VAN STAD EN DORP Bonn zal eventueel behandeling in de Raad van Europa eisen WEK DE GAL IN UW LEVER OP Jan van Gent was bus-chauffeur in New-York's drukste wijk „Allemaal erg leuk" DE REDDENDE KEUS Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE - VRIJDAG 24 OCTOBER 1952 - No. 17247 WEST-DUITSLAND EN DE SAARKWESTIE Lopende besprekingen niet zonder uitzicht" Het reed* tweemaal uitgestelde Saar- defcat ia de Weotduitae bondsdag is Woensdag in een zeer rustige sfeer gehouden. Het eindigde cnet de aan vaarding van een voorstel der socialis ten, waarin de regering wordt verzocht de „ondemocratische verhoudingen" in het Soargebied in de ministerraad van de Raad van Europa aan de orde te stellen. De regeringscoalitie viel bii deze stemming uiteen. De liberale fractie gaf haar steun aan do socialistische motie. Tevoren had dr. Adenauer ech ter reeds verklaard, dat hii „vanzelf sprekend" een behandeling in de Raad van Europa zal eisen wanneer voor de volgende zitting van de minister raad geen overeenstemming met Frank rijk zal zijn verkregen. De lopende be- Geheel op Russische leest Oost-Duitse Eenheidspartij wordt omgevormd 7000 vooraanstaande Oost-Duitse communisten hebben op een bijeen komst in Ooflt-Berlijn een resolutie aangenomen, waarin wordt verklaard dat de onder communistische leiding staande Oost-Duitse Socialistische Een heidspartij volledig op Rupsïsch-com- munistische leest zal worden geschooid. Het besluit werd genomen, nadat de partij-secretaris, tevens vice-premier Walter Ulbricht, verslag had uitge bracht van zijn ervaringen op het ne gentiende congres der Russisch© com munistische partij te Moskou. „Onze partij kan slechts dan leren hoe de overwinning te behalen, indien zij zich de lessen der Sowjet-commu- nisten ten nutte maakt", verklaarde Ulbricht. Hij gaf niet aan op welke wijze hot omvormen van de S.E.D volgens de maatstaven der Russische communistische partij, zou geschiede. De ondergrondse organisatie in Beieren De Beierse minister van Binnenlandse Zaken, Hocgner, heeft Woensdag op een persconferentie het West-Duitse Bondsministcri© .van Binnenlandse Za ken en het ministerie voor aangelegen heden geheel Duitsland betreffend er van beschuldigd do vorming van een „para-militaire ondergrondse groep" te hebben bevorderd. Deze ministeries hadden da regeringen van de Duitse staten verzocht de groep, die volgens A.F.P, werkte onder de namen „Ver dediging van het Duitse vaderland", en „Commando's tegen Bolsjewistische activiteit", te steunen, aldus Hoegner. Zij hadden de staten echter niet op de hoogte gebracht van de „geheime en para-militaire aard", van de groep, zo voegde hij hieraan toe. Voorts verklaarde Hoegner, dat het onmogelijk was geweest tegen de „par- tisanen" een gerechtelijke vervolging in te stellen, omdat er tot dusver geen bewijs van enige onwettige activiteit was geweekt. Bondskanselier Figl hoopt terug te komen „Oostenrijk zal in zijn strijd voor de vrijheid door België en Luxemburg worden gesteund, hebben leidende per sonen in deze twee landen mij verze kerd", aldus verklaarde Bondskans;- lier Leopold Figl bij aankomst ti Wenen na terugkeer van zijn bezoek aan de Benelux-landen. „In Nederland heb ik dezelfde waar devolle verzekeringen gekregen", aldus Figl. „Men heeft mij uitgenodigd terug te komen, maar ik weet niet wanneer ik een datum zou kunnen vaststellen". sprekiugen waren volgens Adenauer echter „niet zonder uitzicht". Voorts verklaarde Adenauer dat hii niet van plan was. de ratificering van de Euro pese verdragen afhankelijk te stelleil van een regeling van het Saarvraagstuk. Hii was van mening, dat een ratifice ring der verdragen de oplossing van het Saarvraagstuk niet zou bemoei lijken. doch integendeel gemakkelijker zou maken. H.M. de Koningin bezocht de tentoonstelling „50 jaar wonen" Woensdagmiddag heeft H.M. de Koningin een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „50 jaar wonen", wel ke in het nieuwe stadhuis te 's Gra- venhage wordt gehouden. De directeur-generaal van de We deropbouw en Volkshuisvesting, Dr Ir Z. IJ. van der Meer, hield een korte inleiding, waarin hij enige woorden wijdde aan de zegenrijke werking van de Woningwet. Daarna werd H.M. over de tentoonstelling rond geleid, waarbij H.M. met grote be langstelling de verschillende stands in ogenschouw nam. Tot slot dankte Mr H. W. Bloemers, lid van de com missie van ontvangst der tentoonstel ling Hare Majesteit voor Haar be zoek en Haar belangstelling. Coosje van der Flier bood de Landsvrouwe bioemen aan en Robert van der Hoff offreerde Haar een gedenkboek. Nieuwe concurrent van Nederland Japan teelt bloemen voor de export Naar het blad „Sangyo Keizai" meldt bestaat er goed» Amerikaanse vraag naar tulpenbollen, dio worden geproduceerd in de Japanse prefectuur Toyaraa. De uitvoer heeft dit jaar tot dusverre 857.000 stuks, h©t hoogste na-oorlogse niveau bereikt. Het gilde voor do productie van tulpenbollen heeft een plan opgesteld tot vergroting van de uitvoer door verbetering van de kwaliteit. Krach tens dit plan zullen volgend jaar niet minder dan 900.000 bollen worden uit gevoerd en over vijf jaar hoopt men 5 millioen bollen te kunnen uitvoeren. Met dit doel zal do organisatie in de naaste toekomst een bodemonderzoek instellen en een campagne voeren in het buitenland om beter to kunnen concurreren met Nederlandse bloem bollen. Nederlands hoofdverpleeg ster voert besprekingen in Duitsland Majoor G. v. Doorn van de „Milva", hoofdverpleegster vau het militair hos pitaal „Oog iu Al" bij Utrecht, heeft Woensdag op het Amerikaanse hoofd kwartier te Heidelberg in West-Duitó- land besprekingen gevoerd met Ame- kaanse autoriteiten over de opleiding van verpleegsters voor de NAVO-strijd- krachten. Zij besprak deze kweatie met kolonel D. E. Liston, plaatsvervangend eerste chirurg en luitenant-kolonel Ag nes Maley, hoofdverpleegster van het Amerikaanse leger in Europa. Alvorens naar Nederlaad terug te keren bracht majoor van Doorn Woens dagavond een bezoek aan het militaire hospitaal te Heidelberg. Ingezonden mededeling U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpliletjes. Meer stoplichtenbredere straten, geen fietsers" Utrecht werkt hard aan de verbetering van oude woningen Uit het „Terlingefonds" werden reeds 200 eigenaren geholpen Elke gemeente heeft in haar gebied woningen, waarvan do toestand zodanig is, dat zij eigenlijk buitengebruik ge steld moesten zijn. Het woningtekort maakt het echter noodzakelijk dezo woningen zoveel mogelijk, althans vacr de komende jaren, zolang het tekort nog zal voortduren, bruikbaar te maken en daarmee de oude woningvoorraad op aantal te houden. Uit deze overwegingen is in de stad Utrecht in de afgelopen jaren een aantal van deze woningen opgeknapt cn met, naar verhouding kleine verbeterin gen, voor do huisvesting behc-udcn ge bleven Uit het z,g. „Terlingenfonds" zijn to Utrecht in 1949 eigenaren van 58 wo ningen geholpen. In 1950 zijn eveneens 58 woningen op dezelfde wijze verbe- Sterd, in 1951 was dit aantal woningen 40 cn in 1952 zijn tot heden 47 woJ ningen verbeterd volgens premietoc- kenning. Er is voor dit jaar in Utrecht nog meer geld beschikbaar, zodat met [medewerking van de eigenareu het aantal verbeterde woningen nog belang rijk kan worden opgeveerd- In Utrecht ataan echter zeker nog 2000 woningen die door hun toestand eigenlijk buitengebruik gesteld moes ten zijn. Na vier weken New York is de Amersfoortse buschauffeur Jan van Gent Woensdagmorgen op Schiphol aangekomen. Misschien <lat de Amersfoortse bus passagiers daarvan d© terugslag hebben ondervonden, want zeven van de 16 chauffeurs uit Amersfoort waren met hun directeur, de heer T, Nefkeos, aanwezig om hun collega een welkom in Holland toe te roepen. En natuurlijk waren daar ook Jan'» vrouw en zijn vijfjarig dochtertje Ma rianne, die uiteraard blij waren vader weer thui» te hebben. „Meer stoplichten en bredere stra ten", zei Jan sprekende over New York „maar geen fietsen»". Hij bereed daar het traject Broadway -42e 6traat, een uur heen en een uu? terug, d.w.z, voor een ervaren chauf feur. Het was dan ook geen wonder dat Jan van Gent deze tijd do eerste dag niet haalde, maar na de tweede dag had hij het te pakken en 6lingerde hij zijn bus langs New York's drukste route alsof hij dit reeds jaren had gedaan. Vaste uren had hij niet in dit bedrijf (de Third Avenue Transit System), dat anderhalf millioen passagiers per dag vervoert, 1200 bussen in bedrijf en 2900 chauffeurs in dienst heeft. En door dit grote aantal rijdend personeel waö de situatie daar zo, aldus van Gent, dat je kon rijden als je er zin in had. Je hoefde 's morgens maar op te bellen dat je niet kwam cn dan nam een ander wel je plaats *n. „Je mocht ook zelf weten als je er mee u't wilde scheiden. De chauffeur* krijgen daar per uur betaald en als Britse cheque in Noordwijk aangespoeld Een inwoner van Noordwijk heeft enige tijd geleden aan het strand een fles gevonden, waarin een cheque ter waarde van een millioen pond ster ling was gesloten. Achter op de cheque stonden naam en adres van de Britse afzender vermeld en de vinder heeft de afzender, een zekere majoor Evans, een brief gezonden om hem te vragen, wat hij met zijn vondst doen moest. Mevrouw Evans verklaarde tegen over Reuter, dat haar man in Juni, toen het gezin een dagje aan de En gelse Zuidkust vertoefde, voor de grap de cheque had uitgeschreven en in een fles in zee had gegooid. Zij vond het „allemaal erg leuk" en had niet verwacht, ooit nog eens iels van de cheque te zullen horen. je er genoeg van had ging je naar huis. Gemiddeld reed ik zo'n acht uur per dag". Dit kwam voor de Amersfoortse chouffeur neer op een weekloon van 75 dollar, iets dat omgerekend in Ne derlands geld veel lijkt, maar gezien tegen de achtergrond van de financiële situatie daar, normaal is, als men bv, weet, dat hij voor zijn hotelkamer 5,25 dollar per nacht moest betalen. Zo nu en dan kwam er een Neder lander in de bus en dat waren daa de mensen die hem vriendelijk groet ten. De New Yorkers hebben nl. deze goede gewoonte niet. „Nog plannen <?ux naar Amerika te rug te gaan?" „Daar moet ik nog een nachtje over slapen. Ik heb wel een aanbieding gehad". Eilandman heeft stomverbaasd een poosje zitten kijken op de lijst van gevonden voorwerpen te Zierikzee. Wat een lijst, wat een lijst is dat. De materiële spiegel van de menselijke samenleving, mogen we wel zeggen, want tussen een babyrammelaar en een medaille van de merriekeuring ligt wel zo ongeveer alles besloten. Of wilt U twee andere uitersten? Moeilijk is dat niet, want tussen een aardappelriek en een nagelschaartje ligt ook een hele serie steek- en slag wapens. Dat zit dus wel goed. Maar dat „gevonden" houdt in, dat mensen dat allemaal ook verloren hebben. Eilandman verliest nooit iets, maar er zijn blijkbaar toch mensen die vrolijk hun broekriem (oekandatnoe?) verliezen, of thuisgekomen zijnde ontdekken niet meer in het bezit te zijn van hun zelfbinder (oebestaatut?) een poppenjurkje of een ijzeren ket ting. Nu 't is me een verzameling verstrooide lieden, die voor dat maandelijks rubriekje van de politie zorgen. Als de politiemannen dat al lemaal onder hun beheer kregen, zouden ze wel een zaakje in baby truitjes, gummiballetjes, klapperpi stooltjes, schakelarmbandjes en ca- puchontjes kunnen beginnen. Maar dat doen zij natuurlijk niet. In Duiveland zijn ook weer enkele sensaties te signaleren. Te Bruinisse is een woonhuis annex wagenmakerij gesloopt. Zo maar gesloopt blijkbaar, want het gebouwencomplex viel ten offer aan het verkeer. Eilandman hoopt vurig, dat het een bouwvallig zaakje is geweest, want drommels, met slopen moet men wel voorzichtig zijn in deze tijd. Overigens zijn de Bruse mensen spreekwoordelijk voor zichtig, zodat er toch wel niets aan het handje zal zijn. Op de hoeve „Oostersteyn", de hof- Stede met de mooiste beplanting van Duiveland ('t inundatiewater spaarde hier het prachtige loofhout) is een geval van pseudo-vogelpest gecon stateerd. De burgemeester van Oos- terland verordineerde een ophokge- bod voor een bepaalde sector van zijn gemeente. Maar wat bleek? De ge meentenaren kenden de namen van de wegen en dijken niet goed. Ja, ze kenden wel namen, maar populaire volksnamen en geen officiële. Nu, Eilandman weet dat zulks voor per sonen ook wel eens geldt op het goede Schouwen-Duiveland. Meneer van D? Nooit van gehoord, of „be doel je Merien van Jan van Pietje?" „Juustdiebedoelemun!" KERKNIEUWS GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN Voortgezet werd de behandeling van het deputatenrapport betreffende de psalmberijming. De Synode be sloot op een schrijven van het Mode- ramen van de Ned. Herv. Kerk te antwoorden dat zij voor haar deel gaarne aan de wens van interkerke lijke samenwerking voldoet. De Psal ter 1949, zoals dat thans in de Geref. kerken gezongen wordt, wordt onge wijzigd gelaten zolang het overleg over de interkerkelijke aanvaarde be rijming gaande is. Hierna werd het zendingsrapport afgehandeld, waarbij de Synode be sloot wat betreft de uitzending van missionnaire zusters, arbeiders en onderwijzers te blijven bij wat de Synode van Eindhoven terzake be paalde. Deputaten voor de samen werking met de Javaanse en Chinese kerken werden door de Synode onder dankzegging van hun taak ontheven. Hierna kwam de belangrijke kwes tie der kerkelijke eenheid aan de orde. Commissie III had terzake vier rapporten opgesteld, waarover Ds J. Weggemans rapporteerde. Voor het debat gaven zich 17 sprekers op. Ds Weggemans beantwoordde de ge maakte opmerkingen en deelde o.a. mede dat de commissie meende dat de „vervangingsformule" moet wor den gehandhaafd. De commissie stelt als ideaal terugkeer tot de drie For mulieren van Enigheid zonder meer, maar thans kan dat nog niet. Een samenspreking.met de Vrijgemaakte en de Chr. Geref. kerken is daarom ook zo begeerlijk, omdat de Geref. kerken dan voor de vraag kunnen worden gesteld of zij dwalen. De ver vangingsformule is naar het oordeel van de commisie in overeenstemming met Schrift en Belijdenis en vormt een positieve bijdrage tot de vrede in de kerken. Niet deze formule is oorzaak van kerkelijke moeilijkhe den, maar de mateloze critiek op de uitspraken der Synoden. De com missie acht intrekking der formule dan ook alleen maar geboden als zij in strijd is met de Heilige Schrift. Loslating zou kunnen geschieden als de reden van bestaan was vervallen. Indien iemand de Geref. kerken uit de Heilige Schrift kan overtuigen dat men abuis is, dan zullen deze zich daarvoor ongetwijfeld buigen. Maar de Geref. kerken zien het anders. De commissie besloot de tijdens het de bat ingediende voorstellen nader te bezien. Generale Synode der Geref. Kerken art. 31 K.O. De Synode hield zich opnieuw be zig met het samensprekingsverzoek van de Generale Synode der Geref. kerken te Rotterdam. De rapporte rende commissie deelde mede dat zij haar voorstel om het betreffende schrijven voor kennisgeving aan te nemen, handhaafde, met de toevoe ging dat de naam der Kerken in het hoofd van de brief onjuist is, omdat de woorden „onderhoudende artikel 31 K.O." slechts een postale aandui ding vormen. Na uitvoerige discussie werd de zaak opnieuw naar de commissie te rugverwezen voor nader overleg, zo nodig met de verdedigers van het standpunt dat de brief onontvanke lijk diende te worden verklaard. Na dit overleg bleek de commissie haar voorstel alsnog te handhaven, waarna dit werd aangenomen met 17 tegen 5 stemmen. Op voorstel van de commissie is aan de overwegingen nog voorafgegaan de uitspraak dat de Synode eenparig van mening is, dat op bedoeld schrijven niet kan worden ingegaan. Commissie III kwam met een na der voorstel over het verzoek van de kerkeraad van Veendam om een ver klaring te geven van de bedoeling van de uitspraak van de Synode van Kampen, inzake samenwerking der kerken bij uitzending van mission naire predikanten. Op voorstel van de commissie besloot de Synode met 19 tegen 13 stemmen aan het verzoek van de kerk te Veendam niet te vol daan, daar zij overwoog dat het haar taak niet is uitspraak te doen over de bedoeling van de betrokken uit spraak van de Synode van Kampen. Radio-Peking haalt een Chinese boodschap aan de Noord-Koreanen aaa, waarin algehele Chinese steun aan Noord-Korca wordt beloofd, nu de Chinezen „een fase van grootscheepse economische wederopbouw ingaan voor een definitieve overwinning in de oor log". Te Tokio is men van mening, dat de Noordelijken wat de wapenstil- s1 andsonderhandelingen in Korea bc-: treft op hun standpunt zullen blijven staan. Deze boodschap ziet men als een bevestiging van deze mening. Ingezonden mededeling <33el Vraag uw winkelier niet gewoon om bananen, maar verlang uitdruk* kelijk FYFFES, de beste. Herkenbaar aan het blau we etiket op iedere kam. echi met blauw etiket \>p iedere kam FEUILLETON 26 KLETSPRAATJES VAN EEN EILANDMAN In een Instituut voor Doofstommen in Schotland, wordt de kerkdienst ge leid door Rev. J. G. Haldane. Zijn „toehoorders" kunnen hem echter zon der hulp niet verstaan. Daarom staat Mark Frame achter de rechtse lesse naar en „vertaalt" de woorden van de Reverend In gebarentaal, die door de gehele gemeente kan worden gevolgd. Maar landbouwer Fluyt te Sirjans- land zal dit jaar geen Goudreinetten van eigen kweek eten. Dat staat wel vast. De spreeuwen waren hem voor en hoe. Op trektocht zei de overste der spreeuwen zijn onderdanen neer te dalen in de vreedzame boomgaard te Sirjansland. Sindsdien lijken de appels aan de bomen op uitgeholde miniatuurpompoenen, 't Vlees is er uit en dat is nu net waar het om gaat. De leden van het Brouwershavense comité „Ontspanningsdag voor Be jaarden" krijgen grijze haren als ze er aan denken, hoe volgend jaar de tocht met de ouden van dagen moet worden betaald. De gemeentenaren zegt U? Ja, maar die doen al zoveel. En nu kunnen volgend jaar de oudjes toch weer niet naar de speeltuin te Renesse of naar het strand? Nee, ze willen de provincie uit. Dat is ge zonde expansiedrang van het oude geslacht. En daar moet geld voor ko men. Zou een padvindersmethode soms helpen? Het houden van scha pen of geiten voor het goede doel, zou wel een ideetje zijn. Geld moet ver diend worden, want officieel heet het „de bijdragen der gemeenschap heb ben hun grenzen bereikt". Nu, dan moet je wel gaan denken aan de ver koop van geitenmelk of schapenwol. door HENK VAN HEESWIJK naar een motief van L. K. v. d. Linden Op de dijk gekomen, zei Nol: „En als de thee op is, wat doen jullie dan?" Nora keek hem in het eerlijke ge zicht en lachte even. Ze dacht na. Nol zag, dat hij een kleine kans had en vervolgde: „We zouden dan ergens heen kunnen gaan en wat drinken en zo." „Daar héb ik niet alleen over te beslissen", zei Nora, even naar Lien kijkend, die ook nog even napraatte. En toen dit meisje op haar beurt naar haar vriendin keek, begreep Nol, dat zijn slapie eveneens een zelfde poging aanwendde om de ken nismaking voort te zetten. „Vanmiddag zal er wel niet veel meer van komen", zei Nora aarze lend. „Om half zes eten we brood. Maar daarna zou het misschien kun nen. Hoe laat moeten jullie binnen zijn?" „O, pas om twaalf uur." „Wat denk je ervan, Lien? Zullen we vanavond met de heren nog een eindje omfietsen?" „Ik vind het best", zei deze. „Nou, goed dan: om zes uur zijn we weer hier, op deze plaats. Maar als jullie er niet zijn, wachten we niet, hoor." „Heb daar maar geen zorgen over", zei Nol, blij, dat het gelukte. „Pre cies om zes uur zijn we present." „Afgesproken, tot vanavond dan." Men gaf elkaar nog een hand en daarna stapten de meisjes op hun fietsen en reden naar Papendrecht, nageoogd door de beide mariniers. Nog eens keken ze om en wuifden. Toen verdwenen ze in een bocht ach ter de huisjes. De jongens keken elkaar aan en begonnen te lachen. „Dat was een verduveld aardig kind", constateerde Nol. „En, hoe heb jij het gemaakt met Lien? Wil het nogal?" Geurt grijnsde. „Dat gaat wel. Ik ben al te weten gekomen, dat ze een boerendochter is. Haar vader heeft een klein spulletje net even buiten het dorp." „Bof jij even, geluksvogel. Als ze nu ook nog een paar centen mee brengt, is je boerderijtje in de Al- blasserwaard al bij voorbaat ge kocht." „Daar zullen we voorlopig nog maar niet over spreken", meende Geurt verstandig. „Maar het is wel een leuke meid. Die van jou lijkt me een beetje stug, niet?" „Och, dat loopt wel los. Maar we hebben vanavond in ieder geval ge zelschap, niet?" „Zo is het. Zeg, heb jij bij geval nog een paar losse centen op zak? Als je met zo'n meisje ergens heen gaat, moet je toch wat drinken." Nol lachte. „Ben je weer platzak?" „Ben ik het wel eens niet? Ik denk dat ik zeven stuivers bezit." „Ik schiet je wel voor, vanavond", zei Nol. „Maar goed, dat ik altijd een paar rijksdaalders in m'n portemon- naie heb, niet?" „Vandaag tenminste wel. Zeg, wat doen we intussen?" „We fietsen even naar de kazerne om te eten en dan komen we weer terug", besliste Nol; „zo ver is het niet." Geurt keek benauwd. „Ik vind het anders maar een heel eind. Nee, la ten we maar wat kopen en hier langs de weg opeten. We moeten vanavond dat hele eind ook weer terug." „Probeer jij maar eens wat te ko pen in deze streek. Misschien mag ik je er even aan herinneren, dat het vandaag Zondag is?" „Lieve help, dat is waar ook. Daar heb ik helemaal nfêt aan gedacht." „Nou, weet je wat, ik peddel rustig naar Rotterdam terug en haal wat te bikken. In die tijd blijf jij kalm hier wachten. Mijn fiets is beter dan de jouwe „Nee, ben je mal: samen uit, samen thuis. Ik ga mee." „Onzin, blijf jij nu maar hier. Denk je dat ik je met die twee meisjes zal laten zitten? Als ik soms wat aan de late kant mocht zijn, dan houd je ze maar even aan de praat." Geurt dacht even na en knikte toen. „Ja, dat ls een goed idee. Voor uit dan maar." „Prachtig. Nu smeer ik 'm en vóór zessen ben ik weer terug. Als je erge honger krijgt, neem je maar een paar boterbloemen; dat is weer eens wat anders." „Zo? Nou, geef mij m'n kuch maar. Aju!" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 5