Burgemeester W. Baas aam afscheid vaa de gemeeate Kerkwerve Wie komt in het Witte Huis? De laatsten Do verkiezingsstrijd in de Ver. Sta» ten van Noord-Amerika is begin September in volle hevigheid ont brand en van nu at aan tot in No vember! Wanneer de lrtenmannpn vergaderen om de president te kie zen, zal hij met grote felheid wor den voortgezet. Stevenson trekt de boer op per trein voor een traject van 13.000 km, die hem tot in de Westelijke staten van het continent zal brengen, maar Eisenhower neemt het vliegtuig, dat hem van spreek gestoelte naar spreekgestolte „dropt". Een groot deel van zijn redevoerin gen houdt de ex-generaal in het De mocratische Zuiden. Eisenhower, voor wie in het begin de overwinning voor het grijpen acheen te zijn, geraakt langzamer hand in een moeilijker positie. Veel sterker dan ln het Democratische kamp wreekt zich het feit, dat de candidaat voor bet presidentschap niet tevens de leider der partij Is. Sinds Juli hebben de partijbonzen de grootst mogelijke druk op Eisen hower uitgeoefend om de generaal voor hun karretje te spannen en Eisenhower heeft zich daaraan niet kunnen onttrekken, met al de ge volgen van dien. Gedwongen tot een koers die rechtser is dan hij zelf wel zou willen, heeft hij zijn liberale aanhangers van hem vervreemd, zonder het isolationistische kamp te kunnen bevredigen. Op het terrein van de buitenlandse politiek, waar juist zijn sterkste troe ven lagen, heeft de generaal geen ge lukkige hand gehad. Medegesleept in het vaarwater van Foster Dulles, de officiële partij expert, heeft de gene raal zich laten verleiden om op te treden als kampioen voor een poli tiek tegen de Russen. Truman, die Stevenson steunt, heeft weinig moeite gehad de onhoudbaarheid van Dul les' program aan te tonen. Dit alles heeft onder de vrienden van de ge neraal onrust gewekt en steeds weer houden ze Elsenhower voor terug te keren op de vroeger gevolgde weg en weer zichzelf te zijn, wat de Ame rikanen Juist graag willen. De aanhangers van de generaal ge loven niet eens aan een overwinning bij de stembus, wanneer hij zijn koers niet wijzigt. Het komt niet zozeer arn op de stemmen van de Republikei nen, maar op die van de vijftien mil- lloen neutrale" kiezers. Nog altijd heeft de generaal de mogelijkheid deze stemmen en daarmede het pre sidentschap te winnen, zij het ook dat hij daardoor de vijandschap van verschillende Republikeinse senato ren op de hals moet halen. Op een zuivere meerderheid der Republikei nen in het Congres, zal de generaal toch nog in geen jaren kunnen reke nen. Of Eisenhower de goede raad ten nutte zal maken, moet reeds spoedig blijken, wil hij zijn koersen zien stijgen. De laatste Ambonezen hebben gis termorgen Schouwen-Duiveland ver laten. Daar hun vertrek uit deze streek helaas nog geen terugkeer in houdt naar een hun vertrouwde om geving onder de tropenzon, daar kun nen we gerust opmerken, dat het de Schouwen-Duivelandse bevolking vooral bet deel dat min of meer re gelmatig met de Ambonezen in con tact kwam spijt, dat zij zijn ver trokken. Het was toch wel merk waardig, hoe ongemerkt eigenlijk de Ambonezen samensmolten met de bevolking, er als het ware in opgin gen en zich hier op hun gemak ge voelden. De rust en beslotenheid van het landschap en de ongedwongen heid van de bevolking hadden op de Ambonezen een vertrouwenwekken de invloed en de spijt om hun ver trek is dan ook wederzijds. De Ambonezen hadden hier graag willen blijven, maar de kampen zul len weer worden ingenomen door D.U.W.-arbeiders. Er is hier dus wel sprake van een force majeur, al wil het ons voorkomen, dat een verstan dig beleid inzake het Ambonezen- vraagstuk steeds meer zal moeten in houden, dat de mensen zoveel mo gelijk op de aanvankelijk ingenomen plaatsen blijven. Vertrekken bete kent voor hen feitelijk een evacuatie in een evacuatie en met de winter op handen is dat verre van aangenaam. We geloven echter, dat op dit punt de belangen wel tegen elkaar zullen zijn afgewogen. Daarom moeten we de Ambonezen wel laten gaan, in de hoop, dat zij elders evenzeer een prettig contact met de omgevng en de bevolking zullen kunnen tot stand brengen. De laatste Ambonezen hebben ons eiland verlaten. Het is een merk waardige episode geweest in de ei- landelijke historie, die aantoonde, dat de golven der historische ont wikkeling in sterke en zwakke uit lopers op de verste stranden zijn waar te nemen. Zo klein is onze we reld wel geworden. Vertellen mensen hun kinderen na vijftig jaar over Ambonese kam pongs in de vlakke Schouwse velden, ze zouden het niet willen geloven, tenzij sterker tot de verbeelding sprekende migraties zouden hebben plaats gevonden. Helemaal zeker is men daar immers ln deze wereld nimmer van. Stevenson over corruptieve Amerik. ambtenaren Voor de eerste maal heeft Steven son, de Democratische presidents can dl daat, in een belangrijke ver kiezingsrede gesproken over corrup tie. Hij verklaarde, in een rede op het stadhuis van Los Angeles, dat „goede regering eindigt als leiders van groe pen met speciale belangen de toon aangeven". Stevenson noemde „het geloof, dat Democraten verkwistend en Repu blikeinen zuinig zijn, een deel van een valse folklore". Gen enkele poli tieke partij heeft „het alleenrecht van deugdzaamheid of schetsmatig heid". Hij voegde er aan toe, dat hij, als gouverneur van de staat Illinois, over vele wetten van de wetgevende vergadering van die staat zijn veto had moeten uitspreken, omdat zij ln bet voordeel van „speciale belangen groepen" waren. Stevenson verklaarde, dat hij nooit verkeerde handelingen of morele slinksheid in overheidsdienst door de vingers had gezien en dat hij dit ook nooit zou doen. Volgens hem was bij de corruptie in de federale vergade ring slechts „een klein deel van de tienduizenden ambtenaren betrok ken". Stevenson drong aan op aanvaar ding van hogere ethische normen en „onthouding van het uitoefenen van zelfzuchtige pressie". „Men kan mis daad en corruptie niet opruimen, voor men bepaalde onderdelen van het Amerikaanse leven heeft gezui verd". DUITSLAND EN ISRAËL Ook Oost-Duitsland zal om schadevergoeding worden gevraagd Twee van elke drie Joden werden vermoord Moajt Sjarct, minister van Batten- landse Zaken van Israël, heeft Don derdag to Parijs verklaard, dat de Is raëlische regering thans, na hot tot standkomon van do sohadovorgoedinga- overeenkomst mot Weat-Duitsiand, bij de Ooat-Duitae regering stappen zal ondernemen om ook van Oost-Daita- land vergoeding te krijgen. Hij legdo vooral de nadrnk op hot morele aspect van de met do Bondsre publiek gesloten overeenkomst. „Een groot volk heeft spontaan de verpach ting aanvaard om bij te dragen tot het herstel van de misdaden, die onder een vorig regiem z^n begaan", aldus Sjaret, die mededeelde, dot twee op de drie Joden in Enropa en een op de drie in de gehele wereld door de nazi's zijn nitgeroeid. Israël overweegt op het ogenblik nooh het tot standbrengen van een bila terale handel noch het aanknopen van diplomatieke betrekkingen met WeSt- Duitsland. DULLES VERKLAART ZICH NADER Bevrijding van landen door Titoïsme Jchn Foster Dulles, Republikeins des kundige vcor buitenlandse politiek, heeft Dcnderdagavond verklaard, d,it ncoh hij noch generaal Eisenhower coit gedacht hebben aan een „Bevrij dingsoorlog" tegen de Ooateuropese landen. De Republikeinse Partij, aldus Dulles, staat een politiek voor. die gericht is cp het scheppen van oen serie of- scheidsbewegingen bij de landen, die thans in de Russisohe invloedssfeer liggen, in de geest van maarsoholk Titc in Joego-Slavië. De maatregelen, die hij becogt om tot dit doet te ge raken, noemde hij van oconomisohe aard Ook manoeuvres in Italië Oefening „Oude Maar" begonnen In hot bergachtige grensgebied van Noordoost-Italiö is Donderdag de oefe ning „Oude Muur" begonnen, een on derdeel van de serie NAVO-manoeu vres tussen de Oostzee en de Bospoons. Zeven Italiaanse divisies nomen aan dezo oefening deel onder bevel van generaal Frattini, bovelhebbor van de geallieerde Jondstrijdkraohten in Zuide lijk Enropa, Tien jjagen lang zullen soldaten van de „Folgore"-divisie in de rug van een uit Noordoostelijke richting opruk kende vijand" lnohtlandingen uitvoe ren. In het gebied van Venetië zullen ■amphibietroopen de „vijand" ln dé flank aantasten en alpenjagers zullen in de bergen de door de paseen trek kende „vijand" bestoken. De „Inval ler" zal tenslotte door een pantser- brigade worden tem ggedreven. De Italianen zullen worden onder steund door Italiaanse en Amerikaanse jagers en jachtbommenwerpers. Het Ocst-Dnitse persburcon ADN mankt bekend, dat een vertegenwoordi ger van do Rotterdamse Import- c» Exportfirma „Centra-Fruit", contrao- ton op de najaarsbeurs te Loipzig heeft gesloten voor de leverantie van Ned^'landae groenten en fruit ter waar de van verscheidene milbcenon guldens naar de Scvjet-zóo© van Duitsland. Philantroop strooit met gaven Kapelle-Biezelinge zit onder de milde regen De weduwen worden bedacht De secretaris van de Jeugd Vrienden Associatie, afd. Holland, heeft van zijn Amsterdams-Amerikaanse vriend, die in Mei van dit jaar in de hoofdstad 76 gendeo bruidsparen met geschenken verraste, het verzoek ontvangen een andere greep een verrassing te berei den. Een pakket met een goeddeels zelf gekozen inbond ter waarde van f 50, zal op Zaterdagmiddag 4 October te half drie, cp het gemeentehuis vaD bet plaatsje Kapelle-Biezelinge cp Zuid Beveland door de burgemeester wor den overhandigd aan elk der daar ge vestigde weduwen boven 65 jaar. De onbekende weldoener schreef: „ter ere van de nagedachtenis van mijn lieve moeder, die mij steeds heeft voorgehouden onder alle omstandig heden een eenvoudig mens te blijven, heb ik het plan hiertoe opgevat". Kapelle-Biezelinge is de geboorte plaats van de moeder van de schenker. Aan de voorbereiding van de uitvoe ring van dit plan hebben con amore meegewerkt de burgemeester, H. G van Suylekom. de gemeente-secretaris, S. J. van Dljke en het hoofd van dc Hervormd Christelijke sohool, B. J. R. Walrecht. Directeur van Sociale Zaken bleef in gebreke Ongevraagd ontslag het gevolg De raad van de gemeente Winscho ten heeft zender hoofdelijke stemming besloten ongevraagd ontslag te verlenen aan de heer H. Oclders, als directeur van de Gemeentelijke Dienst vcor So ciale Zaken. In de tceliohting op het vocntel deelden B. en W. ender andore mede. te moeten voorstellen de uitspraak van de strafrechter niet af te wachten en nu reeds een beslissing te nomen. Do betrokkene heeft erkend zich aan verduistering te hebben sohuld'g gemaakt. Voorts is gebleken, dat hij als direoteur in gebreke 's gebleven zijn taak naar beheren te vervullen op administrat'ef gebied, getuige het feit, dat in zijn bureau brieven aan hem als directeur gericht, neg ongeopend en, van maanden terug daterend werden aangetroffen, door welke omstandigheid de afdoening van zaken bij zijn dienst werd vertraagd en gesohaad. Misplaatste grap te Haarlem Jongens zetten overval in elkaar In de Grote Houtstraat te Haarlem is Donderdagavond laat grote conster natie ontstaan, toen een auto, die met grote snelheid door de. straat reed, plotseling stopte voor een modezaak. Een tweetal jongelieden stormde uit de wagen en sleurde een jongeman, die op het trottoic stond, in hun war gen. Het slaohtoffer verzette zioh he vig, maar moest voor de o.vermaoht zwichten. De hevig gesohrokken toe schouwers alarmeerden de politie, die een achtervolging inzette met een over valwagen. Later op de avond werd do auto achterhaald. Daarbij bleek, dat men met „een grap" te doen had. Eon drietal jongens had do aato van de vader van een hunner geleend. Een der knapen heeft als „slaohtoffer" gefun geerd. Het hele geval was op tonw gezet om een opstootje in de Groto Houtstraat te verwekken. De politie heeft de jongens een verhoor afgeno men, zij znllon de gevolgen nog on dervinden. Politie arresteerde een oplichter-fantast Op aanwijzingen vpn een ingezetene, die reeds eerder het slaohtoffer van do zwendelpraktijken van de betrokkene was geworden, heeft de Leerdamse po litie zekere B. uit Halm (Fr.), oud 43 jaar, kunnen arresteren. Het is gebleken dat hiermee do hond is gelegd op een oplichter-fantast, die het niet alleen in ons land tot een waslijst veroordelingen heeft gebracht, maar ook in het buitenland meermalon in contact is geweest met de politio. B. D. noemde zich do laatste tijd journalist of litterator. Onder deze dekmantel probeerde hij alom in dea lande lezingen te organiseren. In Zalt- bommel slaagde hij, maar versoheen op de avond van de lozing in „kennelijke staat" voor zijn auditorium en sloeg daarbij zulke wartel uit, dat men hem het woord ontnam en de lezingenreeks annuleerde. D. wordt nog gozooht door de poli tie van Wieringen, Sohogon, Bergen en Heezo wegens opliohtorij of flessen trekkerij. Het betreft voornamelijk on betaalde hótclrekeningcn. De politio ontdekte, dat D. ©en sc- rio vonnissen achter do rug heeft, dlo hem roim vijf jaar uit de oiroulntie hield en dat hij bovendien van 194Ó tot medio 1952 behondons enkele korte tussenpozen vrijwel doorlopend in voor lopige heohtenis heeft gezeten. Volgens zijn zeggen legt hij de laat ste hand aan hot manuscript voor een boek, getitoldi „De vrijheid en ik". Voorlopig is hij evenwol ter besohik- king van de offioier van justitie ge steld. NA EEN AMBTSPERIODE VAN VIJFTIEN JAAR RADIO-PROGRAMMA Woorden en geschenken getuigden van grote waardering (Van onze redacteur) Burgemeester W. Baas heeft afscheid genomen van Kerkwerve, de ge- meen te die hjj vijftien jaren als burgemeester heeft gediend. Dit af scheid. dst Vrijdagmorgen op een voor het Laatst door burgemeester Baas gepresideerde vergadering van de Raad plaats vond, toonde on dubbelzinnig hoe Kerkwerve en burgemeester Baas aan elkaar zijn ver groeid ln de loop der jaren, waarin vreugde en droefheid elkaar afwis selden. De scheidende burgemeester richtte zioh in een toespraak tot de raad. waarbij bij uitdrukking gaf aan de vele gemengde gevoelens, die hem op dat cgenblik bevangen. Immers roei is er gepasseerd in de ambtsperiode, inzon derheid tijdens de oorlogsjaren, die de bevolking dwong te vluchten van huis sn haard. Spri herinnerde ook aan de aanvankelijke aanslag cp de zelfstan digheid van Kerkwerve, waarever even wel weer een ander licht Ie komen ?e vollen, dcor de benoeming van een nieuwe burgemeester vcor deze plont6 Spr. wilde niet alle feiten releveren, maar hij wenste tot uitdrukking te brengen, dat Gcd veel dankensstof gaf in de afgelopen vijftien jaar. Wethou ders en cud-wethouders dankte hij voo/ de prettige samenwerking. Het kwam slechts tweemaal vcor dat in een colle gevergadering moest worden gestemd, wel een bewijs van de grete eensge zindheid, die er heerste. Als raadslid, die ook bij de installa tie aanzat, i6 neg slechts gebleven dc heer M. M. Hanse. Gelukkig echter zijn ook de oud-leden nog allen in leven. Spr. herinnerde aan het ocntact. dat hij met do Kerkworvenaren had te Woudenberg tijdens de evacuatieperiodo en merkte cp, dat het hem toen heel moeilijk viel tot zijn gomeentenareu het Rode Kruis-Kerstpakketjes voor Korea-vrijwilligers Kerstboodschap van de Rode Kruis-voorzitter Op de intendance van het Neder landse Rode Kruis *n Den Haag wordt thans energiek gewerkt aan het klaar maken van Kerstpakketjes vcor het Nederlandse detachement bij de troepen van de Verenigde Naties cp Korea. Van verschillende zijden heeft het Rede Kruis inlichtingen in gewonnen, opdat de inhoud zoveel mogelijk be antwoord aan de verlangens van d<5 militairen en matrozen, die mot Kerst mis in de barre winter en ver van huii zullen zqn. De inhoud van de 1420 pakjes, die. deze maand verscheept zullen worden, bestaat nit een mapje luchtpastpapier. een blik kaas, een blik roggebrood, een blik chocolade, een zak zuurtjes, een sigaretten-aansteker met extrft vuursteentjes, een ballpoint mot re- fcervestift, twee zakdoeken en twee lang br&ndonde Kerstkaarsen. Deze inhoud gaat vergezeld van de volgende Kerstboodschap, die getekend is dcor de voorzitter van het hoofd- brstuttr' ir. F. C. C. baren van Tnyl van Zuylen: „Het Nederlandse Rcode Kruis moge U, evenals het vorig jaar, uit naam van de velen, wier gedachten in de Kerstdagen naar U uitgaan een Kerst pakket deen toekomen. Wij hopen van harte dat, hce ook do omstandigheden mogen wezen onder welke U dit pak ket zal bereiken. Kerstmis tcoh nietf zonder Kerstzegen voor U moge zijn. Het Kerstfeest heeft ons altijd iets te zeggen. Hot spreekt van licht, waar alles duisternis is en hot spreekt van Gods liefde in een wereld die vol liei- dclcoshoid is. Moge God U nabij zijn en storken, ook in het jaar dat voor U ligt». Tentoonstelling „Het wonder van de melk" gaat het land door ,VMelk Is goed voor elk", is een ouderwetse, dooh nog springlevende slagzin, die reeds op de drinkbekers oma stond Maar, hoe gek het ook mag klinken, wat melk eigenlijk is, kunnen honderdduizenden stedelingen en kinderen nauwelijks minder vaag om schrijven, dan met: „iets van de koe" Er zijn zelfs kinderen, d:e stellig me nen, dat melk nit de fabriek komt en het maar „vies" vinden, dat ten plattelonde „melk van een koe" ge dronken wordt Dat dergelijke begrippen mede tot een verwrongen beeld van do samsn- loving bij kinderen kunnen bijdragen, wordt in onderwijskringen terdego be seft De nrbanisoring van ons land brengt pen groot deel van onzo jeugd bniten do greep van het platteland, buiten de bekoring van hot booronbo- drijf En ook de groto rol, die de land bouw in het bestaan van ieder mens vis tafel en maag spoelt, gaat qua bete kenis in het stadsleven gooddeols teloor Om de jougd een beeld te geven van de landbouw, en wel speciaal van de veotoelt, wordt thans een reizonde tentoonstelling „Het wonder van de molk" voorboroid Deze gaat uit van de Stichting Onderwijsinstellingen Op 17 September wordt deze expositie te Den Haag offiolcel geopend. wcord te richten. De scheldende bur gemeester dankte het personeel en al len, die met hem samenwerkten. „De ingezetenen", aldus de burgemeester, „hebben zioh aan mij gegeven" en hij hoopte, dat Gods zegen op Kerk werve by den vcortduur zal mogen rusten. Grote mate van eensgezindheid De lcoo-burgemeester. de heer J. der Weduwen, wcca er op, hoe bur gemeester Baas de gave had zich be mind te maken. Vcor velen was hij een vraagbaak, vooral na de evacuaties Namens de raad bracht hij de burge meester hartelijk dank voor de samen» werking. Als stoffelijk blijk van waar dering bood hij een ontwerp aan van een wandbord, waarin het wapen der gemeente. T.z.t. zal het berd aan de burgemeesto-.-wc rden overhandigd. De tweede wethouder, de heer D. v. d. Wekken, liet zioh eveneens in prijzende woorden uit over de betrek kingen binnen het ooilego van B. en W. en in do raad. Allo moeilijkheden kenden steeds in der minne worden opgelost, aldus deze spr., die ge® vclgd werd door hot raadslid do heer M. den Beer die dankte namens de afdeling van hot Greene Kruis, dat steeds cp do steun van buxgomeesto» Baas kon rekenen. Namens de Oranjevereniging on het Comité Ouden van Dagen zegde de heer K. A. van Lang&raad een glas-in-lood- medaillon toe, waarin het wapen van Kerkwerve. Het hoofd der sohool, de heer P. Pente, bracht tot uitdrukking, dat het onderwqs burgemeester Baas steeds ter harte ging. Hij prees zqn objeotiviteit en bood eon (door dis- triotsopzichtor de Jong artistiek ver zorgd) foto-albnm aan, vol foto's, die betrekking hebben op de ambtsperiode te Kerkwerve van de scheidende bur gemeester. Zynerzijds sohonk de heer do Jonge een album van dezelfde Si- monstelling aan do raad. De heer J. Beinhond voerdo het woord namens het secretarie-personeel. Hq was onder de indruk gekomen van de grote zelfstandigheid van en het grote vertronwen, dat de burgemeester steeds in zqn personeel stelde. In zijn dankwoord betrok hy tevens mevrouw Baas, die zorgde voor een prettige sfeer. Namens de Vereniging van Bur gemeesters en Secretarissen op Sohon- wen-Dniveland sprak burgemeester S. Gast van Bronwershaven, die speciaal de humoristische karnktortrek van zyn collega noemde eu herinnerde aan de prettige vergaderingen, ook van de vriendenkring. Trip naar Walcheren? In antwoord hierop deed burgemees- tor Baas de suggestie, dat volgend jaar de leden een trip naar Waloheren om dornemen. Burgemeester Gast beloofde de zaak aanhangig te zullen maken. Adjudant Kouwon van de Rykspolitie dankte voor de hartelijke belangstelling van de burgemeester voor de politie en de heohte samenwerking met de postoommandant, De heer F. P. van Wcalenbruggo, hoofd der Bqzondoro sohool te Moriaanshoofd, memoreerde dat vaak do degens tassen burgemees-i ter Baas en hem gekruist werden, met als inzet de verbetering Van hot on derwijs. Iets goeds is nit deze strijd gegroeid, aldus deze spr. Do comman dant de vrijwillige brandweer, do heer C. van Burg, dankte voor de dant van de vrijwillige brandweer, de aan de brandweer. De Diatriotsooniman- steun, die de burgemeester steeds gaf de luitenant-kolonel W. K. de Feyter, dankte voor de stenn, die de burge meester gaf aan do militaire reserve-: dier sten. Op vaak zoor geestige wijze dankto do scheidende bnrgomeester iedor der sprekers mot een apart woord, dat uit het hart gewold, deugd deed en de overtuiging bevestigde, dat Kerkwerve een magistraat hooft verloren, die veel voor do gemeente heeft gedaan en hair inwoners liefhad. Mogen de goede wen sen, hom moegegeven voor de toekomst in zijn nieuwe standplaats St. Laurens, alle in vervulling gaan. HOOG WATER TE ZIERIKZEE 13. 10.20 vjn. 23.05 non. 14. 11.53 vm. nm. 15. 0.32 v.m. 13.03 na 10. 1.30 v.m. 13.57 na 17. 2.25 va 14.39 tim. 18. 8.00 va 16.14 n.m. 10. 8.38 vjxi. 15.44 n.m. Laag water: 6% uur later. Doodtij: 13 en 28 September. Spring tij: 21 September. Zondag 14 September HILVERSUM L (402 ra). 8.00 nieuws en postduivenber. 8.18 gram. 8.35 voor het platteland. 8.45 orgelspel. 9.02 sportmededelingen en postduivenber. 9.05 gram. 9.45 Gees telijk leven. 10.00 klassieke muziek. 10.30 Met en onder omslag. 11.00 Pro menade-orkest (intermezzi: voordr.). 12.00 eventueel postduivenber., hier na: amusementsmuziek. 12.30 Even afrekenen, heren I 12.40 orgelspel. 1.00 nieuws en weerber. 1.05 mededelin gen en gram. 1.25 amusementsmuziek I.55 boekbespreking. 2.15 omroepor kest en solist 3.25 filmpraatje. 3.40 gram. 4.00 Zuid-Amerikaanse- en Spaanse muziek. 4.30 sportrevue. 5.00 fanfare-orkest. 5.30 kerkkoor. 5.35 voor de jeugd. 5.50 sport journaal. 0.15 nieuws en sportuitslagen, 6.30 Ned. Herv. kerkdienst. 7.00 klnder- dienst. 7.35 radio-catechisatie. 8.00 nieuws. 8.05 gevarieerde muziek. 9.05 mededelingen. 9.10 accordeonorkest 10.10 „Ontmoetingen met Christopher Blaze", hoorspel. 10.45 gram. 11.00 nieuws. 11.15 reportages of gram. II.25-12.00 viool en plano. HILVERSUM'II. (298 m). 8.00 nieuws. 8.15 gram. 8125 Hoog mis. 9.30 nieuws en waterstanden. 9.45 gram. 10.00 Geref. kerkdienst. 11.30 gewijde muziek. 11.45 gram. 12.00 geestelijke liederen. 12.15 Apo logie. 12.35 gram. 12.40 lichte muziek. 12.55 zonnewijzer. 1,00 nieuws. 1.10 lunchconcert. 1.40 boekbespreking. I.55 gram. 2.00 voor de jeugd. 2.30 clavechord-recital. 2.55 „Verbonden in Hef en leed". 3.10 gram. 3.25 ka merorkest en solist. 4.10 Thuisfront overal. 4.15 sport. 4.30 Vespers. 5.00 Vesper. 6.00 zangdienst. 6.45 pasto rale rubriek. 7.00 kerkmuziek. 7.30 „Twee koningen van oud-Israël, Saul en Jerobeam I", causerie. 7.45 nieuws en weerpraatje. 8.00 gram. 8.25 De gewone man. 8.30 gevarieerd programma. 10.30 actualiteiten. 10.45 avondgebed en kalender. 11.00 nieuws II.15-12.00 gram. Maandag 15 September HILVERSUM I. (402 m). 7.00 nieuws. 7.18 gram. 8.00 nieuws. 8.18 gram. 9.00 „Denk om de bocht". 9.15 gram. (9.35-9.40 waterstanden). 10.00 „Voor de oude dag". 10.05 mor genwijding. 10.20 voor de kleuters. 10.40 gram. 10.55 voor de zieken. 11.45 tenor en piano. 12.00 orgelspel. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 voor het platteland. 12.38 pianoduo. 1.00 nieuws I.15 voor de middenstand. 1.20 gram. 2.00 voor de vrouw. 2.15 gram. 2.50 idem. 3.00 gevarieerd programma. 4.00 gram. 5.00 voor de jeugd. 5.30 gram. 5.50 militaire reportage. 6.00 nieuws. 6.15 gram. 6.30 parlementair overzicht. 6.40 voor de jeugd. 7.45 re geringsuitzending: Landbouwrubriek 8.00 nieuws. 8.05 actualiteiten. 8.15 flitsen cultureel weekend N.V.V. 8.50 „De harp van ebbenhout". 9.15 gram. 9.30 programma over Herman Gor ter. 10.00 radio-philharmonisch or kest. 11.00 nieuws. 11.15 nieuws in Esperanto. 11.20 orgelspeL 11.45-12.00 gram. HILVERSUM H. (298 m). 7.00 nieuws. 7.15 gymn. 7.30 gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 nieuws. 8.10 sportuitslagen. 8.23 ge wijde muziek. 8.45 gram. 9.00 voor de zieken. 9.30 voor de huisvrouw. 9.35 gram. 10.00 orgelspel. 10.30 mor gendienst. 11.00 sopraan en piano. II.30 kamerorkest. 12.10 gram. 12.25 voor boer en tuinder. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 orgelconcert 12.59 klokgelui. 1.00 nieuws. 1.15 banjo- orkest. 1.45 gram. 2.00 schoolradio. 2.35 gram. 2.45 voor de vrouw. 3.15 gram. 3.30 fluit, viola da gamba en clavecimbel. 4.00 bijbellezing. 4;30 gram. 5.00 voor de kleuters. 5.15 te nor en plano. 5.35 gram. 5.45 rege ringsuitzending: „De accountant in Indonesië". 6.00 zigeunerkwintet. 6.15 sport 6.25 „Voor de mannen ln grijs, groen en blauw". 6.30 gram. 7.00 nieuws en weerpraatje. 7.10 gram. 7.15 „Volk en Staat", causerie. 7.30 gram. 7.40 radiokrant. 8.00 gram. 8.15 vocaal ensemble en solist. 8.45 „Ont moeting van kerk en stad", causerie. 9.00 harp-ensemble. 9.30 gram. 10.00 „In de Arabische wereld", causerie. 10.10 strijkorkest 10.45 avondover denking. 11.00 nieuws en SOS-ber. 11.15-12.00 gram. Donderdag in de middag hebben de Sowjct-Russischc militairen een Amerikaanse politiojeep toegestaan een halve kilometer in gebied van de Sowjct-zön© van dc autoweg gebruik te makon om de gcaliieerdo controlepost bq Dreilinden aan do rond van Wcst- Bcrlijn te bereiken. Des morgens had den zij do Britse en Amerikaanse mi litaire politie evenals de twee voor gaande dagen gedwongen een omweg van enkele kilometers door West-Ber- lqn te maken, Een Oost-Duitse luitenant der Volkspolitio en zovontion van zijn man schoppen zijn naar West-Bcrlijn uiti gowekon. In do eerste tien dagen ra a September zijn in totaal 122 Oost- Duitse volkspolitiomannon naar West- Duitsland gevlucht. Do Wcot-Bcrlljnse politie heeft meegedeeld dat de uit gewekenen klagen over te veel „mili taire oefenen" on hot steeds weer moe ten verwerken van oommunistische po litieke propaganda.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 2