terstond VAN STAD EN DORP Omroepvereniging gaat radioles ver zorgen over Schouwen's vogelleven Brokken Vergadering vogelwacht Schouwen-Duiveland Vogelwacht schakelde scholen in op Dierendag In hótel Bom to Haamstede verga derd* Vrijdagavond do Vogelwacht Schouwen en DuiveUnd onder voorzit terschap van do hoor mr. W. M. Paar- dekooper Overman. Een flink aantal belangstellenden wog aanwezig. In sijn openingswoord deelde de voor zitter mede, dat deze vergadering waa belegd in verband met de atatutenwij- ziging, nodig voor het verkrijgen van de Koninklijke goedkeuring. Bij bedankte de oontroleuns-Vogel- wet en enige andere loden, die zich verdienstelijk, hadden gemaakt met bat leiden van talloze excursie* geduron do do zomermaanden en voor hun activiteit bij het verrichten van bewa kingsdiensten. Ongeveer 1500 vreem delingen kwamen dit jaar in aanraking met de vereniging en gaven als blijk van waardering moer dan f 300. Het aantal loden ia nog steeds stij gend, meer dan 200 gaven zich reeds op, waarvan ruim 160 van het eila id. Haamstede «punt de kroon met 65 le den, dan volgt fienesse met 36, Zie- rikzee met 24 en Burgh met 17 leden. De naam van de vereniging werd zelfs in Hilversum bekend, want van de zijde van de N.C.R.V. word "»p samenwerking prijs gesteld in verband met de medewerking voor hun school radio-uitzendingen. Mogelijk zullen tenminste vier uit zendingen hun weg via de aether vinden. Tenminste één radioles over de Schouwse Inlagen, natuurlijk ver zorgd door het bestuurslid de heer J. Vijverberg, verlucht met veel foto materiaal en een drietal filmstroken met bijbehorende lessen, o.a. over do weidevogels en het duingebied. Do Dierendag van begin October waa voor de Vogelwacht ook weer aanlei ding contact met do 6cholen op te nemen. Zij verzocht do hoofden van alle lagere scholen, de kinderen van af de viordo klosso opstellen ovo? weidevogels te luton maken on de jon gere kinderen tekeningon van „iets" uit het vogellovon. Van 6 scholen zijn inzendingen ontvangen, hierbij zijn 180 opstellen, do mceeton vao tekeningen voorzien en ongeveer 100 tekeningen van de jongere leerlingen. De jury, bestaando uit mevrouw Verspyck-Met- horst le Zierikzce, mej. Janse to Haam stede en mevrouw Lysen-Beerens uit Burgh, zal geen gemakkelijke taak heb ben. De prijzen bestaan uit nestkastjes en boeken van de natuurkenner Wil liam Long. Besloten ia ook, hout te kopen en op de scholen met handenarbeid le verdelen voor het maken van nest kasten. Het bestuur werd aangevuld met de heer L. Kouwen, Adjudant v. d. Rijks- politic. Het bestuur kan zich gelukkig prijzen ter zijde te worden gestaan door een dergelijk kundig en actief lid. Op vele manieren is hij de Vogel wacht reeds van dienst geweest. Rijk win ter programma. Vervolgens werden de leden op de hoogte gesteld van het winterprogram- ma, dot minstens vier leziugen zil tellen. Otn te beginnen komt op Vrijdag 24 October dr. Joh. van Burkom, oprich ter en voorzitter van de Bond vén De reis van Prins Bernhard naar Zeeuws-VIaanderen Z.K.H. Prins Bernhard zal op Woensdag 15 October a.s. te half 12 per vliegtuig arriveren op het vlieg veld „Woensdrecht" voor zijn werk bezoek van twee dagen aan Zeeuws- VIaanderen. Tien minuten later over schrijdt hij de grens tussen de pro vincies Noord-Brabant en Zeeland. Omstreeks 12 uur vertrekt hij uit Kruiningen per boot naar Perkpol- der. In Walsoorden zal hij een be zoek brengen aan een betonfabriek; te Graauw zal de Prins een boerderij van het Kroondomein bezoeken. De tocht gaat daarna naar Nieuwna- men, waar een breigoederenfabriek en een klompenfabriek bezichtigd zullen worden. Het volgende bezoek geldt de Centrale Suikerfabriek te Sas van Gent. Na dit bezoek zal de Prins een bespreking hebben met het dagelijks bestuur van de Kamer van Koophandel. Omstreeks zeven uur vertrekt het gezelschap naar Hulst, waar gedineerd wordt Donderdag 16 October wordt de tocht voortgezet met een bezoek aan de hoefijzerfabrlek te Vogelwaarde. In Sluiskil wordt vervolgens de fa briek van de Compagnie Neerlan- daise de l'Azóte bezocht. Op de markt te Oostburg worden des och tends nog stamboekpaarden en fok- vee bezichtigd. Na de lunch te Aar denburg wordt in het gemeentehuis aldaar een bespreking gehouden. Des middags wordt een vlasroterij onder Aardenburg bezichtigd. Om kwart over drie gaat de Prins per boot van Terneuzen naar Hoedekenskerke, waar het gemeentebestuur ter ont vangst aanwezig zal zijn. Van hier gaat de Prins weer naar het vlieg veld „Woensdrecht". Natuurbeschermingswachten uit Nader- land, iu Ue nesse opreken over bet doel en practiach nut van zijn vereniging. Reeds ia contact met enige schoolhoof den opgenomen van de gehele West hoek vau Schouwen en wordt de moge lijkheid overwogen om in de middag voor de oudere leerlingen van de la gere scholen eveneens een uiteenzetting te doen geven, verduidelijkt met licht beelden. In Burgh zal op 17 November de bekende ornitholoog, de heer Simon de Waard, nieuwe films vertonen in samenwerking met enige andere ver enigingen. De dug daarop zal de V<- gclwaeht de Zierikzeese leden een avond aanbieden en mogelijk ook vele buitenstaanders tot zich trekken, om dat de heer de Waard dan zijn cau serie aan do hand van zijn allernieuw ste kleurenfilms over zijn zwerftochtea door Zweden en Lapland zal houden (Deze film» zijn onlangs in Rotterdam vertoond, o a. in een stampvolle Ri- vièra hal, waar moor dan 900 aanwe zigen zich enthousiast hebben getoond). Ook in Zierikzce krijgt de jeugd ds gelegenheid 's middags een causeris aan de hand van films door de heer de Waard bij te wonen. Vervolgens zal in Januari de orni tholoog van het Staatsbosbeheer het meeuwenvraagstuk uiteenzetteo en het werk van zijn dienst op hot gebied van do broedvogel-inventarisatio be lichten. Ten slotte werden de aanwezigen meer dan een uur goboeid door de kleurenopnamen van de heer J. Vij verberg, die deze „immer jeugdige" zelf vertoonde. Volo foto's dateren va J dit jaor, allon op Schouwen opgeno men, onder uicer do zoldzomo water snip, goede opnamen van do klauwier, vliogenvangcr, meeuw- en sternsoor ten, weidevogels cd plevieren, waaron der de niet veel voorkomende kleine plevier. f De voorzitter dankte do heer Vijver berg hartelijk voor zijn bereidheid iets van zijn groto vogolkennis aan ande ren men te dolen en wenste hem nog vele jnre.i van activiteit toe. Korte berichten uit het binnenland GRONINGEN. Bij do klokkengieterij van Bergen to HeLligcrlee is gereed gekomen een groot carillon van 32 klokken, compleet met uurwerk en speeltafel. Het is vervaardigd voor een Katholiek kerkgenootschap in Limi (Peru). De klokken worden bianenkort verscheept, want het ligt in de ba- doeling dat op 4 November de wijding van do klokken geschiedt, tijdens hat bezoek van Z.K.H. Prins Bernhard aan Lima. ULFT. Bij de firma Dicpcnbrock en Reigers N.V. te Ulft (D.R.U.) is Maan dag een bijzonder jubileum gevierd. Toen werden nl. twee arbeiders, de gebrs. D. en J. van de Gevel, in de bloemetjes gezet, omdat zij op 13 Oc tober 1902 in dienst zijn getreden en de firma 50 jaar lang trouw zijn ge bleven. AMSTERDAM. In de nacht von Za terdag op Zondag ontstond in de Wnr- moesslraat te Amsterdam ruzie tuss:n enige personen. Ondanks het lote uur circa half drie was er spoedig een honderdtal belangstellenden voor deze onenigheid. Toen de politie er bij kwam on tot „doorlopen" maande, gaf men hieraan geen gevolg. Zeven agen ten hebben daarna mot behulp van sabel en gummistok de rustverstr or ders verspreid. GRONINGEN. Uit een garage te Haren (Gr.) is een auto gestolen wel ke toebehoorde aan een arts uit doze plaats. Verdacht van de diefstal wordt een pensiongast, die in de buurt van de garage op kamers woonde en thans voortvluchtig is. Hij heeft uit do wo ning,* waar hijj verbleef, een groot be drag aan geld gestolon, ovcnals tafel zilver cu sieraden. De Horens© politio heeft een onderzoek ingesteld. Het schijnt dat de man, die een ex-poli tiek delinquent was, met' do auto bij Nicuweschans do grens is overgestoken en thans verblijf houdt in West Duits land. BREDA. Naar aanleiding von do op roep von de Nederlandse vicc-coosul te Mannheim, waarin do eigenaar van een »n Zwitserland gevonden fototocstol, O. P. do Ruiter genaamd govraogd werd iets van zich te loten horen, heeft de heer O. P. do Ruitor alh.or zich bij do Bredoso Courant oio do eigenaar nangemold. De heer do Rui ter had het fototoe»tol in de omgeving van hat Thüncrmcor verloren. ZONNEMAIRE De Zeeuwse collecte Wegens misstelling in het bericht van do Zeeuwse collecte, zijn een twee tal nomen van dames, die zitting heb ben in het organisatie-comité wegge vallen. Dit zijn movr. Haock-Stol» en mevr. Goedbloed-v, d. Bout, Zanger kon het blijkbaar wel De Joegoslavische zanger Jovan GU- gor is, nadat bij in een rechtsgeding tegen de Weense Staatsopera voor twee rechters zijn stem had laten horen, in het gelijk gesteld. Hij zal 52.000 schilling van de Staatsopera ontvangen wegens contractbreuk. Het gericht heeft een tweede ei» van Gligor, eeu schadevergoeding von 50.000 Schilling wegens schade san zijn naam, afge wezen. Gligor waa geëngageerd voor een serie uitvoeringen, doch werd na slechts enkele maloa te zijn opgetreden heen gezonden, hij zou er niets van terecht gebracht hebben. Paddenstoelen tentoonstelling te Maastricht Zaterdagmorgen is in het Natuur historisch museum te Maastricht een internationale paddenstoel-tentoonstel ling geopend door de Commissaris der Koningin in Limburg, mr. dr. F. Hou- ben. De expositie ia samengesteld door de Nederlandse mycologische verjnigtng en dr. E. M. Kruytzer, conscrvastor van het museum. Voor de openingsplechtigheid bestond grote belangstelling uit de kringen de- beoefenaren van de mycologische wc- ytenschap, zowel uit Nederland als u t België. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zaterdagmiddagcompetitie le kl.: Colljnsplaatse Boys I-Ka- pelle I 6-4; Krabbendljke I-Rillan- dia I 5-0; Nleuwdorp I-Wemeldinge I 7-3; VCK-Arnemulden I afgelast. 2e kl. C: Rillandia II-Krabbendijke II 1-1; Wemeldinge II-Nieuwdorp II 5-2; Amemulden II-VCK II 4-1. Kloetlnge I-M.E.V.O. I 6-3 MEVO mist Huurling voor wie v. d. Ende (als rechtsbinnen) meespeelt. Aanvoerder v. d. Berg wint de opgooi en laat zijn ploeg het eerst met de fele zon In de rug te spelen. MEVO neemt direct het spel ln handen, doch Saman verknoeit enige goede kan sen. Bij een aanval der gasten schiet de midvoor Juist naast. MEVO neemt de leiding als de linksback na een mooie voorzet van v. d. Berg de bal tussen Saman en Guinee tot hoek schop wil werken, doch deze in eigen doel ziet verdwijnen (0-1). MEVO blijft enige tijd aanvallen, maar de gastheren verdedigen stug en soms ook unfair en doelpunten blijven uit. De rechtsbuiten krijgt een waarschu wing als hij Kloet in de rug springt. In buitenspelpositie weet dan de midvoor gelijk te maken (1-1). Even voor de rust trapt de uitgelopen Kloet tegen de midvoor aan en de bal verdwijnt in het doel (2-1). Na de rust gaat het spel afwisse lend op en neer, waarbij de MEVO- verdedigizjg vaak ten koste van een hoekschop moet redden. Als de backs dan voor vermeend buitenspel blij ven staan vergroot Kloetinge haar voorsprong (3-1) en direct daarna wordt een dekkingsfout van 't rech- terverdedigingsblok met een doel punt afgestraft (4-1). MEVO wijzigt dan haar opstelling door de Looze linksbinnen en Saman linkshalf te plaatsen wat een verbetering blijkt, want direct daarop plaatst de Looze de bal mooi naar de vrijstaande de Oude, die mei een ver schot de doel man passeert (4-2), Vijf minuten later zet de Oude na mooi samenspel goed voor, waarna Guinee onhoudbaar in schiet (4-3). Bijna maakt de Looze dan gelijk, doch de voorzet van do Oude is te hard en een mooi schot van v. d. Berg in de rechterboven hoek keert de doelman fraai. Kloe tinge vergroot haar voorsprong weer als de midvoor doorbreekt en Kloet het nakijken geeft (5-3). Even voor tijd laat Kloet de bal, na een zacht schot van de rechtsbuiten, tussen zijn benen doorgaan en de stand is 6-3, waarmede het einde komt. Bij MEVO waren de Oude, Koe- voets en Guinee de besten, de overi gen kondon zich aan het zware, dras sige terrein niet goed aanpassen. De Ingezonden mededeling leiding van scheidsrechter Huij- brechts was uitstekend. De uitslag is geflatteerd voor de thuiselub. S.S.S. I-Mevo III 3-2 Zaterdagmiddag jl. ontmoette SSS I en MEVO III elkaar te Ooateriund. Veel krachtsverschil was er niet tus sen deze ploegen, doch het apol der gasten waa iets beter. Het plaatsen was in de ploeg van SSS I fret zwakdte punt. Na ongeveer een half uur spe len, weet <lr linksbinnen M. Hage zijn ploeg de leiding te geven, doch kort daarna wordt deze voorsprong weer te niet gedaan door een doelpunt van de rechtsbuiten van MEVO III. Enige ogenblikken daarna profiteert deze achterhoede van SSS I en weet hier- rcchtsbuiten van een vergissing in de door dp stand op 1-2 te brengen. Met deze stand gaat de rust in. Na de hervatting blijkt, dat SSS 1 door deze achterstand niet uit zijn evenwicht is geslagen. Ze koineu ster ker opzetten, hetgeen resulteerde in verscheidene hoekschoppen. Uit een van deze hoekschoppen weet de rechts binnen H. Hagc met ee» prnchtigd kopbal de stand op 2-2 te brengso. Met deze 6tand wordt het Spel ists forser, maar eerlijk in volmaakte spor tieve harmonie wordt verder gespeeld. Even voor het einde van de wedstrijd weet de linksbuiten H. Bcije niet een ver schot, dat over verschillende apV lers hecnzeilde en in de bovenhöik terecht kwam het winnende doelpunt te scoren. Do bezoekers op do „Snéls" hebben genoten van een mooio en span nende wedstrijd, die op faire wijzo werd gespeeld, begunstigd door fraai najaarsweer. Zierikzce Ü-S.E.T. II 2-1 De wedstrijd tegen SET II heeft de Zierikzee-reserves twee kostbare puntjes opgeleverd, ondanks het feit dat de gasten, die technisch ook bo ter speelden, over het algemeen ster ker waren. Na een kwartier spelens nam SET do leiding toen, na gevaar lijk terugspelen, oen der aanvallers de bal to pakken kreeg en een kei hard schot loste dat Hage niet vol doende kon stoppen, waarna de bal in het doel werd gelopen (0-1). Een kwartier laten was de stand echter gelijk toen v. d. Maas een goede kans wist te benutten (1-1). Zierikzee had pech toen v. d. Werve uit een mooie voorzet de bal ineens op zijn schoen nam en tegen de paal kogelde. Met 1-1 brak de rust aan. Na de rust werd er tel voor een doelpunt gestreden en ondanks de veldmeerderheid van SET nam Zie rikzee de leiding toen Verloo, die midvoor was gaan spelen, goed op een pass van v. d. Hoek doorliep en de doelman passeerde (2-1). Hoe wel de gasten hard werkten om nog een gelijk spel te behalen bleef deze stand, vooral door goed keepwerk van Hage, die door uitlopen verschei dene malen redding wist te brengen, ongewijzigd. Scheidsrechter Witha gen leidde uitstekend. Burgh I-N.S.V. I 2-2 Een half uur over tijd laat scheids rechter van Trcijon aanvangen. Burgh is, dank zij het goed stuwen van hiar middenlinie direct in de aanval ei 3)1. Bakker mist 2 goede konsen. Enige aanvallen der gasten stuiten op de solide Burghverdediging. In do Burgh- voorhoede is midvoor v. d. Klooster te langzaam om succes te kunnen heb ben. Twee horde schoten werkt de N.S.V.-dociman tot corners, die ochtar geplaatst worden. Na een half uur spelen» zet Braam mooi voor waarna Steur de bal te pakken krijgt, do rechtsback passeert en niet een harde schuiver in de hoek ook de doelman passeert (1-0). Burgh blijft aanvallen doch verscheidene mooie voorzetten van Braam worden niet benut. Mot 1-0 breekt de rust aan wat voor N.S.V, geflatteerd mag heten. Na de rust is de thuisclub weer hot eerst aanvallend en na een kwart'er beslu:t M. Bakker een solorcn mat Heel lang heeft het wel geduurd, maar toch is er dan nog een „fraai weekend" gekomen, zoals dat in de weerberichten altijd wordt genoemd. Eilandman is om te beginnen maar naar het uiterste puntje van het eiland gegaan. In de buurt van de Vuurtoren is ergens een gat in het prikkeldraad en mits de wandelaar is voorzien van een kaart, wordt het „officieel getolereerd" om door dat gat te kruipen. Dan ligt daar het in heldere Herfstkleuren ondergedom pelde duinlandschap in al haar pracht te wachten. De zon zond goudvuur in de beboste duinflanken. In het roerloze landschap maakten alleen de hippende konijntjes wat be weging. Verderop weerklonken de droge knollen der geweren. De jagers waren bezig de guitige wipstaarten wreed te verrassen in hun spel. Dit was Herfst in het duin, waarvan de toppen uitzicht gaven op een staal blauwe zee, die met witte kruifgol- ven stuk brak op de banken voor de kust. De terugweg voerde door de Schouwse inlagen, waar het lichtspel in een transparante weerspiegeling duurde tot het duister zich spreidde over zee en land. Zo'n rijk Herfstge- schenk had Eilandman bijna voor on mogelijk gehouden, na de vele avon den waarop de kachel al lekker snorde en het „echt winters" was buiten (en binnen). Veel tijd voor natuurgeneugten is er echter niet. In October komen de mensen er „al echt in" vindt Eiland man. Heel zoetjes aan moeten de winkeliers weer al aan die getab- berde meneer uit Madrid gaan den ken en 's avonds is er in de eilande- lijke zalen en zaaltjes ook zo het een en ander te doen. KLETSPRAATJES VAN EEN EILANDMAN Eilandman vond het feest van het „Liefdehuis" een mooi feest. Hij zag de verheugde gezichten van do zus ters, die een hoogtepunt in hun leven meemaakten en hij zag ook de blijde snuitjes van de meisjes die bloemen strooiden op de weg die de zusters moesten lopen. Nou dat is een lief gezicht in een wereld van atoom kanonnen en nachtstraaljagers. Het carillon van Zierikzee lnat ook weer nieuwe wijsjes huppelen over de stad. Vooral 's avonds is het zo mooi, als het stil is en het mengsel van verklankt patriottisme en vrome geloofsmoed van de torentrans om laag komt buitelen. De inwoners van Duivendijke heb ben te dikwijls de wijkzuster door weer en wind zien trappen. Zo iets maakt wel week en gul, want Dui vendijke is „de grootste gemeente van Schouwen-Duiveland", gelet op de oppervlakte tenminste. Nu de oud-verpleegsters in nood zitten, heeft Duivendijke diep in de zak ge tast. „Wat zegt U, honderd gulden?". „Nee hoor, maar liefst f 207,40 bracht de collecte op. Zonnemaire's Gereformeerde Kerk heeft een nieuwe predikant. Deze do minee is eerst onderwijzer geweest en is pas later voor dominee gaan studeren. Eilandman vindt dat een reuze prestatie en hoopt voor Zon- nemaire nu maar, dat ook deze pre dikant niet snel 's konings wapen rok aan zal trekken. En gelezen dat er wordt op Schou wen-Duiveland. De vasto biblio theken doen hun best en de reizende niet minder. Enfin U kent het ge zegde: „met een boekske in een hoelc- ske". Louter vreedzame mensen doen dat. Lezen is heel wat waard, ook al zei Nietsche: „Lesen ist Gift", maar dat bedoelde hij heel anders. een harde schuiver, die de doelman te machtig blijkt want via de binnenkant van de paal vliegt de bal in de tou wen (2-0). Onvermoeid blijft Burgh aanvallen, v. d. Klooster krijgt een mooie kans, doch de spil werkt corner pn harde schotst vau Hogsn- stein stuiten op doelman en lat. 20 minuten na de hervatting raakt Slagsr na eeu botsing gewond en terwijl hij op de grond ligt verkleint de midvoor met een hard schot de achterstand (2-1). Burgh epeelt dan enige tijd met 10 man en in deze periode boout do linksbinnen een mooie pass van zijn spil door keihard onder de lat te schie ten (2-2). v. d. Weel komt dan de Burghploeg completeren. De gasten ko men nu in de aanval, maar Burgh houdt etand. Bij een doorbraak schiet Steur onhcudbaar in, doch de scheids rechter heelt ten onrechte hands gecon stateerd en keurt dit doelpunt af Mei N S.V. in de aanval, waarbij Eikenhout nog eenmaal op de doellijn redt en Kloet enige mooie save* verricht, blaast de matig leidende scheidsrechter einde Een overwinning voor Burgh Jwtd de verhouding beter iB»' Dreischor I-Burgh II 6-1 Drelschor, dat het zonder Llnd- hout moest stellen, voor wie J. v. d. Sande speelde, heeft een verdiende overwinning behaald. Burgh miste C. van Zuijen en Kaiser voor wie Dijk man en J. de Bruine speelden. De eerste helft leverde een afwisse lende strijd met gelijke kansen. De Burghenaren wisten zelfs door M. Dijkman een 0-1 voorsprong te ne men, maar Joh. v. d. Sande wist nog voor de rust de gelijkmaker te sco ren (1-1). In de tweede helft waren de blauwhemden sterk in de meer derheid wat reeds spoedig tot uit drukking kwam in een doelpunt van J. v. d. Sande (2-1). Met een fraai schot scoorde linksbuiten Klesenberg het derde doelpunt (3-1). Drelschor bleef het initiatief behouden en korte tijd later kon v. d. Sande met een utstekende kopbal de voorsprong vergroten tot 4-1. Burgh kwam er daarna niet meer aan te pas on het was Klesenberg die er 5-1 van maakte. Tenslotte maakte M. Quist nog een zesde doelpunt (6-1) waar mee het einde kwam. Brouwershaven I-Drelschor n 4-1 In een aantrekkelijke wedstrijd is Brouwershaven er Zondag in ge slaagd de Dreischor-reserves met een nederlaag naar huis te sturen. Brou wershaven nam ongeveer na een kwartier de leiding toen doelman v. d. Linde de bal weg stompte en deze van dichtbij werd ingeschoten (1-0). Vijf minuten later schoot J. Bokelaar keihard tegen de paal waardoor een mooie kans verloren ging. Toch kon v. Schelven er even later 2-0 van maken. Toen de witte verdediging voor vermeend buitenspel bleef staan kon linksbuiten Henk v. d. Linde met een hard schot v. d. Bos passeren (2-1). Na de rust maakte v. Schelven er 3-1 van, waarna G. v. d. Wielen de eindstand opvoerde tot 4-1. KORFBAL S.D.K.B. Brouwershaven I-D.S.S. I 2-4 In de le helft had DSS het beste van het spel Ondanks de lange rust periode van beide ploegen log hot tempo ook vrij hoog en er werd en thousiast gespeeld. Nadat movr. v. d. Wcijde-Verstrate door het feilloos be nutten v^in een atrofworp do acore had geopend (0-1) en Matthijsse met con fraai schot de «tand op 0-2 had gebracht, schenen de gaston op een gemakkelijke overwinning of te stave nen. Na de vokwisseling ging het spel echter gelijk op en oeor en Brouwers haven kon do achterstand verkleinen (1-2). Do zeer actieve Joh- v. d. Weij- de zorgde er echter voor dat DSS met de rust een 1-3 voorsprong had. Na de rost begon Brouwershaven» vooral donk zij haar tactisch tnidden- vakspel, een duidelijk veldoverwicht te nemen. In de aanval waren v. Schel ven en Bokelaor in goede vorm, doch zij hadden met schieten geen geluk. Do DSS-uitvallen waren evenwel ge vaarlijk en W. Stoutjcsdijk Pz. 6laagdo er in de stand op 1-4 te brengen. Kort voer het einde doelpuntte v. Schelven mot een mooi schot nog voor Brou wershaven (2-4) en na do vakwisse ling was DSS weer storker. In de stand kwam' echter geen verandering meer. Beide ploegen telden enkele invaller», zodat voor do returnmntch op 25 Oc tober n.8. geen uitslag te voorspellen is. DSS mankt zeker con goede kanfl om lo klnsscr te blijven, moor Brou wershaven is toch ook zokor niet kons loos. Scheidsrechter Brouwer, geassis teerd door de neutrale grensrechten! Bolior en Qulst, leiddo goed, SCHAKEN Dc competitie van de Zeeuwse Schaakbond In do Zaterdagmiddag te Goes geJ houden vergadering van de Zoouwso Schaakbond vond o.a. do competitie-! indeling plants. In do lo kinase ko-' men uit: Goes I, Middelburg II, Ter- neuzen I, Vlissingon I, V.U.Kj I (Ka- pellc) en Ziorikzeo I. Er zal enkol- rondig worden gespeeld en voor do promotie nnor do le klnsae zal een cnkclrondigo vierkamp worden gespeeld tussen do 3 kampioenen dor 2o klasse en do laagst geplaatste der le klasse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 3