DE ZIERIKZEESCHE COURANT Dinsdag trekken millioenen Amerikanen ter stembus De reis van Prins Bernhard HET PLATTELAND Het conflict bij „De Ommelanden" i Overdenking ZnKMSKffiSNIEUVVSBODE ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIÊN. ^Prljk psr. 3 mnd. blj vooruitbetaling I 4,94, p. w. 30 ct Ion* numrnan 10 cl Vsrichljnt Isdsrs wsrkdsg. Advartanllaprlji 1 Set. par mm Succat)a* (ma* 15 mm.) minimum II,- p. ituk. WAARIN OPGENOMEN ZATERDAG 1 NOVEMBER 1952 No. 17254 - 109e Jaargang 1797-1889 Redacteur: ML J. R!J DE VAATE Telefoon 32 (na 5 uur: telefoon 309) REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Langt Nobalttraat A 171, Zlarlkzae, Poitbui nr. 1, Telefoon nr. 32, Girorekening nr. 137677 Uitgave: N.V. Drukkerij voorh. lakanman Ochtman Lange Nobelttraat A 171 Zieriksee. DE AMERIKAANSE PRESIDENTSVERKIEZINGEN Wie zal winnen? Eisenhower of Stevenson? De Amerikanen gaan Dinsdag naar de stembus om een opvolger van president Truman te kiezen. Z(j hebben de keus tussen Adlai Stevenson, de Democratische gouverneur van Illinois, en Dwlght Eisenhower, de Re publikeinse generaal, die het NAVO-commando In Europa verliet om aan de politieke strijd deel te nemen. Meer dan 96 mlllioen Amerikaanse burgers hebben het recht om te stem men en verwacht wordt, dat tussen 50 en 60 mlllioen van dit recht ge bruik zullen maken. Er zal niet alleen een president ge kozen worden, maar ook senators, leden van het Huls van Afgevaardig den, een aantal gouverneurs van sta ten en een aantal lagere ambtenaren in de 48 staten. Als Eisenhower gekozen wordt, zal hij als vice-president senator Dixon, die 39 jaar is, naast zich hebben. Dizon is bekend om zijn aanvallen op het communisme. Stevenson's „running mate" is se nator John Sparkman, die voor in de vijftig is. Hoo wordt gekozen? De president wordt niet recht streeks gekozen. Staat voor staat worden de leden van een kiescollege gekozen, dat op zijn beurt de presi dent en de vice-president kiest. Dit college komt in werkelijkheid nooit bijeen, maar de in elke staat gekozen kiesmannen vergaderen en brengen formeel hun stem uit in overeen stemming met de volksstemming in die staat. Er zijn 531 stemmen in het kies college, zodat een candidaat minstens 266 stemmen moet krijgen om geko zen te zijn. Ais geen der candidnten een eenvoudige meerderheid in het kiescollege haalt, wordt de president gekozen door het nieuwe Huis van Afgevaardigden. Opening van „Zo is Holland" in de Mexicaanse hoofdstad Prins Bernhard heeft Donderdof in gezelschap van president Miguel Ale- roan d© tentoonstelling van Nederlandse producten te Mexico City bezocht. De opening van „Zo U Heiland" geschied de door president Aleroan. Gedurende bijna twee uur heeft men de stands bezichtigd. De tentoonstel ling wordt beschouwd als de belang rijkste die Nederland totnogtoe in het buitenland heeft georganiseerd. Zn toont do verschillende aspecten van de productie op het gebied van indus trie, landbouw en handel, van bloemen tot electrisohe apparaten en chemische producten. Verwacht wordt dat de meeste pro ducten, die thans worden tentoonge steld, zullen worden verkocht na de sluiting. Nederland heeft hier een goede naam gekregen wegens de kwaliteit van zijn producten. Er is in geheel Latijns Amerika een neiging waar te nemen om een halt toe te roepen aan de Amerikaanse invloed- Men is van me ning. dat dit gunstig is voor de export van Nederland naar deze landen. De Prins deelde mee, dat. indien de tentoonstelling een succes zal blijken te zijn, er meer zullen worden geor ganiseerd in andere landen. Het suo- ces hangt echter vrijwel geheel af van de mate waarin de Nederlandse in dustrie aan eventuele orders gevolg kon geven. Kansloze candldaten Behalve Eisenhower en Stevenson zijn nog veertien andere candldaten voor het presidentschap gesteld, die echter geen van allen kans maken. Wat de Senaat betreft zijn 35 ze tels bij de verkiezingen betrokken. Elke twee jaar zijn er verkiezingen voor een derde deel (32) van de 96 senaatszetels. Dit keer zijn het er 35 door het overlijden van drie sena tors. Van de 35 nieuw te bezetten ze tels zijn er thans 21 van de Republi keinen en 14 van de Democraten. Se natoren worden voor zes jaar ge kozen. Het gehele Huis van Afgevaardig den moet thans nieuw worden geko zen. Het telt 435 leden die twee jaar in functie zijn. Opstand in Amerikaanse gevangenis Zeven gijzelaars worden vastgehouden Do ruim 300 muitende gevangenen in de staatsgevangenis bij Chester, in Illinois, hebben geweigerd de zeven gijzelaars, die zij vasthouden, vrij te laten, totdat do waarnemende gouver neur van llinois al hun eisen voor ■verbeteringen zal hebben ingewilligd cn deze eisen in do dagbladen van St. Louis en Chicago zullen zijn gepu bliceerd. Do muiters eisen o.m. verzachting van de voorwaarden voor voorwaar delijke invrijheidstelling, beter voed sel, betere behandeling door de be wakers en betere geneeskundige dien sten. Sedert Maandag houden zij een luitenant en zes bewakers gevangen. Twee gevangenispredikantcn treden op als verbindingsmannen tussen de mui ters en de waarnemende gouverneur Dixon. Stevenson, de democratische pre- sidcntscandidoat, voert een verkie zingscampagne buiten de staat De gevangenen, die zichzelf hebben opgesloten in een oellenhlck met vijf verdiepingen, hebben geen voedsel meer. Water tappen zij uit de leidingen van de centrale vcrwarmingsinstallatie. Drie Amerikaanse militairen z(jn Vrijdag om het leven gekomen en vier ernstig gewond, te Gaildorr bij Stuttgart, doordat hun tank door een brugleuning reed en in de rivier de Kocher stortte. Eén militair wordt vermist. Hermann Zaiss sprak in Den Haag Genezing door gebed en handoplegging Ook te VGnnHkut hfvjt d# Hermann Zaioa uit Wuppertal in een tot in de uiterste hoeken gevulde kerk gesproken. De samenkomst zou om half acht beginnen, maar reed? lang voor zes uur was er geen enkele plaats meer onbezet. Zeer velen moesten blij ven staan en zelfs een groot aantal bleef in de omgeving van het kerk gebouw om de heer Zaiss na afloop van de bijeenkomst nog te kunnen zien. Er waren enige honderden zieken in de kerk, waaronder velen in inva lide-wagens, en ook een groot aantal kinderen, die door ouders of verple gend personeel met grote moeite rus tig gehouden werden. Do'heer Hermann Zaiss is ongeveer zestig jaar en directenr van een mes senfabriek in hot Wuppertal. In do laatste jaren heeft hij in Wefltfalen bekendheid gekregen door zijn predi- kings en opwekkingsbeweging. Hij meent, genezing door gebed cn hand- oplegging tot stand to kunnen bren gen. Vóór het openingswoord van dfl. H. J. Drost werden geestelijke liederen gezongen, hierna gingen ds. Drost en do heer Zaiss voor in gebed. Tijdens en na de rede van de heer Zaiss, zin voor zin uit het Duits ver taald door Leo Pasman van do „Youth for Christ", stonden verscheidene men sen uit do zaal op en verklaarden door do handoplegging en het gebed van Hermann Zaiss die avond genezen te zijn. Na het uitspreken van zijn rede liet de heer Zaiss eerst do zieko kinde ren in een afzonderlijke kamer bij zich Drengen, daarna volgden de andsre zieken. Tot middernacht meldden zich zieken en familieleden en pas om half één verliet de heer Zaiss de Willems kerk, terwijl op dat moment nog zeer velen hem buiten het kerkgebouw stonden-op te wachten. Het aantal verkeersonge vallen neemt gestadig toe Het aantal verkeersoagsvalbn rye' 1951 over het gshele land in verge lijking met de periode 1948/1950 is geslegen met 20,9 procent, waarbij met groei van bcv.lking en verkeersin tensiteit rekening moet worden gehou den. In 1951 en gedurende het eerste halfjaar van 1952 werd een neiging tot een minder snelle stijging van het total© aantal verkeersongelukken ge constateerd. Sinds 1938 is het motor rijtuigenpark, mede door invasie der bromfietsen, bijna verdrievoudigd. De bevolking nam met 18,7 procent toe. Het aantal doden in het verkeer steog met 34 procent, het aantal gewonden met 33 procent. D© categorie brom fietsers bleek zeer kwetsbaar in 1951 met 5,5 procent van het totale aan tal ongel ukkenij Van 1940 op 1951 steeg het aantal ongevallen met 60 procent, met 44 procent meer slachtoffers. Westerling wordt niet uitgeleverd Zoals bekend if had de voormalige kapitein van het KNIL, de heer li. Westerling aan de Hoge Rood de^Ne- derlanden verzocht uit te maken ol hij het Nederlanderschap bezit. Dit ver zoek deed hij op grond van het feit, dat Indonesië uitlevering van Wester ling aan de Nederlandse regering heeft verzocht. Evenals de advocaat-generaal is thans ook de Hoge Raad tot de con clusie gekomen, dat Westerling de Ne derlandse nationaliteit bezit. Wester ling zal dus niet kunnen worden uit geleverd. Onregelmatigheden bij Haags bankiersbank? Naar aanleiding van klachten over vérstrekkende onregelmatigheden bij cea Haags bankiershuis heeft de officier van Justitie, vergezeld van enkele re chercheurs en ambtenaren van de Fis cale Inlichtingen- en Opsporingsdienst te Amsterdam, ten kantore een onder zoek ingesteld. Na verhoor zijn gearrestcerdi de 79- jarigo firmant J, S.,do 52-jarigö procuratiehouder J, M. cn diens 40- jurige echtgenote M. B. P. M.-H. Zij zijn alle drie in verzekerde bewaring gesteld. De gehele administratie van het bankiershuis is in beslag gonomen. Over do aard van de onregelmatig heden worden thans nog geen inlich tingen verstrekt. Het vermoeden be staat, dat er geknoeid is met effecten. Bezware\l tegen wetsontwerp Omzetbelasting De Centrale van Vakorganisaties in Midden- en Kleinbedrijf heeft zich na mens de bij haar aangesloten organi saties op het gebied van de detailhandel .:r> ambacht tot de Tweede Kamer gewend, teneinde de bezwaren ken baar te maken, welke in het midden- en kleinbedrijf bestaan tegen het wets ontwerp Omzetbelasting 1952. In het adres wordt er aan herinnerd, dar minister Drees bii de beantwotr- ding van vragen van de heer Ho>y (RK) ter zake van de compensatie van do werkloosheidsverzekeringspremie, de aandacht heeft gevestigd op de gunstige mogelijkheden, welke de herziening van de Omzetbelastingwetgeving voor de middenstand inhield. Gebleken is echter, dat het wetsont werp alleen gunstige mogelijkheden voor de detailhandel inhield, terwijl daaren tegen het ambacht aaD een ernstige verzwaring van lasten wordt onderwor pen. Blijkbaar beschouwt de regering het ambacht dus als niet tot de mid denstand te behoren. Aldus hot adres. Aan de hand van do feitelijke gege vens gaat- het adres uitvoerig in op de bezwaren, die het ambacht heeft tegen de voorgenomen regeling der omzetbelasting. Deze gegevens zijn ont-. leend aan de volgende bedrijfstakken: smeden, constructie- en machinerepara tiebedrijven, fabricage van dameshoe den, de vakfotografen en .de bakkers. Faroek betaalde geen Inkomstenbelasting Volgen» een mededeling aan de peril van de sequcster-generaal van de goe deren van ex-koning Faroek, worden de schulden van de voormalige Egyp tische koning tot dusver geschat op het drievoudigo van de waarde van zijn bezit ln Egypte Hot merendeel van deze schuld werd gevormd doof niet-voldane Inkomstenbelasting. Een deel van de schuld zou vereffend wor den door de verkoop van Faroek» be zittingen. Vorderingen van buitenland se schuldeisers worden met de meests nauwkeurigheid onderzocht opdat geen enkel bedrag lang» omwegen asn de ez-koning ton goede komt. VanJ 4 tot 7 November zal te Utrecht een Christelijk Sociale Conferentie ge houden worden, waarop talrijke spre kers het woord denken te voeren. Reeds thans kunnen wij een uittreksel geven van de rede van de heer W. P. Cnossen, die spreken zal over het on derwerp „Het Platteland". De spre ker komt daarin tot de volgende con clusie?. De bevolking van het platteland is anders ingesteld dan die van de stad. Zij is in het algemeen gehecht aan de heersende zede en traditie. Predi kanten, onderwijzers en dogenen, die arbeiden op maatsohappelijk terrein, hebben Tokening to houden met het karakter van het platteland. In het vcrledea en hier en daa* ook thans nog vond men in vele stroken meer of minder gesloten ge meenschappen. Daar lag hot zwaarte punt der opvoeding niet bij het ge zin, maar bij do gemeenschap. Do dorpszede was oen ongeschreven wet. Optreden tegen misstanden eu misbruiken, die krachtens do dorpszede bleven bestaan, word hoogst kwalijk genomen. Hervormingen op kerkelijk en maatschappelijk terrein bickon vaik moeilijk of onmogelijk. Do conserverende invloed dor tra ditie heeft echter do bevolking vaak bewaard voor allerlei verkeerde dingin. Daar de arbeid de volle persoon dc gehele dag opeiste, was cr zo goed als geen sprake van eon vraagstuk der vrljo tijdsbesteding. Het platteland is geen afgesloten ge bied meer. Betere communicatiemidde len, radio en telefoon hebben het uit zijn isolement verlost. Het agrarisch bedrijfsleven is veranderd. Door het gebruik van kunstmest, van bestrij dingsmiddelen tegen planten- en vee ziekten heeft men moer verweer en voelt men zich minder afhankelijk van de natuur dan vroeger. De mechani satie is oorzaak, dat do arbeid minder zwoor is. De bemoeiing van de over heid met het bedrijfsleven heeft een eind gemankt aan verschillende tra dities cn gebruiken en heeft do eerbied voor de overheid nadelig bolnvlojd. Do agrariërs voelen zich deel van hot gehele bedrijfsleven in Nederland en komon op voor hun rechten. In ver bond daarmede aanvaarden zo ook, dot de overhoid regelend optreedt. De veranderde omstandighoden stellen voor nicuwo verantwoordelijkheid. Do kerken en Chr. maatschappelijke orga nisaties dienen rekening to houden met de ontwikkeling der dingen, dio met name voor do jeugd van grote bete kenis is. In het gezin beginnen vaak de moei lijkheden. Het kan dc taak der op voeding, die bij het terugtreden der gemeenschap nu ten volle gaat wégen, niet non. Daarom moot het gezin ge holpen worden. Het heeft behoefte aan pastorale zorg. De kerk leve niet in het verleden, maar sla de blik vooruit. Zij moet de moed hebben om met al lerlei oude vormen en gebruikten te breken, als de dienst des Woords maar geen geweld wordt aangedaan, opdat de opgroeiende jeugd zich niet van haar afkere. De school dient meer dan voorheen aandacht te 6chenken aan de vorming der leerlingen voor het leven. Deze vorming dient haor grondslag te vin den in het Woord God's, opdat de leerlingen bij dat Woord bewaard blij- vep mogen. Do opvoeders hebben zioh voor ogen te houden, dat deze vor ming niet bestaat in hot inprenten van een aantal geijkte vormen en bepaalde gangbare levensgewoonten. Het doel moet zijn, jonge mensen te vormen, die bij het licht van God's Woord zelf standig do weg kunnen vinden in een veranderende samenleving. Do jeugdverenigingen hebben aan dacht to schenken aan het vraagstuk der vrijo tijdsbesteding, dat bij do ver korte werktijd zich aandient. Het op richten van sport- on gymnastiekafdo lingen e.d. dient te worden bovordord, cn ter hand genomen. Zij hobbon daar bij de steun van do kerk nodig, die haar belangstelling heeft te tonen. Het vakonderwijs land- en tuin- bouwondcrwijs, lnndbouwhuishoudon- dcrwijs, ambachtsondorwijs wo.'de zeer bevorderd. Marine dook in de Roompot Dank til het vakmanschap van het persoiiee' en de kwaliteit van de sche pen zijn er tot dusverre bij de ondcr- zeebootdienst van de Koninklijke Ma rine geen ernstige ongelukken voor gekomen. Een onderzeebootblijft ech ter een relatief gevaarlijk schip. Men denke slechts aan recente onderzce- bootrampen bij de Engelse en Franse Marine. Om nu op dergelijke ongeluk ken voorbereid te zijn is er Don derdag in de „Roompot", tussen Schou wen en Noord-BeveJand voor de eerste maal een oefening gehouden in het redden van de bemanning van een verloren onderzeeboot. Enige honder den marinemensen en versoheidenc sche pen hetfcen aan deze oefening deelge nomen. Prijzen van petroleum en gasolie verlaagd Tengevolge van een daling in de tankvrachten-notering worden met ingang van 3 November 1952 de ver- bruiksprijzen van iichtpetroleum met cent per liter, die van tractorpe- troleum met f 0,50 per 100 liter en die van gasolie met 0,80 per 100 liter verlaagd. 8 November de fatale datum Wanneer nd 0 November a.s. het conflict bij de coöperatieve melkpro- ductenfabriek „De Ommelanden" nidt geëindigd is, zal „De Ommelanden" definitief verkocht worden. Dit deeldo de directeur van „De Ommelaudza", de heer F. de Boer, mede. De oorzaak van deze .verkoop ligt in hetverliezen van een totale exportmarkt. Aan de export-relaties in Zuid-Amerika, Indo nesië, Singapore en Malakka, waarheen „De Ommelanden" jaarlijks voor mil lioenen guldens exporteert, is medege deeld dat men de zaak nog een week wenst aan te zien. Wanneer voor 8 November a.s. geen oplossing in het conflict is gekomen, waardoor een nor male exportmarkt weer mogelijk .s, zullen al deze exportrelaties voor „De Ommelanden" verloren zijn. De slaking bij de melkproductenfa- briek is haar elfde week isgegaon. De procureur van „De Ommelanden", mr. T. Bout, heeft naar aanleiding van het conservatoir beslag, dat door de Algemene Nederlandse Agrarische Be- drijfsbond (A.N.AiB.) op „Do Omme landen" is gelegd, een conclusie .van antwoord in conventie en een eis in re-conventie bij de president van de arrondissementsrechtbank te Gronin gen ingediend. In de conclusie van conventie wordt na tal van aanvoeringen, aan de recht bank gevraagd de vordering van do A.N.A B. af te wijzen met veroordeling van de A.N.AiB. in de kosten. In de re-conventie wordt de rechtbank ge vraagd „Do Ommelanden" te veroor delen bij vonnis, uitvoerbaar bij voor raad, aan „De Ommelanden" te ver goeden de schade welke tengevolge van de staking is geleden nader op te ma ken bij staat en te vereffenen volgen» de wet met veroordeling van de A.N. A.B. De directeur van „De Ommelan den" deelde mede, dat .deze geleden schade tot nu toe ongeveer D/a mll lioen bedraagt. De bromfiets onze ontstuimige kleuter De minister van Verkeer en Water staat, mr. Algera, heeft Donderdag in het Scheveningse Kurhaus do tiende Wegenverkeersdag van de KNAC ge opend. De minister zcide, dat hij het grote belang van deze Wcgenvcrkeera- dagen voor de verkeersveiligheid zeer duidelijk ziet on dc KNAC gaarne met deze instelling gelukwenst. Het is een lofwaardigo arbeid, die door dozo or ganisatie wordt verricht met voorlich ting cn hulp aan de weggebruikers, waardoor tevens hulp aan hot depar tement van spr. wordt verleend. Als twee mijlpalen in do geschiedenis van het wegvcrkcor noemde ministo Algera het bekrachtigen van de Ver- kcersoonventio van Genèvo van 1949, die door wederzijdse erkenning en re geling van verkeerstekenon cn docu menten, do landen on volkoren dichter bijeen brengt, alsook, voor hot binnen land een recente wijziging in hot We genverkeersreglement, die het mogelijk maakt om aan do zorgen rond „onze onstuimige kleuter, do bromfiets" een einde to gaan maken. Spr. hoopt, dot binnen afzienbare tijd aan dc onzeker heid van deze vierjarige jongste spruit van ons wegverkeer eon einde zal komen. NEEM EN LEES Bijbelgedeelten voor elke dag 28 November Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 2 Corinthe 8 1-15 2 Corinthe 8 16-24 2 Corinthe 9 1-15 2 Corinthe 10 2 Corinthe 10 2 Corinthe 11 2 Corinthe 11 1-11 12-18 1-6 7-33 Tegenwoordig hebben vele 1 mensen geen levensvreugde I meer omdat zij slechts genot willen hebben. lechts levens- t Het K. N. M. I. voorspelt tot Zaterdagavond: Nu en dan regen Aanvankelijk enkele opklaringen, maar later zwaar bewolkt met nu en dan regen; matige en later tot krach tig of hard toenemende wind hoofd zakelijk tussen West en Zuidwest.; iets zachter. 2 Nov. Zon op 7.37, onder 17.10. Maan op 16.46, onder 8.35. 3 Nov. Zon op 7.39, onder 17.08.. Maan op 17.17, onder 0.59. Volle Maan: 2 November to 0.10. Laatste Kwartier: 9 November. Oplichter gesnapt De Haagse politie heeft de 20-jarige J. J. van W. aangehouden, die er een gewoonte van maakte in couran ten advertenties te plaatsen, waarbij hij geld te leen aanbood. Kwamen er re flectanten, dan zeide van W. dat hij eerst inlichtingen moest trekken, waar mee bedragen van ongeveer f 10 wa ren gemoeid, die vooruit vclJaan moes ten worden. Van h©1 zo verkregen geld voorzag van W. in zijn levensonder- onderhoud. De aangehoudene, die reeds gesignaleerd was, is in verzekering ge steld. Hij—fceeft^eze pr ru'ijïc ie er- schillende plaatsen toegepast. Volgens voorlopige ramingen zal Zweden in het volgende begrotingsjaar 2.250 millioen kronen of vijf pro cent van zijn nationaal inkomen voor defensie besteden. „Vrees niet - geloof alleen" Mare. 5 36. Dat is gemakkelijk gezegd: niet vrezen. Dat is ook niet zo moeilijk, wanneer alles in ons leven normaal gaat en wanneer ons leven alleen ge vuld wordt met de kleine vreugden en zorgen van iedere dag. Dat is niet gemakkelijk, wanneer wij in een stil uur nadenken over de geheimen van dood en leven en wan neer ons de schrik overvalt voor de onpeilbare diepten van het mensen hart, in z'n opstand en schuld voor God - de schrik voor de dood, die het leven omklemt Jezus heeft het gezegd tegen Jaïrus toen het bericht hem bereikte dat zijn dochtertje gestorven was - Jezus heeft het gezegd tegen alle angst en wanhoop in het hart van deze vader in - toen de dood het gewonnen had: Jaïrus: vréés niet - geloof alleen. Dat is onmogelijk! Zo te geloven. Inderdaad - het lijkt een onmoge lijk iets, om aan de hand van Jezus voort te gaan, tégen de dood in. Om dit te leren, moet een mens door de verbrijzeling heen - om dit te leren, moeten wij klein worden voor God en aanvaarden, dat het góéd kan zijn, wanneer alles ons bij de handen af gebroken wordt, om te ervaren, dat jüist dan het woord van Jezus ons niét verlaat. Geloven is: aan de hand van Jezus verder gaan, als het moet tegen de dood in - omdat Hij de Levende is, die eenmaal zelf de dood in de o,*»en zag - en Overwinnaar werd. Omdat Hij de Heer is, die machtig is om ook ons dode hart te overwinnen en le vend te maken door de kracht van Zijn opstanding. In ons leven heerst de dood - om dat wij ver van God zijn, en omdat er in ieder leven van die donkere bladzijden zijn, waarmee wij nooit klaar zullen komen. Maar Jezus zegt - en Hij is de Ge kruisigde: vréés niet, geloof alleen, omdat Ik de Heer ben, die met U meegaat en die U leiden wil en kan dwars door alle verderf en onder gang heen tot in het Huis van Mijn Vader. Waar het leven niet sterft - en waar mensen zich geborgen zullen weten. Een moeilijke opdracht: niet bang zijn in een wereld, die gefolterd wordt door vrees - maar tegelijk: een diepe troost, voor ieder mensenkind, dat de hem tocgcstpkcn hand aan-, grijpt, R,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 1