vriendelijk tegen die Duitsers." In het magazijn was derhalve voor Nol niet veel meer te doen en dus kocht hij maar ander werk. „Neem jij de bonnenadministratie maar voor je rekening. Daar heb je gauw ge noeg dagwerk aan. Let maar eens op", voorspelde zijn vrouw. De narigheden begonnen al spoe dig. De auto's, in het bezit van de particulieren, moesten worden opge geven. En Nora besliste, dat zulks zou geschieden met de grote vracht wagen. Nol, die nog niet in de garage had gekeken, ontdekte dat daar maar één wagen stond. „Waar is het bestel- wagentje?" vroeg hij aan zijn vrouw. „Dat is voor mij een weet en voor jou 'n vraag", antwoordde ze. „Maar je moogt het wel weten: Geurt heeft hem opgeborgen en goed ook. Nie mand zal hem vinden." Nol keek zijn vrouw bewonderend aan. „Deksels, je bent een handige meid, Noor; dat heb je goed be keken." „Dat dacht ik ook. Maar één moet ik er opgeven, want ze weten dat ik die heb." Twee dagen later kwamen ze de vrachtauto halen. Hij was gevorderd door de Weermacht. Nora kreeg een bewijs, maar ze borg het achteloos weg. „Dat heeft toch geen waarde", zei ze. „Daar geeft de bakker nog geen broodje op." (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 2