WEER IN HET GAREEL! Het is dringend nodig dat vooral ook fietsers en voetgangers opletten 's Nachts DE VERKEERSBORDEN TE ZIERIKZEE Men dient zich op de hoogte te stellen van de betekenis Het Is nuttig dat leder, die bet welzUn van anderen en zichzelf ter har te gaat, goede nota neemt van dit artikel. Het la passend gemaakt binnen het raam van de voorlichting, die wordt gegeven nu ter plaatse nieuwe verkeersborden zijn aangebracht. Gedurende een veertien dagen sullen politie, pers, onderwijzers ens. voorlichting geven over dese borden, die men kennen moet als verantwoordelijk weggebruiker. loert medegedeeld. Naar men verder verklaarde, sou het nieuwe product do brandduur vau kolensoorteu uit de middenklasse en een zeer i»« w gehalte bezitten. Ofschoon op het fabricage-procédé van de briket octrooi ia aangevraagd, ken men nog niet mededelen, xvajr en wanneer met de productie zal wor den begonnen. In het buitenland speciaal in Frankrijk, Belgifi en Noor wegen bestaat naar men verzeker de, belangstelling voor dezo uitvinding. Ingezonden mededeling Wat betreft de nieuwe voorschrif ten voor het stadscentrum lijkt het practische eenvoudig een tripje te maken en da&rbij op te letten welke borden worden gepasseerd. Men komt bv. rijdend per fiets van de Schuithaven en wil de Dam oprij den. Dit is verboden en het verbod is kenbaar gemaakt door een bord rechts aan het begin van de Dam. Het bord toont een witte band op een rood fond. Het betekent: verbo den voor alle verkeer. Men loopt dus met de fiets aan de hand tot de zaak van de heer van Sluis. Hier staat een bord met een omhoogwij zende witte pijl op een blauw fond. Daaronder een bord met een rode rand en een blauw hart, met daaraan bevestigd een wit bord, waarop de woorden „Verboden rijwielen te plaatsen". De witte pijl duidt aan, dat men een éónrlchtlngsverkeersstraat ingaat. Een weggebruiker behoeft derhal ve niet noodzakelijk bet rode bord met de witte streep te zijn gepas seerd om te weten, dat hij in een één- richtingsverkeersstraat zich bevindt. Het bord „Verboden rijwielen te plaatsen" duidt aan, dat de rijwielen niet tegen de kant van stoep (dus op de rijweg) mogen worden ge plaatst, maar op de stoep, eventu eel dus tegen de huizen. Het bord met de rode cirkel en de blauwe kern betekent, dat automobielen hier slechts mogen stoppen om to laden en te lossen of passagiors de gelegen heid te geven in- en uit te stappen. We rijden nu verder en kunnen Ap pelmarkt, Poststraat of Korte Sint- Janstraat inrijden. De weg „terug" De terugweg echter doet ons weer een bord ontmoeten, aangebracht aan de zaak van de heer Koper. We ken nen het bord nu al en lopen dus met de fiets aan de hand tot aan de zaak van* kapper van der Wolf. Hier mo gen we weer opstappen en de weg vervolgen. Op de Appelmarkt, t.w. bij „Concordia" en boekhandel Ocht- man zijn stopverbodsborden aange bracht. Alle verkeer dient zich hier dus van stoppen te onthouden. Een stopgebod geldt voor Hoge Mo lenstraat, Wevershoek, St. Jacobs- straat en Nobelpoort, waar de des betreffende straten in (doorgaans) bredere uitmonden. Het stopgebod houdt in, dat alle verkeer diént te stoppen en de bestuurders zich die nen te vergewissen van het verkeer in de straat, die zij wensen in te rij den. Op deze zg. voorrangskruisin gen heeft het voorliggende verkeer, zowel van links als rechts voorrang. Een fietser komt dus bv. de Hoge Molenstraat uitgereden en wil de No- belstraat inrijden. Hij stopt, want hij ziet het bord met de rode driehoek, waarin het woord „Stop". Hij kijkt links en rechts en mag eerst verder rijden, als een leemte is ontstaan in het verkeer zowel van linies als van rechts. BIJZONDERE MOLENTOCHTEN De Nederlandse molens ver wachten het volgend jaar tussen hall Mei en half Juni een ieder, die een naam draagt met betrek king tot het molenaarsbedrijf. Al le van der Molens, Molenaars, Mulders, Mullers, Millers, Mou- lijns, Desmoulijns, Molnars, Meu niers, van der Meulens en wat dies meer zij, om het even in wel ke taal hun naam geschreven wordt, zullen in genoemd tijdsbe stek iedere Vrijdag een speciaal voor hen gearrangeerde tocht kunnen maken. Deze tocht leidt van Amsterdam uit per touring car langs een groot aantal mooie molens van diverse types. De Mo lenaars zullen up die dagen ook de Alkmaarse kaasmarkt bezoe ken en zullen samen lunch en diner gebruiken. Deze molentochten voor Mole naars worden op initiatief van de Alg. Ver. voor Vreemdelingenver keer door een Amsterdams reis bureau worden georganiseerd. RADIONIEUWS Het wlnterprogramma van de AVRO In grote trekken is het wintersche- ma van de AVRO thans gereed. Er zijn drastische wijzigingen ingevoerd. Gestreefd zal worden naar grotere actualiteit in de programma's door het brengen van „stunts". Naast „De Zaaiers" en „De Skymasters" komen 7 nieuwe, kleinere orkesten. De Zon dagmiddag wordt gereserveerd voor een klassiek concert, bij voorkeur door het Concertgebouworkest. De Zondagclub en de Hersengymnastiek gaan verdwijnen. Voor het laatste komt een ander programma, waarin de luisteraars direct worden betrok ken. Op de Maandagavond om de 14 dagen verdwijnt de Radioscoop, om plaats te maken voor een opera- en operetteprogram. De Bonte Dinsdag- avondtrein hoopt men in oude glorie te herstellen. Aan de jeugd zal meer aandacht worden besteed. De heer Hei-man Broekhuizen Is in vaste dienst getreden en is belast met de taak de jeugduitzendingen te leiden. Nieuwe programma's van het IKOR Het IKOR, interkerkelijk overleg in radioaangelegenheden (waarin sa menwerken de Ned. Herv. Kerk, de Algemene Doopsgezinde Sociëteit, de Evangelisch Lutherse Kerk, de Re monstrantse Broederschap en de Oud-Katholieke Kerk), brengt na de vacantie enige wijzigingen in de opr zet van zijn uitzendingen. De zendtijd van 17-19 uur, op twee opeenvolgende Zondagen in een vier- wekelijkse periode, zal in het alge meen worden gebruikt voor een mid- dagdienst, die ongeveer een uur zal duren, een iets kortere zangdienst, en een kwartier, waarin „De Kerk luis tert naar uw vragen" en daarop een antwoord tracht te geven. Eén mid- dagdienst in de maand zal een jeugd dienst zijn, maar waarbij ds. H. A. Visser zal worden afgewisseld door een andere Hervormde en voorts een Doopsgezinde en een Remonstrantse jeugdpredikant. Het veertiendaagse uur van 19-20 uur zal blijven beginnen met de kin- derdienst van ruim een half uur. De daarop volgende Bijbellezing of -ver telling wordt vervangen door „Ge sprekken om de Bijbel", waarbij de luisteraar wordt verplaatst naar de studeerkamer van de dominee, waar een groep zijner catechisanten mee luistert naar zijn uiteenzetting en die interrumpeert. Ds. Klijn blijft „Met de deur in huis" vallen, eens ln de maand. De vroegdienst krijgt nog iets meer het karakter van morgengebed en wordt Ingekort tot drie kwartier. In de overblijvende tijd zal klassieke en moderne kerkmuziek voor orgel en koorzang ten gehore worden ge bracht. Naaf ©cn correspondent van de Londense „Times" uit Parijs meldt, is een aantal potten en nndor aarde werk, dat uit de derde eeuw voor Christus dateert, door duikers geborgen uit het wrak ran ©on Romein» galei in de nabijheid van het eiland Riou bij Marseille,' Financiën cn Economie Nederlandse koopvaardijvloot passeert de drie mlllioen ton Voor het eerst in de geschiedenis meet do totale Nederlands© koopvaar dijvloot thans meer dan 3 millioen brt. Volgens de cijfers van het Ceu- traul Bureau voor de Statistiek om vatte de Nederlandse koopvaardijvloot op 1 Augsutus j.I. 1174 schepen mot een totale bruto-inhoud van 3.009.699 rogisterton. De ontwikkeling is als volgt verlo pen: ultimo 1930 799 6tuks met 2.42 luüliocri brt.j1935 resp. 753 1.93; 1939 915 2.34 millioen; 1946 700 1.66 millioen; 1948 889 2.54 millioen} 1951 1141 2.90 millioen; 1952 11 f4 3.01 milHcen. Naar het aantal schepen gerekend, nemen de kustvaarders (schepen tot 500 brt.) in de Nederlandse vloot oen belangrijke plaats in. Op 1 Augustus 1952 bedroeg het aontal kustvaarders 661 (56.3 pet. met in totaal 217.777 brt. (7,2 pet.) De koopvaardijvloot welke thuis be hoort in de Ned. Antillen en Suri name omvatte op 1 Augustus j.I. 89 schepen (166.711 brt.) Onder Neder landse ving varen thans dus 1263 koop vaardijschepen mot een totnlo bruto- inhoud van 3.176.410 rogisterton. Engeland's financiële moeilijkheden In de „Finanoial Times'" wordt ge zegd, dat nit Washington wordt ver nomen, dat Engeland zal traohten in d«( Verenigde Staten een oplossing 'op lange termijn te vinden voor de eoonomische moeilijkheden van het sterlinggebied. De correspondent to Washington van het blad schrijft, dat de Engelse ambassade te Washington an het departement Van buitenlandse zaken heeft medegedeeld, dat eon der gelijke poging kan worden Verwacht. Do voorstellen, die worden over wogen door do Engelse regering, zijn nog van voorlopige aard. De voorstellen /c6n vatten de val- gendo maatregelen: 1. overeenkom sten op iango termijn voor do aankoop door de Verenigde Staten van basis grondstoffen, zoals rubber, tin, wol, en non-ferrometalen uit het 6terlinggo- bied; 2. regelingen yoor grote Afnerl- kaanso investeringen, zo wol door do oycrboid als door partiouliercn in do to weinig ontwikkelde gebiedon van hot gemenebest; 3. aanmoediging voor het verlogen van do Amerikaanse ta rieven; 4. monetaire hulp van hot internationale monetaire fonds of do Amerikaanse regering als rcohtstrcekse bijdrage voor do convertibiliteit of tot boyordpring hiervan. Wetenschap en Techniek Een briket uit houtafval producten Na jarenlang experimenteren is een firma te Boam erin geslaagd voor namelijk uit afvalproducten van do houtverwerkende industriefin een briket tc vervaardigen, die met 5360 calo rieën per kilogram in kwaliteit do eierkolen evenaort, doch in prijs thans iets lager is, aldus heeft men op een persconferentie op hot bureau van het Ned. Houtproducteninstituut te Amcra- TONEEL EN FILM Met de camera door diergaarde „Blijdorp" Ongeveer vier maanden heeft de hoer 11. Bollonglno mot zijn filmcamora door diergaarde „Blijdorp" gezworven. Vele planton en dieren passeerden zijn lens cn zo verraste hij o.m. do opon, die om een tafel aan de maaltijd zaten cn olifanten, die als volleerde even wichtskunstenaars hun" toeren vertoon den. Na montage ontstond con goluids- kleurcnfilm over do diergaarde mot een lengte van 500 meter en een tijdsduur van 40 minuten. Maandagavond werd de film voor de eerste maal vertoond voor een aan tal genodigden "n de Riviörohal van diergaarde „Blijdorp". In een kolom de wereld om Volgens het Oost-Duitse persbu reau ADN hebben Zondag 80.000 ku- dcren als besluit van een bijeenkomst van de Oost-Duitse jeugdvereniging „Jcnge Pionieren" te Dresden voor president Wilhelm Pieck gedefileerd. Do kindoren, die gekleed waren in blauw met witte matrozenpakken, droe gen grote portretten van Stalin en andere communistisohe leiders met zich mee, Het dagelijks bestuur van hot Afrikaanse nationale congres hooft Zon dag besloten do actie tegen de „on rechtvaardige wetten" to versterken Het bestuur bestudeerd® rapporten uit verschillende delen van het land over de risultateu van de campagne van burgerlijke ongehoorzaamheid tegen de apertheidswetton Maurice Thoroz Jr., zoon van de secretaris-generaal van de Frans® communistisohe partij, is Maandag na een verhoor voorlopig in vrijheid ge steld. Thorez wordt beschuldigd van activiteit (tlegen de veiligheid van do staat. Hij zou in Juni bij de nnti- Ridgway-relletjo een groep demon stranten hebben aangevoerd. Vrijdag jl. had hij zich bij de politie gemeld. Dertien Albnuifirs uit het district Skadar (Skockari) in Noord-Albanifi zijn terechtgesteld wegens hulpverle ning aan weerstandsgroepen, die tcgon de Albanese regering strijden, aldus meldt Radio-Bclgrndo. Onlangs zijn 7 boeren, die "hetzelfde ton laste waren gelegd, cveneons terechtgesteld, aldus do radio. Kcningin-mocdcr Elizabeth van Engeland heeft het 400 jaar cudo kas teel „Barrcgill" in het uiterste Noor den van Groot-Brittanniö aangekocht. Zij wil dit kasteel, waar volgons plaat selijke overlevering do geest van con doodgehongerde lady rondwaart, nis zomerresidentie laten inrichten, hetgeen ongeveer 200.000 gulden zal kosten. Mot Ingang van 1 September n,o. houden de volgende BolgLscho munten op wettelijke waarde to hebben: 1. de zuiver nikkelen stukken van één frank, die boven het jaartal nis bool- denanr een loeuw vertonen; 2. do zin ken stukken van 66n frank. Deze stuk ken kunnen evenwel nog tot 30 Nov. 1952 worden ingewisseld bij do Na tionale Bonk. Vanaf 1 December zul len zij definitief zonder waardo zijn. Do Sovjets hebben hot lijk van do Britse vlieger, dio Zondag bij hot neerstorten van zijn vrachtvliegtuig in Oost-Duitslnnd om het loven kwam, uitgeleverd. Een aantal buitenlandse journa listen is door do Franse regering on derscheiden. Onder hen bevindt zloh de correspondent van hot „Algemeen Han delsblad", Lodcwijk van Geldor, dio Ridder in het Legioen van Eer is gewerden. Het was in het holst can de nacht, stil en donkr, slechts met hier en daar het schijnsel van een eenzame lantaarn. Op dit uur pleegt het me rendeel der mensheid op bed te liggen, al krachten verzamelend voor de volgende dag. We schoten de hoek van een straat om en plot seling stond hij daar, de kraag eau de jas op en een grijze deukhoed diep over het voorhoofd gedrukt. Hij stond stil en schijnbaar doel loos te staan en eerder niets. We poogden ons gerust te stel len met de overweging, dat het hier kennelijk een heer betrof, die de slaap niet vatten kon en nu maar een luchtje stond te schep pen. Ook was er een mogelijkheid van een late feestganger, die wat stond uit te luchten. En toch was ons een politieagent op dit moment een lief ding waard geweest. Mei de argeloosheid, die ook kindeten wel voorgeven marcheerden we (n de richting van het individu en produceerden toen een weinig overtuigend „goeien avond", maar het bleef akelig stil. „Goeienavond" was ook onlogisch, taant het was nacht, maar men kan cp straat toch moeilijk „welterusten" spelen. Schietwapen noch boksbeugel had den we in voorraad en daarom was de enige mogelijkheid groetend dit onheil te passeren. De deukhoed maakte plotseling een bruuske be weging en ging er toen in ver snelde looppas vandoor. Dat zagen we duidelijk. Spoedig werd het weer heel eenzaam In de stad; al leen de grillige schaduwen van hulzen in ver verwijderd lantaarn licht gaven reliëf aan de donkere nacht. De deukhoed was nog niet uit onze gedachten toen een duidelijk geritsel hoorbaar werd. In het inktzwarte duister van een portiek bewoog iets. De deukhoed? Nee, dat zou al te fantastisch zijn. Schui felend kwam iets nader en we bal den nu werkelijk de vuisten om toe te slaan als het nodig was. Toén kwam Moor, de zwartste kater uit de buurt met een hoge rug rond on ze benen kronkelen. „Lamme kat" sisten we nog, maar dat had geen invloed op MoöTs spreekwoorde lijke vriendelijkheid. „De nacht is voor het ongedier te", zeggen de oude mensen, en soms zou men het bijna geloven. SPORT P.V. „De Trouwe Duif" - Tholen Wedvlucht uit Libramont. Afstand 197 km. Met Z.W. wind werden de duiven te 12 uur gelost. De eerste duif kwam binnen te 14.33.25 uur en de laatste te 14.45.29 uur. G. Soomers 1; S. Jansen 2, 3, 7; M. Nijs 4, 6; A. Wegemaker 5, 9, 12, 18; DE MEEST 4ERO0KTE SIGARET DANKZIJ DE CONSTANTE KWALITEIT K. v. Poepelen 8, 11, 15; Joh. Deur- loo 10, 19; D. Jansen 13; A. v. d. Ber ge 14, 16, 20; C. Soomers 17. KORFBAL S.D.K.B. DSS junioren-Brouwershaven ju nioren B 2-1. Het programma voor deze week luidt: Vrijdag 29 Augustus Res. 2e kl. B. Unitas III-NOAD I (half zeven). Zaterdag 30 Augustus le kl. O WK I-Unitas I; Velocitas I -Zeemeeuwen I (half zeven). Ros. 2e kl. B. Unitas II-NOAD II (half zeven). JuniorencoripvM'.i» rj<w»*p ri, OWK -Brouwershaven B; DSS-Brouwers- haven A (6 uur). Eindstand 2e klasse Ét>1 i i 0> t> o> O. TJ Brouwershaven I 10 9 0 1 18 40-25 DES I DOSKO I Burgh II Zwaluwen I Stormvogels I 10 5 1 4 11 37-21 10 5 1 4 11 34-31 10 4 1 5 9 30-44 10 3 0 7 6 24-30 10 1 3 6 5 24-38 H.L.O. De proeven werden voor de 4e maal afgelegd door mej. Marg. van der Straaten te Zierikzee. Het 4e graadsdiploma werd behaald door de heer N. H. Lysen te Burgh. ATHLETIEK Olympische athleten naar Den Haag Op Woensdag 3 September a.s. zul len op de sintelbaan aan de Laan van Poot te Den Haag internationale at letiekwedstrijden worden gehouden, waarbij 15 Olympische deelnemers aan de start zullen verschijnen onder wie Sylvia Cheeseman, June Foulds, Sylvia Farmer, Mc Donald Baily, Brian Shenton, Don Mc Milian, John NA DE VACANTIE „FIT" ZIJN EN „FIT" BLIJVEN Wie daar lust in had, hoeft zich in do vacantie in een kampeercentrum olko dag buiten kunnen schoren met z'n spiegeltje togen een tentatok. Wio de behoefte voelde in autobusson grote tochten to ondernemen om vreemde landstreken to bezoeken heeft dot kun nen doen. Een enkeling is thuis blijvon uitslapen om de rest van de dag cp pantoffel® bij z'n duivenhok door to brengen. Velen zijn weer aan het werk, voor hen is de dagelijkse tredmolen weer een feit goworden. Velo lange maanden van hard werken staan weer voor do boeg. Om de volgende zomer nog li chamelijk gezond en geestelijk fit to zijn, dient mon do volgende rogels io acht to nomon: 1. Regelmaat. Breng zoveel mogelijk regelmaat in uw leven. Tracht hot zo in to richten, dat u steeds op dczclfdo tijd opstaat. Ga nlot zonder noodzaak op sterk wissotendo tijdon naar bed. Gebruik do maaltijden op vosto uren. Verricht terugkerende be zigheden volgens een ordelijk plan. 2. Reinheid. Rotracht ook in de kou- do maanden do zo noodzakelijke rein heid. Whs u voldoende en verwissel tijdig lijf- cn linnengoed. Houdt do keuken, het vaatwerk en do toiletten schcon Wees zindelijk op uw huis, uw tuin, uw werkplaats. 3. Voeding. Zorg voor een goede on doelmntigo voeding. Nuttig stevige kost, moor eet voorol niet teveel. Breng voldoende afwisseling in do dagelijkse menu's. Vergoot d: vitamine'® niot. 4: Nachtrust, Zie toe, dot u steeds voldocndo nachtrust krijgt. Ondermijn uw weerstand niot door do dag te lo ten beginnen als hot avond is. Zoek „het loven" niet vruchtoloo® op knnrt- biljort- cn dansavondjes cn evenruin in bioscoop, sohouwburg en concert gebouw, 5. Lichaamsbeweging. Leidt niet elf maonden van het jaar een zittend le ven. Breng ook uw dagen niet door met uitsluitend staan, niet achter draaibanken en niot achter aanreohton Doet go niet aan sport, neem dan li chaamsbeweging door dagelijks een eind te wandelen. 6. Ontspanning, Iedereen heeft be hoefte aan een verzetje. Dat wil niet zeggen, dat elke ontspanning naast do toch al drukke bezigheden, een nieuwe inspanning moet betekenen. Laat li chaam cn geest eens tot rust komen. Lees eens een bock, doe eens oen hand werkje, knutsel eens wat. 7. Geluk. Iedereen heeft ook be hoefte aan z'n eigen luchtkasteeltje. Zoek hot werkolijko geluk echter niot steeds door waar het niot is. Vindt hot in eigen omgoving, in do kring van arbeid on gozin cn niot overal elders. 8. Vertrouwen. Ga niot gebukt ou der de zorgen. Leef niot in een voort durende angst. Do moosto moeilijkhe den bestaan slechts in onze vorbcol- ding. Voor zover zo er werkelijk zijn, kunnen zo soms gemakkelijk uit do wog worden geruimd on andors komt er zo vaak vanzelf een oplossing. Heb eens wat meer vertrouwon. 9. Geld. Laat niet alles om geld draaien. Er zijn zoveel andero, mooiere, ketoro cn hogere dingen, die we in het middelpunt van ons leven zou den kunnen plaatsen. Er bestaan nog dingen als geloof cn plicht, nis liefde cn deugd Hoo dan ook, verlos uzelf in ieder govnl van do „goldzjekto'). 10. Harmonie. Ontdoe u van die voortdurende hnnst, U slijt te hard als u zich overal door laat opjagen. Neem de tijd, om af en toe cons stil te staan bij hot leven van u cn do uwen. Vrnngt u zich dan tegelij kertijd af of u een harmonisch even wicht hebt kunnen vinden tussen de dingen die hierboven zijn aangestipt Disley en Peter Hildreth. Van Neder landse zijde zijn o.a. Slijkhuis, Saat, Kleyn, Sleeuwenhoek, v. Kreunin- Verwey, BlanKenstein, v. Kreunin gen en de dames Puck Brouwer, Xe- nia Stadt-de Jong, Willy Lust, Gerda v. d. Kade en Jo van Schouwen van de partij. De gasten, die officieel op het stadhuis worden ontvangen, zul len een week in de residentie blijven en bij particulieren worden onder gebracht. Zij zullen verschillende trips o.a. naar Voiendam en het Westland maken. SCHAKEN HET FIDE LANDENTOURNOOI In de 5e ronde wou Nederland met 3M»-M» van Cuba. Donnor won van Cobo, Cortlever van Ortega en vun Scheltinga van Planos. Prins speelde remise met Gonzales. De overige uitslagen luidden: Groep A: Finland-Ver. Staten 2-2; Rusland-Tsjecho Slowakije 2-2; Ar- gentinië-Zuid Slavië 2%-l%; Hon garije-West Duitsland 2-2. Groep B: Italië-Polen l%-2%; De- nemarken-Israël l%-2%; Groot Brit- tannië-Oostenrijk l%-2Vz. Groep C; Brazilië-Luxemburg 4-0; Griekenland-Noorwegen 2%-l%; IJs- land-Saar 1-3. Nederland dat met 14% punt de leiding had, had Dinsdag een rust dag. ZWEMMEN Engelse dokter houdt maar aan Voor de vijftiende maal Kanaalpoging De 61-jurigo Engelse doktor George Brewster heeft voor de vijftien de maal tevergeefs getracht Het Ka nnol over te zwammen. Maandag was hij in de voormiddag met goede hoop op het welslagen van zijn onderne ming de weerberichten luidden gun stig bij Kanp Gri9 Ncz in zee gegaan, maar na 41/jj uur in het water geweest tc zijn moest hij zich in d® volgboot laten hijsen. De sterke stroom maakte verder zwemmen onmogelijk. ,',Maor ik heb alle hoop nog niet opgegeven", verkluardo do sportieve dokter bij zijn aankomst tc Dover, „en het is niet onmogelijk dat Ik het deze week nog eens probeer van Engeland uit. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 28 Augustus. Totaal aangevoerd 3331 dieren, nl. 600 vette koeien en ossen, 1105 stuks gebruiks- vee, 210 vette kalveren, 304 graskal veren, 239 nuchtere kalveren, 128 varkens, 215 biggen, 121 paarden, 114 veulens, 244 schapen en lammeren, 51 bokken en geiten. Prijzen per stuk: kalf- en melk koeien f 1125-1000-875; vare koeien f 800-700-630; vaarzen f 875-775-680; pinken f 600-500-375; graskalveren f 400-325-200; nuchtere kalveren f73 -68-63; biggen f 55-50-45; schapen f 120-90-70; lammeren f 90-75-60; Per kilogram: vette koeien en ossen f 2,80-2,95, f 2,60-2,75, f 2,20-2,50; vette kalveren f 2,40-2,60, f 2,30-2,40, f 2,10-2,20; slachtpaarden f 2,20-2,15 -2,05. Vette koeien en ossen: aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen als jl. Maandag, prima dieren boven notering. Vette kalveren: aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen iets hoger. Graskalveren: aanvoer als vo rige week, handel redelijk, prijzen iets hoger. Nuchtere kalveren: aan voer iets kleiner, handel willig, prij zen stijgende. Biggen: aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijshoudend Slachtpaarden: aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen iets hoger. Veulens: aanvoer als vorige week, handel levendig, prijzen iets stijver. Schapen: aanvoer even min der, handel willig, prijzen stabiel. Lammeren: aanvoer even minder, handel willig, prijzen stabiel. Kall en melkkoeien: aanvoer gewoon, han del kalm, prijshoudend. Vare koeien: aanvoer tamelijk, handel goed, ruim prijshoudend. Vaarzen: aanvoer gro ter, handel stil, prijzen onveranderd. Pinken: aanvoer groter, handel stil, prijzen onveranderd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 3