Stad en Provincie f Korte berichten uit het binnenland '«-GRAVENHAGE. Naar vernomen -ordt heeft de regering van d« West- uitte Bondsrepubliek agreement ver eend voor do benoeming van mr. A. h. Lamping tot Harer Majesteit bui- eügewoon en govolmachtigd ambas- mr te Bonn. '«-GRAVENHAGE. Een 1-jarig ldo<k 'e, L. de V., viel uit een raam op 'o tweede etage en kwam op het rottoir van de Schlegestraat terechU Het bekwam geeu letsel. AMSTERDAM. De 50-jarige Am- étcrdainse transportarbeider H. C. .van der Peil is op de Amjrtelveenseweg bij de Zocheretraat aangereden door een xg. potwagen van de tram. De 'man posteerde op zijn fiets juist de rails in de Zocheretraat toen de tram, klaar blijkelijk door een verkeerde wiaecL stand, in plaats van rechtuit plotseling rechtsaf de straat inreed. Hij kreeg een klap van het voorbalcon en viel op straat. Kort na aankomst in het WU- hulmina gasthuis is het slachtoffer aap zijn verwondingen overleden. 'e-GRAVENHAGE. Hoewel do pro- ciese cijfers van alle afdelingen nog niet binnen zijn, staat thans wol vast zo wordt vernomen van de zijde van het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis dat de opbrengst van do ttodo Kruis-compngne 1952 het mil- lioon heeft overschreden. '•-HERTOG ENBOSCH. Do 61-jariga heer J. van der Velden, oud-wethou der van 's-Hertogenbosch, is onder Tilburg om het leven gekomen, toen zijn auto .slipte en togen een boom botste. Do bestuurder van de wagon werd gewond. De heer van der Velden, die hoofd van een accountantsbureia te Dcu Bosch was, is daar tevens zes jaar wethouder van Finanoiön geweest* SCHEVEN1NGEN. Naar vernomen wordt heeft do Nedcrlnndso Bond van Haringhondelaron mot Oost-Duitlsland een contract gesloton voor 57.000 va- ton gezouton haring. Met de uitvooriag van dit contract zal een aanvang go- maakt worden omstreeks 15 October O.3., terwijl do leveringen beëindigd zullen wordon omstreeka medio Maart 1953. AMSTERDAM. Do 70-jarigo wielrij, der G. P. V. Meyer is in de Lairedae- straot bij de Emmnstraat to Amster dam tegen een tram van lijn 16 aan gereden. Met een hoofdwond werd hij naar hot Wilhelminagasthuis overge bracht* waar hij later is overleden. VERRE BALLON Der gewoonte getrouw ging de heer d. B. te Kerkwerve Woens dag zijn varken het dagelijkse rantsoen brengen. Tijdens die be zigheid vond hij een van ver af komstig voorwerp, n.l. een ballon die een knaapje te Esaiss (Frank rijk) had opgelaten. Er was een kaartje bij van een of andere winkelweek, die daar wordt ge houden, met het verzoek het terug te sturen aan de afzender. Het geen inmiddels is gebeurd. ZIERIKZEE De Zondagsartsendienst De Zondagsortsondienst wordt waar- gocomon door doktor Schilstra. De burgemeester herbenoemd Bij Koninklijk Besluit is met ingaag van ^1 October herbenoemd tot burge- mocstcr dezer gemeente: Jkr. mr. J. Schuurbeque Bocijo. Tijdrede Uilgaondo van de Staatkundig Gere formeerde Partij vond Donderdagavond in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw alhier een samenkomst plaats, waar als spreker optrad Ds. H. Visser Mz., voorganger van de Chr. Ger. Gemeente te Rotterdam-Zuid, met als onder werp „Het zaad in de aarde". Nadat gezongen was Ps. 25 2, los Ds. Visser het Schriftgedeelte Marcus 4 2129, waarna hij zijn onderwerp be handelde in verband mot de verzen 26 t.m. 29 uit dit gedeelte, waarin ant woord gegeven wordt op de vraag: „Hoe vindt do bouw en de uitbouw van God's Koninkrijk, van do levende Kerk, plaats?" Spr. ging hierbij in op 7 punten, die het opwassende zaad in do goede aardo betreffen, nl. lo de aarde, 2c het zaad, 3e de zaaier, 4e hot kruis, 5e de aar, 6o het kor ia en 7o de oogst. In vorgo] ijking met do werkzaamheden, die een landbou wer moet verrichton om een goede oogst te verkrijgen, wees Ds. Visser or hierbij o.m. op dat ook do hortoa der mensen geploegd en geëgd mooton worden om het zand te ontvangoo on dat het noodzakelijk is het goede zaad „het Evangelie van Jezus Christus en Dien gekruisigd" te zaaien, waarbij be dacht moet worden dot het zaad in de aarde gebracht moet worden cn do aarde niet naar het zaad toekomt. Na zijn, mot aandacht door do tal rijke aanwezigen beluisterde rede, ein digde Ds. Visser met dankzegging, waorna tot slot Ps. 72 11 werd ge zongen. Verscheidene der mannelijke aanwezigen bleven hierna nog bijeen om te trachten een kiesvereniging op te richten. C.B.T.B.-landboawcuriu* in Bedrljfacontröle Donderdagavond jl. werd, In een lo kaal ven de Chriatelijke School te Zic- rikzee, de eerste leeavond gehouden vuo een landbouwcursus in bedr^jfacootróle, aldaar georganiseerd door de Christe lijke Boeren- en Tuindtrsbond, Gewes telijke Afdeling „Schouwen-Duiveland", onder leiding van de beer P. J. van den Berg te Haamstede. Van belangstelling gaven blijk de heren A. Dalebout en A. Ph. van de Vate, respectievelijk voorzitter en lo- crotaria der organiserende vereniging, wethouder A. M. den Boer, als verte genwoordiger van het gemeentebestuur en de heer van der Weele, als lid van de Commissie van Toezicht. Nadat de heer Dalebout de corsuS met gebed had geopend en de aan wezigen welkom had geheten, richtte hij zich tot de 15 cursisten met een opwekking tot ernstige studie. Vervolgens sprak de heer van den Berg zijn leerlingen toe en ving hij de lessen aan met een interessante uit eenzetting. Na afloop dor lessen verklaarde de heer A. M. den Boer, sprekend namens burgemeester en wethouders van Zie- rikzec, dat hij de eerste lesavond met genoegen had bijgewoond; spreksr hoopte, dat do cureug zou bijdragen tot wclvaort in de landbouw, doordat de cursisten do leerstof later op de juiste wijze in praotijk zouden weten te brengen. De heer P. J. van den Berg beëindig de daarop deze cursus-bijeenkomst. De Nederlandse Bllndenbond houdt Propaganda-avond Ook hier tor stede houdt de Neder landse Blindenhand volgende week een prepaganda-avond en wel op Vrijdag 10 October o.s. in de Concertzaal. Op dozo avond zal do nieuwe, indrukwek kende film „Eén van ons", vervaar digd naar de novelle van do blindo schrijver Willem Kramer, worden ver toond, wcUco rolprent oen beeld geeft van het leven en hot verlangen dor bliuden. De bekende hcor Johan van den Borg uit Don Haag zal een toe spraak houden over hot leven cn de organisatie der blinden en dcolamorcn uit de werken van de blinde dichter Frits Tingen. Vorder werken ann doze avond medo het Harmoniogozclsohap „Kujiflt en Eer" en do Mandolinovor- cniging „Hier 's ok weer" uit Niou- •workerk. Hot geheel belooft dus tcon mooie ovond to worden. Het comité van voorboroiding. waarin zit ting hebben de dames Schuurbeque Booije-Tcllenaor, Blok-van Housden, du Croo-Vogclenzong, Hook-Vaane. Lugt- van Heioma en Kcning-Groenendaal re kent dan ook op grote bolangstelling. Nutsbibliotheek opent haar deuren Om aau de leeshonger van vele ge gadigden, ook in het komende seizoen te kunnen voldoen, opent de Nutsbi blotheek Woensdagavond weer ha'r deuren in het Vrije, waar plm'. 2000 romans, 800 boekon voor de jeugd, 200 boeken met vakliteratuur, bene vens onigo tientallen boeken in de Engelse taal in lange rijen op lezers staan te wachten. De bibliotheek is uitgebreid met 200 romans, 70 boeken voor de jeugd en een aantal werken op populair wetenschappelijk gebied. Woensdagavond en Zaterdagmiddag is de bibliotheek op de bekende uron ge opend. Kunstmeststoffenloods C-A.V. officieel in gebruik gesteld In aanwezigheid van talrijke ge meentelijke functionarissen, w.o. bur gemeester Schuurbeque BoeRe, en vele landbouwers van Schouwen- Duiveland, ls Vrijdagmiddag de kunstmeststoffenloods van de Coöpe- tieve Aankoopvereniging aan de Zelke alhier, in gebruik gesteld Eerst werd het nieuwe bedrijfsge bouw bezichtigd, waarna het gezel schap zich verenigde In het „Huls van Nassau", waar talrijke sprekers het woord voerden en ter gclegen- ratieve Aankoopvereniging aan de een' diner werd aangeboden. Voor een uitvoeriger verslag mo gen wij verwijzen naar ons blad van Maandag a.s. Te Utrecht slaagde voor het examen leraar in do Bloemsierkunst, de heer S.Boot, geboren alhier. Hij behaalde dit resultaat als no. 1 van de candidaten. D UTVENDIJKE Collecte Erefonds Oud-Verpleegsters Dezer dagen zal in dozo gemeente worden gecollecteerd voor het Ero- fonds voor oud-verpleegsters. De bur gemeester beveelt deze collecte gaar ne in ieders belangstelling ann, omdat de nood onder do oud-verpleegsters groot is. Het comité bestaat nit do dames: D. Nicborg-Ringnalda, E. «L bij do Vnotc-Fasol, K. van der Bijl-Kik, mej. M. Padmos en zuster Niouwenhulze. ZONNEMAIRE De in dezo gemeente gohoudon col- lecto voor de Reclassering bracht het mooie bedrag van ?uim f 46 op. NIEUWERKERK Propaganda-avond Nederlandse Blindenbond Mot medewerking van do zangver eniging „Eén Naam is onzo Hope", directeur de heer J. Schouls en de mandolineclub „Hier ek weer", dir. de heer W. Wandel, cal op Donderdag 9 October aj. in het Verenigingsge bouw alhier een propaganda-avond van do Ne<L Blindenbond worden gehou den. Als spreker-declamator treedt op de heer Joh. van den Berg te Don Haag, terwijl ook o.m. do vertoning van de indrukwekkende en boeiende film „Eén van ons", naar een novelle van de bekende schrijver Willem Kra mer op het rijk afwisselende pro gramma staat. Het is goed eens kennis te maken met de blinde medemens en iets te vernemen van zijn moeilijkheden en ook van zijn mogelijkheden. Wij juichen het toe, dat deze be kende Nederl. Blindenbond ook in on ze gemeente een propaganda-avond komt houden en wij kunnen verzeke.xl zijn, dat ons op die avond heel wat goeds wordt geboden. In het comité van voorbereiding hebben zitting de heren: burgemeester van Eeten, Ds. Westerhof, J. Buyssc, D. Eveleens, N. Slingerland, CL Steea- dijk, S. Overbeeke. J. L- van der Have, W. Wandel, OOSTERLAND Treurige baldadigheid Als een nieuw soort baldadigheid heeft zich do laatste tijd gemeld, nl do gowoonte om 's avonds met hardo voor-, werpen togen de gloeilamp van bran-t donde straatlantaarns to gooion. De gloeilamp breekt don uiteraard en de lantaarn dooft. Het is wel zeer no dig, dat een dergelijk vandalisme paal en perk wordt gestold, daar hierdoor ichado aan gemeente-eigendom wordt toegebracht en gevaar ontstaat, vooral voor vreemdelingen en personen, die de omgeving onvoldoende kennen, als zij zich in donkere uren op straat be geven. BRUINISSE Jubileum bij Vlsserijpolitle Do heer H. Klooto, schipper bij de Visscrijpolitio van hot Bestuur dor Visi scrijcn op de Zeeuwse Stromou hor- daoht 1 October jl. do dag, waarop hij 40 jaar goledon zijn voste aanstel* ling bij gonoemd bestuur verkreeg. Filmvertoning Commissie voor het Jeugdwerk De Commissie voor het Jeugdwerk alhier, hot zg. Comité Jeugdzorg, dat de Zatcrdsgovond-ontspanningsavondou organiseert, zal eerstdaags weer actief worden. Zaterdagavond 11 Oct. wordt begonnen met een filmvertoning, waar na verder de Instuifavonden weer zul len worden gehouden, die bij de Dui- velandse jeugd terecht zulk een aon-i trokkelijkhoid vormen. De scheiding van dc leeftijdsgroepen moot voors hands nog achterwege blijven; wel hoopt men deze over enkele weken to kunnen doorvoeren. Ook dit jaar zijn weer nienwe spelen aangeschaft en zo zal men zich ondor meer kunnen oefenen in het biljartspel. Do heer A. W. Jameiet alh.er, kreeg bij electricienswerkzaamheden aaq boord van het motorvaartuig Bru 10, een stukje ijzervijlsel in hot oog. Dok ter Quaak, die eerste hulp verleende^ achtte opname in het ziekenhuis te Borgen op Zoom noodzakelijk, yvaar het ijzer langs operatieve weg werd ver wijderd. ST.-PKILIPSLAND Vergadering Middenstandsvereniging Onder voorzitterschap van da heet; W. van Dommelen kwam de Middon- standsvoreniging „D.E.S." alhier in al gemene vergadering bijeen in oafé Plandsoen. Als bestuursleden werden herkozeu de horen W. van Dommelen, M. Bcee- man, C. den Braber cn P. C. Roija- goudt. In plaats van de heer P. v. d. Berg werd de heer H. Bosman gekozen. Besloton werd de bestuurafunoties on derling te verdelen. Dc rekening over hot afgelopen jaar toonde, ondanks een'post voor onvoor ziene uitgaven toch een batig saldo. Over de regeling van do winkelsluin ting ontstond een uitgebreide discus sie. Besloten werd aan B. en W. voor te stellen alle winkels het gehele jaar door tot 7 uur open te stellen en des Zaterdags tot 8 uur. Een bestuurs voorstel om do contributie van f 2,50 op f 1 te brengen werd met algemene stemmen aangenomen. Ten slotte werd besloten een ledenwerfactie op touw to zotten. STAVENISSE Herbenoeming burgemeester Ingaando 1 Ootober 1952 is bij Ko ninklijk Besluit herbenoomd als burgs- mccster dezer gemeente de heer L. A» Verburg. TONEEL Perfecte Thriller in de Concertzaal Eerste voorstelling Z.V.U.-Programma Zoals aongokondigd brengt do Ne dcrlnndso Comodio do volgondo wock do thriller „U spreokt mot Uw moor- donnar" ondor auspiciën van do Z.V.U. in de Concertzaal. Do thriller is pcr- fcot on bet lugubere van do titol is geen mnastaf voor do kwaliteit van dit stuk, waarin do nuleur is afge stapt van het gcbruikolijk procédé. Het publiok wordt precies ingelicht ovor de opzet en de plannen van do mooci denaar. Het publiek weet dan ook preoiee wat er gaat gebeuren en vreemd genoeg doodt dit do epanning helemaal niet. Op het hoogtepunt evenwel ne men de gebeurtenissen een geheel an dere wending Dientengevolge komt het publiek voor een geheel nieuwe eiiuatie te staan en hot nieuw geatelde pro bleem begint zich dan te ontwikkelen tot een onontkoombare oploteiug. Huns Kaart (niet Johan Kaart) in de rol van inspecteur Hubbard speelt in dit stuk een meesterlijke roL De Z.V.U. heeft met deze thriller van de bovon- ste plank een goede keus gedaan voor do opening van het nieuwe seizoen. GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN De Synode heeft een regeling ge troffen inzake de predikanten die emigreren en voor de reeds geëmi greerde predikanten Pellicaan, v. d. Bom en Hoekstra. Voor de toekomst moet: le er een wettig beroep zijn; 2e de beroepen predikant tenminste drie jaren de kerken in Nederland hebben gediend en 3e zullen, zolang de buitenlandse kerk geen emeri- taatsregeling heeft en niet in staat ls de financiële verplichtingen in de ze geheel of gedeeltelijk op zich te nemen, Generale deputaten voor emigratie deze financiële verplich ting op zich nemen, nadat zij met de „Landelijke Samenwerking" 'n over eenkomst hebben getroffen. De par ticuliere synoden zullen worden aan bevolen zich ernstig te bezinnen op de vraag in hoeverre het gewenst is de landelijke samenwerking om te zetten in een stichting met rechts persoonlijkheid. N.a.v. het rapport van de deputa ten voor radiokerkdiensten zette Ds Tazelaar uiteen, dat deputaten altijd het uiterste doen om de beste krach ten voor de microfoon te brengen, waarin men niet altijd is geslaagd. Voor elke dienst worden vijf de putaten vastgesteld. Spr. acht het een misstand dat het l.K.O.R. alle kosten vergoed krijgt uit de retributies der luisteraars, in tegenstelling met do anderen. De niet bij het l.K.O.R. aan gesloten kerken zullen echter bin nenkort een actie gaan voeren om aan deze ongewenste situatie een einde te maken. De handelingen der deputaten werden goedgekeurd en nieuwe benoemd, die o.m. de op dracht kregen om het uitzenden van Gereformeerde kerkdiensten zoveel mogelijk te bevorderen en rekening te houden met de evangeliserende be tekenis der radiokerkdiensten. Over de vraag of de diaconie sub sidie mag aanvaarden voor de ver pleging van zwakzinnigen, doofstom men enz. en voor sanatoriumverple- ging, ontstond enige discussie. Beta ling van verpleegkosten mag slechts dan aan de overheid worden over gelaten, indien van overheidswege een wettelijke regeling is gegeven, waarbij al dan niet voor premiebe taling een recht tot steun is ont staan. Aangenomen werd een voor stel inhoudende dat leden der Geref. Kerken overheidssteun mogen aan vaarden voor verzorging van de met name genoemde gebrekkigen. Sana- toriumverpleging voor t.b.c.-lijders valt onder de taak van de overheid en daarvoor mag ook overheidssteun worden aanvaard. Ten behoeve van het hospitaal kerkschip „De Hoop" werd aan de vereniging „Bethsaida" een jaarlijkse uitkering van f 45.000 toegekend. RECHTZAKEN Pas geboren baby verdronken in emmer Hot gerechtshof te Amsterdam heeft gistermorgen do 32-jarigu Amsterdamse kleermaker J. Hansc en diens 28-jarige buurvrouw, mevr. H, W. Belksma- Drullraan, wogen het medcplegen van doedslag op een pasgeboren baby. ver oordeeld tot respectievelijk acht en zes jaar gevangenisstraf mot aftrek van de preventieve hechtenis tot heden. In eerste instantie was het 2-tal tot zes en vier jaar veroordeeld en de pro cureur-generaal had zeven cn vijf jaar tegen hen geëist. In het gezin van de kleermaker zijn vrouw was de moeder van de baby was het kind niet wolkom. Toen de geboorte aanstaande was had de khermakor, op verzoek van zijn echtgenote, geen dokter, toch de buur vrouw, dio als vroedvrouw zou optre den. ontboden. Toen hot kind geboren was hadden do kleermaker cn diens buurvrouw het in een zijkamertje go- Jjrnoht en het daar in oen emmer mot water vordronkon. Ter zitting van hot hof. voortieri dogen goledou, word niet duidelijk wio 't kindje !n do emmor had laten glijden. Do voroordooldon gaven olkaar weder kerig do schuld. Tandtcchniker sloeg met loden pijp Voor de Rottordamso rechtbank had zich Donderdag te vorantwoorden do' 20-jarigo tandtcchniker J. Raaymakcr uit Bergen op Zoom', die op 0 Juli jl. in do Hoofdstoog to Rotterdam do hcor J. van Bonsbank uit Voorburg, boek houder van dc Coöp. Vooofzotvereni ging met oen loden pijp oen slag op hot hoofd had gegeven. Dhr. B. had con actotns mot f 37.000 bij zioh. Ann zijn dikke dchedcl had hij het to dan- kon dot M] good bndollgo govolgon van do klap had gehad. R. ontkende echter voor de recht bank dat het hem om de ta« te doen was geweest en hi] de bedoeling had gehad om te «telen. Volgens hem bed den anderen hem opgedragen de elag toe te brengen en hield een en ander verhand met een smokkelafialre. De officier van justitio was van oordeel dat R. zijn werkelijke bedoe lingen maskeerde en dat hij inderdatd de boekhouder wilde beroven. Hij eis te een gevangenisstraf van 3 jaar. De verdediger van 11. achtte opzet tot be roving niet bewezen en oordeelde dat er eltohtö sprake was van poging tot mishandeling. Uitsprask 16 üot. aai. PREDIKBEURTEN Zondag 5 October Ned. Herv. Kerk Zierlkzee: Grote kerk: 10 uur Ds v. Vliet, 7 uur Ds v. Roon, Ds v. Royen en hulppred. Bakker (gezinssamen komst, koorzang); Verenigingsge bouw: 10 uur Ds v. Royen. Kerk werve: 2.30 uur Ds v. d. Grift. Se- rooskerke: 10 uur Ds v. d. Grift. Burgh; 10 uur Ds Swaak. Haamstede: 10 uur Ds v. Roon, 6.30 uur Ds v. Vliet. Reuesse: 7 uur Ds Huizing. Noordwelle: 10 uur Ds v. Liere. Ei kerzee: 10 uur Ds Nauta. Brouwers haven: 10 uur Dr Sperna Weiland. Zonnemallre: 10 uur Ds v. Wijck. Noordgouwe: 10 uur Ds Barendrecht. Drelschor: 10 u Ds Huizing. Ouwer- kerk: 10 uur vicaris Kuin. Nieuwer- kerk: 10 en 6 uur Ds Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur Ds Radstake. Sirjansland: 10 uur Ds Boer. Brul- nlsse: 10 uur Ds v. d. Brink, 3 uur idem (voorber. H.A.). St. Fhlllpsland: 9.30 en 2.30 uur Ds de Lint. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur Ds Tlemersma. Haamstede: 10 en 5 uur Ds Meijer (voorber. HA,). Scharcndfjke: 10 en 2.30 uur Ds H. v. d. Berg uit Sas- senheim. Brouwershaven: 11.15 cn 3.15 uur Ds W. Fokkens uit Wlssen- kerke. Zonnemairc: 10 uur leesdienst, 2.30 uur Ds Bremmer. Nlcuwerkcrk: 10 en 6 uur cand. P. Joziasse uit Se- rooskerke (W.). Oosterland: 10 uur leesdienst, 2.30 uur Ds Tiemersma. Brulnlsse: 10 en 5 uur Ds Bremmer. Anna-Jacobapolder: 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven uit Wage- ningen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur Ds F. Kouwenhoven uit Hattem. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur Ds. v. d. Kils (H.A. en nabetr.). Kerkwerve: 3 uur Ds v. d. Klis (nabetr. H.A.). Haam stede: 10 uur godsdienstoefening, 6 uur leesdienst. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2,30 en 6 uur leesdienst. Brulnlsse: 10 en 5 uur Ds Mallan. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oud-Gercf. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Brulnlsse: 9.30 en 2.30 uur leesdienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur Ds van Leeuwen. Leger des Hells Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst 3.30 uur openluchtsamenikomst Ach terweg, 7.30 uur verlossingssamen komst, alle o.l.v. le It. J. Gelder- man en 2e It. H. AncLré. MARKTBERICHTEN Pluimvee en eieren BARNEVELD, 2 October. Op de pluim veemarkt: handel redelijk, aan voer ca. 27.000 stuks. Prijzen: oude witte kippen f 1,60-1,65, oude zware kippen f 1,70-1,80, N.H. blauwe kui kens f 2,50-2,65, jonge hanen f 2-2,40, alles per kg; overige per stuk: oude hanen f 3-4,50, oude eenden f 0,80- 1,40, tamme konijnen f 3-7, tamme jonge duiven f 0,55-0,70. Als gevolg van de openstelling van de jacht was er nl heel wat wild aan gevoerd. Prijzen: hazen f 4-6,50, pa trijzen oude f 1, jonge f 2,50, fazant hanen f 3,50, wilde duiven f 0,50-0,60, alles per stuk. Op de eiermarkt: redelijke handel, aanvoer ca. 1.000.000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 19,90-20,25, algemene prijs f 20, henneneieren f 14-18, al gemene prijs f 15,75, Op de eierveiling Barneveld-Ede: handel redelijk, aanvoer ca. 620.000 stuks. Prijzen: kippeneieren 61-64 gr. f 19,91-20,30, henneneieren 47-55 gr. f 14,60-18,19, alles per 100 stuks. SPORT H.L.O. Het H.L.O.-diploma 4e graad werd behaald door de heer G. Grolleman te Zierikzee. VOETBAL K.N.V.B. Zonnemairc II uit dc competitie Daar het 2o elftal van Zonnemairc eloh uit do compotitio heeft terugge trokken, gaat do voor Zondag n.e. vastgestelde 2o klasse wedstrijd SVO WK I-Zonnemalro U niet door. BRANDSCHOUWING Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat de di rectie van de brandweer, van 6 tot 11 October a.s. een algemene brand- schouwlng in de woningen der in gezetenen zal houden. Zierikzee, 4 October 1952. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHUURBEQUE BOE1JE, burgemeester. GROLLEMAN, secretaris. RADIO-PROGRAMMA Zondag 5 October HILVERSUM I. (402 m). 8.00 nieuws. 8.10 gram. 8.30 morgen gebed. 9.15 kerkmuziek. 9.30 nieuws. 9.40 gram. 9.55 Plechtige Hoogmis. 11.30 gram. 11.40 kamerorkest en so list. 12.15 Apologie. 12.35 gram. 12.55 zonnewijzer. 1.00 nieuws. 1.10 amu sementsmuziek. 1.40 boekbespreking, 1.55 gram. 2.00 voor de jeugd. 2.30 Maastrichts stedelijk orkest. 3.10 Eeuwfeest kerkelijke Hiërarchie. 3.40 kamerkoo-r 4.10 Thuisfront over al. 4.15 sport. 4.30 Vespers. 5.00 Chr. Geref. kerkdienst. 6.30 mannenkoor. 6.50 gram. 7.00 gemeentezangavond. 7.30 „Gelooft U dat?", causerie. 7.45 nieuws. 8.00 gram. 8.26 De gewone man. 8.30 gevarieerd programma. 10.35 actualiteiten. 10.46 avondgebed en kalender. 11.00 nieuws. 11.15-12.00 Residentie-orkest en solist. HILVERSUM II. (298 m). 8.00 nieuws. 8.13 gram. 8.30 voor het platteland. 8.40 orgel, harp, viool en zang. 8.58 sportmededelingen en post- duivenberichten. 9.00 gram. 9.45 „Geestelijk leven". 10.00 „Geef het door", causerie. 10.05 voor de Jeugd. 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. 12.00 postduivenberichten en amusements muziek. 12.30 „Even afrekenen, he ren". 12.40 lichte muziek. 1.00 nieuws en weerberichten. 1.05 mededelingen of gram. 1.10 orkestconcert. 1.55 „Ivan IV", opera 3.10 boekbespre king). 4.30 sportrevue. 5.00 „Gesprek ken met luisteraars", causerie. 6.20 „Van het kerkelijk erf", causerie. 5.30 voor de jeugd. 5.50 sportjournaal. 6.15 nieuws en sportuitslagen. 6.30 piano spel. 6.45 volkszang en woordenspel. 7.30 radiolympus. 8.00 nieuws. 8.05 gram. 8.30 „Ontmoetingen met Chris topher Blaze", hoorspel. 9.10 amuse mentsmuziek. 10.10 voordracht 10.30 kamermuziek. 11.00 nieuws. 11.15 re portages of gram. 11.25-12.00 gram. Burgh Il^Zonnemaire I De Burgh-rcserves ontvangen n.a. Zondag in de navolgende opstelling Zonnemaire I: J. L. Kloet d,; H. Bouwman en C. Menhcoro a.; C. van Nieuwenhuijze, J. R. Boot en W; Bouwd man m.; M. D. ^ijkman, T. J. Stoel, C. W. v, Zuijcn, W. P. Kloet en R. J. Boot v. Nu vooral de voorhoede een he la ngrijke jvcreterking heeft ondergaan, mag verwacht worden, dat de groe nen aanmerkelijk beter voor do dag zullen komen dan tegen Ren esse. Bij hard werken is er misschien een puntje op Burghsluis te houden. VOETBAL Het voorlopige Nederlandse elftal samengesteld Het voorlopige Nederlandse elftal dat a.s. Woensdag te Rotterdam tegen de Engelse profclub Wolverhampton Wanderers zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Kraak (Stormvogels) d.; Tebak (Eindhoven) en Terlouw (Sparta) a.; Wiertz (D.W.S.), Hendriks (Vitesse) en Biesbrouck (R.C.H.) m.; v. d. Kuil (V.S.V.), Lugthart (Be Quick), van Roessel (Willem II), Bennaars (D.O.S. K.O.) en Lenstra (Heerenveen). De reserves zijn nog niet aangewezen. DAMMEN Do damvereniging „Denk en zet" te Haamslede-Burgh zal op Maandag a.s. in het Ger. Jeugdgebouw een pro paganda-avond houden, om de dam club wat nieuw loven in te blazen. De heer F. Brandenburg te Burgh zal dan een simultaanseance geven met het dool het ledental der vereniging op te voe ren. Alle damliefhebbers worden daar om uitgenodigd de strijd tegen do heer Brandenburg oan te binden, en zich ook op te geven als lid van de ver eniging, waar men op geposte wijze de lango winteravonden nuttig kan door brengen. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 25 Sopt. Jon, z. van Leen- dert A. Boot cn Cornelia M. Bolle; 27 Nicsjc Adriana Maatje, d. van Adrioan Stcutjcsdijk cn Cotharina Hogo; 27 Johannes Adrinan, z. vnn Jaoobus Fluijt en Helena Kloot; 28. Lccndcrt Christiana, z. van Christnnn L Sohoul» cn Martina M. van don Ouden; I Oct Bomhard Johannes Wilhelm, z. van Paul Wiobols cn Trijntje Hollcmnn; 1 Johannes Gijsbcrtus, z. van Pictcr de Bijl cn Ncoltjo do Groaij; 1. Antonius Johannes, z. van Antonius J do Bruijn 'cn Jacoba J. Soman; 2. Jacomina Adriana, d. van Jaoobus J Krijgor en Adriana P. Nuijcns. Gehuwd: 2 Oct. Bartel M. van Stricn, 21 j, cu Elisabeth van den Berg. 20 j. Overleden: 20 Sept. Willem Marinus Mol, 43 j.. echtgenoot van Kommertje do Vin (woneode te Oostorlaod).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 3