Paard Stad en Provincie Coöp. Boerenleenbank Aankondiging Aankondiging een algemene schouwing VENDUTIE Zodra ergens ten paard in da wei loopt, hebben we een nauwe- lijkt te onderdrukken neiging om dat eenzame dier in bepaalde aan hankelijke handelingen te betrek ken. 't it ook wat, in xo'n wei een hele nacht en een groot deel van het weekend, zonder andere ont- tpanning dan wat kil grot en wat galopperen langt de dolen. Met de moed van een oude cavalerie-ter- geant sprongen we don ook over de tloot om een groot en dromerig bruin paard te benaderen. We slieten zoete lokfltdtgeluiden uit, waarna het paard zeer duidelijk zichtbaar de kop draaide en de oren spitste. Daarbij bleef het ech ter en gedachtig aan de muzikali teit van paarden zongen we een stukje Cavalerie Rusticana of daar omtrent, waarop het paard begon te grazen, hetgeen fnuikend was ooor onze vermeende vocale kwo- liteitjes. Op een onschuldig uitziende stok legden we daarna een suiker klontje, omdat het dom zou zijn met een onbekend paard al te slor dig om te gaan. De suiker werd aangereikt, zoals een kellner wel een blad voor zich uitdraagt. Lang zaam boog het dier de kop, er kwam enige beweging in zijn voor benen, het snuffelde en at het klontje op. Dit niet onaanzienlijk succes brak het ijs voor een groot deel. Toch was voorzichtigheid nog ge boden, omdat paarden alles twee maal zo groot heten te zien als mensen. Als dus een gewoon of vrij gewoon mensenkind voor de hoe ven van het dier oprijst, geeft dat, gezien door paardenogen, altijd nog een gorilla-effect. Voorzichtig rezen we omhoog. „Kom dan, kom dan', zeiden we tegen het paard en langzaam kwam het dier naderbij. Schichtig trok het de kop terug, maar toen liet het zich over de kop aaien. Er kwam nog wat suiker bij te pas en reeds begon het paard de liefde te bezegelen met grote vlokken wit schuim, die op onze jasmouw bleven plakken. Dit paardige vriendschapsblijk echter was welkom en de idylle zou niet zonder happy end zijn ge weest als het dier niet ineens een kolossale respect afdwingende sprong had gemaakt, zo maar een sprong, die het bloed in de aderen deed stollen. Het beest vloog de wei over en moppen aarde vlogen als projectielen rond zijn oren. Het motief van de sprong zal altijd wel duister blijven, want woaratje, we hebben onze neus niet hard gesnoten. Dat staat wel v ast! ZIERIKZEE De Zondagsartsendienst Do Zondagartoondiomt wordt waarge nomen door doktor A. J. Scfailatra. Dame verloor bankbiljet van f 1000 Knaapje éérlijke vinder Moj. E. K. beleefde gieteren een dag van grote tegenstellingen, want zii ver viel van diepe neerslachtigheid in een innig verwarmende vreugde. Het pijn lijke begon met de ontdekking, toen zi} zich op het kantoor van de Rot terdamse Bank bevond, en een bankbil jet van f 1000 miste. Deze vermis sing bleef niet zonder invloed op mej. K,a gemoedsgesteldheid, die maar nau welijks tot rust kwam door een even later vernomen geruoht als zou een bankbiljet van f 1000 zijn gevonden. De politie bracht uitkomst en zorgde voor een doorbrekend zennetje, want op het bureau had zich inmiddeb het tienjarig knaapje J. P. gemeld, met de laoonieke mededeling, dat hij oen biljet van f 1000 had gevonden. Hij had bet biljet op de Mol aangetrof fen en was er eerst nog mee naar huis gegaan. Zijn moeder stuurde hem toen dadelijk naar ,,'t beroo" en niet gemakkelijk zal hij voorlopig een dame gelukkiger kannen maken. De f 1000 zat toen spoedig in de por- temonnaie van de rechtmatige eigenares die het knaapje wel mild zal hebben bedacht. Op de vergadering van de Zie- rikxeese Aquariumvereniging, die Don derdagavond werd gehouden in hótsl Smalheer, werd de prijs voor de beste aquariumbak toegekend aan de heer P. ten Hove. HAAMSTEDE Voordrachtkunstenaar trad op voor het „Nut" Na door de voorzitter, de heer M. L. J* Fokker, te zijn ingeleid, hield de bekende voordracht kunst snaar, da heer Cor van Beek, voor bet Nutsde- partement Woensdagavond in „Tave- na" een voordracht over het bekendo boek van Jan de Hartog „Hollands Glorie". Op «uggeatleve en indringend* wijze beeldde hij de hoofdfiguur, Jan WsndsUar, met de daaromheen gegroe peerde anders personen, uit, In ge spannen aandacht luiaterden de niet zeer talrijke aanwezigen, onder adem loze stilte naar deze subliotne voor dracht, waarin door een uitstekende mimiek en etemnabooteing de figuren ais het ware gingen leven. Hoezeer de spreker zijn publiek in de ban van zijn voordracht gevangen hield bleek zowel na bet eerste deel als aan bet eind, toen het enige tijd duurde voor de zaal met een daverend applaus reageerde. De voorzitter had dau ook een gemakkelijke taak, toen hij na mens de aanwezigen de spreker hax- telijk dank kon zeggen voor bet ge boden* en hem gaarne een „tot weer ziens" toeriep. De gemeenplaats dat de thuisblijvers veel gemist hebben u in dit geval wel zeer van toepassing. NOORDGOUWE Sergeant-piloot M. H. C. Akkerdaas ontvangt zilveren vleugels De persdienst wn Williams Air Force Base te Chandler In Arizona (U.S.A.) bericht ons, dat heden (Za terdag) de zilveren vleugels aan de straaljagerpiloot, sergeant M. H. C. Akkerdaas, afkomstig van hier, zul len worden uitgereikt, tijdens een plechtigheid die In verband met ge houden examens aldaar zal worden gehouden. De examenklas was samengesteld uit piloten van vier N.A.T.O.-landen, t,w. België, Denemarken, Amerika en Nederland. De kolonel James D. May- den, eskadercommandant, zal de zil veren vleugels, met de daarbij be horende diploma's uitreiken aan de geslaagde candidaten, w.o. sergeant Akkerdaas. De piloten ontvangen zo wel het vleugel-onderscheidingsteken van de Amerikaanse- als van de luchtmacht van hun eigen land. Na afloop van de plechtige uitreiking zullen de geslaagden aanzitten aan een diner. Sergeant Akkerdaas trad in April 1951 In dienst bij de L.S.K. te Ypen- burg. Na zijn middelbare opleiding te Zierikzee behaalde hij in 1951 het diploma van de sportschool te Over- veen. Collecte Stichting Zeeland Gedurende do komende week zal ook dn deze gemeente worden gecolicotoord ter ondersteuning van do sociale en culturele activiteit van het kerkelijk en particulier initiatief in de provin cie Zeeland. De opbrengst van de col lecte wordt, zoals bekend, afgedragen aan de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk, die bty do verdeling der gelden wordt gead viseerd door oommiesies op sociaal, cul tureel en het terrein van jeugdzorg zaken. Gezien hot grote belang, dat voor de provincie op het spel ataat, zij do collecte hier warm aanbevolen. OUWERKERK Opbrengst collecten De alhier gehouden collecte ro-r de Gezamenlijke Militaire Fondsen heeft opgebracht f20.25. Voor het Ere tends Oud-verpleeg sters ia door een ccmité, bestaande u't de dames Romeijn-K repel, van de Stolpe-Klompe. Meerman-Flohil, Smita- Hendrikse, Kuin-de Haan en E. M. Slager een bedrag ingezameld van 190,30. Een mooi resultaat. Do opbrengst dor collecte 3e kwartaal 1952, alhier gehouden ten bate van do vereniging „K'nderzorg" te Middelburg, heeft opgebracht f 17,96 OOSTERLAND Bij hot gepubliceerde bericht in de Nieuwsbode van Donderdag betreffen de het besmette gebied van de pseudo- vogolpeat werd abusievelijk afgedrukt dat de weg die van de Rnmperteedijk langs de eendenkooi voert tot aan da zg, „Hoge Heuvol", de Lage Rampsrt- seweg heet. Dit moest zijn tot aan de zg.,Hoge Heul". Vergadering Middenstandsvereniging Geen winkelweek wordt gehouden Onder voorzitterschap van de heer A. Bolle en in tegenwoordigheid van de ere-voorzitter burgemeester Laorcnse. vergaderde Woensdagavond in café „Even Buiten" de pas opgerichte mid- denstandsveremging. Na opening braobt de voorzitter het houden van een winkelweek ter sprake. Na ampele besprekingen bleek dat de meningen der leden over dit onder werp zeer verdeeld waren. Om tot po sitieve besluiten te komen, werd het houden vnn een winkelweek in stem ming gebraoht. Het voorstel werd ver worpen met 12 tegen 13 stemmen. Getracht zal eventueel worden een spreker te laten optreden van do Ko ninklijke Nederlandse Middenstands bond. die op do idee van een winkel week nader commentaar kon geven. Na enige discussie «loot daarop de voorzitter de vergadering. SIRJANSLAND Collecte voor de militairen Dezer dngerf zal er een huis aan hui« collecte worden gehouden van hot Pro testants Interkerkelijk Thuisfront, het zg. P.I T. Zoals door aanplakbiljetten bekend, beeft deze collecte ten dool er voor te zorgen dat de militairen in hun vrije tijd niet doelloos behoe ven rood te lopen, maar hun de gsU- ganheld te geven verantwoorde ontspan- uiug te zoeken in de bekende tehuizen, die reeds zo vele jaren hun zegenrijk werk verrichten. Aan ons de taak dit mogelijk te tuakea. BRUINISSE Aquariumvereniging Willem Deutz" In de in hóud Storm alhier gebon den vergadering van de aquariumver eniging „Willem Deuu", kon de voor zitter, de heer M. Verepoor, met genoe gen wijzen op de groei der vereniging. Door de propaganda die uitging van de gehouden tentoonstelling kon leden winst worden geboekt en de aquarium liefhebberij worden gestimuleerd. In bespreking kwam daardoor tevens de verdere uitbouw van de propaganda en na ampele discussie hierover werd besloten met de Unie van Aquarium- liefhebbers in contact te treden over het organiseren van een filmavond. Zo mogelijk zal deze nog in November ge houden worden, De voorzitter word gekozen als afgevaardigde vso de ver eniging in de Stichtingsraad van het Verenigingsgebouw. De iastuifavoaden Zodra hot nieuwe Gemeentelijke Ver enigingsgebouw in gebruik zal worden genomen, zal het Zaterdagavondwerk van het Comité Jeugdzorg worden ge splitst in twee gedeelten. In het Ned. Herv, Verenigingsgebouw zal instuif worden gehouden voor de jeugd van 12 tot 17 jaar} in het genoemde nieuwe Gemeentelijke Verenigingsge bouw voor jeugd van 17 jaar en ouder. Deze laatste groep zal worden ver zorgd door een commissie uit de C.J. M.V. die daar volledig de leiding ver krijgt. Een vertegenwoordiger van de C.J.M V. zal daarvoor ook worden op genomen in hot bestuur der Commis sie Jeugdzorg. De heer A. dB Koning Mz. heeft aU lid van genoemd bestuur bedankt. Benoemd tot onderwijzeres aan do Chr. school te Oud Vossflmeer mej. J. Kesteloo te Bruiniaso, thaus tijdelijk als zodanig werkzaam te Rotterdam. De Commissie voor de Sociale Zorg (vroeger Burgerlijk Armbestuur) kwam gereed met haar werkzaamheden betreffende de toekenning van kolentoe- slag. Gedurende de periode 1 Novem ber—1 Mei zal aan daarvoor in aan merking komenden, die een uitkering genieten volgens de Noodwet Ouder domsvoorziening een kolentoeslag wor den verleend van f 1,80 per week voor ongehuwden en f 3,60 voor echtparen. NOORDWELLE Motorrijder kwam ten val Toen Donderdagavond ongeveer half 5 de „schoolbus" stopte om pas sagiers uit te laten, bevond zich daarbij ook een dochtertje van de heer D. alhier. Deze kwam van achter de bus op de rijweg om zich op de Smidsweg te begeven, toen daar juist een motorrijder, de heer M. te Re- nesse, uit Zierikzee komende, wilde passeren. Om een aanrijding met het meisje te voorkomen gooide hij het stuur om en kwam daardoor ten val, met gevolg dat hij per auto naar huis moest worden gebracht. Naar wij vernemen laten de ver wondingen van de betrokkene zich nogal gunstig aanzien en liep dit on geval op die gevaarlijke plaats dus betrekkelijk goed af. PREDIKBEURTEN Zondag 26 October Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 7 uur Ds v. Roon (HA. en dankz. H.A.); Verenigingsgebouw: 10 uur Ds van Royen. Kerkwerve: 10 uur Ds v. d. Grift. Serooskerke: 10 uur dhr Mali- paard. Burgh; 10 uur Ds Swaak. Haamstede: 10 en 6.30 uur Ds van Vliet (HA. en dankz.). Renesse: 10 uur Ds v. Liere. Noordwelle*. 7 uur Ds v. Liere. Eikerzee: 2.30 uur Ds Barendrecht. Brouwershaven: 10 uur Dr Spema Weiland (HA.). Zonne- maire: 10 uur Ds v. Wijck. Noord- gouwe: 10 uur Ds Barendrecht. Drel- scbor: 10 uur Ds Huizing. Ouwerkerk 10 uur vicaris Kuin. Nieuwerkerk: 10 uur Ds Westerhof. OoBterlaud: 10 uur Ds Radstake (HA.), 6 uur Ds Westerhof (dankz. HA.). Strjansland: 10 en 6.30 uur Ds Boer. Brulnisse: 10 en 3 uur Ds v. d. Brink. St. Philips- land: 8.30 en 2.30 uur Ds de Lint. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur Mej. Da. M. J5. Monsees uit Amersfoort. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur Ds Tiemersma (HA. en nabetr.). Haamstede: 10 en 3 uur Ds Meijer. Renesse: 7 uur Ds Meijer (in het Evangelisatielokaal). ScharendRke; 10 en 2.S0 uur Ds Kui ter t. Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur Ds A. J. v. Sluijs, evangelisatlepred. te 's Gravenbage-W. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur Ds Nagelkerke. Nieuwer kerk: 10 en 6 uur Ds H. Fokkens, em.-pred. te Gouda (H.A. en dankz.). Oosterland: 10 uur leesdienst, 2.30 uur Ds Bremmer. Brulnisse: 10 en 5 uur Ds Bremmer. Anna Jacobapol- der: 10 en 2.30 uur Ds A. Besselaar uit Krabbendijke. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11.15 en 3 uur Ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Kerkwerve: 3 uur leesdienst. Haam stede: 10 uur leesdienst. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst Nieuwerkerk: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2,30 en 6 uur leesdienst, Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst, Bruinisse: 9.30, 2 en 5.30 uur dhr I. J. IJsselstein uit Apeldoorn. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur Ds van Leeuwen. Leger des Hells Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst 3.30 uur openluchtsamenkomst Ach terweg, 7.30 uur verlossingssamen- kottiSt; alle o.l.v. Ie It J. Gelder man en 2e It. H. André. Bykov* (Rutland). Olgs Rubtaova (Rusland)-Towena Bruce (Gr.-Br.), Eileen Tranmer (Gr.-Br.)-May Kar tl (V.S.) en Fenny Heemskerk (Ned.)- Jozsa Lagos (Hong.). INGEZONDEN STUKKEN Octobermaand Zeeuwse maand De collecte gaat begiunenl Id Zierikzee van Maandag 27 Octo ber tot en met Zaterdag 1 November. Het doel ia U bekend. Juist iete waar ona gehele eiland zo'n grote bs- boefte aan heeft. Maatschappelijke werkstere «n gerinaverzorgster», Op dit gebied bestaat in onze pro vincie e>en achterstand} op oo» eiland een grote achterstand. Laten wij die gezamenlijk inhalen door bet met onze giften mogelijk te maken, dat deze zaak bier krachtdadig kan. worden aangepakt en het beno digde aantal gezi us verzorgsters obq het werk kan worden gezet. Een h>> if vrouw behoeft dan niet te tobben over Haar huishouding W haar gozin als zij ziek mocht worden, De gezinsverzorgster staat dan gereed om die zorgen van haar af te nemen. Geeft da» met een warm hart en zoveel ge missen kunt. U helpt «Re gezinnen waar de huis vrouw ziek wordt; het gezin van Uw familieleden, het gezin van Uvr vrisn- den en wat niemand zal hopen, ma ar toch 'altijd mogelijk ia het gezin van U zelf. R. GERRITSEN. Zierikzee, 25-10-'52. HOOGWATERSTANDEN 26 October-1 November ZIERIKZEE: 26. 7.55 v.m. 20.40 n.m. 27. 9.11 v.m. 22.06 n.m 28. 10.44 v,m. 23.38 n.m. 29. 12.08 v.m. n.m. 30. 0.48 v.m. 13.06 n.m. 31. 1.42 vsa. 13.58 nan. 1. 2.29 v.m. 14.45 n.m. Laag water: ±5% uur later. Springtij: 28 October. Van Schouwen-Duiveland begint de victorie Gistermiddag laat kwam de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Work nog aan de telefoon Medegedeeld werd dat met grote be langstelling do resultaten van de col lecte „Voor Zeeland, door Zeeland" tegemoet wordt gezien Maandag im mers start op ons eiland de collecte, waarvan voor het verrichten van maat schappelijk en cultureel werk in de provincie voor de toekomst zoveel af hangt Grote aantallen collectanten zo wel te Zierikzee, als op de dorpen hebben zich gemeld, waaruit wel dui delijk blijkt, dat een warm begrip bestaat voor het doel en streven van de Stichting In dit verband is wel aanleiding te wijzen op' het vele werk, dat de Stichting Zeeland op Schou- wcn-Duivelnnd heeft verricht. We donken aan de schooltandverzorging, de sanering van het Kleuteronderwijs, de oprichting van de B.L.O<-school en straks op cultureel terrein de komst van het Krnlings Orkest naar hier. AJ deze activiteiten ziendo, is het te ho pen, dat Schouwen-Duivoland als één man achter dit initiatief van de Stich ting Zeeland zal staan. Het gaat dit maal om ons eigen cilandelijk bestaan. Hot zaad thans gestrooid, zal straks r(jke vruchten afwerpen. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren» 20 Oct. Cornelia Pieter Dirk, z. van Cornelia Lensen en Thona J. E. van Lcenen, (wonende te Rotter dam). Do Nobelprijs voor geneeskunde is over 1952 toegekend aan de Amerikaan se professor Selman Wakstnnn. Pro fessor Wnköinnn ontving de prijs op grond van zijn ontdekking van strep- toroyoine, het eerste doelmatig wer kende bestrijdingsmiddel van tubercu lose. SPORT VOETBAL Renesse IBurgh II Zondag a.s. spelen de rood-witten op eigen terrein een wedstrijd tegen de Burgh-reserves, die in deze prac- tisch plaatselijke wedstrijd goed voor do dag plegen te komen. Gezien d« ranglijst zou Renesso .oen flinke over winning moeten behalen, doch onder schatting van de tegenstander kan fu nest zijn. Dat heeft Rcncase in de loop der jaren steeds onnodig punten verlies gekost. Tevoren spelen do re serves tegen Brouwershaven I, waar de gasten iets sterker geacht mogen worden. KORFBAL S.D.K.B. D.S.S. I—Brouwershaven I Heden (Zaterdag)middag wordt op het D.E.S.-terrein te Strjansland de 2e prom.-degr.-wedstrijd tussen DSS I en Brouwershaven I gespeeld. Gezien de uitslag van de eerste wed strijd, moeten de kansen voor DSS iets hoger aangeslagen worden, ol ach ten wij een verrassing in de vorm van een Brouwershaven-overwinning lang niet onmogelijk. Do Brouwenaars moe ten evenwel om een kans te behouden noodzakelijk winDen, terwijl DSS aan een gelijk spel genoeg heeft om haar le klasseschap te behouden. DAMMEN Damvereniging „D.O.S" - Dreischor Voor de vierde ronde van de com petitie werden deze week do volgen de partijen gespeeld» Freek Roggeband -J. S. v Veen 1-1; A. Roggeband-M Dorst 2-0} J. L. Bodbijl-P Roggeband 0-2; Frans Roggeband-J. Bolkenbans 0-21 SCHAKEN DAMESTOURNOOI TE MOSKOU De afgebroken partij uit de le ronde tussen Edith Keller-Hermann en Eileen Tranmer is zonder verder te spelen In remise geëindigd. De uitslagen van de 2e ronde lui den: Mary Bayne (V.S.)-Kira Zvory- kina (Rusland) 0-1; Valentine Belo- va (Rusland)-Edith Keller-Hermann (O.-Duitsland) 1-0; Nina Hruskova (TsJ.-Sl.)-Salomea Reischer (Oosten rijk) 1-0; Maria Berea de Montero (Argentinië)-Chantel Claude de Si- lans (Fr.) 0-1. Afgebroken werden de partijen: Olga Ignateyeva (Rudand)*Êlizi»veta ADVERTENTIES ST. v. d. HOEK en L. J. v. d. GAAST hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op Dins dag 18 November a.s. des n.m. te 3 uur ten stadhuize te Zie rikzee. Renesse. Lange Reeke A 47 Zierikzee, Oude Haven D 380 23 October 1952 Receptie van 4.30 tot 5.30 in Hótel van Oppen te Zierikzee Toekomst, adr.Lange Reeke A 47, Renesse Op Dinsdag 28 Oct. a.s. hopen onze lieve ouders jfr en grootouders J. A. v. d» HOEK en P. M. v. d. HOEK- E GELEIJNSE Jbun 25-jarige echtver eniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, I? A. M. Grootjans- fï v. d. Hoek 3 J. B. Grootjans L Ëlla ij Brouwershaven, Oct. '52 3 Zondag 26 Oct. D.V. hopen onze lieve opa en 3 oma 3 C. DALEBOUT en S A. DALEBOUT- W. VERHOEK 4j| hun 35-jarige echtver- eniging te herdenken. 'h Dat zij nog lang ge- J 3 spaard mogen blijven is de wens van hun kleinkinderen Nieuwerkerk. g ,cj Weststraat 54 Tot ons leedwezen geven wij U kennis van het over lijden van onze geachte patroon, JOHANNIS DE BRAAL. HET PERSONEEL. Nieuwerkerk, 23 Oct. 1952 Peebotters gevraagd A. J. DALEBOUT Ouwerkerk Vaars vermist, gaarne Inlich tingen. A. den Boer, West havenhoofd C 638. Zierikzee. Tegen gemaakte onkosten drie beesten terug te bekomen, welke reeds 14 dagen in mijn welde ?JJn. R. H. Blom, Renesse Verloren t Lederen Motor handschoen, tussen Mol en Verrenleuwstraat. Terugbezor ging bij Fa. C. van Tilburg oen Boer. Lutherse Kerk Zondag 26 Oct. 10 uur v.m. Mej. Da M. E. Monsees uit Amersfoort Zierikzee Heden GEEN zitting Departement Zierikzee van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen Wist U, dat de contributie van ons „Nut" zo weinig kost? Voor slechts f 2,50 per jaar bent U gezinslid en voor f 1,50 per soonlijk lid. U krijgt daarvnp* 6 ^vonden; een goede lezing, afgewisseld door een mooi toneelstuk. Meldt U nu direct aan bij de secretaris de heer M. Doele- man H.Jzn., Poststraat C 108 of bij de penningmeester de heer J. J. Stols, 't Vrije A 203, co- dat U reeds Van de eerste avond kunt genieten. Het Dagelijks Bestuur van het Waterschap SCHOUWEN; Gelet op art. 127 van het Re glement op het Bestuur van genoemd Waterschap; DOET TE WETEN: dot het kohier van dijkgeschot voor de gebouwde eigendom voor 1952 door Heren Gedepu teerde Staten van Zeeland d.d. 21 October 1952 is invorder baar verklaard en op heden aan de Ontvanger-Griffier is afgegeven. Zierikzee, 23 October 1952. J. KLOMPE, voorzitter. A. C. HARTOG Dz., ontvanger-griffier. Het Bestuur van de Polder DREISCHOR doet te weten: dat op Zaterdag 8 November 1952 en zo nodig ook volgende dagen zal worden gehouden op het schoonmaken van de water gangen en peilsloten in de polder. Ter bevordering van een goede en vlugge toestroming van het water naar het gemaal, wor den alle belanghebbenden aan gemaand, om vóór die tijd hun sloten te zuiveren van alles wat een geregelde afvoer van het polder-binnenwater kan belemmeren. Het slootvuil moet van de we gen en slootkanten worden ver wijderd. Tegen nalatigen zal worden ge verbaliseerd. Speciaal zal wor den gelet op afgevallen kanten. Dreischor, 23 October 1952. Het Polderbestuur voornoemd, N. A. DELST Jzn,, Dijkgraaf. P. A. G. VAN DIJK, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van het Calaml- teuze Waterschap BRUINISSE maakt bekend, dat op Vrijdag 31 October 1952, des namiddags 2 uur, een VERGADERING VAN INGELANDEN zal worden gehouden, in „Het Centrum" bij de heer Nieuwer- steeg te Bruinisse. De rekening over het dienst jaar 1951/52 ligt van 23 October af ter inzage ten kantore van de ontvanger-griffier. Bruinisse, 22 October 1952. Het Bestuur voornoemd, P. L. KREPEL, dijkgraaf. S. A. JUMELET Az., ontvanger-griffier. ZIERIKZEE Deurwaarder G. VAN DUIN te Zierikzee is voornemens op Dinsdag 28 October 1952, des n.m. 1% uur, in de „Nieuwe Graanbeurs", in het openbaar en tegen contante betaling, te verkopen: Huishoudelijke goederen als: dressoirs, fauteuils, stoelen, gotische bank, tafels, theekast, gewone kasten, spiegels, schil derijen, lampen, haarden, ka chels, stofzuiger, klokken, da mes- en herenrijwiel, vergas ser, ledikanten, glas- en aarde werk, keuken- en schuurgerlef, enz. enz. Te zien op de dag van verkoop de* vjo vat* 10—13 ttvr.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 3