Actie Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk „VOOR ZEELAND DOOR ZEELAND" Stad en Provincie Nederlandse Spoorwegen zouden in de lasten moeten bijdragen Er is geld nodig voor Zeeuwse instellingen D« Stichting voor Maatschappelijk en Cultureel Werk ln Zeeland heeft een initiatief genomen, met het doel de Zeeuwse bevolking beter te con fronteren met het maatschappelijk werk ln de provincie en krachten ln beweging te setten waardoor de ontwikkeling van het werk kan wor den bevorderd. Te dien einde sal Zaterdag a.s. te Middelburg een be langrijke openbare vergadering worden gehouden, onder leiding van Jhr Mr A. P. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland. Als doel van deze vergadering, die gehouden wordt onder het motto „Voor Zeeland, door Zeeland", is ge steld: „bezinning op ons aller ver antwoordelijkheid voor de maat schappelijke situatie in Zeeland". Deze aanduiding zal duidelijk zijn voor ieder die iets weet aangaando de maatschappelijke verhoudingen ln Zeeland. In het jongste jaarverslag van de Stichting Zeeland wordt aan geduid, dat velerlei Initiatieven nog slechts ln embryonale toestand zich bevinden en dat nog veel werk ver der moet worden uitgebouwd. Wel iswaar is een verheugende balans te maken van het verrichte werk, maar voldoende is het alles niet. De Stich ting is bezield met het verlangen al lerlei sociale en culturele voorzienin gen ln de provincie te treffen. Soms liggen er goede kansen, maar het grote probleem wordt vaak uitge maakt door de benodigde financiën, verkrijging waarvan een hele moei lijkheid vormt. Provinciale collecte Uitgaande van de gedachte, dat het Zeeuwse volk, voor wie toch allerlei maatschappelijke initiatieven worden genomen en plannen ontwikkeld, na der bij het maatschappelijk werk dient te worden betrokken, is de ver- BURGH De collecte voor de Nationale Re classering heeft in onze gemeente op- esbracht f) 23,34, waarvoor dank g>- racht wordt aan de collectanten en aan de gevers. Ledenvergadering Nutsdepartement Vcor de ledenvergadering van het Nutsdepartement, welke Dinsdagavond in „Het wapen van Burgh" gehou den werd, bestond een zeer geringe belangstelling, hetgeen de voorzitter, de heer M. L. J. Fokker, tot zijn leedwezen in zijn openingswoord con stateerde. Nu wij weer aan het begin van het Nutsseizoen staan, aldus de voorzitter, werdt ook eerst weer de ledenvergadering gehouden, waarop de huishoudelijke aangelegenheden van h>t Nutsdepartement behandeld worden, met het doel voor de leden weer verschil lende goede avonden te organiseren. Uit het jaarverslag, dat na de notulen werd uitgebracht, bleek, dat het Nuts departement een goed jaar achter de hag heeft, doch dat de finanoiële toe stand minder rooskleurig ia. Er wer den 5 avonden gehouden, die alle zeer goed bezocht waren, docr gemiddeld 130 leden. Het aantal leden nam weer toe en bedroeg op het eind van het boekjaar 128. De rekening sloot met een nadelig saldo van f 107.46, dat int de reserve ken worden bijgepast, waar door deze evenwel is uitgeput, zodat naar middelen moet worden uitgezien, om de inkomsten te verhogen, hetzssn volgens de voorzitter mogelijk is. docr toetreding van nieuwe leden, waarvoor hij de medewerking van de aanwezigen verzocht. Nadat de heer Joh. Beije. als lid van de fmanoiele commissie een gunstig rapport had uitgebracht, werd de rekening goedgekeurd. Tot leden van de financiële commissie werden aangewezen M. A. Beije en A. v. Zuijcn. De bestuursleden J. Stevense te Renesse, A. J. de Ruijter en N. Lvsen te Burgh, werden herkozen. Het aan de leden toegezonden programma vcor de aanstaande winter gaf geen reden tot op)- of aanmerkingen. Daar ook de rondvraag niets opleverde, sket de voorzitter daarna de vergadering HAAMSTEDE „Hulppost langs de weg" Op verzoek van het bestuur van de afdeling van het Ned. Rode Kruis „Schouwen" (W.) is bij de heer H. Hage op de hoek van de Kloosterwog en Breedsteweg in onze gemeente een „Hulppost langs de weg" van het Ned. Rode Kruis ingericht, zodat bij even tueel voorkomende ongevallen op dis gevaarlijke hoek of in de omgeving van het daar aanwezige materiaal ge bruik kan worden gemaakt. Toch geen koopavond Van de zijde der Haamsteedso mid denstanders wordt ons attent gemaakt op de onjuistheid van een onzerzijds gemaakte opmerking in het artikel „Winkelsluiting" in de krant von Woensdag jl. Hierin is sprake van een koopavond. Ten onrechte, volgans bedoelde middenstanders. Er la wel ;ens sprake van geweest, maar voorstellen of besluiten inzake instellen von een koop avond zijn niet gedaan. Wij dachten dat het wel zo was en betuigen onze spijt otsr d*zo onjuist gsbltkeo informatie gaderlng voor a.s. Zaterdag belegd. Door dit Initiatief wordt de „October- maand tot Zeeuwse maand". Gewe zen zal o.m. worden op de noodzake lijkheid tot het houden van een col lecte ten bate van de Stichting Zee land. De opbrengst hiervan zal ten goede komen aan het maatschappe lijk werk en de gezinsverzorging, de Zeeuwse kleuterscholen, het Zeeuws Steunfonds voor Muziek (hieruit worden o.m. de plaatselijke muziek gezelschappen gesubsidieerd) en de Zeeuwse jeugdzorg. Nimmer ls een zo door en door provinciale zaak zo duidelijk aan de orde gesteld als thans. Het ware te hopen, dat alle Zeeuwen zich, méér nog dan voor heen, van hun verantwoordelijkheid bewust worden. Grote provinciale dingen staan op het spe! DUTVENDIJKE Vliegtuigbom aangespoeld Aan do Langedijk, onder deze ge meente, is tussen dijkpaal 9 en 10 een vliegtuigbom aangespoeld De hulp verleningsdienst zal de bom verwij deren ELKERZEE De collecte ten bate van de Geza menlijke Militaire Fondsen heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 15,93 ZONNEMAIRE Vergadering „Landbouw en Handel" Weegbrug voor de vierde keer afgekeurd Onder voorzitterschap van de heer J. M. Goemans kwam de vereniging weegbrug „Landbouw en Handel" in café Flohil to Zonnemaire bijeen in een buitengewone vergadering. Doze was belegd naar aanleiding van hot feit, dat de weegbrug voor de vierde maal was afgekeurd. Hierdoor ontstond grote stagnatie in do aflevering van producten, wat vooral zijn stempel drukt op de pas begonnen bietencam pagne. De eerste termijn-levering van do bieten moet daardoor aan andere losplaatsen geschieden. De voorzitter sprak ln een duidelijks uiteenzetting zijn misnoegen uit over de handelwijze in deze van de firma Molenschot te Breda, waardoor een be roep moest worden gedaan op een an- [dero deskundige, die momenteel tracht de brug zo spoedig mogelijk weer in orde te krijgen. De leden gingen met do getroffen maatregelen van hot bestuur volledig accoord. DREISCHOR De in deze gemeento gehouden col lecte voer de Reclassering heeft f 33,50 opgebracht N1EU WERKERS Tuinbouwcursus C.B.T.B. Op Dinsdagavond jl werd, in een lokaal v«n de Bijzondere Schpol te Nieuwerkerk de eerste lcsavond gehou den van een Algemene Tuinbouwcursus le winterhalfjaar 1952/1953, aldaar georganiseerd door de Chr Boer en en Tuiudersbond, Gew Afd. „Scbou- wen-DuiveUnd" te Zierikzee, ond*r leiding van de heer W P. L. Bakker te Zierikzee als hoofd en de beer H P Verton te Haamstede sis tuinbouw- vako ader wijzer Voor deze cursus hadden zich 14 leerlingen aangemeld; als belangftt al tenden waren aanwezig de heren S J. bij de Voste en A Ph. van de Vate namens de CLB.T.B., enkele leden van het Schoolbestuur en cca lid van de Commissie van Toezicht. De beer bij de Vaate opcode deze eerste lcsavond met gebed en sprak tot de cursisten en belangstellenden een woord van welkom. Met nadruk wekte spreker de leer lingen tot ernstige studie op, hm wij zende op de mogelijkheden die de toe komst biedt wanneer men in de jeugd niet alleen prectische, maar ook theo retische kennis vergaart. Hierop sprak de heer Bakker do cur sisten toe en namen de lessen een nno- vang. OOSTERLAND Winkeliers wensen sluiting om zeven uur en koopavond op Woensdag Op initiatief van burgemeester Lau- rense kwamen Dinsdagavond een gr^ep winkeliers en neringdoenden, waarvan een tweetal van Sirjansland, bijeen op de gomeentc-seoret&rie, voor een be spreking over de toepassing van de nieuwe winkelsluitingswet. Na een uit eenzetting van de burgemeester werd het oordcel der vergadering gevraagd over hot sluitingstijdstip. Nu ampele be spreking bleek do meerderheid voor stander van een sluiting om zeven uur, terwijl men do z.g. koopavond op Woensdag zou willen laten vallen. Op die dag zouden de winkels dienon epen te blijven tot 10 uur. De bur gemeester zegde toe te zullon pogen voor een dergelijke regering vergun ning to krijgen, vdn hot Ministerie van economische Zaken. In afwach ting van een nadere regeling werd voorlopig de sluitingstijd gehandhaafd op zes uur. Daarbij wordt een beroep gedaan op de nodige sportiviteit, zo dat geen klant bij de een wordt door gestuurd om bij de ander te worden geholpen. Op aandringen van de bur gemeester werd overgegaan tot oprich ting van een Middenstandsvereniging. Het voorlopig bestuur is samengesteld uit de heren B. Bolle, voorzitter en P. van Stappen, seoretaris. Openstelling bibliotheek Ingaando Dinsdag 14 October a.s. zal de bibliotheek, uitgaande van de Ned. Herv.kerk alhier, weer voor he* publiek worden opengesteld. De dames de Rijke-Vijverberg en Han- drikse zullen zich belasten met de uit gifte van boeken. Zij houden zitting in ,do consistorie. Het aantal boeken is weer met verschillende exemplaren uitgebreid. In het vervolg zal het leesgeld per boek per week 7 cenl bedragen, een prijs die zeker geon beletsel vormt om de leeshonger fa stillen. THOLEN Onzo stadgenoot, de hoer M v. d Sande, is benoemd tot kantoorhouder P T.T te Oud Vossemeer. Dodelijk verkeersongeval te St.-Maartensdijk Toen Woensdagmorgen omstreeks zes uur de 18-jarige G L. uit Sint Maar tensdijk met zijn motorrijwiel op de provinciale weg Sint Maartensdijk-Sta- vcnisse reed, naderde een met paarden bespannen wagen van de landbouwer G. van H. Door onbekende oorzaak kwam L. in botsing met het span. Deze botsing was zo hevig dat L. bijna on middellijk na het ongeval is overleden. De restauratie van Zeeuwse monumenten Voor de restauratie van Zecuw'se monumenten zijn voor het volgende jaar op de begroting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verschillen- JUBILEUM UNIE VAN WATERSCHAPSBONDEN Autonomie der Waterschappen onaantastbaar Tijdens de middagzitting van de ju bilerende Unlo van Waterschapsboa- den in het Soheveningse Kurhaus is van gedachten gewisseld over de stellingen, die door do directeur van het Unie- bureau tijdens de ochtendzitting wa ren ontwikkeld. Prof. mr. P. J. Oud, die als gast spreker was genodigd, trok paralellcn tussen de outonomio dor gomconten en die van de woterschappen. Een krach tige samenleving wordt juist door doze autonomieën gewaarborgd. In dit licht bezien acht hij do stellingen von mr. dr. Dolk aanvaardbaar. Noor mening van de heer H, D. Loa- wes, voorzitter van do Stichting voor de Laudbouw, zouden de Ned. spoor wegen in de waterschapslasten moeten bijdragen. Do spoorwegdiensten zouden immers onmogelijk zijn, indien de wa terschappen niet voor bedijking on ont watering der polders zorgden. Deze suggestie werd gaarne aanvaard. Nadat nog diverse sprekors hun mening over de stellingen van mr. Dolk haddon doen horen, werd mot algemene stemmdn een resolutie aangenonion, dio dezelf de strekking als deze stellingen heeft. Deze resolutie zal ter keunis van allo bevoegde instanties worden ge bracht. da postsn uitgetrokken, tot esa totaal btdrag van f 234.700. Hiervan la be- atemd voor het Tempelierenhuil te Zierikzee f 15.000, voor de Ned. Hor- vormde kerk te Noordgouwe f 13.200, voor de toren te Ueneeae f 21.000, voor do Ned. Herv. kerk te Tholou f 68.000 en voor de toren te Sint Maartensdijk f 18.000. KERKNIEUWS GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN De Synode heeft zich verder bezig gehouden met een schrijven van de kerkeraad van Rotterdam over de vraag: „moeten de „gewone" of „thuiszittende" armen der kerk, die tot nu toe door de diaconie werden verzorgd, ook in de huidige situatie hun ondersteuning van haar blijven ontvangen of mag de diaconie hun aanraden gebruik te maken van de overheidssteun volgens art. 28 der Armenwet?" De rapporteur, Pref. Dr A. D. R, Polman, betwistte, dat men de over heid zou kunnen maken tot uitvoer ster van de gemeenschap. Dat is ra dicaal vals en niet naar de Heilige Schrift. Sociale zorg en armenzorg mug men niet identificeren. De Gere formeerden, aldus spr., moeten vech ten tegen het alles-aan-zich-trekken door de overheid. Prof. Polman noemde een dubbele bedeling de ver laging van de dienst der barmhartig heid, die priesterlijk in Christus' kerk wordt verricht. De Synode verenigde zich hierna met algemene stemmen met de voorgestelde conclusie, waar in zij overwegende, dat het be sluit ter zake van de vorige Synode duidelijke richtlijnen geeft en dat, daartegen geen enkel principieel te- gen-argument is ingebracht voor stelde de betrokken kerkeraad naar dit besluit te verwijzen. Hierna kwam opnieuw aan de orde het rapport, inzake de plaats der dia kenen in de kerkelijke vergaderingen welke zaak ook diende in de avond zitting van 17 September JJ. De Synode sprak met algemene stemmen uit: dat in het vervolg geen onderscheid gemaakt wordt tussen de brede en de smalle kerkeraad, die evenwel in kleine kerken zullen sa menvallen. Voorts sprak zij uit, dat de smalle kerkeraad bestaat uit de predikant(en) en ouderlingen, welke vergadering in elk geval tot taak heeft te behartigen alle zaken tucht en opzicht betreffende. De brede ker keraad heeft tot taak alle zaken te behandelen die de algemene leiding der gemeente raken. Komen op de classicale vergaderingen ook diaco nale zaken aan de orde, dan ontvan gen de afgevaardigde diakenen keur stem, indien en voor zolang diaconale zaken aan de orde zijn. Een voorstel van Dr J. Hoek om de diakenen in al de algemene zaken keurstem te verlenen, werd met grote meerderheid verworpen. Eenzelfde regeling, die geldt ten aanzien van de classis zal ook gelden ten aanzien van de particuliere en de Generale Synode. Naar de classis zal worden afgevaardigd één diaken uit elke kerk en naar de particuliere Synode één of twee diakenen uit elke classis. Indien een particuliere Synode uit minder dan vier classes bestaat dan mag dit aantal op twee worden ge bracht. Naar de Generale Synode wordt één diaken uit elke particu liere Synode afgevaardigd. Aan de- putaten voor herziening der kerk orde werd opgedragen de nodige wij zigingen en aanvullingen te ontwer pen en aan de volgende Synode ter goedkeuring aan te bieden. Bij even tuele herziening van het bevesti gingsformulier voor ouderlingen en diakenen zullen de daarvoor te be noemen deputaten met een en ander rekening houden. Besturendag Ned. Herv. Vrouwengroepen Woensdag hield de afdeling Zee land van de Ned. Herv. Vrouwen groepen C.J.V.F. een besturendag te Goes, o.l.v. de provinciale vertegen woordigster, mevr. A. H. v. d. Graaff- Lammerink uit Nieuwvliet. Mevr. v. d. Borch tot Terwolde- Maris uit Geldermalsen sprak over het doel en het werk van de Natio nale Vrouwenraad, zulks in verband met de onderhandelingen die worden gevoerd om de Ned. Herv. vrouwen groepen bij deze raad te doen aan sluiten. De presidente hield een inleiding over de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening en besprak hierbij de organisatie van do Bescherming Bur gerbevolking. Ook de Ned. Herv. vrouwengroepen zullen in verschil lende gemeenten het verzoek ontvan gen hieraan hun medewerking te verlenen. Spreekster belichtte uit voerig het doel en de argumenten voor en tegen deelname, zodat alle verenigingen dit in eigen kring ver der kunnen bespreken. Op deze in leiding volgde een uitgebreide ge- dachtenwisseling. Ned. Herv. Kerk- Beroepbaar: cand. H. C. Boer, vi caris te Eindhoven. Beroepen te Bedum: cand. L. A. Eygenraam, Delft; te Halle (toez.): W. H. den Ouden, Buren. Aangenomen de benoeming tot vi caris te Vlanen: cand. S. O. Meeuw es, Groningen. MODEPRAATJE ONS SUCCE8-PATROON VAN DEZE WEEK C 664 „Als de dagen lengen, gaat de win ter strengen". Een oud gezegde, wat zeer dikwijls bewaarheid wordt, maar toch, als het nieuwe jaar eenmaal be gonnen ls, en het is een heerlijke zon nige dag, komen wJj toch al een klein beetje in voorjaarsstemming. Dit leuke jasje met bijpassend hoedje is dan ook voor elk jaargetijde geschikt. Het heeft voor en achter een schou derstuk, waar de mlddelbban aan vast zit. Tussen de middel- en de zij- banen vallen plooien. De grote over slag sluit met twee rijen knopen. De hals wordt afgewerkt met een bob- bedkraag, de mouw ls glad. Het hoedje bestaat uit drie delen: de klep, de bovenrand en het achterpandje. De buitenkant van de klep en de klepjes van de zak worden roet een uitgerafeld randje van dezelfde stof afgewerkt, wat een bizonder aardig effect geeft. Ook worden er op de klep van het hoedje een paar leuke bloemetjes geborduurd. Het patroon is verkrijgbaar ln maat 40, 50 en 60 f 0,65 compleet. Benodigde stof resp. 0.90, 1.10 en 1.30 meter van 130 cm breed. Hoe bestel ik mijn patroon? Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten de fran keerzegel het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en zend deze naar Atelier Croon, Beatrijsstraat 4, Rotterdam. Vermeld aan de andere zijde duidelijk uw naam, adres en woonplaats en maat en nummer van het gewenste model. Plak nooit meer dan f 1 op oen kaart, wat meer geplakt wordt is waardeloos. Girostortingen op nummer 271201 eveneens ten name van Atelier Croon. SPORT VOETBAL VoorL Ned. Elftal— Wolverhampton Wanderers 2-2 Woensdagmiddag speelde het voor lopige Ned. Elftal in het Feijenoord- studion te Rotterdam een oefenwedstrijd tegen de Engelse lo kliasc profclub Wolverhampton Wanderers, waarin on ze landgenoten een verdiend gelijk spel wisten te behalen enook goed spel te zien gaven. Allcea doelman Kraak had wel eens zwakke momen ten, vooral wat zijn ingrijpen op hoge voorzetten en uittrappen betreft. Do gasten begonnen met enige felle aunvallen en reeds in de 4e minuut kregen zij een strafsohop te nemen toen rechtsbuiten Smith door Terlouw werd gehaakt Smith zelf schoot deze cohtcr naast. In de 10e minuut nam Nederland de leiding toen na goed aan geven van v, Roessel Lenstra een hard schot onder de lat gaf, waarna doelman Williams de bal tegen do lat sloeg, maar Lugihart het leder opving en onhoudbiar inkogelde (1-0). Nog geen minuut later was de stand echter gelijk toen Smith na een slechte uittrap van Kraak de bal bemachtigde en kon scoren (1-1). Toen er bijna 25 minuten gespeeld was drukten de En gelsen hun voldmeerderheid uit in een doelpunt toen Kraak na een effectvolle hoge voorzet van rechts de bal over zijn vuisten heen in het doel liet belanden, waarbij Tebak nog een handje hielp (1-2). Na de hervatting golfde het spel gelijk op en meer met kansen aan weerszijden, maar Nederland wist op fraaie wijze gelijk te maken, toen v. d. Kuil na een lange pass van Lenstra een hard diagonaal schot leste dat Will»ams te machtig bleek (2-2). Met deze stand kwam het einde van deze mooie wedstrijd. België—Nederland voor de televisie Het is thans zeker, dat de laaien- voetbalwedstrijd België-Nederland, die op Zondag 19 Ootober in Antwerpen zal worden gespeeld, docr de tele visie zal worden uitgezonden. De Ne derlands a Tclevis'estichting heeft in middels van de Koninklijke Belgische Voetbalbond en de K.N.V.B. hiertoe toestemming ontvangen Aan deze uit zending. welke met behulp van de re portagewagen geschiedt en waartoe drie camera's zullen worden opgesteld, zal een staf van 20 man werken. Er to jimiddels een verbinding met behulp van straalzenders tot staod gebraoht vanuit het stadion ,n Deurno via Breda naar Lopik. De proeven welk© hiertoe genomen werden, hebben bevredigende resultaten opgeleverd. Do uitzending zal Zondagmiddag 19 October, een kwartier voor de aanvang van de wedstrijd beginnen ©n tot het einde voortduren. Ccxnmentator bil het beeld is de sportvorsliggever Diok van Rijn Brouwershaven I—Dreischor JU Brouwershaven I ontvangt Zondag Dreischor II. De gasten brengen voor deze ontmoeting het volgende elftal in het veldi J. D. v. d. Linde d.t J. M. ,van Heukelen en C. P. v. d. Bos a.j \J. Smits, Joh. v. d. Sande en C. G. Krijnse Looker m.; J. Slager, J. J. de Bil, J. L. Vane, M. Stranijer en C. L. A. de Munnik, v. Een Brouwershaven-zege ligt hot meest in de lijn der verwachtingen, al zullen de blauw-witten deze zekor niet cadeau geven. Dreischor I—Burgh II Voor de thuiswedstrijd tegen Burgh II is het le elftal van Dreischor als volgt samengesteldt J. de Vziezo d.; W. J. Roskam en P, CL S. v. Hottem a.; M. J. do Waaij, L. J. v. Gastel, cn W. C. Vane raL; C, D, de Waaij, M. Quist, A. A. van Gastel, D. A Lindhout en J. Klcsenberg v. Verwacht mag worden, dat de blauw- hemden na do nederlaag van Zondag jl, wel alles op alles zullen zetten om dit maal eens goed uit de bus te komen. Kloetlnge I-M.E.V.O. I Zaterdag speelt M.E.V.O. I zijn le uitwedstrijd en wel tegen Kloetinge I. De opstelling luidt als volgt: L. Kloet d.; H. Koevoets en J. Sies a.; H. Ber- revoets, J. van Gent en A. de Looze m.; A. C. v. d. Berg, P. Guinee, G. Huurling, J. Saman en K. de Oude v. Ongetwijfeld wacht M.E.V.O. een zware wedstrijd, doch als alle spe lers ln vorm zijn kan misschien een gelijk spel worden behaald. Kapelle IÏ-M.E.V.O. H De M.E.V.O.-reserves reizen Zater dag naar Kapelle om de reserves van die naam te gaan bekampen. Hier ligt een overwinning voor de thuisclub wel het meest in de lijn der verwach tingen, maar de bezoekers zullen wel hun best doen een eervol resultaat te bereiken. Hun ploeg ziet er als volgt uit: N. J. Schults d.; C. Kloet en W. v. d. Ende a.; J. Schouls, J. y. Felius en J. Rameijs m.; A. Baart, A. Berre- voets, J. de Jonge, O. E. Vleeshouwer en B. Berrevoets v. 8.8.8. I-M.E.V.O. m Het 3e elftal van M.E.V.O. speelt uit tegen S.S.S. I te Oosterland, waar een spannende wedstrijd mag wor den verwacht en hard om de puntjes gestreden zal worden. De M.E.V.O.-ploeg is als volgt sa mengesteld: M. Koole d.; J. van Ast en A. de Bokx a.; J. v. d. Woestijne, J. de Boer en H. Blankert Jzn. m.; L. de Oude Pzn., A. Koster, L. Quant, H. de Oude en J. Kloet v. SCHAKEN Het Interzonale tournool te Stockholm De afgebroken partijen uit de 13e en 14e ronde werden uitgespeeld. De uitslagen luiden: Kotov-Matanovic 1-0; Kotov-Sanchez 1-0; Vaitonis- Unzicker %-%; Stoltz-Pilnik Szabo-Sanchez Vz-Vi', Wade-Eliska- ses %-%; Golombek-Vaitonis Barcza-Prins %-%. Geref. Kerk Tweetal te Ten Post: cand. W. Kats, Hoogeveen en cand. L. Loosman, Urk. Geref. Gemeente Beroepen te Scheveningen: D. L. Aangeenbrug, Terneuzen; te Veenen- daal: H. van Gilst, Elspeet. MARKTBERICHTEN Veemarkt 's HERTOGENBOSCH, 8 October. Aangevoerd: 4315 stuks vee, zijnde: 3113 runderen, 283 vette kalveren, 454 nuchtere kalveren, 325 schapen, 13 geiten en 127 slachtzeugen. Prijzen per stuk: melk- en kalf- koelen f 850-1150, gulste koelen f BOO STS, zware soorten boven notering, kalfvaarzen f 825-1075, klamvaarzen f 725-825, gulste vaarzen f 625-700, pinken f 425-560, graskalveren f 235- 350, fokkalveren f 90-180, nuchtere slachtkalveren f 42-55, zware soorten tot f 80, schapen f 70-85, vette scha pen f 105, weilammeren f 55-65, zuig- lammeren f 70-85. Aanvoer van slachtvee: 955 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten tot f 2,85, le kw. f 2,75-2,80, 2e kw. f 2,55-2,65, 3e kw. f 2,25-2,35, worstkoeien tot f 2,05, alles per kg geslacht gewicht. Vette kalveren, lichte f 2,05-2,20, zware f 2,25-2,50, prima boven no tering, nuchtere slachtkalveren f 1,40- 1,52, zware soorten f 1,60-1,80, alles per kg kg levend gewicht. Slacht zeugen f 1,82-1,95 per kg levend ge wicht met 4 kg terra.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 3