NI.C.D.'s" (GESUIKERD WIT SPECULAAS) OPENLUCHTBAZAR TE NOORDGOUWE de fijne 'Engelse Thee Woonhuis Uienbeurs Het meest gelezen blad... Zierikzeesche Nieuwsbode BflB'J uitzet vqn: Draadstekers SUCCESJES Zo juist „kersvers" uit de Zeeuwse Boerenbakkerij „CON AMORE' Uw oude gewatteerde deken gaat weer jaren mede, als U deze opnieuw laat overtrekken Ghr. U.L.O. School De Man in het zwart iilliUilililflilillililiHIIIWlMi KORTE ST. JAN NIEUWS j. LODEWIJK Goed geknipt haar Herman Wilbrink Tei. 228. - Zzee ADVERTENTIES VOOR KERKWERVE EN OMSTREKEN Actieve Correspondent voor ons blad gezocht, die behoorlijk kan stellen en ook overdag ter plaatse vertoeft. Brieven aan de redactie Postbus 1, Zierikzee. Met dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje NEELTJE JEANNETTON JACOMINA M. R. HOGERHEIJDE W.M. L. HOGERHE1JDE- Haze Zierikzee, 28 Augustus 1952 Mol A 309 Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde schoonzuster, CATHARINA JOHANNA v. d. WEELE geboren van Veen, in de ouderdom van 34 jaar en 5 maanden. Brulnlsse, 26 Augustus 1952 Familie v. d. Weele Bij inschrijving te koop: Een goed onderhouden Rodedorp B 141 e, Zierikzee. Met goedkeuring van B. en W. 1 October te betrekken, lnschrijfbiljetten vóór 10 Sept. in te leveren B 141e. De Afd. Oosterland en omstr. der Coöp. Veiling Z.H.E. deelt bij deze aan belanghebbenden mede. dat er vanaf Vrijdag 29 Aug. iedere Vrijdag van 12.30- 2 uur gehouden zal worden in Café •lauwe Keet, voor de gemeen ten Ooster- en Slr-Jansland Bruinisse, Nieuwerkerk e.o. waar iedereen gelegenheid krijgt om zich met de laatste noterin gen op de hoogte te brengen en ook zo mogelijk uien op te geven voor de veiling. Het Afd. Bestuur op Schouwen-Dulveland is de Gevraagd Net Dagmeisje of Werkster voor halve dagen. D. v. d. Hoek „Gadra", Haamstede. Te koop wegens vertrek Prima Woonhuis met Pakhuis Brieven onder letter K, bureau van dit blad. gevraagd R. v.d. WEKKEN, tel. 28, 3rouwershaven. (14 regels) f 1,per stuk Te koop: Twee hengstveulens en pl.m. zestigduizend kilo stalmest. W. Kostense, Slot Hoeve, Renesse, Aardbeiplanten, het nieuwe ras Climax en Jucunda van A ge keurde planten. M. J. Goud zwaard, Blokweg A 534b, Zzee. Jasje en plusfours, leeftijd 14-15 Jaar. BI. gabardine regenmantel m. 46. J. Schot, Nieuwe Haven, Zierikzee Z.g a.n. jongensfiets voor de leeftijd 12 jaar. Prijs f 60,-. Te bevragen Joop Volkeri, „De Nieuwe Boekhandel", Zzee. 1 paards bandenwagen. C. J. Viergever, Kerkwerve. Te koop gevraagd: Landhuisje of bungalow in de westelijke hoek van Schouwen. Aanb. onder letter C, aan Adv. Bureau S. Ochtman Zoon, Postbus 24, Zierikzee. 99 Tijdelijk per 500 gram 10 cent reductie en een leuk KINDERZAKDOEKJE GRATIS I VERKRIJGBAAR IN ELKE WINKEL MET HET SPECIALE RAAMBILJET Bezoekt Vrijdag en Zaterdag de ten bate van de Muziekvereniging Tandarts La Scur is Zaterdag 30 Augustus a.s. AFWEZIG Zierikzee Aanvang van de nieuwe cursus Dinsdag 2 September te 8.30 uur. Het Hoofd der School J. C. SPAANS Zaterdag 30 Augustus 8 uur Zondag 31 Augustus 3 uur Zondag 31 Augustus 8 uur 99 De film over een man zonder geweten, die in stilte werkte, zonder getuigen Toegang 18 Jaar Zaterdag 30 Augustus 8 uur Maandag 1 September 8 uur „Abbot en Costello ontmoeten de onzichtbare man" Abbot en Costello als 'n dwaas detective-duo in een modern moordmysterie Toegang 14 jaar NAAIMACHINE NIEUWS I Betaal niet onnodig teveel. Wij leveren 'n onverwoestbare handnaaimachine ring spoel. voor- en achteruitnaalend, naait de dunste en dikste stof, voor f 240,-. Trapnaaimachines voor f 308,-. Uw oude machine wordt tegen de hoogste waarde ingeruild. Volledige garantie en gratis lessen bij thuis. Komt U eens vrijblijvend praten of vraag een gratis demonstratie bij U thuis. Door onze jarenlange ervaring en praktijk, zijn wij het adres, die U tegen de laagste prijs de hoogste kwaliteit kan leveren. Het van ouds bekende adres Naalmachlnehartdcl en Reparatiedienst G. J. WILBRINK EN ZOON Zierikzee. telefoon 228 Ook op gemakkelijke betalingsvoorwaarden te leveren. Nutricia producten Melk Boter Kaas Telefoon 518 Naalmachine- rcpatatledienst Door onze jarenlange erva ring, zijn wij het adres dat elk merk naaimachine kan repareren, ook Singer en Pfaff enz. Uw naaimachine door ons gerepareerd gaat weer jaren mee.- Ook kunt U bij ons een abonnement afsluiten voor half- en jaarlijkse schoon maakbeurten, waardoor Uw machine altijd perfect werkt, voor slechts enkele centen per week. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Het specialiteit adres G. J. WILBRINK 6 Zoon, Zierikzee, Tel. 228 DAMES Laat Uw blouses, jap ponnen, sjaals en andere kleding AFAJOUREN Ook maken wij knoops gaten in elk kledingstuk (Uitzetten) In één dag gereed. Ook leveren wij diverse kleuren naai- en stopzijde. Het speciallteltadres KATIE WILBRINK. Telefoon 228 Zierikzee HEREN zegt alles. Vooral met het oog op de a.s. kermisweek Het adres Rien Jongmans KAPPER Korte St-Janstraat 113 Heden ontvangen nieuwe zending zaden, zolang de voor raad strekt, voor de volgende prijzen, afname per 10 kg. Tropisch zaad f 5,-, Parkietenvoer f 6.-, Voliêrezaad (gem.) f7,50, Hennepzaad f 19,—Darie (snoepzaad duiven) f 6,50 Wikken (snoepzaad duiven) f 6,50 Duivenvoer f 5,70 Ka nariezaad f 8,-, Tubifex, levend voer voor alle vissen Opfokvoer, ochtendvoer, kippenvoer, Dohyfral (meer eieren) alle benodigdheden voor vogels, enz. Nieuwe zending Goudvissen en Vogels gearriveerd. De Specialiteit-zaak Bakkersvakexamens Na voor het practisch gedeelte te zijn geslaagd, slaagden ook voor het theoretisch godeelte van het patroons- broodbakkersexamen de heren: C. A. Clarisse te Brouwershaven, C. Guddo te Zierikzee, C. Kooman te Seroos- kerke, M« de Koning te Bruinissoj J. v. d. Linde to Dreischor, Joh. Wa- gemaker te Dreischor, H. Wansink te Zierikzee. Allen waren cursist van de patroons- cursus broodbakkerij te Zierikzee van de Stichting voor vakopleiding en exa mens in het bakkersbedrijf te Den Haag. De cursus stond onder leiding van dhr. P. G. Rotte, bakkerijleraar te Zierikzee. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Wieringer- meer: cand. L. C. Bal jé, Leiden. Beroepen te Muiderberg (toez.): cand. A. de Haan, Zeist. Aangenomen naar Schraard (toez.): N. Bergstra, em. Ind. pred., Leeu warden. Bedankt voor Bleskensgraaf: J. van den Heuvel, Schoonhoven. Geref. Kerk Beroepen te Leiderdorp: H. Swee- pe, Hardenberg. De Synode der Gereformeerde Kerken Teneinde enkele buitenlandse gas ten in de gelegenheid te stellen haar te kunnen toespreken, is de Gene- rolo Synode, in tegenstelling met haar beslissing om eerst 9 Septem ber weer bijeen te komen, toch Woensdag en Donderdagmorgen even in openbare zitting bijeen geweest. Het woord werd gevoerd door Reve rend John Mac Donald, namens de Free Church of Scotland, door R. W. Popma, van Surabaja, namens de Gereformeerde Krken in Indonesië en door Postor Emil Jequler uit Brussol namens de Egliso Chrétienne Mission;?!re tye Belgische Zen-? dingskerk). Namens de Synode werd deze sprekers dank gezegd voor hun goede woorden en wensen. De Sy node besloot slechts in behandeling te nemen de stukken, die voor a.s. Zondag bij haar binnenkomen. Wat na Zaterdag binnenkomt wordt aan het agendum niet meer toegevoegd. De Wereldraad van Kerken doet oproep tot eenheid De Wereldraad van Kerken, die te Lund (Zweden) bijeen is, heeft beslo ten, aan de Christelijke Kerken een boodschap te zenden, waarin wordt aangedrongen op een groter streven naar eenheid. In deze boodschap, genaamd „Een woord tot de Kerken", wordt een be roep gedaan op het geweten van de verdeelde Christenheid. De Kerken moeten inzien, zo wordt gezegd, dat „zij dikwijls toelaten, dat zij door wereldlijke machten en invloeden van elkaar worden gescheiden, in plaats van tezamen te getuigen van de alleenheerschappij van Christus, die zijn mensen verzamelt, onafhan kelijk van volk, ras en taal". „Gehoorzaamheid aan God eist ook, dat de Kerken streven naar een heid in haar zending voor de wereld. Wij zijn medeverantwoordelijk voor het falen om de Christelijke bood schap aan de mensheid als geheel te brengen, doch wij zijn juist aan deze massa verplicht om het Evangelie te prediken en de eenheid van de Kerk te manifesteren", aldus de boodschap. De Duitse Evangelische Kerkdag te Stuttgart Op de Duitse Evangelische Kerk dag die Woensdag te Stuttgart be gon werden tenminste 160.000 Pro testanten uit West Duitsland en uit het buitenland verwacht. O.m. waren aanwezig Bondspresident Heuss, de Bondsminister van Binnenlandse Za ken Lehr, Bisschop Dlbelius, hoofd van de Duitse Evangelische Kerk en Bisschop Lllje, hoofd van de Luthre- se Wereldorganisatie. De voorzitter, dr. Rheinhold von Thadden-Trieglaff, verklaarde dat de bijeenkomst er een van Oost- en West-Duitse Protestanten zou zijn, hoewel slechts een gering deel der 20.000 oorspronkelijk verwachte, O.- Du.Use;rs van de Oost-Duitse autoris teiten vergunning heeft gekregen om naar Stuttgart te reizen. Bisschop Haug van Württemberg verklaarde, dat ongeacht de door re geringen opgelegde beperkingen God met Zijn Woord alle grenzen kon passeren „zelfs zonder interzónale pas". De mens kan zijn God verlie zen en daardoor „menselijk materi aal" worden het volle kan een „mas sa" worden en de staat een soort gevangenis, doch de Kerk zegt „wij zijn allen broeders" en de roep zou van deze bijeenkomst uitgaan: „Zoek de Heer en kies het leven", aldus bisschop Haug. Zondag a.s. zullen de Oost-Duit sers, die niet kunnen komen, afzon derlijk vergaderen in geestelijke ge meenschap met de vergadering in Stuttgart. Alle kwesties in de ver gadering te Stuttgart moeten wor den behandeld alsof de Oost-Duitse Protestanten wel aanwezig zijn. Behalve de vergaderingen staan orgel- en koorconcerten en uitvoerin gen van hedendaagse kerkelijke mu ziek en toonkunst op het program ma. Zondag zal de Evangelisce Kerk dag worden besloten met een massa bijeenkomst, die zal samenvallen met solidariteitsbijeenkomsten in al le Oost-Duitse gemeenten. Gelijk met de Evangelische Kerk dag is een Protestantse Jeugdconfe- rentie te Stuttgart begonnen. Erich Stange, de West-Duitse leider van de Christelijke Jongemannenvereniging verklaarde, dat de jeugdige Oost- Duitse geloofsgenoten moeten wor den beschouwd als „Jeugd onder het Kruis". KUNST IsaSc Stern speelde in de Kurzaal Sublieme vertolking viool concert Mendelssohn-Bartholdy Op hot jongste conoort, dat io do Kurznnl to Gravenhngo word gogo- von, trad als solist op do violist Jsaiio Stern. Hot rosidcntlo-orkcst ondor di~ rootle van Antal Dorati opondo do avond met een Nederlands werk, n.l. do symphonlscho variotlos van Hoik findings. findings schroei doze ootnpo- ftoiie 'O )936 «n ril ueenrt dm do oudste plaats in het symphonischo werk van deze toondichter in. Daarna betrad Isaöo Stern het jo dium om het conoert voor viool co orkest in E kleine terts vhn Feiix Mendelssohn-Bartholdy voor te dragen, dat voor hot concertpubliek /tot een dor geliefdste nummers behoort. Stern oogstte met zijn vertolking zeer veel sucocs, waarin hij dirigent en residentieorkest Het delen. Voor zijn artistieko prestatie riop de volle Kur zaal hem vele malen terng. Na de pauze werd het concert be sloten met do symphonie nummer 5 in E kleine terts van Antonin Dwor- sjak (Uit de Nieuwe Wereld), waar in die toondichter onder meer zijn Amerikaanse ervaringen verwerkt. Voor deze uitvoering ontvingen Do rati en zijn musici een heel hartelijk applaus. Landbouw en Veeteelt Protest Stichting van de Landbouw inzake baconexport Gistermorgon heeft de stichting voor de landbouw aan de minister van land bouw een telegram gezonden van de volgende inhoud: „Heden ontvingen wij de mededo ling, dat met ingang van Maandag a.s., ingevolge een door u genomen beslissing, de afname van varkens voor de bacon-export zal worden stopge zet. Do stichting voor de landbouw, het ten zeerste betreurend, dat deze beslissing zonder voorafgaand overleg is genomen, verzoekt uwe excellentie dringend op deze beslissing terug te komen, daar hierdoor bet vertrouwin in de ten deze zake gevoerde politiek wordt ondermijnd". MODEPRAATJE ONS SUCCES-PATROON VAN DE WEEK verzorgd door Atelier Croon Beatrijsstraat 4 - Rotterdam Vlot bakvisjurkje met een aar dige garnering van geruite stof of zijde. Het rokje valt iets klokkend en heeft ook een paar plooien. In de middelvoorbaan is een steekzakje verwerkt, welke met een geruit klep je is afgewerkt. Achter midden in de rok valt ook een plooi. De hals Is hoog gesloten met een bobbedkraag en een strik voor gar nering. Onder het voorstukje, wat met knopen opgezet wordt zit de sluiting. De lange gladde mouw is met een manchet afgewerkt. Het is ook heel mooi, wanneer do jurk van geruit en de garnering van effen stof gemaakt wordt. Het patroon is verkrijgbaar in maat 70—80—30—38 A f 0,75 1.60—1.95—2.25—2.60 mtr. stof van 130 cm. breed is er voor nodig. Hoe bestel ik mijn patroon? Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten de fran- C667 woonplaats en maat en nummer van het gewenste model. Plak nooit moer dan f 1 op een keerzegel het verschuldigde bedrag kaar*, wat meer geplakt wordt is aan geldige postzegels en zend deze waardeloos. naar Atelier Croon, Beatrijsstraat 4, Girostortingen op nummer 271291 Rotterdam. Vermeld aan de andere oveneens ten name van Atelier zijde duidelijk uw naam. adres en Croon. MARKTBERICHTEN Coop. Tuinbouwveiling der Z.HJE„ afdeling Zierikzee. Veiling van 27 Augustus GROENTEN: Aardappelen f 7-8; Andijvie f 12-14; Spinazie 4-8; Pos telein f 6-8; Kroten f 5-8; Savoye kool £6-11; Rode kool f 7-10; Stok- snijbonen f 44-51; Princ.bonen f 35- 51; Tomaten f 10-24; Bospeen f 10; Radijs f 4; Kropsla f 5-9; Bloemkool f 7-50; Komkommers f 4-10; Meloe nen f 12-50. FRUIT: Codlin Keswick f 6-13; Zigeunerin f 4-13; James Grieve f 10 -20; Clapps Fav. f 10-18; B. de Mé- rode f 5-8; Juttenpeer f 10. Reine Victoria f 4-18; Reine Cl. d' Althan f 8-18; Belle de Louvain f 20; Jefferson f 16; Tonneboer f 9. Druiven f 76-83. Per 100 kg., bos en stuks. Aardbeien per doosje 25 cent. Veemarkt 's-HERTOGENBOSCH, 27 Augus tus. Aangevoerd 5.546 stuks vee, zijn de: 2.697 runderen, 503 vette kalve ren, 354 nuchtere kalveren, 71 fok- zeugen, 241 slachtzeugen, 183 lopers, 1248 biggen, 220 schapen en 29 geiten. Prijzen per stuk: melk- en kalf- koeien f 825-1150; gulste koeien £600 -850; kalfvaarzen f 800-1100; klam- vaarzen f 650-775; guiste vaarzen f 625-725; pinken f 430-550; graskal veren f 225-350; fokkalveren f 100- 180; nuchtere slachtkalveren f 56-72; zware soorten f 95; drachtige zeugen f 275-365; lopers f 75-110; biggen f 40-60; schapen f 7J3-95; vette scha pen 115; schapen f 70-95; weilam meren f 55-67; zuiglammeren f 80-86. Aanvoer van slachtvee: 895 stuks. Prijzij: extra kwaliteiten f 3,05-3,10, le kw. f 2,90-3, 2e kw. f 2,65-2,80, 3e kw. f 2,45-2,55; vette stieren f 2,80- 2,90; worstkoeien f 2,30-2,45; alles p. kg. geslacht gewicht. Vette kalveren lichte f 2-2,25 per kg. lev. gewicht, zware f 2,35-2,50 per kg. lev. gewicht, prima boven notering. Nuchtere slachtkalveren f 1,55-1,70 per kg. lev. gewicht, zware soorten f 1,80- 1,90 per kg. lev. géwicht. Slachtzeu gen f 1,96-2,10 met 4 kg. tarra,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 4