THANSJfEER DE Dagbladreclame, de beste reclame! R. Appels Azn MEDIUM STRENGTH lltimalW 1 Dames Bedrijfskleding Woensdag 3 Sept. om half 2 GARAGE GLERUM^ Zeeuwse mosselen Vishandel W.K.SCHQT Brits-Amerikaans voorstel aan Perzië De Perzische regering echt het eohter onaanvaardbaar President Truman en Premier Churchill hebben Zaterdag gezamen lijk de Perzische premier Dr Mossa- deq een uit drie punten bestaande regeling van de Brits-Perzische olie crisis voorgesteld. Deze regeling voor ziet o.m. in een Amerikaanse gift van 10 millloen dollar aan Perzië. Vorder houdt zij o.a. in voorleg ging aan het Internationale Hof te Den Haag van de kwestie der schade vergoeding van de genationaliseerde eigendommen van de Brits-Perzische oliemaatschappij en benoeming van vertegenwoordigers van belde zijden die moeten onderhandelen over „re gelingen om de Perzische olie naar de wereldmarkt te laten vloeien". Als deze punten aanvaard zouden worden, zal do oliemaatschappij in Perzië opgeslagen olie ter waarde van 20-30 mlllioen dollar voor on middellijke verkoop vrij geven en zou Engeland de beperkingen op de uitvoer naar Perzië verzachten. Premier Mossadeq heeft echter in een verklaring, die via Radlo-Tehe- ran werd uitgezonden, medegedeeld, dat hij de voorstellen onaanvaard baar acht. Hij noemde het aanbod geen antwoord op Perzië's nota van 7 Augustus, waarin werd aangeboden de onderhandelingen te hervatten. De regering zou wel de beide Kamers bUeenroepen om een officieel ant woord vast te stellen, en wel de Na tionale vergadering op 10 September en de Senaat op 13 September a.s. Verwacht wordt dat onmiddellUk nieuwe besprekingen tussen Enge land cn Amerika zullen beginnen. Ernstig ongeluk bij autoraces Negen doden en verscheidene gewonden Tijdens de wedstrUden op de Grenz- landring te Wegberg (D.) voor For mule Il-wagens, zUn verscheidene personen gedood en gewond toen de A.F.M. van de Duitser Niedermayer uit de baan vloog en met grote snel heid op het publick inreed. VUf personen werden op slag ge dood en dertig gewond, van wie en kelen zeer zwaar. Vier overleden la ter aan hun verwondingen. Tot de slachtoffers behoorden drie school jongens uit Düsseldorf, die met hun onderwijzer de races bijwoonden. Niedermayer zelf werd licht ge wond. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Vroeger op de dag was tijdens de race voor 500 cc-wagens de Cooper van de Belg Swaelens eveneens van de baan geraakt en in het publiek te recht gekomen. Hierbij werden Swae lens en een toeschouwer gewond. Verstoorde feestvreugde Een verlaat Aneta-bericht meldt, dat, toen op de avond van 17 Aug. in de woning van de Lurah van de dessa Dalapajam in het district Ton- garah (Java), ter ere van de. Onaf hankelijkheidsdag feest werd ge vierd, plotseling een uit circa 60 man bestaande bende de woning binnen kwam en de aanwezigen sommeerde alles af te geven wat zU hadden. Ver volgens begaf de bende zich naar de verlaten woningen van de feestvier ders en plunderde daar. De schade loopt in de duizenden rupiahs. Intussen zijn reeds enige personen gearresteerd, die bij de rampokpartij betrokken waren. Slachtoffers van ont ploffingen Bij een ontploffing in een munitie opslagplaats van de Griekse vlootba- sis op het eiland Salamis, zijn acht Griekse zeelieden om het leven geko men en 33 gewond, van wie vijf ern stig. De ontploffing volgde op een be gin van brand in een dynamietvoor- raad. Een onderzoek wordt ingesteld. Een benzine-opslagplaats van het Franse leger te Phu Tho in de buurt van Saigon, is Zondagochtend in de lucht gevlogen. Vermoed wordt, dat de ontploffing is te wijten aan sabotage. Twee uur later werd in Saigon een tweede ontploffing ge hoord. Rondom het depót waren landmijnen gelegd ter beveiliging, hetgeen de blussingswerkzaamheden bemoeilijkte. Door rondvliegende splinters van do ontploffing ls een Frans soldaat gedood cn werden zeven Franse en Senegalese soldaten gewond. Volgens gewoonlijk botrouwbare officieuze bronnen is do brand ont staan door de ontploffing van een tijdbom van honderd kilo, naar men vermoed door Vietnamese koelies, die bij do Franse wapenopslagplaats werken, neergelegd. Heden overleed, z&ctu en kalm, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder TANNETJE VAN DE VELDE wed. van Anth. Duinhouwer in de ouderdom van 82 jaar en 4 maanden Brouwershaven: W. A. Duinhouwer M. Dulnhouwer- Meulmeester Rotterdam: K. van Beveren Brouwershaven: A. D. Dulnhouv/er A. W. Duinhouwer- Platschorre St. Duinhouwer J. Dulnhouwer-de Meij Hoge Zwaluwe: A. Heijl-Duinhouwer W. C. Ho ijl Vlissingen: L. M. Duinhouwer W. Duinhouwer-Pielaat Klein- en achter kleinkinderen Brouwershaven, 29 Aug. '52 Meebnal C 91 Attentie Wettig geoctrooieerd model Namaak beschermt in vele landen Voor S. 6 D. alléén bij Zlerlkzee - Telefoon 296 RECTIFICATIE In onze advertentie v. Zaterdag J.l. is een fout geslopen. De toegangsprijs voor 3de rang „Potasch en Perlemoer" is n.l. f 1,50 en niet f 2,00. N.V. „De Concertzaal" Ledenvergadering van de Onderafd. Veiling Z.H.E. te Haamstede op Donderdag 4 September, des avonds 7.30 uur in Hotel Bom Inleiding door de Dir. G. Hogeweg „Afzetmogelijkheden van het winterfruit". Namens bet Bestuur Voorz. H. v. Toledo Landbouwhuishoudschool „Prinses Juliana" ZIERIKZEE Hervatting der lessen Woensdag 3 September om 8.30 uur voor alle leerlingen der 2e klasse, plus alle leerlin gen der dagnaaicursussen. De nieuwe leerlingen ontvangen nog bericht. De Directrice, C. N. v. LIERE Afbraakverkoping te Zie- rikzee op het plein van het „Huis van Nassau" begint Laat Uw auto bij ons repareren en U zijt tevreden Beleefd aanbevelend, GARAGE GLERUM Tel. 226 - Zierikzee BIJ I GENOEGZAME DEELNAME per luxe touringcar op Woensdag 3 Sept. en Dinsdag 9 Sept. naar DE JAARBEURS TE UTRECHT Passagiers van buiten worden opgehaald en thuisgebracht Geef U spoedig op bij Tel. 226 ZIERIKZEE pKHHOHo Ze zijn er weer! De echte om te bakken en te stoven. Vers gekookt, panklaar, per 500 gram 75 ct. In 't zuur, per flacon van 240 gram 60 ct. Vers, zandvrij, p. emmer 150 ct. Geschoond, idem 200 ct. Voor buiten Zierikzee kunt U per vrachtrijder bestellingen opgeven. Prober ook eens onze ZURE HARING van de beste inleggerij in Zeeland Kabeljauw f 1,- per kg. Steeds verse vis, gerookte paling en gebakken vis. Aanbevelend, Telefoon 514 - Zierikzee Te koop: Drie wielige motorcarrier Janson, 550 kilogram draagvermogen. S. Zoeter, Krepelstraat C 184, Zierikzee. CENT. Gevraagd Een Draadsteker M. VERBOOM. Haamstede Door onoplettendheid bij hot spelen is Zaterdagmiddag de 4-jarige knaap S. Plokhaar to Rotterdam in do Dokhaven gevallen. Hoewel hij spoedig op hot droge word gebracht mocht do kunctmatig toogopasto niet twaer baton. De- verjaardag van Prinses Wilhelmina werd in intieme kring gevierd Grote belangstelling btf het Koninklijk paleis „Het Loo" Onder een grijze hemel was het de Koninklijke Standaard, die Zondag nog iets feestelijks gaf aan het grote witte paleis, waarin de vroegere Landsvrouwe, Prinses Wilhelmina, haar 72ste verjaardag vierde. In alle stilte, zonder enig officieel vertoon, slechts in de blijde aanwezigheid van het Koninklijk gezin, dat zich rond de jarige moeder en grootmoeder had geschaard. De dreigende regen was niet ln staat de velen te weerhouden, die reeds in de loop van de ochtend naar Hêt Loo trokken, hetzij om de feli- citatieregisters te tekenen, hetzij om geduldig te wachten in de hoop een glimp van de Koninklijke familie op te vangen. Hoewel niemand uitreed worden de wachtenden toch niet ge heel teleurgesteld, want achter de grote ramen van do vestibule doken nu en dan gestalten op der jeugdige prinsessen, die daar klaarblijkelijk haar vrolijk spel speelden. Uit de talrijke vlaggen, die van do huizen wapperden en hot oranje, dat algemeen gedragen werd, blijkt wel duidelijk hoezeer do eerste burge- resso van Apeldoorn een ruime plnata in do harten der bevolking inneemt. De verjaardag is overigens, der traditie getrouw, tot de zeer intieme kring van do Koninklijke familie be perkt gebleven, zodat do duizenden die in de loop van de dng hun schre den richtten naar het Koninklijk pa leis „Hot Loo", weinig spectaculairs konden meemaken. Het geduld van velen we»;d athto.v betoond toen t$££ia 4 uur de Prinses, vergezeld van de Koningin en de vier Prinsesjes, in een gesloten auto uitreed voor een rit door de uitgestrekte bossen van het Koninklijk domein. Het weer, dat het regenkarakter aanvankelijk nog had behouden, klaarde later op zo dat ook de zon deelgenote werd van de feestvreugde. Waarschijnlijk was dit wel de oorzaak dat het uitstapje meer dan twee uur duurde. Het was ongeveer kwart over 6 eer de Ko- niklijke familie in het paleis, waar voor nog steeds honderden stonden te wachten, terugkeerde. Drie Nederlanders in het buitenland verongelukt Een Nederlandse tourist, de 47-j. musicus G. M. M. van Houten uit Blaricum is Vrijdagavond laat in St. Michiels (bij Brugge) door een auto aangereden en gedood. Hij werd over een afstand van 40 meter meege sleurd. De bestuurder van de auto nam met zijn wagen do vlucht. Men heeft echter op de weg delen van een koplamp gevonden, dio mogelijk de woeste rijder kunnen identificeren. De "heer van Houten was, evenals hij dat andere jaren deed, er mot zijn familie en zijn gitaar op uit getrok ken. Hij had in do omgeving van Bruggo gekampeerd. Juist vóór het ongeluk waren zijn vrouw en zijn drie kinderen naar Nederland ver trokken. De 23-Jarigo Nedcrlandso vlie ger H. Hoogreef uit Haarlem is in hot ziekenhuis te Angelholm (Zwe den) ten gevolge van een auto-on geval overleden. Zijn metgezel, de eveneons 23-jarlge vlieger J, J. M. van Rijn uit Haarlem, kreeg snijwon- der- *,n pynn hersenschudding. Ook hij werd in het ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. De twee Nederlanders hadden hun vacantie in Zweden doorgebracht en waren nu met hun auto op de thuis reis. Hoogreef zat aan het stuur, toen de auto slipte en tegen een hek aan reed. Het ongeluk wordt toegeschre ven aan oververmoeidheid van de bestuurder. De beide Nederlanders hadden pas hun vliegbrevet gehaald en waren daarna met vacantie gegaan. P.T.T. HERZIENING DER TELEFOONTARIEVEN Naar het dagblad „Trouw" ver neemt overweegt de P.T.T. over te gaan tot een herziening van de tele foontarieven. Deze herziening zal vermoedelijk neerkomen op een ver hoging van de tarieven voor ge sprekken op korte afstand en een kleine verlaging van de tarieven voor gesprekken op langere afstand. Het zou niet in de bedoeling liggen de posttarieyen te veranderen. neemt in een Zweedse veestal, zoals onlangs in de buurt van Malmö in bedrijf ia gesteld, komt men tot do oonclusie, dat men hier in de loop tier jaren het ideaal dat iedere veeteler op het gebied van arbeidsbesparing, mestverwerking en melkproduotio koes tert, heeft bereikt. Het Hollandse 6prc«kwcord „Do ocst gaet voer de baet uit" heeft de eige naar van dit bedrijf in practijk go- bracht. De gehele stalvloer, niet alleen on der het vee maar ook do loeppaden cn mestgoten zijn belegd mot een aan- eongcslcten laag rubber; ook do wan den zijn hiermee tot manshoogte be kleed. Dit maakt het mogolijk do zin delijkheid tot hot uiterste op te voo- ren en te handhaven; in geval van be smettelijke ziekten is desinfeotio zocr gemakkelijk. Natuurlijk is deze rubhortocpassing in zijn allermodernste vorm kostbaar cn momentcol nog slechts op zeer ka pitaalkrachtige bedrijven mogelijk. Do praotischo resultaten, dio in dezo nieuwe stnlnnnlog worden bereikt, zijn echter zo opvallend, dat ook do voe- ftoudor, voor wio dit voorlopig nog con tookomstidonnl moot blijven, cr met enthousiasmo kennis van zal nemen LAND- EN TUINBOUW De toekomst van de moderne stal We denken wel ©ene, dat de Hol landse boer modorno opvattingen cn methoden hooft on eoo voorbeeld ia voor zijn vollega's in andoro lnndou. MiMthiou is dit terecht, als men zijn ogen op hot Zuidon gericht houdt, maar de Scandinavische landen hebben, mode door do gunstiger positie tijdens de oorlogsjnron, oen belnngrljko voor sprong op ons verkregen. Wötmowr tnon htj>^o*b.'e}4 ooa kljkjo SPORT P.V. „Dc Brusc Trekker" Do postdulvonhoudcrsvcrcniglng „I)o lli'uso Trekker" nam deel aan do wed vlucht uit Arlon. In concours 70 dui ven. Do uitslag was als volgt: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 15 en eerste en tweede ovoc- duil A. -I. lJzelcnbcrg; 7, 9, 10 on 12 C. J. flVbvnlri 8 II. W, Bossors; 13 cn 14 I. Deurloc, 16 W. A. Jumolet; 17 O. Bal, Afstand 251 km. Snolheid eerste duif 1017 motor per minuut. ZWEMMEN GESLAAGDE KANAALTOCET De 35-jarige Egyptenaar Said El Araby, die Vrijdagmorgen om 5.40 uur van het strand van St Margaret was gestart voor een poging Het Ka naal over te zwemmen, is in de nacht van Vrijdag op Zaterdag om tegen 1 uur, bijgelicht door fakkels, te Wis- sans op de Franse kust aangekomen. El Araby, die in 1951 vierde werd in de Kanaalrace, vertrok onmiddellijk naar Engeland. KORFBAL S.D.K.B. le kl.: O WK I-Unitas I 2-4; Velo- citas I-Zeemeeuwen I 1-3. Res. 2e kl. B: Unitas HI-NO AD I 5-5; Unitas II-NOAD n 9-2. VOETBAL Vriendschappelijk ODIO I-Zierikzee I 3-0; ODIO II- Zierkizee II 1-3; Dreischor I-Zierik- zee III/IV 3-1; Ned. Politie elftal- Belgisch politie elftal 4-1 (rust 1-1); Anderlecht-Willem II 5-1; Standard Luilc-Ajax 2-1; Antwerpen FC-DFC 2-0; Quick (Nijmegen)-Wilhelmina '08 1-1TEC-LONGA 1-3; Theole-Zwol- se Boys 1-3; NAC-Borchem Sport 2-4; Gronings clftal-PSV 0-1; BW- Feijenoord 1-1. Om do Zilveren Bal Finale: Eindhoven-Stonnvogcls 3-2 (rust 0-2). Zilveren baltournoo! van „Klmbrla" Finale: Kimbria-Chövrcmont 5-0. Het A.R.O.L.-tournool AFC-Zeeburgia 0-3; VS V-Be Quick 8-1. Finaio: Zeeburgla-VSV 1-1 (VSV wint na strafschoppen). Internationaal Noorwegcn-Flalund 7-2 (raat 2-1).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 4